Čtvrtek 23. května 2024 23:43
reklama
FTMO férovost
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
CapXmaster
reklama
FTMO sleva

Technická analýza denního pohybu cen hlavního měnového páru USD/JPY, čtvrtek 16. května 2024

16.05.2024 07:18  Autor: InstaForex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

analytics66458a70b0b4f.jpg

Z denního grafu vyplývá, že na hlavním měnovém páru USD/JPY se objevuje medvědí pattern 123, i když je EMA 20 momentálně stále nad EMA 50, což naznačuje, že v příštích dnech má pár potenciál korigovat, oslabovat a otestovat hladinu 151,85. Pokud by ji úspěšně prorazil směrem dolů, bude směřovat dál k hlavnímu cíli 149,73, a pokud ho momentum a volatilita podpoří, bude dalším cílem, kterého se tento hlavní měnový pár pokusí dosáhnout, hladina 146,47, ale je třeba dávat pozor a být ve střehu, pokud bude pokračovat posilování. Zejména pokud se páru USD/JPY podaří prorazit nad hladinu 158,30, všechny scénáře oslabující korekce, které byly popsány dříve, přestanou platit a automaticky se zruší.

(Disclaimer)

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Technická analýza - Den bez makrodat zahájil dolar útokem, aktuálně okupuje S2
  EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje pod hladinou denního pivotu na 1,1326 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se pohybuje v nižším neutrálním pásmu, aktuálně se nachází při hodnotě 35. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje down-trend. Ukazatel změny trendu Fractal signalizuje up-trend.
 • Technická analýza - Den bez makrodat zahajuje měnový pár u pivotu, dolar může navýšit zisky
  EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje pod hladinou denního pivotu na 1,1093 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se pohybuje v neutrálním pásmu, aktuálně se nachází při hodnotě 42. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje down-trend. Ukazatel změny trendu Fractal signalizuje up-trend.
 • Technická analýza - Den bez významných makrodat může být pro EURUSD úkrokem stranou
  EURUSD: Měnový pár se pohybuje pod denním pivotem. Oscilátor relativní síly RSI se nachází v neutrální oblasti. Aktuálně při 46 bodech. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje up-trend.
 • Technická analýza - Den D pro eurodolar: Podrazí Draghi euru nohy povolením měnových kohoutů?
  EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje mírně pod hladinou denního pivotu na 1,0602 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI ...
 • Technická analýza: Den „D“ ropy se pomalu blíží
  Tento týden proběhne dlouho očekávaná schůzka členů OPEC, na které by se mělo dohodnout prodloužení závazku o omezení produkce těžby ropy o dalších 9 měsíců. Cílem je snížit zásoby ropy na pětiletý průměr a v neposlední řadě i podpora cen černého zlata. Nejslabší článek současné dohody Irák potvrdil, že také podporuje prodloužení období omezené produkce do března 2018. Očekávané prodloužení závazku na další období je jedna věc a samotné dodržování této restrikce je věc druhá. Nicméně než nadejde den „D“, budou cenou ropy hýbat hlavně komentáře vyslanců jednotlivých zemí OPEC. Komentáře z posledního týdne se už postaraly o nemalý růst cen, tak uvidíme co přinesou nadcházející dny.
 • Technická analýza - Den nabitý makrodaty bude velkou výzvou pro eurodolar
  EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje při denním pivotu 1,1141 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI klesá pod hodnotu 5...
 • Technická analýza denního cenového pohybu komoditních měnových párů NZD/USD, pondělí 3. 7. 2023.
  Z toho, co můžeme vidět, na denním grafu NZD vidíme, že tomuto komoditnímu měnovému páru ve skutečnosti stále dominují prodejci, což je vidět z pohybu ceny, která se stále pohybuje pod klouzavým průměrem a je v kanálu, který klesá a je potvrzen indikátorem CCI, kterému se podařilo klesnout ze tří úrovní a nyní uvízl na úrovni 0, což naznačuje, že v současné době probíhá korekční rally, která je zastavena rezistencí na základě výše uvedených skutečností. NZD/USD se nyní snaží prolomit svou rezistenci v rozsahu oblasti 0,6146-0,6181, což je důležité během korekční rally, nepřesahuje úroveň 0,6231, takže NZD/USD má potenciál pokračovat v poklesu na úroveň oblasti 0,6062-0,6016.
 • Technická analýza denního cenového vývoje exotického měnového páru USD/IDR, pondělí, 25. března 2024
  Zdá se, že v nejbližších dnech má měna Spojených států amerických potenciál ke korekci směrem k oslabení vůči měně garuda na základě toho, co je vidět na denním grafu. Na grafu se USD/IDR pokusí otestovat hladinu 15 713, ale dokud nedojde ke korekci směrem k oslabení USD/IDR, která by přesáhla hladinu 15 560, tak USD/IDR opět posílí a měnu garuda porazí. Ve skutečnosti jsou totiž podmínky na tomto exotickém měnovém páru stále býčí, jak naznačuje pohyb ceny, která se stále drží nad 200 MA a je posílena potvrzením býčí konvergence mezi pohybem ceny USD/IDR vůči indikátoru Stochastic oscilátor, takže USD/IDR má potenciál znovu posílit k úrovni 15 783. Pokud pár tuto úroveň úspěšně překoná, pak dalším cílem, na který se zaměří, bude úroveň 15 844; a pokud ji dostatečně podpoří momentum a volatilita, další úrovní, o jejíž dosažení se bude pokoušet, je úroveň 15 908.
 • Technická analýza denního cenového vývoje komoditního měnového páru AUD/USD, pondělí, 25. března 2024
  Když se podíváme na 4hodinový graf komoditního měnového páru AUD/USD, tak ačkoli se zdá, že mu stále dominují prodávající, čemuž nasvědčuje jeho cenový pohyb pohybující se pod WMA 30 Shift 2 a vznik medvědí formace 123, na který navazuje několik medvědích formací Ross Hook (RH), ve skutečnosti se aktuálně pohybuje v bočním trendu, což potvrzuje WMA pohybující se na těle sloupcového grafu. Spolu s potvrzením skrytých odchylek mezi cenovým pohybem AUD/USD a indikátorem Stochastic oscilátor, pak má AUD/USD v blízké budoucnosti potenciál ke korekci ze své oslabující tendence posílit až na 0,6580; a pokud tato posilující korekce neprorazí nad úroveň 0,6638, pak ve skutečnosti AUD/USD ještě znovu oslabí až pod úroveň 0,6507. Pokud budou hybnost a volatilita dostatečně silné, pak není vyloučeno, že bude pokračovat v oslabování až k úrovním 0,6486 a 0,6405.
 • Technická analýza denního pohybu cen exotického měnového páru USD/IDR, pondělí 22. ledna 2024
  V denním grafu měnového páru USD/IDR aktuálně vidíme skryté odchylky mezi pohybem ceny a indikátorem CCI spolu s potvrzením, že pohyb ceny páru USD/IDR je nad linií MA 30, a novým patternem klesajícího rozšiřujícího se klínu. Dokud tedy nedojde k sestupné korekci, která by pronikla pod úroveň 15 369, pak bude pár USD/IDR znovu posilovat k hlavnímu cíli 15 724, a pokud budou momentum a volatilita dostatečně silné, pak bude dalším cílem úroveň 15 964.
 • Technická analýza denního pohybu cen indexu Nasdaq 100, čtvrtek 28. prosince 2023
  Za podmínky protnutí Tenkan sen a Kijun sen se Zlatým křížem nad Kumo a rozpětím Chikou a také při pohybu ceny nad Kumo je jisté, že směr indexu Nasdaq 100 je stále býčí, což podporuje potvrzení z indikátoru CCI, který dokázal prorazit nad 3 hlavní úrovně (-100, 0 a 100) a teď se drží v oblasti 100–0, pokud nedojde k sestupné korekci, která by prorazila pod úroveň 15 689,9, pak na základě výpočtu z E Projekce má #NDX potenciál otestovat úroveň 17 204,6.
 • Technická analýza denního pohybu cen komoditního aktiva ropy, pondělí 4. března 2024
  S výskytem patternu odchylky mezi pohybem ceny komoditního aktiva zemního plynu a oscilátoru Stochastik tušíme, že v nejbližších dnech má komoditní aktivum zemní plyn potenciál posilovat, přičemž může prorazit úroveň 1 917 směrem nahoru, a pokud se tak stane, pak bude mít #NG potenciál dál posilovat k prvnímu cíli na úrovni 2 263, a pokud budou momentum i volatilita vcelku podporující, pak není nedosažitelná ani úroveň 2 723, ale celý scénář posilování přestane platit, pokud na cestě k posílení dojde k sestupné korekci, kdy se při poklesu podaří prorazit pod úroveň 1 517.
 • Technická analýza denního pohybu ceny exotického měnového páru USD/IDR, pondělí 13. května 2024
  Podle toho, co vidíme v denním grafu, se exotický měnový pár USD/IDR v příštích dnech ještě pokusí otestovat úroveň 15 940,83. Dokud bude tato úroveň zvládat bránit páru USD/IDR v dalším oslabování k úrovni 15 837,51, bude pár mít stále potenciál znovu posilovat, a to až k úrovním 16 090,00 a 16 284,26. Pokud ho momentum a volatilita budou poměrně dobře podporovat, přičemž posílení páru USD/IDR potvrdí MA 20, který je stále nad MA 200, a stav oscilátoru Stochastic, který je už přeprodaný a připravuje se na opětovný růst nad úroveň 20.
 • Technická analýza denního pohybu ceny exotického měnového páru USD/IDR, pondělí 20. května 2024
  Když se podíváme na denní graf exotického měnového páru USD/IDR, vidíme, že pohyb ceny tvoří formaci vzestupného rozšiřujícího se klínu doprovázeného pozicí EMA 20, který proráží pod EMA 50, pak se potvrzuje, že pár USD/IDR aktuálně oslabuje dolů, kde se pokusí otestovat úroveň 15 914,88, a pokud v průběhu oslabování nedojde k výraznému posílení, zejména k průrazu nad úroveň 16 200, a hladina 15 914,88 bude úspěšně proražena směrem dolů, tak další úrovní, o kterou bude pár usilovat, bude hlavní cíl 15 848, a pokud ho hybnost a volatilita podpoří, pak není vyloučeno, že v příštích dnech bude dalším cílem, na který se zaměří, úroveň 1 551,30.(Disclaimer)
 • Technická analýza denního pohybu ceny exotického měnového páru USD/IDR , pondělí, 22. dubna 2024
  Na základě denního grafu exotického měnového páru USD/IDR existuje potenciál pro korekci oslabení amerického dolaru vůči indonéské rupii, což naznačuje výskyt formace vzestupného rozšiřujícího se klínu a odchylky mezi pohybem ceny v grafu a indikátorem Stochastic Oscillator. Exotický měnový pár USD/IDR má v příštích dnech potenciál uzavřít gap níže, kde, dokud nedojde k opětovnému souvislému posílení, dokud neprorazí nad hladinu 16 284,16, má pak USD/IDR možnost vyrazit k úrovni 15 837,51 jako hlavnímu cíli, a pokud ho podpoří momentum a volatilita, pak bude dalším cílem úroveň 15 551,30.
 • Technická analýza denního pohybu ceny exotického měnového páru USD/IDR , pondělí, 29. dubna 2024.
  Přestože se exotický měnový pár USD/IDR v denním grafu nachází ve stavu posilování, vznik odchylky mezi pohybem ceny USD/IDR a indikátorem oscilátoru Stochastic a také přítomnost medvědí formace 123, která se vytvořila z pohybu ceny minulý týden, dává silně tušit, že v následujících dnech, dokud opět neposílí, dokud neprorazí nad hladinu 16 284,26, má USD/IDR potenciál provést korekci a oslabit až k úrovni 16 139. Pokud tuto úroveň úspěšně prolomí níže, další úrovní, na kterou se zaměří, bude cíl na hladině 15 551,30.
 • Technická analýza denního pohybu ceny exotického měnového páru USD/IDR, úterý, 16. dubna 2024
  Pokud se podíváte na denní graf, exotický měnový pár USD/IDR se podle všeho pohybuje nad 200 MA a ukazatelem Stochastic, který je již přeprodaný a zasekl se na úrovni oblasti býčí Fair Value Gap, která působí jako hladina. Zdá se, že oblast supportu, která je poměrně silná, brzdí tempo posilování indonéské měny vůči dolaru, takže v příštích dnech, dokud korekce posilování, ke které u USD/IDR dochází, nepronikne pod úroveň 15 779,78, indonéská rupie vůči USD opět oslabí na úroveň 15 964 jako hlavní cíl a v případě podpory momenta a volatility pak nebude nemožné dosáhnout úrovně 16 060,22.
 • Technická analýza denního pohybu ceny GBP/USD, hlavní měnové páry, čtvrtek, 18. dubna 2024
  Na základě toho, co vidíme na denním grafu, se zdá, že hlavní měnový pár GBP/USD má v blízké budoucnosti potenciál opět posílit směrem vzhůru, což potvrzuje výskyt formace Failing Wedge, která se zároveň s cenovými pohyby zasekla na úrovni býčí oblasti Fair Value Gap, takže dokud nedojde k trvalému oslabení, v rámci kterého bude zespodu prolomena úroveň 1,2264, má GBP/USD potenciál znovu posílit k úrovni 1,2708 jako hlavnímu cíli a k úrovni 1,2892 jako dalšímu cíli, na který by se dalo zaměřit, pokud ho podpoří i momentum a volatilita.
 • Technická analýza denního pohybu ceny indexu Nasdaq 100, čtvrtek 18. ledna 2024
  Ačkoli v denním grafu indexu Nasdaq 100 vidíme zlatý kříž linií MA 50 a 200, který naznačuje býčí podmínky na indexu, pokud si všímáte pohybu ceny s indikátorem MACD, objeví se pattern Head and shoulders, který naznačuje, že #NDX může v příštích dnech korigovat směrem dolů a otestovat úroveň 16 176, 2. Pokud tuto úroveň úspěšně prorazí směrem dolů, pak bude moci pokračovat v korekci až k hlavnímu cíli na úrovni 15 690,7, a pokud budou momentum a volatilita poskytovat dostatečnou podporou, pak bude dalším cílem úroveň 14 047,2. Tento stav slábnutí ale bude zneplatněn, pokud se #NDX v průběhu oslabování najednou vrátí k původnímu sklonu (býčí). Zvlášť pokud prorazí nad úroveň 16 968,4, přestane dříve uvedený scénář oslabování platit.
 • Technická analýza denního pohybu ceny komoditního aktiva ropy, pondělí 19. února 2024
  V denním grafu komoditního aktiva ropy vidíme, že cena se pohybuje do strany, takže úspěšně prorazila nad 30 MWA shift 2 a momentálně se snaží prorazit nad oblast 79,17–81,53. V případě úspěchu má #CL potenciál dál posilovat až k úrovni 88,18, ale pokud na cestě k dříve popsanému cíli náhle začne korigovat dolů a prorazí pod úroveň 73,56, pak uvedený scénář posilování přestane platit.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO férovost