Vítám vás u dalšího dílu Praktického okénka. V tomto článku se podíváme na ziskový obchod, který jsem realizoval na crossovém měnovém páru. Při pohledu z vyššího časového rámce se jedná o celkem jasnou záležitost. Pohled na nižší časový rámec ovšem nabízí i několik zajímavých edukačních témat, které jsem použil při řízení tohoto obchodu. Pojďme se na ně podívat.
GBP/AUD - H4
Tento crossový měnový pár po výrazném klesajícím trendu atakoval své swingové low, kde dokonce došlo k mírnému proražení. Reakce na toto low nebyla okamžitá. Trh se nějaký čas uchýlil do konsolidace, což je po agresivním výprodeji logické. To mi zároveň umožnilo vybudovat long obchodní pozici na základě indikací, které popíšu u druhého obrázku.
Take profit byl v tomto případě také celkem jasný. Zisk z long pozice jsem si vybral před hodnotou proražených cenových low. Tento obchod proběhl nakonec velmi pěkně. Pozice se téměř nedostaly do ztráty a volatilní cenový pohyb nastal přes noc, takže jsem měl i příjemné ráno.
GBP/AUD - M30
Co se týče samotného vstupu do obchodu, tak první pozici jsem otevřel po vytvoření swingového low, na které měnový pár reagoval agresivní nákupní aktivitou. Tato situace byla velmi důležitá, protože trh se před vytvořením swingového low nacházel v konsolidaci a po jeho vytvoření se opět vrátil do pásma předchozí konsolidace. To značí falešný průraz na nižší hodnoty. To byla ta hlavní situace, díky které jsem otevřel první long pozici.
Dále se měnový pár pohyboval stále do strany, ale již bylo možné pozorovat tvorbu vyšších minim. To je další signál, který vyhledávám, protože po něm velmi často následuje volatilní cenový pohyb, což byl i tento případ. Jakmile si trh vytvořil další agresivní zamítnutí nižších hodnot, otevřel jsem druhou long pozici. Trh poté ještě prošel menší korekcí, ale jak jsem již psal, přes noc australský dolar výrazně oslabil a já si ráno mohl vybrat z obou pozic zisk.
Martin Klass pro portál FXstreet.cz