Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Pár EUR/USD a index S&P 500, týždenný výhľad od 3cAnalysis
Technické analýzy pre vybrané menové páry, európske a americké akciové indexy ponúkajú možnosť nahliadnuť na spôsob, akým sú tieto dnes poskytované inštitucionálnym klientom či profesionálnym obchodníkom na kapitálových trhoch.

Obchodný výhľad na GBP/JPY, EUR/USD a EUR/NZD
V tomto tradingovom blogu poukážem na minulý vývoj rôznych trhov a inštrumentov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Pozrime sa teda na GBP/JPY, EUR/USD a EUR/NZD cez denné časové rámce.

Dopad Fedu na britskou libru
Zvýšení úrokových sazeb americkou centrální bankou (Fed) v minulém týdnu mělo paradoxně negativní vliv na hodnotu dolaru. Kromě relativně holubičího vyznění celého zasedání nemusí mít akce takový efekt, protože se čeká, že ostatní centrální banky budou tlačit svou měnovou politiku stejným směrem. Čínská centrální banka zvýšila úroky hned následující den, začala diskuze o zvednutí depozitní sazby v eurozóně ještě před ukončením QE a také na britských ostrovech je nálada spíše jestřábí.

Čo prináša regulácia ESMA?
Posledné mesiace asi každý počul o prichádzajúcej regulácií ESMA, no len málo zdrojov sumarizuje kompletné informácie o tom čo táto regulácia prináša a aké budú dôsledky na obchodníkov respektíve ako sa obchodníci majú k tejto regulácií postaviť. Preto som pripravil tento článok.

Online investiční konference proběhne již tuto sobotu!
Tak jako každý podzim, i letos máme možnost zúčastnit se Online investiční konference XTB, která se uskuteční již tuto sobotu 25. 11. od 13:00. Na jaká témata a hosty se můžeme těšit tentokrát?


Analýza indexu S&P 500 a eurodolaru
Za poslední týden se cenové úrovně indexu S&P 500 nezměnily, aktuálně obchodujeme na hodnotách z minulého pátku. Co to může indikovat pro další vývoj, pokud zohledníme fundamenty, zprávy a zveřejněné 3Q výsledky za poslední týden?

Většina analytiků vidí finanční budoucnost černě
Již jen několik dní nás dělí od dalšího zasedání amerického Fedu. Na tomto zasedání existují prakticky pouze dvě možnosti: buď Fed zvýší úrokové sazby o 25 bazických bodů, nebo je ponechá na stejné úrovni. Nicméně, obě možnosti jsou již zohledněny v cenách akcií a nečeká se žádné překvapení. Fed plánuje udržet své úrokové sazby vysoko až do konce roku 2023. I když se monetární politika stala předvídatelnější, v současnosti dominují na internetu převážně pesimistické předpovědi. Představme si alespoň dvě z nich.

Bude rok 2023 cestou od akcií k dluhopisům?
Čísla o americké inflaci jasně potvrdila, že USA jsou jistě za vrcholem inflace. Američtí investoři a analytici postupně přestávají mluvit o inflaci, ale zaměřují se na pojem „recese“. Už se neobáváme inflace, ale recese. Během inflace se vyplatí držet akcie firem, které mají schopnost power pricingu, tzn. schopnost přenést lehce náklady na výrobu do ceny produktu bez toho, aby zaznamenaly významný pokles tržeb. Držení takových akcií během inflace nám umožní ochránit naše investice. Nyní však vstupujeme do fáze recese. Tedy poklesu ceny většiny akcií.

Forex trading analýza: EUR/USD, USD/JPY a AUD/NZD
Očekávané scénáře dalšího vývoje na analyzovaných a obchodovaných párech se nám v týdnu naplnily. Měnový pár EUR/USD pokračoval přes lokální rezistenci dále nahoru k důležitější rezistenční oblasti 1,1740-1,1750, kterou již překonat nedokázal a s vracející se sílou dolaru v posledních dvou dnech pár korigoval pod 1,1590. Všechny avizované akumulované short pozice tak skončily v zajímavých ziscích.

Co by, kdyby aneb mají smysl historické grafy?
Kdybych tady nakoupil a tady prodal, byl by to krásný obchod, vydělal bych spoustu peněz. Tady byla krásná formace. Být u počítače, určitě bych ji zobchodoval a vyšla by ziskově. Škoda, že jsem propásnul tenhle pohyb, inkasoval bych krásný zisk.

Výběr z nedělní přípravy: EUR/USD, USD/CAD a GBP/CHF
Volatilitu máme, trendy zatím pokračují. Otázkou je, zda není čas na korekce. V dnešním blogu technické analýzy se budu věnovat situacím a obchodním příležitostem na měnových párech EUR/USD, USD/CAD a GBP/CHF.

Praktické okénko – Pattern změna nabídky a poptávky
V dnešním článku se dočtete, jak lze využít znalostí aukčního procesu přímo v tradingové praxi.

Praktická ukázka: Ještě že to nesleduji
Opakuji - nejlepším způsobem jak nedělat pitomosti je - nesledovat svoje obchody v reálném běhu. Jasně, vyžaduje to AOS, ale věřte mi, po prvním týdnu, možná měsíci se vám rozhodně vyplatí nechat si ho udělat. Vždyť se na to podívejte, kdo by dokázal v minulém týdnu, pokud by to viděl, být tak trpělivý.

Obchodní analýzy – Index S&P 500 a EUR/USD
Americký akciový index S&P 500 v týdnu výrazně korigoval předchozí cca 100 bodový swing pokles z oblasti poblíž historických maxim. Index bez problému prošel i supportem na 2.020 bodech a odrazil se k obratu až na dalším supportu v oblasti 1.990 - 2.000 bodů. Důvodem těchto poklesů bylo oslabení cen ropy na několikaletá minima, což stahuje dolů i ceny akcií pro indexy i důležitých sektorů.

Praktické okénko: Ziskový swing obchod s přesným výstupem
V tomto článku se podíváme na ziskový swingový obchod s velmi přesným výstupem.

AUD/JPY: Analýza více časových rámců (W1 až H1)
V dnešním blogu se blíže podíváme na měnový pár AUD/JPY a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Inflace užírá vaše úspory, co s tím?
Oslabování kupní síly peněz, též známé jako inflace, představuje téma, které nenechává v klidu mnohdy ani ty nejotrlejší obchodníky a investory. Tím spíše příhlédneme-li k faktu, že průměrná míra inflace pro únor 2022 dosáhla 5,2 %. V tomto článku si načrtneme několik možností, s jakými lze inflaci předcházet, či ji dokonce zcela eliminovat. Ale nejprve se pojďme podívat na její hlavní aktuální příčiny.

S&P 500: Kde se Fed zastaví?
Americká centrální banka (Fed) minulý týden poprvé od propuknutí pandemie zvýšila úrokové sazby. Koridor hlavního úroku posunula u 0,00-0,25 % na 0,25-0,50 %. K tomu centrální bankéři signalizovali, že jsou připraveni zvedat úrok na každém dalším měnovém zasedání. Do konce roku by tak měli sazbu zvýšit ještě 6krát na alespoň 1,75-2,00 %. Není totiž vyloučeno, že na některém zasedání dojde ke zvýšení o 50 bps místo klasických 25 bps. Ostatně pro takový dvojnásobný „hike“ hlasoval minulou středu vlivný šéf Fedu ze St. Louis James Bullard.

Jaká jsou rizika v případě nevyužívání zásad money-managementu
Profesionální obchodníci potřebují vytvořit strategický plán řízení peněz, který jim umožní snížit pozice, když jejich strategie právě nefunguje, a maximalizovat příležitosti, když vše vychází na jedničku. Stará zásada praví „snižte své ztráty a nechte své zisky běžet“. Podívejme se na některá nebezpečí, která přináší neexistence plánu money-managementu, a jejich důsledky pro váš obchodní kapitál.