Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

AOS Klub (4. díl – Kouzla s filtrem)
Naprostá většina strategií, které provozuju, má maximálně dvě vstupní podmínky (filtry). Jsem zastáncem jednoduchých řešení, čím více obsahuje strategie parametrů, tím je více „našroubovaná“ na daná data a tím snadněji může v budoucnu selhat. Většinou už v základu strategie mám jeden filtr a vybírám druhý (doplňkový) vstupní filtr. Jaké si na něj klást požadavky?

Coinbase sa začne obchodovať na kapitálovom trhu. Tu je jej prvý rating
Zalistovanie akcií burzy Coinbase na oficiálny akciový trh je jednou z najväčších udalostí v kryptomenovom svete minimálne v roku 2021, ak nie v celej histórii tohto sektora. Coinbase patrí dlhodobo medzi najväčšie kryptomenové burzy, pričom ide o najznámejšiu a najpoužívanejšiu kryptomenovú burzu v USA, ktoré je celosvetovým finančným centrom. Práve preto je zalistovanie Coinbase tak ostro sledované, pričom bolo o tejto udalosti zverejnených viac informácii minulý týždeň. V dnešnom článku si ale rozoberieme skorej pohľad na túto udalosť zo strany Wall Street analytika Gila Luriu zo spoločnosti DA Davidson a takisto aj možné dôvody na obavy ohľadom tohto zalistovania.

Prieskum ukázal, že viac ako 5 % spoločností v USA chce investovať do Bitcoinu!
Bitcoin sa v posledných mesiacoch teší rastúcemu záujmu zo strany spoločností. Od augusta do neho investovalo či sa zmienilo o investovaní hneď niekoľko popredných spoločností, pričom najmä MicroStrategy, Square, Guggenheim či Tesla na seba (ale takisto aj na Bitcoinu) pútajú pozornosť. Je viac ako jasné, že počet spoločností, ktoré do BTC investovali nie je ani zďaleka finálny, čo aktuálne potvrdil aj prieskum spoločnosti Gartner. Tá sa zamerala na americké spoločnosti, ktorých sa pýtala, aký je ich názor a postoj voči najväčšej kryptomene. Výsledky z tohto prieskumu určite nikoho neprekvapia.

CHCI nechci
Když jsem byl mladý chlapec, četl jsem a miloval knihu o mladém chlapci jménem Santiago. Ten se jednoho dne odváží odejít ze své vesnice a poznat svět. A poznat, že když člověk opravdu něco chce, celý Vesmír se spojí, aby toho mohl dosáhnout. A je jedno, jak nemožný se úkol zdá. Jedno!

Prichádzajúce leto a najväčšie obchodnícke chyby
Čoskoro je tu leto. Ešte nás čaká posledný volatilný mesiac máj a potom je tu čas leta. Letné obchodovanie je iné. Keď obchodníci smerujú na pláž alebo inde, rozhodnú sa vypnúť a oddýchnuť si, trhy sa spomalia, stratia objem a stanú sa o niečo nepredvídateľnejšími.

Elliottovy vlny: Měnový pár CAD/JPY, index S&P 500 a akcie Amazon
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár CAD/JPY, index S&P 500 a akcie Amazon. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Červená týdenní nula pro index S&P 500, maxima stále na dohled
Zkrácený obchodní týden znamenal pro index S&P 500 červenou nulu (-0,08 %). Trh se pohyboval v úzkém rozpětí, k historickým maximům se index nepřiblížil (ale pozor, varianta S&P 500 Total Return zahrnující i dividendy historické maximum již posunula).

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 27.7.2012
Týdenní aktualizace........

Čínský jüan nabírá na důležitosti
V návaznosti na silná ekonomická i inflační data z americké ekonomiky i eskalaci rizika na Blízkém východě si USD připisuje zisky. Dolarový index se pohybuje na nejsilnějších hodnotách za posledních 18 měsíců, kdy vrcholila evropská energetická krize. Proti dolaru aktuálně oslabuje japonský jen, euro, ostatní evropské měny, prodejní tlaky jako poslední v tomto týdnu neustálo mexické peso.

Produkční škrty OPECu brzdí propad ropy
Ropa má za sebou nejhorší týden od začátku letošního roku poté, co WTI ztratila 6,6%, ačkoliv se jí v pátek podařilo umazat alespoň část ztrát. Za ztrátami stála kombinace několika faktorů v čele s probíhající obchodní válkou USA a Číny. Své však sehrály produkční škrty ropného kartelu OPEC, které zastavily další propad ceny. Ropný kartel bude zasedat 25. června, kdy bude přehodnocovat produkční politiku na následujících 6 měsíců, což výrazně ovlivní budoucnost ropného trhu.

Plynu je rekordní přebytek
Cena evropského plynu včera klesla o 15 % po zprávách, že stávka v australských exportních LNG terminálech se snad podařila zažehnat. Co se jeví na první pohled jako obrovský pohyb v ceně, nemá v konečném důsledku víceméně žádný dopad na dostupnost plynu v Evropě, průmysl či kurz eura.

Praktická ukázka: Falešný průraz s předchozím varováním
Dlouho to vypadalo, že ztrátové týdny vymizely. Všichni ale víme, že ztrátám se vyhnout nedá a je to vždy jen čekání na to, kdy se nějaká objeví. A v minulém týdnu se objevila. Při zpětném pohledu bylo zajímavé, že před hlavním ztrátovým obchodem mi trh dal o jeden den takové malé varování (samozřejmě se jedná o nadsázku).

Recese na obzoru?
Nynější ekonomické oživení ve Spojených státech vstupuje do svého devátého roku a podle opatrnějších investorů už notně přesluhuje svou dobu trvání. Tito investoři proto snižují svou expozici v relativně drahých amerických akciích i rizikovějších měnách emerging markets. Dá se však další recese lehce predikovat?

Zhodnotenie 4 (ziskových) obchodných seáns
V tomto článku zhodnotím štyri obchodné seansy na reálnom účte. Piatok – pondelok – utorok – streda (6. – 11. november 2020). Všetky štyri boli ziskové. Dve z nich neúspešné. Jedna z nich aj keď taktiež zisková, ale z môjho pohľadu až „hranične“ neúspešná – drawdown poklesol až na hodnoty vykazujúce mínus 7,11 %. Podmienky risk manažmentu boli dodržané, ale uvedená hodnota (mínus 7,11 %) je jednoznačne „demarkačná“. Paradox nastal práve pri tejto seanse, kde som vytvoril najvyšší zisk so všetkých štyroch dní. Pravdepodobne: „Risk = Zisk“, aj keď preferujem menej turbulentné equity.

Co mě z finančních zpráv zaujalo?
Rozhodla jsem se odstartovat nový blog, v němž budu psát o tom, co mě v poslední době nejvíce upoutalo ze zpráv na finančních trzích. Doufám, že vás tyto informace zaujmou stejně jako mě.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 30.3.2015
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

Zcash aneb další anonymní Kryptoměna
Je jasné, že s rozvojem nových technologií se zvýšila poptávka po kryptoměnách a jak se můžeme všude dočíst, poptávka stále stoupá. Kryptoměn a různých altcoinů máme již nespočetně, každý den vznikne nový projekt, trh se rozpíná jako vesmír. Proč Zcash? Existuje několik zajímavých věcí, o které bych se s vámi rozdělil, které odlišují Zcash od jiných kryptoměn. Jednou z výhod můžeme považovat partnerství s JPMorgan prostřednictvím projektu open-source Quorum. Technologie ochrany soukromí Zcach se aplikuje na různé blokové sítě, včetně tokenů založených na technologii Ethereum. Z posledních průzkumů je celosvětový limit společnosti Zcash více než 960 milionů dolarů s omezeným počtem tokenů na 21.000.000.

Opravdu potřebujeme na obchodování většího počtu lotů miliony na účtu?
Zdravím, dnes píši blog kratší, chci Vám jen ukázat co je vše možné provádět na grafu. Ukážu Vám, že není potřeba mít na účtu miliony, abyste si mohl dovolit otevřít klidně 2 loty na účtu kde máte klidně jen 800 USD/EUR...

Pohled do budoucnosti – politické a regulační změny (6. díl)
Tento článek pojednává o politických a regulačních změnách a jejich vlivu na ekonomiku a investice. Čtenář získá přehled o faktorech ovlivňujících tyto změny, nejvýznamnějších regulačních orgánech a jejich rolích. Dále se dozví, jaké jsou důsledky politických a regulačních změn na ekonomiku, investice, spotřebitele a jaké klíčové aspekty těchto změn jsou důležité. Nakonec je zdůrazněn význam porozumění politickým a regulačním změnám pro úspěch v globálním prostředí.

EUR/USD podle Elliotta 17.11.2011
Pro ty koho ještě neomrzela Elliottova teorie mám moji dnešní analýzu a náhled na možný budoucí vývoj EuroDolaru.