Sobota 27. duben 2024 10:50
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace
reklama
CapXmaster srovnani

Zastropování cen energií

img

Energetika pod tlakem: Vyplatí se teď investovat do energetických akcií typu ČEZ

26.03.2024 Investování do akcií energetických společností představuje i letos nadále riziko. Kvůli politickým tlakům v čase stále poměrně vysokých cen energií, byť o dost nižších v porovnání s uplynulými léty, a také kvůli právě klesajícím cenám cen burzovních cen plynu či elektřiny a také ovšem emisních povolenek.
img

Výsledky ČEZ jsou druhé nejlepší za posledních deset let, stát si tak může říct opět o velkou dividendu – a zrušit daň z mimořádných zisků už pro letošek

21.03.2024 ČEZ loni vykázal druhý nejlepší výsledek hospodaření za posledních deset let. Čistý zisk meziročně sice klesl o výrazných 63 procent, na 29,6 miliardy korun, ale to proto, že předloňský rok byl zkrátka zcela mimořádný a zejména z toho důvodu, že stát v důsledku právě mimořádného roku 2022 a mimořádných zisků ČEZ v tom roce uvalil na podnik mimořádnou daň a mimořádné odvody. Na nich podnik za loňský rok odvedl čtyřicet miliard korun.
img

Spotřebitelé podpoří růst slovenské ekonomiky a udrží inflační tlaky silné

14.03.2024 Slovenská ekonomika letos zůstane odolná a její růst podle nás mírně zrychlí na 1,6 % oproti růstu o 1,1 % zaznamenaném za rok 2023. K tomu přispěje spotřeba domácností podpořená rostoucími reálnými příjmy a také fixní investice tažené prostředky z fondů EU. Čistý vývoz by měl naopak po velmi silném roce 2023 přispět záporně.
img

Únorové hospodaření státního rozpočtu skončilo druhým nejhorším výsledkem v historii, hůře bylo už jen loni. Rozpočet letos vykáže schodek 230 miliard, státu pomůže vyšší daně a odvody, nižší inflace i mimořádné zdanění zejména menšinových akcionářů ČEZ

01.03.2024 Hospodaření české vlády vykázalo ke konci letošního února druhý nejhorší výsledek v historie. Schodek totiž činí 102,5 miliardy korun. Výraznější deficit vykázal státní rozpočet za první dva měsíce roku už jen loni, kdy schodek za měsíce leden a únor činil dokonce 119,7 miliardy korun. Zlepšení salda rozpočtu v porovnání s loňskem má na svědomí fakt, že rozpočtové příjmy letos meziročně rostou znatelně výrazněji než výdaje. Zatímco příjmy narůstají o 10,7 procenta, výdaje jen o 2,5 procenta.
img

Stát bude dál vybírat mimořádnou daň, i když už nemá mimořádné výdaje. Ministr financí Stanjura tím dnes rozhořčil hlavně menšinové akcionáře ČEZ, ti už proto chystají žaloby

29.02.2024 Ještě loni ministr financí Zbyněk Stanjura říkal, že daň z mimořádných zisků zřejmě skončí už po roce trvání. Dávalo by to smysl. Ke konci loňska stát ukončil zastropování cen energií. Ty totiž na burze klesly tak nízko, že už není třeba, aby lidem od drahých energií ulevoval. Jestliže už není třeba těchto mimořádných dotací, které pochopitelně zatěžovaly státní kasu, proč nadále vybírat mimořádnou daň ze zisku zejména energetických společností – rozuměj hlavně ČEZ – a bank?
img

Svět Česku pro letošek prognózuje nižší inflaci, než jakou má mít Evropská unie jako celek. Na Slovensku má letos být inflace citelně vyšší než v Česku

18.01.2024 Dny vysoké inflace v Česku jsou pomalu, ale jistě sečteny. I když ještě loni v prosinci byla v meziročním pohledu s přehledem nejvyšší v EU, po převážnou část letoška by měla být dokonce mírně pod průměrem zemí EU. A například citelně níže než na Slovensku. Plyne to ze souhrnu aktuálních prognóz celé řady domácích a zahraničních institucí.
img

Česko má s přehledem nejvyšší inflaci v EU. Své vedení v nelichotivém žebříčku Eurostatu v prosinci 2023 ještě upevnilo

17.01.2024 Česko v prosinci 2023 upevnilo své vedení v nelichotivém žebříčku zemí EU podle výše míry inflace. V posledním měsíci loňska tomuto pořadí, které sestavuje Eurostat, vévodilo ještě přesvědčivěji než předtím v listopadu, jak dokládají dnes zveřejněná data.
img

Důchody u Ústavního soudu: Experti už nejpozději od podzimu museli vědět, že inflace v lednu 2023 bude enormní, ba extrémní – nemohla být tedy takovým šokem, jak vláda nyní hlásá, aby zdůvodnila nutnost snížit loňskou mimořádnou valorizaci

15.01.2024 Důchodci se loni v červnu nakonec dočkali citelně slabšího navýšení penzí, než na jaké by měli nárok, pokud by Fialova vláda v únoru 2023 nepředstavila nový – a ad hoc – způsob valorizačního výpočtu. Kabinet tím jen loni ušetřil takřka dvacet miliard korun. Dvacet miliard korun, které měly jít důchodcům, avšak takto zůstaly „eráru“. Zásah vlády napadlo opoziční hnutí ANO u Ústavního soudu, který jej v těchto dnech projednává.
img

Rozplizlost odborářské stávky dokládá, že Fialova vláda má stále značné šance na úspěch u dalších voleb. Pokud chtějí odbory něco změnit, prostě musí dokázat zaplnit Václavák

28.11.2023 Včerejší stávka dokládá, že i když lidé v hospodě nebo na sociálních sítích zhusta remcají a kritizují vládu, mají-li možnost dát svůj postoj vskutku najevo, příliš tak nečiní. Rozhodně tedy ne v nějaké opravdu zásadnější míře. Vždyť odboráři nedokázali zaplnit ani Malostranské náměstí, mnohem menší, než je Václavské náměstí.
img

Zkrotil Fiala českou inflaci? Ne, mnohem spíše Rusnok

16.07.2023 Kdo má hlavní zásluhu na snížení tuzemské inflace pod úroveň deseti procent, tedy na nejnižší hodnotu od roku 2021? Pokud už bychom museli ukázat na jednu osobu jako symbol, byl by krotitelem inflace nejspíše Jiří Rusnok, do poloviny loňského rok guvernér České národní banky.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Inflace v červnu zpomalila na 9,7 procenta, dál patří mezi nejvyšší v Evropě

13.07.2023 Spotřebitelské ceny v červnu meziročně vzrostly o 9,7 procenta, inflace tak zpomalila z květnových 11,1 procenta a je nejnižší od prosince 2021. Proti předchozímu měsíci ceny vzrostly o 0,3 procenta, vyplývá z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Podle premiéra Petra Fialy (ODS) ke snížení inflace pod deset procent přispěly i kroky vlády. Analytici se ale shodují, že hlavním důvodem pokračujícího zpomalování inflace je srovnávací základna z loňského roku. Podle analýzy investiční platformy Portu má Česko i přes pokles devátou nejvyšší inflaci ze 41 sledovaných evropských zemí.
img

Ke konci dubna stoupl deficit státu na 200 mld. Kč

02.05.2023 První třetinu letošního roku uzavírá státní rozpočet s deficitem ve výši rovných 200 mld. Kč. Saldo je tak vyšší než loni, a i než v doposavad rekordním roce 2021. Tehdy deficit ke konci dubna dosahoval 192 miliard Kč, stát nakonec rok 2021 uzavřel se zhruba 420miliardovým schodkem.
img

Důchodci se spravedlivě hněvají, že letos přijdou průměrně o více než 7000 korun na penzích. Ekonomicky i sociálně však má záměr opodstatnění

18.02.2023 Důchodci se letos v červnu nakonec dočkají citelně slabšího navýšení penzí, než na jaké by měli nárok, pokud by vláda v tomto týdnu nepředstavila nový – a ad hoc – způsob valorizačního výpočtu. Kabinet tím jen letos ušetří takřka dvacet miliard korun. Dvacet miliard korun, které měly jít důchodcům, avšak takto zůstanou eráru. Není to šťastné a právem to vyvolává určité pnutí ve společnosti.
img

Armageddon nečekejme, na investování je brzy

10.01.2023 Výkon světové ekonomiky v roce 2022 podle všeho poprvé v historii překonal psychologickou hranici 100 bilionů dolarů (odpovídá zhruba 2270 bilionům korun). V letošním roce jí ale hrozí recese.
img

Naše „zelenání“ zaplatí naše děti, i s úroky

03.01.2023 Z hlediska evropské energetiky válka na Ukrajině v roce 2022 jenom uspíšila proces, který měl přijít tak jako tak. Zdražila fosilní paliva. Inflace, která v důsledku toho panuje, měla nastat i bez války. Jen by byla rozprostřena do delšího časového úseku. Ač se to zatím příliš nezdá, válka tak vlastně odhaluje, že zelená agenda EU je zatím prakticky neuskutečnitelná, stejně jako Green Deal.
img

Ekonomickým tématem roku 2023 bude zestátnění ČEZ. Domácnosti si na energie musí vyčlenit až čtyřnásobek letošních výdajů

30.12.2022 V příštím roce bude dění v české energetice vévodit diskuse nad dalším osudem ČEZ. Ten nyní stát vlastní ze zhruba 70 procent a Fialova vláda v příštím roce může rozhodnout o zahájení kroků vedoucích k plnému zestátnění podniku či k jeho rozdělení na část plně státní a na část (polo)soukromou, potenciálně dále alespoň do jisté míry obchodovanou na burze. Ve státní části by se mohla ocitnout ta část současného podniku ČEZ, jež zodpovídá za jadernou energetiku, cenotvorbu elektřiny a potenciálně i její distribuci.
img

Nemáte na dárky? Darujte úsměv

24.12.2022 Tak v Česku prý žádná ekonomická krize není, ba ani žádná ekonomicky náročná doba. Bystří pozorovatelé o tom dnes a denně zpravují na sociálních sítí a leckdy tak stvrzují převládající názor své bubliny. Odhalili to – jako ostatní v jejich bublině – pouhým pohledem do nákupních center a restaurací, které jsou údajně tak plné, že je spíše na místě mluvit dále o prosperitě.
img

Posuzovat kondici české ekonomiky jen pohledem do „plných restaurací a nákupních center“ je šarlatánství. Ve skutečnosti se spotřebitelské výdaje Čechů propadají skoro nejvíce v historii

21.12.2022 Přicházejí nejdražší Vánoce za poslední zhruba jedno desetiletí. Zároveň budou nejchudší z hlediska toho, co si u jejich příležitosti lze za průměrný výdělek pořídit.
C:\fakepath\Vládimir-Vavra-19122022-1.png

FXstreet.cz přináší rozhovor s traderem z WOOD & Company Vladimírem Vávrou

19.12.2022 Tradingový portál FXstreet.cz přináší další rozsáhlý rozhovor, tentokrát s velmi zkušeným traderem Vladimírem Vávrou ze společnosti WOOD & Company. Vladimír Vávra je senior trader odpovědný ve WOOD & Company za obchodování na akciových trzích a má dvacetiletou zkušenost. Na starosti má institucionální a velké privátní klienty. V rozhovoru jsme si povídali o tom, jak začínal, co obnáší jeho práce, jak obchoduje a také co ke svému tradingu používá za analýzy. Hlavním tématem rozhovoru je však aktuální situace na finančních trzích. Dozvíte se, jak se budou vyvíjet trhy v dalším období, co čekat od akcií a zároveň Vladimír prozradil své tipy na konkrétní akciové tituly.
img

Zastropování cen energií pro velké podniky přichází. Hrozí „maďarský scénář“?

14.12.2022 Vláda dnes projedná zavedení zastropování cen energií pro velké podniky. Na ně se zatím zastropování cen nevztahuje, platí totiž nyní jen pro domácnosti, malé a střední podniky a organizace financované z veřejných rozpočtů, jakou jsou třeba městské dopravní podniky. Kabinet však s největší pravděpodobností rozhodne od příštího roku zastropovat právě též ceny energií velkým podnikům. A to na stejných cenových úrovních, jaké budou platit pro ostatní, tedy na úrovni 6000 korun za jednu megawatthodinu včetně DPH v případě elektřiny a 3000 korun včetně DPH v případě plynu.
img

V Praze příští rok jízdné MHD zlevní na polovinu úrovně roku 2014, dramaticky zlevňuje MHD i v jiných městech ČR. I díky penězům ČEZ a bank

09.12.2022 Cena jízdného veřejné a městské hromadné dopravy patří v Česku bezesporu k těm v mezinárodním kontextu levnějším, zejména při zohlednění kvality dopravy a intenzity spojů. V řadě míst země přitom doprava v nadcházejících měsících ještě dále zlevní. Alespoň tedy v reálném vyjádření, zohledňujícím rapidní inflaci.
C:\fakepath\dieta-27112022.png

Dieta z kuchyně ČNB

27.11.2022 Česká národní banka (ČNB) je zcela jistě ctihodná instituce, ve které pracuje mnoho erudovaných ekonomů. Každý z nich by dokázal odříkat základní pravidla ekonomie ve tři hodiny ráno, pokud by je někdo probudil, stejně jako vyjmenovaná slova po "B". Jenomže potom je ve stejné České národní bance ještě orgán, který se nazývá bankovní rada.
img

Zásahy vlády výrazně snížily inflaci

10.11.2022 „Pokles inflace díky zásahům vlády může vést k myšlence, že by bylo vhodné, aby docházelo k navyšování štědrosti vládních opatření a tím se ještě více bojovalo proti inflaci. Tato teze však neplatí, protože vládní opatření jsou prováděna na dluh a budou v ekonomice vytvářet nové inflační tlaky. Lze tedy říct, že jsem si pouze koupili čas na řešení problémů, které však nejdou odstranit tím, že se budeme ještě rychleji zadlužovat,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Růst cen průmyslových výrobců ohrožuje českou konkurenceschopnost

17.10.2022 „Zdražování u průmyslových výrobců nabírá na síle, což může začít ohrožovat konkurenceschopnost českých průmyslových výrobků na zahraničních trzích. Malým a středním podnikům pomůže zastropování cen energií. Do problémů se však mohou dostat velké průmyslové podniky s vysokou energetickou náročností, na které se cenové stropy u energií nebudou vztahovat,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Zdražení v bydlení stojí za překvapivě vyšší inflací

11.10.2022 Česká inflace se na trajektorii meziročního poklesu dlouho neudržela, když v září vyskočila nečekaně z 17,2 % na 18,0 %, přičemž odhady se pohybovaly poblíž srpnové hodnoty. Meziměsíčně spotřebitelské ceny vzrostly o 0,8 %. I přes překvapení se jedná letos o druhý nejnižší meziměsíční přírůstek.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Kupka: Mimořádný zisk výrobců energie chce vláda zdanit 40 až 60 procenty

03.10.2022 Mimořádný zisk výrobců energie chce vláda zdanit 40 až 60 procenty. Konkrétní výše se určí na nadcházejícím jednání. Stát by tak mohl získat až 100 miliard korun. V Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News to včera řekl ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Cesta, kterou vláda jde, je podle místopředsedy Sněmovny a bývalého ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (ANO) velmi nešťastná.
C:\fakepath\elektrina.png

Síkela: Opatření EU na boj s drahými energiemi by se mohla rozšířit

26.09.2022 Do návrhu souboru opatření Evropské komise proti vysokým cenám energií by mohlo ještě přibýt prodloužení dočasného krizového rámce pro velké firmy a jednat se ještě bude i o změně způsobu stanovení cen elektřiny. V pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi to včera řekl ministr průmyslu a obchodu Josef Síkela (za STAN). O návrhu opatření mají v pátek jednat evropští ministři zodpovědní za energetiku. Podle Síkely by se do něj do té doby mohla ještě některá opatření zapracovat.
img

Vláda po volbách „přiznává barvu“: zastropování cen energií domácnostem se nebude vztahovat na celý rozsah jejich spotřeby. Ekonomicky je to rozumné

25.09.2022 Zastropování cen elektřiny či plynu pro domácnosti a malé a střední podniky se zřejmě nebude vztahovat na celou úroveň jejich spotřeby. Dnes to uvedl ministr obchodu a průmyslu Jozef Síkela. Jedná se o poměrně zásadní zvrat v rétorice vládních představitelů. Dosud z jejich výroků plynulo, že v případě domácností by mělo být zastropování bez omezení. Zastropování se tak mělo vztahovat k celému rozsahu spotřeby.
img

Britská centrální banka překvapila trhy a zvýšila sazby pouze o 0,5 procentního bodu

22.09.2022 Britská centrální banka dnes odpoledne zvýšila sazby o 0,5 procentního bodu na úroveň 2,25 %. Opětovně tím překvapila trhy, které očekávaly zvýšení o 0,75 procentního bodu, což by bylo zároveň nejrazantnější zvýšení sazeb za posledních 33 let. Důvodem je mimo jiné to, že britská ekonomika podle britské národní banky spadla do recese, i nedávné zastropování cen energií ze strany britské vlády. To povede k nižším než očekávaným inflačním tlakům, alespoň v krátkodobém horizontu.
img

Ceny u výrobců se začínají stabilizovat

16.09.2022 „Jakmile dojde k zastropování cen energií, poleví výrazný tlak, který hnal vzhůru ceny u výrobců. To může být zlomový bod v rámci boje proti vysoké inflaci,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Ozvěny trhu: Je cenový strop skutečně protiinflační?

15.09.2022 Jedním z faktorů, který v posledním roce přispěl k inflaci, ale opravdu pouze jedním z nich, jsou ceny energií. Vzhledem k jejich váze ve spotřebním koši, a protože se jedná o nezbytný statek, bez nějž se drtivá většina domácností ani firem neobejde, se staly jejich ceny v současné době politickým tématem číslo jedna. V posledních dnech nabrala vládní či celoevropská diskuse nad řešením vysokých cen na obrátkách s cílem zamezit jejich dalšímu výraznému nárůstu. U nás se vláda nakonec rozhodla pro domácnosti ceny energií zastropovat.
img

Evropa odepisuje zisky, pražský index prozatím odolává

13.09.2022 Evropské akciové indexy dnes odepsaly část svých zisků. Pokles o 1,65 % dnes zaznamenal Euro Stoxx 50 (EU50). Německý blue chip index DAX (DE30) uzavřel o 1,59 % níže na 13 188 bodech. Index pražské burzy PX (CZKCASH) skončil i přes tlak vyvolaný negativními zprávami o americké inflaci v zisku 1,41 % a úterní seanci uzavřel na 1241,11 bodech.
img

Zastropování cen energií ušetří domácnostem celkem běžně i více než 100 tisíc korun ročně. Záleží na zdroji energie, v případě elektrokotle bude úspora více než dvojnásobná než při využívání čerpadla

13.09.2022 Zastropování cen energií, pro něž se včera rozhodla vláda, přinese různým domácnostem různě vysokou úsporu. Klíčové z hlediska výše úspory je pochopitelně to, jaký zdroj energie daná domácnost využívá. Záleží ovšem i na tom, kolik má domácnost členů. Či zda bydlí v bytě nebo v rodinném domku.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Intervence | Řecko | Čína | Finance | Peníze | Disciplína | Akciové indexy | Fitch | Equity | Inflace | Rusko | USA | Koruna | Evropská unie | HDP | Devizové rezervy | Německo | Česká měna | Polsko | Turecko | Analytik | Spekulace | ETF | Podílové fondy | Private equity | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Daně | Rizika | Politika | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Sazby | Akcie | Aktiva | Alokace | Analýza | Zhodnocení | Bankovní rada | Bloomberg | Blue chip | Bod | Burza | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Depreciace | Diverzifikace | Dividenda | ECB | Ekonomika | Euro | Evropská centrální banka | Exekuce | Fed | Index DAX | Indikátory | Investice | Investor | Investování | Kapitálový trh | Komodity | Kupón | Kurz | Long | MIFID | Záloha | Měna | Měnový pár | Měny | Portfolio | Pozice | Ratingová agentura | Riziko | S&P 500 | Short | Stagflace | Stop-Loss | Swing | Trader | Trading | Trend | Tvůrce trhu | Výkonnost | Výnos | Warren Buffett | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | UBS | ČEZ | Obchodování | Euro STOXX | Nomura | Evropa | Investiční příležitosti | Komerční banka | Patria | Bank of America | XTB | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Singapurský dolar | Čínské akcie | Investoři | Fond | Ekonomie | EU | Ekonom | Business | Makroekonomická data | Zisk | Sázka | Zkušenosti | Výsledky | Strach | Emoce | Obchodování na páku | Bohatství | Ozvěny trhu | ČSOB | Obchodovat | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Výrobní ceny | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Conseq | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | USDCZK | Raiffeisenbank | Aktivum | Index | Investiční strategie | Podpora | Akcie ČEZu | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | BH Securities | Britské libry | Cena | Čínská měna | České akcie | České koruny | Devizové rezervy ČNB | Direct market | Dolar | Ekonomická krize | Ekonomický růst | Elektřina | Eura | Euro Stoxx 50 | Finanční prostředky | Fondy | Frank | FXstreet.cz | Graf | Guvernér české národní banky | Hrubý domácí produkt | Index S&P 500 | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční služby | Investování do akcií | Jádrová inflace | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Kurzy | Maďarsko | Market | Měnová krize | Meziroční inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Ocenění akcií | Oslabení koruny | Otevřené podílové fondy | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | Ruská ekonomika | Růst HDP | Státní rozpočet | Stoxx | Trh | Vývoj inflace | Patria Direct | Země EU | Zemní plyn | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | ING | Buffett | DMA | CEE | CEPS | EBITDA | Ekonomika EU | Indie | Ministerstvo financí | PX index | Redukce | ROCE | SPAD | Spojené státy | Finanční společnosti | Tržby | Výsledek hospodaření | Světové ekonomiky | Komise | Mezinárodní banky | Volby | Rozhovor | Burze | Unicredit | CNN | Bankovní sektor | UniCredit Bank | Nomura Securities | Standard Chartered | Zvyšování sazeb | Brazílie | Úspěch | Podnikání | Erste Bank | Index pražské burzy PX | Index pražské burzy | Pokles akcií | Ministr financí | Creditas | Finančníci | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Energie | Rada ČNB | Globální akciové trhy | BlackRock | Jádrový index | Kč/EUR | Cena cukru | Bankovnictví | City | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Mezinárodní instituce | Inflační tlaky | Xetra | Britská centrální banka | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Britské banky | Fitch Ratings | Propad | Kryptoměny | Citi | S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Cena mědi | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | Největší banky | Akcionáři | Daně z příjmů | Zajištění | Výhled | Rychlé zisky | Západoevropské trhy | Americké akciové trhy | Konsensus | Britská ekonomika | Predikce | Ministr obchodu | Krize | Inflace v Česku | Výnosy | Česká vláda | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | ExxonMobil | Finanční domy | ČTK | Zpomalení ekonomiky | Členské země EU | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Akcie českých bank | BHS | Měnové zajištění | MiFID II | NEST | Wood & Company | Podnikání na kapitálovém trhu | VŠE v Praze | Krypto | Posilování dolaru | Podniky | Technologické akcie | Portu | Spotřebitelská inflace | Analytické služby | Růst úrokových sazeb | Zvýšení úrokové sazby | EK | Základní úroková sazba | Zpomalení ekonomického růstu | Inflační vývoj | Majetek | Nemovitostní trh | Ceny zemního plynu | Mezinárodní investoři | Výsledky ČEZ | Zvýšení sazeb | Michal Uma | Cena zemního plynu | Makroekonomická situace | Statistický úřad | Výsledky amerických společností | Ropovod | Ceny obilovin | Obiloviny | Riziko recese | Americké společnosti | DE30 | Senior trader | Pokles cen | Štěpán Křeček | Bankovní daň | Pohonné hmoty | Růst mezd | Obchodní pokyny | Dění na trzích | Globální recese | Výše dividendy | Finanční situace | Energetické firmy | Tuzemské banky | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Trinity Bank | Čistý zisk | Startup | Rozpočet | Deficit | Prohloubení schodku | Začínající tradeři | Trinity | Objem | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Trh práce | Inflace v říjnu | Obrat trendu | Přijmout euro | Růst spotřebitelských cen | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Reálné ekonomiky | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Růst světové ekonomiky | Statistici | Miliardy | PROP Trading | Domácí poptávka | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Financovat | Hospodaření státního rozpočtu | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Jan Vejmělek | Společnost ČEZ | Na burze | Propouštění | Impuls | Rostoucí náklady | Výrazný pokles | Ceny potravin | Rozvoj | Data z průmyslu | Stavebnictví | Zdražování | Ceny zboží | Sociální sítě | Prognózy | Plyn | Nálada | Míra | Ceny stavebních prací | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Měnové politiky | Důchod | Vánoce | Bydlení | Hlavní akciové indexy | Miliardy korun | Koruna posílila | WIG20 | Průmyslové podniky | Investiční platformy | Hospodaření | Vladimír Vávra | Dlouhodobé pozice | Budoucnost | Experti | Poradenství | Ministerstvo práce | Podnik | Česká inflace | Proinflační | Vyšší inflace | Růst cen potravin | Zadlužení České republiky | Veřejné finance | Ukazatele | Cenové tlaky | Nižší růst | Velké firmy | Ceny energií | Čerpání peněz | Prognózy ČNB | Komunikace | ILO | Chudoba | Trhy | Pražské burzy | Ratingová agentura Fitch | Negativní dopad | Pokles | Situace | České měny | Důchody | Provozní zisk | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Psychické rozpoložení | Zlepšení | Úsilí | Varšavská burza | Výdaje | Pesimismus | Americké banky | Inflace v lednu | Valuace | Tradingový portál | Portál FXstreet.cz | Střední podniky | České banky | Průměrná mzda | Americký Fed | Sestupný trend | Vývoj | Mzda v ČR | Mzda | Mzdový růst | Vládní opatření | Současná cena | Restrikce | Charlie Munger | Další vývoj | Armageddon | Brusel | Členové bankovní rady | Kabinet | Cenový vývoj | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Historie | Aktuální situace | Britská centrální banka dnes | Výkon světové ekonomiky | Situace v Číně | MPO | MF | Kroky centrálních bank | Komerční banky | Domácnosti | Marian Jurečka | Spotřebitelská nálada | Alena Schillerová | Zdraví ekonomiky | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Signál | Americká banka | Potenciál | České vlády | Allianz | Ceny elektřiny | Ekonomiky | Jana Steckerová | Slovensko | Slovenská vláda | Solidní růst | Války | Schodek | Organizace | Deficit veřejných financí | Závislost | Sláva | Práce | Údaje | DPH | Ministři | Petr Král | ČNB Petr Král | Dodavatelské řetězce | Kde investovat | Úspory | Statistiky | Zbyněk Stanjura | ODS | Debata | Posílení | Omezení pohybu | Energetická společnost | Maloobchod | Zaměstnanci | Aktivní obchodování | Soud | Vývoz | Petrochemická společnost | Snižování cen | Zadlužení | Členské státy | Členské země | Rekordní propad | CNN Prima News | CL | JDE | Unie | ČR | EU50 | Největší světová ekonomika | Propad cen | Rostoucí trend | Nárůst nově nakažených | Banka JP Morgan | Vyšší daně | MAM | Červnová inflace | Zbohatnutí | Podíl Evropy | Ocenění | Šance | Hospodaření firmy | Ceny | Praha | Výplach | Spotřební daně | Společnost XTB | Životní úroveň | Herní plán | Celkový výsledek | Indonésie | Cenové hladiny | Zpomalování inflace | Obchodní centra | Vládní koalice | SPAC | Seznam Zprávy | Zdanění | Americký podnik | Cena elektřiny | Politici | Investiční prostředí | Východní Asie | Česká republika | Nejvýraznější růst | Měnový fond | CZKCASH | Nařízení | Moneta | UMA | CEZ1 | Situace ve stavebnictví | KOMB | KOMB.CZ | Zadlužování | Částečný úvazek | Svět kryptoměn | Počasí | Zdravotní péče | Rio Tinto | Evropské centrální banky | DAX (DE30) | Tržní ceny | Dnešní seance | Daň z nadměrných zisků | Colt | Fosilní paliva | Inflace na Slovensku | Slovenská ekonomika | Freeport-McMoRan | CEZ1.CZ | ČEZ (CEZ1.CZ) | Míra úspor | Konkrétní akcie | Ministr práce | Výrazná inflace | Meziměsíční inflace | Meziroční růst cen | Tuzemská měna | Oslabení | Spotřeba domácností | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Prodej | Solární panely | Vyšší úroveň | Největší rizika | Dividendy ČEZ | Akcionáři ČEZ | Zisk ČEZ | Energetická společnost ČEZ | Tempo zdražování | Odvětví | Současné ceny | Vnímání | Drahota | Sekce měnové | BUX | Rozpočtové příjmy | Byty | Střední hodnota | Funkční období | Společnosti | Opatření | Dna | Hnutí ANO | ANO | Uhlí | Energetika | Utahování měnových podmínek | Kompenzace | Energetická krize | Globální inflace | Minulá výkonnost | Češi | OTP | Bohemia Energy | Energetické krize | Vysoké ceny | Situace na finančních trzích | Rumunsko | Pozornost | Návrh rozpočtu | Vanguard | Fialova vláda | Česká národní banka (ČNB) | Společnost | Obchodní ředitel | Družba | TIM | Opoziční politici | | Rozšíření | Developeři | Získané peníze | Ministr práce a sociálních věcí | Reality | Válka na Ukrajině | Instituce | Ebury | Tomáš Kudla | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Index DAX (DE30) | Ozbrojené složky | Sankce | Green Deal | Přímé intervence | Ministr dopravy | MWh | Evropští ministři | Harmonizovaná inflace | Zkapalněný zemní plyn | Prima | Invaze | Pokles inflace | Řetězce | Západní sankce | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) | Dopady války na Ukrajině | Vysoké ceny energií | Růst cen energií | Petr Fiala | Krátkodobé strategie | Colt CZ | Výhled pro akcie | Rizikovost | Boj s inflací | Ratingový výhled | Rozdělení ČEZ | Index BUX | Zrušení daně | Snížení inflace | Energetická situace | Propuštění | Znehodnocení | Nová bankovní rada | Evropské akciové indexy | Cenový strop | Marketingová komunikace | Zkrocení inflace | Úsporný tarif | Karel Havlíček | Kevin Tran Nguyen | Prime | Daň z mimořádných zisků | Mimořádná daň | Udržitelnost | Energetické podniky | Premiér Petr Fiala | Premiér Fiala | Investovat do ETF | Zestátnění | Zastropování cen | Půjčování cenných papírů | Cenové stropy | Ruské ropy | Zastropování cen elektřiny | Josef Síkela | Akcie MU | Mimořádný zisk | Zisk výrobců energie | Mimořádný zisk výrobců energie | Český statistický úřad (ČSÚ) | Zajímavé příležitosti | Tradingový portál FXstreet.cz | Ministr Jurečka | Zavedení daně z neočekávaných zisků | Daně z neočekávaných zisků | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Ingredience | CZ | Dynamika růstu | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Pravidla ekonomie | Exportní firmy | Inflační krize | Daně z mimořádných zisků | Mimořádné daně | CEE Equities | Canary Wharf | Direct market access | DMA obchodovaní | Služby pro institucionální investory | Domácí investiční společnosti | Agency business | Obchodování pro klienty | Prodej akcie | Individuální akcie | Vývoj geopolitické situace | Definitivní obrat trendu | Dopady vysokých úrokových sazeb | Zvýšených cen vstupů | Růstový potenciál | Balkánské země | Analytické pokrytí | BIST 100 | Burza v Istanbulu | Index BIST 100 | Domácí akcie | Středoevropské burzy | Index WIG20 | Český PX index | Maďarský index BUX | Maďarský index | Vývoj válečného konfliktu | Vývoj válečného konfliktu na Ukrajině | Energetická situace v Evropě | Kvantitativní utěsňování | Kvantitativní utěsňování centrálních bank | Utěsňování centrálních bank | Vývoj situace v Číně | Zmírňování opatření | Omezení pohybu obyvatelstva | Promořenosti populace | Další růst úrokových sazeb | Ziskovosti společnosti | Sektorové alokace | Farmaceutický sektor | Zboží každodenní spotřeby | Akcie ropných firem | Akcie v obranném sektoru | Nadprůměrné cash flow | Zestátnění společnosti | Zestátnění společnosti ČEZ | Částečné zestátnění | Reklasifikace | Frontier trh | Odliv prostředků z trhu | Odliv prostředků | Pokles likvidity | Zdanění mimořádných zisků | WFT zdanění | Cyklické odvětví | Dopady energetické krize | Tvorby rezerv | Akcie Colt CZ | Akcie Colt | Dvojciferné zhodnocení | Výhled recesních scénářů | Produkce základních surovin | Akcie producentů mědi | Modernizace přenosových sítí | Produkce mědi | Světová produkce mědi | Současná cena mědi | Snížení zadlužení | Aktuální valuace | Valuace sektoru | Atraktivní příležitosti | Venture investic | Startup společnosti | SPAC v ČR | Nadprůměrný zisk | Diverzifikace bohatství | Dostatečné zkušenosti | Rizikovost investice | Oblast pro investování | Necyklické aktivum | Rozmach kryptoměn | Krachy velkých krypto burz | Větší regulace | Rozvoj blockchainové infrastruktury | Blockchainové infrastruktury | Proces učení | Závratné zbohatnutí | Úspěch v investování | Ztrátová investice | Finanční výkazy | Investorské prezentace | Zvažované investice | Příležitost akcie | CEE region | Začínající investoři | Podílové listy | Londýnské banky | Velké londýnské banky | Středoevropský region | Zprostředkování obchodování | Akcie na vlastní účet | Zachování neutrality | Slábnutí inflačních tlaků | Kulminace inflačních tlaků | Český kapitálový trh | Výše zdanění | Struktura zastropování cen | Výhled pro akcie ČEZu | Bankovní sektor v ČR | Akcie pražské burzy | University of Leicester | Začátky obchodní kariéry | Cenový růst | Silná koruna | Nominální mzdový růst | Akciové tituly | Obnovitelné zdroje | Daňoví poplatníci | Válka | Nespokojenost | Srovnávací základna | Rychlost | Přesnost | Konsolidační balíček | Warren Buffett a Charlie Munger | Vice | Nárůst cen energií | Odvody | Zdroje energie | Nejhorší výsledek | News | Nadšení | Přecenění | ProCent | Privatizace | Rok 2024 | Dotace | Martin Kupka | Kupka | Pokles cen elektřiny | Výkon | Vlády
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Zastavení výroby
Zastavení výroby automobilky
Zastavení ztrát
Zástavní listy
Zastoupení Evropské komise
Zastoupení Evropské komise v ČR
Zastoupení odvětví
Zastrašování ze strany Číny
Zastropování cen
Zastropování cen elektřiny

Následující klíčová slova

Zastropování cen paliv
Zastropování cen plynu
Zastropování cen plynu v EU
Zastropování cen ruské ropy
Zastropování ceny
Zastropování ceny plynu
Zastropování plynu
Zastropování ruské ropy
Zastropování výše nájemného
Zástupce Číny
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Začínáme s Forexem (dopolední seminář)
reklama
FTMO král
Potvrďte prosím... Zavřít