Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 15.9.2014
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

Výhľad komodít na rok 2020
V tomto blogu poukážem na zaujímavé príležitosti, ktoré vznikajú na vybraných komoditách. Výhľad je dlhodobý, takže očakávané držanie pozícii je na minimálne niekoľko mesiacov a spracovaná analýza je z najvyšších time-frame. Preberieme si komodity ako je zlato, ropa, zemný plyn a cukor.

Obchodní realita aneb trading mimo PC
Trader musí své obchody mnohdy řídit i mimo své domácí pohodlí. Takovéto obchody následně ovlivňují psychiku a mohou negativně zamávat s celkovou ziskovostí.

Bitcoin halving v dohľade + cenový výhľad
V roku 2009 začal bitcoin tak, že sa ťažilo 50 kusov každých 10 minút. Neskôr boli 2 halvingy, ktoré rozpolili tento počet. To znamená, že každých 10 minút sa potom ťažilo po prvom halvingu 25 bitcoinov a po druhom 12.5 bitcoinov. Teraz bude v máji (cca 12.5. 2020) tretí halving, po ktorom bude odmena za vyťaženie bloku 6.25 bitcoinov. Čo to znamená pre bitcoin a celý krypto trh?

Další volatilní vývoj rázně zhoršil páteční výprodej, americké akcie proto výrazně oslabily
Poslední dubnový týden byl velice živý, intradenní rozpětí svíček bylo široké. Páteční propad o více než tři procenta nakonec seslal trh do ztráty, index S&P 500 odepsal 3,27 % a za duben klesl o bezmála devět procent.

Co řekne příští týden ECB na silné euro?
Euro se poprvé za 2 a půl roku dostalo nad úroveň 1,20 proti americkému dolaru a užívá si nečinnosti Evropské centrální banky, která zatím slovně neintervenovala proti silné měně. Nákup jednotné evropské měny podporuje i vyšší volatilita na finančních trzích, s tím jak roste geopolitické napětí kolem Severní Korey a investoři hledají bezpečné přístavy.

Dá se na arbitráži vydělávat i v roce 2019
Představíme vám o čem je arbitráž a několik konceptů arbitráže. Navíc zhodnotíme, zda je možné na arbitráži vydělávat i v roce 2019.

Praktické okénko: V nepřehledné situaci sázím na ochranu kapitálu
Jak se postavit k nepřehledným situacím na trhu a jak minimalizovat riziko? To si povíme v tomto článku.

Akciové indexy signalizujú ďalšie pokračovanie v downtrende
Rok 2022 bol náročný pre takmer všetkých investorov. Akciové indexy, kryptomeny spolu s ďalšími aktívami rapídne klesali na hodnote, čo prinútilo veľa účastníkov trhu hľadať dno. Triafanie dna po milióntýkrát však spôsobilo mnohým veľké straty.

Technická analýza BTC/USD: Bitcoin dnes překonal 8 000 USD, investoři chtějí 10 000 USD
V dnešní analýze se podíváme na růst Bitcoinu, který dnes přidal 7 %, v USD hodnotě 400 dolarů. Odlepili jsme se konečně od odporu na 8 000 USD a dosáhli až na 8 300 USD.

Bitcoin ETF a ty další...
Nedávno jsme četli blog jednoho tradera zde na fxstreet, který se zamýšlel v roce 2011, jestli a proč nakoupit bitcoiny na ceně $2 po obrovském pádu z úrovně $31. Nyní se po listopadovém výprodeji nacházíme v podobné situaci, Bitcoin ztratil téměř 85% z prosincových maxim a vytvořil dočasné low na $3200 a nevypadá to, že by medvědi řekli poslední slovo.

Praktická ukázka: Opět něco nového
Nic se nedá předpovídat. Kdo si myslí, že v tradingu něco předpovědět může, mýlí se. A to nejen pokud se jedná o to, kterým směrem se trh vydá a kam až dojde, ale také když jde o plánování počtu obchodů. Pokud totiž obchodník má nějakou strategii, nikdy neví, kolikrát se podaří naplnit její podmínky.

Měnový pár CAD/CHF: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár CAD/CHF a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Velká analýza stříbra – kdy mu dojde dech?
Včerejší růst stříbra o více než 3 % překvapil mnohé obchodníky, kteří již vyhlíželi slibně vypadající shortovou příležitost. Stříbro tímto růstem naprosto dominovalo skupině drahých kovů, na takovou rally nestačilo palladium ani zlato.

Která měna spadne až na dno?
Ve světle aktuální nejistoty na trzích můžeme uvažovat o tom, jestli propad některých měn má fundamentální základ. Nebo jestli přece jen u vybraných měn nejde o stádové chování spekulantů, kteří mají v podobných situacích tendenci házet všechny zajíce do jednoho pytle. V prvním případě by totiž kontrariánský nákup nedával příliš velkého smyslu, naopak v druhém případě je s velkou pravděpodobností otevření long pozice dlouhodobě ziskové s tím, jak se bude časem měna vracet ke své fundamentální hodnotě.

Praktická ukázka: Konečně pěkná ztráta
V minulém týdnu jsem se konečně dočkal pěkné ztráty, kterou jsem si možná, z pohledu některých obchodníků svým přístupem zasloužil. Není to nic smrtelného a k mé strategii to patří, takže není důvod k panice. Tím spíš, že z historie už vím, že maximální pokles může být až dvakrát takový.

RSI/PA (W1, D1) trend system: Aktuální nastavení pro NZD/USD
V dnešním blogu technické analýzy se zaměřím na měnový pár NZD/USD z pohledu RSI/PA (W1, D1) trend systému.

Praktická ukázka: Týden plný částečných odprodejů a B/E
V minulém týdnu se trh pohyboval v poměrně úzkém (tedy alespoň podle měřítek posledních měsíců) boxu o velikosti cca 1300 bodů. Navíc se jednalo o neustálé se navracení k otevírací ceně celého týdne, přičemž nakonec blízko této ceny trh celý týden i zakončil.

V čem se Německo mýlí
Němečtí ekonomové mají velké slovo při rozhodování Evropské centrální banky (ECB). Jak by také ne, když reprezentují největší evropské hospodářství a ECB se sídlem ve Frankfurtu vychází z tradic Bundesbanky. Přitom německá ekonomická škola je svým způsobem exotická. Ani kolegové z měnové unie, ani Američané, Britové či Japonci německým argumentům nerozumějí. A nedávná historie dává globálnímu přístupu k měnové politice za pravdu.

Rozruch kolem SNB před švýcarskými volbami neutichá
Rozruch kolem švýcarské centrální banky (SNB) pro její kontroverzní krok, jimž zrušila fixační pásmo eura vůči franku, ani po dvou měsících neutichá. SNB se potýká s intenzivní domácí kritikou, která volá po změnách v domácí monetární politice a v století staré vlastnické struktuře centrální banky.