Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Hlava-ramena na NZD/CAD a iné obchodné signály
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.

Obchodování ve zlaté hodině: Kdy a proč jsou určité časy nejlepší pro vstup do trhu?
V tradingu je často zásadní nejen to, co obchodujeme, ale také kdy obchodujeme. Výběr správného času pro vstup do trhu může být jedním z klíčových faktorů, které ovlivňují úspěch obchodníka. Ale co přesně znamená obchodovat v "zlaté hodině" a proč se tato doba považuje za optimální pro vstupy do obchodů?

Měnový pár NZD/CAD: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 TF)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár NZD/CAD a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Nad švédskou korunou se zatahuje
Ke švédské koruně se v kontextu dluhové krize začali investoři stahovat jako k bezpečnému přístavu, protože byla z hlediska švédského vládního dluhu i potřeb financování považována za vysoce stabilní.

Praktická ukázka: Velký pohyb a malá ztráta
V minulém týdnu byly na řadě úrokové sazby FEDu. Snažím se mít strategii, která je vůči podobným událostem rezistentní, ale znáte to, nikdy nic není perfektní. Takže nebezpečí číhá vždy a všude.

Skryté hrozby vysokofrekvenčního tradingu
Vysokofrekvenční trading je aktuálně s trochou nadsázky jedno z nejžhavějších témat takřka všech tradingových fór a navíc k tomu se jedná o obchodní způsob, který svou podstatou dokáže přitahovat zájem velkého množství jak začátečníků, tak i ostřílenějších traderů.

Exotic trading ideas: USD/TRY, USD/RUB a USD/NOK
V tomto blogu vám ukážem ako vidím vývoj na vybraných exotických menových pároch a ako je možné ich zobchodovať pomocou jednoduchej price action. USD/TRY long, USD/RUB long a USD/NOK long.

Technická analýza měnových párů GBP/USD, USD/CAD a GBP/JPY
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. V hlavní roli opět korekce primárního trendu a cenové patterny.

EUR/NZD: Kombinovaná analýza denního grafu
Kombinovaná technická analýza je hojně využívaná retailovými obchodníky. Pro snadné pochopení ji praktikuje většina začátečníků. Analytická práce je rozdělena mezi technické indikátory a Price Action. Tato jednoduchá analýza pomůže při obchodování do směru trendu.

Rozdíl mezi intradenním a swingovým tradingem
Dnes se podíváme na rozdíly mezi intradenním a swingovým tradingem. V tomto článku vám přiblížím hlavní charakteristiky obou přístupů, jejich výhody a nevýhody, a co byste měli zvážit než se pustíte do samotného obchodování.

Praktická ukázka: Další ztrátový týden
Tak jsem zase zabředl do období, kdy se střídají ziskové a ztrátové týdny. Jsem zvědavý, jak dlouho to zase bude trvat a kam až mě to zavede. V každém případě jsem připravený tuto epizodu překonat a přežít.

Revoluční změna
V poslední praktické ukázce jsem psal o tom, že při dosažení maximálního poklesu jsem se musel zamyslet nad svojí strategií a nad jejím nastavením. Také jsem následně psal o svém prvním nápadu, který jsem realizoval, ale nepoužil. A dnes se mrkneme na druhý avizovaný nápad, který už jsem použil.

Recese v USA – čeho se bát?
V souvislosti s možnou přicházející recesí do největší světové ekonomiky mi přijde, že se mluví především o invertované výnosové křivce. Tento indikátor je v predikci recese historicky velice silný, ale v podstatě ukazuje „jen“ na očekávání trhu, že Fed bude v blízké době snižovat úrokové sazby. Tvrdá data z reálné ekonomiky ani ta měkká v podobě předstihových indikátorů ale žádné varování nedávají a investoři by to měli brát v potaz.

Výběr z nedělní přípravy: EUR/USD, CAD/JPY a GBP/NZD
Oslavy nového roku a dny odpočinku máme za sebou. Zde je můj první blog tohoto roku a obchodní příprava pro ty co chtějí zahájit tradování s první obchodní seancí. Slušností je začít královským měnovým párem. Zde se rýsuje korekce trendu. Na CAD/JPY se formuje trendový pattern a na GBP/NZD se chystá breakout důležité rezistence. To vše na týdenních a denních grafech.

Optimismus je rázem zpět, dolar trpí
Stačil jeden statistický report a nervozita finančních trhů ohledně ekonomického vývoje v následujících měsících je pryč. Akciové indexy přidávají 3-4 %, komodity také rostou a … americký dolar padá. A to i přesto, že tím reportem byla zpráva z trhu práce ve Spojených státech za prosinec.

Elliottovy vlny: EUR/USD, GERMAN DAX, S&P 500, NATGAS, ZLATO a STŘÍBRO
Tradeři, vítejte u dalšího týdenního updatu dle Elliott Wave Teorie. Dnes se podíváme na EUR/USD, GERMAN DAX, S&P 500, NATGAS, ZLATO a STŘÍBRO.

Zmena dlhodobého trendu na EUR/USD
V dnešnej analýze si zamierame na trh EURUSD a stratégiu ako analyzovať forexové trhy inak ako väčšina retailových obchodníkov ale bez nejakých fundamentálno-ekonomických správ. Analýza bude pozostávať z nasledujúcich bodov:

Multitimeframe analýza: 8.6.2022 SUGAR (bílý cukr)
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Krypto trh dostal nafrak! Dokáže sa zotaviť?
Kryptomeny sú jedni z najvolatilnejších trhov a to platí hlavne teraz. V máji 2021 si zažil krypto trh obrovský šok kedy všetko padlo aj o 50% a krvavý máj máme aj tento rok. Celý krypto trh je v downtrende už od novembra 2021, no teraz to vyzerá že si aspoň dočasne našiel dno. Čo sa oplatí sledovať a obchodovať? Pozrime sa na sentiment trhu cez index strachu a chamtivosti a Bitcoin a Terru.

Září: Nejztrátovější čas na finančních trzích. Mýtus nebo pravda?
Asi každý investor nebo trader už někdy slyšel o „zářijovém efektu“. Tedy o tom, že tento měsíc z pohledu sezónnosti nepřináší finančním trhům nic dobrého a je spíš předzvěstí červených čísel. Podobných „mýtů” je samozřejmě celá řada, a ne vždy jsou pravdivé. Pojďme se tedy podívat, jak to se zářím opravdu je.