Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Je NASDAQ pripravený na spadnutie?
V tomto obchodnom výhľade poukážem na minulý vývoj rôznych trhov a inštrumentov a pomocou technickej analýzy sa pozrieme na to kam až trh môže ísť. Pozrieme sa na americký akciový index NASDAQ a komodity ropa WTI a zlato cez denné grafy.

Praktické okénko – řízení obchodu ve ztrátě a postupná redukce rizika
Díky aktivnímu řízení ztrátové pozice dokáže obchodník redukovat celkové riziko. Díky tomu může v dlouhodobém měřítku stabilizovat svojí equity křivku. Na postup redukce rizika se podíváme v tomto článku.

Čím může překvapit poslední prázdninový týden?
Tento týden nás čeká poslední sada zajímavých ekonomických údajů. Pojďte se s námi podívat, které z nich byste určitě neměli minout!


Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/JPY, AUD/USD a NZD/USD
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Price Action na USD/JPY naznačuje, že cena potvrdí střednědobý vrchol. A vývoj ceny měnových párů AUD/USD a NZD/USD zakreslil druhý vyšší vrchol. Zajímavostí je, že přes shodný vývoj ceny, technika určuje rozdílné obchodní nastavení.

Klíč k úspěchu v tradingu: Poznejte své silné a slabé stránky
Víte, co jsou vaše silné a slabé stránky? Tato otázka, často slýchaná na pracovních pohovorech, je stejně důležitá i v tradingu. Pojďme se podívat, jak může být tato znalost klíčem k vašemu úspěchu na finančních trzích.

DAX - porovnání s NASDAQ 100
V tomto článku bych rád srovnal mé obchodování na trhu DAX se strategiemi a stylem, který používám na trhu NQ100. Dle mého názoru je k trhu DAX nutné přistupovat jinak než k trhu NQ100 a rád bych vysvětlil proč.

AUD/USD: Trojité dno jako poslední záchrana býků?
Není to tak dlouho co jsem věřil v odraz ceny od dlouhodobého supportu. No, od té doby se na grafech už několik svíček vykreslilo a vývoj ceny možná naznačuje úplně něco jiného. Ve vhodnou dobu jsem zreguloval long pozice s tím, že počkám jak se situace bude vyvíjet dále. Můj pohled na aktuální situaci tohoto páru z pohledu techniky najdete v tomto blogu.

Zlato za 3000 dolarů?! | Investiční Memento #88
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 88. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Čo čaká exotiky v poslednom kvartáli roku 2021?
V tomto blogu poukážem na možný budúci vývoj na najbližšie mesiace menových párov na základe minulých pohybov a technickej analýzy. Pozrieme sa na exotické menové páry USD/MXN, EUR/ZAR a USD/RUB z weekly a monthly timeframe.

Trhy jdou proti Fedu
Finanční trhy s příchodem zimy přepadl málo podložený optimismus. Akcie, dluhopisy i měny se po jednom měsíčním pomalejším růstu cen ve Spojených státech tváří, jako by byla bitva s inflací vyhraná a americká centrální banka (Fed) již nemusela téměř vůbec zvyšovat úrokové sazby. Pravdou je, že ceny komodit, především pak ropy, ustoupily a jsou naladěny na mělkou recesi. I přesto od představitelů Fedu slyšíme odhodlání dále utahovat měnovou politiku a poslat sazby minimálně k 5 %.

USD/JPY: Japonsko znovu intervenuje
Japonský jen si prochází vysokou volatilitou. Japonské ministerstvo financí se v pátek odpoledne rozhodlo intervenovat na trhu a při nižší likviditě utnout slábnoucí trend, který vynesl měnový pár USD/JPY nad 150 jenů za americký dolar.

Optimismus je rázem zpět, dolar trpí
Stačil jeden statistický report a nervozita finančních trhů ohledně ekonomického vývoje v následujících měsících je pryč. Akciové indexy přidávají 3-4 %, komodity také rostou a … americký dolar padá. A to i přesto, že tím reportem byla zpráva z trhu práce ve Spojených státech za prosinec.

Swingový výhled - 51. týden
V pravidelném týdenním swingovém výhledu se podíváme optikou technické a fundamentální analýzy na vybrané finanční trhy a chybět nebude ani shrnutí minulého týdne. Společně se podíváme na příležitosti, které trhy nabízí ze swingového hlediska, tedy pro delší držení pozice. Probrány jsou především nové páry EUR/USD, GBP/USD a USD/JPY a akciové indexy.

Dva životy tradera 2/2 (mistr)
Když jsme, po velkém úsilí, dospěli ke konci učednického období, zjistili jsme, že už se v tradingu orientujeme. Zjistili jsme, že nespočetné hodiny strávené čtením a posloucháním vzdělávacích zdrojů, se vyplatily a už i naše výsledky začaly dávat smysl v dlouhodobém měřítku. Stále nás ale tížila představa naší budoucnosti. Šli jsme přeci do tradingu, abychom měli peníze a čas. Zatímco k vydělávání peněz už jsme se pomalu začali dostávat, toho času nám stále moc nezbývalo.

Co znamená ruský bankrot pro trhy?
Ratingová agentura Standard & Poor’s snížila rating ruského vládního dluhu do pásma Selective Default (SD), což znamená částečnou platební neschopnost. Ruské ministerstvo financí totiž splatilo část úroků a jistiny z dluhopisu splatného 4. dubna v rublech, i když podle smlouvy měly být splatné pouze v amerických dolarech.


Našel EUR/USD již své dno?
Jaro ukazuje na první známky stabilizace v eurozóně. Byť otázka brexitu ještě zdaleka není vyřešená, mírný optimismus se vrací po zimě, která zchladila i ty největší eurové býky. Zdá se, že sektor služeb je tím ostrůvkem, který ubrání evropskou měnovou unii před recesí. Je to ale dostatečné pro obrat klesajícího trendu na euru?

Tesla i stříbro silně korigují
Raketové růsty bez výrazné změny fundamentu dříve nebo později narazí na strop důvěry trhu a velkou část svých zisků odevzdají zpět. To samé platí i při panických výprodejích bez vážného důvodu, které následně nabízejí zajímavé nákupní příležitosti.

NZD/USD: Analýza více časových rámců (W1 až H4)
V dnešním blogu se blíže podíváme na měnový pár NZD/USD a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.