Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 6.5.2013
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

Vysokofrekvenční obchodování
Tento blog popisuje a seznamuje s problematikou základů vysokofrekvenčního obchodování na finančních trzích. (Snažil jsem se to vše zkopírovat z Wordu, ale nějak se mi nedaří. Omluvte případné nedostatky v kvalitě obrázků a návaznostech v textu neumím to vyladit. Je to můj první příspěvek na FXSTREET.)

Zkouška pro Bitcoin
Téměř od začátku války na Ukrajině si říkám, tedy od vyhlášení sankcí v první víkend konfliktu, že to bude zajímavý test pro Bitcoin, Myslím si, že teď je v celé jeho historii okamžik, který buďto potvrdí, nebo naopak vyvrátí smysl podstaty jeho existence.

Využití strachu jakožto pomocníka pro zlepšení obchodní výkonnosti
Bojíte se vždy, když obchodujete, a myslíte, že je to špatné? Pak pokračujte dále v čtení tohoto článku a zjistíte, že ne každý strach může pro tradera a jeho obchodní výkon znamenat pohromu.

Jak se vyrovnat se stresem v tradingu?
Obchodování na finančních trzích může být zdrojem značného stresu. Stres však může negativně ovlivnit naše rozhodování a celkovou výkonnost. Pojďme si tedy rozebrat, jak se s tímto stresem efektivně vyrovnávat.

Jak obchodovat fibonacci retracement na H1 EURJPY
V dalším článku bych Vám chtěl představit část mého obchodního přístupu a zkušenosti s obchodováním fibonacciho retracementu na H1 EURJPY.

Tak ako teda?
Hurá, 3 roky obšmietania sa na fxstreet... Myslím si, že nastal čas prispieť aj svojou troškou do studnice informácií, ktoré na nás kričia z každej strany.

Trump trade: Je stále příležitostí?
Od zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem zažívaly americké akcie, dolar i kryptoměny boom.

Praktické okénko: Otevřený obchod a sláva technické analýze
Ukázka dvou velmi rozdílných obchodů, ve kterých hrála hlavní roli technická analýza.

Nechápu
Včera jsem si přečetl zprávičku že Angelina Jolie dostane 10 mio. $ za reklamu na kabelky . okamžitě se vetřela myšlenka proč.

Výnosy USD stále táhnou
Mírné uklidnění nejistoty v Turecku, Argentině a ostatních měnově problémových zemích nastartovalo během září zájem o riziková aktiva. Americký dolar si tedy dal na chvíli pauzu a posunul se na slabší úrovně. Žádnou velkou rally na EUR/USD nebo GBP/USD ale nečekáme, ve středu si totiž vezme slovo americký Fed a s pravděpodobností hraničící s jistotou zvýší letos již potřetí úrokové sazby.

Praktická ukázka: Jeden obchod s malým ziskem
Vlastně ani nevím, co mám raději. Jestli situaci, kdy v mé strategii padá jeden obchod za druhým a je vidět, že trh má zájem si hrát, nebo, stejně jako v minulém týdnu takový klídek a pohoda, kdy se sotva odbaví jeden obchod za celý týden. Obojí má něco do sebe, každá varianta v sobě ale nese jinou dávku emocí.

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry USD/CHF, AUD/NZD a GBP/CAD
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnové páry USD/CHF, AUD/NZD a GBP/CAD. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Můj obchodní plán na další obchody
Volatilní období na finančních trzích pokračuje, v týdnu byl k vidění výrazný růst amerického dolaru, silný pokles kanadského dolaru po sérii horších dat, propad eurodolaru na několikaměsíční minima, možný obrat na amerických indexech (horší globální makrodata a k tomu technika - pěkný kulatý vrchol) či dnešní větší pokles cen ropy (aktuálně již cena lehce koriguje nahoru).

Praktické okénko – Agresivní long proti trendu. Jak to dopadlo?
Long obchod proti silnému trendu s ukázkou agresivního řízení.

Praktická ukázka: Mít pravdu nebo peníze?
Uplynulý obchodní týden byl z pohledu mého tradingu docela speciální. Nešlo o to, že bych provedl změnu ve své strategii nebo něco jiného, co by mělo vliv na samotnou podstatu. Ale pustil jsem se do něčeho, co úplně nabouralo můj filozoficko letargický postoj k tradingu. Upřímně říkám, že mi to fyzicky nebylo příjemné a utvrdilo mě to po nějakém čase opět v tom, že moje postoje k obchodování jsou správné. Tedy alespoň pro mě.

Trhy zatím zůstávají uvězněny v úzkém pásmu
Navzdory přílivu nových fundamentů zůstávají objemy na trzích i nadále mimořádně nízké.

Profitabilný trading? Len tak mimochodom...
Väčšina začínajúcich, ako aj pokročilých traderov sa snaží prehupnúť do módu ziskovosti veľmi úporne. Bojujú proti trhu, proti sebe samým, proti vlastným emóciám a náladám. Tento boj nebýva veľmi príjemný a často ten, ktorý ho zvádza, trpí. Trpí vo svojom vnútri. Emocionálne. Prílišná snaha dostať sa k tomu minimálnemu percentu dlhodobo ziskových traderov je takpovediac na škodu. Možno ste ostali prekvapení a v nemom úžase. Ako by bolo možné to, že čím viac sa snažím, tým mám menšiu šancu uspieť? V tomto článku si vysvetlíme prečo prílišná snaha uspieť v tradingu neprináša požadovaný efekt a dokonca je hnacím motorom na ceste k neúspechu.

Itálie, další Achillova pata eurozóny
Po úspěšných francouzských prezidentských volbách si investoři vezmou na mušku Itálii. Pokud si někdo myslí, nebo jenom tajně doufá, že evropská ekonomika je po vítězství Emanuele Macrona mimo politické nebezpečí, pak je bohužel na omylu. Zdá se, že italské problémy jsou momentálně nejslabším článkem eurozóny a finanční trhy postupně zaměří veškerou svojí pozornost na politickou scénu v Římě, kde by se měly konat parlamentní volby nejpozději v květnu příštího roku.