Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Proč je potřeba oddělit identitu od výsledků v tradingu
Zisk nebo ztráta není vizitka toho, kdo jste. Pokud si na výsledky tradingu navážete vlastní hodnotu, ztrácíte odstup – a právě ten je pro dlouhodobý úspěch klíčový. Proč je důležité nevnímat výsledek jako sebehodnocení a jak se z toho postupně vymanit?

Na EUR/JPY sa buduje uptrend a iné obchodné príležitosti
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.

Je možné zhodnotit účet o stovky procent?
Odpověď je jako mnoho věcí v tradingu nejednoznačná... možná. Ale s odpovědným přístupem, studiem a přibývajícími zkušenostmi se zvyšuje pravděpodobnost. :)

Výběr z nedělní přípravy: EUR/USD, GBP/CHF a USD/CAD
Ani tentokrát nebude chybět výběr z nedělní přípravy. Jen z časových důvodů o den později. Dnes se budu věnovat měnovému páru EUR/USD, který se opět vrátil k supportu nejvyššího časového rámce. Také GBP/CHF hlásí návrat k dlouhodobému supportu. Zde po jedenácti týdenních medvědích svících přišla reakce v podobě nesmělé býčí svíce. Jde o náznak obratu trendu nebo o pouhou reakci na support? Na závěr komplikovaná situace na měnovém páru USD/CAD.


Ruská ropa už na trhu chybí
Ceny na čerpacích stanicích se už sice uklidnily a více berou v potaz vývoj na finančních trzích, válka ale stále pokračuje a ruská ropa z pochopitelných důvodů evropským a americkým rafineriím nevoní. Spojené státy úplně zakázaly import ropy a ropných derivátů z Ruska, jeden z největších evropských hráčů Royal Dutch Shell také prohlásil, že ruské produkty nakupovat nebude.

Expirace čekajících pokynů – moje obchodování
Jednou z věcí, kterou mnozí z nás v začátku svého obchodování podceňují je tzv. expirace příkazu. Používá se u čekajících STOP a LIMIT pokynů. Smyslem této funkcionality je, aby čekající příkaz byl k dispozici pouze v době, která je pro nás vhodná a pokud ji překročí, automaticky je čekající příkaz smazán. Tedy v případě, pokud už před tím nebyl aktivován. Důvody, pro které expiraci v začátku příliš neřešíme, jsou myslím dva. Za prvé si myslíme, že pro nás není až tak důležitá a za druhé, zjišťování správného nastavení a jeho efektivity pro naše obchodování by znamenalo mnoho backtestů navíc a tím pádem i ztráty poměrně hodně času. Upřímně, všichni raději testujeme Take-Profit a Stop-Loss. Tam totiž vidíme náš zisk. Jen pro doplnění, obchoduji breakouty.

Trading jako nástroj pro nabourání denní rutiny
Využívání tradingu jako nástroje pro prokrastinaci je velmi rozšířené. V tomto článku si nastíníme možnosti, jak s tím skoncovat.

Elliottovy vlny: Index S&P 500, ZLATO, USD/JPY, index DAX, GBP/USD a EUR/USD
Ahojte tradeři a vítejte u týdenní analýzy FX marketu! Dnes se podíváme na index S&P 500, ZLATO, USD/JPY, index DAX, GBP/USD a EUR/USD.

Kvartální výsledky Big Tech: Co reportovala Tesla, Apple a další?
Výsledková sezóna sice ještě neskončila, ale nejzajímavější společnosti – Apple, Microsoft, Alphabet, Amazon, Meta a před nimi například také Tesla – oznámily své kvartální obchodní výsledky minulý týden. Pojďme se tedy nyní podívat, jak se dařilo těmto technologickým gigantům, jejichž výkonnost má zásadní vliv na vývoj akciových indexů a trhu jako celku.

Disciplína v praxi
Často mluvím o základních a vlastně i jednoduchých vlastnostech, které by měl trader mít. Možná je to někdy i otrava, ale věřte mi, že trading vlastně otrava je. Takže toto opakování je pouze připomenutím jednoho podstatného atributu. Nic víc, nic méně.

Multitimeframe analýza: 10.8.2023 kakao (COCOA)
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Kdo vyhrál soutěž volatility? | Swingový TimeFrame výhled na týden 30.1. - 5.2. 2023
Každý týden sleduji majors měnové páry a určuji u nich aktuální sílu trendu. Ty pak obchoduji podle své obchodní strategie, a to živě a na opravdových trzích přímo před zraky diváků. Co přinesl tento týden a který instrument je nejvíce volatilní?

Ktoré trhy stoja za pozornosť na ďalší týždeň?
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Dnes by som sa rád pozrel na vybrané FX trhy z najvyšších timeframeov a to: EUR/GBP, CAD/CHF a AUD/USD.

Týdenní výhled (S&P 500, Majors, fundamenty)
Přijde na akciích ještě nějaká korekce? Jak se připravit na obchodování o Vánocích? Jaké přiležitosti mě nejvíce zaujaly? V pravidelném týdenním swingovém výhledu se podíváme optikou technické a fundamentální analýzy na vybrané finanční trhy a chybět nebude ani shrnutí minulého týdne. Společně se podíváme na příležitosti, které trhy nabízí ze swingového hlediska, tedy pro delší držení pozice.


Technická analýza EUR/GBP, NZD/CAD a GBP/AUD
V dnešnom blogu by som vám rád ukázal kam si myslím že pôjdu tieto vybrané páry a prečo. Prebehol som ich vyše 20 a na týchto vidím najlepšie príležitosti. Na niektorých pároch sú konkrétne levely ktoré sú vyznačené, budem si ich strážiť a hľadať na nich vstupy, no niekde iba zóny kde si musíte nájsť levely vy.

Praktická ukázka: Ještě že to nesleduji
Opakuji - nejlepším způsobem jak nedělat pitomosti je - nesledovat svoje obchody v reálném běhu. Jasně, vyžaduje to AOS, ale věřte mi, po prvním týdnu, možná měsíci se vám rozhodně vyplatí nechat si ho udělat. Vždyť se na to podívejte, kdo by dokázal v minulém týdnu, pokud by to viděl, být tak trpělivý.

Japonský jen je stále levný, ale?
Japonský jen v letošním roce prozatím zažívá slušnou rally a se ziskem 9 % vůči americkému dolaru je jednou z měn s nejlepším skóre. Nic na tom nemění ani návrat relativního optimismu na trhy, který tradičně japonské měně škodí, ani možné další zvýšení úrokových sazeb v USA.
