Neděle 09. květen 2021 21:08
reklama
Capital.com
reklama
Dukascopy
reklama
Dukascopy

Rekordní čtvrtletní nárůst zákazníků o 67 tisíc, čistý zisk 19,5 mil. EUR a výnosy 40,8 mil. EUR. Předběžné výsledky XTB za první čtvrtletí 2021.

03.05.2021 10:08  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

V prvním čtvrtletí 2021 vygenerovalo XTB konsolidovaný čistý zisk 19,5 milionu EUR, což je o 121,3 % více než v předchozím čtvrtletí, kdy byl zisk 8,8 milionu EUR. Konsolidované výnosy dosáhly 40,8 mil. EUR (4. čtvrtletí 2020: 30,6 mil., Nárůst o 33,4 %). V prvním čtvrtletí letošního roku získala skupina XTB rekordní počet nových zákazníků - více než 67 tisíc, což znamená mezičtvrtletní nárůst o 75 %. V prvním čtvrtletí také poprvé v historii společnosti aktivně investovalo více než 100 000 klientů XTB.

Rekordní nárůst zákazníků, stabilní výnosy a zisky

Skupina XTB zakončila první čtvrtletí 2021 s provozními výnosy 40,8 milionu EUR (nárůst o 33,4 % ve srovnání se čtvrtým čtvrtletím 2020), čistý zisk dosáhl 19,5 milionu EUR (nárůst o 121,3 % ve srovnání s předchozím čtvrtletím), zatímco EBIT činil 21,8 mil. EUR (meziroční nárůst o 77,1 %). Skupina XTB dosáhla rekordního čtvrtletního nárůstu počtu nových klientů o 67,2 tis. (což je nárůst o 75 % ve srovnání s předchozím čtvrtletím, kdy se klientská základna XTB zvýšila o 38,4 tis.). A rovněž vzrostla také základna aktivních klientů, jejichž průměrný čtvrtletní počet poprvé v historii společnosti překročil úroveň 100 tisíc, dosáhl až 103,4 tisíc (nárůst o 43 % z úrovně 72,3 tisíc aktivních klientů ve čtvrtém čtvrtletí 2020). Celkově dosud s XTB investovalo téměř 317 tisíc lidí.

- První čtvrtletí 2021 bylo pro XTB velmi dobrým obdobím, kdy se společnosti podařilo dosáhnout rekordního počtu nových klientů. Poprvé v historii navíc XTB překročilo hranici 100 000 aktivních investorů v jednom čtvrtletí. - řekl Omar Arnaout, předseda představenstva XTB. Tyto zákaznické ukazatele mají velký význam v kontextu budování dlouhodobého rozvoje společnosti a implementace naší strategie. Počet nových a nových aktivních klientů se přímo promítá do výnosů a zisků společnosti XTB, které byly také výrazně vyšší než v předchozím čtvrtletí.

Jednoznačný nárůst zákaznické základny v prvním čtvrtletí 2021 je výsledkem intenzivnějších marketingových aktivit včetně kampaní spuštěných v roce 2020, které komunikují bezpoplatkové investování do akcií a ETF s obratem do 100 000 EUR měsíčně. V rámci této kampaně se představil také nový ambasador XTB, portugalský fotbalový trenér José Mourinho. Skupina také klade velký důraz na vzdělávací aktivity - příkladem může být organizování nového formátu konference, která je určena pro začínající obchodníky na trzích. Nová série akcí pod značkou XTB Investing Day byla navržena tak, aby poskytovala základní i pokročilé vědomosti týkající se investování a aby seznámila současné obchodníky a potenciální klienty s celou škálou instrumentů dostupných na jednotlivých trzích u XTB.

Služby poskytující likviditu a technologie jiným finančním institucím se v rámci činnosti skupiny XTB neustále rozvíjejí. V 1. čtvrtletí roku 2021 zaznamenal X Open Hub (XOH) tržby 2,3 milionu EUR, zatímco ve 4. čtvrtletí 2020 to bylo více než 1,1 milionu EUR.

Z důvodu rozvoje obchodních aktivit přesáhl na konci 1. čtvrtletí 2021 počet zaměstnanců skupiny XTB 550 lidí. Celkové provozní náklady dosáhly 19 milionů EUR a byly mírně vyšší než náklady, které skupině vznikly ve 4. čtvrtletí 2020, kdy dosáhly 18,3 milionu EUR.

Přibližujeme se k otevření nového trhu

Pokud jde o geografickou expanzi, skupina dokončuje přípravné aktivity zaměřené na zahájení provozu ve Spojených arabských emirátech. 9. ledna 2021 byla založena místní obchodní pobočka - XTB MENA Limited. V současnosti probíhá celá řada aktivit s cílem splnit všechny podmínky místního regulátora DFSA, který následně umožní získat licenci potřebnou k zahájení činnosti v SAE.

- Blížíme se k okamžiku, na který jsme čekali - zahájení obchodní činnosti ve Spojených arabských emirátech. Krok za krokem implementujeme plánované činnosti - od získání potřebných schválení a licencí, přes přípravu naší interní infrastruktury, produktů a nabídky až po nábor místního týmu - to vše nám umožní začít zcela novou kapitolu v historii globální expanze XTB. Jakmile začneme působit v Dubaji, rádi se podělíme o všechny podrobné plány, které se v souladu s předchozími sděleními uskuteční v první polovině tohoto roku. - řekl Omar Arnaout.

Situace v Jižní Africe se v poslední době nezměnila. Vzhledem k složitým místním formálním a právním podmínkám není možné určit předpokládané datum zahájení činnosti.

Další podrobné informace shrnující aktivity skupiny XTB v 1. čtvrtletí rou 2021 jsou obsaženy v aktuální zprávě č. 10/2021 - „Předběžné finanční a provozní výsledky za 1Q 2021“, která je k dispozici ke stažení na této adrese.Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty.

U 77 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty.

Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.


Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Rehn (eurokomisár pre menové otázky)
  "Finančná pomoc Portugalsku je reálna pri pria...
 • Rehn (nemecký eurokomisár)
  "Očakávam, že záchranný balíček pre Grécko mu umožní "dostatočnej sa nadýchnuť"." Ko...
 • Rekapitalizácia bánk
  FT uvádza, ako by mala vyzerať finálna rekapitaliz&aac...
 • Rekapitalizácia bánk
  Hlavnou správou dnešného dňa sú pokr...
 • Rekapitulace nových opatření ECB
  Níže naleznete vše důležité, co zaznělo na dnešním zasedání ECB. Opatření by měla podpořit ekonomiku eurozóny těžce zasaženou šířením koronaviru. Dle guvernérky ECB Lagardové bude mít pandemie výrazný dopad na pokles evropské poptávky a produkci.
 • Rekapitulácia dnešného dňa
  Pred tým, ako sa s vami dnes rozlúčime, dovoľte rekapituláciu toho, čo sa stalo. Trh očakával naj...
 • Rekapitulácia roka 2012
  Rok 2012 bol opäť volatilným rokom tak ako každý z ostatných šiestich rokov finančnej krízy. A pravdepodobne sa to nezmení ani v nadchádzajúcom roku 2013. Pretože ako povedal JP Morgan, nech je situácia akákoľvek, finančné trhy budú vždy kolísať.
 • Reklamu na prodej kryptoměn zakáže také Twitter
  Sociální síť Twitter zakáže na svých stránkách reklamu na kryptoměny, jako je bitcoin. Připojí se tak k Facebooku a Googlu v omezování tohoto odvětví kvůli riziku podvodů nebo velkých ztrát investorů, uvedla agentura Reuters. Přesný termín, od kdy bude zákaz platit, zatím nebyl uveden.
 • Rekord na hypotečním trhu
  „Celkový objem poskytnutých hypotečních úvěrů v letošním roce dosáhne historického maxima. Kdo čekal, že koronavirová krize zlevní ceny nemovitostí, šeredně se spletl,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
 • Rekordní, a přesto „malý“ deficit
  Jak již před několika dny avizovala ministryně financí, skončilo loňské hospodaření státu deficitem na úrovni 367,5 mld. Kč. Takové číslo sice nemá v tuzemské historii obdoby, když jeho nejbližším konkurentem je 192 mld. z roku 2009, zdaleka ovšem nedosáhlo původního plánu. Ten totiž po novelizacích počítal se schodkem až 500 mld. Kč, na který byl postupně zvýšen z předpandemických 40 mld. Kč. Za rozdílem mezi plánem a konečnou realitou lze hledat primárně nad očekávání vysoké příjmy, zatímco výdaje se rozpočtované částce přiblížily. To je pozoruhodné hlavně vzhledem k tomu, že k poslední novele rozpočtu došlo začátkem července letošního roku, tedy v době, kdy případná druhá vlna epidemie byla čistě hypotetickou možností, které vesměs nebyla přikládána velká pravděpodobnost, natož aby se na ni rozpočet cíleně připravoval. Zdá se tak být zjevné, že původně schválených 500 mld. Kč bylo extrémně nadhodnocených, když se k nim rozpočet nepřiblížil ani po drtivé druhé vlně epidemických uzavírek.
 • Rekordní nabídka pracovních míst v USA může popostrčit Fed ke zvýšení sazeb
  Po pátečních nejednoznačných výsledcích amerického trhu práce NFP byl včera zveřejněn další report vládní report Burea...
 • Rekordní nezaměstnanost v USA. Centrální banky i nadále snižují sazby a rozšiřují QE
  Americká centrální banka oznámila v pondělí neomezené kvantitativní uvolňování. Tedy Fed bude nakupovat neomezené množství státních dluhopisů a cenných papírů zajištěných hypotékami. Podle MMF bude letošní recese světové ekonomiky způsobená koronavirem mnohem horší, než kterou způsobila finanční krize v letech 2008 až 2009. Avšak MMF dodal, že k zotavení světového hospodářství by mohlo dojít již v roce 2021.
 • Rekordní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA pokračuje. ČNB zmírnila limity u hypoték
  Americká pobočka Fedu v St. Louis v pondělí zveřejnila odhad, že šíření koronaviru by mohl vézt ve Spojených státech k zániku 47 milionů pracovních míst a míra nezaměstnanosti by se tak mohla dostat k 32 %. Čínské ministerstvo obchodu informovalo, že okolo 80 % restaurací je již otevřených. Také téměř všechny supermarkety, nákupní centra a maloobchodní obchody jsou v provozu.
 • Rekordní pokles švýcarské a americké ekonomiky. Výsledky online zasedání centrálních bankéřů
  Prodloužení programu Antivirus. Česká vláda schválila prodloužení programu Antivirus do konce října. Tento program je určen na podporu firmám i zaměstnancům před propouštěním. Původně měl program platit jen do konce srpna.
 • Rekordní propad americké ekonomiky o 31,7 %. Fed oznamuje agresivní inflační strategii
  Prodloužení programu Antivirus. Česká vláda schválila prodloužení programu Antivirus do konce října. Tento program je určen na podporu firmám i zaměstnancům před propouštěním. Původně měl program platit jen do konce srpna.
 • Rekordní růst ekonomiky USA - komentář Martina Pohla, Generali Investments
  Dechberoucí růst americké ekonomiky o anualizovaných 33,1% přináší tři základní zprávy. Za prvé zůstává americká ekonomika i přes pozitivní překvapení 3.5% pod úrovní z posledního čtvrtletí minulého roku. Za druhé má oživení do značné míry „technický“ charakter vyvolaný zrušením velké části restrikcí, které zastavily chod řady odvětví ve druhém čtvrtletí. Zároveň pohled do struktury ukazuje i některé základní slabiny jako stále velký propad výdajů v segmentu služeb a pouze částečné oživení investiční aktivity firem. Na druhou stranu síle oživení neubrala ani "letní" vlna šíření koronaviru, která postihla řadu států USA včetně Texasu, Floridy či Kalifornie. Za třetí inflace odmazala propad ze druhého čtvrtletí a je zpátky blízko trendu, který předcházel vypuknutí pandemie.
 • Rekordní schodek státního rozpočtu se ještě zvýší
  „Pandemie koronaviru není záležitostí jen soukromého sektoru. Veřejný sektor nemůže žít ve vzduchoprázdnu a dělat, že se ho krize netýká. Jestliže si soukromý sektor musel utáhnout pásek minimálně o tři dírky, veřejný sektor by ho měl následovat a utáhnout si opasek alespoň o jednu dírku. To se však zatím neděje,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
 • Rekordní spokojenost Slováků s eurem: to by dnes neměnilo 9 z 10 Slováků
  Zítra to bude na den přesně 10 let, kdy Slováci definitivně vyměnili slovenské koruny za euro a v obchodech začalo platit výlučně eury. I když v prvních týdnech převládal špatný pocit ze zdražování, ve skutečnosti euro vyšší ceny nepřineslo. Dekáda s eurem potvrdila, že lidé i podniky si na novou měnu zvykli. "Euro jednoznačně usnadnilo příchod nových investic i export zboží do zahraničí, na kterém je postavena slovenská ekonomika. I přes mnoho pesimistických předpovědí se s novou měnou drtivá většina obyvatel Slovenska rychle sžila," hodnotí deset let eura na Slovensku analytik TopForex Patrik Mackových.
 • REKORDNÍ VYSOKÉ AKCIOVÉ PŘÍTOKY
  Kvartální výsledky hlavních amerických bank a Federálního rezervního systému (FED) a udržení jejich podpory pro součas...
 • Rekordní zájem investorů o české státní dluhopisy
  Dnešní aukce státních dluhopisů zaznamenala enormní poptávku investorů, čehož využilo ministerstvo financí a zajistilo si finanční prostředky v rekordním celkovém objemu 53,4 mld. Kč, tedy více než čtyřnásobek oproti plánu. Dnešní aukcí tak pokrylo ministerstvo zhruba třetinu svých výpůjčních potřeb pokud počítáme s deficitem státního rozpočtu ve výši 200 mld. Kč. Za vysokým zájmem investorů stálo nedávné zlevnění státních dluhopisů a aktuální oznámení možných nákupů státních dluhopisů centrální bankou. Už jen to, že ČNB k takovému kroku může přistoupit, uklidnilo investory a naopak zesílilo poptávku po českých státních dluhopisech. Nejvíce se prodával státní dluhopis se splatností v roce 2023 v objemu 37,7 mld. Kč, čímž několikanásobně přesáhl rekordní objemy aukcí v roce 2008. Výnosy státních dluhopisů v posledních dvou dnech opět klesají poté, co v minulých týdnech zaznamenaly nárůst rizikové prémie z důvodu zhoršení obrázku veřejných financí.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Capital.com