Neděle 26. září 2021 08:13
reklama
ETX Capital
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy
reklama
ETX Capital

Primas (PST) – 15. 9. 2021

15.09.2021 15:51  Autor: Jakub Novák  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Primas (PST) se během čtyřiadvacetihodinové seance, končící v 1300 GMT 15. září, vůči americkému dolaru obchodoval o 1,9% výše. Mince má celkovou tržní kapitalizaci 1,20 milionu USD a Primas byl za poslední den zobchodován na burzách v hodnotě přibližně 7,40 milionu USD. Jednu minci Primas lze aktuálně zakoupit za 0,0228 $ nebo 0,00000048 BTC na populárních burzách kryptoměn. Za poslední týden se Primas vůči dolaru obchoduje o 23,7% výše.

Primas je proof-of-work (PoW), který používá hashovací algoritmus Scrypt. Poprvé byl obchodován 21. srpna 2017. Celková nabídka Primas je 101 342 466 coinů a jeho oběhová nabídka je 52 692 565 coinů. Komunita Reddit pro Primas je /r/Primas. Oficiální web pro Primas je primas.io. Oficiální Twitter účet Primas je @PrimasOfficial.

Primas je otevřená ekosféra pro vydávání, doporučování a obchodování s obsahem. Primas se zavázal používat blockchain a další technické prostředky ke změně stávající struktury trhu s obsahem. Tento nový systém hodnocení obsahu zajišťuje, že výrobci prémiového obsahu získají přímé výhody. Do jejich blockchainu nelze zasahovat, což poskytuje ochranu autorských práv.

Technická analýza

PST prokázal v posledních senacích solidní vzestupnou trakci a aktuálně se obchoduje nad 55 EMA. Pokud uzavře a znovu otevře nad touto linií, je dalším cílem 200 DMA. U tohoto typu marginálních kryptoměn však statistické metriky nemají příliš význam. Market Story, která je za PST, je ovšem velmi zajímavá, a účel emise coinu je, ve světle boje o obsah na velkých mediálních platformách a autorská práva k citacím velmi smysluplný.

 
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Prichádza čas predávať euro a nakupovať dolár
  V analýze „Dlhodobá analýza EUR/USD“ sme hovorili o tom, že napriek silnému rastu páru dlhodobé grafy poukazujú na obrat v okolí úrovne 1,35-1,37. John Tayler z FX Concepts, čo je jeden z najsilnejších forexových hráčov na svete, hovorí o tom, že aj on očakáva obrat na trhu, ktorý možno už aj v piatok nastal. Prinášame vám preto piatkový rozhovor, v ktorom vysvetľuje dôvody prečo dolár posilní, čo spraví FED alebo aké problémy stoja pred eurom. Pridávame odkaz na video zobrazené nižšie.
 • Prichádza ekonomický boom aj do Francúzska?
  Dnešné Indexy dôvery (PMI) z dielne Markit Economics opäť ukázali silný rast aktivity v podnikovej sfére eurozóny. Pozrime sa bližšie, ako sa darí jednému z problémovejších súčastí eurozóny – Francúzsku. Október v druhej najväčšej ekonomike eurozóny ukázal prekvapivo silné výsledky vo výrobe aj v službách dostali celkový sentiment na najvyššiu úroveň od roku 2011. (@ecoeurope):
 • Príliš dobrá ekonomika
  Je pozoruhodné sledovať, ako sa mení vnímanie ekonomických dát po FOMC. Doteraz akcie rástli a nálada bola dobrá, pret...
 • Primagas nově nabízí zemní plyn za aktuální tržní cenu na burze. Jedinou přirážkou dodavatele je 0,16 Kč/kWh
  Dodávky energií za velkoobchodní ceny jsou alternativou ke klasickým pevným tarifům. I když zákazník nemá jistotu v podobě fixní platby, protože takzvaná spotová cena na burze se neustále mění, může výrazně ušetřit za marži dodavatele. Cena produktů ze spotového trhu se kromě aktuální ceny komodity a distribuce obvykle skládá z platby za dodané množství energie a fixní platbu za den či měsíc. Společnost Primagas v rámci nového produktu Transparent účtuje ke spotové ceně zemního plynu pouze 16 haléřů za každou kilowatthodinu dodané energie.
 • Primark zatím jen dohání Zaru či H&M, alespoň co se akcií týče. Pomůže mu v tom i otevření pražského obchodu
  Ve světě módy tomu může být jinak, ale ve světě akcií zatím Primark zaostává za konkurenty Zarou a H&M. Růst akcií majitele Primarku, společnosti Associated British Foods, je totiž v době post-pandemického zotavování pomalejší než v případě akcií Inditexu, tedy společnosti stojící za značkou Zara, i než v případě společnosti Hennes & Mauritz (viz graf níže).
 • Primární nabídka akcií Uberu by mohla začít v dubnu
  Provozovatel alternativní taxislužby Uber Technologies plánuje odstartovat primární nabídku akcií v dubnu. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na informované zdroje. Podle dřívějších zpráv by hodnota firmy mohla činit až 120 miliard USD (2,7 bilionu Kč).
 • Primární nabídka by mohla ohodnotit JDE Peet's na 16 miliard eur
  Druhý největší výrobce balené kávy na světě, společnost JDE Peet's, stanovil orientační cenové rozpětí pro primární veřejnou nabídku (IPO) svých akcií. Podle ní by tržní hodnota společnosti mohla dosáhnout až 16 miliard eur (skoro 433 miliard Kč). JDE je jednou z mála velkých firem, která je ochotna vstoupit na akciový trh od vypuknutí koronavirové krize, uvedla dnes agentura Reuters.
 • Primární nabídka divize SoftBank bude největší v Japonsku
  Japonská společnost SoftBank stanovila cenu pro primární nabídku akcií své mobilní divize na 1500 jenů (více než 300 Kč). V prohlášení pro burzu také uvedla, že nabídne navíc 160 milionů akcií, aby uspokojila vysokou poptávku. V rámci primární nabídky tak získá 2,65 bilionu jenů (533 miliard Kč). Vstup firmy na burzu bude největší primární nabídkou v Japonsku a jednou z největších na světě, za rekordní nabídkou čínské firmy Alibaba. S akciemi by se mělo začít obchodovat 19. prosince.
 • Primární nabídku ropné Aramco čeká asi odklad na příští rok
  Primární nabídku akcií saúdskoarabského ropného gigantu Saudi Aramco čeká zřejmě odklad až na rok 2019. Uvedl to list Financial Times s odvoláním na britské úřady, které saúdskoarabské orgány upozornily na možné zpoždění vstupu na burzu. Má jít o největší primární nabídku na světě: hodnota firmy by mohla dosáhnout výše dvou bilionů dolarů (41,3 bilionu Kč).
 • Primární úpisy v pokračujícím chaosu 2020
  Důvody ke skepsi v oblasti IPO přetrvávají i ve druhém pololetí 2020. Trhy oscilují se střídáním nálad z vývoje pandemie - od paniky přes skleslost až po optimismus, že jsme z nejhoršího venku, konče novou pochmurnou zprávou, která naděje opět srazí. Jistota je jediná, rok 2020 je velmi specifický, a proto panuje i nepředvídatelnost v chování firem na primárním trhu. Nikdo s jistotou neodhadne, kdy se korporace sledované kvůli IPO rozhodnou zrušit svoji angažovanost, nebo naopak své akcie upsat.
 • Princ Philip a peníze: 16 Čechů je bohatších než britská královna, která byla 16krát bohatší než princ Philip. Každého Brita stojí královská rodina v přepočtu ani ne 20 korun ročně
  Hovořil-li zesnulý princ Philip o financích, srdce veřejnosti si v řadě případů tak úplně nezískal. V roce 1969 jej například v pořadu americké televize NBC Meet the Press konfrontovali s dobovou zprávou britského tisku, dle níž náklady královské rodiny představují 1,1 milionu dolarů ročně. (Z důvodu inflačního vývoje taková suma dnes odpovídá 7,9 milionu dolarů, což je v přepočtu zhruba 171 milionů korun.) Při dotazu, zda tak vysoké náklady nevytváří pnutí v královském rozpočtu, princ souhlasně přikývl, přičemž pnutí dokumentoval tím, že jeho choť, královna Alžběta II., už musela prodat svoji menší jachtu. Britská veřejnost se tehdy tak úplně neztotožnila s princovým pohledem, že zrovna prodej jachty ilustruje opravdové finanční těžkosti.
 • Prinesie negatívna demografia helikoptérové peniaze?
  Koncom minulého roka som písal do časopisu Bankovníctvo úvahu o helikoptérových peniazoch, s tým, že ju môžem po určitom čase zverejniť u nás na xpuls, tak tu je:
 • Pri obchodovaní emerging markets mien nezabúdajte na devízové rezervy
  Niektorí si možno všimli, že výpredaje na brazílskom reali sa v posledných dňoch zastavili. A to aj napriek tomu, že z...
 • Prípadná talianska pomoc bankám k HDP je malá, viac do bánk nalialo 12 krajín EÚ
  Ešte kým pôjdem na dovolenku, tak som sa pohrabal v štatistikách a urobil som jeden ultimátny graf k talianskym bankám. Viacerí okolo toho robia veľké haló, že nová banková kríza, či nebodaj opätovná hrozba bankrotu Talianska. Odmyslime si teraz na chvíľu, že žijeme vo svete, kde ECB negarantuje všetko a pozrime sa na to, koľko tých 40 mld. pre Taliansko znamená – je to cca 2,5 % HDP.
 • Pripravme sa na ďalšie zdražovanie
  Počas minulého týždňa boli zverejnené americké údaje o inflácii PPI za júl, ktorá meria ceny výrobcov. Ceny výrobcov sú pomerne dôležité, pretože dokážu do istej miery naznačiť budúci vývoj spotrebiteľskej inflácie. Správa ukázala, že ceny výrobcov rástli rekordným tempom. Ceny výrobcov vzrástli medziročne o 7,8%. Jadrové ceny tiež prekonali odhady - jadrový PPI vzrástol o 6,2% medziročne.
 • Pripravte sa na výsledky Googlu a Microsoftu❗
  Alphabet (GOOGL.US), materská spoločnosť spoločnosti Google, zverejní svoje finančné výsledky za posledný štvrťrok po skončení dnešného obchodovania na Wall Street. EPS sa očakáva vo výške 15,45 USD, čo predstavuje medziročný nárast o 57%! Očakáva sa, že príjmy dosiahnu 442,2 miliárd, čo by znamenalo nárast o 25%. Za posledné 4 kvartály spoločnosť prekvapila ziskami. V priemere boli o 25% vyššie v porovnaní s prognózami analytikov. Očakáva sa zreteľné zrýchlenie výsledkov v cloudovom sektore. Je potrebné zdôrazniť, že Alphabet je jedným z technologických lídrov skupiny FAANG.
 • Pripravte sa na zánik kamenných predajní
  Vyzerá to tak, že svetová ekonomika (teda minimálne jej vyspelejšia časť) je na prahu ďalšej štrukturálnej zmeny na trhu práce. Tento krát sa týka maloobchodu. Kým do minulého roka ešte dokázali v USA internetové a kamenné predajne plus/mínus fungovať bok po boku, tak v tomto roku ich už on-line obchody začínajú vytláčať. V doterajšom priebehu roka zbankrotovalo 20 veľkých amerických maloobchodníkov. To je toľko ako zbankrotovalo počas veľkej recesie v rokoch 2008-2010 dohromady. Trend je v posledných rokoch jednoznačne rastúci:
 • Pripravuje Nemecko eurodlhopisy?
  Nemecký koncil ekonomických expertov známy ako ...
 • Pripravuje sa Grécko na drachmu?
  V gréckej tlači sa počas víkendu objavili špekulácie, podľa ktorých vláda robí tajné prípravy (aby nevz...
 • Prirážka výnosov z talianskych dlhopisov k španielskych je najvyššia od r.2012. Kvôli politickému riziku
  Taliansko a Španielsko vnímajú trhy v posledných rokoch ako podobne rizikové krajiny. V posledných týždňoch sa to však začína meniť, v neprospech Talianska. Prirážka desaťročných talianskych dlhopisov k španielskym sa dnes pohybuje nad úrovňou 0,45 percentuálneho bodu, čo predstavuje najvyššiu úroveň od začiatku roku 2012. V júni pritom ešte boli talianske dlhopisy vnímané ako bezpečnejšie:
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Admiral Markets