Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Algoritmy stojí za výprodeji na akciových trzích
Akciové trhy jsou opět pod tlakem a to navzdory pozitivním výstupům z víkendového summitu G20 v Argentině, kde se prezidenti dvou největších ekonomik Číny a USA dohodli na 90denním příměří v obchodním sporu, během kterého na sebe nebudou zavádět další cla. Akciové trhy vnímaly zprávy pozitivně a v pondělí otevřely silným nákupním gapem. Pozitivní nálada však příliš dlouho nevydržela a hned druhý den se akciové indexy opět ocitly pod prodejním tlakem. Důvodů může být hned několik v čele s klesajícími výnosy z amerických dluhopisů. Čím dál častěji se však hovoří o vysokofrekvenčním obchodování, které může stát za nedávnými výprodeji.

Obchodování na akciových indexech u Purple Trading, nyní ještě dostupnější
Již nějakou dobu se Purple Trading snaží svým klientům přinášet novinky, které posouvají tradingové možnosti obchodníků a často od základu mění i jejich obchodní přístupy. Není proto divu, že po těchto nejrůznějších vylepšeních a i pozitivních ohlasech, tu opět máme další novinku, která ještě více rozšiřuje tradingové možnosti a dává příležitost i těm „nejmenším “, pro které byl až do teď trading akciových indexů jen jakýmsi velkým snem do budoucna. Ano, už je to tak. Společnost změnila poskytovatele likvidity a umožnila tak nově obchodníkům obchodovat akciové indexy již od mikrolotů. Proč došlo ke změně providera, co všechno se mění a jaké konkrétní možnosti to klientům nově přináší?

Multitimeframe analýza: 20.7.2022 COFFEE
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Praktická ukázka: Kdo si počká, ten se dočká
Po dvou ztrátových týdnech po sobě (-1,85% a -0,97%) jsem byl zvědavý, jak daleko do mínusu mě trh ještě pošle. Případně jestli bude milosrdný a přidělí mně nějaký zisk. V podstatě vždy se jedná o pocit zvědavosti v očekávání, co je pro mě nachystáno. Přiznávám se, že ačkoliv by mně ztráta nevadila, zisk by byl mnohem, mnohem vítanějším.


Chytrák hlupákem v pěti minutách
Také by se tento článek mohlo jmenovat „O pokoře“ a to ať už v běžném životě, tak i v tradingu. Kdo čte trochu pravidelněji moje příspěvky, tak ví, že se nesnažím příliš poučovat, a že se spíše jedná o popis mých vlastních zkušeností a prožitků. Nikdy netvrdím, že můj pohled je ten jediný správný a pokud se někomu něco nedaří, určitě se mu nevysmívám, protože ani já nevím, jestli sám všechno správně dělám. No a o víkendu se teď stalo něco, co mi připomnělo, že tato filozofie je správná, i když také já na ni občas pozapomenu.

Výběr z nedělní přípravy: Akciový index S&P 500 a vybrané FX měnové páry
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. Podíváme se na aktuální situaci na americkém akciovém indexu S&P 500 a vybraných měnových párech.

Index S&P 500 je znovu blízko historických maxim
Americký akciový trh v uplynulém týdnu sice kolísal, ve vývoji ale nadále převažoval "severní" směr a index S&P 500 celkově přidal 1,45 %. Týdenní výsledek byl prakticky zajištěn pátečním růstem poté, co Jerome Powell potvrdil připravenost americké centrální banky na snižování úrokových sazeb.

Zlatá příležitost? Proč zlato překonává akcie těžařů?
Zlatu se v posledním roce poměrně dařilo, když jeho cena vyskočila o více než 10 %. Aktuálně dokonce opět úspěšně atakuje úroveň 2000 USD/unce. Za zlatem však výrazně zaostávají akcie těžařů. Jaké jsou důvody? Jedná se o zajímavou příležitost?

Jak se stát profesionálním obchodníkem, na kterého regulace ESMA nedosáhne?
Už v létě začne naplno platit nová regulace finančních trhů ESMA, která výrazně omezuje finanční páku, snižuje maximální přípustné ztráty a například také nařizuje ochranu proti negativnímu zůstatku na obchodním účtu (u XTB dávno splněno).

Optimismus je rázem zpět, dolar trpí
Stačil jeden statistický report a nervozita finančních trhů ohledně ekonomického vývoje v následujících měsících je pryč. Akciové indexy přidávají 3-4 %, komodity také rostou a … americký dolar padá. A to i přesto, že tím reportem byla zpráva z trhu práce ve Spojených státech za prosinec.

Trumpovo tweetování zvyšuje volatilitu
Americkému prezidentovi stále vyhovuje komunikace s veřejností skrz Twitter. Jeho zpráva se tak dostane ihned do celého širého světa, nemusí být filtrována nežádoucími novinářskými připomínkami a dotazy a také je často pro finanční trhy velmi kurzotvorná. Toho, že Donald Trump dokáže cenou na trhu skutečně hnout, jsme se mohli přesvědčit v reálném čase ve čtvrtek odpoledne, kdy jeho tweet katapultoval cenu ropy v rámci minut o 22 % vzhůru.

Technická analýza měnových párů AUD/USD, USD/JPY a USD/CHF
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na hlavních měnových párech pro nadcházející období. V pátek došlo na denních grafech k dokončení svíčkových patternů predikující další vývoj ceny.

Strategie, o které se v žádné knize nepíše
Při hledání vhodné strategie, která bude sedět mému obchodování jsem narazil na mnoho knih počínaje od Joe DiNapoliho, Alexandera Eldera nebo Kathy Lien. Nikde jsem nenašel zmínku o strategii S/D (supply a demand) neboli obchodování na institucionálních levelech.

Čo môžu ešte kryptomeny ukázať do konca roka?
Zatiaľ čo rok 2018 bol jeden z najhorších pre kryptomeny, rok 2019 bol primerane dobrý a hlavné kryptomeny dokázali narásť o niekoľko stoviek percent. Leto je preč a volatilita sa pomaly ale isto vracia do trhov (ako sa napríklad stalo na rope nedávno).

Praktická ukázka: Další pěkný týden
Aktuálně prožívá moje strategie dobré období. Nevím čím to je, ale daří se jí docela dobře. Pravděpodobně velká volatilita, ale nevím nevím… V každém případě se podíváme, co to udělalo minulý týden.

Výsledková sezóna: Jak se daří výrobcům čipů a luxusním značkám?
Zhruba před týdnem a půl začaly mnohé významné světové společnosti zveřejňovat své hospodářské výsledky za první čtvrtletí letošního roku. Tentokrát jsou výsledkové zprávy obzvláště zajímavé, protože se zároveň výrazně mění očekávání snížení úrokových sazeb v USA, což má na mnohé, zejména dražší růstové akcie, zásadní negativní dopad. Podívejme se na nejzajímavější výsledky, které byly dosud zveřejněny.

Praktická ukázka: No to byl tedy týden
V tradingu mnoho jistot nemáme. Jednou z nich ale je, že se vždy dočkáme něčeho nového. Dříve nebo později se odehraje něco, co nás překvapí, co jsme nečekali a na co by nás ani nenapadlo pomyslet. Tak jako se to stalo v minulém týdnu mé strategii. To tedy budete koukat.

Moderní přístupy, které pomáhají eliminovat ztráty
Moderní obchodování není o počtu ziskových a ztrátových obchodů, jak by se mohlo na první pohled zdát. Trading je hlavně o tom, kolik peněz si můžeme dovolit ztratit, aniž by naše obchodní snažení skončilo celkově ve ztrátě. A proto tu dnes budeme diskutovat o několika moderních obchodních přístupech, jež pomáhají vypořádat se s problémovými rizikovými pozicemi, u kterých často dochází ke ztrátám, které traderům odebírají tolik potřebné obchodní zisky.

Na summitu G20 bude jedno z témat padající cena ropy
V Argentině se bude tento víkend konat summit G-20, kde se budou řešit nejdůležitější otázky světové ekonomiky. Jednou z hlavních otázek by měla být obchodní válka Číny a USA, což budou investoři bedlivě sledovat kvůli účasti prezidentů obou zemí. Nedávný propad ceny ropy si určitě získal pozornost vůdců G20 a mohl by je donutit přehodnotit svou produkční politiku. To vše pouhý týden před zasedáním kartelu OPEC a dalších ropných producentů ve Vídni.