Středa 31. květen 2023 18:05
reklama
The Trading Pit
reklama
ActivTrades banner
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple - Panelova diskuze

Analýza indikátoru cloud Ichimoku na zlatě 25. května 2023

25.05.2023 14:36  Autor: InstaForex  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

analytics646f529dc37bf.jpg

Cena zlata se pohybuje kolem 1 959 USD. Podle indikátoru cloud Ichimoku se denní trend změnil z býčího na neutrální. Cena se obchoduje uvnitř Kumo a pod Tenkan-sen (indikátor červené linie) i Kijun-sen (indikátor žluté linie). Horní hranice cloudu na ceně 1 986,50 USD funguje jako rezistence. Zde se nachází i linie Tenkan-sen. Jde o první překážku, kterou býci musí překonat, aby znovu ovládli trend. Rozpětí Chikou (indikátor černé linie) je pod svíčkovým patternem (medvědí). Další support se nachází na ceně 1 926 USD na spodní hranici cloudu. Obchodování pod Tenkan-sen činí cenu náchylnou k pohybu k hladině 1 926 USD.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Analýza indikátorů a intradenní přehled pro pár GBP/USD 9. května 2022
  V pondělí by pár GBP/USD mohl prodloužit svůj pohyb dolů od páteční zavírací ceny 1,2336 s cílem na úrovni 1,2097, tj. spodní hranici Bollingerových pásem, zakreslené černou tečkovanou linií. Po dosažení tohoto cíle se cena vydá k dalšímu cíli na úrovni 1,2465, tj. úrovni retracementu 14,6 %, zakreslené červenou linií. Po otestování této úrovně by cena mohla zamířit k úrovni 1,2552, tj. Fibonacciho úrovni 23,6 %, zakreslené červenou tečkovanou linií.
 • Analýza indikátoru cloud Ichimoku na páru EUR/USD 24. dubna 2023
  Pár EUR/USD se obchoduje na nových krátkodobých maximech, protože cena prorazila nad 4hodinový (cloud) Kumo. Cenová akce nad rezistencí cloudu nám poskytla další krátkodobý býčí signál. Krátkodobý trend zůstává býčí. Cena krátce prorazila pod 4hodinový Kumo, ale svícen pod ním neuzavřela. Tenkan-sen (indikátor červené linie) také prorazil nad Kijun-sen (indikátor žluté linie) a poskytl tak další známku síly. Support cloudu se nachází na úrovni 1,0975. Býci musí tuto cenovou úroveň bránit. Rozpětí Chikou (indikátor černé linie) je nad svícnovou formací (býčí). Závěrem lze říct, že support cloudu je stále respektován a býci mají trend pod kontrolou.
 • Analýza indikátoru cloud Ichimoku na páru EUR/USD 28. dubna 2023
  Pár EUR/USD se obchoduje kolem úrovně 1,0990. Krátkodobý trend je těsně před změnou z býčího na medvědí. Cena teď atakuje 4H (cloud) Kumo. Průraz pod cloud by byl medvědím signálem. Býci musí bránit oblast supportu (cloud) 1,0990–1,0960. Cena už naznačila oslabení, a to průrazem pod indikátory Tenkan-sen a Kijun-sen. I rozpětí Chikou (indikátor černé linie) téměř proráží pod svícnový pattern, což také bude medvědí signál. Rezistence indikátorů Tenkan-sen a Kijun-sen se nachází na úrovni 1,1020–1,1030. Aby býci mohli doufat v pokračování uptrendu, musí tuto cenovou úroveň znovu dobýt.
 • Analýza indikátoru cloud Ichimoku na páru USD/JPY 10. května 2023
  Podle indikátoru cloud Ichimoku je pár USD/JPY v grafu 4H v medvědím trendu. Cena se drží pod (cloudem) Kumo a je citlivá na další pokles. Jelikož se momentálně obchoduje na úrovni 135,35, bylo by odmítnutí na rezistenci cloudu medvědím signálem. Odmítnutí na rezistenci cloudu vystí v pullback přinejmenším k linii Kijun-sen (indikátor žluté linie) na úrovni 134,48. Podle indikátoru cloud Ichimoku se jedná o krátkodobý support. Chikou span (indikátor černé linie) se obchoduje nad svícnovým patternem (býčí), ale dokud cena bude pod cloudem, nebude se jednat o silný signál. Pokud cena prorazí nad cloud a indikátor Chikou span zůstane nad svícnovým patternem, bude jeho význam větší.
 • Analýza indikátoru cloud Ichimoku na páru USD/JPY 14. dubna 2023
  Podle indikátoru cloud Ichimoku je krátkodobý trend páru USD/JPY býčí, protože cena je nad (cloudem) Kumo. Nedávno se stáhla zpět a otestovala support cloudu. Poslední pohyb ceny naznačuje, že krátkodobý trend je stále pod kontrolou býků. Cena se od supportu cloudu odráží. Klíčový je respekt ke cloudu. Support cloudu na úrovni 132–132,20 je velmi důležitý. Dokud se cena bude držet nad touto úrovní, bude trend stále pod kontrolou býků. Cena nyní atakuje linii Kijun-sen (indikátor žluté linie), která funguje jako rezistence na úrovni 133,04. Tenkan-sen (indikátor červené linie) je pod současnou cenou a poskytuje support na úrovni 132,72. Rozpětí Chikou (indikátor modré linie) je nad svícnem (býčím). Technicky vzato se trend mění na býčí, protože pár USD/JPY začal vytvářet vyšší maxima a vyšší minima. Další významná technická rezistence je na úrovni 134,06 a průraz nad ni umožní pohyb k úrovni 137.
 • Analýza indikátoru cloud Ichimoku na zlatě 11. května 2023
  Cena zlata se obchoduje nad cloudem Ichimoku. V kontextu cloudu Ichimoku je trend býčí. Nicméně s cenou prorážející pod Tenkan-sen (indikátor červené linie) a Kijun-sen (indikátor žluté linie) dostáváme několik výstrah ohledně možného poklesu. Chikou span (indikátor černé linie) téměř proráží pod svícnový graf. Jednalo by se o medvědí signál. Denní zavírací cena pod 2 024 USD by byla známkou slabosti a přiměla by nás očekávat pokles k nedávným minimům 1 973 USD. Test cloudového supportu je na současných úrovních oprávněný a vysoce pravděpodobný. Pokud Tenkan-sen prorazí pod Kijun-sen, dostaneme další medvědí signál.
 • Analýza indikátoru cloud Ichimoku na zlatě 12. května 2023
  Zlato se obchoduje kolem ceny 2 004 USD. Prorazilo pod Tenkan-sen (indikátor červené linie) a Kijun-sen (indikátor žluté linie). Jedná se o klíčovou známku slabosti. Když cena prorazí pod oba indikátory, vidíme obvykle pohyb ke (cloudu) Kumo. Během minulého týdne jsme upozorňovali na citlivost zlata a možný pokles navzdory novým maximům na úrovni 2 080 USD. Rozpětí Chikou (indikátor černé linie) je pod svícnovým patternem (medvědí). Stále očekáváme, že zlato dosáhne a otestuje support cloudu na úrovni 1 950 USD.
 • Analýza indikátoru cloud Ichimoku na zlatě 14. února 2023
  Zlato se obchoduje kolem ceny 1 865 USD. Podle indikátoru cloud Ichimoku zůstává trend v grafu 4H medvědí. Kijun-sen (indikátor žluté linie) na ceně 1 866 USD představuje krátkodobou rezistenci. Cloud Ichimoku je na ceně 1 892 USD, a dokud cena bude pod touto úrovní, medvědí trend se udrží. Tenkan-sen (indikátor červené linie) poskytuje support na ceně 1 856 USD. Průraz pod tuto úroveň umožní pokles k ceně 1 825 USD. Rozpětí Chikou (indikátor černé linie) zůstává pod svícnovým obrazcem a potvrzuje medvědí trend v grafu 4H.
 • Analýza indikátoru cloud Ichimoku na zlatě 24. dubna 2023
  Cena zlata se obchoduje kolem 1 980 USD. Podle indikátoru cloud Ichimoku je trend v grafu 4H medvědí. Cena se obchoduje pod (cloudem) Kumo. Tenkan-sen (indikátor červené linie) je pod Kijun-sen (indikátor žluté linie) a oba míří dolů. Rozpětí Chikou (indikátor černé linie) je také pod svícnovou formací (medvědí). Podle cloudu Ichimoku je trend medvědí a cena citlivá na další pokles. Rezistence se nachází na ceně 2 005 – 2 014 USD. Dokud budeme obchodovat pod touto oblastí rezistence, budou trend ovládat medvědi a cena bude citlivá na pokles k 1 920 USD.
 • Analýza indikátoru cloud Ichimoku na zlatě 24. května 2023
  Zlato se obchoduje kolem 1 980 USD s krátkodobým býčím momentem, protože cena se obchoduje nad linií Tenkan-sen (indikátor červené linie) a Kijun-sen (indikátor žluté linie). Podle cloudu Ichimoku v grafu 4H zůstává trend medvědí, protože cena je stále pod Kumo (cloud). Rozpětí Chikou (indikátor černé linie) se obchoduje pod svíčkovou formací (medvědí). Cena se odráží nahoru a býci chtějí zaútočit na krátkodobou rezistenci cloudu. Aby se krátkodobý trend změnil v býčí, musela by cena prorazit nad úroveň 1 001 USD. Support linie Tenkan-sen a Kijun-sen se nachází na ceně 1 968 – 70 USD. Pokud cena prorazí pod ni, měli bychom očekávat další vlnu poklesu k úrovni 1 950 – 25 USD.
 • Analýza indikátoru cloud Ichimoku na zlatě 26. dubna 2023
  Cena zlata atakuje rezistenci 4H (cloudu) Kumo. Trend zůstává medvědí, protože cena se stále obchoduje pod cloudem. Cena je nad indikátory Tenkan-sen i Kijun-sen, což býkům dává určitou naději. Rozpětí Chikou se snaží prorazit nad svícnovou formaci a obrátit se k býkům. V grafu 4H pomocí indikátoru cloud Ichimoku vidíme známky smíšených pohybů. Býci si nepřejí odmítnutí ceny na současné úrovni rezistence 1 999 USD. Support linií Tenkan-sen a Kijun-sen je na ceně 1 989 – 91 USD. Dokud se býci nad touto úrovní udrží, budou mít naději na změnu trendu. Trend se změní v býčí, pokud cena prorazí nad rezistenci cloudu na úrovni 1 008 USD. Do té doby zůstane cena zlata citlivá na další pokles.
 • Analýza indikátoru cloud Ichimoku na zlatě 28. března 2023
  Zlato se obchoduje přibližně na ceně 1 968 USD. Podle indikátoru cloud Ichimoku zůstává trend býčí a zatím nic nenasvědčuje jeho oslabení nebo obratu. Cena se nedávno stáhla zpět k linii Tenkan-sen (indikátor červené linie) a otestovala support na úrovni 1 947 USD. Tuto úroveň respektuje a zůstává nad indikátorem. Denní zavírací cena pod linií Tenkan-sen by byla krátkodobým signálem obratu a cena by byla citlivá na pullback k linii Kijun-sen (indikátor žluté linie). Rozpětí Chikou (indikátor černé linie) zůstává nad svícnovou formací (býčí). Pokud support nevydrží, očekáváme, že cena zlata dosáhne linie Kijun-sen na úrovni 1 906 USD.
 • Analýza indikátoru cloud Ichimoku na zlatě 29. listopadu 2022.
  Zlato se obchoduje přibližně na ceně 1 750 USD. Během posledních 24 hodin byla cena velmi volatilní, protože se odrážela nahoru a dolů uvnitř pásma 1 763 až 1 740 USD. Na nerozhodnost jasně ukazuje indikátor cloud Ichimoku ve 4hodinovém grafu, protože cena se ve velmi krátkém časovém rámci pohybuje nad i pod cloudem i v něm. Indikátor cloud Ichimoku dnes používáme k určení klíčových úrovní supportu a rezistence. Momentálně je cena uvnitř cloudu Kumo. To znamená, že trend je neutrální. To odpovídá nerozhodnosti, o které jsme mluvili dříve. Support spodní hranice cloudu a linie Kijun-sen (indikátor žluté linie) se nachází na úrovni 1 745 – 1 747 USD. Rezistence je na horní hranici cloudu na úrovni 1 760 USD. Chikou span (indikátor černé linie) nad svíčkovou formací (býčí). Cena je i nad linií Tenkan-sen (indikátor červené linie) a Kijun-sen (také býčí). Pokud se býkům podaří prorazit nad 1 760 USD a udržet se tam, mohli bychom se dočkat začátku nového rostoucího pohybu, který nakonec zlato dotlačí nad cenu 1 800 USD. Neschopnost udržet se nad 1 740 USD bude známkou slabosti a pak bychom měli očekávat další pokles zlata k ceně 1 700 USD.
 • Analýza indikátoru cloud Ichimoku na zlatě 30. ledna 2023
  Cena zlata se pohybuje kolem 1 925 dolarů. Trend zůstává podle indikátoru cloud Ichimoku býčí, protože cena se drží nad 4hodinovým (cloudem) Kumo. Zatím několikrát otestovala support cloudu, ale respektuje ho. Linie Tenkan-sen (indikátor červené linie) protla linii Kijun-sen shora dolů (indikátor žluté linie). V kombinaci s průrazem dovnitř Kumo se bude jednat o důležitou známku slabosti. Klíčový support zůstává na ceně 1 920 až 1 900 dolarů. Toto 20dolarové pásmo je velmi důležitým supportem. Průraz pod něj bude medvědím signálem obratu. Rozpětí Chikou (indikátor černé linie) už poskytlo medvědí signál, když se posunulo pod vzor svícnu.
 • Analýza indikátoru cloud Ichimoku na zlatě 31. května 2023
  Cena zlata se pohybuje kolem 1 960 USD. Z hlediska cloudu Ichimoku zůstává trend od 11. května medvědí a zavírací cena je 2 026 USD. Cena zůstává v medvědím trendu a vytváří nižší minima a nižší maxima pod (cloudem) Kumo. Aktuálně se obchoduje nad linií Kijun-sen (indikátor žluté linie), která poskytuje support na úrovni 1 948 USD. Na stejné úrovni se nachází i linie Tenkan-sen (indikátor červené linie). Cena momentálně atakuje rezistenci (cloudu) Kumo na úrovni 1 960 USD. Rozpětí Chikou (indikátor černé linie) také atakuje svícnový pattern. Pokud se Chikou protlačí nad svícnový pattern, dostaneme první signál růstu. Zatím mají trend stále pod kontrolou medvědi a my nemáme ani jeden potvrzený signál obratu trendu.
 • Analýza indikátoru cloud Ichimoku pro bitcoin na 16. února 2022.
  Bitcoin v denním grafu atakuje cloud Kumo. Býci potřebují cenu vytlačit nad hladinu 45 800 USD, aby indikátor cloud Ichimoku změnil trend na býčí. Obchodníci musí cenu pečlivě sledovat, protože odmítnutí na rezistenci by bylo v tuto chvíli známkou medvědů.
 • Analýza indikátoru cloud Ichimoku pro bitcoin 21. dubna 2022.
  Cena bitcoinu se odráží od supportu cloudu. V předchozích příspěvcích jsme obchodníky upozorňovali, že cena je citlivá a může se tlačit dolů k supportu cloudu přibližně na hladině 39 000 – 40 000 USD.
 • Analýza indikátoru cloud Ichimoku pro ethereum 24. února 2022
  Ethereum se obchoduje poblíž hladiny 2 350 USD. Krátkodobý trend zůstává podle indikátoru cloud Ichimoku medvědí, protože cena se stále obchoduje pod denním cloudem Kumo. Cena byla na rezistenci cloudu znovu odmítnuta, když se býci pokusili prorazit dovnitř cloudu.
 • Analýza indikátoru cloud Ichimoku pro pár EUR/USD na 14. dubna 2023
  Pár EUR/USD se obchoduje kolem úrovně 1,1030. Dnes vytvořil nové vyšší maximum na úrovni 1,1076 a teď je pod tlakem. Podle indikátoru cloud Ichimoku zůstává trend býčí, protože cena je stále nad cloudem. V tuto chvíli atakuje první krátkodobý support na úrovni 1,1026, kde se nachází Tenkan-sen (indikátor červené linie). Průraz pod Tenkan-sen by byl známkou oslabení a možná i velmi pravděpodobného poklesu ke Kijun-sen (indikátor žluté linie) na úrovni 1,0955. Pullback k úrovni 1,0955 nebo k 1,0885, kde se nachází 4hodinový (cloud) Kumo, je opodstatněný a nezmění krátkodobý trend. Pouze průraz pod cloud změní trend na medvědí. Průraz pod Tenkan-sen a Kijun-sen by ale naznačil další oslabení, takže obchodníci musí být opatrní. Rozpětí Chikou (indikátor modré linie) je nad svícnem (býčí). Při průrazu pod úroveň 1,09 se rozpětí Chikou změní na medvědí.
 • Analýza indikátoru cloud Ichimoku pro pár EURUSD na 18. října 2022.
  Podle indikátoru cloud Ichimoku je pár EUR/USD v medvědím trendu, protože cena je v denním grafu pod cloudem. Klíčová krátkodobá rezistence je na úrovni 0,9870, protože denní zavírací cena nad touto úrovní bude krátkodobým býčím signálem, který by mohl cenu posunout ke cloudu na úrovni 1,0075. Cena je nad linií Tenkan-sen (indikátor červené linie), která poskytuje krátkodobý support na úrovni 0,9780. Denní zavírací cena pod touto úrovní bude medvědím znamením. Kijun-sen (indikátor žluté linie) je na úrovni 0,9870, a aby býci vygenerovali býčí signál, musí tuto úroveň překonat. Denní graf aktuálně stále ukazuje, že pár EUR/USD zůstává náchylný k poklesu. Abychom se dočkali větší změny trendu, potřebujeme, aby cena prorazila nad (cloud) Kumo a linie Tenkan-sen protla linii Kijun-sen směrem nahoru. Pár EUR/USD zůstává v medvědím trendu.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
The Trading Pit