Neděle 16. června 2024 10:45
reklama
FTMO férovost
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO král

Bitcoin chce zlomit 10 000 USD. Litecoin kopíruje Bitcoin, přidal již 50 % na růstu

Napsal:   Sekce: Kryptoměny

Bitcoin se snaží dostat na 10 000 USD, už mu nechybí mnoho. Zazimovat nejlepší začátek roku za posledních 6 let od 2014. Litecoin kopíruje růst Bitcoinu, ba dokonce je v růstu ještě více bullish.

Vítejte, tradeři, při naší další analýze na kryptoměny. Dnes se podíváme na Bitcoin a Litecoin a situaci na grafech.

[BTC/USD] V roce 2020 k momentální hodnotě +30,3 %

Aktuální cena BTC: 9 300 USD

Bitcoin nepřestává překvapovat svět investorů. Mnozí fanoušci Bitcoinu byli zklamáni za Q2 a Q3, když jsme propadli z 13 950 USD na 6 640 USD. Tento propad trval 6 měsíců a jak to už bývá zvykem, objevovaly se titulky o tom jak tato “bublina” splaskne a pod. Situace ale nabrala opačný směr a od 6 640 USD jsme se odrazili k současným 9 300 USD. Při pohledu na tabulku sledujeme, že Bitcoin zaznamenává zatím nejlepší Q1 za posledních 6 let.


Source: Skew Markets

Do velké míry za to může bearish kanál, který se začal formovat uprostřed léta a skončil těsně před Vánocemi 2019. Nejlépe se za posledních 6 let se dařilo v Q2, bude to tento rok jiné? Nutně nemusí, Bitcoin má před sebou výrazný fundament v podobě Halvingu, který sníží odměny za vytížený blok na polovinu. Rychlost uvolňování Bitcoinu do oběhu se zpomalí a vzácnost stoupne, což logicky bude zvyšovat jeho hodnotu za kus. Halving na Bitcoineu není přitom záležitost týdenní či roční, opakuje se pravidelně každé 4 roky.

Resistence

Nejbližší odpor vidíme na hodnotách kde se momentálně Bitcoin nachází. Hodnoty odporu mají velký rozptyl od 9 100 USD k 9 550 USD. Pokud budou mít bulls sílu k prolomení tohoto odporu, cesta se otevře až k 10 500 USD, jak můžete vidět na grafu níže.Support

Při tak volatilním trhu, jako jsou kryptoměny, kde vidíme denní pohyby, a to v několika desítkách %, musíme dbát i na podpory a nastavování SL, aniž může nejeden investor pohořet. Nejbližší podporu vidíme na 8 700 USD, která v posledním cyklu propadu neobstála. Bitcoin podpořili bulls až na supportu 8 000-8 200, kde jsme se odrazili na vrchní straně supportu (8 200 USD).[LTC/USD] V roce 2020 k momentální hodnotě +46,48 %

Aktuální cena LTC: 60,2 USD

Litecoin, tak jako Bitcoin, v roce 2020 zažívá nejlepší start do roku. V případě Litecoinu to už bylo 50 % v zisku, mírně jsme poklesli k současným 46 %. Situace ale stále vypadá příznivě. Momentální hodnota se pohybuje na 60,2 USD za kus Litecoinu. Na grafu sledujeme dokončený pattern kulatého dna. Zajímavé jsou i kanály před a po ukončení patternu. V roce 2019 začínal Litecoin na 35 USD a na top se dostal při 160 USD. Po létu smazal téměř celý zisk a rok 2020 začal téměř na 42 USD.

Resistence

Situace se grafu nám poukazuje, že se držíme při odporu na hodnotách 60-63,5 USD. Pokud bychom prolomili tento odpor, otevře se cesta k 73,97 USD. Stejně jako na Bitcoinu vidíme souběžně silné odpory před sebou.

Support

Jen před týdnem jsme zaznamenali pád z 63 USD směrem k nejbližší podpoře a zaznamenali 19,7% propad. Kryptoměny jsou vysoce rizikové aktivum bez SL Vám přibudou jen vrásky na hlavě. Nicméně, odrazili jsme se na 50,4 k současným 60,2 USD. Právě tato podpora nás může při možném propadu znovu zachránit a je třeba s ní počítat. Pokud by byla ale prolomena, nejbližší podporu vidíme na 40 USD. Momentálně neočekáváme prolomení pod 50 USD, spíše naopak naši pozornost upoutávají bull run.


Ján Kopil

Hodnocení článku:
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Bitcoin, dominancia a altcoinová kapitalizácia
  Dnes sa opäť po dlhšom čase pozrieme na základné grafy na kryptomenách. Bitcoin, dominancia a altcoinová kapitalizácia.
 • Bitcoin, dominancia BTC, kapitalizácia altcoinov a zlato
  Ahojte traderi. Bitcoin sa nakoniec rozhodol počúvnuť technickú analýzu a nepodľahnúť FOMO, za čo som veľmi rád. Technická analýza hovorila jasný short. Momentálne trackujem na 4H ABC korekciu a teda korekciu celého rastu. A vlna by mohla ísť niekde na hranicu 8300 - 8400 USD. Po nej však príde menší rast a potom znova finálny pokles. Keďže sa korekcia len začala, tak je veľmi ťažké určiť finálny target. Presný target budeme vedieť určiť až keď budeme mať bod A a B. Teraz by som však použil fibonacci retracement a ako najpravdepodobnejší target mi príde zóna medzi 7596 - 7896 USD.
 • Bitcoin dosiahol väčší výnos ako takmer všetky akcie z indexu S&P 500 v roku 2023
  Obavy o bezpečnosť bankových inštitúcií vzrástli od nedávneho zlyhania niekoľkých veľkých bánk, ako sú Silicon Valley Bank, Silvergate a ďalšie.
 • Bitcoin ešte nie je bullish. Čo sa stalo na zlate a striebre?
  Bitcoin - Denný graf je za mňa jasný. Priznám sa, že v momentálnej situácii sa skôr prikláňam k poklesu a teda červenému scenáru. Veľa ľudí sa spolieha na halving a že musíme rped halvingom rásť, ale popravde graf nemusí nič.
 • Bitcoin ETF a ty další...
  Nedávno jsme četli blog jednoho tradera zde na fxstreet, který se zamýšlel v roce 2011, jestli a proč nakoupit bitcoiny na ceně $2 po obrovském pádu z úrovně $31. Nyní se po listopadovém výprodeji nacházíme v podobné situaci, Bitcoin ztratil téměř 85% z prosincových maxim a vytvořil dočasné low na $3200 a nevypadá to, že by medvědi řekli poslední slovo.
 • Bitcoin halving je za nami – čas na...
  Ahojte traderi. Halving Bitcoinu je teda oficiálne za nami. S našou komunitou sme si dali aj slávnostné odpočítavanie na Youtube streame. Túto udalosť teda môžeme hodiť za hlavu a s ňou aj všetky špekulácie.
 • Bitcoin halving – kampak se poděl ten slibovaný velký růst BTC?
  V minulém týdnu jsme se konečně dočkali všemi tolik očekávaného bitcoinového půlení odměn „halvingu“ a názory na to, jak se poté svět kryptoměn změnil, se mezi účastníky tohoto trhu velmi liší. Jedni říkají, že v souvislosti s halvingem očekávali přesně tento cenový vývoj a jsou proto nadmíru spokojeni, na druhou stranu je zde i mnoho těch, kteří se ptají, kam se poděl ten slibovaný růstový boom, proč a z jakých důvodů nebyl růst po tomto halvingu zatím tak razantní a je možné vůbec ještě očekávat, že se ty predikce nakonec naplní?
 • Bitcoin halving v dohľade + cenový výhľad
  V roku 2009 začal bitcoin tak, že sa ťažilo 50 kusov každých 10 minút. Neskôr boli 2 halvingy, ktoré rozpolili tento počet. To znamená, že každých 10 minút sa potom ťažilo po prvom halvingu 25 bitcoinov a po druhom 12.5 bitcoinov. Teraz bude v máji (cca 12.5. 2020) tretí halving, po ktorom bude odmena za vyťaženie bloku 6.25 bitcoinov. Čo to znamená pre bitcoin a celý krypto trh?
 • Bitcoin Halving 2024 - Čo potrebujete vedieť
  Čo to "Bitcoin Halving" vlastne je?
 • Bitcoin historical volatility index je na minime - Čo to znamená?
  Dnes sa pozrieme na jeden zaujímavý graf, ktorý mi často krát pomáha pri identifikovaní pumpy, alebo prepadu na trhu kryptomien. Jedná sa o Bitcoin volatility index.Po prudkých pohyboch útlm?
 • Bitcoin i zlato se vezou na holubičím Fedu
  Vysoké úrokové sazby a výhled na jejich další růst držely až do konce léta zlato i bitcoin při zemi. Přece jen obě aktiva nesou nulový úrok a vyšší výnosy bezpečných vládních dluhopisů jejich atraktivitu značně snižovaly. I snížení bezprostředního rizika z energetické krize a opadnutí zájmu o zaseknutou válku na Ukrajině kupce zlata a bitcoinu nenavyšovaly.
 • Bitcoin jako bezpečný přístav
  Bitcoin v minulém týdnu prorazil hranici 13000 dolarů a pokračuje tak v rostoucím trendu, který započal ke konci března. V těchto mezích se pohyboval naposledy na přelomu června a července minulého roku. Stále se tedy stává více jakýmsi bezpečným přístavem pro investory a jejich peníze v této korona krizové době. Díky statistikám víme, že 98 % investorských „hodlerů“ je již v plusu. Většina investorů do bitcoinu totiž vstoupila na trh na konci roku 2017, kdy se hodnota bitcoinu pohybovala okolo 10 000 dolarů za minci.
 • Bitcoin – jasný short, alebo?
  Ahojte traderi. Posledné 2-3 dni boli na kryptomenách veľmi pozitívne. Altcoiny vo veľkom rástli a zahanbiť sa nedal ani Bitcoin. Altcoinový rast však prekvapil asi najviac. Ako prvé by som rád poukázal na veľkú podobnosť v grafoch zlata a Bitcoinu o ktorom som hovoril už pred týždňom.
 • Bitcoin je blízko svojho ATH (all time high) a mainstreamu to je jedno ... zatiaľ
  Bitcoin blízko svojho ATH verzus záujem o vyhľadávanie:
 • Bitcoin je lepším investičným prostriedkom ako zlato a inštitucionálni investor ho nakupujú
  Viac korporátnych investorov sa obracia na Bitcoin, pretože reportov Grayscale sa v 3. štvrťroku 2020 uvádza, že do ich krypto fondov bola pridaná viac ako miliarda dolárov. JPMorgan tiež poukazuje na dôkazy o inštitucionálnom dopyte po Bitcoine, keď investori prechádzajú od svojich fondov obchodovaných na burze so zlatom ku kryptomene.
 • Bitcoin je najvýkonnejšie aktívum tohto roka
  Ahojte traderi, dnes sa znova pozrieme na Bitcoin, pretože kryptomeny sú moja srdcová záležitosť a rád by som ich dostal do popredia aj tu na FXstreet.
 • Bitcoin mě baví
  Hned v úvodu musím říct, že mi je úplně jedno, s čím kdo obchoduje, čím kdo platí a celkově, co kdo používá ke svému zbohatnutí nebo zchudnutí. Jen se mi, bohužel, nevyhýbá moderní trend virtuálních měn a to třeba jen proto, že se mě poměrně často na ně někdo ptá. A tak mi nezbývá, než to alespoň okrajově sledovat a současně na to mít i nějaký názor.
 • Bitcoin může těžit z napětí mezi Čínou a USA
  Napětí mezi Čínou a Spojenými státy Americkými roste. Je to důsledek přitvrzujících amerických sankcí a zostřující se situace, která nebere konce. V neblahém jádru se ocitly technologické společnosti ByteDance a Huawei. Bitcoin z této krize může těžit. A stejně tak celý trh s kryptoměnami jako celek.
 • Bitcoin na $25,000 - čo ďalej?
  Mnoho ľudí označilo Bitcoin (BTC) za mŕtvy v posledných mesiacoch roku 2022, no od začiatku roka 2023 narástol o viac ako 50 %. Bitcoin sa prvýkrát od augusta 2022 dotkol hranice 25 000 dolárov, čo prekvapilo krypto investorov aj krypto hejterov.
 • Bitcoin na ATH, altcoiny postupne letia hore a kapitalizácia na hranici jedného biliónu
  Rok 2021 sa ešte len začal a kryptomenový svet je plný optimizmu. Ten sa preniesol najmä z posledných troch mesiacov roku 2020, kedy sa Bitcoinu podarilo prekonať predošlé ATH, ale takisto sa aj veľmi suverénne udržať nad sumou 20 000 dolárov a dokonca preraziť 30 000 dolárov. V raste nezaháľalo ani množstvo iných kryptomien, pričom hlavne high-cap altcoiny (s výnimkou Ripplu, ktorý má problémy s SEC) sa pomaly prebúdzajú a aj v ich prípade sa dá očakávať zaujímavý rast. Bitcoin rastie na cene, altcoiny rastú na cene a tak sa pochopiteľne dá očakávať, že aj celková trhová kapitalizácia bude rásť. Aktuálne je pritom už takmer na hranici jedného bilióna dolárov.
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei ProTrader