Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Cena komodit na nejvyšších časových rámcích
Máme tu závěr měsíce. Vhodný čas ke studiu grafů na nejvyšších časových rámcích. V dnešním blogu technické analýzy se budu věnovat komoditám a informacím, které mi může sdělovat cena na nejvyšších časových rámcích. Aktuálně na komoditách mědi, sojových bobech a bavlny.

Vývoj ve způsobu obchodování
Script, nastavení, obchodování, nástroje, trading, platforma, MT4, indikátory...

Trading log týden 2 - kdo je největší nepřítel tradera
Dnes bych rád navázal s dalším typem vstupů, zhodnotil a doložil několik vlastních reálných obchodů. V podstatě se jedná a pull back nebo throw back po proražení významné S/R úrovně. Nebudu popisovat mechaniku vstupu je např. uvedena v článku na fxstreet.cz ze září 2009. Soustředím se na provedení obchodu a chyby.

Masakr na trzích: Nejhlubší sešup od finanční krize smazal půlroční zisky amerických akcií
Korekce je tady! Týden byl plný stresu s hlubokými denními propady, index S&P 500 nakonec odepsal 11,49 %.

Výhľad na potenciálne obraty trhov
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Rád poukážem na príležitosti, kedy sa dá napojiť na trh a ísť s trendom, no teraz vidím samé možné obraty. Pozrime sa teda čo ukazuje NZD/CHF, EUR/AUD a GBP/USD.

Nová zlatá a stříbrná horečka
Strach z vyšší inflace a minimální výnosy bezpečných aktiv ženou investory směrem ke zlatu. Měnová i fiskální politika reagovala letos na ekonomický propad mnohem rychleji a razantněji než v přechozí krizi, vládní dluhy v poměru k HDP jsou mnohem vyšší než před 15 lety a jsou stále rostoucí. Dává proto smysl, že návrat zvýšené inflace může přijít a investoři si tento scénář překládají jako jasný býčí signál pro zlato.

Zopakuje Fed rétoriku ostatních centrálních bank?
Ve středu nás čeká předposlední zasedání amerického Fedu v letošním roce. Možná nejturbulentnějším roce nejen pro trhy, ale také pro Fed, který dlouhou dobu nepřiznal, že by mohla být inflace takový problém, kterým je dnes. O to agresivněji musí nyní proti inflaci bojovat a my jsme byly svědky již třetího zvýšení sazeb o 75 bazických bodů. Akciové indexy jsou v reakci na horší přístup ke kapitálu pod silným tlakem, který nemusí být ani zdaleka u konce. Za poslední týdny se však trhy krátkodobě nadechly, což bylo odrazem solidní výsledkové sezony nad očekávání analytiků, ale v posledních dnech také jednoho zásadního momentu, ke kterému trhy krátkodobě vzhlíží. Tím je pivot utahování měnové politiky.

Swingový TimeFrame výhled na týden 28. listopadu - 4. prosince 2022
Každý týden sleduji majors měnové páry a určuji u nich aktuální sílu trendu. Ty pak obchoduji podle své obchodní strategie, a to živě a na opravdových trzích přímo před zraky diváků. Co přinesl tento týden?

Je pokles komoditních měn novým trendem, nebo jde pouze o korekci?
Pokud bychom se podívali na letošní vývoj cen komodit, zjistíme, že takřka všechny zaznamenaly pokles. Důvodem je nejenom silnější americký dolar, ale také slabší růst největšího komoditního konzumenta, Číny, a absence nabídkových šoků. Nižší ceny produkce však těžce doléhají na komoditní měny, které v poslední době zažívají pokles. Otázkou tedy je, jestli se řídit nastaveným trendem, nebo si kontrariánsky tyto měny koupit při aktuální slevě.

Historická meta 40 000 bodů pokořena na indexu Dow Jones
Index Dow Jones zná prakticky každý investor. Tento slavný index tvoří 30 společností kótovaných na burze v New Yorku. Jedná se o druhý nejstarší burzovní index. Právě tento index pokořil psychologickou hranici 40 000 bodů. Každý takový historický milník je příležitostí pro menší úvahu.

Toto aktivum přidalo za poslední 2 roky 500 %!
Když slyším o nárůstech hodnoty v řádu několika stovek procent ročně, představím si většinou vysoce rizikové akcie malých start-up společností nebo třeba i komodity, jejichž nabídku zařízla nějaká nepředvídatelná událost. Jak pravidelný čtenář mých sloupků ví, fanouškem kryptoměn nejsem, takže ty si nepředstavuji.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 25.10.2015
Pravidelná aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie.

Po Nowotném přichází Draghi. ECB polila trhy živou vodou
Mario Draghi včera odstartoval nákupní horečku na akciích a dluhopisech když na adresu zhoršující se situace v Evropě poznamenal, že ECB udělá cokoli bude zapotřebí k tomu, aby se situace v Evropě uklidnila.

Price Action nebo Indikátory?
Nekonečné téma. Na jedné straně menší tábor příznivců Price Action. Davy příznivců indikátorů na straně druhé. Co je to Price Action (PA), proč je o ní menší zájem, proč u obchodníků vítězí indikátory a která metoda je lepší než druhá? V tomto článku vám nabízím své odpovědi.

Praktické okénko II.
Druhý díl praktických obchodních ukázek s vysvětlením swing styl, popsáním money managementu a řízení obchodní pozice.

Pravá podstata fungování finančních trhů
Na finančních trzích dochází každým dnem k zajímavým pohybům trhu, které pro tradery znamenají příležitosti ke vstupům do obchodů a k realizaci případných zisků. Otázkou pro mnohé obchodníky však zůstává, jak k takovým pohybům ve skutečnosti dochází a co vlastně zapříčiňuje pohyb na trhu. Správné pochopení fungování finančních trhů přitom podle nás patří mezi základní znalosti ziskových obchodníků.

Multitimeframe analýza: 21.9.2022 DIESEL (Motorová nafta)
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Technická analýza měnových párů USD/CHF, GBP/USD a CAD/CHF
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. Pokles ceny na měnovém páru USD/CHF zpomaluje a MACD divergence naznačuje možnou korekci trendu. Trendy na více časových rámcích měnového páru GBP/USD jsou sladěny. Nabízejí traderům jednoduché pracovní prostředí. Na měnovém páru CAD/CHF jsme se dočkali růstového signálu.

Korelační obchodování na forexu 8.12.2016
V tomto týdnu máme štěstí na několik zajímavých formací, ze kterých jsem pro blog vybral klasiku v podobě korelace mezi měnovými páry EUR/USD a GBP/USD. Libra letošní rok zažívá bouřlivý vývoj. Stupeň korelace mezi pevninským eurem a ostrovní librou se zcela jistě změnil. Naopak se zdá, že korelace britské libry s eurem se zvolnila a po volbách v USA se libra pohybuje spíše společně s americkým dolarem. Proto není úplně vhodné, držet se striktně strategií z doby před Brexitem.

Vlivné deníky v USA mávají s očekáváním kolem zářijového zasedání FEDu
Opět se potvrdilo, že jistota na trhu je jen jedna a tou je nejistota. Trhy pod tlakem solidních dat z USA, která potvrzovala slušnou výkonnost americké ekonomiky, přehodnotily předchozí sázky na rychlejší pokles sazeb a pro zářijové zasedání zapracovaly více než 70procentní pravděpodobnost poklesu sazeb jen o jedno procento. Ze sázek na 50bodový cut se stala nepravděpodobná možnost a pozornost trhu se začala upírat mnohem více k listopadovému zasedání, kdy jsme mohli vidět buď 0 nebo 25 bodů dolů (část trhu dokonce zvažovala i 50bodový cut, ale to byli velcí optimisti).