Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Praktické okénko – Tržní zákonitosti v praxi
Dnešní praktické ukázky budou zcela odlišné. Nejprve se podíváme na velmi vydařený obchod a hned vzápětí si ukážeme jednu ze zbytečných chyb. Součástí dnešního článku bude i tržní predikce.

Jak být profitabilní bez zaměření se na zisky
Největší výzvou forexových obchodníků je konzistentní ziskovost. Koneckonců, nemělo by smysl zabývat se tradingem, pokud by vám nešlo o vydělávání peněz. Bohužel pro většinu obchodníků zůstává tento cíl nepolapitelný, a to do té míry, že mnoho z nich pochybuje o tom, zda je vůbec možné pravidelně dosahovat zisků. Konzistentní ziskovost v tradingu však není jen snem a může jí dosáhnout každý trader, pokud se bude řídit jednoduchými technikami, o kterých se zmiňujeme v tomto článku.

Co je to likvidita?
Zjednodušeně řečeno, likvidita označuje schopnost nakoupit/prodat aktivum v krátkém časovém období za cenu, která se blíží nebo se rovná požadované ceně. Pokud se do tématu likvidity ponoříme, tak zjistíme, že likvidita znamená příležitost převést aktivum na jeho peněžní ekvivalent.

5 nejsilnějších emocí tradera
Psychologie obchodování je nedílnou součástí každého z nás. Trhy jsou jakýmsi živým organismem, u kterého se snažíme racionálním přístupem zanalyzovat jeho vývoj, což vytváří rozpor mezi očekáváním a konečným výsledkem.

Kolaps Číny zatím nepřichází
Jak už je v makroekonomickém kalendáři zvykem, přelom měsíce je zaměřen především na indexy nákupních manažerů (PMI). Ty jako jedny z prvních informují o změnách objednávek, produkce a celkového rozpoložení managementu velkých společností, které se většinou časem objeví i v tvrdých datech.

Investování do fyzických drahých kovů - 9.
Dnes se budeme zabývat tím, kde a jak investiční a investičně-sběratelské mince ze zlata a stříbra nakupovat i na co si dát pozor.

Shortovat nyní americký dolar?
Trendem stále zůstává slábnoucí americký dolar a nic na tom nezměnila ani zasedání ECB a Fedu. Některé hlasy považují bezprecedentně vysokou podporu ekonomiky ze strany amerického Kongresu i centrální banky za předzvěst devalvace dolaru a rozpoutání nekontrolovatelné inflace. Přitom nynější ztráty USD jsou pouhou korekcí mohutného posílení z let 2014-16 (ještě za Obamovy éry). Americký dolar je stále silnější než na začátku předchozího desetiletí (viz graf). Pamětníci si možná vzpomenou na kurz USD/CZK pod 17 a EUR/USD nad 1,50. To značí 2 věci:

Praktické okénko – pěkný obchod a kopanec od nočního spreadu
Trading je plný mnoha úskalí a na jedno z nich se v tomto článku podíváme.

Pomerančový džus je levný, je na čase věnovat mu více pozornosti
Dnes bychom se mohli podívat na nepříliš obchodovanou komoditu, pomerančový džus. Futures obchodníci vědí, že zbavit se kontraktu na této komoditě není vždy snadné. Na vině je samozřejmě nižší likvidita.

Aktuální trading nastavení pro akciové indexy, ropu a AUD/USD
Americké akciové indexy se již jen tak jednoduše, jako v uplynulých několika letech, nedokáží dostat zpět ke svým maximům či i vytvářet maxima nová. Dow Jones od léta zatím vždy podržela support oblast 24.000 +/-, odkud se index vždy pěkně a vysoko odrážel.

132 týdnů praktických ukázek: Bilance
Čas letí neúprosně a tak je tady další bilance mé strategie. Je to už 132 týdnů co se v tom, jak se hezky česky říká, patlám. Snad to přes všechno bude pro někoho zajímavé, alespoň v tom, jak se dá s jednou strategií jít časem.

Praktické okénko – Ztráty, Stop-Lossy a odvrácená strana ředění obchodních pozic
Tento článek se zabývá nepopulárním tématem stop lossů při tradingu. Praktické ukázky jsou doplněny o komentář k nevýhodám ředění obchodní pozice.

Praktická ukázka: Dva Take-Profity (TP)
Dva TP se mi v jednom týdnu nepovedly už hodně dlouho. Ačkoliv začátek týdne na to nevypadal, trh mi na konec ukázal, že umí udělat docela pěkný výsledek, který člověka potěší. A přitom stačí jen málo - věřit své strategii a nesnažit se neustále něco měnit.

Tether zamiešla karty. Budeme svedkami pumpy na kryptomenách?
Ahojte traderi. Tento článok bude odo mňa trochu iný. Nepozrieme sa totiž klasicky na technickú analýzu, ale pozrieme sa na jeden zaujímavý fundament o ktorom sa až tak nehovorí, ale môže mať obrovský dopad na trh. Jedná sa o Tether a jeho obrovský nárast.

Výhľad na AUD/JPY, GBP/USD a OIL-WTI
V tomto výhľade by som rád poukázal na príležitosť ako zobchodovať následujúce inštrumenty a ako som niektoré aj zobchodoval.

Elliottovy vlny: Měnový pár AUD/USD, káva a akcie Johnson & Johnson
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár AUD/USD, kávu a akcie Johnson & Johnson. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.


Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/JPY, GBP/NZD, NZD/CHF
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. V rámci svého týdenního obchodního plánu byste měli provést technickou analýzu vybraných měnových párů. To zahrnuje prozkoumání cenových grafů, identifikaci klíčových úrovní podpory, odporu, zhodnocení potenciálních formací a patternů, které by mohly naznačovat příležitosti pro příští týden. Nezapomeňte také sledovat ekonomický kalendář.

Hledání pravdy v tradingu
V dnešní době je to s pravdou složité. Okolo sebe se setkáváme s různými výklady událostí a dějů, které jsou často v rozporu s tím, co se skutečně stalo. Někdy dokonce sami zaváháme, když se k nějakému podobnému výkladu dostaneme.

Černá labuť roku 2017 – trh dluhopisů?
Pojem černá labuť jako ekonomický termín použil prvně Nassim Taleb, který takto označil nepředvídatelné jevy a události s významným dopadem na život jedince nebo celé společnosti. Vzhledem k tomu, že černé labutě jsou těžce předvídatelné, jen zřídka jsou součástí tržních predikcí. Je proto málo pravděpodobné, že by se nám podařilo černou labuť příštího roku predikovat. Nicméně rádi bychom se věnovali dluhopisovému trhu, který by mohl projít v příštím roce většími změnami. Kromě toho nás mohou čekat další tržní novinky. Například 10. výročí finanční krize, oživení inflace a pravděpodobně se dočkáme i prvních fiskálních stimulů, když už centrální banky vyšpikovaly své bilance na maximum. Shrneme-li si rok 2016, tak mezi černé labutě můžeme zařadit brexit.