Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Stop-Loss: Dobrý sluha, ale zlý pán!
Používání stop lossu na forexu je velmi diskutované téma. Pravdou je, že mohou existovat obchodní systémy, ve kterých je použití stop lossu téměř zbytečné.

AI panika byla zažehnána, index S&P 500 i přesto klesá
Leden na americkém akciovém trhu byl poměrně volatilní. Před týdnem index S&P 500 posunul historické maximum, k žádnému jasnému průlomu výše ale zatím nedošlo. V pondělí trh výrazně ztrácel a v dalších dnech se střídaly menší růsty a poklesy. Celkově za týden S&P 500 odepsal rovné procento.

Týdenní komentář tradera - EUR/USD, ropa WTI a EUR/CZK
Měnový pár EUR/USD po celý týden pravidelně každodenně mírně oslaboval, až se dnes přiblížil důležité technické oblasti 1,1720 +/- (dlouhodobá Breaklevel oblast) odkud se s podporou amerických dat odrazil nahoru. I když data (míra nezaměstnanosti a NFP report) nebyla vůbec špatná, slabší hodinové výdělky dolar přeci jen zabrzdily v případném dalším posílení.

Merkelová se postavila za Draghiho, Španělské výnosy dál klesají
Španělské výnosy dál prudce klesají, díky rostoucí pravděpodobnosti, že se ECB dříve či později pustí do dalších nákupů dluhopisů problémových zemí eurozóny.

Euro už není tak zranitelné
Eurodolar se po svižném jarním pádu zastavil v blízkosti 1,1700, kde při vysoké volatilitě hledá novou rovnováhu. Spojené státy začaly být letos atraktivní destinací pro uložení prostředků díky slušnému zhodnocení. Evropa už ale není takovou rizikovou zónou, jakou byla na začátku desetiletí. Co nám říká fundament ohledně síly eura vůči americkému dolaru?

Technická analýza na GBP/USD, NZD/CHF a EUR/NZD
V tomto blogu vám ukážem svoj technický pohľad na 3 vybrané menové páry. Každý menový pár podporuje divergencia a všetko sú to protitrendové výhľady.

Pět největších traderových brzd (aneb jak vyrazit na cestu úspěchu) - část druhá
V obecných článcích o psychologii tradingu často čteme o zásadách, které musíme dodržovat, abychom se přiblížili k profitabilnímu tradingu. Stále dokola je nám předkládáno, že musíme dodržovat Money Management, nastavovat Stop-Lossy, nezapomínat na psychologii tradingu, neustále zdokonalovat strategii, nicméně málokdo nám už sdělí, jakého chování se vyvarovat, abychom těchto cílů úspěšně dosáhli, odbrzdili se a vydali se konečně na svoji traderskou dráhu.

Bitcoin ako peniaze 21. storočia
Čo sa zmenilo na postavení bitcoinu a ako vyzerajú jeho šance na udomácnenie sa? Pozrime sa na začiatky bitcoinovej ekonomiky, zopár aktuálnych štatistík, svetlé body, progres a niektoré riziká.

Kdy čekat výsledky amerických voleb?
Letošní volební kampaň v USA je silně poznamenaná vlivem koronaviru a stejně tomu je tak i u samotné volby a sčítání hlasů. Kvůli pandemii lidé odvolili ve velkých počtech už před samotným dnem voleb, kterým je úterý 3. listopadu. Některé státy ale nemohou podle zákona začít tyto hlasy počítat dříve, a proto se u nich přesvědčivého výsledku můžeme dočkat až po několika dnech. Mezi tyto státy patří i Pensylvánie, díky které vyhrál Donald Trump souboj o Bílý dům před 4 lety.


Palladium: Analýzy více časových rámců (MN až D1)
V tomto blogu se blíže podíváme na paladium a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Zklidnění mysle při tradingu – binaurální nahrávky
Jak zklidnit svou mysl před a při tradingu? Zajímavou metodou mohou být binaurální rytmy.

Proč zlato padá?
Zatímco akciové indexy i většina průmyslových a zemědělských komodit si v letošním roce prochází silným býčím trhem, zlato toto nadšení nekopíruje a ztrácí letos 7 %, od svého maxima v srpnu 2020 je to dokonce už 15 % a když připočteme oslabení amerického dolaru vůči koruně za toto období, jsou čeští investoři do zlatých cihliček ve ztrátě dokonce 18 %.

Americké akcie posílily, stále se řeší dopady koronaviru na ekonomiku
Poslední dva lednové týdny index S&P 500 klesal, únor ale zahájil růstem o 3,17 %, když v týdnu vylepšil historické maximum.

Konzistencia úspešného obchodovania (3)
Tretia časť série – „Konzistencia úspešného obchodovania“ je zameraná na ďalšie dôležité determinanty, ktoré majú nesporný vplyv na úspešnosť nášho obchodovania. Vedieť objektívne identifikovať výhody a využiť svoju príležitosť sú aspekty, ktoré nám predurčujú ziskovosť našej stratégie z dlhodobého hľadiska. Ukážem na menšom reálnom účte zhodnotenie obchodného kapitálu za jeden deň o 12,77 %, ako aj pripomeniem potrebu zmenšovania strát a zvyšovania ziskov.

Praktické okénko – Příprava levelů ve směru dlouhodobých trendů
"Trend je tvůj přítel", toto odvěké pravidlo tradingu je zcela platné i v dnešní době, a proto se v tomto Praktickém okénku zaměříme na vyhledávání zajímavých cenových úrovní ve směru dlouhodobého trendu.

Krátké obchodní analýzy – Index S&P 500, EUR/USD a agrokomodity
Silná data z americké nezaměstnanosti z konce minulého týdne zamávala jak s akciovými indexy, tak s eurodolarem (měnový pár EUR/USD) o něco více než jsme očekávali. Vše důležité na finančních trzích se nyní točí a nějaký čas točit bude kolem úrokových sazeb v USA.

Ani po zasedání Fedu není jasněji, S&P 500 za sebou má další volatilní týden bez jasného směru a po Santovi ani památky
První polovina uplynulého týdne se na amerických akciových trzích nesla v růstovém duchu. Posilování akcií ještě zesílilo poté, co Fed ve středu v souladu s očekáváním rozhodl o zvýšení základní úrokové sazby o čtvrt procentního bodu. Druhá polovina týdne ale předchozí zisky smazala a S&P 500 nakonec při značné volatilitě odepsal 0,34 %. Šance na Santa Claus rally se zmenšují.

Revoluční změna
V poslední praktické ukázce jsem psal o tom, že při dosažení maximálního poklesu jsem se musel zamyslet nad svojí strategií a nad jejím nastavením. Také jsem následně psal o svém prvním nápadu, který jsem realizoval, ale nepoužil. A dnes se mrkneme na druhý avizovaný nápad, který už jsem použil.

Deflační měny
Dnes se podíváme více do detailu na dvě až nápadně podobné měnové zóny. Obě jsou hlavními světovými vývozci průmyslového zboží s vysokou přidanou hodnotou, dosahují ohromných přebytků na běžném účtu, což se jim aktuálně daří také díky propadu cen komodit, které musejí ve velkém dovážet. Stejně tak sdílejí problém stárnoucí populace. A především je spojuje neschopnost centrálních bank i přes záporné sazby a kvantitativní uvolňování zvýšit inflaci směrem k cíli. Ano, bavíme se o eurozóně a Japonsku, jejichž ekonomiky se od evropské dluhové krize z let 2010 - 2012 podobají jako vejce vejci.