Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Prečo DAX znova rastie aj keď IFO klesá?
Nemecký index DAX 30 posledné dva týždne výrazne rástol a to aj napriek tomu, že index podnikateľskej klímy IFO naďalej klesá. Nový obchodný týždeň začína opäť rastom, čo ťahá index dopredu a čo by ho mohlo naopak stiahnuť naspäť nadol?

Netflix a jeho strategie jak čelit konkurenci
Ano, i já jsem nejen investorem, ale předplatitelem některých streamovacích služeb, to mě donutilo sepsat fakty o lídru v oblasti streamování, který se v posledních měsících potýká s tvrdou konkurencí ze strany hlavních rivalů Disney+ a HBO Max a zároveň se připravuje na růst Amazon Prime. Není to však poprvé, co Netflix čelí novým výzvám, a firma si je dobře vědoma tlaku, který s sebou přináší vedoucí postavení na trhu. Je to však poprvé, co se Netflix musel přizpůsobit globálním změnám v odvětví, které by mohly ohrozit jeho obchodní model. Aby skupina uklidnila investory, bude se muset připravit na konkurenci v oblastech, na kterých se dodnes šetřilo.

Technická analýza měnových párů USD/CAD, EUR/AUD a AUD/CAD
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Cena měnového páru USD/CAD míří k horní hranici rostoucího trojúhelníku (D1). EUR/AUD nabízí konfluenční buy příležitost na čtyřhodinovém grafu. A cena měnového páru AUD/CAD se nachází v ukázkovém rozšiřujícím se trojúhelníku (D1).

ČNB je ve ztrátě desítek miliard
Česká národní banka (ČNB) včera zveřejnila i poslední informace o objemu intervencí před jejich vypnutím 6. dubna. Celkem naše centrální banka nakoupila cizí měny za 2050 mld. korun, což představuje asi 43 % HDP. Už dva měsíce po opuštění intervenčního režimu však počítá z těchto investic obrovské ztráty.

Přichází nové kvantitativní uvolňování v USA?
Příběh o tisknutí peněz ve Spojených státech měl skončit happyendem. Nadměrná likvidita napumpovaná do systému v období největší nouze se měla postupně stáhnout, americká centrální banka (Fed) měla snížit svou rozvahu na úroveň emitované hotovosti jako před krizí a všichni zastánci kvantitativního uvolňování by ukazovali, jak do bylo efektivní a hlavně dočasné řešení. Všechno takhle fungovalo až do letošního léta.

Britská libra je zralá na nákup
Do nejbližších dní se mi ke swingovým obchodům hodně líbí britské libry. Jejich výrazné přibližně dvouměsíční oslabení na většině párů koncem týdne akcelerovalo a začínají se vytvářet korekční či obratové patterny.

Česká koruna vyčkává díky přístupu ČNB
Od intervencí na české koruně uběhl již více než rok, pojďme si proto aktualizovat fundamentální pozici naší domácí měny na měnovém páru s eurem. Měnový pár EUR/CZK v posledních týdnech lehce osciluje nad kurzem 27,50 a podle bankovní rady České národní banky (ČNB) tomu tak zůstane ještě dlouho. Exit z režimu intervencí a možnost posílení koruny pod 27 korun za euro totiž ČNB plánuje až na rok 2016.

Chyby obchodníků při vstupu do pozice
Lidský mozek nebyl zkonstruován pro podmínky, ve kterých musí tradeři fungovat. Začínající obchodníci se musí rychle srovnat a otupit svou psychickou stránku pro případy jak zisku, tak ztráty natolik, aby se při každodenním obchodování nedostávali do stavů paniky a euforie a obchodovali s rozmyslem a chladnou hlavou. Jednoduše řečeno profesionálně. V tomto článku bude rozebráno několik situací při vstupu do obchodu, na které si trader musí dát pozor a počítat s nimi.

Ray Dalio: Kandidáti do Bílého domu neřeší to nejdůležitější
Kdo investuje s dlouhodobým horizontem a zároveň ve svých investicích zohledňuje politickou situaci, měl by pravidelně číst analýzy tohoto investora. Ray Dalio totiž podrobně studuje a analyzuje programy kandidátů a propojuje je s ekonomikou a americkou společností. Jeho analýzy nejsou příliš optimistické, ale to by nás nemělo odradit od jejich čtení.

Vyplatí se na aktuálních úrovních shortovat EUR/CZK?
Česká koruna vůči euru během března postupně slábla a nic na tom nezměnilo ani zasedání České národní banky (ČNB) minulý čtvrtek, které proběhlo přesně dle očekávání, tj. ponechání úrokových sazeb na 1,75 % a revize možného budoucího zvyšování směrem dolů.

Česká koruna v měnových válkách
Po pondělním prudkém oslabení čínského jüanu a s počínajícím globálním trendem ve snižování úrokových sazeb se zcela oprávněně začalo hovořit o případných měnových válkách, kdy se při všeobecném ekonomickém útlumu snaží každá země znehodnotit svou měnu, aby si ukousla co největší díl celosvětové poptávky a měla práci pro svoje občany.

Praktická ukázka: Neklidný týden s klidným výsledkem
Kalendář událostí moc nesleduji, protože moje strategie na něm není založena. Přesto se do něj občas podívám, abych zjistil kdy neobchodovat (viz. Velikonoce), případně kdy čekat trochu větší volatilitu, když se mi zdá, že je příliš velký klid.

Důležitost prvního obchodu
Pro intradenní obchodníky je velmi důležité začínat obchodní den na "vítězné vlně". Aby se trader do tohoto psychického rozpoložení dostal, měl by každý den věnovat zvýšenou pozornost svému prvnímu obchodu.

Obsese a rituály
Každý z nás sám sebe považuje za racionálního tvora. Tím spíš, že se věnujeme tak exaktní věci, jako je obchodování na finančních trzích. Snažíme se potlačovat emoce, abychom se dobrali úspěchu, vše si racionálně zdůvodňujeme a ve všem se snažíme najít logickou, jasně vypočitatelnou podstatu.

Diamantový EUR/GBP
V dnešním blogu technické analýzy se spolu podíváme na měnový pár EUR/GBP. Nezačnu ničím menším, než je měsíční graf, na kterém se může zakreslit pattern Diamant. Budu se samozřejmě věnovat i možným obchodním příležitostem vycházejících z týdenního a denního grafu. Aby toho nebylo málo nastíním také možnou intradenní obchodní příležitost pro případ, že k nám bude nedělní otevírací cena přívětivá.

Může být AOS dlouhodobě profitabilní?
Jistě, může. Může AOS fungovat sám, bez podpory tradera? Ne, nemůže. Pořád se mi zdá, že mnoho obchodníků až tak úplně neporozumělo filozofii použití AOS a tak se to pokusím ještě jednou přiblížit na jenom příkladu.

Měnový pár AUD/NZD: Analýzy více časových rámců (W1 až H1)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár AUD/NZD a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

VIDEO: Přehled zajímavých investičních příležitostí pro 17. týden
Pravidelný týdenní videokomentář společnosti BOSSA.

Praktická ukázka: Chyba
Na téma, co lze v tradingu považovat za chybu se toho napsalo a namluvilo hodně a já respektuji názor každého a nehodlám se o něm s nikým přít. Avšak v tomto týdnu jsem dospěl k chybě i já a tak bych na ni rád demonstroval svůj pohled.

Přechod z demo účtu na živé obchodování
Obchodování na finančních trzích je fascinujícím, ale zároveň náročným odvětvím. Mnozí začínající obchodníci začínají na tzv. demo účtech, kde mohou obchodovat s virtuálními penězi a testovat své strategie bez reálného finančního rizika. Nicméně existuje klíčový moment, kdy je čas opustit bezpečné prostředí demo účtu a přejít na živé obchodování. V tomto článku se podíváme na několik faktorů a rad, které vám pomohou rozhodnout, kdy je ten pravý okamžik k přechodu.