Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Euro k dolaru na nejnižších úrovních od poloviny ledna
Evropská měna si začátkem týdne sáhla až pod hranici 1,29 EURUSD poté, co se v důsledku patové povolební situace v Řecku začala otevírat stále častěji otázka možného vystoupení Řecka z eurozóny.

Meta je opět v pohybu! Kam až může vyrůst?
Metu, respektive jeho legendární sociální sítě jako Facebook a Instagram, zná z uživatelského hlediska asi většina z nás. Není divu, každý den používají alespoň jeden z produktů Mety přibližně 3 miliardy lidí a 4 miliardy lidí tyto produkty používají alespoň jednou měsíčně, což je zhruba polovina světové populace. Málokterá společnost se může pochlubit tak početnou klientelou. Není to ale tak dávno, kdy se akcie Mety obchodovaly kolem úrovně 100 dolarů za akcii (zatímco současná hodnota se pohybuje kolem 500 dolarů) a hovořilo se o začátku konce této společnosti. Věci se však změnily a společnost Meta a její návrat je jedním z nejzajímavějších příběhů minulého i letošního roku. Akcie této společnosti jsou také jednou z nejlepších investic posledních 2 let z celého indexu S&P 500, takže se nemůžeme divit, že je to z investičního hlediska jedna z nejoblíbenějších společností. Co zapříčinilo tento divoký vyvoj ceny? A je šance na další růst?

News Trading
Na téma news trading toho bylo napsáno už mnoho. Tady u nás, v krásné české krajině, určitě také. Ale pozoruji určitý nepoměr pozitivního a negativního proudu názorů na toto téma. Zatím co naši zahraniční "kolegové-tradeři" se k news tradingu staví velmi pozitivně a najdeme jich velké množství, pod našimi malebnými kopci najdeme drtivou většinu lidí, kteří tvrdí, že news trading prostě nefunguje, nebo že ho nedělají (čímž chtějí nepřímo říct, že prostě nefunguje). Vždycky jsem měl pocit, že jsem jediný česky hovořící jedinec, který si osvojil a oblíbil news trading.

Praktická ukázka: To by mě nenapadlo
Minulý týden mě moje strategie vážně pobavila. Stalo se totiž něco, co mě, když jsem upravoval strategii ani nenapadlo. Stalo se, že ani jeden den nebyly v rozhodném čase vytvořeny podmínky pro to, aby vznikl obchod.

Jak dlouho ještě přežije termín pip?
Trocha zamyšlení nad termínem pip a jeho aktuálnosti v roce 2019.

Proč vlastně obchodujeme? (4. díl)
Opět se nebudu opakovat a říkat, že se na uvedenou otázku dá odpovědět mnoha různými způsoby, ale řeknu to tak, jak to cítím. Jde o peníze a o čas. Je to jednoduché jako facka a kdo v tom hledá něco složitějšího, možná by se měl vydat na nějakou duchovní cestu, místo trápení se u MT4.


Jak neprodělat peníze, když trhy rostou
Obchodníci by v trendových trzích měli peníze vydělávat, ne je ztrácet. Jak toho dosáhnout, si povíme v tomto článku.

Týždenný výhľad pre EUR/USD a index DAX
Technické analýzy pre vybrané menové páry, európske a americké akciové indexy ponúkajú možnosť nahliadnuť na spôsob, akým sú tieto dnes poskytované inštitucionálnym klientom či profesionálnym obchodníkom na kapitálových trhoch.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 25.2.2013
Týdenní aktualizace........

Hard-easy effect, aneb těžké začátky tradingu
Další díl ze seriálu o kognitivních zkresleních. Nyní si povíme o hard-easy effectu, kvůli kterému mají lidé tendenci důležité věci banalizovat a nepodstatné věci zveličovat. Jak se toto zkreslení projevuje v tradingu se dočtete v tomto článku.


Moje cesta prop tradingem – Obchod, který se nepovedl a nový trend v prop tradingu
V tomto článku si popíšeme, co vedlo k propadu balance křivky prop účtu, a také si přiblížíme novinku, která hýbe světem prop tradingu.

Měnový pár GBP/JPY: Analýzy více časových rámců (D1 až H1)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár GBP/JPY a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Proč dělat backtesty
Na FOREXU jsou miliony lidí. Dá se celkem seriózně odhadnout, že tyto miliony obchodníků používají miliony strategií pro svoje obchodování. A ačkoliv jsou si mnohé tyto strategie podobné, tak pokud nedochází přímo ke kopírování, každá je svým způsobem originální.

Euro roste, ale samo neví proč
Fórum centrálních bankéřů pořádané tento týden v Portugalsku znovu ukázalo, jak jsou trhy na slova měnových autorit náchylné a každé jejich slovo se interpretuje z několika různých pohledů.

Stejné chyby, stejné známky
Toto klasické připodotknutí, které jsem použil v nadpisu, si určitě všichni vybaví jako slavný výrok z filmu „Marečku, podejte mi pero“. Tuček a Šlajs – „stejné chyby, stejné známky“. Přemýšlel jsem, jak vystihnout podstatu toho, o čem chci psát a i když souvislost je trochu jiná, mně se prostě tato „hláška“ ohromně líbí.

Neuveriteľné výnosy Bitcoinu
Jeden z aspektov, ktorý priťahuje ľudí ku kryptomenám, sú ich výnosy v tisícoch percentách v relatívne krátkom období. Ďalšie elementy ako technológia (blockchain), anonymita, rýchlosť platieb a nízko-nákladovosť pri platbách láka ľudí tiež. Nie veľa ľudí vie, ale prvotná cena Bitcoinu bola následujúca: 1309 Bitcoinov za 1$ v októbri 2009 a táto cena bola derivovaná z nákladov na elektrinu použitá počítačom na ťaženie kryptomeny, ale v tom čase nebola žiadna burza na ktorej by sa dal Bitcoin obchodovať.

Trading ideas: AUD/USD, NZD/CAD a GBP/CHF
Teraz sa spolu pozrieme na to ako sa vybrané trhy správali v minulosti s tým, že takisto poukážem na možný budúci vývoj trhov a ako na nich profitovať. AUD/USD long a potom short, NZD/CAD short a GBP/CHF short.

Price Action a komplexní ukazatele výkonnosti
Úvaha nad možnostmi zvýšení výkonnosti obchodování podle metody Price Action použitím matematické statistiky.