Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Americký dolar po 20 letech
Měnové krize v rozvíjejících se zemích, vyšponované ceny technologických společností a kapitál proudící směrem do Spojených států, které nabízejí v porovnání s ostatními vyspělými zeměmi atraktivní úrokové sazby. To vše podtrhuje síla amerického dolaru. Stručný obrázek dnešní globální ekonomiky? Nejenom dnešní, ve stejné situaci se svět nacházel i v letech 1998-2000.

Bude rast kryptomien pokračovať aj v roku 2022?
V tomto blogu poukážem na možný budúci vývoj menových párov na základe minulých pohybov a technickej analýzy. Pozrieme sa na tie najväčšie kryptomeny, na ktorých v podstate stojí budúcnosť aj ostatných tokenov a tými sú Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH).

Bitcoin 2 mesiace pred halvingom. Bude to tento krát iné?
Ahojte v tomto článku sa zameriam hlavne na halving. Ak chceme poznať budúcnosť mali by sme poznať minulosť a preto sa najskôr poďme pozrieť na predošlé 2 halvingy v roku 2012 a 2016. Pamätajte, že halving nemusí mať rovnaký priebeh ako v rokoch 2012 a 2016. Toto nie je investičná rada, len porovnanie.

Martingale v tradingu a jeho PRO a PROTI
Strategie Martingale v tradingu je adaptací známé sázkové techniky, která zahrnuje zdvojnásobení velikosti pozice po každé ztrátě s cílem nakonec pokrýt všechny předchozí ztráty a docílit zisku. Předpoklad této strategie je, že dříve nebo později dojde k vítěznému obchodu, který kompenzuje všechny předchozí ztráty.

Stanovování cílů v obchodním plánu
Bez obchodního plánu je úspěšné obchodování na forexu či akciových nebo derivátových trzích nepravděpodobné. Dá se dokonce říci, že jezdíte fakticky naslepo. Problém je v tom, že začátečníci nedokážou rozpoznat význam obchodního plánu. To může být vysvětlením toho, proč je pro mnoho obchodníků obtížné dosáhnout svých cílů v tomto oboru. Tento článek se bude proto zaměřovat na stanovení cílů v rámci obchodního plánu.

Euro už není tak zranitelné
Eurodolar se po svižném jarním pádu zastavil v blízkosti 1,1700, kde při vysoké volatilitě hledá novou rovnováhu. Spojené státy začaly být letos atraktivní destinací pro uložení prostředků díky slušnému zhodnocení. Evropa už ale není takovou rizikovou zónou, jakou byla na začátku desetiletí. Co nám říká fundament ohledně síly eura vůči americkému dolaru?

INVESTIČNÍ GLOSA: Microsoft versus Apple. Odvěký souboj má na burze novou zápletku
Microsoft s Applem kralují burzám už několik dekád, s příchodem umělé inteligence ale jako by jejich odvěký souboj chytil druhý dech. Gatesova firma se zkraje roku vyšvihla na vrchol tabulky společností s největší tržní kapitalizací a Apple má zase o čem přemýšlet.

Nevědomost a duplicita nikdy nezvítězí
Představte si trading jako žebříček nějákého sportu, řekněme tenisu - kde každý hráč na světě je podle výsledků (obraz jeho píle), zařazen na příslušné místo. Někdo je číslo 1, někdo 1500...

Mýtus jménem superpočítač
Abychom v jakékoliv činnosti lidského snažení mohli uspět, potřebujeme být dobře vybavení nejen intelektuálně, ale i technicky. Nejinak je tomu i v tradingu. Co je tedy pro úspěch v tom našem obchodování nutné, respektive dostatečné?

Praktická ukázka: Falešný průraz, no a co?
Mnohokrát už to bylo řečeno. Nedá se s tím nic dělat a přesto to mnoho obchodníků překvapí, rozzlobí, znejistí, případně donutí začít zasahovat do toho, na čem tak dlouho pracovali. Ztráta! A víte co? Obvykle je to jen díky nějaké hlouposti jako je například malý falešný průraz. O to víc je to pro někoho deprimující. Jenže s tím se nedá nic dělat a nejlepší je říci si „no a co, tak byl falešný průraz a ztráta“.

Teorie aukce - otevírací typy
Minulý týden jsme se zabývali reakční a iniciativní aktivitou, která vysvětluje pohyby zejména po otevření obchodní seance. Reakční aktivitu jsme definovali jako návrat do předchozí rovnovážné oblasti a iniciativní aktivitu naopak jako pohyby směrem od rovnovážné oblasti. Ale jak můžeme zjistit, kterou aktivitu máme očekávat? Jestli máme očekávat spíše reakční či iniciativní aktivitu nám napoví otevírací typy seancí, které si probereme v dnešním článku.

Technická analýza a obchodné stratégie - časť 3.
Obchodovanie ako také ponúka nespočetné množstvo možností a prístupov ako sa na trhy pozerať. Niektoré sú viac úspešné a iné zas menej. Niekomu funguje „TO“ a inému zas „TAMTO“. Ponúkam svoj pohľad na vývoj trhu a technickú analýzu ako takú. V cykle niekoľkých vzdelávacích článkov si postupne rozoberieme viac.

Proč ropa výrazně oslabuje?
V minulém týdnu došlo k nezanedbatelnému poklesu na ropě WTI i Brent. Kam až tento pokles může pokračovat a na co se tento týden ještě připravit? Čtěte dnešní článek.

Moje aktuální nastavení měnových párů EUR/USD a USD/CAD
V dnešním článku se věnuji měnovým párům EUR/USD a USD/CAD. Věřím, že tyto páry brzy nabídnou slušnou obchodní příležitost stejně jako včera GBP/NZD.

Bartův pattern: O co jde a jak se mu vyhnout
Slyšeli jste někdy termín „Bart pattern“? Ti z vás, kteří se pohybují ve světě kryptoměn, zřejmě ano. Jde o pojem z technické analýzy, který referuje o vytvořené šabloně připomínající Barta Simpsona z populárního kresleného seriálu. Avšak je potřeba si na něj dávat velký pozor. A já vám řeknu, proč!

Rubl reaguje na velké změny v Rusku
Po deeskalaci napětí v americko-íránské potyčce a obrovském nárůstu zásob ve Spojených státech zamířily ceny ropy podle očekávání dolů a americká ropa WTI se znovu obchoduje pod 60 USD za barel. To by za normální situace znamenalo pro ruský rubl přesun do defenzívy a ztráty vůči americkému dolaru či euru o nižší jednotky procent. Ze začátku letošního roku se tomu ale tak neděje a měnový pár USD/RUB si drží klesající trend a drží se v blízkosti 18měsíčních minim.

Rally pokračuje, býci (zatím) ustáli i slabé výsledky největších firem na trhu
V úterý skončil leden, během kterého index S&P 500 přidal lehce přes šest procent. První dva únorové obchodní dny byly silně růstové, a páteční korekce (po oznámení horších než očekávaných výsledků Alphabetu nebo Amazonu) tak nesebrala býkům radost z další zelené týdenní svíčky. Tentokrát index S&P 500 vzrostl o 1,62 %.

Amerika vylétla nad 3%, ale čeká jí tvrdé přistání
Minulý týden byl v USA zveřejněn růst HDP za první čtvrtletí, který výrazně předčil očekávání analytiků a naplnil přání Donalda Trumpa o více jak 3% růstu. Za silným prvním čtvrtletím však nestojí tradiční ukazatele silné ekonomiky, ale jednorázový nárůst zásob a exportu. Naopak tradiční tahoun HDP v podobě spotřeby domácností a podnikatelských investic zklamal. Většina z toho co první čtvrtletí vyzdvihlo do nebes ho tak v druhém čtvrtletí stáhne s výrazně nižšímu výsledku.

NASDAQ – světová ikona mezi akciovými indexy
Při zpětném pohledu za letošní volatilitou akciových trhů se možná sami sebe ptáte, zda nenastal nyní ten správný čas, začít konečně investovat. Zkušení obchodníci by vám na tuto otázku jistě hnedka odpověděli, že ano nastal a k tomu by navíc ještě nepochybně dodali „kdy jindy je lepší doba začít, než ve výprodeji, když jsou ceny dole…“.

Čo čaká Bitcoin najbližšie dni a týždne?
V dnešnom článku sa spolu pozrieme na Bitcoin a jeho možné scenáre na najbližšie obdobie.