Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Swingový TimeFrame výhled na týden 31. října - 6. listopadu 2022
Každý týden sleduji majors měnové páry a určuji u nich aktuální sílu trendu. Ty pak obchoduji podle své obchodní strategie, a to živě a na opravdových trzích přímo před zraky diváků. Co přinesl tento týden?

Seriál o klasifikaci akcií – díl 1: K čemu je to dobré?
Kdo obchoduje s akciemi nebo se zajímá o akciový trh, zcela jistě se již setkal s pojmy sektory či odvětví. Společnosti, jejichž akcie se obchodují na burze, jsou zařazené do konkrétní skupiny sektoru a odvětví, hlavním cílem toho je, aby bylo možné jednotlivé společnosti ve stejné skupině analyzovat a porovnávat, jak si vedou. Když jsem začala toto téma více zpracovávat (kvůli sektorovým ETF), zjistila jsem, že to není tak jednoduché, jak se na první pohled zdálo, protože paralelně existují dva klasifikační systémy.

Trading analýza: Long na CHF/JPY ukončen a čekání na kávu
Včera nám do cíle dorazil další ze zde avizovaných a reálně obchodovaných setupů a to opravdu přímo učebnicový bullflag (býčí vlajka) na měnovém páru CHF/JPY (denní graf).

Co zaznělo na Analytickém fóru 2024?
Minulou středu a čtvrtek proběhl další ročník Analytického fóra XTB. Diskuze se soustředily na mnohá klíčová témata, vzhledem k aktuální situaci na finančních trzích. V tomto článku vám přinášíme stručný přehled nejdůležitějších bodů z této akce. Celkové trvání fóra bylo čtyři hodiny, proto nelze v tomto textu pokrýt všechny detaily.

Obrat na dolaru se blíží
Je až překvapivé, kolik zisků v posledních týdnech nasbíral americký dolar oproti ostatním měnám. Především pak posílení vůči měnám emerging markets bylo relativně prudké, přičemž důvodů pro takový pohyb příliš nebylo. Ceny komodit, které většinou mají vysokou korelaci s měnami rozvíjejících se trhů kvůli jejich rizikovosti a rostoucí spotřebě tamtéž, zůstaly na svých úrovních při nízké volatilitě.


Jak eliminovat 80 % ztrátových obchodů?
Slyšeli jste někdy, že je většina světového majetku držena v rukou relativně mála lidí? Nebo že podstatná část obchodních úspěchů přichází po několika málo správných rozhodnutích? Tento princip, jinak nazývaný jako Paretovo pravidlo, nám může poskytnout poměrně zajímavé závěry, pokud jej promítneme i do světa tradingu. Hlavní podstatou je myšlenka, kdy 80 % všech našich výsledků pramení pouze z 20 % našich aktivit. Samozřejmě, že poměr 80/20 není jednoznačnou matematikou a může se lišit podle cíle našeho zájmu, ať už je to obchod, marketing nebo třeba ekonomie.


Několik důvodů, proč situace v USA není tak špatná
Zvedání úrokových sazeb se vždy skončí výprodejem akciového trhu. Finanční hotovost se v dlouhodobém horizontu vždy přesune od akcií k dluhopisům. Samozřejmě, je to všechno otázka časování. Pro odhadnutí momentu, kdy to nastane, člověk potřebuje mít jednak velký cit pro odhadnutí nálady na trzích, tak i velký přehled o tom, co se děje v reálné ekonomice. Mezi trhy a reálnou ekonomikou funguje jeden důležitý článek, a tím jsou banky.

„Stratégia“ – druhá alternatíva
V dnešnom článku priblížim jeden z mojich ďalších spôsobov otvárania pozícií. „Pin Bar-y“. Pomerne jednoduchý spôsob ako vstúpiť do pozície s priamou predikciou S/L a T/P. Práve zrealizovaný short obchod (ziskový) na základe „Pin Bar-u“ bude praktickou ukážkou pre lepšiu obrazotvornosť tejto témy.

Pohled do budoucnosti – environmentální a sociální změny (5. díl)
Tento článek poskytuje hluboký pohled na environmentální a sociální změny, které formují naši současnou společnost a budoucnost. Dozvíte se o narůstajících výzvách, jako je změna klimatu a úbytek biologické rozmanitosti, a o tom, jak tyto změny ovlivňují naše životní prostředí, ekonomiku a investiční příležitosti. Článek také diskutuje o klíčových faktorech, jako jsou investice do udržitelnosti a faktory ESG, které ovlivňují rozhodování investorů a regulátory.

Realita tradingu 8: Je lepší vydělávát hodně než málo
Navazuji na můj poslední článek, který byl na téma "vydělávat málo je super", tento článek bude spíše z druhé strany.

Rally se zarazila, čtvrteční výprodej srazil index S&P 500 z rekordu
Od pondělí do středy index S&P 500 přidal přes dvě procenta, čtvrteční propad o 3,5 % ale předurčil týdenní svíčku k červenému zabarvení. Po rozkolísané páteční seanci a další ztrátě 0,8 % nakonec S&P 500 za týden odepsal 2,31 %.

Technická analýza měnových párů USD/JPY, AUD/USD a EUR/USD
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Cena měnového páru USD/JPY se na denním grafu nachází v konfluenční oblasti. Na týdenním grafu měnového páru AUD/USD očekávám brejk konsolidace a EUR/USD zatím bez výrazné volatility.

Trhový mišung: obchodné príležitosti na DAXe, WTI rope a Bitcoine
V tomto obchodnom výhľade poukážem na minulý vývoj rôznych trhov a inštrumentov a pomocou technickej analýzy sa pozrieme na to kam až trh môže ísť. Pozrieme sa na DE30 DAX), ropu WTI a Bitcoin cez denné časové rámce.

Shrnutí setkání americké Federální rezervní banky: Co to znamená pro aktiva?
Včera jsem si v 8 hodin večer udělal kafe, abych vám na dnešní ráno mohl připravit tento shrnující článek o setkání Federální rezervní banky Spojených států Amerických. Projdeme si veškeré detaily vzešlé z nové zprávy.

Měnové páry na supportech: NZD/USD, GBP/AUD a NZD/CAD
V dnešním blogu techniclé analýzy se budu věnovat měnovým párům, které mají společnou jednu věc. Nachází se právě na supportu. Podmínky pro buy obchody a možná rizika najdete níže. Jdeme na to...

Praktické okénko – 2x zisk s ředěním obchodní pozice
V tomto článku si popíšeme realizaci dvou ziskových obchodů na hlavních měnových párech EUR/USD a USD/CAD.

Najväčšie chyby v tradingu – osobné skúsenosti (2. časť)
V tomto článku vám poviem o ďalších chybách pri obchodovaní na burze, ktoré robí veľký počet traderov, no predovšetkým, robil som ich ja. Ponúkam teda svoju skúsenosť. Ako sa hovorí, múdry sa učí z chýb druhých, poučte sa aj vy, ak na vás nasledujúce riadky budú platiť.

Boj s deflací, aneb když iracionalita poráží logiku
Každý, kdo obchoduje na měnových trzích, zná inflaci a její vliv na volatilitu forexových trhů. Starost o inflaci patří mezi povinnosti všech centrálních bank. Využívají k tomu určování výše úrokových sazeb.