Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Je vážně obchodní strategie v tradingu to nejdůležitější?
Jaké může mít obchodní strategie dodatečné rozměry a jakým směrem se mohou vydat obchodníci stojící na místě? To si povíme v tomto článku.

Analýza Dow Jones, Nasdaq, XAU/USD: Chaotická celní politika mává s trhy
Obchodní válka mezi USA a Čínou eskaluje. Obě z mocností se předhánějí v tom, která víc zničí globální ekonomiku. Akciové indexy jsou proto pod tlakem. Vítězem je samozřejmě zlato. To dosáhlo na nové rekordní hodnoty. Celním válkám se budeme věnovat na speciálním webináři. Odkaz na přihlášení najdete na konci tohoto článku.

157 týdnů praktických ukázek: Bilance
No letí to, letí. Už tři roky tomu jsou, co se pokouším ukázat každý obchod, který jsem udělal. Není to nic náročného, přesto je to taková malá povinnost, kterou cítím, že musím dodržovat. Možná to nikdo nečte, možná ano. Pro někoho je to možná úplně zbytečná věc, pro někoho je to možná ukázka toho, jak se čas propisuje je do výsledků strategie. V podstatě každý s tím naloží, jak uzná za vhodné a přesně tak to má být.

Výhľad trade na GBP/JPY, NZD/USD a AUD/CAD
V dnešnom blogu vám ukážem ako vidím vývoj na vybraných pároch a ako ich plánujem zobchodovať.

Rozhovor s Josefem Zemanem, členem Purple Trading Clubu
Josef Zeman přistupuje k tradingu analyticky a tvrdí, že z každého, byť i ztrátového, obchodu odchází vždy o něco více posílen.

Zlato – jakou cenu má nevědomost?
Zlato. Pro někoho obyčejný kov zařazený do tabulky chemických prvků pod zkratkou Au, pro někoho, s promývací pánví v ruce na břehu řeky něco, pro co žije, pro někoho jiného oslovení jeho drahé polovičky, když dostal chuť na pivo a do kuchyně zavolá: „..zlato, přines mi prosím jedno pivo z ledničky“. Pro někoho je to jistota dobře uložených peněz a pro někoho prostředek, jak peníze vydělat.

Přehled zajímavých investičních příležitostí pro 35. týden
Pravidelný týdenní komentář společnosti BOSSA...

Příběh obchodníka – díl třetí
Minule jsme si vysvětlili princip spreadového komoditního obchodování. Dneska se podíváme na další důležité věci.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 11.3.2013
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

Elliottova vlnová teorie pro měnový páry EUR/GBP, GBP/CHF a CAD/JPY
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár EUR/GBP, GBP/CAD a CAD/JPY. Elliottova vlnová teorie se zabývá analýzou vlnových vzorů opakujících se v různých cyklech na finančních trzích.

7. MQL4 - Funkce pro obchodování
V tomto díle si představíme poslední oblast jazyka MQL4 tak, abychom byli schopni napsat svoji vlastni strategii pro automatizované obchodování a tím jsou funkce pro práci s pokyny.

Burzovní grafy: Index S&P 500 se blíží hladině 2 600
Americké akciové indexy uzavřely týden na nových rekordech. Nic nového.

Praktické okénko – dnes to bude hlavně o ztrátách
Ztráty jsou neodmyslitelnou součástí tradingu, takže se v tomto článku podíváme na dva mé ztrátové obchody.

Praktická ukázka: Rozdíl nebyl tak velký
Pořád jsem ještě neudělal backtest, který by mi ukázal, jestli by dávalo smysl změnit parametr pro výpočet velikosti obchodovaného pásma. Jak jsem řekl minule, ještě budu chvilku sledovat výsledky a přetestovávat každý týden s tím, že uvidím, k čemu dojdu.

Praktické okénko – Moc pěkný obchod, který mohl být ještě lepší
Výběr zisků je nejdůležitější součást tradingu. Ne vždy se ovšem povede vybrat zisk za tu nejlepší cenu.

Britská libra během druhého čtvrtletí
Nejzásadnější událostí pro Británii i nadále zůstává Brexit. Ten se podařilo na poslední chvíli oddálit na 31. října a z dosavadního vyjednávání lze vyčíst, že nebude překvapením, pokud bude Brexit znovu odložen. Libru od začátku roku ovládli prodejci, což způsobila právě politická nejistota spojená s brexitem. Ekonomická čísla od začátku roku na rozdíl od ostatních ekonomik vypadají celkem dobře, libru však nechávají poměrně klidnou. Právě lepší čísla z domácí ekonomiky by se však mohla projevit s odstupem času, jelikož centrální banka uvažuje nad zvýšením úrokových sazeb.

TFP analýza Bitcoinu
Vždy používám více faktorovou analýzu. Ve zkratce by se dalo říci, že je to mix technické, fundamentální a psychologické analýzy s mikro i makro pohledem na dané aktivum se špetkou vlastního vhledu/úsudku/názoru.

Makroekonomické faktory - fiskální politika (6. díl)
V dnešním článku se budeme zabývat fiskální politikou. Od jejího fungování, přes vazby na ekonomické faktory až po rozdíly ve srovnání s měnovou politikou.

Technická analýza měnových párů AUD/USD, GBP/USD a EUR/NZD
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. Na denním grafu měnového páru cena minulý týden konsolidovala na významné S/R úrovni. Několik týdnů tvoří konsolidaci i další měnový pár GBP/USD. Naopak k vyšším hodnotám míří křížový pár EUR/NZD.

Kam až může spadnout britská libra?
Britská libra měla až do letošního července vůči americkému dolaru navrch. Měnový pár GBP/USD během léta završil obdivuhodný 12měsíční býčí trh otestováním hranice 1,7200. Tam se však dlouho neohřál. V posledních týdnech totiž na měnových trzích úřaduje USD, který posiluje napříč měnovým spektrem a vůči kterému libra od červencových maxim ztratila již přes 600 pipů. Název dnešního článku by se proto mohl interpretovat také jako „Kam až může posílit USD?“