Středa 22. května 2024 13:45
reklama
CapXmaster
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple Ebook Svíčkové a cenové formace
reklama
Fintokei ProTrader

Technická analýza páru ETH/USD na 9. listopadu 2023

09.11.2023 10:40  Autor: InstaForex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Zprávy z krypto průmyslu:

Nouriel Roubini, profesor působící na New York University, který se často zaměřuje na kryptoměny, nečekaně obrátil. Teď je poradcem projektu, jehož součástí je... kryptoměnový token. Tento projekt nazvaný ATLAS (Asset Trust for Land, Adaptation, and Sustainability) představuje inovativní přístup k investicím a usiluje o vytvoření portfolia odolného vůči změně klimatu.

Za nově vytvořeným tokenem stojí fintech společnost ATLAS, která prohlašuje, že pracuje na ETF a zároveň na indexovém fondu. To vše s cílem zlepšit investiční výsledky neprofesionálních investorů tváří v tvář globálnímu oteplování. ATLAS na svých webových stránkách informuje, že ETF bude spuštěn na začátku roku 2024. U indexového fondu ani tokenu ale žádný časový plán neuvedl.

Produkty ATLASu jsou charakterizovány jako "digitální měna na dobu krize". Ačkoli jejich reálná účinnost zatím nebyla testována, společnost má údajně k dispozici data ze zpětných testů. Věří, že našla řešení ztráty hodnoty hotovosti. Navíc prohlašuje, že dokáže překonat úrokové sazby, které jsou na spořicích účtech vedených v bankách.

Kryptoměny byly v minulosti často terčem Roubiniho kritiky. Po vypuknutí skandálu kolem FTX se Roubini vyjádřil velmi kriticky. Během finančního týdne v Abú Zabí negativně vyjadřoval o vlivných figurách krypto průmyslu. Celý ekosystém označil za "naprosto zkorumpovaný".

Zatím není jasné, jak token nebo blockchain přispějí ke zmírnění klimatických změn, ani to, jak mají sestavit lepší portfolio pro neprofesionální investory. ATLAS tvrdí, že token "nasměruje kapitál k financování klimatu" a že je "chráněn proti inflaci".

Není také známo, jaká kryptoměna bude k vytvoření tokenu použita. S ohledem na hlasy ekologů o energetické náročnosti Bitcoinu a Etherea může toto rozhodnutí vyvolat značné kontroverze.

Technický výhled trhu:

Poté, co býci vyřešili problém, totiž prorazit nad hladinu 1 911 USD, kterou několikrát otestovali, vytvořil pár ETH/USD nakonec nové swingové maximum na hladině 1 923 USD. Další cíl býků je na hladinách 2 027 a 2 140 USD, ale trh prozatím konsoliduje nedávné zisky kolem posledního maxima. Intradenní technickou rezistenci vidíme na ceně 1 923 USD a intradenní technický support na ceně 1 900 USD. Momentum zůstává silné a pozitivní, nicméně v grafu časového rámce H4 je už patrná medvědí divergence.

analytics654c959e41d7f.jpg

Týdenní pivot pointy:

WR3 – 2 133 USD

WR2 – 1 988 USD

WR1 – 1 930 USD

Týdenní pivot – 1 852 USD

WS1 – 1 794 USD

WS2 – 1 717 USD

WS3 – 1 584 USD

Obchodní výhled:

Od swingového maxima z poloviny srpna 2022 na hladině 2 029 USD vytváří trh s etherem nižší maxima a nižší minima. Tato hladina je pro býky klíčová, takže má-li uptrend pokračovat, musí být proražena. Klíčový technický support je na ceně 1 368 USD, takže dokud trh bude obchodovat nad touto hladinou, zůstane výhled býčí.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Technická analýza páru ETH/USD na 7. února 2023
  Je možné, že Interpol se kvůli výše uvedenému už poohlíží po metaverzu. Generální tajemník Interpolu Jurgen Stock věří, že organizace musí být připravena jednat, když dojde k trestnému činu v digitálním světě.
 • Technická analýza páru ETH/USD na 8. března 2023
  Singapurské orgány činné v trestním řízení údajně zahájily vyšetřování proti Terraform Labs, jejímž spoluzakladatelem je Do Kwon. Odhadují také, že 31letý vývojář se neskrývá na území státu.
 • Technická analýza páru ETH/USD na 8. června 2023
  Americká Komise pro cenné papíry a burzu (SEC) nejenže žaluje Binance a Coinbase, ale usiluje také o zmrazení krypto aktiv spojených s Binance US. Regulátor cenných papírů považuje tento krok za urgentní a nezbytnou k "zajištění bezpečnosti klientských aktiv".
 • Technická analýza páru ETH/USD na 8. listopadu 2023
  Rain Lohmus, známý estonský bankéř a inovátor finančního trhu, měl extrémně drahý problém. Jako zakladatel LHV Bank patřil k prvním příznivcům kryptoměn. Během let nashromáždil v etherech úctyhodnou sumu. Ztráta přístupových klíčů do digitální peněženky ho ale přišla téměř na... půl miliardy dolarů.
 • Technická analýza páru ETH/USD na 8. prosince 2021
  Vláda Gibraltaru zahájila pilotní program, v rámci kterého bude využívat technologii blockchain k ukládání úředních pověření ve svých systémech.
 • Technická analýza páru ETH/USD na 8. února 2022
  Google Cybersecurity Action Team vytvořil službu detekce hrozeb, která má chránit chybně nastavené účty, jež útočníci využívají k těžbě kryptoměn. Google Cloud oznámil spuštění služby detekce hrozeb pro virtuální stroje (VMTD) v oblasti Security Command Center. Google Cloud Computing Engine Scan Tool, VMTD, úspěšně detekuje hrozby včetně malwaru pro těžbu kryptoměn používaného ve virtuálních počítačích.
 • Technická analýza páru ETH/USD na 9. března 2022
  Očekává se, že americký prezident Joe Biden tento týden podepíše nařízení o regulaci kryptoměn. Zaváže ministerstvo spravedlnosti, ministerstvo financí a další vládní agentury, aby prozkoumaly právní a ekonomické důsledky regulace této nově vznikající třídy aktiv.
 • Technická analýza páru ETH/USD na 9. března 2023
  Ruská Asociace pro krypto ekonomiku, umělou inteligenci a blockchain, která zastupuje ruský trh s kryptoměnami a blockchainovými technologiemi, se obrátila na samotného prezidenta Vladimira Putina s žádostí o pomoc při tvorbě předpisů pro tento průmysl. Podle obav expertů by Ruská federace mohla v této věci zaostávat za ostatními zeměmi.
 • Technická analýza páru ETH/USD na 9. června 2023
  Hongkongský měnový úřad (HKMA) chce otestovat používání místního CBDC – hongkongského kyber dolaru – na městském hypotečním trhu. Tento trh, jehož nominální hodnota podle místních názorů činí 1,8 miliard hongkongských dolarů (229 miliard amerických dolarů), je známý neuvěřitelnou těžkopádností a problémy s obsluhou zákazníků.
 • Technická analýza páru ETH/USD na 9. května 2022
  Argentinská centrální banka (BCRA) zakázala finančním institucím jen několik dní poté, co dvě největší banky v zemi oznámily, že se otevírají digitálním aktivům, nabízet obchodování s kryptoměnami.
 • Technická analýza páru ETH/USD na 9. prosince 2021
  V úterý Google zveřejnil svůj tradiční každoroční seznam nejpopulárnějších vyhledávání za daný rok, který se dělí do několika kategorií včetně zpráv, lidí, her, filmů a dalších. Do seznamu nejvyhledávanějších výrazů na světě v roce 2021 na Googlu byly zařazeny hlavní kryptoměny ether a dogecoin.
 • Technická analýza páru ETH/USD na 9. února 2023
  Po ničivé krypto zimě roku 2022, kdy došlo k mnoha ostře sledovaným bankrotům, se Fox Sports rozhodla účinně zakázat reklamy, které by souvisely s kryptoměnami. Toto rozhodnutí má pomoci ochránit diváky Fox Sports před finančními ztrátami.
 • Technická analýza páru ETH/USD 3. října 2022
  Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, oznámila další expanzi své iniciativy v oblasti digitálního umění. Od 29. září mohou všichni uživatelé obou platforem kombinovat peněženky a sdílet NFT tokeny ve 100 zemích.
 • Technická analýza páru EUR/NOK
  Graf zobrazuje pohyb páru EUR/NOK (euro vůči norské koruně) v denním grafu (D1). Tento pár může být zajímavý pro ty, kdo jsou ve své obchodní strategii připraveni otevírat dlouhodobé pozice.
 • Technická analýza páru EUR/USD
  Graf vykazuje pohyb páru EUR/USD na 4hodinovém (4H) grafu. Při pohledu na obrázek uvnitř žlutého čtverce je jasné, že kotace páru EUR/USD rostou, ale blíží se silné rezistenci na úrovni 1,007 (označená červeně).
 • Technická analýza páru EUR/USD.
  Navzdory odrazu ze začátku dnešní obchodní seance k úrovni 1,0485 je pár EUR/USD znovu pod tlakem a daleko od svých maxim. Cena se blíží denním minimům a ukazuje, že býci zůstávají slabí. Pár EURUSD se krátkodobě odrazil k úrovni 1,05 a nyní je poblíž týdenních minim. Trend zůstává medvědí. RSI se odrazil, ale zatím nevidíme známky býčí divergence. Dokud neuvidíme signály býčí divergence, očekáváme, že pár EUR/USD bude pokračovat dolů pod úroveň 1,04.
 • Technická analýza párů EUR/USD a GBP/USD na 1. března 2023
  Pár zakončil únorovou seanci silnou medvědí svící. Medvědi v únoru rozvinuli pullback ze zóny rezistence, kterou tvořil měsíční střednědobý trend spolu s horní hranicí týdenního cloudu Ichimoku. V březnu bude hlavním cílem prodejců potvrzení a rozvinutí pullbacku, který se předtím zformoval. Jako rezistence momentálně působí oblast 1,0579–1,0576 (měsíční Fibo Kijun + spodní linie denního cloudu Ichimoku). Průraz z denního cloudu Ichimoku do zóny prodeje a zřetelné setrvání v ní určí nový cíl poklesu při dalším průrazu. Jako další cíl poklesu poslouží zóna týdenního supportu 1,0461 – 1,0363 – 1,0284, posílená měsíčním krátkodobým trendem na úrovni 1,0284. Jestliže se býci chopí iniciativy, budou muset zrušit kříž smrti s úrovněmi 1,0619 – 1,0724 – 1,0783 – 1,0842. Dále budou kupci muset vstoupit do býčí zóny na úrovni 1,0777 a vytvořit support na týdenním krátkodobém trendu 1,0758. Dalším cílem býků bude kromě toho překonání zóny rezistence 1,0894–1,0901, kde se setkaly úrovně měsíčního krátkodobého trendu a horní linie týdenního cloudu Ichimoku.
 • Technická analýza párů EUR/USD a GBP/USD na 12. dubna 2023
  Pár EUR/USD se v denním časovém rámci během posledních 24 hodin znovu odrazil od denního krátkodobého trendu (1,0881). Nástroj se opět usadil nad měsíční úrovní 1,0901. Nejbližší cíle býků v současné situaci představují intradenní cíl průrazu cloudu Ichimoku (1,0965 – 1,1015) a únorové maximum (1,1033). Své pozice a úrovně si stále zachovávají.
 • Technická analýza párů EUR/USD a GBP/USD na 17. února 2023
  Euroví medvědi aktualizovali minimum a snaží se vstoupit do denního cloudu na úrovni 1,0675. Pokud se pár EUR/USD v tomto cloudu usadí a překoná měsíční support na úrovni 1,0611, otevře se mu cesta k poklesu k důležité týdenní zóně 1,0478–1,0641. Zónu nejbližší rezistence nyní tvoří krátkodobé trendové linie v denním (1,0726) a týdenním (1,0758) časovém rámci.
 • Technická analýza párů EUR/USD a GBP/USD na 24. března
  Včera byla otestována měsíční rezistence na úrovni 1,0903, ale výsledek testu nebyl ve prospěch býků. Pár EUR/USD se nakonec vrátil k supportu intradenního cloudu. Proto dnes za předpokladu, že se býci prosadí, zůstanou v platnosti cíle růstu 1,9003 (měsíční střednědobá trendová linie) a 1,1033 (roční maximum). Úkol medvědů bude v této fázi komplikovat rozsáhlá zóna supportu, kterou tvoří hlavně denní úrovně 1,0787 – 1,0772 – 1,0738 – 1,0724 – 1,0675. Tuto zónu supportu posilují i týdenní úrovně supportu: 1,0775 (krátkodobý trend) a 1,0697 (horní hranice cloudu Ichimoku).
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Ebook Svíčkové a cenové formace