Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Obchodní příležitosti na ropě WTI a měnovém páru AUD/USD
Ropu WTI v dalších poklesech nezastavil breaklevel support na 55 USD ani následně chvíli již obratově velmi dobře vypadající kulatá padesátka (úroveň 50 USD +/-). Pokles pod tuto úroveň je již více zásluhou extrémně negativního sentimentu na amerických akciích (implikující obavy o další vývoj ekonomiky) než nějakých nových ropných fundamentů či jejich dalšímu zhoršení.


Měnový pár NZD/CAD: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 TF)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár NZD/CAD a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Fundamentální pohled na kanadský dolar za první čtvrtletí
Na páru s americkým dolarem je od začátku roku kanadský dolar v mírném zisku, to však neodráží v jaké je aktuálně kondici. Začátkem ledna mu výrazně pomohl růst rizikových aktiv včetně ropy. Právě s vývojem ceny ropy je kanadský dolar úzce propojen kvůli silné závislosti kanadské ekonomiky na exportu ropy. Zároveň začátkem roku mírně klesla poptávka po americkém dolaru, jakožto bezpečném přístavu. Pokud však odmažeme silné lednové zpevnění kanadského dolaru, tak měnový pár USDCAD osciluje v širším cenovém pásmu a většinu času spíše oslabuje.

Je ropa podhodnocená?
V návaznosti na minulý článek o návratu k průměru u zlata se dnes podíváme na podobný efekt u mnohem dynamičtějšího aktiva, kterým je ropa. Z dlouhodobého hlediska můžeme vypozorovat, že cena této komodity v souladu s vývojem spotřebitelských cen. Rozdíl je v tom, že ceny v obchodech jsou mnohem méně volatilní než ceny ropy a toho se dá v tradingu využít – index spotřebitelských cen funguje jako kotva, jako indikátor rozdělení mezi tím, jestli je ropa nadhodnocená nebo podhodnocená.

INVESTIČNÍ GLOSA: Září je noční můrou investorů. Zelené grafy může pokácet další kalamita
Po prázdninových propadech už se trhy zase tetelí blahem a vyhlížejí mimořádně úspěšný konec roku. Stojí za to ale připomenout, že září je pro trhy (zejména americké) historicky tragický měsíc, a to nezávisle na tom, jak nadějně tržní vývoj působí v době před začátkem školního roku.

Srpen začal učebnicovým sešupem, index S&P 500 odepsal přes dvě procenta
Po třech zelených týdenních svíčkách je tu změna, americký akciový index S&P 500 za poslední týden ztratil 2,27 %.

Forex a já - 4
Rok 2010 znamenal pro mé obchodování výrazný posun vpřed... Již koncem roku 2009 jsem se začal více zajímat o price action. V této oblasti mě nejvíce inspirovali dva tradeři: Nial Fuller a Lance Beggs. U obou jsem se přihlásil k odběru jejich newsletteru a pilně studoval zveřejněné názory.

Praktická ukázka: Tři dlouhé longy
Vím, že se opakuju, ale zase se stalo něco, co jsem ještě ve svých obchodech neviděl. A je to přesně to, proč je trading tak zajímavý. Tentokrát to byly tři obchody, které dokázaly využít stoupající proud a udělat tak docela pěkný výsledek.

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry AUD/USD, NZD/USD a CAD/CHF
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnové páry AUD/USD, NZD/USD a CAD/CHF. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Nové obchodné príležitosti na komoditách
V tomto blogu sa pozrieme na historický vývoj vybraných komodít a podľa pár faktorov vám dám môj odhad na budúci cenový vývoj. Konkrétne sa pozrieme na kukuricu, ropu a plyn.

Bitcoin láme rekordy
Povolební tržní rallye, která ovládla americké trhy, se přenesla i do světa kryptoměn a Bitcoin téměř každý den zaznamenává nové rekordy. * Investoři, kteří se dříve těmto aktivům vyhýbali, našli v roce 2024 příležitost je prozkoumat prostřednictvím nově spuštěných burzovně obchodovaných fondů (ETF) spojených s Bitcoinem. Největší z nich, iShares Bitcoin Trust správce finančních aktiv BlackRock, již překonal objem proslulého fondu sledujícího zlato.

DAX a jeho očakávaná korekcia
V dnešnom blogu by som rád poukázal na momentálnu situáciu na DAXe a prečo nehľadať shorty.

Přehled zajímavých investičních příležitostí pro 46. týden
Pravidelný týdenní komentář společnosti BOSSA.

Praktická ukázka: Týden s poklidným koncem
Letošní léto se mi docela líbí. A to nejen proto, že je venku pěkné počasí, ale také proto, že se mojí strategii docela daří. Ačkoliv ještě nejsme ani v polovině prázdnin musím říct, že výsledky na tuto okurkovou sezónu jsou docela pěkné. Však se podívejte sami.

Praktická ukázka: No to byl tedy týden
V tradingu mnoho jistot nemáme. Jednou z nich ale je, že se vždy dočkáme něčeho nového. Dříve nebo později se odehraje něco, co nás překvapí, co jsme nečekali a na co by nás ani nenapadlo pomyslet. Tak jako se to stalo v minulém týdnu mé strategii. To tedy budete koukat.

Analýza více časových rámců: Palladium a Platina
V dnešním blogu se blíže podíváme na komodity: Palladium, Platina a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Trio sell signálov podľa technickej analýzy
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.

Potvrdený obrat trendu na GBP/NZD a iné predikcie
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Tentokrát sa pozrieme na GBP/NZD, USD/CAD a AUD/CHF z daily a čiastočne aj monthly a 4H timeframe. Po tom ako vypukol koronavírus volatilita doslova skočila z nuly na maximum. Poďme sa pozrieť bližšie na ponúkané obchodné príležitosti.

Kľúčová úroveň na Čínskom yuane bola prerazená a iné exotiky
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj exotických menových párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.