Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 13.1.2014
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie.....

Exotic trading ideas: EUR/SEK, USD/NOK a USD/RUB
V tomto blogu vám ukážem ako vidím vývoj na vybraných exotických menových pároch a ako je možné ich zobchodovať pomocou jednoduchej price action. EUR/SEK long, USD/NOK short a USD/RUB long.


Ztráta jako příležitost
Pro začátek musím přiznat že neznám moc traderů, kteří nepoužívají Stop Loss. Projel sem snad všechna domácí i zahraniční fóra a dozvěděl sem se že nepoužívání SL se rovná likvidaci účtu nebo alespoň stavům ohrožujícím psychické zdraví.

Seriál o klasifikaci akcií – díl 2: První porce masa s názvem GICS
V minulém díle jsme krátce prošli, k čemu je dobré vědět něco o klasifikaci akcií, v dnešním díle se už podíváme na „informační maso“ - první z dvou systémů klasifikace, a to Global Industry Classification Standard neboli zkráceně GICS. Ten v roce 1999 společně vyvinuli Morgan Stanley Capital International (MSCI) a S&P Dow Jones Indices.

Býci před výsledkovou sezónou vylepšují pozice, index S&P 500 uzavřel nad 3 000
Americký akciový index S&P 500 po neúspěšném testování hladiny 3 000 bodů nakonec v pátek dokázal uzavřít nad touto psychologicky zajímavou úrovní. Za uplynulý týden si připsal 0,78 %.

Praktická ukázka: Take-Profit, který o procento nebyl
Po týdnu mezi svátky, kdy jsem se obchodování nezúčastnil, jsem do toho opět nastoupil. A byl to doce-la klidný týden, který s sebou přinesl jednu zajímavost. Byl jsem tak blízko Take-Profitu (TP), že je to skoro až k smíchu, že to neklaplo.

Analýza více časových rámců: Palladium a Platina
V dnešním blogu se blíže podíváme na komodity: Palladium, Platina a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Únorový akciový sesun pokračuje, index S&P 500 je pod 4 000
Zkrácený obchodní týden v USA proběhl poměrně jednoznačně. Index S&P 500 v pondělí uzavřel pod 4 000, ve čtvrtek zastavil čtyřdenní sérii ztrát mírným ziskem, v pátek ale potvrdil pokles pod 4 000 a uzavřel na týdenní bázi se ztrátou 2,67 %.

Analýza Nasdaq, DJ30, DAX, XAG/USD, EUR/USD - Stříbro prorazilo rezistenci, DJ30 na novém rekordu
Dva týdny před prezidentskými volbami v USA mají trhy býčí náladu. Rostou indexy, dolar a překvapivě i stříbro. Co očekávat v příštích několika dnech?

Čínský jüan pod palbou USA
Čínský jüan si celé jaro držel až překvapivě silnou pozici vůči americkému dolaru. V dubnu a květnu, během kterých USD začal prudce posilovat vůči euru, japonskému jenu a ostatním vyspělým zemím se měnový pár USD/CNY zvýšil o pouhé jedno procento. Trh totiž nevěřil ostrému rozpoutání obchodní války mezi dvěma největšími světovými ekonomikami. Nyní je ale vše jinak.

Obchodování na akciových indexech u Purple Trading, nyní ještě dostupnější
Již nějakou dobu se Purple Trading snaží svým klientům přinášet novinky, které posouvají tradingové možnosti obchodníků a často od základu mění i jejich obchodní přístupy. Není proto divu, že po těchto nejrůznějších vylepšeních a i pozitivních ohlasech, tu opět máme další novinku, která ještě více rozšiřuje tradingové možnosti a dává příležitost i těm „nejmenším “, pro které byl až do teď trading akciových indexů jen jakýmsi velkým snem do budoucna. Ano, už je to tak. Společnost změnila poskytovatele likvidity a umožnila tak nově obchodníkům obchodovat akciové indexy již od mikrolotů. Proč došlo ke změně providera, co všechno se mění a jaké konkrétní možnosti to klientům nově přináší?

Moje obchodování EUR/USD, EUR/TRY a ropy WTI
Měnový pár EUR/USD dnes doputoval do cíle avizovaného swing long obchodu (1,1310) a nadělil tak obchodovaným účtům pěkných 100 pipů zisku.

3 hlavní důvody aktuálního poklesu trhů
Léto je na akciových trzích obvykle klidným obdobím, ale letos tomu tak zdaleka není. Minulý týden totiž přicházely výsledky velkých technologických společností. Svá čísla oznámily například společnosti Microsoft, Meta, Amazon a Apple. Obecně lze říci, že výsledky všech společností byly dobré a většina z nich překonala očekávání jak z hlediska tržeb, tak zisků. Společnosti přinesly i některé pozitivní doprovodné informace. Navzdory dobrým číslům však reakce akcií nebyly v některých případech pozitivní, což vznítilo první vlnu výprodejů.

Likvidita kamarát?
Kde sú časy, keď existovali na menovom trhu špekulanti nakupujúci valuty so spredom 600 pips a, dokonca, úspešne! Dnes sa ľudia sťažujú na 2 pipsový spred a nadávajú na brokera, že tu a tam posunie cenu o 1 pip... Takéto debaty mi pripadajú veľmi úsmevné. Myslím si, že na forexe treba riešiť oveľa podstatnejšie veci. Ale pre niekoho, kto scalpuje, to, samozrejme, môže byť otázka prežitia...

Co čekat tento týden od ECB?
Ve čtvrtek proběhne měnově-politické zasedání Evropské centrální banky (ECB). Žádné změny v nastavení úrokových sazeb se nečekají. Trhy ale budou hltat prohlášení Rady guvernérů a následný komentář prezidentky ECB Chistine Lagardeové ohledně výhledu nastavení úrokových sazeb po zbytek roku a předpokládané datum jejich prvního snížení.

Ponziho schéma – co dělat, aby člověk nenaletěl
V minulém blogu jsem rozebírala, co vede k tomu, že lidé se znovu a znovu nechají oklamat a dají své peníze do „investic“, které jsou založené na podvodném Ponziho schématu. Dá se před podobnými „investicemi“ ochránit a nenaletět? Věřím, že z velké části ano. A co pro to můžete konkrétně udělat, je tématem dnešního blogu.

Investice do uranu: 1 g = 1,5 t
No není to nějaký nový přepočet a staří matematici mohou zůstat v klidu. Samozřejmě má tato rovnice celkem obyčejné vysvětlení, jen bych rád upozornil na ten gigantický nepoměr. Jeden gram vs. 1,5 tuny. To je drtivá převaha. Nebo ne?

Vzpomínáte na svůj první obchod?
Pomalu jsme vkročili do prosince a začíná nás obklopovat ta příjemná, téměř kouzelná vánoční atmosféra, která nás vede k reflexi a vzpomínkám. Vzpomeňme si tedy na začátky naší tradingové cesty. Pamatujete si na ten vzrušující moment, kdy jste otevřeli svůj první obchod na live účtu?

Makroekonomické faktory - hospodářský cyklus (7. díl)
V dnešním článku se budeme zabývat hospodářským cyklem. Povíme si, co to je, jak se měří a jaké jsou jeho fáze. Poté se podrobněji podíváme na hospodářský cyklus a na to, jak můžeme jednotlivé cykly rozlišovat.