Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Trhy s Danem: Formácia RHR
V dnešnom článku si napíšeme niečo málo o formácii RAMENO-HLAVA-RAMENO. O to viac bude článok obohatený ukážkami z aktuálnych grafov. Tieto ukážky iba potvrdia, že táto formácia je veľmi častá a je veľmi dobrou voľbou pre zadávanie obchodov. Poznáme formáciu klasickú s hlavou hore a formáciu obrátenú s hlavou dole. Veľmi pravidelne opakujúca sa formácia, ktorú ale neobchodujem štandardne. Zásadne špekulujem na dotvorenie pravého ramena v prípade už existujúceho ľavého ramena a hlavy.

Cesta k úspechu (3)
V dnešnom článku tejto sérii sa pozrieme na nevhodnosť spätnej racionalizácie a následne na pomer risku a zisku (RRR). Pri spätnej racionalizácii je potrebné mať na pamäti naše podvedomie, ktoré nás veľakrát negatívne ovplyvňuje – a tým aj ospravedlňuje. RRR je zasa možnosť ako určiť naše potenciálne straty a zisky s požadovanou mierou rizika.


Dolar má v měnových válkách navrch
Vzhledem k tomu, že inflace se od začátku roku drží ve vyspělých zemích velice nízko v porovnání s minulými roky (viz graf), nebojí se centrální banky oslabení vlastního měnového kurzu, které by inflaci mírně zvýšilo.

F1 a trading
Jsem průměrným fanouškem závodů Formule 1 (Ferrari je prostě jednička). Současně jsem ale velkým „fanouškem“ tradingu. Pokaždé, když se dívám na jakýkoliv závod F1, mám neutuchající pocit, že tyto dvě „soutěže“ mají mnoho společného. A tak bych se rád věnoval jedné z těchto podobností.

Začátky jsou krušné
Začátky mého obchodování, které nejsou jednoduché, ale při dodržování určitých pravidel ne nestravitelné.

Akciové portfolio Tomáše Vranky: Diversifikujeme do celého amerického trhu
Letošní rok začal na akciových trzích relativně pozitivně, neboť akcie v prvních týdnech mírně rostly. Kromě akcií však výrazně roste například i měnový pár EUR/USD. Od začátku roku rezonují ve světě investic také nástroje umělé inteligence, z nichž asi nejznámější je ChatGPT od OpenAI, a investoři přemýšlejí, jak tohoto trendu využít.

Top 3 nejobchodovanější komodity
Likvidita a volatilita činí z komodit atraktivní aktiva pro téměř každého obchodníka a investora. Čtěte více o nejobchodovanějších komoditách...

Nejočekávanější výsledky roku jsou tady! Může Nvidia pokračovat v růstu?
Asi jen málokterá společnost vzbudila v posledním roce tolik emocí jako Nvidia. Ta byla kdysi známá především jako výrobce grafických karet pro hráče, ale v průběhu let pronikla i do dalších segmentů. Můžeme zmínit například automobilový průmysl nebo profesionální vizualizaci. Všechny 3 výše zmíněné segmenty však v posledních letech ustoupily do pozadí a celý byznys Nvidie se v současnosti točí kolem jediné věci, kterou je umělá inteligence (AI). Kromě výše uvedených segmentů má totiž Nvidia také segment datových center, kde prodává specializované čipy pro výpočty AI. Díky AI boomu posledních měsíců se jeden takový čip s označením H100 nebo H200 prodává až za 40 000 USD. Není tedy divu, že pouze tento segment tvoří více než 80 % příjmů společnosti a firma jako taková se stala miláčkem mnoha investorů. Má ale ještě prostor, kam růst dál? Kvartální výsledky z tohoto týdne nám ukazují, že Nvidia je v jedinečné pozici a do budoucna má velké plány.

Martingale v tradingu a jeho PRO a PROTI
Strategie Martingale v tradingu je adaptací známé sázkové techniky, která zahrnuje zdvojnásobení velikosti pozice po každé ztrátě s cílem nakonec pokrýt všechny předchozí ztráty a docílit zisku. Předpoklad této strategie je, že dříve nebo později dojde k vítěznému obchodu, který kompenzuje všechny předchozí ztráty.

EUR/USD podle MĚ
Měnový pár je nyní ve velmi výhodném bodě. A svádí k zajímavé obchodní příležitosti, kterou mám osobně nejraději. Dnes a zítra nemusím hádat směr. Dnes a zítra stačí, když se pouze připravím na dva technicky výhodné vstupy oběma směry. Jeden vstup bude vyplněn. Druhý zrušen.

Obchodní hříchy, které mohou dostat obchodníka na buben
Trading, jakožto pracovní příležitost na plný úvazek, má lidem opravdu mnoho co nabídnout. Kromě toho, že zde obvykle odpadá starost o zaměstnance, tak další, bezesporu tou největší výhodou, kterou tato příležitost může nabídnout, je vlastní volba času a místa, kde bude obchodník obchodovat. Samozřejmě trading nabízí ještě spoustu dalších výhod, nicméně, stejně jako v případě jiných prací, ani zde není nic zadarmo. Nejenže obchodníci by měli v případě této pracovní příležitosti dobře znát její problematiku a být i připraveni na nemožné, ale zároveň by se měli pokusit vyvarovat špatným obchodním návykům, které je jinak mohou přijít velmi draho. Úspěšní obchodníci se totiž nevyznačují pouze konstantním dosahováním zisků, ale zároveň za jejich úspěchem stojí také tvrdá práce, disciplína, vyvarování se opakovaných chyb a také takzvaných „neodpustitelných“ obchodních hříchů, které si tu dnes v dalším pokračování níže vyjmenujeme a rozebereme.

Praktické okénko – Obchod do trendu a nekompromisní SL
Obchod do směru trendu s využitím aktuálního momenta a nekompromisní stop loss při trávení volného času. V tomto článku nás čeká tradingová realita ze dvou úhlů pohledu.

Zlato: Analýza více časových rámců (W1 až H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na komoditu Zlato a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Pohádky o akciovém trhu
Přinášíme vám 4 pohádky o akciovém trhu očima profesora a ekonoma Roberta J. Shillera nositele Nobelovy ceny za ekonomii.

NZD/JPY: Analýza více časových rámců (W1-H4)
V dnešním blogu se blíže podíváme na měnový pár NZD/JPY a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Měnící se fundament na EUR/USD a jeho stálá cena
Na nejobchodovanějším měnovém páru se toho od začátku roku příliš nezměnilo. Především se příliš nezměnila cena, ale celkový náhled na měnový pár se od prvního kvartálu možná trochu ano. Americký dolar z pohledu úrokového diferenciálu zůstává ve výhodě, i když by se fundament mohl v následujících měsících mírně změnit. Ekonomiky obou měn v druhém kvartálu vykazují známky výraznějšího ochlazení, a proto tak bude záležet na investorském sentimentu a také na tom jak ovlivní následnou poptávku po měnách.

M1 vstupy
Tento blog je písany na žiadosť použivateľa Avatar ktorému sa budem snažiť plne vyhovieť v jeho požiadavke. Žiadal odo mňa aby som detailne popísal vstupy do trhu miesto "omáčky" ktorú pravidelne píšem a ktorá je dá sa povedať "nepodstatná". Teda z pohadu komentujúcich. Pre mńa práve psychológia a teória money- managmentu je najpodstatnejšou zložkou tradingu. Ak ale ostatný majú vstupy a výstupy z trhu za najpodstatnejšie tak detailne popíšem to ako som vstupoval a vystupoval v obchodoch z blogu minútové EUR/USD (čo si myslím bolo zjavne z ukážok obchodov). Dúfam že plne vyhoviem požiadavke pána Avatara.

Praktická ukázka: Ztráta na závěr
Tak máme za sebou poslední týden minulého roku a i v něm se obchodovalo. Jak to dopadlo, předjímá tak trochu nadpis, no jak to skončilo konkrétně, na to se mrkneme.

Trading analýza indexu S&P 500, EUR/USD, GBP/USD a ropy WTI
Americké akciové indexy koncem minulého týdne přesvědčivě naznačily, že chtějí níže. Přes velikonoční svátky jakoby na to zapomněly a během tohoto týdne veškeré ztráty nejen dorovnaly, ale obchodují se již výše než v předcházejícím týdnu. Výrazný byl především včerejší růst, který způsobily zprávy o brzkém předložení nové zdravotní reformy Trumpovou administrativou i komentáře o přípravě daňových úprav.