Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Technická analýza Bitcoinu: Trhy krvácejí, propadly jsme již o 20 %, kdy bude konec?
Světové akciové trhy pokračují v pádu už šestý den po sobě. Krvácíme téměř na všech frontách s výjimkou zlata. Ceny zlata rostou opět směrem ke svým 7letým maximům. Důvodem jsou obavy z pandemie koronaviru. Trhy aktuálně počítají s tím, že centrální banky se budou snažit zmírnit ekonomické důsledky epidemie uvolněním měnové politiky.


Multitimeframe analýza: 21.9.2023 Kakao (COCOA)
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Proč trhy nevěří, že se Fedu podaří měkké přistání?
Od začátku cyklu utahování měnové politiky Fedu trhy sázejí na otočku centrální banky. Zatím se jim jejich sázka nevyplatila, ale zásadní postoj trhu nezměnil. Trhy se stále domnívají, že Fed svou měnovou politiku nedotáhne do konce a bude muset kapitulovat a sazby velmi rychle snížit. Sazby se nesnížily, ale naděje na jejich snížení trhy pořád drží.

Ztráta
Těžká věc. Ačkoliv to není to nejtěžší v tradingu, tím je totiž udržení otevřené ziskové pozice, tak ztráta zanechává velké šrámy na naši duši, sebevědomí, i v naší peněžence. Je možné se se ztrátami naučit žít?

Vycházející hvězda index Russell 2000
První měsíc letních prázdnin přinesl na zámořskou burzu první větší překvapení. Investoři se od minulého týdne zaměřují na index Russell 2000. Tento index začíná mít v posledních dnech větší popularitu než akcie ze skupiny Magnificent 7. Co stojí za nečekaným zájmem o tento index, který sdružuje 2000 amerických společností s nejmenší burzovní kapitalizací?

Praktická ukázka: Falešný průraz, no a co?
Mnohokrát už to bylo řečeno. Nedá se s tím nic dělat a přesto to mnoho obchodníků překvapí, rozzlobí, znejistí, případně donutí začít zasahovat do toho, na čem tak dlouho pracovali. Ztráta! A víte co? Obvykle je to jen díky nějaké hlouposti jako je například malý falešný průraz. O to víc je to pro někoho deprimující. Jenže s tím se nedá nic dělat a nejlepší je říci si „no a co, tak byl falešný průraz a ztráta“.

Kryptoměnový trh na rozcestí: Co přinese budoucnost?
V posledních týdnech zažívá kryptoměnový trh výrazné výkyvy, které pro tento volatilní sektor nejsou ničím novým. Tentokrát však kryptoměny stojí na zásadním rozcestí. Jde o vrchol aktuálního cyklu, nebo naopak o začátek dalšího růstového trendu? Klíčová očekávání se nyní soustředí na politiku Spojených států, a především na nově zvoleného prezidenta Donalda Trumpa. Splní svá ambiciózní předsevzetí a přinese kryptoměnové komunitě to, co slibuje?

Naděje na podporu ekonomiky poslaly americké akcie prudce vzhůru
Americký akciový trh má za sebou další extrémní týden, který díky prudkému posílení od úterý do čtvrtka (nejvýraznější třídenní rally od roku 1931) zajistil indexu S&P 500 růst o 10,21 %. To je nejlepší týdenní výsledek od března 2009 (Dow zaznamenal nejlepší týden dokonce od června 1938).

Trading analýza - závěr roku byl na trzích velmi štědrý
Poslední obchodní dny v tomto roce byly opravdu vánoční = štědré. I když se obecně o svátcích a mezi nimi nedoporučuje moc obchodovat, některá aktiva předvedla velmi pěkné pohyby v očekávaném směru a přinesla tak na závěr roku až nečekaně sladkou odměnu…

News Trading 3
V minulý týdnech zde visel hlavní článek o news tradingu od Patrika Urbana, který byl zřejmě inspirován mými předchozími články. Ač mi v reakci na jeho článek psalo několik přátel, kteří dělají news trading profi, a tvrdě nesouhlasili s některými částmi textu, já zde Patrikovi děkuji za další informace k news tradingu a chci v tomto díle seriálu navázat na to, co ve svém článku zdůraznil - problémy s obchodováním zpráv.

Hedge fondy začínají sázet na pokles bitcoinu: Ztrácí již tato kryptoměna svůj dech?
Kryptoměny v poslední době získávají obrovskou pozornost díky prudkému růstu. Jak je na tom bitcoin nyní?

Praktická ukázka: Jak dopadl týden bez „kliky“
Někdy ji člověk má, někdy ne. Po absolvování tisícovky situací s ní bychom zjistili, že zhruba 50 % jich je ve prospěch a asi 50 % v neprospěch. Takže vlastně nemají žádný vliv na naše výsledky. Nicméně vždy, když je klika ve hře, je to důvod k zamyšlení nad filozofickou stránkou tradingu.

Co se vaří ve Fedu?
Vzhledem k tomu, že mezi březnovým a dubnovým měnovým zasedání americké centrální banky (Fed) vychází pouze jeden NFP report z amerického trhu práce, na který se centrální bankéři spoléhají ve svých rozhodnutích, hodí se aktualizovat pozici amerického dolaru po pátečním zveřejnění těchto čísel.

Elliottova vlnová teorie pro index S&P 500, zlato a kryptoměnu Bitcoin
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro index S&P 500, zlato a kryptoměnu Bitcoin. Tyto trhy nám opět poodhalily další možný směr svého vývoje.

Býci pátečním útokem zachránili celkový zisk
Začátek října byl na akciovém trhu sice kolísavý a kvůli geopolitickému napětí na Blízkém východě nervózní, akciový index S&P 500 nicméně díky sytě zelené páteční svíčce dokázal uzavřít čtvrtý týden v řadě se ziskem, byť skromným (+0,22 %). Růstový trend tak (zatím) pokračuje bez korekcí.

Co říkají nová data o vývoji amerického dolaru?
Americká centrální banka (Fed) nejspíš v letošním roce nenaplní přání finančních trhů, které očekávají další snížení úrokových sazeb o 0,50 %. Poslední data přicházející z největší světové ekonomiky totiž dávají za pravdu jestřábům, kteří by s uvolňováním měnové politiky raději ještě počkali.

Trhy s Danem: Formácia RHR
V dnešnom článku si napíšeme niečo málo o formácii RAMENO-HLAVA-RAMENO. O to viac bude článok obohatený ukážkami z aktuálnych grafov. Tieto ukážky iba potvrdia, že táto formácia je veľmi častá a je veľmi dobrou voľbou pre zadávanie obchodov. Poznáme formáciu klasickú s hlavou hore a formáciu obrátenú s hlavou dole. Veľmi pravidelne opakujúca sa formácia, ktorú ale neobchodujem štandardne. Zásadne špekulujem na dotvorenie pravého ramena v prípade už existujúceho ľavého ramena a hlavy.

Přijde do Británie recese?
V souvislosti s Brexitem se často mluví s rychlým pádem britské ekonomiky do recese, na které dříve nebo později bude muset Bank of England reagovat prudkým uvolněním měnové politiky. Proto taky libra ihned po výsledcích hlasování ztratila přes 10 %. Tyto úvahy a očekávání jsou ale z velké části šum, reálně se prozatím nic nezměnilo. Změny přijdou až za 2-3 roky a měly by být omezené. Jak velký negativní dopad tedy může ono období nejistoty na ekonomiku mít? Podívejme se na paralelu 18 měsíců starou, kdy také musela vyspělá ekonomika projít šokovou terapií.

Britská libra testuje důležité úrovně na vícero měnových párech
Britská libra (GBP) po zveřejnění úterních dat indexu nákupních manažerů (PMI) ze sektoru výroby vystřelila nahoru vůči americkému dolaru (USD), čímž se ještě více vzdálila od důležité úrovně podpory 1,70.