Neděle 10. prosinec 2023 14:47
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple Ebook velky Makro vyhled 2024 (V4)
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple Ebook velky Makro vyhled 2024 (V5)

XAU/USD, den | Očekává se další medvědí pohyb?

25.09.2023 16:50  Autor: InstaForex  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

analytics651107df4244b.jpg

Graf XAU/USD vykazuje medvědí trend, který je ovlivněn pozicí pod medvědím cloudem Ichimoku a klesající trendovou linií. Před potenciálním poklesem k 1. supportu na úrovni 1 892,36, což je overlap support, je možný krátkodobý růst k 1. rezistenci na úrovni 1 942,40. Rezistence zahrnují úrovně 1 942,40 a 1 979,68, obě označené jako overlap rezistence.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • 🛢WTI se propadá téměř o 4 %📉
  Cena OIL.WTI se prudce stáhla ze svých denních maxim 85,5 USD, protože obavy z poptávky ovlivňovaly sentiment trhu. Investoři se stále více obávají zhoršujících se vyhlídek růstu a poptávky při zhoršujících se makroekonomických podmínek, včetně vysoké inflace a utahování měnové politiky. Pochybnosti ohledně výhledu čínské poptávky po palivech tento týden vzrostly poté, co největší světový dovozce ropy odložil zveřejnění údajů o HDP za 3. čtvrtletí 2022 a měsíčních údajů o aktivitě za září. Čínský prezident Si Ťin-pching včera během svých projevů na stranickém sjezdu ocenil politiku země vůči nulovému Covidu, což může být předzvěstí dalšího přerušení výroby, pokud se pandemická situace nezlepší. Snížení cen pod cenu vyvolalo rostoucí obavy z přísnějších globálních dodávek, protože OPEC a jeho spojenci, včetně Ruska, souhlasili s dalším snížením produkce před embargem Evropské unie na ruskou ropu. Mezitím agentura Bloomberg uvedla, že Bílý dům může tento týden učinit další oznámení SPR, což vytváří další tlak na ceny. Z technického hlediska cena OIL.WTI aktuálně testuje hlavní support na 81,75 USD za barel, což je poznamenáno předchozími cenovými reakcemi. Pokud by došlo k proražení níže, pohyb dolů se může prohloubit směrem k zářijovým minimům na 76,20 USD, kde se nachází spodní hranice struktury 1:1.
 • WTI vyskočila na 3týdenní maxima a pohybuje se nad 90 USD
  Ropa se dnes obchoduje výše a WTI poprvé od 12. října 2022 vyskočila nad 90 USD za barel. Důvodem jsou zprávy z médií poukazující na zvýšené napětí na Blízkém východě. Associated Press včera ve večerních hodinách informovala, že saúdští představitelé informovali Spojené státy, že na základě jejich zpravodajských informací může Írán připravovat útok na království. AP dokonce uvedla, že k útoku může dojít během následujících 48 hodin. Od té doby neexistovalo žádné pokračování tohoto příběhu ze strany AP nebo jakéhokoli jiného hlavního zpravodajského kanálu. Západní země také nepodnikly žádné kroky, jako je evakuace ambasád, což naznačuje, že hrozba íránského útoku nemusí být tak reálná, jak Saúdové tvrdí. Írán také odmítl zprávu AP s tím, že neplánuje útok na Saúdskou Arábii.
 • ⏫⏫WTI získává 1,4 %!
  WTI (OIL.WTI) se obchoduje výše i navzdory dnešnímu posílení amerického dolaru. Klíčovým faktorem, který tlačí ceny ropy vzhůru, jsou obavy z možnosti, že země OPEC+ prodlouží nebo dokonce prohloubí omezení dodávek. Saúdská Arábie již dříve naznačila, že pravděpodobně prodlouží snížení těžby o 1 milion barelů až do října, a nyní se uvádí, že Rusko se možná také rozhodne prodloužit své snížení vývozu o 0,5 milionu barelů až do října.
 • WTO povolila EU uvalit cla jako odvetu za pomoc Boeingu
  Světová obchodní organizace (WTO) dnes oficiálně povolila Evropské unii uvalit cla na dovoz zboží ze Spojených států v hodnotě čtyř miliard dolarů (zhruba 92 miliard Kč) ročně jako odvetu za subvence, které Washington poskytoval americkému výrobci letadel Boeing. Podle agentury Bloomberg se však neočekává, že tato cla budou zavedena před prezidentskými volbami 3. listopadu. USA již dříve uvalily cla na evropské zboží kvůli subvencování evropského výrobce letadel Airbus.
 • WTO snížila prognózu růstu světového obchodu v letošním roce na tři procenta
  Světová obchodní organizace (WTO) snížila svoji prognózu růstu světového obchodu v letošním roce kvůli dopadům rusko-ukrajinské války. Podle nového odhadu se objem obchodu se zbožím v letošním roce zvýší o tři procenta místo doposud očekávaných 4,7 procenta. V příštím roce má tempo růstu obchodu zrychlit na 3,4 procenta. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes WTO zveřejnila.
 • WTO tlačí na Čínu
  Čínska ekonomika dnes opäť odložila signály väčši...
 • Wyckoffův distribuční vzorec pro Bitcoin? Sushi získává 17 %
  Zatímco obchodování na Wall Street je dnes z důvodu svátku Dne díkůvzdání zavřené, bitcoin se obchoduje s mírným poklesem o 0,5 %, ačkoli zůstává nad hranicí 37 000 USD. Mnohem lépe si proti konsolidujícímu BTC vedou menší kryptoměny. Právě k nim se během bočního trendu obvykle po silných nárůstech přesouvá část kapitálu z konsolidujícího Bitcoinu a ani tentokrát tomu není jinak. Více než 17% zisky zaznamenává SushiSwap, jehož CEO nedávno navrhl "novou tokenomiku", o které by se trh měl dozvědět mnohem více 25. listopadu. Do té doby se na trhu může odehrát scénář "nakupuj zvěsti, prodávej zprávy", oblíbený mezi vysoce spekulativním trhem kryptoměn. Nový model pro Sushi si mimo jiné klade za cíl nižší "ředění" nových emisí tokenů a technologické úpravy, aby byl konkurenceschopný, zejména vůči konkurenčnímu Uniswapu.
 • XAG/USD: silver at record lows
  This week the XAG/USD pair is trading flat. After a nosedive seen last week, this Monday the price reached the year lo...
 • XAU/USD, den I Potenciální medvědí obrat?
  Pár XAU/USD je momentálně připraven na potenciální medvědí obrat. V grafu čelí hlavním úrovním rezistence, což ukazuje na potenciální medvědí obrat.
 • XAU/USD, den | Očekává se další býčí pohyb?
  XAU/USD vykazuje silné býčí momentum, protože směřuje k první rezistenci na úrovni 2 048,66, což je úroveň vyznačující se multiswingovými maximy. Co se týká supportu, první na úrovni 1 979,40 se shoduje s overlap supportem a druhý na úrovni 1 947,49 působí jako pullback support, což vytváří pevné zóny supportu. Celkově se zdá, že XAU/USD je připraven na další býčí pohyb, přičemž ve hře jsou významné úrovně supportu a rezistence.
 • XAU/USD, den | Odraz od extenze 161,8 %?
  Graf XAU/USD vykazuje slabé býčí momentum. V grafu může dojít k býčímu odrazu od 1. supportu 1 872,93, který je klíčový kvůli shodě s Fibonacciho extenzí 161,80 %, a k pohybu k 1. rezistenci 1 888,14. Klíčový je 2. support na úrovni 1 855,60, který je podpořen Fibonacciho retracementem 78,60 %. Jak 1., tak 2. rezistence (1 888,14 a 1 903,51) působí jako překážky růstu ceny a slouží jako pullback rezistence.
 • XAU/USD, den | Odraz od prvního supportu?
  Aktuální graf páru XAU/USD ukazuje býčí momentum a naznačuje, že cena by mohla v krátkodobém horizontu klesnout k prvnímu supportu na úrovni 1 997,12, tzn. k robustnímu overlap supportu a zároveň Fibonacciho retracementu 23,6 %. Pokud cena prorazí pod tento support, může dál klesat k druhému supportu na úrovni 1 954,89, která je také overlap supportem a Fibonacciho retracementem 38,2 %.
 • XAU/USD, den | Pokles na úroveň supportu?
  Graf XAU/USD vykazuje medvědí momentum s potenciálním poklesem k původnímu supportu 1 804,71, který je považován za významný overlap support. Dále, první rezistence na úrovni 1 891,81 je považována jako pullback rezistence a může omezit další pohyb nahoru.
 • XAU/USD, den | Potenciální býčí obrat?
  Graf XAU/USD momentálně ukazuje býčí momentum a tím i vzestupný trend. V této souvislosti může dojít k býčímu odrazu na prvním supportu (1 880,29), který by mohl vyvolat růst ceny k první rezistenci (1 981,99). Význam prvního supportu spočívá v jeho roli pullback supportu, kterou posiluje shoda s Fibonacciho projekcí 61,80 %. Dále, druhý support na úrovni 1 806,08 působí jako overlap support a posiluje tak strukturu supportu. Naopak první rezistence (1 981,99) má význam jako overlap rezistence, která naznačuje zónu prodeje, a stejně tak druhá rezistence (1 935,95) posiluje zónu rezistence.
 • XAU/USD, den | Potenciální medvědí obrat?
  Graf páru XAU/USD ukazuje dominantní medvědí trend, který je zdůrazněn pohybem v klesajícím medvědím kanálu. Cena by případně na první rezistenci 1 944,27 mohla reagovat poklesem a pak se přesunout k prvnímu supportu 1 889,00. Tento support je významný kvůli své overlap povaze a spojení s Fibonacciho expanzí –27 %. Druhý support 1 859,31 koreluje s Fibonacciho retracementem 78,60 %, který posiluje jeho význam. Co se týká rezistence, klíčová je první úroveň 1 944,27, vyznačující se konfluencí Fibonacciho retracementu 61,80 % a projekce. Druhá rezistence se nachází na úrovni 1 081,79 a je označena jako overlap rezistence, což odpovídá celkové medvědí tendenci v grafu.
 • XAU/USD, Den | Potenciální medvědí obrat?
  Ceny zlata jsou už nějakou dobu v medvědím trendu, který je v grafu XAU/USD posilován hlavní klesající trendovou linií. Stávající cena by se případně mohla pohybovat mezi první úrovní supportu a rezistence. Prvním supportem je support multiswingového minima na ceně 1 881, zatímco první rezistencí je významná rezistence swingového maxima na ceně 2 000. Průraz pod support by mohl vyvolat další medvědí trend k intermediárnímu supportu na ceně 1 957. Naopak průraz nad rezistenci by mohl cenu posunout k druhé úrovni rezistence 2 072. Stochastický indikátor navíc ukazuje medvědí divergenci s cenou, což naznačuje možný brzký obrat a podporuje celkový medvědí sentiment.
 • XAU/USD, H4 I Směr rezistence?
  Graf XAU/USD (zlato/americký dolar) má aktuálně býčí momentum, což ukazuje na potenciální pohyb k první rezistenci na úrovni 1 992,51. První support na úrovni 1 962,58 je významný, shoduje se s hladinou overlap supportu a činí ji tak silnou. Kromě toho je overlap supportem i druhý support na úrovni 1 946,96, což posiluje potenciální zónu supportu. Co se týká rezistence, první na úrovni 1 992,51 je rezistence multiswingových maxim, která představuje významnou překážku pro vzestupný pohyb ceny. Druhá rezistence na úrovni 2 003,10 je identifikována jako rezistence swingového maxima a představuje další potenciální úroveň rezistence. Střednědobý support na úrovni 1 977,67 může fungovat jako dočasné odpočívadlo ceny při její býčí trajektorii.
 • XAU/USD, H4 | Linie medvědího kanálu?
  Graf páru XAU/USD ukazuje medvědí momentum a naznačuje tak klesající trend na trhu, jak dokazuje pohyb ceny v medvědím klesajícím kanálu.
 • XAU/USD, H4| Medvědí divergence?
  Graf páru XAU/USD ukazuje medvědí momentum, nicméně rostoucí trendová linie dává naději na potenciální býčí pohyb. Odpověď medvědů na první rezistenci 2 070,27 může vyvolat pokles ceny k prvnímu supportu 2 023,03.
 • XAU/USD, H4 | Možný průraz supportu?
  Graf páru XAU/USD (zlato/americký dolar) aktuálně vykazuje medvědí momentum v rámci klesajícího kanálu. Cena má potenciál kolísat mezi úrovní první rezistence 1 938,90 a úrovní prvního supportu 1 913,47. Tyto úrovně jsou považovány za důležité překryvné oblasti, které by mohly zajišťovat stabilitu. Význam supportu navíc posiluje druhý support na úrovni 1 888,61. Naopak první rezistence na úrovni 1 938,90 a druhá rezistence na úrovni 1 953,71 působí jako překryvné rezistence a mohou potenciálně bránit dalšímu pohybu nahoru.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Začínáme s Forexem (dopolední seminář)
reklama
Fintokei ProTrader