Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Fundamentální pohled na kanadský dolar za první čtvrtletí
Na páru s americkým dolarem je od začátku roku kanadský dolar v mírném zisku, to však neodráží v jaké je aktuálně kondici. Začátkem ledna mu výrazně pomohl růst rizikových aktiv včetně ropy. Právě s vývojem ceny ropy je kanadský dolar úzce propojen kvůli silné závislosti kanadské ekonomiky na exportu ropy. Zároveň začátkem roku mírně klesla poptávka po americkém dolaru, jakožto bezpečném přístavu. Pokud však odmažeme silné lednové zpevnění kanadského dolaru, tak měnový pár USDCAD osciluje v širším cenovém pásmu a většinu času spíše oslabuje.

Rozhovor s vítězem investiční soutěže Bossa 2016 – Jak vyhrál 200 000 Kč?
Představujeme vám vítěze investiční soutěže 2016 společnosti Bossa na reálných investičních účtech, který za 4 týdny obchodování zhodnotil vlastní kapitál 10 000 Kč na výslednou částku téměř 120 000 Kč. V rozhovoru níže se dozvíte, jak začínal s tradingem, jakým způsobem obchodoval a co plánuje udělat s výhrou 200 000 Kč.

Eroze britské libry
Megalomanské plány nové britské vlády financované dluhem i smrt panovnice Alžběty II., která by mohla posílit skotské separatistické tendence - tyto dva faktory spolu s relativně vlažnou reakcí centrální banky Bank of England poslaly britskou libru na historická minima vůči americkému dolaru. Parita na měnovém páru GBP/USD není daleko, v pondělí se libra obchodovala pouze za 1,0340 dolaru.

XTB Obchodník měsíce: Trading je pro každého, není to o vzdělání z VŠ
XTB přináší tento týden již třetí rozhovor ze série Obchodník měsíce. V této sérii rozhovorů jsou zpovídáni ti nejúspěšnější tradeři, kteří v současnosti na platformě xStation obchodují. Tentokrát na otázky odpověděl pan Radek, úspěšný trader a investor, zaměřující se na akciové indexy, komodity a technologické tituly.

Psychologické chyby, aneb jak se dostat do cíle jako první
Říká se, že obchodní psychologie tvoří až 90 % úspěchu, ale je tomu doopravdy tak? Ano i ne. Na jednu stranu hovoří ve prospěch tohoto tvrzení mnohokrát popsané zkušenosti obchodníků, přesněji je zde řeč o osobních psychologických nerozvážnostech vedoucích k významným ztrátám. To vše navzdory tomu, že takto chybující obchodníci již v danou chvíli dobře věděli, že je něco špatně.

Společný London Break (2. díl)
Tak snad se někdo i těšil na to, jak dopadne první backtest výše uvedené strategie. Jak jsem řekl, udělal jsem a níže přidávám první výsledky. Musím říct, že mě tam zaujalo pár věcí. Takže jdeme na to.


Měnový pár CAD/CHF: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár CAD/CHF a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Korekce na akciových trzích se zdá být u konce
Během včerejší seance byla zveřejněna nová data inflace v USA. A nervozita na akciových trzích se dala krájet. Byla to právě inflace, která měla napovědět o dalším vývoji napříč všemi trhy. Inflace každopádně příjemně překvapila americký dolar, ale pozitivní situace na americkém dolaru netrvala dlouho. Jak se totiž ukázalo, inflace nebyla až takovým nebezpečím pro akciové trhy a ty po krátkodobé korekci pokračovaly v pozvolném posilování. To potvrzují i samotná čísla, která hovoří o třech dnech po sobě, kdy trh S&P 500 dokázal uzavřít v zelených číslech.

Market a limitní příkaz - kdy je používat?
Od psychologického profilu obchodníka se odvíjí i ty nejzákladnější technické záležitosti, jako jsou obchodní příkazy.

Proč vlastně obchodujeme? (2. díl)
Jak jsem psal už minule, tak na otázku v nadpisu se dá odpovědět mnoha způsoby a nepochybuji o tom, že všechny budou k zamyšlení. Nicméně skutečně jen jedna odpověď bude vyjadřovat skutečnost. Obchodujeme kvůli tomu, abychom si vydělali peníze. Hodně peněz. A když už si to takhle hezky přiznáváme, pojďme se podívat, co dalšího se s těmi penězi dá udělat.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 23.8.2012
Týdenní aktualizace....

Pozor léto – Jakého chování se přes léto na trzích vyvarovat
Léto je unikátní období roku, které vytváří specifické tržní podmínky. V tomto článku si připomeneme chování, kterého bychom se během letních měsíců měli na finančních trzích vyvarovat.

Rozhodujúci moment pre NZD/USD a pokračovanie trendu EUR/CAD a AUD/NZD
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Tieto príležitosti som dávnejšie spomínal a teraz je v nich buď možnosť pokračovať – napojiť sa na trend. Všetko bude samozrejme ukázané z vyšších timeframe H4, D1 a Weekly.

Aké cieľovať ZHODNOTENIE?
Ruku na srdce milí nadšenci finančných trhov. Téma: "Zhodnotenie finančných prostriedkov" je téma, ktorá vyvoláva zimomriavky na tele aj skúseným a ostrieľaným obchodníkom. Zlato, peniaze, majetok a financie priťahujú ľudí už od dávnych dôb. Množiť, honobiť a získavať tieto prostriedky k nezávislosti, blahobytu, rešpektu, statusu a moci láka väčšinu ľudí. My obchodníci obchodujeme na finančných trhoch za účelom nadobudnutia a zhodnotenia svojich úspor a svojho kapitálu. Všetci máme určite očakávania. Niektorí obchodníci majú skromné a veľmi reálne očakávania a očakávania niektorých obchodníkov nekorešpondujú s ich skúsenosťou, znalosťami, psychickými dispozíciami a v neposlednom rade s realitou. V tomto blogu si napíšeme niečo o tom - Aké cieľovať zhodnotenie?



Multitimeframe analýza: 19.1.2021 NZD/CAD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

USA dál zpomalují, dolar slábne
Událostí číslo jedna minulého týdne byl pravidelný měsíční NFP report z amerického trhu práce. Přestože míra nezaměstnanosti klesla na 16leté minimum 4,3 %, tvorba nových pracovních míst se nezdá být dostatečně silná, aby unesla rychlé zvyšování úrokových sazeb.