Středa 22. května 2024 04:47
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO férovost
reklama
Dukascopy new

Průmyslové zakázky

C:\fakepath\Nemecko9.jpg

Vývoz z Německa vzrostl o 0,9 procenta

07.05.2024 Z Německa se v březnu vyvezlo o 0,9 procenta zboží více než v předchozím měsíci, což je podle analytiků překvapivý výsledek. Dovoz pak vzrostl o 0,3 procenta, ačkoliv se očekával pokles. Výsledkem je tak nárůst obchodního přebytku na 22,3 miliardy eur (téměř 558 miliard Kč) proti přebytku 21,4 miliardy eur o měsíc dříve. Ve své zprávě to dnes uvedl německý statistický úřad. Zklamal naopak vývoj zakázek v průmyslu.
img

Průmyslová výroba, ČR, leden 2024

15.03.2024 Tuzemský průmysl hlásí slabší vykročení do letošního roku, než jaké se očekávalo.
img

Průmyslová výroba, ČR, prosinec 2023

06.02.2024 Tuzemský průmysl hlásí pro závěrečný měsíc loňského roku poměrně slušný finiš.
img

Průmyslová výroba, ČR, listopad 2023

08.01.2024 Tuzemský průmysl v listopadu nenavázal na příznivý říjnový výsledek: listopad hlásí meziměsíční pokles průmyslové výroby o 1,4 % a meziroční pokles o 2,7 %, což je horší výsledek, než se čekalo.
img

Bitva o růst amerického dolaru: dopad Fedu na DXY

04.09.2023 Tento týden se americký dolar snaží posílit a jeho pohyb úzce souvisí s očekáváním americké centrální banky. Jaké faktory tedy ovlivňují DXY a jaká rozhodnutí Fedu by mohla ovlivnit jeho další pohyb?
C:\fakepath\Německo3.jpg

Objem zakázek německého průmyslu se v dubnu nečekaně snížil

06.06.2023 Objem zakázek německého průmyslu se v dubnu nečekaně snížil. Ve srovnání s předchozím měsícem klesl o 0,4 procenta, zatímco analytici čekali růst, v průměru asi o tři procenta. Za horším vývojem jsou hlavně velké objednávky, vyplývá z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad. Pokles objemu zakázek zhoršuje vyhlídky největší evropské ekonomiky, která v zimě zažila první recesi od pandemie.
img

Útlum průmyslu na konci roku jako brzda pro celoroční výsledek

07.02.2022 V závěrečném měsíci roku 2021 vykázal český průmysl další meziroční růst, konkrétně pak o 0,4 %. Po očištění o jeden pracovní den navíc se ale český průmysl nedokázal udržet v plusu a klesal o 2,1 %. To je zklamání jak vůči našemu odhadu (+3,6 %, resp. +1,7 %) tak vůči očekáváním trhu. Meziměsíčně si proti listopadu pohoršila průmyslová produkce o 2,9 % a nepotvrdily se tak některé naděje ohledně zlepšující se situace v dodavatelských řetězcích. Jasně to dokazuje situace v sektoru výroby motorových vozidel, kde meziroční pokles o 15,8 % odebral z celkového výsledku 2,8 procentního bodu a po nadějném listopadu přišel další meziměsíční pokles (-4,4 %).
C:\fakepath\eurusd-tydenik-20122021-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (20.12.2021)

20.12.2021 Minulý týden na měnovém páru EUR/USD nedošlo k žádné aktivaci nového obchodu podle mého týdenního komentáře, protože nebyla prolomena žádná vstupní S/R zóna. Volatilita tedy zůstává na poměrně nízké úrovní a Vánoční nálada už je na trzích znát. Je pravděpodobné, že tomu nebude jinak ani poslední dva týdny tohoto roku.
img

Průmysl meziměsíčně v plusu, automobilky nadále brzdou

07.12.2021 Tuzemská průmyslová výroba zůstala dle očekávání v útlumu i na počátku posledního čtvrtletí. V říjnu produkce poklesla meziročně (bez očištění o kalendářní vlivy) o 7,4 %, více než činil medián trhu (6,8 %). Stejně jako tomu bylo v září, zhoršil celkový výsledek především automobilový sektor, kde objem výroby meziročně ztrácel 32,9 %. Po očištění o kalendářní vlivy meziroční pokles dosahoval 4,9 %. Oproti září se ovšem dostavilo navýšení celkového objemu výroby o necelé 1 %. Jedná se tak o vylepšení po meziměsíčním poklesu o 3,0 % o měsíc dříve.
C:\fakepath\Británie3.jpg

Objem zakázek v britském zpracovatelském průmyslu stoupl na rekord

24.11.2021 Britské průmyslové zakázky tento měsíc prudce vzrostly. Objem zakázek stoupl na nejvyšší hodnotu přinejmenším od roku 1977, kdy se začal tento údaj sledovat. Na nejvyšší hodnotu za 44 let se vyšplhala také očekávání růstu cen. Vyplývá to z průzkumu, který dnes zveřejnila Konfederace britského průmyslu (CBI).
img

Průmyslová mizérie trvá

08.11.2021 Tuzemská průmyslová výroba během letošního září meziročně poklesla o 4 %, což v meziměsíčním srovnání odpovídá snížení produkce o 3,3 %. Průmyslové zakázky meziročně klesly o 1,2 %, přičemž tento vývoj lze přičíst hlavně úbytku těch ze zahraničí (-3,1 %), zatímco tuzemské narostly (+3,5 %). Objem tržeb meziročně klesl o 0,7 % a i zde to bylo vinou těch ze zahraničí (-4,6 %), naopak české se zvyšovaly (+5,2 %). Průměrný evidenční počet zaměstnanců v průmyslu meziročně stagnoval, zatímco jejich průměrná mzda vzrostla o 4,2 %.
img

Inflace v Polsku je poprvé po 20 letech nad 5 %. ČR má nezaměstnanost 2,8 %, nejnižší v EU

03.09.2021 Turecká ekonomika zaznamenala ve druhém kvartále mezičtvrtletní růst o 0,9 %. V meziročním srovnání však se HDP zvýšilo o úctyhodných 21,7 %. Tamní ekonomika byla jedná z mála světových ekonomik, která dokázala růst i v minulém roce, kdy docházelo k lockdownům.
img

Ranní okénko - Ceny výrobců zůstávají zvýšené, trh vyčkává měsíční statistiku z amerického trhu práce

02.09.2021 Po včerejším slabém růstu zaměstnanosti v USA – report ADP skončil výrazně pod odhady – je dnes na řadě další údaj z tamního trhu práce. Tentokrát dorazí týdenní statistika počtu nových a pokračujících žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Trh očekává nepatrné zlepšení. Jedná se ale o relativně volatilní ukazatel, a tak by případné překvapení nemělo mít výraznější odezvu na finančním trhu. K citelnějšímu poklesu počtu žádostí by mohlo dojít v druhé polovině září, protože přestane platit řada pandemických podpůrných programů pro nezaměstnané. Otázkou je, zda následně uvidíme také klesající trend volných pracovních míst.
img

Ranní okénko - PMI přinese nové informace o situaci na nabídkové straně

01.09.2021 Tuzemský PMI index pro zpracovatelský sektor nastíní, jak si uprostřed třetího čtvrtletí vede průmyslová výroba. Kromě tempa expanze produkce očekáváme nové informace o stavu dodavatelských řetězců, jelikož zintenzivnění potíží by brzdilo českou ekonomiku i ve druhé polovině roku. V neposlední řadě je vývoj na nabídkové straně směrodatný také pro inflaci, konkrétně její nákladovou složku. V českém kalendáři je dále údaj o státním rozpočtu. V tom evropském jsou německé maloobchodní tržby a míra nezaměstnanosti. Jak je zvykem vydal německý statistický úřad údaje již brzy ráno a podle nich maloobchodní tržby poklesly o 0,3 % r/r oproti odhadovaným +3,6 %. Míra nezaměstnanosti v eurozóně měla zaznamenat již čtvrté snížení v řadě z červencových 7,7 % na 7,6 %, a opět se tak vzdálit od pandemického vrcholu 8,6 % z loňského léta. Odpoledne se pozornost obrátí směrem k USA, kde vyjde statistika o růstu zaměstnanosti z dílny institutu ADP a průzkum mezi nákupními manažery v průmyslu od ISM, který měl stejně jako PMI v srpnu poklesnout.
img

Ranní okénko - Dozvíme se, co stálo za vývojem ekonomiky ve druhém čtvrtletí

31.08.2021 ČSÚ dnes ráno zveřejní zpřesněný odhad HDP za druhé čtvrtletí, který odhalí strukturu růstu ekonomiky a případně i revizi předběžného výsledku. V eurozóně vyjde srpnová inflace a v USA spotřebitelská důvěra. Koruna osciluje okolo EUR/CZK 25,56.
img

Ranní okénko - Očekávání ohledně akce Fedu upřesní statistika z trhu práce

30.08.2021 Tento týden se zaměříme na domácí data. Pro druhé čtvrtletí bude zveřejněna průměrná hrubá měsíční mzda, která podle nás meziročně vzrostla dvouciferným tempem. Dorazí také srpnový PMI index pro průmyslový sektor a údaje o státním rozpočtu ke konci srpna. Zpřesněný odhad HDP za druhé čtvrtletí odhalí, co stálo za překvapivě slabém mezičtvrtletním růstu ekonomiky. Z globální ekonomiky s dopadem na finanční trhy bude klíčová zpráva z amerického trhu práce. Neméně důležitá bude ale také srpnová inflace v eurozóně.
img

Ranní okénko - ČNB pravděpodobně opět navýší sazby

02.08.2021 Tento týden ČNB patrně opět navýší hlavní úrokovou sazbu. Dále dorazí měsíční data z tuzemské ekonomiky za červen. Ucelí tak pohled na druhé čtvrtletí, během kterého ekonomika vzrostla významně nižším tempem (o 0,6 % k/k), než se očekávalo (konsensus 2,0 % k/k). Zajímat nás bude především výsledek průmyslové výroby, respektive dopady komplikací na nabídkové straně. V tomto ohledu přinese důležitý update červencový PMI průzkum ve zpracovatelském průmyslu, který vyjde dnes v 9:30. Další v pořadí je údaj o státním rozpočtu ke konci července. Z globální ekonomiky tento týden dominuje měsíční report z amerického trhu práce – dle odhadů akcelerovalo nabírání zaměstnanců a míra nezaměstnanosti poklesla na 5,7 %. V Evropě budeme sledovat především německý průmysl a tovární objednávky.
img

Česko má nejnižší nezaměstnanost v eurozóně. ECB plánuje utáhnout uvolněnou monetární ekonomiku

02.07.2021 Míra nezaměstnanosti v eurozóně se v květnu snížila z 8,1 % na 7,9 %. V Evropské unii pak došlo k poklesu nezaměstnanosti o jednu desetinu procentního bodu na 7,3 %. Nejnižší zaměstnanost z celé EU stále přetrvává v České republice (3,3 %). Nizozemsko se však také může pochlubit stejnou úrovní nezaměstnaností.
img

EU hlási 15 mil. nezaměstnaných lidí. Průměrná mzda v České republice vzrostla o 3,2 %

04.06.2021 Ruský ministr financí Anton Siluanov na ekonomickém fóru v Petrohradu oznámil, že Rusko hodlá ze svého státního investičního fondu (FNB) vyjmout všechna dolarová aktiva, která by měly být nahrazeny eury, jüany a zlatem. „Podobně jako centrální banka jsme se rozhodli omezit investice fondu do dolarových aktiv“, dodal Siluanov.
img

Yellenová se obáva vysoké inflace v USA. Republikáni navrhli snížení infrastruktúrniho plánu na 928 mld. USD

28.05.2021 Institut GfK zvěřejnil svůj index spotřebitelské nálady v Německu za červen, který se zvýšil na -7 bodů z květnových -8,6 bodu. Dochází tedy ke zlepšení spotřebitelské důvěry v největší evropské ekonomice, avšak analytici očekávali daleko významnější zlepšení (-5,2 bodu).
img

Yellenová se obáva vysoké inflace v USA. Republikáni navrhli snížení infrastrukturního plánu na 928 mld. USD

28.05.2021  Institut GfK zvěřejnil svůj index spotřebitelské nálady v Německu za červen, který se zvýšil na -7 bodů z kvě...
img

Dolar v reakci na pracovní místa prudce poklesl. Rusnok očekává zvýšení sazeb již tento rok

07.05.2021 Česká národní banka na svém květnovém zasedání dle očekávání ponechala základní úrokovou sazbu na 0,25 %. V nové makroekonomické prognóze došlo k poměrně značnému zhoršení odhadu vývoje ekonomiky pro letošní rok z 2,2 % na 1,2 %. V následujícím roce však ČNB prognózu upravila směrem nahoru a nově tedy počítá s růstem ekonomiky o 4,3 %, když v únorové prognóze predikovala růst o 3,8 %.
img

Ranní okénko - Obchodní bilance USA rekordně nízko, tlaky na ceny vstupů rekordně vysoko

05.05.2021 Z Evropy dnes dorazí finální hodnoty PMI indexů za duben, které by měly potvrdit, že index pro sektor služeb se již posunul mírně do pásma expanze. Ke zlepšení ovšem vede spíše složka očekávání nežli aktuální situace, když restrikce v řadě zemí stále zůstávají platná.
img

Ranní okénko - Březnová data ucelí pohled na první kvartál

03.05.2021 Sada dat HDP ze závěru minulého týdne přinesla příjemné překvapení. Ekonomika ČR se v prvním čtvrtletí propadla o 0,3 % k/k a předčila tak konsensus tržního odhadu (-0,8 % k/k). Povzbudivá by měla být i várka tuzemských ekonomických dat za březen (průmysl a maloobchod) v tomto týdnu. Za poslední dobu jsme si zvykli na záporná čísla, teď už ale lze počítat až s dvouciferným růstem. Půjde však o statistický efekt nízké srovnávací základny z minulého roku, a ne o zlepšení situace. Přeci jen byla ekonomika v březnu nadále zužována restrikcemi.
img

MMF zlepšil odhad růstu globální ekonomiky na 6 %. Itálie připravuje podporu pro firmy ve výši 30 mld. eur

09.04.2021 Mezinárodní měnový fond upravil odhad růstu globální ekonomiky směrem nahoru z 5,5 % na 6 %. Prognózu fond upravil zejména kvůli dalším stimulačním opatřením, které zavedly vlády v některých velkých ekonomikách a také kvůli postupnému proočkování obyvatelstva. MMF však upozorňuje na velmi nejistý vývoj světové ekonomiky, který bude závislý na vyřešení koronavirové krize.
img

Ranní okénko - Průmyslové zakázky rostly, výroba ale nečekaně klesla

09.04.2021 Dnešní ekonomický kalendář zeje prázdnotou. Odpoledne dorazí pouze údaje o amerických cenách průmyslových výrobců, od kterých se za březen čeká zrychlení meziročního růstu. Hlavní událost je již za námi. Po včerejším zveřejnění tuzemských měsíčních dat o průmyslové výrobě a zahraničním obchodu byl dnes ráno na řadě německý Destatis. Nejdříve se ale zaměříme na data z tuzemska, která přinesla překvapivý vývoj.
img

Rozbřesk: Německý průmysl dál padá kvůli výpadkům subdodávek

09.04.2021 Průmysl jako by začal podle posledních čísel klopýtat. Za únor došlo k poklesu výroby o 2 %, a to zejména kvůli poklesu výroby v hlavních odvětvích v čele s automobilkami. Tam meziročně výroba poklesla o 8 %, když na ně pravděpodobně dolehl dočasný nedostatek vstupů.
img

Průmyslová výroba, ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

08.04.2021 Průmyslová výroba vykázala v únoru meziroční pokles o 2,6 %, zatímco trh očekával růst výroby zhruba v oblasti 0,5 %. Tahounem únorového poklesu byla výroba motorových vozidel, jež se propadla o 8 %, přičemž roli zde mohly sehrát komplikace v dodávkách potřebných komponent.
img

Podpora ve výši 1,9 bil. dolarů pro USA schválena. Přehřátí ekonomiky ani inflace se Joe Biden nebojí

12.03.2021 Průmyslová výroba v Německu v lednu překvapivě meziměsíčně klesla o 2,5 %, když se očekával mírný růst o 0,2 %. Dané údaje podle analytiků naznačují zpomalení ekonomické aktivity od začátku roku v největší evropské ekonomice.
img

Komentář Radomíra Jáče k průmyslové výrobě

12.03.2021 Průmyslová výroba vykázala v lednu meziroční pokles o 4,4 %, což bylo do značné míry dáno nepříznivými kalendářními efekty, neboť letošní leden měl o dva pracovní dny méně než stejný měsíc loňského roku.
img

Prudký pokles tržeb v eurozóně o 6,4 %. Růst HDP a spotřebitelské důvěry v USA překonává očekávání

05.03.2021 České hospodářství zaznamenalo v minulém roce nejhlubší propad od vzniku samostatné České republiky. Podle zpřesněného odhadu Českého statistického úřadu HDP vloni pokleslo o 5,6 %. „Nejvýrazněji k poklesu, o 2,2 procentního bodu, přispěl vývoj ve skupině odvětví obchodu, dopravy, ubytování a dále průmysl o 2,1 procentního bodu,“ konstatoval ředitel odboru národních účtů ČSÚ Vladimír Kermiet.
img

Ranní okénko - Výrobní ceny v eurozóně by měly reflektovat rostoucí náklady

03.03.2021 Evropský kalendář dnes nabídne lednový index průmyslových cen, kterému bude trh věnovat pozornost s ohledem na rekordně svižný růst cen vstupů, jež odhalily výsledky PMI indexů. Z USA dorazí údaj o sentimentu v průmyslu a o zaměstnanosti v soukromém sektoru.
img

Ranní okénko - Německé maloobchodní tržby se propadly

02.03.2021 Dnes dorazí zpřesněný odhad vývoje českého HDP v posledním čtvrtletí loňského roku z dílny Českého statistického úřadu. Kromě tradičních detailnějších informací o vývoji tuzemského hospodářství bude dnešní údaj zajímavý i z pohledu případné revize. Vzhledem k dynamice vývoje je totiž tato eventualita pravděpodobnější než obvykle a data naznačují, že by mohlo dojít k mírnému zlepšení původně udávaného poklesu o 5 % meziročně.
img

Ranní okénko - Za výsledkem HDP v závěru roku stál patrně zejména čistý vývoz

01.03.2021 Z českých dat budeme tento týden sledovat zejména zpřesněný odhad HDP včetně jeho detailní struktury. Před tím je ale na řadě PMI ve výrobě, který sice nebude reflektovat aktuální vypjatou epidemickou situaci, přinese ale nové informace o komplikacích v dodavatelských řetězcích a tím pádem o vývoji nákladových tlaků. Český kalendář nakonec uzavře údaj o únorové nezaměstnanosti. Z ekonomiky eurozóny bude stěžejní předběžný odhad spotřebitelské inflace. V USA je na řadě měsíční statistika z trhu práce.
img

Prognóza ČNB: Rychlejší růst ekonomiky v 2021 a trojí zvýšení sazeb. Vše však závisí na rychlosti rozvolňování

05.02.2021 Farmaceutické společnosti Pfizer a BioNTech oznámily, že hodlají od poloviny února opět zvyšovat počty dodaných vakcín do Evropské unie. Ve druhém čtvrtletí letošního roku by pak evropské státy měly obdržet o 75 milionů vakcín více, než se původně očekávalo. EU totiž potřebuje urychlit proočkování obyvatelstva.
img

Ranní okénko - Inflace v eurozóně pravděpodobně zesílila

03.02.2021 Spotřebitelské ceny v eurozóně v lednu dle konsensu trhu meziměsíčně nepatrně zlevnily o 0,1 %. V meziročním vyjádření by to znamenalo citelnější pohyb, konkrétně z -0,3 % na 0,6 %. Ke zdražení mělo dojít i ve složkách jádrové inflace z 0,2 % na 0,9 %. K vyšší meziroční inflační dynamice přispěl růst německých spotřebitelských cen, do kterých se promítlo zrušení dočasného snížení daně z přidané hodnoty. Navíc byla navýšena uhlíková daň, což by se mělo odrazit ve vyšších cenách pohonných hmot, kde svou roli sehrály také vyšší ceny ropy. Lednový odhad inflace se však potýká s nejistotou. Je totiž otázkou, do jaké míry pandemie a ekonomické uzávěry narušily sezónní nastavení cen, které je pro začátek roku typické. Kromě toho bude v lednové inflaci přenastavena kompozice vah některých složek. Je možné, že změny se budou týkat právě cen u položek, které byly citelněji ovlivněny pandemií. Na cenový vývoj v eurozóně se podíváme i ze strany výrobní. RBI počítá s meziměsíčním nárůstem výrobních cen v prosinci o 0,8 %, což by znamenalo pohyb z meziročních -1,9 % na úroveň -1,2 %.
img

Ranní okénko - Potěší nás dnešní HDP?

02.02.2021 Dnes se dozvíme první odhad vývoje českého hrubého domácího produktu za poslední čtvrtletí loňského roku. Po meziročním poklesu o 5 % ve třetím kvartále tentokrát trh vyhlíží jeho prohloubení na -7,6 %, což by v mezičtvrtletním vyjádření odpovídalo -2,5 %. Náš odhad je ještě mírně skeptičtější, když očekáváme -7,9 resp. -2,7 %. Českou ekonomiku oproti jarní vlně uzavírek lépe podržel průmysl a zahraniční obchod, ztráty budou sčítat hlavně služby. Podle dosavadních indikací z ostatních evropských zemí, které vesměs vykazovaly nad očekávání dobré výsledky, ovšem doufáme, že budeme také pozitivně překvapeni.
img

Ranní okénko - Poslední data ukazují na mírnější pokles české ekonomiky

01.02.2021 Ekonomická data očekávaná tento týden nám umožní vyčíslit ekonomické ztráty za minulý rok. Budou zveřejněny předběžné odhady HDP za čtvrtý kvartál jak pro ekonomiku českou, tak i eurozóny. Současně dorazí indexy nákupních manažerů, díky nimž budeme moc zaktualizovat stav ekonomik v právě probíhajícím čtvrtletí. Neméně důležité bude zasedání ČNB.
img

Průmyslová výroba ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

08.01.2021 Průmyslová výroba si v listopadu udržela mírný meziroční růst, pokud celkový výsledek očistíme o vliv počtu pracovních dní. Pokračuje také růst nových zakázek a tržeb, listopadový růst byl nicméně slabší než v říjnu. Přesto ale lze konstatovat, že se tuzemskému průmyslu daří s tím, jak druhá vlna pandemie nemá přímý dopad na průmyslovou výrobu a také zahraniční obchod funguje v zásadě bez omezení. Pro domácí výrobce je důležité, že průmyslu se dobře daří napříč Evropou, zejména pak v Německu, s nímž je tuzemský průmysl úzce provázán.
img

Ranní okénko - Německá inflace zřejmě meziměsíčně stoupla

06.01.2021 Dnešní ekonomický kalendář je nabitý. Jako první budeme vyhlížet tuzemský zahraniční obchod za listopad. Z Německa později dorazí prosincová inflační zpráva a eurostat zveřejní ceny průmyslových výrobců za listopad. Datům z USA budou dominovat tovární objednávky, zpráva o zaměstnanosti od ADP a zápis z prosincového zasedání Fedu. Včerejší výsledky voleb do amerického Senátu zůstaly příliš těsné na to, aby bylo rozhodnuto, zda kontrolu převezmou demokraté či republikáni.
img

Britové míří do dalšího lockdownu

05.01.2021 Dnes se dozvíme konečný stav českých státních financí za rok 2020. Jejich deficit dosáhl již v listopadu zhruba 340 mld. Kč a podle předběžných indikací, které médiím poskytla ministryně financí, mezitím narostl o dalších přibližně 30 až 40 mld. Loňský rok tak přinese nejvyšší schodek rozpočtu v české historii, ovšem tento primát mu nemusí dlouho vydržet. Vzhledem k nedávno schválenému daňovému balíčku i pokračujícím restriktivním opatřením a s nimi spojeným kompenzacím bude rozpočet hned v příštím roce zřejmě opět atakovat podobné úrovně.
img

Ranní okénko - Od českého průmyslu se čeká dobrý výsledek

04.01.2021 První týden roku 2021 bude odstartován indexy nákupních manažerů (PMI) za prosinec. Zajímavý bude především tuzemský index PMI ve výrobě, jelikož z ekonomiky Německa, eurozóny i USA již dorazí pouze finální výsledky, u kterých trh nepočítá s výraznějšími odchylkami – mělo by tak být potvrzeno zlepšení oproti listopadovému výsledku. To indikuje pozitivní vývoj i u českého PMI. Počítáme s dalším posunutím do pásma expanze z 53,9 na 54,8 bodů.
img

Průmyslová výroba ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

08.12.2020 Průmyslu se daří, neboť druhá vlna pandemie nevedla k přímým omezením ani ve výrobě, ani v zahraničním obchodu.
img

Britové začínají jako první očkovat proti koronaviru. Vývoj ekonomiky USA je dobrý, říká Powell

04.12.2020 Tento týden dorazily dobré fundamentální zprávy z Číny, když čínský statistický úřad zveřejnil, že aktivita v tamních továrnách v listopadu vzrostla nejvíce za tři roky. Zpracovatelský sektor se dokonce již nachází nad úrovní před příchodem coronaviru. Index nákupních manažerů (PMI) tedy v listopadu vzrostl z říjnových 51,4 bodu na 52,1 bodu.
img

Ranní okénko - Vrátí se české mzdy k růstu?

04.12.2020 Dnes dorazí klíčové údaje o vývoji na českém trhu práce. Nejprve se dozvíme statistiku průměrných mezd za třetí čtvrtletí letošního roku, od které si slibujeme návrat k reálnému růstu. Ve druhém kvartále sice průměrná reálná mzda poprvé po téměř sedmi letech poklesla, ovšem bylo to do značné míry dáno nucenými uzavírkami provozů a přechodem zaměstnanců na výplatu ze státních podpůrných programů. To se již ve třetím čtvrtletí dělo podstatně méně, a trh i my tak věříme, že se české mzdy reálně opět zvýšily. O něco později se dozvíme i listopadovou hodnotu tuzemské míry nezaměstnanosti, měřené metodikou MPSV. Vzhledem k pokračujícím mzdovým dotačním programům nečekáme velkou změnu v počtu uchazečů o zaměstnání. Zda bude zopakována říjnová hodnota 3,7 %, či dojde k mírnému nárůstu, bude zřejmě pouze otázka zaokrouhlení. My se kloníme k druhé variantě.
img

Ranní okénko - Ceny průmyslových výrobců v eurozóně zůstávají utlumené

03.12.2020 Dnešek nenabízí z české ekonomiky žádné události, dochází ovšem k posunu tabulky PES na třetí stupeň, což mimo jiné znamená otevření obchodů a služeb. Naši pozornost tak obrátíme k dění v eurozóně a USA.
img

Ranní okénko - Míra nezaměstnanosti v eurozóně pravděpodobně mírně vzrostla

02.12.2020 Dnes budeme sledovat dění v eurozóně. Za listopad dorazí míra nezaměstnanosti, která dle trhu vzrostla na 8,4 % z říjnových 8,3 %. RBI počítá s nárůstem na 8,5 %. Mírný trend narůstající nezaměstnanosti bude pak pravděpodobně pozorovatelný i v příštích měsících. Zaprvé, ekonomické uzavírky napříč členskými státy vedou ke škrtům pracovních pozic, zejména pak v odvětví služeb. Dále hrozí, že dojde po skončení druhé vlny pandemie k trvajícímu zrušení některých pracovních míst, která byla původně pouze dočasně pozastavena. Tím by se navýšil počet lidí na úřadech práce.
img

Ranní okénko - Německé ceny prohloubily pokles

01.12.2020 Dnes ráno dorazí od Českého statistického úřadu zpřesněný odhad růstu HDP za letošní třetí čtvrtletí. To bylo výrazně méně zasaženo restrikcemi a ekonomika si v něm tak dočasně oddechla, když měla mezikvartálně vyrůst o 6,2 %, což ovšem nadále znamená oproti loňsku propad o 5,8 %. Dnešní údaj bude zajímavý jednak kvůli potenciální revizi, kterou vzhledem k dramatickým okolnostem nelze vyloučit, a hlavně pak kvůli možnosti nahlédnout i do detailnější struktury HDP.
img

Ranní okénko - Dozvíme se, které složky nejvíce přispěly k růstu českého HDP ve třetím čtvrtletí

30.11.2020 Kromě hojného počtu ekonomických dat přinese nastávající týden také uvolňování restriktivních opatření v několika evropských státech včetně Česka. Na včerejším mimořádném jednání vláda rozhodla, že ve čtvrtek 3. prosince dojde k přechodu do třetího stupně PES. To znamená, že v omezené podobě bude možné otevřít restaurace, obchody i ostatní služby. Nicméně nařízení, jako například dodržování rozestupů nebo omezený počet zákazníků budou platit i nadále. Uvolnění opatření by v nejbližších dnech měly oznámit také vlády Velké Británie, Irska a Francie.
img

Ranní okénko - Měsíční data zkompletují pohled na předchozí kvartál

02.11.2020 V nastávajícím týdnu budeme vyhlížet reakce vlád evropských zemí na další vlnu koronaviru. Česká vláda prodloužila trvání nouzového stavu do 20. listopadu. K uzavírkám přistoupilo také Německo, Francie a Spojené Království. Sada měsíčních tuzemských dat z průmyslu, maloobchodu a zahraničního obchodu ucelí pohled na předchozí kvartál. ČNB rozhodne o úrokových sazbách a v USA se dozvíme jméno vítěze prezidentských voleb.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (12.10.2020)

12.10.2020 Minulý týden došlo na měnovém páru EUR/USD k aktivaci dalšího obchodu, na který jsem s předstihem upozornil v mém týdenním komentáři. Došlo totiž k prolomení horní vstupní S/R zóny, čímž došlo ke vstupu do long pozice, která však neměla dostatek býčí síly a obchod tak skončil na omezeném Stop-Lossu. Na konci týdne však trh tuto hladinu opětovně prolomil a v rámci pravidel mé obchodní strategie došlo k druhému vstupu do obchodu, který tentokrát velmi přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu.
img

Pokles průmyslové výroby - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

07.10.2020 Průmyslová výroba v srpnu meziročně klesla o 8 %, což znamená nejvýraznější pokles za uplynulé tři měsíce.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Růst průmyslových zakázek v Německu v srpnu překonal očekávání

06.10.2020 Průmyslové zakázky v Německu se v srpnu meziměsíčně zvýšily o 4,5 procenta, což je výrazněji, než se očekávalo. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad. Údaje tak podporují naděje, že německá ekonomika se ve třetím čtvrtletí citelně zotavila. Růst objemu zakázek zrychlil z červencových 3,3 procenta, velkou měrou k tomu přispěla silnější poptávka v eurozóně.
img

Index Exportu – ani jaro český export nepovzbudí

30.01.2020 Podle odhadu Indexu Exportu se listopadový pokles českého vývozu na konci roku 2019 opakovat nebude a celoročního hodnota vyvezeného zboží z Česka na zahraniční trhy dosáhne nového rekordu, téměř 3,7 biliónů korun. Přesto první čtvrtletí letošního roku bude ve znamení mírného poklesu hodnoty českého vývozu. V dubnu se podle aktuálního odhadu Indexu Exportu český vývoz vyrovná loňské výkonnosti.
Související klíčová slova: Banco Santander | Zveřejněné údaje | Acacia Communications | Uvolněné měnové politiky | Průmyslové zakázky v Německu | Průmysl v listopadu | Hodnota společnosti | Volatilní | Vývoj | Data z trhu práce | Nikola | Allianz | Akcie ropy v roce 2021 | Pokračování růstu | EUR | Bundesbank | Konfederace britského průmyslu (CBI) | Nezaměstnanost v eurozóně | Daimler | Vít Hradil | Yandex | Salesforce | Wal-Mart Stores | Automobilový sektor | Itálie | McDonald's | PEPP | Vývoj ceny zlata | Očekávání | Korelace | Finanční injekce | Trh s akciemi | Německý export | Nejbohatší | Ruská centrální banka | Brent | Londýnské burzy | Zasedání ČNB | Schodek státního rozpočtu | Oživení ekonomiky | Stimulační balíček | Trh práce | Evropská komise | Diverzifikace | Investice | Britská centrální banka | DXY | Rozvolnění | Saldo běžného účtu | Potenciál | XEL | Coca-Cola Company | Index aktivity | Dění na světových burzách | Škoda Auto | ADP report | Růst amerického dolaru | Ifo | Úspěšnost strategie | Prognózy | ČNB Jiří Rusnok | E.ON | Vyhlídky dolaru | Rekord | Raiffeisenbank | Portfolio | Béžová kniha | Devon Energy | Důvěra v ekonomiku | IHS | Impuls | Český statistický úřad | EUR/USD | Nálada v průmyslu | Důvěra investorů | Spotřebitelé | Goldman Sachs | Strach | Český průmysl | Wolters Kluwer | Price Action | FinTech | Index spotřebitelské nálady | Tuzemské hospodářství | Aktuální vývoj | Kávové akcie | Opatrný optimismus | Lagardeová | Průměrné mzdy | JDE | Výnos | Soukromá spotřeba | Akcie těžařů | Delta | Vzdělávání | Šéf Fedu | Reddit | Intel Corporation | Import | Britové | Investiční portfolio | Společnost Sentix | Australský dolar | Plány | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | CISCO | Francie | Coca-Cola | S/R zóna | Odhad HDP | Ekonomický sentiment | Uber Technologies | Celková průmyslová výroba | Projekce | Total | Rezistence | Maďarsko | Zpracovatelský sektor | Ukazatel | Henkel | Pozitivní zprávy | Prognóza | Finanční instituce | Amgen | Nová makroekonomická prognóza | Ropa WTI | Výkon | Micron | Verizon Communications Inc. | Honeywell International Inc. | Data z tuzemské ekonomiky | Výrobní sektor | Brexit | ZEW index | Burzy | Americký prezident Joe Biden | Druhy akcií | Export | DTE | Britský premiér | Zynga | AI | Gilead | Comcast | Zpřísňování měnové politiky | Ekonom společnosti | Zpráva | Unie | Ekonomická aktivita | Vývoz do USA | Měnový fond | Nastavení úrokových sazeb | ISM pro sektor služeb | Ahold Delhaize | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Tovární objednávky | Průmyslová výroba v Německu | Fintech společnosti | Breakout strategie | Zvýšení sazeb | Vládní výdaje | Investovat | Hrubý domácí produkt (HDP) | Skupování aktiv | RWE | Caterpillar | Týdenní shrnutí | Výrobní ceny | Bydlení | Lepší výsledky | EUR/CZK | Investoři | Disney | WallStreetBets | Dobré výsledky | Nejistoty | Investiční | Nejistota | Koruna | Asociace | Index PPI | Budoucnost | Dollar General Corporation | Inflace v lednu | Jak investovat do zlata | Makroekonomická prognóza | Bank of England | Airbnb | Onemocnění | Xetra | Vývoj průměrné mzdy | Kellogg | Česká měna | Objem exportu | Hold | Zavedení digitální daně | Růst německé ekonomiky | McDonald's Corporation | České koruny | USD/CZK | Makroekonomické ukazatele | Data z amerického trhu práce | Propad | Demokraté | HeidelbergCement | Uber | UnitedHealth Group | Data z ekonomiky | Evropské ekonomiky | Měsíční průzkum | Evropské akcie | Inflace v Polsku | Report ADP | Emoce | Nejprudší pokles | S&P | Vzdělání | BGA | Obchodování | Zvýšení daní | Americká centrální banka | Chevron Corporation | Nákupy dluhopisů | Thyssenkrupp | ZEW | GME | Covid | Eurostat | Prezident | Vesmírné akcie | Deflace | Investiční aktivita | Apple | Occidental Petroleum | Česká republika | Praha | 3M | AMAT | Opatření | Dividendové strategie | Odhad inflace | Firmy | FXstreet.cz | Nástroj | Výsledky | Ekonomické oživení | Fundamentální zprávy | Siemens | TIM | Fundamentální analýza | Stimulační opatření | OPEC+ | Objem | Equity | Halifax | Pozitivní impulz | Federální rezervní systém | Státní rozpočet | Světové krize | Průmyslová výroba | Pfizer | Posílení amerického dolaru | Covestro | Vesmírné akcie 2021 | Deficit | Polsko | Ratingová agentura | Reakce trhu | FRA | Příjem díky dividendám | Cenová hladina | Kering | CME | Exact Sciences | České PMI | Aktuální hodnoty měny | Jackson Hole | USD/PLN | OPEC | Index výrobních cen | Johnson & Johnson | Otevření obchodu | Dnešní makroekonomické ukazatele | Maloobchod | Aktuální cena ropy | Earnings | Brands | Moody's | Vstupy | Obchodní strategie | Čeští exportéři | Rakousko | CME Group | Americký dolarový index | Turecko | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Americké akcie | GfK Rolf Bürkl | Dopad pandemie | Ex-dividend | Mutace koronaviru | Kongres | Výsledky HDP | Trh | Komise | University of Michigan | SolarEdge Technologies | CL | Výkyvy | Zoetis Inc | Fed | Rolf Bürkl | Zahraniční obchod | Korekce | Spotřebitelská důvěra v USA | Vývoj ekonomiky | Konkurenceschopnost | SAP AG | Vývoz do Číny | VZ | Obchodní systém | Rating | Merck & Company | Pozitivní zpráva | Microsoft | Ceny v eurozóně | Data z USA | Odhad růstu HDP | Spotřebitelská inflace | Finanční rezervy | Long pozice | Exporty | Důvěra | Pravděpodobnost | Unce zlata | Výpadky | AA | Centrální banka | Andrew Bailey | HDP | QE | Odhad vývoje HDP | LYNX | GfK | Ekonomika Rakouska | Rizika | Společnosti | Aktivita v americkém sektoru služeb | API | Škoda | CZK | Reuters | Unilever | Baidu | QCOM | Chevron | Ekonomiky | Akcie Nikola | Euronext | Utahování měnové politiky | Deutsche Boerse | Růstový impuls | Prodeje aut | Klesající trend | Centrální banky | Boeing | Volby USA 2020 | Fiskální stimul | Evropské banky | GameStop | Analog Devices | Britský statistický úřad | Ztráta | Dividenda | Rostoucí náklady | Aktuální cena | Další růst | Situace na trhu | CVX | Cena | Předstihové ukazatele | ASML Holding NV | Air | Ceny | Prudký pokles | Finální odhad | ČNB | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Pokles | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | MGM | Royal Caribbean | Výrobní ceny v eurozóně | Index ISM | Americká ekonomika | Svět investování | Akcie týdne | COVID-19 | Guvernér ČNB | Index cen | Čínská vláda | Daně | Cena za akcii | České HDP | Pokles indexu | Růst výroby | Alexander Krüger | Zisky | Příjmy a výdaje | BNP Paribas | GRMN | Pozitivní výsledek | Miliardy eur | Cisco Systems | Akciový trh | Breakout | Růst cen | Dluhový strop | Shopify | ČSÚ | Pokles ekonomiky | Republikáni | DISH | Průměrná mzda | Ekonomka Raiffeisenbank | Nejlepší kávové akcie | SolarEdge | Nové rekordy | AMGN | Americké státní dluhopisy | Akcie Gamestop | WTI | LVMH | Bod | Miliardy korun | Guvernér japonské centrální banky | Shares | Raiffeisen Bank International | Reserve Bank of Australia | Pfizer a BioNTech | Honeywell International | Bankéři | Cena ropy | Očkování | Využití kapacit | Německá ekonomika | Inflace v listopadu | Cenový vývoj | Alphabet | Signály | MCD | IHS Markit | Statistiky | Peněžní zásoba | SAP | Spolkový statistický úřad | Propad HDP | Kurz | Měsíční mzda | Holger Schmieding | Ondřej Hartman | KO | Akcie v roce 2021 | Konsensus trhu | Kraft Heinz | Pravidelný příjem | Proinflační | Výroba v Německu | Platforma | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Ekonomické uzavírky | Německá průmyslová výroba | Domácí data | Predikce | Hospodářství | Prognóza IE | Australský premiér | Nárůst nezaměstnanosti | Hodnota indexu | Zasedání ECB | Philip Lowe | Fresenius Medical | Převis | Maloobchodní tržby v Německu | NN Group | Deutsche Lufthansa | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Vývoz | Recese | ZNGA | DG | ASML | GameStop akcie | Stimul | Výrobní index | Počet nových žádostí o podporu | Bilance | Prudký propad | Mondelez | Zpráva z amerického trhu práce | Ceny energií | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Fresenius SE | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Lenka Kalivodová | Průmyslová výroba v lednu | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Advance | Zoetis | Microsoft Corporation | Projev šéfa Fedu | Agentura Fitch | Světové ekonomiky | Trend | Adidas | OXY | Česká národní banka | Míra inflace | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Nařízení | Pioneer Natural Resources | HDP Francie | Ropné akcie | Farmaceutické společnosti | Fed index | Indexy | Zvyšování sazeb | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Průmysl | Investovat do zlata | Očekávané výsledky | Objem zakázek | Tempo růstu | Růst průmyslových zakázek | Continental | Biliony | Úrokové sazby | ETF | Akciové trhy | Zajímavé akcie | Deficit zahraničního obchodu Spojených států | UnitedHealth | Prezidentské volby USA | Obchodní aktivity | Long | Rally | KBC | Míra nejistoty | Intesa Sanpaolo | Osobní příjmy | Aktiva | Růst zaměstnanosti | Tuzemský průmysl | Nárůst cen energií | Business | Xcel Energy Inc. | Analytik GfK | Indikátory | Albemarle | Automatic Data Processing | Investments | Šance | Výsledky voleb | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Jerome Powell | Čínské akcie | Ministryně financí | Investice do kávy | Sentix | Ratingová agentura Fitch | Německý statistický úřad | Indexy PMI | Pochybnosti | Prodeje automobilů | Ekonomika eurozóny | iRobot | Sentiment | Investiční fondy | Berenberg | Největší pokles | Politika | Zvyšování úrokových sazeb | PLN | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | České mzdy | FinTech akcie | Deutsche Telekom | Indikátory důvěry | Nike | Forint | Velká Británie | Rating České republiky | Růst průmyslových zakázek v Německu | Německý průmysl | Výnosy amerických dluhopisů | Anton Siluanov | Zasedání FED | BASF | Pokles průmyslové výroby | Zlatá horečka | Nálada | Šéfka ECB | Technologické akcie | Měnové politiky | Hospodářská recese | Ekonomika | Růst vývozu | Historická maxima | Ekonomická data | Otto Daněk | Situace v průmyslu | Dohoda o brexitu | Commerzbank | Nezaměstnanost v EU | Zhodnocení | 5G akcie | Ceny zlata | Investice do zlata | Výhled | Timeframe | ESM | Vinci | Akcie v Hongkongu | Americký trh práce | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | Přísná opatření | Indexy nákupních manažerů | Sentix index | Zaměstnanci | PayPal | Finanční trhy | Dobrý výsledek | Expanze | Advance Auto Parts | General Motors | Fondy | Walt Disney | Komoditní trhy | Průmyslová výroba ČR | Německé ekonomiky | Počet Američanů žádajících o podporu | Philips | Počet nakažených | Český státní rozpočet | Intel | MSFT | Španělsko | GS | Saldo zahraničního obchodu | AIG | Krize | Fresenius | Daňové zvýhodnění | Slabší kurz | Prezidentské volby | Dollar | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | ZTS | Ukazatele | Úroková sazba | Devizové rezervy | České vlády | DIHK | Ekonomický kalendář | AXP | Guvernér Rusnok | Investovat do akcií | RBA | Asociace exportérů | Výprodeje | Akcie roku 2021 | SPWR | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Spotřeba domácností | Transakce | Březnová data | Slabší dolar | Měny | Volby | Sezónnost | Zaměstnanost | Profitovat | Irsko | Podíl eura | Energie | Special Purpose Acquisition Company | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Nezaměstnanosti v Německu | Měna | Inflace v prosinci | Daňové příjmy | Sazby | Historie | Internet of Things | Australská ekonomika | Thomson Reuters | Akcie NIO | USD | Klaus Regling | Walgreens | Jednání ČNB | Finanční trh | Eni | Britské hospodářství | ABN Amro | Partneři | IPO | Rusko | Ceny výrobců | Investování | Makroekonomické události | Zkušenost | Signál | Zdražování | S/R zóny | Předstihové indikátory | Britská vláda | EPS | ADP | Projev šéfa Fedu Powella | Biliony dolarů | Nejlepší ropné akcie | Short squeeze | Ropy | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Druhá vlna pandemie | Forex trader | Institut GfK | Očekávané Earnings | Výdaje | Akcie ropy | ZEW index ekonomického sentimentu | Firma McDonald's | Premiér Boris Johnson | Sázky | Radomír Jáč | Non-Farm Payrolls | ASX | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | United Technologies | Eura | Komentář Radomíra Jáče | Nizozemsko | Banky | CBI | Ceny pohonných hmot | Expedia | Růst | Centrální bankéři | Polská centrální banka | Příjmy | Hospodářské výsledky | ČTK | PMI pro sektor služeb | Český vývoz | WU | Dominion Energy | BIDU | Růst průmyslové výroby | Index | Komoditní | Lockdown | Merck KGaA | Wirecard | Akcie Alibaba | Výrobce elektromobilů | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Thermo Fisher | ISM index | Vakcinace | Dovoz | Citrix | Spekulovat | Poptávka po ropě | Konfederace | Hlavní ekonom | Posílení | Analýza | Moelis | Bayer | Co je akcie | VP Bank | Vstup na burzu | David Vagenknecht | Procter & Gamble | Cenové tlaky | Qualcomm | Thomas Gitzel | Pracovní místa | Deficit zahraničního obchodu | Eurex | Analytička | Americký index | NFP | CSCO | Německé maloobchodní tržby | Christine Lagardeová | České hospodářství | Volby USA | Data o HDP | Americký prezident | Bloomberg | GBP | HDP Německa | Globální ekonomiky | Průmyslové objednávky | Průzkum | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Airbus | Inflace | Americké centrální banky | PMI pro sektor | Zasedání Fedu | Janet Yellenová | Ceny ropy | Růst cen ropy | Zprávy | Pokles tržeb | Averze k riziku | Výrazný pokles | Vyhlídky | Sharpe ratio | CDW | Míra | Co je Sharpe Ratio? | Pokračující pokles | Program nákupu aktiv | Markit | Údaje | Politika centrální banky | HDP eurozóny | Výkonnost | Odhady trhu | Pandemie koronaviru | Zpřesněný odhad | Výsledky průzkumu | Mzda | Český index nákupních manažerů | Pokles HDP | Výpočet Raiffeisenbank | Shell | Epidemické situace | Index cen průmyslových výrobců | Applied Materials | Trigger | Sazby ČNB | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Oldřich Dědek | Reddit WallStreetBets | Exxon Mobil | Přehled | Alibaba | Průzkumy | Automobilky | Automobilový průmysl | Odhady HDP | Hrubý domácí produkt | WMT | Nejlepší akcie | CEE | Comcast Corporation | Graf | Ropa Brent | Short | Odvětví | Důvěra investorů v ekonomiku | Akcie 2021 | Česká koruna | Biden | Spotřebitelská nálada | Zveřejněná data | Italská vláda | Futures | Stavebnictví | Inflace v eurozóně | MRK | Nemovitosti | Institut Ifo | Index spotřebitelské důvěry | Index spotřebitelských cen | Dnešní HDP | Měsíční data | Turecká centrální banka | Ekonomická situace | Oživení světové ekonomiky | EUR Index | GameStop (GME) | Přehled o dění na světových burzách | Obchody | Míra nezaměstnanosti v Německu | Ekonomika ČR | Pokles české ekonomiky | Rally na akciích | ex | Čínský statistický úřad | Americká data | Růst výnosů | Boris Johnson | Volby v USA | Zvýšení úrokových sazeb | Time-Frame | JNJ | Strategie Ondřeje Hartmana | Rekordní minimum | DTE Energy | Počet pracovních míst | Medián | Prognóza ČNB | Index CPI | Index nákupních manažerů (PMI) | Electronic Arts | Kroger | FinTech akcie 2021 | Aleš Michl | Průmysl v eurozóně | S&P 500 | Generali Investments | Podpora | Růst spotřebitelských cen | Vonovia | Volatility | Prezident Joe Biden | Německá vláda | Pravidla EU | UnitedHealth Group Incorporated | Akcie roku | Haruhiko Kuroda | Den nezávislosti | CSX Corporation | Silný propad | Exxon | ECB | ING | Německo | Negativní dopad | Vývoj komodit | Nejvýraznější pokles | J P Morgan Chase & Co | Zahraniční forex | Visa | Statistické údaje | Tuzemský maloobchod | Konjunkturální průzkum | Investice do akcií | Walmart | Albemarle Corp | Makroekonomický kalendář | JPMorgan Chase & Co | Marathon | Propad indexu | Guvernér australské centrální banky | Grafy | Počet zákazníků | Kurz koruny | Rozpočet | Vivendi | Vice | Fiskální pomoc | PEPSICO | Ceny komodit | Státní dluhopisy | Cenový graf | PMI indikátor | Beiersdorf | Česká vláda | Analytici | Index nákupních manažerů | Dobré zprávy | Domácnosti | 3M Company | USA | Přehled o dění | Americký dolar | Royal Dutch Shell | Google | Situace | Evropská centrální banka | Guvernér | Nové zakázky | Guvernér Fedu | Tržby | Fond | Destatis | Arlington Asset Investment | Státní podpora | Stagnace | FOREX | Růst mezd | ISM indexy | Americká centrální banka (Fed) | Finanční prostředky | Eurozóna | Česká ekonomika | FXstreet | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Vývoz z Německa | Indikátor | Conference Board | JPM | Konsensus | Coinbase | Měnověpolitické zasedání | Inflační očekávání | Zboží dlouhodobé spotřeby | Ranní okénko | Situace na trhu práce | Statistika | NBP | Nižší ceny ropy | Dolarová aktiva | Ekonomiky eurozóny | Maloobchodní tržby | Měnová politika | Podnikatelská aktivita | American Express Company | Dluhopisy | PMI ve výrobě | Maďarská centrální banka | Nárůst nakažených koronavirem | ISM | Stimulační balík | Deliveroo | Počet firemních bankrotů | Sazby beze změny | Akcie Nikola Motor | Cisco Systems, Inc. | IPO Instacart | CAR | Poptávka | Enel | Trader | Fitch | Index Exportu | Co bude | Očekávání trhu | Odhady analytiků | Čína | Nominální růst | Obchodovat | Microsoft Corp | Infineon Technologies | PEP | Růst HDP | Peking | Zvýšení inflace | Nejlepší 5G akcie | Generali Investments CEE | Reporty | Turistický ruch | Stavební výroba | IPO Coinbase | Odhad růstu ekonomiky | Statistický úřad | Ruský ministr | RBI | Průmysl a zahraniční obchod | Klouzavý průměr | Investiční výdaje | JPMorgan Chase | Vývoj ceny | Payrolls | Protekcionismus | Podnikání | MPSV | Větší pokles | Problémy | Raiffeisenbank a.s. | Měny regionu | Objem dovozu | ROCE | Spotřebitelské ceny | PMI index | Micron Technology | Načasování | International Business Machines Corporation | Celkový výsledek | Manufacturing PMI | Ropa | Průměrná hrubá měsíční mzda | Obnovení růstu | Kanadský dolar | Sektor služeb | Deutsche Bank | Ekonom | Datový kalendář | Index PMI | Zpomalení růstu | Optimismus | Restrikce | SWIFT | Bank of Canada | Ekonomka | Růst ekonomiky | Počet nezaměstnaných | Tyson Foods | Dolar | Merck | Euro | Westpac | Dividendový výnos | Deutsche Post | Anheuser-Busch inBev | Obchod | Zlato | Ekonomové | Miliardy | EU | Schodek | Vojtěch Benda | Spojené státy | Obchodní bilance | Agilent | AXA | Plánované obchody | Novo Nordisk | SEC | Prodeje existujících domů | Obchodní aktivita | Linde | Analytik | Verizon Communications | DTE Energy Company | Hlavní ekonomka | Ticker | | Vyšší inflace | Air Liquide | Verizon | Pandemie | GSK | JPMorgan | Zpracovatelský průmysl | Velké investiční fondy | Western Union | PMI ve službách | Členové OPEC | IPO Airbnb | Práce | Helena Horská | Měnový výbor centrální banky | NKE | Slovensko | Pozice | Turecká ekonomika | Bilance zahraničního obchodu | CMCSA | Dna | Index amerického dolaru | Historie kávy | Růst cen výrobců | Bidenův stimulační balík | Stav ekonomik | Aktuální situace | Kurz koruny vůči euru | Zemědělství | Applied Materials | Hodnota dolaru | Výnosy | Dnešní ekonomický kalendář | Nikola Motor | Maloobchodní prodej | Tržby v eurozóně | Infineon | Schodek rozpočtu | ING Groep NV | Ztráty | Jak investovat | Lufthansa | Volkswagen | Goldman Sachs Group | Výrobní inflace | Home Depot | Oslabení | Gilead Sciences | Druhá vlna | Pracovní síly | Měnový výbor | Jak na pravidelný příjem | Komodity | Ministerstvo financí | Americký ISM | IPO Deliveroo | Vývoj trhu | Vypuknutí pandemie | Joe Biden | ČR | Automotive | Express | American Express | Ekonomické aktivity | Obchodní nastavení | Banka | Ekonomické restrikce | Dopady pandemie | Americké firmy | INTC | Objednávky | MGM Resorts | Sanofi | Počet nezaměstnaných v Německu | UNH | IRBT | Pracovní den | Úrokové sazby ČNB | Koronavirus | Žádosti o podporu | 5G | Vyšší ceny ropy | MMM | Zlepšení | Protiepidemická opatření | GM | Akcie | Aktuální Price Action | SEDG | Podniky | SPAC | Ministr financí | Průzkum ČSÚ | Riziko | Tým FXstreet.cz | INTU | QUALCOMM Incorporated | Inflace v USA | Domácí poptávka | Amazon | Výroba aut | Německá inflace | FOMC | Société Générale | Citrix Systems | Investment | Dow Chemical Company | Mzdy | Stimuly | Infrastrukturní plán | Zhoršení epidemické situace | Maloobchodní tržby v eurozóně | Británie | Prohlášení | Intuit Inc.
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Průmyslové oživení
Průmyslové podniky
Průmyslové recese
Průmyslové revoluce
Průmyslové společnosti
Průmyslové supervelmoci
Průmyslově-technologický holding
Průmyslové účely
Průmyslové velmoci
Průmyslové využití

Následující klíčová slova

Průmyslové zakázky v Německu
Průmyslové zboží
Průmyslový Dow Jones
Průmyslový index Dow Jones
Průmyslový konglomerát
Průmyslový růst
Průmyslový růst českých firem
Průmyslový sektor
Průmysl v Americe
Průmysl v březnu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FBS
eToro
NAGA
reklama
Fintokei SwiftTrader
Potvrďte prosím... Zavřít