Sobota 28. květen 2022 05:38
reklama
XTB analyticke forum
reklama
XTB analyticke forum
reklama
virarosi krypto
reklama
virarosi krypto

Krypto aktiva klesají, přichází tím největší příležitost roku? 

09.05.2022 20:00  Autor: Virarosi  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

V dnešní analýze se zaměříme na trh s krypto aktivy. Konkrétně se podíváme na bitcoin (BTC) a ethereum (ETH), kde se začínají rýsovat dost velképříležitosti. Krypto trhy se poměrně dlouho držely nad vodou, ale v důsledku plně zveřejněné restriktivní měnové politiky ze strany Federální rezervní banky (Fed) začaly silné výprodeje. Což není ovšem nic špatného – teprve nyní přicházejí dlouhodobé příležitosti. A samozřejmě shortaři si přicházejí na své, neboť se dá na relativně krátkých klesajících vlnách perfektně svézt. 

Bitcoin (BTC) se vrací k nejvíce klíčovému supportu

Jak už jsme si ukázali v mnoha předešlých analýzách, bitcoin se po mnoho týdnů držel v rámci toho zakresleného rostoucího kanálu, neboli medvědí vlajky. Bitcoin nedávno testoval spodní hranu toho kanálu, takže se rozhodovalo o tom, zda budeme pokračovat ve vytyčených hranicích, nebo přijde průlom směrem dolů.

Bitcoin již neměl příliš prostoru pro stranovou konsolidaci. Ze shora kurz svíral dynamický level v podobě 20týdenního klouzavého průměru. Ze spodu zase na oplátku supportní konfluence v podobě 100týdenního klouzavého průměru, S/R levelu 37 000 USD a spodní hrany toho rostoucího kanálu. A jak je vidno, supportní konfluence padla. Což je potvrzené i díky týdennímu close, které má vskutku medvědí podobu. Navíc týdenní zavírací cena je dost hluboko pod řečenou konfluencí – zde proto není co řešit. 

Týdenní graf bitcoinu

A to není důvod k panice, protože se tím přibližuje k tržnímu minimu z roku 2021. A tržní minimum z minulého roku je právě v pásmu okolo 30 000 USD. Trvalo strašlivě dlouho, než jsme se sem vrátili. Téměř rok. Proto se skutečně jedná o příležitost, která se naskytne maximálně párkrát do roka. Respektive je vysoká pravděpodobnost, že hladina prodejní tlak ustojí. 

Leč nic není jistého. Proto každý musí mít připravenou strategii, která počítá i s případným „propalem“ supportu. Jednoduše řečeno je nutné sledovat všechny signály, jakmile support plně otestujeme. Tím „plně“ je myšleno, že kurz klesne alespoň na 31 000 USD. Kurz je každopádně velmi blízko, takže už se snad dočkáme. 

Co se ještě týče indikátoru RSI, týdenní hodnoty jsou momentálně na necelých 37 bodech. Tak nízko bitcoin od března 2020 nebyl. Tehdejší dno se nachází na necelých 34 bodech. Potenciální odraz se proto jednoznačně blíží. 

Ethereum (ETH) se prozatím mnohem lépe drží

Co se týká etherea, to se drží mnohem lépe než bitcoin. Kurz je jednak pořád docela daleko od 100týdenního klouzavého průměru a jednak je klíčový support až na S/R levelu 1 800 USD. Aby kurz etherea klesl až sem, bitcoin by musel pod těch 30 000 USD. Jestli tedy bitcoin plně otestuje zmiňovaný support a ten prodejní tlak ustojí, ethereum by si mělo udržet S/R level 2 320 USD, kde se zrovna nachází. Minimálně by měl prodejní tlak ustát dynamický support v podobě toho 100týdenního klouzavého průměru. Níž bychom šli jen tehdy, když by na altcoinech začala velká panika. K čemuž snad nedojde, když bitcoin ubrání klíčovou podporu. 

Týdenní graf ethereum

V případě, že dojde k větším výprodejům, S/R level 1 800 USD je první skutečně větší potenciální příležitost. Na přelomu jara/léta předešlého roku tento support ustál mnohé pokusy o průlom. Pokaždé snahy prodejců na této úrovni ztroskotaly. Konsolidace byla tehdy relativně dlouhá, ale nakonec z ní vzešla kurzová expanze o více než 185 %. 

Závěrem

Trh s krypto aktivy dostal v poslední době mnoho tvrdých ran a nakonec se po dlouhé době vracíme na cenové úrovně, kde jsme se posledně nacházeli v létě minulého roku. To ovšem není důvod k obavám. Naopak je to příležitost, což i ze samotné analýzy vyplývá. Samozřejmě každý spekulant musí mít strategii nastavenou tak, aby byl chráněn před mnohem hlubším propadem. I historicky velmi silné supporty totiž mohou padnout. Když jste na tuto eventualitu připraveni, můžete se těšit z ještě lepších příležitostí vyplývajících z dalšího případného cenového poklesu. 


Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Krugman: Věnujme se skutečným hrozbám a ne těm podřadným
  Není to tak dlouho, co byla všude kolem slyšet hysterická varování před fiskálními deficity. Byli jsme dokonce blízko tomu, aby americká vláda na jejich základě implementovala některé skutečně špatné kroky, jako například krátkodobé fiskální utahování. V tuto chvíli už šiřitelé těchto varování nemají ani zdaleka takový vliv jako dříve. I tak ale škodí, protože stále odvádějí pozornost od důležitějších témat.
 • Kruh sa uzatvoril
  Máme za sebou pravdepodobne najočakávanejšiu udalosť v decembri na trhu. Predposledné zasadnutie Fedu pod vedením Bernankeho...
 • K růstu kovů a propadu akcií vedlo několik událostí
  Podle nejnovějších údajů poskytnutých vládou vyvolává obavy především současná míra inflace v USA, která činí 7 %. Naposledy byly inflační tlaky takto vysoké v roce 1982, tedy před 40 lety. Kromě toho se účastníci trhu soustředí na obavy z inflace v souvislosti s budoucími kroky Fedu na nadcházejícím zasedání FOMC, které se uskuteční příští týden.
 • K růstu o 1,5 procenta burze pomohly hlavně finanční tituly
  Pražská burza zahájila týden růstem. Index PX dnes posílil o 1,48 procenta na 862,37 bodu. Vzhůru mu pomohly především finanční tituly či operátor O2. Naopak v červených číslech zakončily dnešní seanci cenné papíry společnosti ČEZ. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.
 • Krvavé slzy finančných trhov
  Akciový výpredajAmerické akciové tit...
 • Krvavé úterý na Wall Street
  Úterní obchodování v USA ne neslo od samého začátku na velmi negativní vlně, kdy vlastně celý den hlavní akciové indexy ztrácely, aby uzavřely takřka na denních minimech. Se zvýšenou volatilitou byl tentokrát spojen i vyšší zobchodovaný objem, než bylo běžné v minulých dnech. A jaké byly hlavní příčiny úterního výrazného propadu? Jedním z důvodů byl výraznější růst výnosů na amerických státních dluhopisech - to je v poslední době hodně sledovaný ukazatel i v souvislosti s akciemi. Nejslabším článkem dne byly včera jednoznačně technologie (Apple -2,4 %, Alphabet -3,7 %, Microsoft -3,6 %, AMD -6,1 %, Facebook -3,7 %, Nvidia -4,4 %).
 • Krvavý měsíc: Záchranný plán Terra LUNA prosazoval průmysl 
  Necelý týden po zhroucení stablecoinu TerraUSD (UST) vázaného na americký dolar zveřejnil spoluzakladatel projektu plán, který, jak doufá, udělá čáru za mnohamiliardovým krachem tokenu a jeho rodné měny LUNA. Společnost Kwon Do-hyung – známější pod jménem Do Kwon – uvedla, že záchranný plán, který bude mít podobu hard fork, by mohl vdechnout ekosystému nový život a kompenzovat ty, kteří utrpěli uprostřed jeho téměř úplného kolapsu. „Fork“ však byla z Kwonova posledního oživovacího návrhu odstraněna poté, co komunita Terra tuto myšlenku v drtivém předběžném hlasování odmítla.
 • Krvavý týden na akciových trzích je konečně u konce
  Americké akciové trhy poslední seanci tohoto týdne otevřely růstem. Index S&P 500 si na úvod obchodování připisuje zhruba čtvrtinu procenta, když nejlépe odstartovaly akcie utilit, které rostou o 1,4 %. Přes jedno procento přidávají ještě realitní developeři nebo maloobchodní řetězce. Od začátku týdne ale index ztrácí více jak 4,5 %. Důvodem výprodejů bylo zasedání americké centrální banky a hrozba zastavení přísunu finančních prostředků do americké administrativy. Dnes zveřejněné makroekonomické statistiky již na obchodování dopad prakticky neměly. Totožné faktory stály i za neúspěchem evropského akciového trhu. Stoxx 600 v celém týdnu ztratil necelých 3,5 %.
 • KRW
  Včera prestižní finanční zpravodajská agentura uvedla, že Čína nebude obnovovat měnový swap s Jižní Koreou kvůli diplomatickému napětí okolo souladu Soulu s kontroverzním americkým protiraketovým štítem.
 • Kryproměny posilují, ethereum je dosáhlo cenového maxima a bitcoin také není pozadu
  Kryptoměny vstoupily do tohoto týdne v plusu. Bitcoin překročil hranici 66.000 dolarů (to je v přečtou přes 1,4 milionu Kč). Druhá největší kryptoměna, ETH se dostala na své dosavadní cenové maximum. Analytici dospěli k názoru, že k tomu přispívají pozitivní zprávy ohledně kryptoměn a také obavy z inflace.
 • Kryptoanalytik na březen předpovídá býčí potvrzení a silný výkon pro BTC
  Kryptoanalytik Justin Bennett uvedl, že BTC se vymanil ze sestupného kanálu a pravděpodobně je aktuálně připraven k oživení. Bennett svým 98 000 sledujícím na Twitteru sdělil, že bitcoin na konci měsíce býčí vykazuje potvrzení, čímž překonává cenová maxima z předchozích dní.
 • Krypto analytik předpovídá Breakout pro Polygon (MATIC), Zilliqa (ZIL) a jeden Low-Cap Altcoin sílí
  Široce sledovaný kryptostratég a obchodník pokukuje po možných shromážděních pro trojici altcoinů včetně Polygonu (MATIC) a Zilliqy (ZIL).
 • Krypto analytik předpovídá, že Terra (LUNA) vzroste na nová historická maxima
  Populární krypto stratég říká, že co se týče konkurenta Etherea, Terra (LUNA), zůstává optimistický, a to i přes pokračující korekci na krypto trzích.
 • Kryptoanalytik říká, že cena Cardano se bude pohybovat kolem 10 USD
  Oblíbený analytik a obchodník s pseudonymem Crypto Capo na Twitteru uvedl, že cena tokenu Cardano $ ADA míří k 10 dolarům. První den dvoudenní akce Cardano Summit 202, kdy se cena $ ADA pohybovala v rozmezí 2,2500 až 2,4578 $, prohlásil, že věří, že $ ADA dosáhlo na 1,90 $ a teď míří k 10 $ .
 • Krypto býk se stává prezidentem. Co to znamená pro Jižní Koreu?
  Jižní Korea, kde více než 10% obyvatel drží nějaké kryptoměny, si zvolila svého prvního prezidenta vstřícného ke kryptografii, a to Yoon Suk-yeola, který slíbil institucionalizaci a rozvoj místního průmyslu.
 • Kryptodary Ukrajině překročily 36 milionů USD
  Dary kryptoměn Ukrajině prostřednictvím vládních a soukromých kanálů překročily 36 milionů amerických dolarů, protože příspěvky po celou dobu ruské invaze stále přibývají.
 • Kryptografické reklamy Super Bowlu budou pro průmysl určujícím okamžikem 
  Poprvé budou krypto firmy inzerovat během Super Bowlu a jeho okolí, což je milník pro uznání. Významné krypto burzy plánují získat diváky Super Bowlu tím, že zaplatí miliony za reklamu v televizi tuto neděli.
 • Kryptoinvestoři v Singapuru čekají na lepší obchodní podmínky
  Kryptoměny společně s dalšími digitálními aktivy jsou neobvyklá tím, že nejdříve zaujmou retailovou populaci, která dala konceptu smysl, a teprve poté se snaží do tohoto zaokrouhlování zapojit investiční instituce, fondy a banky. To je velká změna proti historickému vývoji, kdy trendy vytvářeli právě „velcí hráči“. Jedním z největších finančních přístavů světa je Singapur, kde je soustředěna většina asijského investičního světa.
 • Krypto komunita předvídá, že Cardano do konce roku dosáhne na 2,4 $
  Podle posledních předpovědí krypto komunity CoinMarketCap se cena Cardano (ADA) se na konci roku bude obchodovat za cenu kolem 2,40 dolarů.
 • Kryptoměna bitcoin dramaticky zdražuje. Může překonat i dosavadní rekord 20 tisíc dolarů za kus
  Kryptoměna bitcoin včera zdražila na svoji nejvyšší cenovou úroveň od poloviny loňských prázdnin. Za uplynulé dva měsíce zdražila o více než sto procent, na včerejší maximum přesahující 8300 dolarů. Zvýšený zájem o něj projevují i Češi, kteří jej mohou nakupovat ve stovkách „trafik“, tedy prodejen tisku a tabáku, po celé České republice. Bitcoin zdražuje z několika důvodů, které se částečně prolínají.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Instaforex webinar cerven