Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů


Privilegium amerického dolaru
Obchodníci a lidé z prostředí finančního světa se dlouhodobě shodují na tom, že současný ekonomický systém poskytuje vládě USA až přehnaná privilegia. Dá se říci, že systém nezachází se všemi zeměmi stejně. Americký dolar je rezervní měnou světa, což poskytuje Spojeným státům nespravedlivou výhodu oproti ostatním.

Praktická ukázka: Další ztrátový týden
Tak jsem zase zabředl do období, kdy se střídají ziskové a ztrátové týdny. Jsem zvědavý, jak dlouho to zase bude trvat a kam až mě to zavede. V každém případě jsem připravený tuto epizodu překonat a přežít.

Praktická ukázka: Nula
Když už byl ten čas bilancování, tak jsem si procházel straré údaje a staré výsledky. Díval jsem se na nějaká stará, hodně stará nastavení a zkoušel je prohnat backtesty. Některé výsledky byly lepší, některé horší, nicméně nic z toho nedopadalo vyloženě špatně. Avšak všimnul jsem si ještě jedné věci.

Výběr z nedělní přípravy: NZD/USD a USD/JPY
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející týden. NZD/USD už čtyři týdny konsoliduje a na USD/JPY došlo k dokončení býčího reverzního patternu 1-2-3.

Výsledková sezóna 1Q 2024: Ústup umělé inteligence a zpomalování spotřeby v USA
Máme téměř za sebou většinu výsledků velkých amerických firem. Poslední společností, která zbývá a zároveň má potenciál ovlivnit celkové obchodování na amerických trzích, je Nvidia. Na odtajnění jejích výsledků si budeme muset počkat až do 22. května. I bez znalosti těchto výsledků se však již můžeme pustit do bilance výsledkové sezóny. Co nám tedy přinesla výsledková sezóna za 1Q 2024?

EUR/USD má v rukou americká centrální banka
Eurodolar se dnes po několikatýdenní pauze vrací zpět nad 1,1000. Směrem vzhůru mu pomáhá pozitivní atmosféra na letošních rizikových evergreenech – brexitu a americko-čínské obchodní válce. Dle mého ale rozhodne o letošním finiši na měnových trzích Fed a příchozí data ze Spojených států, na základě kterých se představitelé americké centrální banky rozhodují.

Nejlepší obchod na začátku roku: Atos
Akcie Atosu hned 2. ledna zazářily na pařížské burze. Během jednoho dne posílily o 20 %. Pokud by platilo pořekadlo: „Jak na nový rok, tak po celý rok“, akcionáři Atosu by možná mohli mít naději, že se akcii podaří vystoupat na vrcholy z minulosti. Společnost zažila obrovský pád, přes 75 % během jednoho roku. Osud francouzského Atosu je velmi poučný. Atos měl být výstavní lodí evropského IT, ale vývoj cen akcií ukazuje opak. Jak se Atos dostal na dno a jak to, že akcie Atosu tak silně rostly na začátku roku?

Obchodování s indikátory Ichimoku a Awesome Oscillator
Téměř každá obchodní strategie zahrnuje několik indikátorů pro hledání signálů pro vstupy a výstupy do trhu. Ve většině případů, pokud se použije indikátor trendu, je doplněný nějakým oscilátorem pro potvrzení prvního signálu ve směru obecného trendu.

Zemědělské komodity v roce 2020
Zemědělské komodity mají za sebou úspěšný rok. Podobně jako akcie se s příchodem pandemie cukr, sojové boby nebo pšenice propadly. Ve zbytku roku ale ztráty vesměs dokázaly smazat a meziročně se již obchodují v plusu. Přitom výrazně lépe se logicky dařilo čistě zemědělským komoditám a méně pak už komoditám, které se používají jak v zemědělství, tak v průmyslu.

Dokáže japonský jen udržet dosavadní tempo?
Japonský jen se po několikanásobném testování, podíval na páru USDJPY pod dolní hranu dlouhodobé konsolidace a zatím se tam i nadále drží. Spekulace o případné falešném breakoutu vyvrací i fakt, že i přes silnější americký dolar minulý týden, dokázal japonský jen na páru USDJPY zkorigovat téměř většinu ztrát. Posilování japonského jenu však není nijak podloženo fundamentem a proto se může zdát jeho vývoj nejistý. Silný japonský jen není ani nic co by uvítala japonská centrální banka, kterou trápí nižší inflace a silnější jen nijak nepomáhá k jejímu růstu.

Praktické okénko – Ziskový obchod, který nepotěší
Není zisk jako zisk. I zasažený PT může být někdy neadekvátní vůči riskovanému kapitálu.

Analýza S&P 500, EUR/USD a bitcoinu - BTC na all-time high
Hranice 70 000 USD na bitcoinu pokořena, indexy potkala menší korekce stále platného býčího trendu a risk on sentiment tak dále pokračuje. Co dalšího očekávat v nejbližších dnech?

Může být automatizované obchodování užitečné?
Forexový trh je aktuálně jedním z nejoblíbenějších trhů na světě, který nabízí traderům za pomoci různých obchodních analýz a nástrojů potencionálně zajímavé obchodní situace a příležitosti.

Technologický gigant Intel na kolenou! Co bude dál?
Společnost Intel pravděpodobně není třeba nikomu představovat. Tento kdysi dominantní konstruktér a výrobce procesorů byl ještě před několika lety jednou z nejziskovějších společností na světě. Ještě v roce 2018 měl Intel tržby ve výši zhruba 70 miliard dolarů a vydělal více než 20 miliard dolarů čistého zisku.

Praktické okénko – turbulentní časy si žádají zajišťování pozic
V době vysoké volatility je vhodné zajišťovat své pozice. Jak to provést, si ukážeme v tomto článku.

Německo srší optimismem
Dnes se podíváme krátce také na akciové trhy, a to konkrétně k našemu západnímu sousedovi, kde se obchoduje index DAX.

Fed, euro a německé volby
Středeční zasedání americké centrální banky (Fed) pomohlo dolaru. Zdá se, že představitelé Fedu se začínají klonit spíše k přístupu naší tuzemské ČNB, která v tváří v tvář vysoké inflaci nechce nechat nic náhodě. Utažení měnové politiky ve Spojených státech tak zřejmě předběhne předchozí odhady i jakékoliv symbolické kroky stejným směrem z dílny Evropské centrální banky (ECB).

Fundamentální analýza kryptoměn – srovnávací analýza: Kryptoměny versus tradiční aktiva (9. díl)
Tento článek porovnává kryptoměny s tradičními investičními aktivy jako jsou akcie, komodity, nemovitosti a dluhopisy. Podrobně se zaměřuje na jejich výnosový potenciál, likviditu, náklady na udržení, regulační rámec a fiskální důsledky. Dále hodnotí výhody a nevýhody investování do kryptoměn, včetně jejich vysoké volatility, daňových a bezpečnostních rizik. Čtenářům poskytuje strategické rady ohledně začlenění kryptoměn do diverzifikovaného portfolia.

Zničí čínská konkurence Teslu?! | Investiční Memento #64
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 64. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?