Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Elliottova vlnová teorie pro měnový páry GBP/CAD, AUD/CHF a AUD/NZD
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový páry GBP/CAD, AUD/CHF a AUD/NZD. Elliottova vlnová teorie je založena na analýze vlnových cyklů, které se na finančních trzích pravidelně opakují.

INVESTIČNÍ GLOSA: Trhy už dva roky ovládá euforie. Projásají investoři i další rok?
Býčí fáze cyklu na akciovém trhu už trvá dva roky a dva měsíce. Od 12. října roku 2022 index S&P 500 poskočil o více než 60 procent. Ještě větší rekordy láme jeho bratr Nasdaq 100. Při pohledu na zelenou euforii na akciích se nabízí otázka, jestli budou trhy v roce 2025 stejně úspěšné. Co říkají data?

Bitcoin ako ochrana pred finančnou represiou alebo prečo sú CBDC obrovské riziko
Článok na túto tému som mal v hlave už dlhší čas. Stále pribúdajú nové informácie o digitálnych menách centrálnych bánk, ktoré môžu pôsobiť znepokojivo. Okolo Bitcoinu sa toho udialo tiež veľmi veľa, dosiahol historické maximum a následne výrazne poklesol ale oproti minulému roku je stále veľmi vysoko a spolu s tým ako rastie jeho adopcia vo svete, graduje aj boj proti nemu. Môže nás Bitcoin ochrániť pred finančnou represiou?

Týden na akciových trzích podle burzovních grafů
Americký akciový index S&P 500 má za sebou další ziskový týden, připsal si 0,76 %. Hospodářské výsledky Applu udělaly své, samotný titul přidal za týden bezmála 9 % a tržní kapitalizace firmy poprvé v historii přesáhla bilion dolarů.

Medvědí dominance pokračuje, americké akcie jsou poblíž letošních minim
Americký akciový index S&P 500 má za sebou další propad, v uplynulém týdnu klesl o 4,65 %. Rychlý sesun jen potvrdilo další výrazné zvýšení úrokových sazeb Fedu a také komentáře Jeromea Powella. Akciový trh se tak přiblížil k červnovému minimu.

Falešný break a jak jej poznat
Minulý týden jsme na ropě WTI byli svědky proražení významné úrovně supportu na hodnotě 65,3 USD, po kterém však cena opět vystoupala nahoru. Nepřipraveného obchodníka tento krátký výlet mohl stát nemalé peníze. Naštěstí však existuje způsob, jak falešné breaky rozlišit.

Potvrdený obrat trendu na GBP/NZD a iné predikcie
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Tentokrát sa pozrieme na GBP/NZD, USD/CAD a AUD/CHF z daily a čiastočne aj monthly a 4H timeframe. Po tom ako vypukol koronavírus volatilita doslova skočila z nuly na maximum. Poďme sa pozrieť bližšie na ponúkané obchodné príležitosti.

Peníze se nedělají počtem obchodů, ale jejich objemem
Peníze se tvoří objemem, to platí v podnikání stejně dobře jako v tradingu.

Přijde recese? Trhy očima Štěpána Hájka, analytika XTB
Finanční trhy v posledních týdnech otočily svůj směr a po dlouhé době krvácení v grafech znovu začaly převládat zelené svíčky. Je to ale opravdu konec medvědího trhu nebo jen další falešný obrat, po kterém bude následovat pád na nová minima?

Fundamentální analýza akciových trhů – využití opčních trhů ve fundamentální analýze (4. díl)
Článek poskytuje úvod do opčních trhů, vysvětluje základní pojmy, jako jsou opce, kupní (call) a prodejní (put) opce, a zdůrazňuje jejich roli ve finančním systému. Čtenář se dozví, jak opce umožňují řízení rizika, spekulaci a strategickou flexibilitu. Dále článek rozebírá faktory ovlivňující cenu opce, jako je volatilita a úrokové sazby, a vysvětluje význam tzv. řeckých písmen v opčním obchodování. V neposlední řadě článek popisuje různé opční strategie, jejich využití při diverzifikaci portfolia a ochranu proti makroekonomickým a podnikovým událostem.

Index S&P 500 je stále nad supportem, podpořily jej velké technologické firmy
Index S&P 500 po středečním růstu nakročil k solidnímu týdennímu zisku. Páteční pokles během dne jej téměř smazal, ale obrat v závěru obchodování nakonec potvrdil týdenní zelenou svíčku s hodnotou 1,73 %.

Aktuální Price Action obchodní příležitosti (7.12.2023)
V dnešním blogu se podíváme na možné Price Action obchodní příležitosti pro závěr týdne. Důležitá je situace na indexu S&P 500, jehož cena stagnuje po dosažení střednědobé S/R úrovně. Dále se podíváme na situaci na měnových párech NZD/USD a GBP/USD na čtyřhodinovém grafu. Blog uzavřu multitimeframe analýzou měnového páru EUR/NZD.

Měnový pár AUD/JPY: Analýza více časových rámců (W1 až H4 TF)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár AUD/JPY a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Obchodování S&P 500 a EUR/USD
Americké akciové indexy v posledních dnech nechtějí (zatím) ani dolů, ke zdravějším tržním úrovním, ale ani nahoru na nová maxima. Těžko říci, na co přesně finanční trhy nyní čekají. Makrodata s nimi nijak výrazněji nehýbou, výsledky amerických korporací, geopolitika, centrální banky a Čína také ne.

Zdražuje vlastní bydlení. Co na to centrální banky?
V pátek přišel z Českého statistického úřadu šok. Srpnová inflace překvapila a vyskočila na 4,1 %. Velký podíl na zvýšení měly tzv. náklady vlastního bydlení, které kvůli zdražujícím nemovitostem i stavebním materiálům vzrostly meziročně o 8,2 %.

Indexy padají, dolar na steroidech
Stejně jako kulturisti pár měsíců před Mr. Olympia, i dolar v posledních dnech výrazně posiluje. Totéž bohužel nelze říci o akciových indexech. Index S&P 500 se v minulém týdnu propadl o více než 3 % a Nasdaq 100 o téměř 3,5 %. Máme očekávat pokračování tohoto poklesu? A co na to data z Číny?

Zařízli centrální bankéři trhu naději na prolomení 1,1200 EUR/USD ještě před NFP reportem?
Máme za sebou solidní rally na EUR/USD, taženou primárně nadějí trhu na razantnější pokles sazeb v USA, podpořenou spíše konzervativním pohledem ECB svou monetární politiku.

Přichází už do USA recese?
V minulém roce ekonomika Spojených států oficiálně nespadla do recese, byť čistě technicky a matematicky by se o ní hovořit dalo. Mezičtvrtletní poklesy HDP v prvních dvou čtvrtletích roku (-0,4 % a -0,1 %) sice nastaly, ale šlo spíše o korekci nadměrného utrácení covidových peněz z vrtulníku než že by hospodářství trápil pokles ekonomické aktivity jako takové. Podle atlantského Fedu a jeho GDP Now indikátoru by mělo HDP USA vzrůst i v posledním čtvrtletí minulého roku a to o cca 1 % mezičtvrtletně. Jak to ale bude letos?

Propady cen amerických akcií se zastavily, index S&P 500 se prudce otočil
Po čtyřech červených týdenních svíčkách je tu změna. Index S&P 500 zakončil rozkolísaný první říjnový týden výrazným pátečním růstem, který týdenní výsledek posunul na +0,48 %.