Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Mezi komoditními měnami musíme rozlišovat
I přes silný propad v ceně takřka všech důležitých obchodovatelných komodit není třeba házet komoditní měny do jednoho pytle. Některé si vůči americkému dolaru vedou dobře, i když by z fundamentálního hlediska měly zaostávat, a druhé naopak oslabily až příliš.

VIDEO: Schůzka ministrů financí EU zatím bez výsledku. Trhy zůstávají v klidu
Klidné včerejší obchodování dokázaly narušit až ve večerních hodinách zprávy o nedohodě mezi Řeckem a soukromými investory na restrukturalizaci části dluhu a další snižování ratingů pro největší francouzské banky.

Jak se rozhoduje a přemýšlí úspěšný trader? Obchodník měsíce XTB – O. Hartman
Zeptali jsme se na 14 otázek úspěšného českého tradera Ondřeje Hartmana. Zjistěte více o obchodních strategiích v tomto exkluzivním rozhovoru.

Měnový pár EUR/AUD: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár EUR/AUD a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Koronavirus už zaútočil i na trhy
Virové onemocnění Koronavirus, u kterého je za epicentrum nákazy považována čínská provincie Wu-chan, se již rozšířilo do mnohých míst naší planety a denně tak ovlivňuje životy desítek miliónů lidí. Díky tomu, že se šíření koronaviru prozatím nedaří potlačit a počet nakažených den co den narůstá, dá se proto s trochou nadsázky hovořit o tom, že kromě lidí, koronavir již zaútočil i na finanční trhy, kde si nejistota a obavy z dalšího budoucího vývoje tohoto onemocnění začínají nyní vybírat svou daň. A právě dopady koronaviru na určité vybrané trhy budou naším dnešním hlavním tématem.

K pyramidování pozic metodou Martingale
V tomto článku budeme analyzovat smysluplnost použití metody Martingale, jejímž cílem je zisk i v případě, že není znám žádný způsob predikce ceny obchodovaného instrumentu.

Riziková aktiva mají za sebou nejsilnější kvartál za poslední dekádu
Riziková aktiva za sebou mají jeden z nejlepších prvních kvartálů v historii. Benchmark pro akciový trh, akciový index S&P 500 od začátku roku přidal 13,1% a zaznamenal největší nárůst za první kvartál od roku 1998. Stejně tak ropa WTI využila od začátku roku znovuobnoveného apetitu po rizikových aktivech a za první kvartál rostla o 27,5%. Jedná se o největší narůst za první kvartál od roku 2009. Jestli podobný růst bude pokračovat či nikoliv je podmíněno hned několika faktory v čele s kondicí v globální ekonomice.

Velmi sladká investice
Komodity prudce zdražují a táhnou spotřebitelské ceny vzhůru. Kombinace post-covidového poptávkového boomu, negativních dopadů ukrajinské války na nabídku energií i potravin žene trh do inflační spirály. Ceny energií zdražují výrobní náklady ostatních surovin a zástupci průmyslu ve strachu z nedostatku hromadí zásoby a uměle posouvají ceny ještě výše.

Prokrastinace a jediné dva motory, které vedou ke změně
Jaké dva hnací motory mohou pomoci obchodníkovi zvýšit jeho výkonnost? To se dočtete v tomto článku.

Najhorší a najlepší obchod týždňa
V článku zhodnotím stratový a štyri ziskové obchody, na tému: „Najhorší a najlepší obchod týždňa“. Ziskové obchody boli „skalpovacie“, realizované na jednom inštrumente (DAX) – short, za necelých 27 minút. Zhrniem dôvody otvorenia objednávok, uzavretie, pozitíva ale aj negatíva.

Pattern 123 na EUR/USD a iné výhľady
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. V tomto blogu sa bližšie pozrieme na EUR/USD, GBP/JPY a CHF/JPY z daily timeframe, kde vidím možnosť ako sa napojiť do trendu na EUR/USD a ako sa zviezť na novom trende na GBP/JPY a CHF/JPY.

Aktuálne FX príležitosti: USD/CHF, GBP/NZD a EUR/JPY
V tomto tradingovom blogu poukážem na minulý vývoj rôznych trhov a inštrumentov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Pozrime sa teda na USD/CHF, GBP/NZD a EUR/JPY cez denné časové rámce.

Pořadí měn podle rizikovosti
Sentiment na finančních trzích se s přicházejícími daty zhoršuje den ode dne. Dnes si proto ukážeme, které měny by s případným krachem nabraly zisky a které naopak posune trh ještě níže.

Které komodity shortovat?
Průmyslové i zemědělské komodity si letos až na výjimky prošly silnou rally. Ropa, kukuřice i často citované dřevo vyrostly o desítky procent. Jak se říká, nejlepším lékem na vysoké ceny jsou vysoké ceny, které zvyšují nabídku a snižují poptávku. Přestřelené ceny komodit tak většinou nevydrží nahoře dlouho a klesnou na svůj dlouhodobý trend. Z toho důvodu by dávalo smysl prodat nakrátko např. uhlí nebo železnou rudu, které se nyní obchodují výrazně nad svým historickým průměrem.

Perpetuálne bondy a štátny dlh
Perpetuálne dlhopisy ma oslovili hneď keď som ich pred niekoľkými rokmi objavil a doteraz som poriadne nepochopil, prečo sú takpovediac exotickým inštrumentom a nie sú oveľa viac rozšírené. Myslí, že určite stojí za to zamyslieť sa nad tým, ako by sme mohli využiť tento zaujímavý typ cenných papierov, napríklad na financovanie štátneho dlhu.

Americké akcie dále zpevňují, poslední rezistence před historickými rekordy ale zatím vydržela
Americký akciový index S&P 500 pokračuje v růstu, při nízkých objemech obchodů si připsal týdenní zisk 0,52 %, překonal rezistenci 2 070 až 2 080 a podíval se na letošní maxima. Ve středu uzavřel i nad aktuální nejbližší rezistencí 2 100, ale hned ve čtvrtek byl zpět pod ní a nakročil ke konsolidaci spojené s minimálními cenovými výkyvy.

Kryptomeny dnes rekordne zleteli, za jeden deň klesli aj o 30%
V utorok som sem pridával nižšie uvedený graf.

Lehká ropa (WTI): Analýza více časových rámců (W1 až H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na komoditu lehkou ropu (WTI) a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Kam smeruje ropa a zlato? Pohľad z viacerých časových rámcov
V tomto blogu poukážem na zaujímavé príležitosti, ktoré vznikajú na vybraných komoditách. Výhľad je strednodobý až dlhodobý, takže očakávané držanie pozícii je na minimálne niekoľko týždňov či mesiacov.

Měnový pár AUD/NZD: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár AUD/NZD a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.