Ticker Tape by TradingView
Podnikání na vysoké: každý pátý studentský projekt má slibný potenciál pro byznys

Vymyslet a realizovat vlastní startup během jednoho semestru? Nejlepší projekty v univerzitním programu JA StartUp potvrdily, že to jde a mají potenciál i mimo školní výuku. Podnikání „nanečisto“ si letos vyzkoušely stovky studentů ze 14 vysokých škol.
V letošním 4. ročníku soutěžního programu zvítězila studentská firma SOLACE čtyř dívek z Anglo-americké univerzity (AAU). Svoji inovaci na bezpečnější pohyb lidí po městě v létě představí investorům v zahraničí. „Nápad vznikl z reálné potřeby, kterou samy studentky vnímaly ve svém okolí. A to, že jste-li žena či člověk LGBTQ, necítíte se v některých lokalitách zvlášť po setmění dobře. Vyvinuly proto aplikaci pro sdílení zkušeností z různých ulic a parků, která uživateli zároveň živě navrhuje trasu bez rizik. Stačilo jim k tomu pár měsíců v programu JA StartUp, který na škole vyučujeme v rámci předmětu ‚Podnikání v praxi‘. Pro většinu studentů to bývá první setkání s byznysem, poznávají, co znamená spolupracovat v týmu pod tlakem, a učí se dělat rozhodnutí bez jistoty, že jsou správná. Teprve když studenti zažijí situace, kdy opravdu nesou odpovědnost za výsledek, začíná efektivní učení,“ popsal univerzitní pedagog Heinrich Homola.
Úkol zní jasně – založit a vést vlastní firmu, a to v omezeném čase od září do ledna. Metodika programu JA StartUp staví učitele do role mentora a studentům otevírá dveře do podnikatelské praxe. „Mladí lidé v programu zažijí skutečné reálie byznysu, ale stále jsou chráněni školním prostředím a je to jen ‚na zkoušku‘. S koncem programu studentské firmy zanikají. Nemalá část studentů, zhruba 20 procent, se ale podle našeho sledování rozhodne v podnikání pokračovat, buď na živnostenský list, nebo přechodem na eseróčko,“ uvedl Martin Smrž, ředitel vzdělávací organizace Junior Achievement (JA Czech), která po vzoru svého zakladatele Tomáše J. Bati podporuje rozvoj podnikavosti na všech typech českých škol už od roku 1992.
Program JA StartUp je v jejím portfoliu relativně nový. Vychází však ze zavedeného programu JA Studentská firma pro středoškoláky, který v Česku probíhá už od 90. let. „Univerzitní program reaguje na potřebu praktické výuky na vysokých školách a zájem o něj rychle sílí. Meziročně vzrostl počet zapojených vysokoškoláků do soutěžního programu JA StartUp o třetinu,“ dodal Martin Smrž.
Mnozí studenti k projektu zpočátku přistupují jako k nutnému zápočtu, brzy ale pochopí, že mohou rozjet opravdové startupy se společensky prospěšným přesahem. „Nejde jen o potenciál v byznysu. Konečně v rámci výuky studenti něco opravdového tvoří, musí si to obhájit a vnímat, jak na jejich projekt reaguje okolí. To je úplně jiný typ učení než klasická výuka. Studenti projdou celým procesem – od prvotní vize až po prezentaci pro potencionální investory – a uvědomí si, že podnikání není o ‚geniálním nápadu‘, ale o práci, týmu a vytrvalosti. Nejvíc si užívám moment, když studenti zjistí, že jejich nápad může mít reálný dopad. V tu chvíli se z výuky stává nezapomenutelná zkušenost,“ přiblížil Heinrich Homola, který k národním vítězstvím ve studentských programech dosud dovedl celkem pět týmů – čtyři univerzitní a jeden středoškolský.
Ten poslední, firma SOLACE z Anglo-americké univerzity, letos opanoval obě soutěžní kategorie programu JA StartUp – kategorii TopBrand, odkazující na nejlepší vizuální identitu firmy, a kategorii TopProject, která hodnotí kvalitu podnikatelského plánu. Celý tým i s učitelem tak získal možnost zúčastnit se evropské přehlídky studentských firem Gen-E 2026, která proběhne v červenci v lotyšské Rize.
Výsledky JA StartUp 2025/26
Podporu programu a dárkové balíčky studentům poskytli partneři SAP, Friends of Bata a HPE.
Kategorie TopBrand:
1. SOLACE (Anglo-American University in Prague): mobilní aplikace zaměřená na bezpečnost žen a LGBTQIA+ komunity v Praze, umožňuje sdílet živou polohu a mapovat riziková místa na základě anonymních zkušeností komunity.
2. BLATER (Vysoká škola kreativní komunikace Praha): elegantní dámská móda konstruovaná pro bezpečné a skryté nošení zbraně a střeliva v souladu se zákonem.
3. MALUEM (Slezská univerzita v Opavě – Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné): přírodní dermakosmetika z lokálních surovin, určená speciálně pro velmi citlivou pleť, doplněná o osobní poradenství.
Kategorie TopProject:
1. SOLACE (Anglo-American University in Prague): mobilní aplikace zaměřená na bezpečnost žen a LGBTQIA+ komunity v Praze, umožňuje sdílet živou polohu a mapovat riziková místa na základě anonymních zkušeností komunity.
2. FlexPods (Vysoká škola ekonomická v Praze): uzavřené, ergonomické pracovní buňky ve veřejném prostoru (nádraží, uzly) pro krátkodobý pronájem za účelem práce nebo videohovorů.
3. FARM FORGE (Anglo-American University in Prague): projekt zaměřený na reverzní inženýrství a výrobu náhradních dílů pro zemědělské stroje, které se již nevyrábějí. A GAME CHANGER (University of New York in Prague): ekosystém pro vstupenky na bázi NFT, který využívá blockchain k eliminaci padělků a neférového přeprodávání lístků na koncerty a festivaly.
Klíčová slova: Partneři | New York | Byznys | Zkušenosti | Výsledky | Praxe | Zkušenost | Podnikání | Firmy | Blockchain | Startup | Firma | Rozvoj | Sdílení zkušeností | Poradenství | SAP | Komunikace | Situace | Potenciál | Organizace | Práce | Americké univerzity | Bezpečnost | JDE | Praha | LGBTQ | NFT | 3М | ZEN | Mobilní aplikace | GEN | Game changer | Ekosystém | ProCent | Nápad | Odpovědnost | Studentské firmy | Martin Smrž | Studentská firma | JA Studentská firma | Stačilo |
Čtěte více
-
Podmínky v českém průmyslu se zhoršují v kuse už více než dva roky. Na vině jsou vysoké úrokové sazby, boj s inflací i slabý odbyt v Německu
Výrobní podmínky v tuzemském zpracovatelském průmyslu se v červnu meziměsíčně výrazně zhoršily. Zhoršují se takto každý měsíc uplynulých více než dvou let. Tuzemský průmysl se totiž stále nepřeklenul přes realitu poměrně vysokých úrokových sazeb a relativně slabého odbytu na vývozních trzích v čele s tím německým. Vysoké úrokové sazby jsou důsledkem ještě ne zcela skončeného boje s mimořádně vysokou inflací uplynulých let, jež průmyslovým podnikům nebývale zvedla ceny vstupů typu energií nebo stavebnin či chemických látek, hnojiv a potravin. Podobným problémům čelí klíčové vývozní trhy, jako je právě Německo. To se musí vypořádat s odstřižením od ruských energií, zejména plynu, což zvyšuje náklady tamním podnikům, které tak v důsledku slabší konkurenceschopnosti na světovém trhu omezují svoji výrobu. -
Podmínky v českém průmyslu se zlepšují nejvýrazněji za 20 let, zčásti jde ale o klam. Výsledkem je také dramatický růst cen, jenž způsobí nejvýraznější spotřebitelskou inflaci od roku 2008
Podmínky v českém zpracovatelském průmyslu se v červnu z měsíce na měsíc zlepšily nejvýrazněji od začátku sledování, tedy od června 2001. Mohutné zlepšení podmínek poháněl nárůst objemu celkové průmyslové produkce a také nové zakázky a jejich další vyhlížený nárůst. Post-covidové zotavování ekonomiky a útlum pandemických restrikcí vytvořily prostředí, v němž se daří citelně navyšovat tržby za prodej průmyslové produkce jak českým, tak zahraničním odběratelům. -
Podmínky v českém zpracovatelském průmyslu se v červnu prudce zhoršily
Indikátor PMI mapující zdraví českého zpracovatelského průmyslu se v červnu propadl na 40,8 bodu z květnových 42,8 bodu. To bylo v souladu s naším očekáváním (40,7 bodu), za tržním očekáváním ale ukazatel výrazně zaostal (41,7 bodu). Ke zhoršení nálady českých průmyslníků došlo především v důsledku prudkého snížení nových zakázek, které bylo nejrychlejší od prosince 2022 a zároveň patřilo k největším za více než tři roky. To se následně odrazilo v dalším poklesu výroby, která klesá již více než rok. -
Podmínky ve výrobě zůstávají náročné
Český index nákupních manažerů ve výrobě si v červnu polepšil o dalších 5,3 bodu na hodnotu 44,9 a naznačil postupující zlepšování podmínek v průmyslu. Zveřejněná skutečnost byla v souladu s naším i tržním odhadem. Z průzkumu nicméně vyplývá, že obchodní podmínky zůstávají i nadále náročné. Výrobní objemy pokračovaly v poklesu, jeho tempo však bylo oproti předchozím měsícům nižší. K tomu přispěla skutečnost, že řada firem rozjela výrobu a začala zpracovávat nedodělky. Nových zakázek se však stále nedostávalo. Zákaznická poptávka byla často brzděna nedostatkem investic a to zejména v automobilovém sektoru či zastavením stavebních projektů. Nevyužité kapacity pak přiměly firmy k další redukci pracovních sil. V rámci udržení a získání klientů výrobci v červnu opět snížili své ceny. -
Podmínky ve zpracovatelském průmyslu na nejlepší úrovni za čtyři roky
Březnový PMI ukázal na výrazné zlepšení kondice českého zpracovatelského průmyslu. Index vzrostl na 52,8 bodu, což znamená, že provozní podmínky byly nejlepší za poslední téměř čtyři roky. Růst byl tažen především obnovením růstu nových zakázek, a to jak z domácího trhu, tak i ze zahraničí, přičemž poptávka po českých vývozech profitovala zejména z oživení v Evropě. -
Podmínky ve zpracovatelském průmyslu se zhoršily, vyhlídky jsou ale optimistické
Lednový PMI index ukázal, že provozní podmínky v českém zpracovatelském průmyslu se dále zhoršují, nicméně méně, než tomu bylo v předchozích měsících. Index tak vzrostl z prosincových 42,6 bodů na 44,6 bodů. Stávající pokles byl tak nejpomalejší od září loňského roku. Objem nových zakázek sice klesal, stejně tak jako objem výroby, ale pomalejším tempem než v minulých měsících. Snížily se i nové exportní zakázky, ale také nejslabším tempem od poloviny loňského roku. I přes nižší poptávku se výrobcům stále dařilo přenášet vyšší ceny vstupů na odběratele prostřednictvím dražších výstupů. Tlaky na růst nákladů byly navíc nejslabší od listopadu 2020. -
Podmínky v poptávce jsou nadále složité
Český index nákupních manažerů ve výrobě si v srpnu nadále polepšil. Již podruhé v řadě přidal oproti předešlému měsíci 2,1 bodu a činí tak 49,1. To je o trochu pesimističtější výsledek než jsme očekávali my i trh. Důvodem jsou trvající náročné podmínky v poptávce a pouze mírný optimismus podnikatelů ohledně budoucího vývoje. Nadále firmy snížily počet zaměstnanců, avšak nižším tempem než v minulých měsících. Ceny výstupů zůstaly nízké z důvodu konkurenčních tlaků. Na druhé straně došlo k nejrychlejšímu zvýšení objemů výroby od října 2018. Současně však poklesl příjem nových zakázek. Vyšší výstup byl tak často hnán rozjezdem provozů, namísto lepšící se situace v poptávce. Ta zůstává složitá v tuzemsku i zahraničí. V dané situaci je podnikatelská důvěra historicky slabá. Zůstává zatížena především obavami z negativního dopadu možného dalšího šíření koronavirové pandemie. -
Podmínky v tuzemském průmyslu jsou nejpříznivější ze poslední více než tři roky. Jsou výrazně lepší, než všichni analytici čekali
Podmínky v českém zpracovatelském průmyslu se letos v červnu meziměsíčně zlepšily, když příslušený ukazatel vykázal hodnotu 50,2 bodu. Jedná se o první meziměsíční zlepšení od května 2022, tedy za více než tři roky. -
Podmínky v tuzemském průmyslu se nadále prudce zhoršují, podniky musí propouštět
Provozní podmínky v tuzemském zpracovatelském průmyslu se v prosinci zhoršovaly, jako po celý loňský rok. Jednalo se přitom navíc o jedno z nejprudších zhoršování situace v roce 2019, hůře bylo loni už jen v červenci a v listopadu. Prudčeji než loni červenci, listopadu a prosinci se provozní podmínky v tuzemském průmyslu zhoršovaly naposledy v krizovém roce 2009. -
Podmínky v tuzemském průmyslu se v březnu zhoršily nejméně za poslední bezmála tři roky. Optimismus průmyslníkům vlévají do žil zejména německé plány masivního zbrojení
Podmínky v tuzemském zpracovatelském průmyslu se letos v březnu meziměsíčně opět zhoršovaly. Dokonce výrazněji než analytici oslovení agenturou Bloomberg předpokláadali. Na druhou stranu, tempo zhoršování nebylo tak výrazné jako v únoru. Vlastně bylo nejméně výrazné za celou dobu od června roku 2022. Podmínky v tuzemském průmyslu se naposledy meziměsíčně zlepšovaly v květnu 2022. -
Podnikání učí nejlépe v České Třebové – díky místní učitelce tu vzniklo už 29 studentských firem
Jak učit, aby v tom studenti viděli smysl a byli připraveni „na život“? Teorie je sice základ, ale praktické zkušenosti děti nezapomenou. Za významnou podporu žáků a rozvoj podnikavosti na českých školách ocenila vzdělávací organizace JA Czech trojici pedagogů. -
Podnikatel Elon Musk a automobilka značky Tesla
Elon Musk musí v současnosti vysvětlit svůj tweet o stažení Tesly z burzy. Dokonce na něj aktuálně míří mnohé žaloby spekulantů a společnost Tesla si již předvolává i americká komise pro cenné papíry. -
Podnikatelem roku na jižní Moravě je Oliver Dlouhý z Kiwi.com
Podnikatelem roku Jihomoravského kraje za rok 2019 se stal zakladatel a spolumajitel společnosti Kiwi.com Oliver Dlouhý. Ocenění získal už podruhé. Kiwi.com, patří mezi nejúspěšnější české startupy se zákazníky po celém světě. Výsledky soutěže za jižní Moravu dnes vyhlásila pořádající společnost EY. -
Podnikatelé v cestovním ruchu se obávají jeho zhroucení
Podnikatelé v cestovním ruchu upozorňují, že hrozí nenávratné zhroucení a praktická likvidace zahraniční turistiky v České republice a cestovního průmyslu s nevyčíslitelnými dopady. V otevřeném dopise to dnes napsali premiérovi Andreji Babišovi (ANO), kterého zároveň vyzvali, aby je pozval ke společným jednáním na řešení současné situace. Dopis inicioval předseda představenstva cestovní agentury Invia Jaroslaw Czernek, připojily se k němu další cestovní agentury, kanceláře, hotely i turistická střediska, celkem stovka firem. Dopis má ČTK k dispozici. -
Podnikatel Křetínský půjčil francouzskému listu Libération 14 milionů eur, píše AFP
Český podnikatel a majitel několika francouzských listů Daniel Křetínský půjčil deníku Libération 14 milionů eur (asi 343 milionů Kč), aby mu pomohl s financováním činnosti. Uvedla to agentura AFP, podle níž jsou peníze určené k financování listu do té doby, než se deník dostane zpět do vyrovnané bilance, s čímž se počítá v roce 2026. AFP se odvolává na vlastníka deníku, společnost Presse indépendente (FDPI). -
Podnikatelky v Česku narážejí na finanční bariéry a nízkou sebedůvěru, jsou ale optimistické ohledně budoucnosti, ukazuje nový průzkum Mastercard
Přestože podnikání láká stále více žen v České republice, překážky jako nedostatek financí, nízké sebevědomí a omezená dostupnost podpory jim stále brání v rozjezdu vlastního byznysu. Nový průzkum společnosti Mastercard, zveřejněný u příležitosti Mezinárodního dne žen, odhaluje klíčové výzvy i příležitosti pro ženské podnikání v Česku. -
Podnikatelská aktivita v Evropě znovu klesá
Druhá vlna pandemie nyní zužuje Evropu a zatím nesignalizuje známky zpomalení. Mimo Českou republiku byly včera evidovány rekordní nárůsty také v Německu, Polsku nebo Nizozemsku. To se začíná projevovat na podnikatelské aktivitě a očekávání manažerů, jak se bude vyvíjet jejich byznys v následujících týdnech. Předstihové ukazatele PMI za klíčový sektor služeb opět klesají a další restrikce mohou výrazně ovlivnit ekonomickou aktivitu v Evropě. -
Podnikatelská důvěra roste, spotřebitelská klesá
Souhrnný index důvěry v českou ekonomiku v srpnu opět vzrostl, i když tentokrát už šlo o relativně malé zlepšení. Za nárůstem byl vývoj v podnikatelském sektoru a to konkrétně v průmyslu, stavebnictví a v obchodě. Naopak k mírnému zhoršení došlo v případě služeb v důvěře spotřebitelů. -
Podnikatelská důvěra v Německu roste, analýza EUR/GBP
Německý Ifo index podnikatelského prostředí výrazně v tomto měsíci posílil. Říjnový výsledek 107,4 bodu byl překo... -
Podnikatelská nálada dál klesá
Index podnikatelské nálady Zew očekávání klesl v září na -61,9 b. oproti -55,3 b. v srpnu. Trhy očekávaly pokles na -59,5 b. Rovněž index Zew hodnocení současné situace poklesl na -60,5 b. oproti -47,6 b. v srpnu, když trhy očekávaly pokles -52,1 b.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (květen 2026)
Členové VIP zóny FXstreet.cz v květnu 2026 byli opět v zisku
Algo trading pro každého: Uvažování nad vstupními podmínkami a jejich mechanizace (2. díl)
Úvod do algoritmizace obchodních strategií (1. díl)
AI jako začátek konce softwarových firem?
Japonský akciový trh: Ze ztracené dekády lídrem AI éry (18. díl)
Proč vzniká stále více crypto prop firem?
Nejúspěšnější obchody traderů Fintokei: Když můžeš obchodovat zprávy bez omezení
🚀 FXstreet.cz a eToro spouštějí prémiovou akci: Získejte 6 měsíců ve VIP zóně ZDARMA a posuňte své obchodování na vyšší úroveň
Někteří lidi nevěří, že na Jamajce platí svým dolarem. Libra už je tady pasé
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (květen 2026)
Členové VIP zóny FXstreet.cz v květnu 2026 byli opět v zisku
Algo trading pro každého: Uvažování nad vstupními podmínkami a jejich mechanizace (2. díl)
Úvod do algoritmizace obchodních strategií (1. díl)
AI jako začátek konce softwarových firem?
Japonský akciový trh: Ze ztracené dekády lídrem AI éry (18. díl)
Proč vzniká stále více crypto prop firem?
Nejúspěšnější obchody traderů Fintokei: Když můžeš obchodovat zprávy bez omezení
🚀 FXstreet.cz a eToro spouštějí prémiovou akci: Získejte 6 měsíců ve VIP zóně ZDARMA a posuňte své obchodování na vyšší úroveň
Někteří lidi nevěří, že na Jamajce platí svým dolarem. Libra už je tady pasé
Denní kalendář událostí
Členka Fedu Michelle Bowman
Členka Fedu Mary Daly
Prezidentka ECB Christine Lagarde
Guvernérka RBNZ Anna Breman
V USA týdenní statistický bulletin API
V USA ADP report zaměstnanosti
V Británii cenový index zboží
V USA index PMI z oblasti Chicaga
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
Guvernér BoE Andrew Bailey
Členka Fedu Michelle Bowman
Členka Fedu Mary Daly
Prezidentka ECB Christine Lagarde
Guvernérka RBNZ Anna Breman
V USA týdenní statistický bulletin API
V USA ADP report zaměstnanosti
V Británii cenový index zboží
V USA index PMI z oblasti Chicaga
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
Guvernér BoE Andrew Bailey
Tradingové analýzy a zprávy
Valná hromada ČEZ rozhodne o směřování podniku
Bloomberg: Ze zakladatelů firmy Anthropic se stali miliardáři
Trump prý uzavře dohodu s Íránem při splnění všech podmínek
Akcie uzavřely na nových rekordních maximech, Trump prý učiní konečné rozhodnutí ohledně Íránu
Trump: Blokáda u Íránu skončí, učiním definitivní rozhodnutí o dohodě
Válka proti Ukrajině brzy skončí, zopakoval Putin; válku s Evropou nechce
Výdaje Ruska na válku letos překročí rozpočet nejméně o dva biliony rublů
Akcie na pražské burze letos klesly, index PX do konce května ztratil 5,2 pct
Forex: Dolar dál oslabuje po zprávách o prodloužení příměří mezi USA a Íránem
Pražská burza v týdnu oslabila, index PX během něj klesl o 0,5 procenta
Valná hromada ČEZ rozhodne o směřování podniku
Bloomberg: Ze zakladatelů firmy Anthropic se stali miliardáři
Trump prý uzavře dohodu s Íránem při splnění všech podmínek
Akcie uzavřely na nových rekordních maximech, Trump prý učiní konečné rozhodnutí ohledně Íránu
Trump: Blokáda u Íránu skončí, učiním definitivní rozhodnutí o dohodě
Válka proti Ukrajině brzy skončí, zopakoval Putin; válku s Evropou nechce
Výdaje Ruska na válku letos překročí rozpočet nejméně o dva biliony rublů
Akcie na pražské burze letos klesly, index PX do konce května ztratil 5,2 pct
Forex: Dolar dál oslabuje po zprávách o prodloužení příměří mezi USA a Íránem
Pražská burza v týdnu oslabila, index PX během něj klesl o 0,5 procenta
Blogy uživatelů
Nedělní příprava: Fundament + vybrané měnové páry
Růst na burzách pokračuje, index S&P 500 atakuje rekordy
Svět v plamenech, burzy na vrcholu: Kam zmizel strach?
Proč bereme zasažený stop-loss jako osobní urážku
Ropa klesá! Kde hledat příležitosti?
Trhy pod lupou: livestream, který vám vysvětlí, co teď ovlivňuje ceny
Praktické okénko: Akciové indexy se zbláznily
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (29.5.2026)
S&P 500: Už nikdy ztrátový rok?!
Rozhovor s financovanou traderkou: Mariana V. dosáhla výplaty přes 5 000 €
Nedělní příprava: Fundament + vybrané měnové páry
Růst na burzách pokračuje, index S&P 500 atakuje rekordy
Svět v plamenech, burzy na vrcholu: Kam zmizel strach?
Proč bereme zasažený stop-loss jako osobní urážku
Ropa klesá! Kde hledat příležitosti?
Trhy pod lupou: livestream, který vám vysvětlí, co teď ovlivňuje ceny
Praktické okénko: Akciové indexy se zbláznily
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (29.5.2026)
S&P 500: Už nikdy ztrátový rok?!
Rozhovor s financovanou traderkou: Mariana V. dosáhla výplaty přes 5 000 €
Forexové online zpravodajství
Paradoxní účet finále Ligy mistrů: Domovské město vítězů, Paříž, sčítá škody, zatímco pořadatelská Budapešť se raduje z více než miliardového zisku
Česko má na fotbalovém mistrovství světa více než dvoutřetinovou pravděpodobnost postupu ze skupiny, vyšší než Švédsko či Skotsko, spočítala americká banka. Vyřadit jej má Belgie
Mistrovství světa ve fotbale nejspíše vyhrají Španělé, spočítala americká banka Goldman Sachs. Diváci se mohou dočkat klání USA vs. Írán nebo „Messi vs. Ronaldo“
Válka v Íránu nahrává českým hotelům, penzionům i restauracím. Češi totiž mění prázdninové plány, dovolenou doma letos plánuje 77 procent z nich, citelně více než loni
Zámořské akcie posílily
Denní shrnutí: Kupci nadále dominují trhům navzdory geopolitickým turbulencím ⏰
📆 Tři trhy ke sledování příští týden (29.05.2026)
Maďarsko odblokovalo prostředky z EU; EUR/HUF klesá o 0,5 %
Frankfurtská burza zakončila páteční seanci na zelené nule
SpaceX údajně cílí na ocenění při IPO ve výši nejméně 1,8 bilionu USD
Paradoxní účet finále Ligy mistrů: Domovské město vítězů, Paříž, sčítá škody, zatímco pořadatelská Budapešť se raduje z více než miliardového zisku
Česko má na fotbalovém mistrovství světa více než dvoutřetinovou pravděpodobnost postupu ze skupiny, vyšší než Švédsko či Skotsko, spočítala americká banka. Vyřadit jej má Belgie
Mistrovství světa ve fotbale nejspíše vyhrají Španělé, spočítala americká banka Goldman Sachs. Diváci se mohou dočkat klání USA vs. Írán nebo „Messi vs. Ronaldo“
Válka v Íránu nahrává českým hotelům, penzionům i restauracím. Češi totiž mění prázdninové plány, dovolenou doma letos plánuje 77 procent z nich, citelně více než loni
Zámořské akcie posílily
Denní shrnutí: Kupci nadále dominují trhům navzdory geopolitickým turbulencím ⏰
📆 Tři trhy ke sledování příští týden (29.05.2026)
Maďarsko odblokovalo prostředky z EU; EUR/HUF klesá o 0,5 %
Frankfurtská burza zakončila páteční seanci na zelené nule
SpaceX údajně cílí na ocenění při IPO ve výši nejméně 1,8 bilionu USD
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
🥇 Zlato kleslo pod hladinu $1,900 📉
Obchodní signály pro ZLATO na 2.–4. března 2026: prodej pod 5 399 USD (21denní SMA – +1/8 Murray)
Makro: Meziroční růst cen průmyslových výrobců USA v březnu zrychlil na 1,4pct
VIDEO: Týdenní přehled 7.12.2015
EURNOK navýšen o téměř 1%
Makro: Inflace Velké Británie v dubnu vyskočila na 17měsíční vrchol
Mounjaro od Eli Lilly zařazen do čínského státního pojištění
Pozitivní údaje ADP ovlivní kurz dolaru jen minimálně
Ranní shrnutí (07.10.2024)
Intradenní technická analýza USDCZK: Long s cílem 19,37
🥇 Zlato kleslo pod hladinu $1,900 📉
Obchodní signály pro ZLATO na 2.–4. března 2026: prodej pod 5 399 USD (21denní SMA – +1/8 Murray)
Makro: Meziroční růst cen průmyslových výrobců USA v březnu zrychlil na 1,4pct
VIDEO: Týdenní přehled 7.12.2015
EURNOK navýšen o téměř 1%
Makro: Inflace Velké Británie v dubnu vyskočila na 17měsíční vrchol
Mounjaro od Eli Lilly zařazen do čínského státního pojištění
Pozitivní údaje ADP ovlivní kurz dolaru jen minimálně
Ranní shrnutí (07.10.2024)
Intradenní technická analýza USDCZK: Long s cílem 19,37
Blogy uživatelů
Index S&P 500 zakončil rok růstem
Pohled tradera na akciové indexy, EUR/USD a ropu WTI
Proč trh roste při převaze prodejců? Aneb o skrytých informacích v trhu
Krypto šeptanda (18.4.2025)
Vysporiadať sa s koronavírusom a jeho následkami bude kľúčom pre obnovenie rastu
7 spôsobov ako sa vyhnúť podvodom na Forexe
Svět v plamenech, burzy na vrcholu: Kam zmizel strach?
Nedělní příprava: Fundament + vybrané měnové páry
Růst na burzách pokračuje, index S&P 500 atakuje rekordy
Proč ropa výrazně oslabuje?
Index S&P 500 zakončil rok růstem
Pohled tradera na akciové indexy, EUR/USD a ropu WTI
Proč trh roste při převaze prodejců? Aneb o skrytých informacích v trhu
Krypto šeptanda (18.4.2025)
Vysporiadať sa s koronavírusom a jeho následkami bude kľúčom pre obnovenie rastu
7 spôsobov ako sa vyhnúť podvodom na Forexe
Svět v plamenech, burzy na vrcholu: Kam zmizel strach?
Nedělní příprava: Fundament + vybrané měnové páry
Růst na burzách pokračuje, index S&P 500 atakuje rekordy
Proč ropa výrazně oslabuje?
Vzdělávací články
VIP zóna: Institucionální objednávky a výsledky obchodování za říjen
Online investiční konference 2021 – co jsme pro vás připravili letos?
TOP 3 největší investoři světa – BlackRock, Vanguard a State Street
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (listopad 2025)
5 výmluv k odkládání tradingu
VIP indikátory nově pro MT5
8 nejlepších obchodních strategií - swingové obchodování (8. díl)
Měna, která utkvěla po 1200 let. V Maroku se platí dirhamem, kolonisté to chtěli jinak
Měna zrozená z chaosu. Bosenská marka měla uklidnit rozbouřený Balkán
Milníky dluhové krize v eurozóně
VIP zóna: Institucionální objednávky a výsledky obchodování za říjen
Online investiční konference 2021 – co jsme pro vás připravili letos?
TOP 3 největší investoři světa – BlackRock, Vanguard a State Street
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (listopad 2025)
5 výmluv k odkládání tradingu
VIP indikátory nově pro MT5
8 nejlepších obchodních strategií - swingové obchodování (8. díl)
Měna, která utkvěla po 1200 let. V Maroku se platí dirhamem, kolonisté to chtěli jinak
Měna zrozená z chaosu. Bosenská marka měla uklidnit rozbouřený Balkán
Milníky dluhové krize v eurozóně
Tradingové analýzy a zprávy
Index NASDAQ 100 (CME) (NQ) - Intradenní výhled 29.4.2026
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (10.4.2023)
USD/CAD - Intradenní výhled 18.10.2023
Ropa zlevňuje, trh se obává poklesu poptávky v Číně
Agentura S&P zvýšila rating Kypru
CAC 40 - Intradenní výhled 30.11.2023
Forex: Odrazí se CAD/JPY zpět k vyšším hodnotám?
Index DAX - Intradenní výhled 10.8.2020
Forex: Technická analýza AUD/USD
Zlato - Intradenní výhled 28.12.2021
Index NASDAQ 100 (CME) (NQ) - Intradenní výhled 29.4.2026
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (10.4.2023)
USD/CAD - Intradenní výhled 18.10.2023
Ropa zlevňuje, trh se obává poklesu poptávky v Číně
Agentura S&P zvýšila rating Kypru
CAC 40 - Intradenní výhled 30.11.2023
Forex: Odrazí se CAD/JPY zpět k vyšším hodnotám?
Index DAX - Intradenní výhled 10.8.2020
Forex: Technická analýza AUD/USD
Zlato - Intradenní výhled 28.12.2021
Témata v diskusním fóru
EUR/USD
3 hlavní důvody aktuálního poklesu trhů
Mýtus o FOREXu jménem matematika
City Index
VIDEO: Který robot stojí za (investiční) hřích?
Burzovní grafy: Další růst indexu S&P 500 pod důležitou rezistencí
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 4.–10. srpna
Strategie, help me now :)
Trading analýza EUR/USD, EUR/CZK a ropy WTI – uzavírání ziskových obchodů
Zbrusu nový Purple Bands indikátor zdarma!
EUR/USD
3 hlavní důvody aktuálního poklesu trhů
Mýtus o FOREXu jménem matematika
City Index
VIDEO: Který robot stojí za (investiční) hřích?
Burzovní grafy: Další růst indexu S&P 500 pod důležitou rezistencí
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 4.–10. srpna
Strategie, help me now :)
Trading analýza EUR/USD, EUR/CZK a ropy WTI – uzavírání ziskových obchodů
Zbrusu nový Purple Bands indikátor zdarma!




