Pondělí 17. června 2024 21:57
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
FTMO férovost
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new

Robinhood Financial LLC vstoupí na burzu

11.06.2021 13:47  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Populární americký online broker Robinhood Financial LLC, který byl založen roku 2013 a spuštěn v roce 2015, způsobil revoluci v retailovém investování. Největším úspěchem firmy byla virtuální eliminace poplatků retailových obchodníků. Robinhood proměnil také věk členů své uživatelské základny – vzrostlo množství uživatelů ve věku nad 45 a pod 65 let. Podařilo se to především díky uživatelsky přívětivému rozhraní a jednoduchým a zábavným vzdělávacím materiálům společnosti. Robinhood o IPO zažádal 23. března 2021 a k samotnému zapsání by mohlo dojít už koncem tohoto června.[1]

Proč je broker tak populární?

Robinhood je bezplatná online aplikace pro obchodování akcií, opcí, ETFS a krypto. A buďme upřímní, každý má rád věci zadarmo. Robinhood navíc představil zlomkové akcie, díky kterým je možné investovat jen 1 dolar do akcie o hodnotě 100 dolarů. Jednoduše řečeno, tato možnost pomáhá investorům k vytvoření diverzifikovaného portfolia. Nemusíte mít desítky tisíc eur proto, abyste se na investování mohli podílet.[2]

Robinhood cílí na průměrného uživatele smartphonu. Registrace i založení účtu je snadné a dle společnosti trvá schválení nového zákazníka méně než hodinu. Hned po schválení účtu může zákazník navýšit finanční částku na svém účtu. 

Existují i negativa?

Otázkou zůstává spolehlivost a důvěryhodnost společnosti, protože se firma stala předmětem závažných stížností a několika soudních sporů.

17. prosince 2020 obvinila Komise pro kontrolu cenných papírů Spojených států (SEC) společnost Robinhood z toho, že uváděla zákazníky v omyl a neplnila povinnosti vykonávat co nejlépe svou činnost. Dle tiskové zprávy SEC uvedla Stephanie Avakian, ředitelka divize vymáhání SEC (SEC Division of Enforcement), že Robinhood poskytoval svým uživatelům klamavé informace o skutečných cenách při obchodování. Dodala, že makléřské firmy nemohou klamat své zákazníky o kvalitě provádění objednávek.[3]

Během ledna a února 2021 měla společnost Robinhood problém s vysokou volatilitou související s mánií kolem GameStop, AMC a dalšími akciemi. Aby společnost své problémy vyřešila, získala od investorů 1 miliardu dolarů na pokrytí svých hotovostních požadavků. Investoři a zákonodárci ale tento krok ostře kritizovali kvůli výše zmíněným okolnostem.[4]

Dle článku CNBC je Robinhood jednou z nejhodnotnějších soukromých společností v Silicon Valley a IPO této FinTech společnosti by mohlo být vyšší než 30 miliard dolarů. Robinhood odstartoval revoluci v retailovém investování a IPO této společnosti by mohlo přilákat nové investory. Otázkou ale zůstává, nakolik hodnotu akcií Robinhood ovlivní předchozí situace a okolnosti související s tímto regulátorem.

Jozo Perić, CapitalPanda[1]Robinhood: https://www.bloomberg.com/opinion/articles/2020-12-17/robinhood-is-democratizing-markets-not-making-them-a-game?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=dsa&utm_term=&gclid=Cj0KCQjw2NyFBhDoARIsAMtHtZ59wOGHRkOdFJUNmCDmfcsa1fGZQ0LBQLdbVhjJGT0EtEX6jrigfugaAry_EALw_wcB

[2] Popularita: https://www.nerdwallet.com/reviews/investing/brokers/robinhood

[3] Robinhood a SEC: https://www.sec.gov/news/press-release/2020-321

[4] Problémy společnosti: https://www.nytimes.com/2021/01/29/business/dealbook/robinhood-fundraise-customers.html

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Rizikový trojúhelník Tesla-Bitcoin-Ark: Akcionáři jsou v pozoru
  Elon Musk investoval 1,5 miliardy dolarů z prostředků Tesly do bitcoinu, čímž dramaticky zvýšil riziko, které se s touto firmou pojí. Volatilita kryptoměny totiž výrazně zvyšuje očekávanou volatilitu čistých příjmů akcionářů společnosti. Jedním z významných zastánců Tesly je už dlouho také investiční firma Ark Invest. Pozice v akciích Tesly dominují všem jejím fondům. A protože v poslední době zaznamenala značné úspěchy a má bezesporu vliv na ceny biotechnologických akcií, rozhodli jsme se na to, jak souvisejí akcie Tesly s bitcoinem a Ark Investem, podívat blíž. Jejich propojení totiž představuje riziko, s nímž by měli investoři před další korekcí akciového trhu počítat.
 • Rizikový týždeň centrálnych bánk
  2.11 o 4:30 RBA (Rezerve Bank of Australia), ktorá by mala ponechať sadzbu na úrovni 4...
 • Riziko za přispění Japonska na vzestupu
  Mads Koefoed, Macro Strategist, Saxo BankRiziko je v úterý na vzestupu, jelikož trhy...
 • Riziku se dostalo obrovského povzbuzení, když Čína oznámila, že letos ještě více otevře své trhy
  Andrew Robinson, FX Analyst, Saxo Capital MarketsPo skončení nejrušnějšího dne v tomto t...
 • R. Kiyosaki vyzývá k nákupu bitcoinu uprostřed varování před hyperinflací
  Autor nejprodávanější knihy o osobních financích “Bohatý táta, chudý táta” varoval své příznivce před nebezpečím hyperinflace a vyzval je k nákupu aktiv, jako je Bitcoin (BTC), zlato a stříbro.
 • Roach: Evropa si místo bazuky hraje s drobnými, žádné tvrdé přistání v Číně
  Myšlenka na použití monetární bazuky, která by vytvořila dno pro trhy, je správn...
 • Robert Kiyosaki doporučuje nákup BTC, ETH a SOL
  Podnikatel a autor knihy „Bohatý táta, chudý táta,“ Robert Kiyosaki varuje před kolapsem amerického dolaru a investorům doporučuje nakoupit kryptoměny.
 • Robert Kiyosaki nakupuje bitcoiny
  Už by se mohlo zdát, že rok 2022 skončí bez konečného názoru na kryptoměny od Roberta Kiyosakiho, autora nejprodávanější podnikatelské knihy „Bohatý táta, chudý táta“, avšak poslední den v roce spisovatel informoval o svém aktuálním úhlu pohledu na oblast kryptoměn.
 • Robert Kiyosaki počítá s úpadkem USA, prosazuje investice do kovů a bitcoinu
  Kurz bitcoinu se zastavil na poměrně silné úrovni rezistence, stejně jako Ethereum. Než však proberu technický obrázek, rád bych řekl pár slov o tom, jak se renomovaný spisovatel a autor knihy "Bohatý táta, chudý táta" Robert Kiyosaki dívá na dluhovou krizi v USA a na prodloužená jednání o dluhovém stropu. "Politici diskutující o zvýšení amerického dluhového stropu ve výši 30 bilionů dolarů – špatná komedie, divadlo Kabuki," řekl Kiyosaki.
 • Robert Kiyosaki zase všem radí, aby koupili Bitcoin
  Ještě povzbudivější je poznamenat, že se bitcoin na 4H velmi přiblížil úrovni 24 350 USD, ale nebyl schopen ji překonat a ani se přímo nepokusil posunout se výše. Přestože od tohoto bodu nedošlo k žádnému zjevnému odrazu, kryptoměna může i nadále testovat svou stabilitu. Myslíme si však, že je mnohem pravděpodobnější, že klesne pod 18 500 USD (alespoň). Je to podporováno několika globálními proměnnými najednou. Za prvé, jak Fed, ECB a BA pokračují ve zpřísňování měnové politiky, bezpečná aktiva se stávají lákavějšími. Za druhé, politika QT (kvantitativní zpřísnění) způsobuje, že americká peněžní zásoba se nadále snižuje, což snižuje množství potenciálních investic. Pamatujte, že během pandemie bitcoin rychle rostl, ne kvůli nemoci samotné, ale spíše proto, že četné centrální banky po celém světě aktivně posilovaly své ekonomiky uvolňováním stovek milionů nebo miliard dolarů v nových penězích. Jelikož bylo v ekonomice neustále více peněz, bylo zřejmé, že je potřeba je nějak využít. Někteří z nich si vybrali trh s kryptoměnami. Situace je teď úplně jiná.
 • Robinhood IPO na XTB
  IPO akcií Robinhood Markets (HOOD.US) bolo stanovené na 38 dolárov, čo znamenalo celopodnikové ocenenie vo výške 32 miliárd dolárov. Pri cene IPO je ocenenie Robinhood vo výške 32 miliárd dolárov jedným z najvyšších ocenení IPO v tomto roku. Investori získali 55 miliónov akcií, z toho 52,37 milióna boli novo vydané akcie a 2,62 milióna boli akcie predané existujúcimi akcionármi.
 • Robinhood se propadá o 9% po výsledcích za 3. kvartál
  kcie Robinhood Markets (HOOD.US) se dnes v premarketu obchodují o 9 % níže. Pokles je reakcí na to, že společnost včera po skončení seance zveřejnila zprávu o výsledcích za třetí čtvrtletí. Zprávu lze nejlépe popsat jako smíšenou. Pojďme se rychle podívat na report!
 • Robinhood si po úspěšném týdnu připisuje téměř 11 % 🎯
  Společnost Robinhood (HOOD.US) zaznamenala tento týden prudký nárůst objemu obchodů díky zvýšené aktivitě na trhu s akciemi GameStop a dalšími meme akciemi, což v počátku obchodování zvýšilo její akcie o více než 11 %. Analytici Bank of America zvýšili hodnocení společnosti Robinhood na „Buy“ a očekávají trvalý vzestup maloobchodní angažovanosti v letech 2024 a 2025. Tento pozitivní sentiment se odráží v nedávné zprávě o výsledcích hospodaření firmy, která překonala odhady zejména díky robustním objemům obchodů s kryptoměnami. Bank of America vyzdvihla zrychlující se organický růst a atraktivní ocenění ve světle silných čtvrtletních zisků.
 • Robinhood spustí krypto peněženky
  Čtvrteční příspěvky na blogu Robinhood Markets Inc ukázaly, že společnost zavede pro 1 000 uživatelů krypto peněženky, které jim umožní odesílat a přijímat kryptoměny prostřednictvím jejich brokerských účtů.
 • Roblox po výsledcích za 3. čtvrtletí vzrostl o 18 %.
  Společnost Roblox (RBLX.US), americký vývojář videoher, se dnes obchoduje téměř o 20 % výše. Akcie zahájily dnešní obchodování s masivním býčím cenovým rozdílem po zveřejnění zprávy o zisku za 3. čtvrtletí 2023. Společnosti se podařilo překonat očekávání ve všech hlavních metrikách. Pojďme se rychle podívat na vydání!
 • Robopoulos (grécky poslanec vládnej koalície)
  " Je veľmi pravdepodobné, že budem hlasovať proti fiš...
 • Robotické investiční poradenství: trend nebo budoucnost?
  Trh robotického investičního poradenství byl zpočátku ovládán hlavně dynamickými start-upovými firmami. V uplynulém roce do něj však vstoupily také uznávané instituce, jako jsou Standard Life, HSBC, Fidelity či Goldman Sachs. Ty buďto představily vlastní robotické poradenské služby, nebo do tohoto segmentu investují.
 • Roční výročí čínské devalvace se blíží a jüan si dál vesele slábne
  Pozítří tomu bude přesně rok, kdy Čína šokovala globální finanční trhy a nečekaně devalvovala svoji měnu. Jüan sice 11. srpna 2015 oslabil jen o méně než 2 %, avšak viděno z perspektivy ročního výročí devalvace jsou jeho kumulativní ztráty viditelně vyšší.
 • Rodiče dětí školou povinných už dnes mohou čerpat nové krizové ošetřovné, které však není tak velkorysé jako to jarní. A také zatím není určeno pro OSVČ, ale pouze pro zaměstnance
  Školy, s výjimkou těch mateřských, jsou ode dneška opět uzavřené. Rodiče dětí školou povinných mají nárok na krizové ošetřovné. To se však zatím týká jen zaměstnanců, nikoli osob samostatně výdělečně činných. Přitom na jaře mohli krizové ošetřovné čerpat právě i OSVČ.
 • Rodina Rothschildů plánuje převzít společnost Rothschild & Co do soukromých rukou. Akcie stoupají o 17 %.
  Akcie společnosti Rothschild & Co (ROTH.FR) v pondělí vyskočily o více než 17,0 % v souvislosti se zprávou, že Concordia, holdingová společnost rodiny Rothschildů a největší akcionář Rothschild & Co, oznámila, že plánuje učinit nabídku na odkup zbývajících akcií této finanční skupiny za 48,0 EUR za akcii s připojenými dividendami a nakonec stáhnout společnost z pařížské burzy.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster