Sobota 18. května 2024 04:00
reklama
Dukascopy new
reklama
InstaForex ebook vzdelavaci
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple Ebook Svíčkové a cenové formace

Index MSCI

img

Wall Street a rostoucí akcie: co experti říkají před údaji o inflaci?

13.05.2024 Americký akciový trh vykázal na konci pracovního týdne mírný růst. Všechny tři hlavní indexy – S&P 500, Dow a Nasdaq – zakončily týden s pozitivní dynamikou. Největší růst z nich vykázal Dow Jones, který zaznamenal nejlepší výsledky od poloviny prosince.
img

Růst pokračuje: Wall Street v zelených číslech už třetí den po sobě

09.05.2024 Americké akciové indexy zakončily pondělní obchodování růstem a zaznamenaly tak třetí pozitivní seanci v řadě. Investoři opět vzbuzují naděje, že Federální rezervní systém by v letošním roce mohl snížit úrokové sazby.
img

Fidelity International: Vyplácení dividend

03.05.2024 Vzpomínáte si, jaké to je mít výnos? Jak ukazuje rok 2024, vydělávání peněz na akciovém trhu v dlouhodobém horizontu není jen o výběru správných růstových titulů.
img

Fed a globální nestabilita: dvojí rána pro americké trhy

18.04.2024 Americký akciový trh vykázal ve středu pokles, který souvisí s tím, jak investoři hodnotí kroky Federálního rezervního systému v oblasti řízení úrokových sazeb, a s pozorovanými skromnými finančními výsledky ze začátku výsledkové sezóny.
img

Krach na Wall Street: inflace vs. snížení sazeb

11.04.2024 Americké akciové trhy zaznamenaly ve středu pokles – na pozadí zveřejněných údajů o inflaci, které překonaly očekávání odborníků, se dostaly na minimální zavírací úrovně. Hodnoty zchladily optimistickou víru investorů v to, že by americký Federální rezervní systém mohl před létem začít snižovat úrokové sazby.
img

Finanční budoucnost na obzoru: americké akcie před zprávami o spotřebitelských cenách rostou

10.04.2024 Indexy Nasdaq a S&P 500 vykázaly v úterý před zveřejněním klíčových údajů o inflaci mírný růst, a to navzdory poklesu ve finančním sektoru. Stalo se tak před výsledkovou sezónou předních amerických bank, která začíná v pátek.
img

Ze zákulisí růstu na Wall Street: vliv údajů o zaměstnanosti na akciový trh

08.04.2024 Na konci obchodního týdne zaznamenaly americké akciové trhy zisky díky optimistické zprávě o zaměstnanosti, která potvrdila sílu ekonomiky země. To posílilo důvěru, že by mohlo dojít k oddálení hospodářského poklesu, a to navzdory spekulacím, že Federální rezervní systém možná přehodnotí plány na úpravu úrokových sazeb.
img

Otřesy na finančních trzích: akcie a zisky jsou kvůli sazbám ohroženy

04.04.2024 Dříve se očekávalo, že Federální rezervní systém zahájí proces snižování sazeb už v červnu. Silné ekonomické ukazatele z tohoto týdne ale vyhnaly výnosy státních dluhopisů na úrovně, na kterých nebyly celé měsíce. To bylo důvodem spekulací trhu o možném opuštění plánovaného harmonogramu snižování sazeb.
img

Federální rezervní systém se věnuje úrokovým sazbám: akcie rostou, dolar klesá

21.03.2024 Indexy světových trhů vzrostly a dolar zastavil svou růstovou trajektorii poté, co Federální rezervní systém oznámil plány na tři výrazná snížení sazeb v tomto roce, a to navzdory očekávání pomalejšího poklesu inflace.
img

Přehled dění na finančních trzích

18.03.2024 Slavný americký ekonom a nositel Nobelovy ceny za ekonomii Robert Shiller je v investorské komunitě znám mimo jiné jako autor velice populárního a hojně používaného valuačního ukazatele hlavního amerického akciového indexu S&P 500, kterým je tzv. cyklicky očištěný poměr P/E neboli CAPE (cyclically adjusted price-to-earnings ratio). CAPE není obyčejné P/E, ale v jeho jmenovateli je průměr inflačně očištěných zisků za uplynulých 10 let, takže tento valuační indikátor počítá s průměrnou ziskovostí amerických korporací napříč ekonomickým cyklem. Jeho aktuální hodnota přitom činí 34,0x, což je bez nadsázky extrémně vysoká úroveň.
img

Za poklesem na Wall Street stojí technologický sektor a sazby Fedu

18.03.2024 Globální akciový index v pátek rovněž vykázal pokles, čímž se po sedmi týdnech růstu v řadě vydal na cestu směrem k týdennímu poklesu, zatímco dolar posílil a směřoval k nejvýraznějšímu týdennímu zisku od poloviny ledna, neboť nejnovější údaje o inflaci v USA podpořily nové naděje na snížení úrokových sazeb.
img

Vliv inflace: jak zprávy ovlivňují akcie, dolar a výnosy dluhopisů

15.03.2024 Podle ministerstva práce se index cen výrobců (PPI) pro konečnou poptávku minulý měsíc zvýšil o 0,6 %, čímž překonal odhad růstu o 0,3 %, který předpovídali dotázaní ekonomové, po neočištěném růstu o 0,3 % v lednu.
img

Wall Street ožívá: Powell mluví o snižování sazeb

07.03.2024 Přední indexy na Wall Street zakončily středeční obchodování v plusu. Motivovaly je ekonomické indikátory a výroky předsedy Federálního rezervního systému (Fed) Jeroma Powella, které potvrdily spekulace o možném snížení základní federální úrokové sazby v letošním roce.
img

Bitcoin vs. S&P 500: kdo bude mít na základě ekonomických dat navrch?

05.03.2024 Cenné papíry na Wall Street v pondělí na konci obchodování zaznamenaly pokles a přišly tak o své předchozí významné zisky. Výnosy amerických státních dluhopisů mezitím vzrostly v souvislosti s očekáváním investorů ohledně klíčových údajů o zaměstnanosti a projevu předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella v Kongresu na konci tohoto týdne.
img

Rozpor dne: Zisky společnosti Nvidia neuchránily její akcie před poklesem

21.02.2024 Americký akciový trh zakončil úterý poklesem. Nejvýraznější propad zaznamenal Nasdaq, a to hlavně kvůli poklesu akcií výrobců čipů Nvidia před očekávanou zprávou o výsledcích, zatímco růst Walmartu pomohl zmírnit ztráty na indexu Dow Industrials.
img

Inflační exploze v USA: jak zareagují dolar a dluhopisy?

14.02.2024 Dopady vysoké inflace se projevují napříč celým finančním trhem. Konkrétně hlavní indexy na Wall Street reagovaly na tuto zprávu poklesem poté, kdy zveřejněné údaje naznačily vyšší než očekávaný růst spotřebitelských cen. Tato událost vyvinula tlak na očekávání ohledně brzkého snížení úrokových sazeb, což následně vedlo ke zvýšení výnosů amerických státních dluhopisů.
img

Akcie a dolar: stabilita vs. růst před klíčovým indexem spotřebitelských cen

13.02.2024 Indexy světových trhů zůstaly na začátku týdne prakticky beze změny, zatímco americká měna mírně posílila před úterní zprávou o indexu spotřebitelských cen v USA, která by mohla naznačit, kdy by Federální rezervní systém mohl začít snižovat úrokové sazby.
img

„Odpovědné“ firmy rostou rychleji než trh. Na druhou stranu nemusí být dobře připraveny na válku

12.02.2024 Z porovnání výkonnosti firem, které ovládají světové žebříčky ESG (udržitelnost, odpovědnost), za poslední tři roky vyplývá jejich nadprůměrná výnosnost v růstových letech. Naopak, v době krize, která překvapila svět zahájením války Ruska pro Ukrajině, tyto „ESG“ společnosti ztrácely na své hodnotě víc, než trh jako celek. Vyplývá to z lednové studie World’s Top ESG Companies 2024 investiční společnosti Wonderinterest Trading.
img

Údaje o amerických výnosech zvyšují sázky: globální akcie opět na vrcholu

12.02.2024 Index S&P 500 v pátek poprvé uzavřel nad 5 000 body a Nasdaq se krátce obchodoval nad 16 000 body díky růstu velkých korporací a výrobců čipů včetně společnosti Nvidia, protože investoři se soustředili na technologie umělé inteligence a očekávali vysoké zisky.
img

S&P 500 na cestě k 5 000 bodům: výnosy dluhopisů tudíž rostou

09.02.2024 Index S&P 500 zůstal v podstatě beze změny, nicméně situace na Blízkém východě zapříčinila růst cen ropy. Americký dolar posílil po zprávě s údaji o žádostech o dávky v nezaměstnanosti, zatímco japonský jen oslabil po zprávě, že Japonsko nehodlá zvyšovat úrokové sazby.
img

Invesco: ETFka, která si rozumí s ESG

07.02.2024 Silná poptávka po pasivních investicích do ESG vedla v uplynulém desetiletí k zavedení více než 500 typů ETF zaměřených na ESG. V současné době je v ETF, které jejich emitenti klasifikují jako ESG, investováno více než 310 miliard dolarů aktiv. Jak ale při takovém množství fondů, které jsou nyní v Evropě k dispozici, mohou investoři najít ty, které jim nejvíce vyhovují? V tomto článku prozkoumáme a pomůžeme definovat širokou škálu přístupů ESG, včetně toho, co je jejich cílem…a co jejich cílem není.
img

S&P 500 na cílové čáře: vliv zisků a úrokových sazeb z USA

07.02.2024 Úterý přineslo indexu S&P 500 jen malé zisky, protože investoři svědomitě analyzovali smíšené zprávy amerických gigantů, vyhodnocovali výroky představitelů Fedu a hledali náznaky blížícího se snížení úrokových sazeb.
img

Fidelity International: Tři důvody pro návrat čistých energetických akcií v roce 2024

02.02.2024 V nadcházejícím roce budou v sektoru zabývajícím se čistou energií dominovat politická a makroekonomická rizika, a to zejména v USA. Většina špatných zpráv v tomto odvětví již však byla trhem v cenách promítnuta.
img

Index S&P 500 přepisuje dějiny: rekordní nárůst kvůli Netflixu a výrobcům čipů

25.01.2024 Jak zároveň vyplývá z posledních průzkumů, které ukazují pozitivní změny, ekonomická aktivita v USA nabírá obrátky. Akciové indexy mírně kolísají: S&P 500 vzrostl o 0,08 % a Nasdaq o 0,36 %, zatímco Dow klesl o 0,26 %.
img

Ekonomický kontrast: Akciové indexy září, dluhopisy zůstávají ve stínu

23.01.2024 Výnosy amerických státních dluhopisů klesají a kurz dolaru se téměř nemění, protože investoři vstupují na trh v očekávání nadcházejících ekonomických indikátorů, které mohou nabídnout nový pohled na směřování úrokových sazeb.
img

Invesco: Nevšední pravdy – 10 nepravděpodobných, ale možných scénářů pro rok 2024

16.01.2024 Je čas zapomenout na standardní scénáře a přemýšlet o těch méně pravděpodobných a přesto možných. Trhy zakončily rok 2023 pozitivně a náš seznam možných překvapení se proto kloní negativním směrem (tyto hypotetické události jsou naším pohledem na to, co by se mohlo stát, ačkoli to nutně není součástí našeho hlavního scénáře).
C:\fakepath\stock-exchange.jpg

Akcie ve světě loni vesměs rostly, klíčový index S&P 500 přidal 25 procent

02.01.2024 Akciím na světových trzích se loni vesměs dařilo. Některé indexy, jako například americký Dow Jones nebo německý DAX 40, překonaly historická maxima. Premianty byly technologické akcie ve Spojených státech. Nejsledovanější americký index S&P 500 si loni připsal téměř 25 procent, zatímco index akcií z eurozóny Euro STOXX 50 se zhodnotil o 17 procent, vyplývá z burzovních statistik.
img

Portu – výhled na rok 2024

28.12.2023 Výnosnost jednotlivých aktiv v roce 2023 ovlivňovaly zejména makroekonomické problémy a geopolitická rizika. Spojené státy i EU nadále bojovaly s vysokou inflací, tu se dařilo snižovat centrálním bankám vyššími úrokovými sazbami jen pomalu. Efekt vyšších sazeb tlumil napjatý trh práce, když nedostatek pracovníků způsoboval silný tlak na růst mezd. Ten bránil rychlejšímu poklesu inflace. Nejrychlejší proces zvyšování sazeb americkým Fedem a historicky nejvyšší sazby v eurozóně stanovené ECB ale zabraly. Inflace v současnosti dosahuje v USA 3,1 % a v eurozóně 2,4 %, což je již blízko cílové hodnotě 2 %.
img

Top ESG firmy nadprůměrně vydělávají i letos. Jejich udržitelnost ve většině případů řídí sami CEO

12.12.2023 Letošní rok zatím potvrzuje nadprůměrnou výnosnost investic do ESG (oblast s důrazem na udržitelnost a společenskou odpovědnost podnikání). Za dosavadních 11 měsíců vydělal akciový index MSCI World ESG Leaders zhruba 20 %, což je téměř o pět procent více než klasický index MSCI World, který je považován za obecný ukazatel výnosnosti kvalitních aktiv.
img

🚩 Čínské akcie na ročních minimech

01.12.2023 Čínské výrobní PMI údaje, které dnes zveřejnil Caixin, byly 50,7 oproti prognóze 49,6 a dříve 49,5, ale nedokázaly zvrátit sentiment na čínském akciovém trhu. Zástupci pekingské burzy prý nedávno ovlivňovali majoritní akcionáře čínských společností, aby se svých akcií nezprodávali. A co víc, podle zdrojů agentury Reuters bylo zástupcům třetí největší čínské investiční banky CICC řečeno, aby analytici nezveřejňovali „medvědí názory“ na čínskou ekonomiku a nezveřejňovali obsah, který je v rozporu s vyprávěním vlády. Jak dnes vidíme, trhy čtou takové fámy jako varovný signál.
img

Ranní shrnutí (09.11.2023)

09.11.2023 Asijsko-pacifické zasedání probíhalo bez jasného směru. Zisky vynikal japonský trh, kde Nikkei 225 vzrostl o 1,50 %, čímž od začátku měsíce dosáhl výnosu přes 6,60 %.
img

Záhada trhu: Proč růst technologických gigantů nezastaví pokles akcií?

30.10.2023 Zpráva amerického ministerstva obchodu naznačuje růst jádrové inflace, a to hlavně kvůli vyšším nákladům na bydlení. Vzhledem k předpokládaným škrtům ve výdajích na začátku roku 2024 ale většina odborníků očekává, že Federální rezervní systém úrokové sazby nezvýší, i když určitá rizika tu zůstávají.
img

Ranní shrnutí (13.10.2023)

13.10.2023 Americké indexy zakončily včerejší obchodování poklesem po vyšší inflaci CPI. S&P 500 se obchodoval o 0,60 % níže a Nasdaq klesl o 0,40 %.
img

Zmrazení sazeb Fedu podporuje růst: Vše o indexech S&P 500 a Nasdaq

14.09.2023 Index S&P 500 vykázal mírný růst, přičemž tržní giganti jako Amazon a Microsoft stáli za vzestupem high-tech indexu Nasdaq. Dow Jones zakončil obchodní seanci mírným poklesem.
img

Premarket v USA 1. září: Americký akciový trh se připravuje na klíčové údaje

01.09.2023 Futures na americké akciové indexy vykazují zisky. Futures na index S&P 500 posílily o 0,2 %, zatímco hi-tech index NASDAQ si připsal 0,3 %. Většina obchodníků ale před klíčovými údaji o zaměstnanosti v USA zaujala vyčkávací postoj. Výnosy státních dluhopisů zůstávají beze změny stejně jako kurz amerického dolaru.
img

Vysoký odliv peněz z Číny, medvědí očekávání Morgan Stanley 📉HK.cash ztrácí 0,5

25.08.2023 Podle zdrojů agentury Reuters plánují čínské úřady snížit daň z obchodování s akciemi až o 50 %, což by podpořilo místní trh a zájem o strádající akciový trh. Rozhodnutí by mohlo padnout každým dnem; ministerstvo financí vedené Státní radou předložilo návrh kabinetu na začátku srpna. Analytici však pochybují, zda to indexům skutečně pomůže. Společnost Morgan Stanley snížila v červnu 2024 očekávání pro index MSCI China o 14 % s odkazem na příliš vysoké ocenění společností v souvislosti s nižšími očekáváními zisků v letošním roce, nejistotou na trhu nemovitostí a ukončenou podporou ekonomiky ze strany PBoC.
img

Globální trhy čekají na data CPI: akcie klesají a dolar je pod tlakem kvůli situaci v Číně.

10.08.2023 Dolar mezitím čelil tlaku v podobě zpráv z Číny. Zprávy naznačovaly, že čínská ekonomika prochází deflací, což mezi účastníky trhu vyvolává určité obavy. Evropský akciový trh získal určitou podporu díky daňovým ujištěním od italských bank. Ceny ropy zároveň vzrostly na nejvyšší úroveň od ledna kvůli nedostatku nabídky. Na pozadí těchto zpráv některé velké společnosti vykázaly růst na Wall Street. Akcie Dow Inc přidaly 0,96 % a uzavřely na 55,54. Akcie Honeywell International vzrostly o 0,85 % a dosáhly 189,24, zatímco Caterpillar Inc vzrostly o 0,58 % a skončily na 284,53. Akciový trh byl dnes plný intenzivních pohybů, některým korporacím se dařily, jiné čelily tlaku.
C:\fakepath\Nikkei.jpg

Japonské akcie za sebou mají nejprudší jednodenní pokles od prosince

02.08.2023 Japonské akcie dnes výrazně oslabily a mají za sebou nejprudší jednodenní pokles od loňského prosince. Trh reagoval na snížení ratingu Spojených států. Oslabily také akcie v Číně, kde investoři vybírali zisky. Peking totiž dosud nepřijal konkrétní a důrazná opatření na podporu ekonomiky, a tak nedávný růst čínských akciových trhů polevuje.
img

Ranní shrnutí (21.07.2023)

21.07.2023 Během pátečního obchodování se asijsko-pacifické indexy obchodovaly převážně níže. Japonský Nikkei ztratil téměř 0,52 %, australský S&P/ASX 200 se obchodoval o 0,20 % níže a čínské futures se obchodovaly o 0,2 % výše.
img

Poptávka po ESG roste. Upevňují si své místo na trhu

11.07.2023 Udržitelné investice se stále více prosazují jako stabilní součást portfolií investorů. Zvláštní místo si získávají zejména investice ESG, které ve srovnání s tradičními aktivy prokázaly lepší odolnost vůči výkyvům trhu, a to nejen během pandemie, ale i po vypuknutí války na Ukrajině. Poptávka po nich stále roste, což zároveň vytváří tlak na nabídku.
img

Americký pre-market 16. 6. 2023: Americký akciový trh se odrazil zpět

16.06.2023 Futures na americké akciové indexy v pátek prodloužily své zisky a ukázaly svůj nejlepší týden za více než dva měsíce. Chuť riskovat zůstává stabilní, protože investoři očekávají čínské stimuly a projevují velký zájem o společnosti v oblasti AI.
img

 Pro rozšíření kryptoměnového portfolia existuje jednoduchý vzorec

05.05.2023  Jaký je dopad záměny akcií za kryptoměny? Zde je vzorec, který vám na tuto otázku může pomoct najít odpovědět.
C:\fakepath\akcie4.jpg

Hodnota světových finančních akcií se po krachu SVB snížila o 465 mld. USD

14.03.2023 Hodnota světových finančních akcií se po krachu Silicon Valley Bank (SVB) a Signature Bank snížila za dva dny o 465 miliard dolarů (přes 11 bilionů Kč). Napsala to dnes agentura Bloomberg, která přitom zohlednila firmy zahrnuté v indexech MSCI World Financials a MSCI EM Financials. Investoři od New Yorku po Japonsko se zbavují akcií finančních institucí.
img

Reserve Bank of New Zealand: Další zvýšení sazeb na obzoru?

21.02.2023 Investoři a obchodníci se soustředí na středeční rozhodnutí o úrokových sazbách novozélandské centrální banky (RBNZ). Tržní analytici očekávají zveřejnění zápisu z jednání Federálního výboru pro volný trh (FOMC), aby zjistili, zda Federální rezervní systém (Fed) plánuje pokračovat v dalším zpřísňování měnové politiky.
C:\fakepath\trader-20022023-37-zm.jpg

Goldman Sachs: Čínské akcie do konce letošního roku stoupnou až o 24 procent

20.02.2023 Čínské akcie do konce letošního roku zpevní díky oživení ekonomiky až o 24 procent, odhadují analytici investiční banky Goldman Sachs. Ve zprávě investorům dnes také uvedli, že čínská ekonomika letos podle jejich odhadu vykáže růst o 5,5 procenta, k čemuž přispěje zejména růst ve druhém pololetí.
img

CHNComp se stahuje z klíčové rezistence

30.01.2023 V době, kdy čínské trhy obnovily obchodování po týdenních lunárních novoročních svátcích, klesla hodnota CHNComp z šestiměsíčních maxim, což by mohlo přerušit nedávnou rally, která byla způsobena nadějí na rychlé otevření čínského trhu. Ani silnější očekávání spotřebitelských výdajů nedokázala udržet optimismus na trhu. O víkendu čínské úřady uvedly, že budou podporovat oživení spotřeby jako hlavní hnací síly ekonomiky a usilovat o zvýšení dovozu, což posílilo výhled největší asijské ekonomiky.
C:\fakepath\money.jpg

FT: Do akcií a dluhopisů rozvíjejících se trhů teď směřují značné objemy peněz

27.01.2023 Investoři nyní směřují peníze do akcií a dluhopisů rozvíjejících se trhů téměř rekordním tempem. Pokles inflace a uvolnění covidových restrikcí v čínské ekonomice pomáhají zvrátit loňský propad, napsal dnes list Financial Times (FT). Akcie a dluhopisy na rozvíjejících se trzích tento týden přilákaly denně 1,1 miliardy dolarů (24,1 miliardy Kč), vyplývá z dat, která v 21 zemích shromáždil Institut pro mezinárodní finance (IIF). Rychlost přeshraničních toků peněz je druhá největší po prudkém nárůstu na přelomu let 2020 a 2021.
img

Index spotřebitelských cen ve Spojeném království klesá, zaměření na maloobchodní tržby v USA a Spojeném království

18.01.2023 Asijsko-pacifické akcie se ve středu obchodovaly na vyšší úrovni, přestože Bank of Japan (BoJ) oznámila své rozhodnutí nezměnit politiku kontroly výnosové křivky. Na tiskové konferenci guvernér BoJ Haruhiko Kuroda uvedl, že "není to tak dlouho, co jsme v prosinci rozhodli o našich opatřeních. Pravděpodobně bude trvat ještě nějakou dobu, než se opatření začnou projevovat na fixaci funkce trhu". Podle očekávání BoJ ponechala úrokové sazby beze změny.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Analýza: Akcie letos propadly v USA, Číně, střední Evropě a v rozvojových zemích

28.12.2022 Finanční trhy se v letošním roce propadly. Špatný rok měly zejména akcie v USA, Číně, střední Evropě a v rozvojových zemích. Globální akciový index MSCI All Country World odepsal téměř 20 procent. Vyplývá to z analýzy společnosti Portu.
img

Globální akciový výhled – Býci by se měli mít i nadále na pozoru

23.11.2022 Nejširší globální akciový index MSCI All Country World poklesl ze svého historického maxima ze dne 16. listopadu 2021 ke dnešku již o 20 %. Mnoho akciových býků se proto v tuto chvíli domnívá, že je nyní vhodný okamžik k větším akciovým nákupům. Já nicméně zůstávám spíše opatrný a vůbec bych se nedivil, pokud by v následujících měsících globální akciové trhy i nadále klesaly. Další pokles by se klidně mohl opět pohybovat kolem 15-20 %, takže celkový pokles globálních akciových trhů z historického maxima by mohl dosáhnout až 40 %. Tento svůj spíše negativní aktuální globální akciový výhled opírám o několik nepříznivých fundamentálních faktorů.
img

Invesco: Evropské akcie – Rozplétání tržní skepse

21.10.2022 Trhy se v současné době potýkají se spoustou dalších změn, například s vysokou inflací a rostoucími úrokovými sazbami – a s jejich potenciálními důsledky pro ekonomiku a korporátní zisky. Lepší pochopení toho, co v současné době trhy promítají do cen, lze využít při vyhledávání příležitostí, které se na trhu objevují. Nyní začínáme pozorovat zisková varování u ekonomicky citlivějších společností, a to v důsledku kombinace slabší než očekávané koncové poptávky a vyšších nákladů.
img

Amazon se připravuje na převzetí Electronic Arts

26.08.2022 Americký akciový trh dnes po začátku týdne v červené zóně výrazně korigoval. Zdá se, že mnoho investorů, navzdory prohlášením zástupců Federálního rezervního systému, že je nutné dodržovat jestřábí politiku ohledně úrokových sazeb, stále sází na to, že Powell zpomalí. Alespoň nebude nadále tak urputně říkat, že ho ekonomika nezajímá do té doby, dokud se inflace nevrátí do normálu. Jakýkoli holubičí obrat, i když v něj existuje naděje, bude signalizovat býkům, aby nakupovali riziková aktiva.
img

Evropské akcie pod tlakem automobilek a technologií klesly nejníže za více než tři týdny

22.08.2022 Akcie v Evropě spolu s US futures dnes dopoledne klesaly, jelikož na náladu investorů působil závazek Fedu zpřísnit nastavení měnové politiky a obavy z dopadu na hospodářský růst.
img

Týden na finančních trzích - Akciím i dluhopisům se dařilo

25.07.2022 Přestože nová makroekonomická data byla v průběhu minulého týdne vesměs velmi slabá, např. indexy PMI v eurozóně a USA, a indikující, že se do eurozóny a USA blíží minimálně mírná recese, finančním trhům se minulý týden dařilo. Akcie solidně rostly, když nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zisk 3,2 %. Jediným sledovaným trhem, který zaznamenal nepatrný pokles, byly čínské akcie (CSI 300 -0,2 %), pravděpodobně kvůli tamější splaskávající realitní bublině.
img

Globální akciové trhy budou růst

22.07.2022 Na Investičním výboru ve čtvrtek 21. července jsme se rozhodli zvýšit váhu akcií, a to napříč všemi akciovými regiony. Globální akciovou alokaci jsme tak posunuli z mírného podvážení na neutrální váhu. K tomuto rozhodnutí nás vedlo několik důvodů.
img

Vývoj na trzích 11.-17. 7. 2022

18.07.2022 Minulou středu byla zveřejněna data o inflaci za červen v USA a Česku. V obou případech byl růst spotřebitelských cen vyšší, než očekával konsenzus ekonomů. Inflace v USA byla v červnu nejvyšší za více než čtyři dekády. V meziročním srovnání poskočila z květnových 8,6 % na 9,1 %, přičemž konsenzus očekával 8,8 %. V meziměsíčním srovnání inflace poskočila z květnových 1,0 % na 1,3 %, přičemž konsenzus očekával 1,1 %.
img

Globální akciové indexy podpořilo oživení cen ropy

05.07.2022 Index evropských akciových trhů vzrostl o 0,8 %, zatímco britský index FTSE vzrostl o více než 1 %, a to díky podpoře ze strany rostoucích akcií ropných a plynárenských společností.
img

Vývoj na trzích 20.-26.6.2022

27.06.2022 Minulou středu proběhlo zasedání České národní banky. ČNB investory překvapila mírně jestřábím směrem, když zvýšila základní úrokovou sazbu, dvoutýdenní repo sazbu, o 125 bazických bodů (1,25 %) z 5,75 % na rovných 7 %. Trh přitom očekával zvýšení „pouze“ o celý procentní bod. Mezi tři klíčové důvody dalšího razantního zvýšení úrokových sazeb patří následující skutečnosti.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Analytici: Akcie ani po dramatickém propadu své dno zřejmě ještě nenašly

20.06.2022 Akcie na světových trzích, které zažily v minulém týdnu další dramatický propad, zřejmě stále ještě nenašly své dno. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Důvodem bylo především razantní zvýšení úrokových sazeb ve Spojených státech. Další vývoj bude podle nich záležet hlavně na měnové politice centrálních bank a na postupu války na Ukrajině.
img

Vývoj na trzích 13.-19.6.2022

20.06.2022 Klíčovou událostí minulého týdne bylo středeční zasedání americké centrální banky Fed. Fed zvýšil cílové pásmo základní úrokové sazby, fed funds rate, o tři čtvrtě procentního bodu (0,75 %) na 1,50-1,75 %. Jednalo se tak o nejrazantnější zvýšení úrokových sazeb od roku 1994. Ekonomové přitom očekávali zvýšení pouze o půl procentního bodu (0,50 %). Na druhou stranu se nemůžeme Fedu vůbec divit, protože inflace je v USA nejvyšší za posledních 40 let. Šéf Fedu Jerome Powell navíc upozornil, že na dalším zasedání koncem července očekává další zvýšení o půl až tři čtvrtě procentního bodu.
img

Vývoj na trzích 6. - 12.6.2022

13.06.2022 V průběhu minulého týdne dvě významné mezinárodní finanční instituce výrazně zhoršily prognózu vývoje světové ekonomiky. Čím dál více se tak postupně začíná realizovat můj základní globální makroekonomický scénář stagflace, tedy scénář slabého anemického ekonomického růstu a zároveň silně zvýšené inflace výrazně nad inflačními cíli centrálních bank.
img

Vývoj na trzích 30. 5. - 5. 6. 2022

06.06.2022 V minulém týdnu se příliš nedařilo akciím ani dluhopisům. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž odepsal 0,6 %. Nám dělalo nicméně velkou radost, že se podstatně více dařilo rozvíjejícím se trhům (MSCI Emerging Markets +1,7 %) než trhům rozvinutým (MSCI World -0,8 %). Rovněž nám dělalo radost, že se nadstandardně dařilo japonským akciím (Nikkei +3,7 %) a akciím ve střední Evropě (CECEEUR +2,1 %). V neposlední řadě nás „potěšilo“, že si nadprůměrné ztráty připsaly americké akcie (S&P 500 -1,2 %), které máme v rámci naší globální akciové alokace vůči benchmarkům výrazně podvážené.
img

Vývoj na finančních trzích 23.-29.5.2022

30.05.2022 Po sedmi týdnech nepřetržitých akciových výprodejů, což byla nejdelší série tohoto typu od globální finanční krize v roce 2008, obrátily akciové trhy v průběhu minulého týdne směr a velice silně vzrostly. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zisk 5,0 %.
img

Shrnutí dění na trzích 9. - 15.5.2022

16.05.2022 Jmenování nového holubičího guvernéra Aleše Michla spustilo velké výprodeje na koruně, na které se ČNB rozhodla zareagovat devizovými intervenci na posílení koruny. Ve výsledku za celý minulý týden koruna oslabila vůči euru jenom mírně o 0,3 % na 24,74 EUR/CZK. Vůči dolaru koruna oslabila o 2,1 % na 23,83 USD/CZK. Euro vůči dolaru v minulém týdnu oslabilo o 1,3 % na 1,0410 EUR/USD.
img

Shrnutí dění na trzích

02.05.2022 Ve čtvrtek velice silně zklamala data o americkém HDP za první čtvrtletí. Zatímco konsenzuální odhad ekonomů počítal s růstem o 1,0 % (mezikvartálně a anualizovaně), zveřejněný pokles o 1,4 % pro investory představoval studenou sprchu. Jedná se o první pokles americké ekonomiky od prvního pandemického roku 2020. Přitom důvodem poklesu byl výrazně vyšší než očekávaný deficit obchodní bilance kvůli nárůstu importů a zpomalení akumulace zásob.
img

Shrnutí dění na trzích

25.04.2022 Dolar pokračoval v průběhu minulého týdne v posilování. Dolarový index DXY, který měří výkonnost dolaru vůči koši dalších světových měn, zejména euru a jenu, posílil o 0,7 %. Vůči koši měn z emerging markets dolar posílil o 1,2 %. Vůči euru dolar posílil o 0,2 % na 1,0790 EUR/USD. Koruna posílila vůči euru o 0,4 % na 24,32 EUR/CZK a naopak vůči dolaru mírně oslabila o 0,2 % na 22,49 %.
img

Fidelity International: Stagflační dynamika stále v pozadí

31.03.2022 Konflikt na Ukrajině se posouvá do dalšího týdne, volatilita zřejmě vydrží a výhled je poznamenán hrozbami pro růst.
img

Americké a evropské akciové trhy posilují na pozadí jednání o Ukrajině a zvýšení produkce ropy v SAE

10.03.2022 Trh s komoditami zastavil svůj růst poté, co Spojené arabské emiráty navrhly alianci OPEC+ zvýšit těžbu ropy. Přestože ministr energetiky SAE Suhail al-Mazrouei toto prohlášení bagatelizoval, ceny ropy klesly pod 110 USD za barel.
img

Ropa ztrácí páru, trhy ztrácí dech

09.03.2022 Futures na americké a evropské akcie ve středu rostly, zatímco obchodníci vyhodnocovali rizika, která představuje nárůst cen komodit poté, co Rusko zahájilo na Ukrajině speciální operaci. Na asijské akcie mělo vliv oslabení v Číně.
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Evropské akcie po útoku na jadernou elektrárnu klesají

04.03.2022 Evropské akcie zahájily poslední den v týdnu poklesem a ztráty kvůli ukrajinsko-ruskému konfliktu vykážou zřejmě i za celý týden. K dnešnímu poklesu přispěl útok Rusů na Záporožskou jadernou elektrárnu, který již stáhl asijské akciové trhy nejníže od listopadu 2020. Panevropský index STOXX 600 po zahájení obchodování klesal o 1,4 procenta.
C:\fakepath\akcie7.jpg

Asijské akcie po útoku Rusů na ukrajinskou jadernou elektránu oslabují

04.03.2022 Asijské burzy po útoku Rusů na Záporožskou jadernou elektrárnu klesají. Index MSCI akcií z Asie a Tichomoří bez Japonska spadl nejníže od listopadu 2020. Kolem 06:15 SEČ odepisoval 2,4 procenta na 589,60 bodu. Prudce klesly též futures na americké akcie, což naznačuje obdobný pohyb evropských a amerických akciových trhů po zahájení obchodování, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\akcie3.jpg

Asijské akcie po zmírnění obav z ruské invaze na Ukrajinu zpevnily

16.02.2022 Akcie na asijských trzích dnes pokračovaly v růstu, k němuž jim pomohlo zmírnění obav z ruské invaze na Ukrajinu. Slabší inflace v Číně pak zvýšila pravděpodobnost dalšího uvolnění měnové politiky v této druhé největší ekonomice světa. Mírným růstem zahájily obchodování také akcie v Evropě.
img

Investiční výhled: jak se bude dařit akciím a dluhopisům?

25.10.2021 Globálním akciovým trhům se zatím letos daří celkově na výbornou. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž od začátku letošního roku připisuje vysoce nadprůměrný zisk 14 % a momentálně se pohybuje na historickém maximu. Taktéž na historickém maximu se pohybuje pravděpodobně vůbec nejsledovanější akciový index, index amerických akcií S&P 500, který zatím letos připisuje zisk 19 %. Nám dělá především radost fakt, že se nadprůměrně daří středoevropskému regionu, který máme v naší globální akciové alokaci vůči benchmarkům výrazně nadvážený.
img

Záhadná disonance v říši akcií. Přijde kolaps akciových trhů?

20.10.2021 Na akciových trzích vládne nové paradigma, které vzešlo z pandemie. Ceny akcií i reálné výnosy dosáhly úrovně v posledních letech a desetiletích nevídané. V USA už se komodity blíží novým absolutním maximům a ziskové marže pokořily historické rekordy. Index cen potravin FAO zároveň koketuje s nejvyšší úrovní za posledních šest desetiletí a Evropa stojí na prahu energetického šoku. Varianta delta zpomalila ekonomický růst po celém světě a přinesla další problémy v asijských centrech zpracovatelského průmyslu. Ale akcie to vše zatím ignorují a prožívají od roku 1999 druhé nejdelší období růstu, kdy pokles nepřesáhl 5 %.
C:\fakepath\Ropa-4.PNG

Komodity: Ceny ropy výrazně posilují vlivem slabého dolaru a růstu akciových trhů

23.08.2021 Ceny ropy si dnes připisují přes pět procent. Po sedmi ztrátových seancích k jejich růstu přispívá slabý dolar a růst akciových trhů.
img

Na akciové trhy dopadá zápis Fedu i obavy z Číny

19.08.2021 Akcie trhů rozvíjejících se zemích klesly na letošní minima. Dolehl na ně nejen slábnoucí výhled celosvětového růstu, ale i perspektiva nižších stimulů Fedu. Investoři proto přesedlali na nejbezpečnější aktiva. K tomu se přidávají obavy ze šíření variant Covidu-19, čínských regulačních zásahů a nepokojů v Afghánistánu. Pod tíhou obav klesají i evropské akciové trhy.
img

Investiční výhled Michala Stupavského

18.08.2021 Globálním akciovým trhům se zatím letos daří celkově na výbornou. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž od začátku letošního roku připisuje zisk přibližně 14 % a momentálně se pohybuje na historickém maximu. Taktéž na historickém maximu se pohybuje pravděpodobně vůbec nejsledovanější akciový index, index amerických akcií S&P 500, který zatím letos připisuje zisk 19 %. Nám dělá především radost fakt, že se nadprůměrně daří středoevropskému regionu. Index středoevropských akcií CECEEUR totiž zatím v letošním roce připisuje zisk 20 %. Na druhou stranu nám nedělají radost čínské akcie - index čínských akcií CSI 300 totiž od začátku roku ztrácí výrazných 7 %.
img

Asijské akcie stále vyčkávají

17.08.2021 Stále více se rozevírají nůžky mezi akciovými trhy USA a Evropy na jedné straně a asijskými na té druhé. Americké akciové indexy Dow Jones a S&P 500 uzavřely pondělní obchodování na nových rekordních maximech. „Náladu na akciovém trhu nadále podpořily například příznivé čtvrtletní výsledky amerických podniků. Zdá se, že zatímco některé akciové trhy dobývají nová maxima, asijské trhy za nimi stále více zaostávají,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Je technologie 3D tisku konečně připravena růst?

02.08.2021 3D tisk, nazývaný také aditivní výroba, existuje už od konce 80. let a má za sebou už několik nepodařených startů. Mezi nejvíce medializované patří ten kolem roku 2013, kdy si průmyslové podniky i investoři mysleli, že brzy bude 3D tiskárna v každé domácnosti. Vývoj se ale vydal jiným směrem a odvětví si nakonec uvědomilo, že jeho budoucností je tzv. aditivní výroba lepších komponent pro průmyslové využití. Vzhledem ke standardizaci probíhající v posledních letech, k dostupnosti materiálů a k nižším nákladům předpovídají některé výzkumné agentury, že nyní přichází desetiletí rychlého růstu.
img

Rok 2021 je zatím rokem komodit

23.04.2021 Rok 2021 je zatím rokem komodit. Globální komoditní index S&P GSCI totiž zatím připisuje zisk 18 %, přičemž barel severomořského Brentu je dokonce o 29 % dražší. Drahým kovům se nicméně vůbec nedaří. Zlato je slabší o 8 % a stříbro o 3 %.
C:\fakepath\akcie3.jpg

Světové akcie jsou na rekordu, přispěl k tomu i silný růst čínské ekonomiky

16.04.2021 Světové akciové trhy jsou na rekordech a zvyšují se i ceny některých komodit, zejména ropy. K růstu přispívá všeobecný optimismus po zprávách o rekordním růstu čínské ekonomiky a o solidním vývoji ekonomiky Spojených států, která se zotavuje z pandemie. Index MSCI All-Country World Equity před polednem vykazoval růst o 0,8 procenta a dostal se nad 702 bodů. Index sleduje pohyb akcií asi 3000 firem z 23 vyspělých a 26 rozvojových zemí.
img

Rostoucí vstupní náklady komplikují situaci na akciovém trhu

16.04.2021 Náš výhled na 1. čtvrtletí tvrdil, že bude komoditní sektor vzhledem k očekávané rostoucí inflaci dál stoupat, že se zvýšila citlivost na úrokovou sazbu a že může vzestup úrokové míry ublížit růstovým akciím. Také pochyboval o tom, zda vydrží býčí trh s akciemi souvisejícími se zelenou transformací. V tomto čtvrtletním výhledu se soustředíme na to, čeho se ve světě a na finančních trzích nedostává a jak se to projeví ve světě akcií.
img

Měsíčník finančních trhů – Březen 2021

07.04.2021 Mezi klíčové události uplynulého měsíce patřily zasedání Evropské centrální banky a amerického Fedu. ECB zasedala 9. března a klíčovým výstupem bylo, že se evropská měnová autorita rozhodla výrazně akcelerovat nákupy vládních dluhopisů v příštích třech měsících tak, aby byly udrženy požadované výnosy do doby splatnosti vládních dluhopisů na historických minimech. Podle vyjádření představitelů ECB je cílem udržet co nejvíce uvolněné měnové podmínky, aby nebylo ohroženo křehké ekonomické oživení.
img

Inflační tlaky mají proč růst

09.03.2021 Jak ukazuje graf výkonnosti hlavních tříd aktiv od začátku roku, inflační tlaky mají nyní skutečně proč růst. Ceny komodit totiž od začátku roku velice prudce rostou. Globální komoditní index S&P GSCI aktuálně od začátku roku o 15 % výše. Z konkrétních komodit vyrostla především ropa, když cena jednoho barelu severomořského Brentu je od začátku roku o 22 % výše. Přitom výrazně posilují i ceny dalších komodit. Měď přidává 19 %, zemní plyn 13 % a hliník 11 %.
img

Špinavá energie přebírá vedení, zelené akcie padají

05.03.2021 Náš koš zelené transformace se od počátku roku propadl o 1 %. Firmy v tomto odvětví rozšiřují své podnikání díky úvěrovému financování a nízké ceně kapitálu, a tak se na jejich výsledcích negativně podepisují rostoucí úrokové sazby. Dále pohovoříme o potřebě ropného a plynárenského průmyslu, který letos posílil o 21 %, v průběhu přechodu k ekonomice s menší uhlíkovou stopou a o tom, že nedostatečné investice z posledních let a nízká návratnost kapitálu v energetice povedou ke zvýšení cen ropy a zemního plynu. A nakonec se podíváme na elektromobily – v pondělí totiž trh zaskočily očekávané výnosy společnosti NIO.
img

Měsíčník finančních trhů – Únor 2021

01.03.2021 V únoru jsme zaznamenali poměrně výraznou korekci na globálních dluhopisových trzích. Důvodem byl silný nárůst inflačních očekávání kvůli silnému předpokládanému globálnímu ekonomickému růstu v průběhu letošního roku. Globální ekonomický růst by měl být podpořen jednak rychlou vakcinací populace, a jednak stále bezprecedentně uvolněnou měnovou politikou klíčových centrálních bank a velice uvolněnými fiskálními politikami. To by mělo ve výsledku výrazně podpořit právě inflaci. Ve výsledku nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond odepsal 1,7 %. Na druhou stranu akciovým trhům se dařilo poměrně dobře, když nejširší globální dluhopisový index MSCI All Country World připsal zisk 2,2 %.
img

Korunu oslabuje pandemie, ale také rostoucí výnosy

26.02.2021 Česká koruna tento týden oslabila na páru s eurem až za hranici 26 Kč. Nicméně důvody k takovému oslabení nemůžeme hledat tradičně v ekonomických datech a vývoji pandemie, která bezesporu zhoršila celkový pohled investorů, ale hlavně v kondici ostatních rizikových aktiv, kdy rostoucí sazby zpomalují “hon za výnosy”.
C:\fakepath\akcie8.jpg

Světové akcie jsou na rekordu, trh čeká rychlé oživení po covidu

16.02.2021 Akcie na světových trzích dnes vystoupily na rekord, k růstu přispívá předpoklad rychlého zotavení ekonomiky po pandemii. Dosavadní růst cen akcií je nejdelší za 17 let, investoři vkládají naděje do stále dostupnějšího očkování proti nemoci covid-19 a do dalšího testování. Zvyšují se i ceny některých základních kovů, například mědi, anebo alternativních investic, k nimž se řadí také kryptoměny.
img

Racionální bublina

24.01.2021 V posledních dnech se v médiích čím dál více objevuje názor, že aktuální situace na globálních akciových trzích by se dala označit za „racionální bublinu“. Označení „bublina“ kvůli tomu, že aktuální valuace neboli ocenění globální akciových trhů je extrémně vysoké, blízko historických maxim. Například podle našeho proprietárního valuačního modelu, jenž je založen na ukazatelích P/E, P/B a P/S, je momentálně nejširší globální akciový index MSCI All Country World nadhodnocen o přibližně 50 %. Konec konců aktuální hodnota globálního P/E činí extrémních 33. Podle klasických valuačních indikátorů jsou tedy globální akciové trhy velice drahé, tzn. jde o „bublinu“.
img

I přes loňské propady zvítězili investoři do akcií. Co jim letos dělá vrásky?

13.01.2021 Při pohledu na loňská čísla by se chtělo říct, že „ročník 2020“ byl další z řady běžných, pro investory příjemných roků, na které jsme byli v posledním desetiletí zvyklí. Akciové trhy poměrně silně vyrostly, dařilo se také dluhopisům a mnohým komoditám, kdy si například zlato sáhlo na svá historická maxima z roku 2011. Všichni ale víme, že „běžný rok“ za sebou rozhodně nemáme. Co můžeme čekat od letoška?
img

Měsíčník finančních trhů – Prosinec 2020

06.01.2021 Globální akciové trhy pokračovaly v prosinci v růstu s tím, jak se po světě pomalu začaly v masovém měřítku aplikovat vakcíny proti koronaviru. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zisk 4,5 %. Dařilo se také globálním dluhopisovým trhů, které dle nejširšího globálního dluhopisového indexu Bloomberg Barclays připsaly zisk 1,3 %. Celý uplynulý rok 2020 byl pro globální finanční trhy velice úspěšný a to především díky bezprecedentnímu objemu kvantitativního uvolňování centrálních bank. Celkový objem nově natištěných peněz centrálními bankami v roce 2020 činil bezprecedentních 9,2 bilionu dolarů, což je trojnásobek ve srovnání s krizovým rokem 2008. Ve výsledku za celý rok 2020 připsaly globální akciové trhy zhodnocení 14,3 % a globální dluhopisové trhy 9,2 %.
img

Americké akcie podporuje optimismus, dolar dále oslabuje

30.12.2020 Americké akcie rostly, díky optimismu ohledně vakcín, ty evropské jsou naopak spíše v červeném. Dolar pokračuje ve svém poklesu a oslabuje na nejnižší hodnotu za 2,5 roku, eurodolar se aktuálně obchoduje na 1,228.
img

Americké i světové akcie znovu na rekordu, Evropy se drží splín. Dolar klesá

03.12.2020 Americké akciové trhy smetly ze stolu ranní splín a pokořily nové historické rekordy, širší S&P 500 již třetím dnem za sebou. Také globální akciový index MSCI je na novém rekordu, v Evropě ale špatná nálada přetrvává. Hlavní evropské akciové indexy jsou pod tíhou energetických titulů a ztráty dosahují u některých indexů i 0,4 %, i když britským akciím se daří.
img

Měsíčník finančních trhů – Listopad 2020

01.12.2020 Globální akciové trhy zažily v listopadu jeden z nejlepších měsíců v historii. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž připsal fenomenální zisk 12,2 %. Tržní optimismus byl hnán především pozitivními zprávami o úspěšných testech vakcín proti koronaviru od společností Pfizer, Moderna a AstraZeneca. Investoři také ocenili poměrně jasný výsledek amerických prezidentských voleb a indikace, že předání moci proběhne v USA relativně v poklidu. Rovněž globální dluhopisové trhy zažily vynikající měsíc, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays zaznamenal zisk 1,8 %.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 30.11.2020

30.11.2020 Souhrnný globální index MSCI World má s aktuálním listopadovým zhodnocením 13,6% nakročeno ke druhé nejlepší měsíční výkonnosti v historii. Dominantním faktorem se stal hmatatelný progres ve vývoji vakcíny. V této fázi se již vakcíny několika farmaceutických firem nachází ve třetí fázi klinického testování. Zahájení očkování lze s vysokou pravděpodobností očekávat v polovině prosince. Pokrok na poli boje s covidem tak vede investory k očekávání rychlejšího návratu k normálu. V takovém prostředí nastává rotace investorů z růstových do hodnotových sektorů. Ty výrazněji zasáhla pandemie a jejich valuace se nyní stále nachází na zajímavých úrovních. Více hodnotové indexy, jako např. Stoxx Europe 600, v listopadu překonaly výkonnost růstových indexů, např S&P 500. Aktuální listopadová výkonnost Stoxx Europe 600 činí 14,9%, což značí nejlepší měsíční zhodnocení v historii. S&P 500 přidává 11,3%, což představuje méně než během letošního dubna. Růstové sektory totiž oživením prošly již ve dřívějších fázích covidové krize.
img

Akciové valuace indikují silně podprůměrné očekávané výnosy

19.11.2020 Pokud přihlédneme k faktu, že se momentálně světová ekonomika nachází v nejhlubší hospodářské recesi od 2. světové války, přičemž globální HDP by mělo podle poslední prognózy Mezinárodního měnového fondu z října letos poklesnout o 4,4 %, výkonnost globálních akciových trhů od začátku letošního roku je mimořádně příznivá. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World zatím totiž připisuje zisk 6 %.
img

Testování udržitelnosti: Podle Fidelity International jsou vyšší ESG ratingy spojené v roce 2020 s lepšími výkony

11.11.2020 Fidelity použila vlastní ESG ratingy a testovala vztah mezi udržitelností a výkony trhu během prvních třech čtvrtletí roku 2020. Studie zjistila v daném časovém rámci velmi silnou pozitivní korelaci mezi relativním tržním výkonem společnosti a jejím ESG ratingem. Studie také ukázala lineární vztah ve všech ratingových skupinách ESG, s tím, že každá skupina je na tom lépe než ta nižší, od A do E.
C:\fakepath\akcie7.jpg

Asijské akcie po zvolení Bidena rostou, Nikkei nejvýše za 29 let

09.11.2020 Akcie v Asii zahájily nový týden růstem a japonský akciový index Nikkei uzavřel na nejvyšší hodnotě za 29 let. Zvolení Joea Bidena americkým prezidentem zvýšilo zájem o rizikovější investice, protože investoři čekají méně regulací a více měnových stimulací.
img

Měsíčník finančních trhů – Říjen 2020

02.11.2020 Globální akciové trhy v říjnu pokračovaly v propadu, který se koncentroval především do posledního týdne v měsíci, a to v důsledku prudce rostoucích čísel nově nakažených na obou stranách Atlantiku a nových protikrizových opatřeních ve spoustě zemí Evropy, které budou mít na HDP v letošním posledním čtvrtletí opět silně negativní dopad. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World odepsal 2,5 %. Globální dluhopisové trhy dokázaly vykompenzovat akciové ztráty pouze omezeně, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays připsal nepatrný zisk 0,1 %.
img

Akciové valuace indikují podprůměrné očekávané výnosy

02.11.2020 Přestože se světová ekonomika momentálně nachází v nejhlubší hospodářské recesi od 2. světové války a korporátní zisky celosvětově meziročně klesají v průměru o téměř 30 %, akciové trhy jsou na tom díky masivním monetárním stimulům klíčových centrálních bank relativně dobře: nejširší globální akciový index MSCI All Country World je od začátku roku v pěkném plusu 2,9 %.
Související klíčová slova: Akcie Societé Generale | Investiční bublina | Atraktivní investice | Ceny amerických akcií | Firma Alphabet | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Equinix | Střední Evropa | Peníze nikdy nespí | Uvolněné měnové politiky | Čínské stimuly | Akcie Ulta Beauty | Šéf Fedu | Akcie Meta Platforms | Měsíčník finančních trhů | Kweichow Moutai | Globální dluhopisové trhy | Nákupy aktiv | Nomura Holdings | Brent | Živočišné pudy | Peter Tuz | Eurex | Průmyslová výroba | Akcie společnosti Gap | FCF | Spoluzakladatel | Zhodnocení kapitálu | Akcie a dolar | Naked Short Selling | Fiskální pravidla | Cena platiny | Evropské firmy | Co je inflace? | Dvoutýdenní repo sazby | Jak fungují akcie | Glengarry Glen Ross | Index japonské burzy | iShares | Dopady finanční krize | Hlavní index CSI 300 | Smíšené zprávy | Filip Louženský | Nasdaq a S&P 500 | Export | Zvyšování cen | Jack Ma | Valuace akcií | Dlouhé pozice | Trh s ropou | Světové akcie | Akcie Alphabet Inc | Dluhový trh | Banking On Bitcoin | Výkonnost pražské burzy | Výnosy dvouletých dluhopisů | Světová hospodářská krize | Ozvěny trhu | Tiering | Války | Přední investoři | Obchodní spor mezi USA a Čínou | ASML Holding | Ripple | Philadelphia SE | Změny ve vedení | Boiler Room | Becoming Warren Buffett | Dolarový index DXY | Sázka na nejistotu | Rychlé zisky | HealthCare Technologies | Nové technologie | HSI | Discover Financial | Allianz | Akcie Pinterest | Globální akciové valuace | Globální finanční krize | Panevropský index | Londýnská City | Úřady | OIBDA | ETF portfolia | LIFFE | Gordon Gekko | Akcie výrobců vakcín proti Covid-19 | Multi-asset | Dovozní ceny | High frequency trading | Globální růst | Komerční banka | Morrisons | LYNX Broker | Sázkaři | Nástroj pro investory | Ekonomika | Vývoj inflace a její cílování | Cyklické sektory | Meta | EUR/CAD | Mitsui | Evropské akciové trhy | Forwardové ceny | Millennium | S&P 500 ESG | Důsledky epidemie | GE HealthCare | Ztráty | MSCI Inc | Globální akciové indexy | Nejvyšší výnosy | Investice do ETF | EUR | Pokles kurzu čínského jüanu | Zvolení Bidena | Tom Plumb | Covidová opatření | Kryptoaktiva | Světové trhy | Aktuální konsenzus ekonomů | Spotřebitelské výdaje | Surová ropa | EURPLN | Bundesbank | Outperform | Záměna | Capital One | Paul Krugman | CrowdStrike Holdings | NYSE | Britská burza | Silnější americký dolar | Poklesu evropských akcií | Spotřební koš | Růst čínského hrubého domácího produktu | Energetický index | Brokeři | Globální dluhopisový index | Standard & Poor's | NASDAQ 100 Index | Kryptoměna | Příležitost k nákupu | Biotechnologické akcie | MICEX | Novo Nordisk | HFT | Akciové indikátory | Skupina Saxo Bank | Výnosy italských dluhopisů | Vývoj na trzích | Oživení cen | Měnové krize | ZEN | Salesforce | Člen bankovní rady Aleš Michl | Euro graf | Jim Reid | Index hongkongské burzy | Smíšené pocity | Itálie | Taleb | Snížit úrokové sazby | Huawei | Stoxx | Evropské centrální banky | PEPP | Vývoj ceny zlata | Akcie firmy | Akcionáři | Bannockburn | Světové žebříčky | Finanční aktiva | Podnikatelské aktivity | Očekávání | Texas | Korelace | Jüan | Discover Financial Services | Tencent Holdings | Cla na čínské zboží | Trh s akciemi | Pokračování růstu | Obchodování na burzách | CMC Markets | Společnost EY | Hodnota indexu | Nejnovější údaje o inflaci | Palo Alto | Unilever | Michal Stupavský, CFA | Růst amerických akcií | Partners Capital International | Trh práce | Novo | Obchodní dohody | Geopolitické napětí | EUR/JPY | Zasedání ČNB | Burzovní makléř | Makroekonomická data | Zmírnění obav | Akcie finančních titulů | Index CSI300 | EURJPY | Turecká krize | Dividendové fondy | Eskalace napětí | Volatilní | Ruské invaze na Ukrajinu | NYCB | Akcie Salesforce | Potenciál | Pro investory | Kontrakce | Evropská komise | Měnový pár GBP/USD | P/B | Týden na finančních trzích | Hypoteční trh | Nifty | Swiss | Investice | U.S. Bank Wealth Management | Uranové akcie | US Bancorp | Analýzy | DXY | Oživení ekonomiky | Aktuální kurzy měn | Saldo běžného účtu | Návrat inflace | Support | Americké společnosti | Index MSCI All-Country | Energetická krize | Finanční produkty | Chasing Madoff | Akvizice | ServiceNow | Joel Copp-Barton | Výnosy na dluhopisech | Maloobchodní tržby v USA | Dění na světových burzách | Rodrigo Catril | Emise | Hluboká recese | Datum vypršení platnosti | ADP report | Černé labutě | Bidenovy plány | Ifo | Webinář | Japonské akcie | Hlavní index německých akcií DAX | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Akcie společnosti Alibaba | PMI v eurozóně | Intervence | Špatná nálada | Indexové fondy | Communication Services | Broadcom | Klesly akcie | Experti | LSEG | Výdaje | Futures kontrakt | Zpráva z akciového trhu | Rekord | Raiffeisenbank | Tržní hodnota firmy | U.S. Global Investors | Akcie Novavaxu | Ameriprise | Evropský index | FTSE MIB | Dění na trzích | Čínské trhy | Cena akcie | Hongkong | Country Garden Holdings | Goldman Sachs | Společnost Apple | Uvolňování měnové politiky | Pokles zisku | Asijské trhy | Obchodní seance | Impuls | Český statistický úřad | EUR/USD | Společnost Crédit Agricole | Zbrojovky | General Electric | Akcie Walt Disney | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Federální rezervní banka v New Yorku | Šéf Fedu Jerome Powell | Die Welt | Analýza Bitcoinu | Volby | Český průmysl | Cena bitcoinu | Historie Wall Street | Konkurenti | Forexový trh | Akcie společnosti | Řízení společnosti | Aristoteles | CSI 300 | Aktuální vývoj | Cloudflare | Investiční portfolio | Rostoucí výnosy | Lagardeová | Druhá největší ekonomika | EONIA | Fed funds | Chování | Průměrné mzdy | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Fortuna | Cenné papíry | Výnos | P/S | New York Community | Aktuální cena | Oxfam | Růst světového obchodu | RBS | Asijské akcie | Delta | HOOD | Kurz libry | SMA | Akcie Micron Technology | Vzdělávání | Bill Northey | Denník | Opatření v Číně | Ratingová agentura Fitch | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Koš | Ceny akcií | Intel Corporation | Akcie Erste | Index DOW | ESG | Import | Index hongkongského akciového trhu | Exchange | Alcoa | Společnost Huawei | Státní dluh | MAE | Travelers | Poplatek | Divoké výkyvy na trzích | Kontrakty | Jeden dolar | Hlavní rizika | Palladium | Propad cen | Benchmark | Investiční výhled | AA | Obchodování s cennými papíry | Tržní cena | Index DXY | Praxe | Kurz zlata | Nasdaq100 | JPY | Roční výkonnost | Australská vláda | Odhad HDP | Čistý příjem | Index Russell | Streamovací služby | FX trhy | Zajištění portfolia | Ratingy udržitelnosti | Casino | Spojené arabské emiráty | Posilování dolaru | Rezistence | Americký akciový trh | Wonderinterest Trading | Dnešní zprávy | Čínské centrální banky | Budoucí potenciál | Pandemie COVID-19 | Měnové riziko | Vstupní náklady | Peníze | Russell 2000 | Bloomberg Barclays | Infekce Covid | Micron | Delta varianta | Ukazatel | Olívia Lacenová | Zpracovatelský sektor | Zveřejněné údaje | Černý pátek | Shanghai Composite Index | České koruny | Ryan Detrick | Americká lehká ropa WTI | Akcie Societé | Inverzní výnosová křivka | Saxo Bank | Small caps | Americká ropa | IIF | Obavy z inflace | Argentinské peso | Hlavní centrální banky | Certifikáty | ČTK | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Zisky bank | Microsoft Corporation | Návratnost investic | AMP Capital | Green Deal | Trading | Největší krize | Měnový stratég | Investiční strategie | Vývoj | Měnová politika Fedu | Burzy | Program nákupů dluhopisů | Odliv kapitálu | Tuzemská ekonomika | Bankovní domy | Bezpečný přístav | Strach | Americký Fed | Globální hospodářský růst | Hyperinflace | Globální akciové trhy | Ropa WTI | LVMH | Akcie Goldman Sachs | Nejnovější statistika | Akciový výhled | MSCI Europe | Bond | Akcie United Airlines | Index asijsko-pacifických akcií | Vakcíny proti koronaviru | Britský FTSE 100 | Short-selling | Vývoj ceny ropy WTI | Brexit | Vývoj léků | Eurostoxx 50 | Riziková averze | Akcie společnosti Kering | Hasbro | TOP ESG | Obchodování na finančních trzích | ABT | Evropské burzy | Hlavní index burzy | Indikátory | CSI300 | Valná hromada | Pokles eura | Růst trhu | Pozornost investorů | Cash flow | Proražení | USD/EUR | Ceny elektřiny | Posílení koruny | Obchodování na burze v Hongkongu | Robinhood | Pozice | Broker | Dluhopisový index | Rizikové měny | Akcie | Obavy z pandemie | Extrémní výkyvy | Na burze | Tržní volatilita | Velká krize | Ekonom společnosti | KOSPI | Durace | Změna klimatu | Japonská burza | NFLX | AI | ASX 200 | P.A. | Roční růst | KBC | Šok | Mezinárodní obchod | Tovární objednávky | Šinzó Abe | Kapitálové strategie | Lednový růst spotřebitelských cen | Ahold Delhaize | Varianta delta | Hedžové fondy | Měnové války | Price-to-Earnings | Vyšší náklady | Čtvrtletní výsledky | Ekonomická aktivita | Regulace | Kotace | Brazílie | Tichomoří | Lukáš Kovanda | GBP/USD | Cenné kovy | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Bezpečné přístavy | Fitch Ratings | Nervozita | Dnešní údaje | Růst ekonomiky USA | 1 milion | Výrobní ceny | Zvýšení sazeb | Federální rezervní systém (FED) | Roční zhodnocení | Měnové páry | Mitsubishi UFJ | Čínský akciový index Shanghai Composite | Úrokové sazby | Caterpillar | Cena americké ropy | 4Cast | EUR/CZK | Úvěrový rating | Akcie Eli Lilly | Ropný a plynárenský průmysl | Problémy v dodavatelských řetězcích | Obchodní deník | Sója | ČNB | Model Y | Růst akciových trhů | Euforie | Nejznámější kryptoměna | Aktivity v USA | Asijský index MSCI | Nejistoty | Stratégové | Fincentrum | Měnová krize | Výkonnost společnosti | BaFin | Price-to-Earnings Ratio | Jádrový index | Zdanění firem | John Hardy | Jeff Bezos | Karina Kubelková | Prezident ECB | Média | Paul Jackson | Investiční tipy | Makrodata | FANG | Záchranný fond | Investoři | Akcie společnosti Tesla | FedWatch | Index KOSPI | Posílení | Zpráva z Německa | Podnikové dluhopisy | Fidelity | Evropská měna | AMD | Nasdaq a S&P | Inflační čísla | MSCI Emerging Markets | Zveřejnění zprávy | Akcie energetických společností | Fundamenty | Investiční analytik | Vyšší hodnoty | Commonwealth Bank | Index čínských firem | AT&T | Outsider | Index amerického dolaru | Xetra | Inflační situace | Invesco | Hold | Asijské burzy | Úvěrové krize | SEC | Dluhopis | Rozhodnutí americké centrální banky | Objem obchodů s akciemi | Makrokalendář | Investovat | Kč/EUR | COVID-19 | PVM | Tokio | Turecká lira | Demokraté | Fixing | Panevropský index FTSEurofirst 300 | MSTR | Euro Stoxx 600 | Snižování úroků | Úvěr | Emoce | Německý DAX | Společnost Morgan Stanley | Investování do akcií | Růstové akcie | Finanční ředitel | Russell 3000 | Finanční situace | Objem dluhopisů | Akcie a dluhopisy | Rating USA | Philip Morris | Kurz jüanu | Akcie Nike | Evropské ekonomiky | Les Echos | Vývoj akciového indexu | Ifo Klaus Wohlrabe | Americké HDP | Agentura Reuters | Nálada na trhu | Oznámení | Loonie | Nobelovy ceny za ekonomii | Paul Volcker | Bohatý | Zahraniční investoři | World Markets | Turecká měnová krize | LYNX WhatsApp | Nový koronavirus | Západoevropský index FTSEurofirst 300 | Ekonomické podmínky | Coty | Akcie společnosti Amazon | Rizika a příležitosti | Tesco | Obchodování | Der Spiegel | Cena zlata a stříbra | Kroky centrálních bank | PwC | Narušení dodávek | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Cena severomořské ropy | Odkupy akcií | Nákupy dluhopisů | Black swan | Nerovnosti bohatství | Akcie Volkswagen | Ruský rubl | Objem | PG | Politika centrálních bank | Kosdaq | Wealth | Nositel Nobelovy ceny | Deflace | Carson Group | PetroChina | Výroba v Číně | Ralph Lauren | Podíl majetku | Index milánské burzy | Obchodování na pražské burze | Nižší úrokové sazby | Investiční banka | ARM Holdings | Nikkei 225 Index | Prezident | PLTR | Kurz CHF | Silný dolar | Berkshire Hathaway | Commitment of Traders | Sazby v USA | Objemy peněz | 3M | Warren Buffett | The Wall Street Code | Volný čas | MSCI World Energy | Ulta Beauty | Graf vývoje | Kryptoměnové burzy | Index hongkongských akcií | Čínské zboží | RMB | Výsledky | Podnikatelské aktivity v USA | Ekonomické oživení | Londýnský index | Inflační vývoj | Veřejné služby | Analytik finančních trhů | Inflační tlaky | Cena eura | Siemens | Minulá výkonnost | Dluhopisový fond | Bank of America | Cena ropy WTI | Intel | Zpráva | P/E | Ratingová agentura | Uhlí | Akcie Moneta Money Bank | Historie | Investiční příležitosti | Retracement | Inflace v Česku | Zobchodované objemy | MasterCard | Akcie společnosti Apple Inc | Tvrdý brexit | Snížení nákladů | Evropa | OPEC+ | SAE | Wall Street Warriors | BHS | Makroekonomický výhled | Centrální banky | Trump | SaxoBank | Inverze výnosové křivky | Akcie menších společností | Rogue Trader | Deprese | Podnikatelská nálada | Očkování | Ministerstvo práce | Národní měny | Regulátor | Emerging markets | Hurikán Irma | Warranty | Pinterest | Sazby | Price-to-sales ratio | Důchod | Aussie | Ceteris paribus | Pfizer | Ekonomika Německa | Covid | Studie | FTSEurofirst | Člen bankovní rady | Růst čínských akcií | CME FedWatch | Earnings | Gucci | Si Ťin-pching | Tomáš Pfeiler | Floor | Nekonvenční měnové politiky | Druhy ropy | S&P 500 Index | Polsko | Kolaps | Rio Tinto | Významné zisky | Index MSCI All Country World | FRA | Baker Hughes | VF Corporation | Vypršení platnosti | Cenová hladina | Bankéř | Divize | University of Michigan | Kering | Euro dnes | Současná situace | Přijetí | Hang Seng China Enterprises | Korekce | Bailout | Australský dolar | HUF/EUR | Ocenění | OPEC | Ukrajina | Jednání FOMC | Masivní výprodeje | Johnson & Johnson | Andrew Bailey | Investice do nemovitostí | ANO | Carry obchody | Inven Capital | Program nákupu dluhopisů | Obchodní strategie | Německé hospodářství | Barrick Gold | Kurz dolaru | Zpomalení inflace | Index Bloomberg Barclays | Rostoucí obavy | L'Oréal | Měnový trh | Dow Jonesův index | Turecko | Index Dow Jones Industrial Average | Stimulační opatření | Silnější dolar | Obchodování v Asii | Vstupy | Zvýšení produkce ropy | Akciové výnosy | Kvantitativní zpřísňování | GBPUSD | Aktuální klíčová rizika | Technologické společnosti | Christopher Dembik | Stříbro | Trh s futures | BNP Paribas | USDCAD | Finanční výkazy | Instituce | Bank of Japan | Developed markets | Pokles libry | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Poměr P/E | Dopady pandemie | Burza cenných papírů | Downtrend | Americké akcie | BBC | S&P/BNY Mellon | Inverzní vztah | Údaje o inflaci | Výdělky | Ameriprise Financial | Vývoj měnového páru USD/JPY | PANW | Index cen výrobců | VFC | Sektor komerčních nemovitostí | DFS | Západoevropské akcie | Průměrný roční výnos | Devalvace | Trh | Retail | Komise | Vydělávání peněz | DAX (Deutscher Aktienindex) | Války na Ukrajině | Erste Bank | Správce portfolia | Výkyvy | Index SSE | High | Intradenní vývoj kurzu | Měnová autorita | Donald Trump | Supercyklus | Investování s LYNX | Akcie Under Armour | Aktuální cena zlata | Zisky akcií | Analytik Patria Online | Výrobní inflace v Číně | Nové trhy | Asos | Vývoj ekonomiky | Největší ekonomika světa | Kurz forintu | Akcie 3M | Výrobce elektromobilů | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Markets | Allianz Global Investors | MSCI All Country World | Index Standard & Poor's | ESG ETF | Yahoo | FTSE 100 Index | Dragon | Finančnictví | Posílení dolaru | Stock | Apollo | Portu | Energy broker | Rating | Mark-to-Market | Agentura S&P | Sustainability Officer | SNB | Microsoft | Trh dnes | Příležitosti | Invest | Vládní dluhopisy | Alza.cz | Commission | DS | High-frequency trading | Ekonomika aktuálně | Demokratické strany | Ztráta | Obchodování akcií | Obchodní instrument | LYNX webinář | Kanada | Kurz dolarů | Známý investor | JPMorgan Chase & Co. | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Index Nasdaq | Webináře zdarma | Meziroční růst HDP | Bankovní akcie | XRP | Rostoucí akcie | Rizikovější aktiva | Představenstvo | Očkování proti covidu | Nouzový stav | Makroekonomika | Zpomalení růstu čínské ekonomiky | QE | Objem obchodů | CFTC | Podpůrná opatření | Makroekonomické zprávy | Swiss Life | FRS | Nifty 50 | Centrální banka | Caixin | Cena | Ekonomické indikátory | Deutsche Börse | Akcie PepsiCo | Životní prostředí | NZDJPY | Edelman | Burzovní kalendář | Large-cap | Asijské indexy | Nejlepší výsledky | LYNX | AUD/USD | Čistý zisk | Jádrová inflace | Nobelovy ceny | Historické rekordy | New York Stock Exchange | Margin call | Fundamentální faktory | Bank of China | Zpomalení ekonomiky | NYMEX | Americký investor | E-commerce | Svíčková formace | Výnosy dluhopisů | Marže | Celosvětové zadlužení | Barbaři za branou | Trading Places | Manažeři | Globální index | Rizikovější investice | Konsenzus ekonomů | Fincentrum & Swiss Life Select | Intervenovat | CECEEUR | Nízká volatilita | Wall Street: Peníze nikdy nespí | CFD | Chipotle Mexican Grill | Guvernér ČNB | Trading Economics | Reuters | Pokles akcie | ETC | Zlepšení nálady | Baidu | Akcie Netflixu | Obchodování s Čínou | Akcie s vysokými dividendami | Hlavní indexy | Růst ekonomiky eurozóny | Hillary Clintonová | Malina | Index FTSE MIB | Chevron | Kompozitní index | Rostoucí náklady | Ekonom Ifo | Centrum | Index SET | Depozitní sazba | Fundamentální zprávy | Výrobní aktivita | GE HealthCare Technologies | Rekordní maximum | Uvalení cel | Euronext | Libra šterlinků | Předseda | Představitel ECB | Utahování měnové politiky | Macquarie | Diverzifikace | Palantir | Růstový impuls | Finanční instrumenty | Výnosy z investic | Hospodářské noviny | Singapurský dolar | Kapitál | Makroekonomické ukazatele | Ruské akcie | Traders | Index NASDAQ 100 | FX trh | Index SSE Composite | Boeing | Peso | Dow Jones a S&P 500 | Příkaz | Globální ekonomický růst | PINS | Index Wall Street | ZEW | Záporné ceny | Kurz EURUSD | Společnost Walmart | Rychlý růst | Akcie na asijských trzích | Americké obchodování | LPL | Evropské banky | Libra | Eva Miklášová | Opatření centrálních bank | Zvýšení základní úrokové sazby | Výhled pro Evropu | Open | Pokles valuací | Růst ceny zlata | Indické akcie | Zisk indexu S&P 500 | Řecko | Jednání o brexitu | Šíření nemoci | Euro měna | Londýnský index FTSE 100 | Úřad pro energetické informace | Nové rekordy | Alibaba Group | Objem zlata | Nákup euro | Úroky | Plodiny | IFO index | Bloomberg TV | Capital Management | Investiční banky | Newyorský index S&P 500 | Americké státní dluhopisy | Stoxx 600 | Akciové valuace | Zahájení obchodování | Energetické společnosti | Silný trh | Rumunsko | Akcie dnes | Fed Funds Rate | 500 nejbohatších | IG Markets | Fundamentální informace | Internetové obchodování | Americký Úřad pro energetické informace | Inspirace | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Premarket | S&P500 | Royal Bank of Scotland | MUFG | Čínská ekonomika | Ceny | Prudký pokles | Koronakrize | Technologie | XTB Štěpán Hájek | Top pick | Ping An Insurance | Devizoví obchodníci | Celkový zisk | Německá ekonomika | Obchodovat s akciemi | VW | Index vládních dluhopisů | Akcie Microsoft | Vývoj kurzu USD | Ekonomické fórum | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Inflace v Německu | Peníze z prodeje akcií | Ranní zpráva | Pokles | Palo Alto Networks | Globální inflace | Makroekonomická situace | Rating AAA | Jihoafrický rand | Měna fondu | Investiční portfolia | Rekordní zisky | Apollo Global Management | Richard Kozul-Wright | TradingView | Investiční doporučení | Hedge | Inflace v listopadu | Rabobank | Chuck Carlson | Ziskovost | Situace na trhu | Fidelity International | Střední podniky | Hlavní americké indexy | Mercedes | Americká ekonomika | Pracovní místa v USA | Španělský IBEX 35 | NVDA | Ziskové akcie | Technologický Nasdaq | Wall Street | Obchodník | Uvolňování měnových politik | Aktuální cena stříbra | Portfolio manažer | Investiční divize | Čínská burza | Plynárenská společnost | Goldman Sachs Asset Management | Panika | Měnové otázky | Standardní odchylky | Asijské akciové trhy | ISIN | Blue-chip | PG&E | Obilniny | Zvyšování úrokových sazeb | Index cen | Přikoupení | Čínská vláda | Index PX | Daně | Lídři | Indexy amerického akciového trhu | Spotová cena zlata | Investment Management | Produktivita práce | Ceny v Česku | Pokles indexu | NYSE:NKE | FXCM | Pozitivní sentiment | CBOE | Konsorcium | Index DAX burzy | Růst zisků | Zisky | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | CHN.cash | Trhy | Hang Seng | EURIBOR | Signature Bank | Globální ekonomika | ETF portfolio | Eskalace konfliktu | Signály | Korporátní dluhopisy | USD/TRY | Míra inflace v ČR | Výnos desetiletých dluhopisů | Horizon Investments | Referendum | Úřad ONS | HangSeng | Inflace a dluhopisy | Vysoké valuace | Ratingové agentury | Repo sazby | Cena zlata | HSBC | Pullback | Zvýšení ceny | Týdenní nárůst | USD/JPY | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Rizikové averze | Finanční budoucnost | Dlouhodobé dluhopisy | Breakout | Frankfurtský DAX | Online zpravodajství | Stabilní společnosti | Hongkongský index Hang Seng | Index FTSEurofirst 300 | Růst cen | Vyšší výnosy | Finanční ústav | MIB | Akcie Meta | Nárůst negativního sentimentu | Ekonomická rizika | Asset management | MSCI World | US dolar | Akcie AT&T | Vývoj kurzu USD/EUR | Dnes na trzích | Financování | Irská ekonomika | ČSÚ | BioNTech | Asie a Tichomoří | Česká národní banka | Složený úrok | Akcie v Indii | Odhad letošního růstu | Výrobce čipů | Omezení dodávek | Měnový index | Hospodářský růst USA | Americká lehká ropa | Největší kryptoměny | Pokles ekonomiky | Dividenda | ULTA | Republikáni | USDJPY | Americké vlády | MSCI USA | Investiční poradenství | Dluhopisy německé vlády | Největší krize na Wall Street | Neel Kashkari | Hlavní index japonské burzy | Odvětví | Index japonské burzy Nikkei | Průměrná hodnota | FT | IPO akcií | SSI | Saxo Group | Denní pokles | Burze | Recesia | Malé podniky | Krypto trh | Akciový trh v USA | Ostatní kryptoměny | Spotřebitel | Graf indexu Nasdaq | Hospodářský růst | Prezident Fedu | Výkyvy na trzích | Odhodlání | Centrální bankéři | Akciový trh | AUDUSD | Hongkongské akcie | WTI | Světové ekonomické krize | Joe Biden | Bod | Miliardy korun | Index DAX | Polský zlotý | Akcie americké společnosti | Zpráva amerického ministerstva práce | Levné akcie | Silné euro | USD/CNY | RBNZ | Paládium | Pokladniční poukázky | NYSE Euronext | High Low | Reserve Bank of Australia | Globální index vládních dluhopisů | Realitní trh | Americká měna | Internetoví giganti | Honeywell International | EMU | Saúdská Arábie | OCI | Akcie rozvinutých trhů | LES | Cena ropy | Philip Lowe | Americká vláda | Recese světové ekonomiky | Agentura AP | Inflace a investování | Síla na Wall Street | Macy's | Využití kapacit | Zpřísňováním měnové politiky | Goldman Sachs Group | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Zlato a stříbro | Diskont | Japonská ekonomika | Svatý grál | Trh kryptoměn | Sankce | Bill Gates | Oživení globální poptávky | Zprostředkovatelé | Alphabet | Struktura | Thajský index SET | Zkušenosti | MSCI China | Lira | Honba za hotovostí | Ekonomické recese | Statistiky | Peněžní zásoba | Světová ekonomika | Výkyvy jenu | Čínský index | Dluhopisové trhy | Lehman Brothers | Dolar vůči jüanu | Dna | Spolkový statistický úřad | FX | Ben Bernanke | Michal Stupavský | RUB | Investice státu | Ředitel investic | Taiwan Semiconductor | Měnové trhy | Kurz | Market | Unicredit | Udržitelné investice | Pokles výnosů | Tradeři | Horizon | Rebalancování indexů | Zpomalení hospodářského růstu | Coinbase Global | Cena ropy klesá | Halving | Vývoj české koruny | Česká republika | Největší energetické společnosti | Sektor služeb | Investujte | Zpráva amerického ministerstva obchodu | Akcie společnosti Amazon.com | Měď | Ekonomický institut | Poradenská společnost EY | Rozvíjející se trhy | AUD | OpenAI Sam Altman | Politici | Exchange Traded Funds | Prodávat své akcie | Výnosy z nemovitostí | Enron: The Smartest Guys in the Room | Breakout Trader | Pegas Nonwovens | Predikce | Kraft-Heinz | Fibo | Prima | Zahraniční kapitál | Citigroup | Softbank | BCA Research | Index VIX | Hospodářství | Diamondback Energy Inc | Španělsko | EV | Konsolidace | Akcie kryptoměnové burzy | Vývoj na akciových trzích | Akciové portfolio | LPL Financial | Největší zisk | Měnový pár | Nárůst zisků | Offshore jüan | Intermediate | Market Maker | Globální akciový index | Vítězství nad inflací | Index akciového trhu | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | 3D tisk | Důvěra v českou ekonomiku | Conseq Investment Management | Koronavirové krize | Vývoz | Energetické firmy | Prodeje akcií | Rostoucí úrokové sazby | Strategické možnosti | Theresa May | Finanční tituly | Recese | Index strachu | ASML | Ropný gigant | Alokace investičních portfolií | Globální indexy | Švýcarský frank | RBOB | Báze | Výprodeje na akciových trzích | Chuť riskovat | Bannockburn Global Forex | CZK/EUR | Stimul | Růst globální ekonomiky | Instrumenty | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Očekávaný růst | Sněmovna reprezentantů | Výhled na rok | Situace na Blízkém východě | Hargreaves Lansdown | Burzovní indexy | Největší propad | Silný americký dolar | Počet nových žádostí o podporu | Aktuální stav | Výrobce hraček | Index nových zakázek | Šíření koronaviru | Nákupní doporučení | Sazby Fedu | Ekonomický výzkum | Štěpán Křeček | Americké burzy | Nadprůměrný výnos | Globální pandemie | Americké ekonomiky | Japonský Nikkei 225 | Frank | Ukázka hyperinflace | Akcie na světových trzích dnes | Alokace aktiv | Negativní nálada | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | Investiční fond ČEZ | Dnešní zpráva | Špinavá energie | Cap | Údaje z USA | Čínské indexy | Šíření nového typu koronaviru | Kurz eurodolaru | Patria Finance | Ceny energií | Cena Brentu | Makléřské firmy | Americké indexy | Washington | Globální HDP | Dávky v nezaměstnanosti | Floored | Unipetrol | Ceny potravin | Politická nejistota | Obrat trendu | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Finanční skupina | Japonský premiér | Vysoké úrokové sazby | Obrat tržního akciového trendu | Úspěchy | Atlantik | Prezident Donald Trump | USDCHF | Silná poptávka | Multi-Asset obchodování | Rostoucí inflace | Advance | Technologický sektor | OSN | KBW Regional Banking Index | Akcie ropných koncernů | Komunita | Henry Hub | Předpovědi Saxo Bank | MSCI World ESG Leaders | Agentura Fitch | Makroekonomické prostředí | Události ve světě | Společnost Microsoft | Předpovědi | Global Wealth Management | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Investiční stratég | Silicon Valley Bank | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Benzín | CrowdStrike | Trend | Hospodářské oživení | Akcie a ETF | Pokles sazeb | Adidas | Dow Jones Industrial | ETF roku 2020 | Pokles akciových trhů | Míra inflace | Akcie těžařských společností | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | United Airlines | CNN | Spotify | Snížení emisí | Nařízení | Prospekt | Ropné akcie | Farmaceutické společnosti | BTC | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Chief Sustainability Officer | Hospodářské krize | Global Forex | Severomořská ropa Brent | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Transparentnost | Japonská měna | Gold | Konfirmační zkreslení | Průmysl | Bazický bod | Lehká ropa WTI | Japonský akciový index Nikkei | Americký akciový index S&P 500 | Akcie MicroStrategy | Makroekonomické strategie | Tempo růstu | Marže společností | Bankovnictví | Trim Broker | Dolar vůči japonskému jenu | USD index | ARM | Biliony | Divergence | Bankovní index | Mean-reversion | Bilion dolarů | Nejvyšší růst | ETF | Federální obchodní komise | Analýza společnosti | Akcie klesají | Akciové trhy | Moneta Money Bank | EUR/CHF | LLY | Akcie výrobců vakcín | Reinvestování | APP | Kurz amerického dolaru | Peněžní zásoby | Uhlíková stopa | Long | WHO | Rally | Bankovní rada | Prudký pokles cen | Recese v USA | Komoditní index | Pojišťovna | Vzestup peněz | Zasedání České národní banky | Bear | Obchodování Futures | Intesa Sanpaolo | Pokles inflace | Aktiva | Prodejní tlak | Růst zaměstnanosti | Sumitomo Mitsui DS Asset Management | Indexy na Wall Street | Index německých akcií DAX | Investiční kapitál | Výnosy z dluhopisů | Tuzemský průmysl | Conseq Michal Stupavský | UBS Global Wealth Management | Andreas Clenow | Business | GBPJPY | Komise v přenesené pravomoci (EU) | SPOT | Dynamika HDP | Růst cen akcií | Akumulace | Pokles cen | Britské společnosti | Investments | Čínská centrální banka | Akcie Nvidia | Tempo růstu ekonomiky | SP500 | Technologická společnost | Junk rating | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Program kvantitativního uvolňování | Čínští investoři | Vývoj kurzu | Allianz GI | Astrazeneca | Zdravotnictví | MSCI World Index | Akcie Tesly | Zpětné odkupy | NZD/USD | Čínské akcie | Economic | Ministryně financí | Akcie výrobců čipů | Jihoafrická republika | Vývoj na finančních trzích | Sentix | Trhy dnes | Japonské úřady | Philadelphia Semiconductor | Pochybnosti | Index akcií | BNY Mellon | Trinity | Stratég | Špatné zprávy | Zisky firem | Čínský akciový trh | Podnikatelská nálada v Německu | Fond obnovy | Majetek | Ekonomika eurozóny | Řetězce | Sentiment | Zrychlení inflace | Stoxx Europe 600 | Šéf společnosti | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Team Spirit | Největší pokles | Politika | Commodity futures | Electronic Arts (EA) | Letecké společnosti | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Investiční ředitel | Čínský prezident | Novavax | Americké futures | MAM | ECOFIN | Cenné papíry s pevným výnosem | Indikátory důvěry | Poplatky | Nike | Forint | GDP | Velká Británie | Německý průmysl | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Citibank | Banky na Wall Street | Investování do nemovitostí | Japonský akciový index | Členové bankovní rady | Indexy S&P | George Soros | Investování do ETF | EURHUF | Nálada | Geopolitická rizika | FAO | Indie | Nákupy | Obchodní spor | Technologické akcie | Měnové politiky | Technologičtí giganti | Společnost Adobe | Riziko | Index volatility VIX | Paramount Global | Čínský výrobce | Česká vláda | První zvýšení sazeb | Oxford Economics | Výnosová křivka | Zpomalení světové ekonomiky | Historická maxima | Ekonomická data | Elektřina | WTO | Wealth Management | Sněmovna reprezentantů USA | Akcie Coinbase | Jihokorejské akcie | Commerzbank | Nezaměstnanost v EU | Zhodnocení | Ministr energetiky | Ceny zlata | Výhled | České akcie | Aktuální cena zlata a stříbra | ESM | AAA | Americký akciový index | Americké ministerstvo | Spojené státy a Čína | Americký trh práce | Finanční televize CNBC | Obchodní analýza | NYSE Composite Index | Deriváty | Ethereum | Zápis Fedu | Vysoké ocenění | Indexy nákupních manažerů | Index Hang Seng | Zaměstnanci | PayPal | Bankovní krize | Andrew Ticehurst | Technologický index Nasdaq | Evropský trh | Finanční trhy | Oživení cen ropy | Cyrrus | Data o inflaci | Expanze | Největší ekonomika | Fondy | Saudi Aramco | Walt Disney | Bílý dům | Komoditní trhy | Situace v Číně | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | HDP Číny | Financial Times | USD za barel | Philips | Nikkei 225 | Počet nakažených | Spread | Obavy investorů | Společnost Intel | Dot-com | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | Peněžní trhy | Under Armour | New York | Tradingové webináře | MSFT | UAL | GS | Meta Platforms | Krize | Bernstein | Obligace | Pád akcií | Price-to-earnings ratio | Stabilita | Průměrná úroková sazba | Zajišťování | Investing | Jihokorejský won | Zotavení ekonomiky | Protipandemická opatření | Risk Off | Akcie v Japonsku | Silné ekonomické údaje | Massachusetts | Zpětný odkup akcií | EURCHF | Paramount | G20 | Index strachu VIX | CEO | Oslabení dolaru | Akcie ve světě | Buy | Meziroční míra inflace v eurozóně | XTB | Konzervativní strana | Prezidentské volby | Dollar | Index MSCI Europe | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Dolarový index | Podíl akcií | Vývoj ceny ropy | Robert Shiller | Index MSCI World ESG | Graf indexu | Index ADR | Úroková sazba | Generální ředitel | Devizové rezervy | Japonský ministr financí | Trhy v Číně | Burza | SAIC Motor | Semináře | Ceny dluhopisů | Ekonomický kalendář | Investment Services | Investiční skupiny | Akcie společnosti Apple | Americká inflace | Rozvoj | Investovat do akcií | Růst cen komodit | Co je deflace | Cenová bublina | Americká administrativa | Reinvestice | Druhá největší ekonomika světa | Rozhovor | Dlouhá pozice | Španělský IBEX | Transakce | Ropa WTI a Brent | Slabší dolar | Měny | Snížení úrokových sazeb | Sankce proti Rusku | Růst cen potravin | Výzkumné společnosti | Zaměstnanost | Profitovat | Glencore | Irsko | Energie | Analytici společnosti | Podkladové aktivum | Zpravodajství | Ocenění globálních akciových trhů | Inflace v březnu | PMI ve zpracovatelském průmyslu | AUDJPY | USDX | BHS Štěpán Křeček | Dividendy | Poplatky z obchodování | Měna | Společnosti z indexu | Údaje o HDP | Finanční sektor | Oslabení eura | Uvolnění měnové politiky | Futures trading | ESG management | MSCI | Burzovní index | Index IBEX | Investiční příležitosti 2020 | USD | LinkedIn | Miliardy dolarů | Inside | Top ESG firmy | Snížení zisku | Návratnost | Finanční trh | Růst poptávky | Investiční bankéř | Opatření na podporu ekonomiky | MSCI AC World | Index polovodičů | Nová vláda | Risk On | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | Optimismus na trhu | Kapitalismus | Výnosy desetiletých dluhopisů | EFSF | Patria.cz | Vyspělé ekonomiky | Carry trades | Světová zdravotnická organizace | ABN Amro | Pravděpodobnost recese | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Platformy | IPO | Výrobce obuvi | Rusko | Vysoké riziko | Akcionář | Miliardy USD | Poradce | KBW | Obchodní den | Index japonských akcií | Zkušenost | Pakt stability | GBP/EUR | Signál | Peter Garnry | Výrazný zisk | Írán | CMC | Index amerických akcií | Dnešní obchodování | Výsledkové sezóny | State Street | Vývoj cen akcií | EPS | Výkonnost společností | Obchodování ETF na burze | ADP | Jim Rogers | Biliony dolarů | CPI v USA | Short squeeze | Ropy | Malé zisky | Dow Jonesův akciový index | Americké trhy | CHNComp | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Společnost | ESPN | Sázky | Futures na americké akcie | Diamondback Energy | Index MSCI World | Obchodujte | Ocenění akcií | Ceny americké ropy | Historicky nejnižší | Swiss National Bank | Thomas Barkin | Vysoká volatilita | Fibo retracement | Jestřábí Fed | BMW | Cena akcií | Představenstvo společnosti | Non-Farm Payrolls | ASX | Světové hospodářství | Rozšíření | CAC40 | NBER | Jak Wall Street funguje? | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Příliv investic | Země OPEC | Mimořádné zasedání | Umělé inteligence | Eura | Aktuální cena zlata dnes online | Zpomalení v Číně | Inflační cíl | Organizace | DIW | Gap | Services | Leverage | VIX | Úrokové náklady | Stock Exchange | Růst | London metal exchange | Index Dow Jones Industrial | Příjmy | Hospodářské výsledky | Prezident Ifo | Volvo | Zajištění | Inflace v Číně | Výnosy amerických státních dluhopisů | Internetové bubliny | Propad cen ropy | BOSSA | Snížení inflace | Plynárenský průmysl | Overweight | Index | Wall Street Journal | Komoditní | MiFID II | Čínský trh | Eva Zamrazilová | Regulační orgány | Bohatství | Nárůst ceny | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Jižní Korea | Akcie čínských firem | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Varovné signály | Bezpečná aktiva | Arca | Index STOXX Europe 600 | Valuace | Figúra | Pracovní místa | Standard & Poor's 500 | Akciové indexy | CRM | FinTech | MSCI All-Country World Equity | Otřesy na finančních trzích | Euroval | Kč/USD | Jak obchodovat na NYSE? | Korporátní ESG | Trh s nemovitostmi | Tištění peněz | Inflace | Dluhopisové fondy | Vakcinace | Margin | Tržní hodnota | Britové | Technická analýza | Spotřebitelské ceny v USA | GBPCHF | Bydlení | Dovoz | Too Big to Fail | Qualcomm | Vývoj dolarového indexu | Výkon | ONS | Index burzy | Americké centrální banky | Včerejší seance | Vývoj ceny ropy Brent | Prodávat akcie | Index S&P/BNY Mellon | Plány | Americká ropa WTI | Management | Patria | HUF | Správci aktiv | EURUSD | Poměr PE | Index volatility CBOE | Billions | Zisk | App Store | Klaus Wohlrabe | Total | Poradenská společnost | Cestování | Hlavní události | Bank of England | Americký index | ACIES Asset Management | Uložení peněz | Produkce ropy | Maďarsko | Akcie letecké společnosti | Nejprudší jednodenní pokles | Největší firmy | WTI a Brent | Akcie Ralph Lauren | Komoditní sektor | Očkování proti covidu-19 | VIG | Blue chip | Očekávané zhodnocení | Klimatické změny | DJI | Garance | Události roku | Split | Výrobce pneumatik | Investing.com | ČSOB | Pokles kurzu | Bohatí | Index Philadelphia | Patria Online | Pesimismus | Spekulovat | CashFlow | Swapy | Béžová kniha | Cenové tlaky | CZK | Mexické peso | Česká zbrojovka | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Saxo PrivatBank | S&P | Advanced Micro Devices | Investiční | Americké investiční banky | Zprávy o trhu | Technologie 3D tisku | Dluhopisové výnosy | Rozdělení akcií | Burzovní průvodce | Ceny emisních povolenek | AAPL | Rekordní nárůst | Inflace v USA | NFP | OECD | Raketový útok | Statistický úřad Eurostat | Handelsblatt | Bloomberg | Německý export | Celkový objem obchodů | ExxonMobil | Kurz americké měny | Spekulativní investoři | Unie | Zasedání Evropské centrální banky | Analytička | Nasdaq Composite | Vliv na investice | Lepší výsledky | Obchodování na burze | Počet úmrtí | Šíření onemocnění | Portu Marek Malina | Wonderinterest Trading Ltd | Aktuální kurzy | Životní náklady | Nikkei | Nejbohatší | Obchodování s dluhopisy | Short selling | Politická situace | Úrok | Nemovitostní fondy | Čtvrtletní zisk | CISCO | Čínské úřady | Německé maloobchodní tržby | Další pokles | Progres | Ekonomika USA | Investiční specialista | Rekordní maxima | Kurz jenu | Index Nikkei | Norsko | Americká centrální banka | Česká měna | Swap | Společnost Nvidia | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | Dluhopisy s vysokým výnosem | Christine Lagardeová | Institut Ifo | Vývoj měnového páru | Vybírání zisků | Vyšší úrokové sazby | Hindenburg | Financial Times (FT) | Americký prezident | Euro Stoxx 50 | Očekávání úrokových sazeb | Výrazné ztráty | Richard Bechník | Ekonom BHS | Daniel Beneš | Investovaný kapitál | Zisky společnosti | Státní investiční fond | Ekonomiky | Portfolio | Události tohoto týdne | Nabídka | Sázka | Coca-Cola | Rekordní hodnoty | Kongres | TIM | Financials | Vysoké inflace | Francie | Akciový index S&P 500 | Americký dolar vůči japonskému jenu | Royal Dutch Shell | Globální ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Konflikt mezi Izraelem | Eurostat | ČSOB Finanční trhy | Klíčové události ve světě | Finanční instituce | Dění na finančních trzích | Pákový efekt | Růstový potenciál | Ropné společnosti | Cestovní ruch | Válka | Apple | Prémie | CAC 40 | Fannie Mae | ESG firmy | Tencent | Index britských akcií FTSE 100 | Rok 2024 | Australské akcie | Pozitivní zpráva | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Tržní kapitalizace | NASDAQ 100 | Obnovitelné zdroje | Nízké úrokové sazby | Commodity futures trading | Státní rozpočet | West Texas Intermediate (WTI) | Směnné kurzy | Ceny ropy | Boom | Obchodování na Wall Street | Celoroční výhled | Obavy trhu | Jak se stát lepším investorem | Moderna | Cena mědi | Dupont | Eli Lilly | Boj s inflací | Cestovní kanceláře | Anglie | Hodnotové akcie | US500 | Solární projekty | TOPIX | Hlavní úroková sazba | Měny rozvíjejících se ekonomik | Souhrn finančních trhů | Průzkum | DAX | IEA | TRY | Nákladová inflace | Ceny zboží | Investment management | Deficit | Silicon Valley Bank (SVB) | Firmy | Udržitelnost | Zdravotní péče | Fiskální rok | Jednotná evropská měna | Oslabování dolaru | Medvědí divergence | Investiční horizont | Vliv inflace | Index STOXX Europe | Janet Yellenová | Nástroj | Hrubý domácí produkt (HDP) | Spike | Ekonomické dopady | Brexit bez dohody | EUR/GBP | Dow Jones index | Ekonomický růst | Představitelé Fedu | JOLTS | Onemocnění COVID-19 | Měna GBP | UBS | Pokles úmrtí | Zpomalování světové ekonomiky | Dodavatelské řetězce | Zasedání Fedu | Zlepšení | Marriott International | VaR | Čínský index SSE Composite | Japonská vláda | Další růst | Dobré výsledky | Nová prognóza | ADR | GBP | Výkonnost indexu | Omezení pohybu | Prezidentka ECB | Motorola | FTSEurofirst 300 | Pokles sentimentu | S&P Global | Akcie v Asii | Evropská unie | Vývoj akcií | Nasdaq | WMT | Dolary | Akciové burzy | Propad | Federální rezervní systém | Třída aktiv | Bilion | Dotace | Vlk z Wall Street | Evropské trhy | Reakce trhu | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Růst cen ropy | Zprávy | Ministerstvo obchodu | Index Stoxx 600 | Obavy z recese | Byty | Akcie v Evropě | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Nový rekord | Miliardy eur | Index tokijské burzy | Britský statistický úřad | Obchodování a investice | Silný růst | Nio | Disney | Investiční zprávy | Evropské akcie | Zájem investorů | USA | Vládní dluh | Růst světové ekonomiky | Fond | Commodity Futures Trading Commission | Federální rezervní banka | Momentum | Vlastnictví | Broker Trust | Americké ministerstvo obchodu | Propad trhů | BofA | Swiss Life Select | Odhady analytiků | Vyhlídky | Kryptoměna Ripple | Předpověď | Tržní ceny | NATO | West Texas Intermediate | Cena ropy brent | Hodnota světových finančních akcií | Program nákupu aktiv | Pattern cup and handle | Tržní kapitalizace společnosti | Míra | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Trigger | Slabý dolar | Faktor beta | Budoucnost | EY | Sumitomo Mitsui | TopForex | Hedgeové fondy | Aramco | Buffett | Money management | Řecká krize | Cena zlata dnes | Důvěra investorů | Obchodní války | Odhady trhu | Raphael Bostic | Irák | Podvážení | Koruna | Uplynulý rok | Cukr | ex | Ziskové marže | Zdroje energie | Chuck Schumer | Alibaba | JDE | Komoditní měny | Včerejší obchodování | Finanční výsledky | Výrazný pokles | New York Stock Exchange (NYSE) | Reálný HDP | Panevropský index STOXX 600 | Banky | Financial | Projev Jeroma Powella | Vývoj USD | Solidní růst | Nejvýraznější ztráty | Převodník měn | Automobilky | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Index S&P/ASX 200 | Index MSCI Emerging Markets | Opatření | Mutual Fund | Budoucnost akciových trhů | Akcie leteckých společností | Pokles HDP | Opce | Finanční domy | PEPSICO | Onemocnění | DJIA | DMA | Peněžní prostředky | S&P/ASX 200 | Visa | Pokračující pokles | Pojišťovny | Řízení rizika | Údaje | Výsledky firem | Vysoký výnos | Květnová inflace | HDP eurozóny | Barbarians at the Gate | Očekávání investorů | Investment | Výkonnost | Oslabení měny | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Asie | Pandemie koronaviru | Finanční krize | Výsledky průzkumu | Rakousko | Exxon Mobil | Global forex | Očekávání analytiků | Makro data | Hlavní akciové indexy | Průzkumy | Nomura | Michelle Bowmanová | Bitcoin | Nejbližší support | FAANG | Instrument | CAD/JPY | Snižování sazeb | Tempo růstu spotřebitelských cen | Televize CNBC | Zvýšení mezd | Quicksilver | Obchodování s akciemi | Emise skleníkových plynů | Bilance | Likérka Stock | Přehled | Americké měny | Equity | Index S&P 500 | Czech Fund | Izrael | Obnovitelné zdroje energie | London Stock Exchange | Sumitomo | Hodnota firmy | Společnost XTB | Plyn | Hodnocení akcií | Obchodní bilance | Graf | Ropa Brent | Hrubý domácí produkt | Rizika | Oslabení koruny | IBEX 35 | Spotové ceny | Distribuce | Výkonnost indexů | Andrej Babiš | Index americké burzy | Klíčová rizika | Eurodolar | Short | Výnosové křivky | Vývoj úrokových sazeb | Čínský HDP | Pár EUR/USD | Sójové boby | List Financial Times | Kurz české měny | Akcie Apple | Fed | Měna euro | FXstreet.cz | Bitcoinové ETF | Futures | Volatility | Česká koruna | Stavebnictví | Biden | Čínský akciový index | Hospodaření | Zveřejněná data | Akciový růst | Inflace v eurozóně | Index volatility | High Yield | ADBE | Evropský statistický úřad Eurostat | Money Never Sleeps | Výraznější pokles | Reuters analytik | CHF | Nemovitosti | Akcie Tyson Foods | Oživení světové ekonomiky | Beta | Pokles ceny | Prezident Trump | Hlavní index čínských akcií | Fiskální situace | Ekonomická situace | Indikace | Jihokorejský KOSPI | PX index | Obchodní přístup | UBS Global | Krypto | Úspory | Stimulační program | Globální rizika | Marc Faber | Obavy z koronaviru | Přehled o dění na světových burzách | Úřad pro energetické informace (EIA) | Obchody | Obchodování ETF | Akcie firem | SSE Composite | Rekordní minimum | Exchange Traded Fund | Běžný účet | Čínská centrální banka (PBOC) | Ekonomické ukazatele | Aukce | HDP USA | Wonderinterest | Sell | SPX | Spot | Náhoda | Index CSI 300 | Americká data | Vyplácení dividend | Akcie CME | Wells Fargo | Rozpočtový deficit | Volby v USA | Růst EBITDA | Zvýšení úrokových sazeb | Carl Icahn | JNJ | National Australia Bank | Offshore | Technologické firmy | Haruhiko Kuroda | Burzy cenných papírů | Chase Investment Counsel | Růst tržeb | Akciový index | Dluhopisoví investoři | CME | OpenAI | Bavlna | Globální akciový index MSCI | Ekonomický výhled | Euro k dolaru | Světové ekonomické fórum | Pozornost | Rubl | ProCent | Společnosti | Obchodujte přes LYNX | Julius Baer | Platforms | Počet pracovních míst | Arista Networks | Medián | Změny sazeb | Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Finanční společnosti | Devizové intervence | Ruská invaze | Index CPI | Index Nasdaq Composite | Electronic Arts | Vysoké ztráty | Aleš Michl | S&P 500 | Fixed income | xStation5 | Ekonomický a strategický výzkum | Prosincová inflace | Obchodní konflikt | TOP ESG společnosti | Nejistota | Zpomalení růstu | Podpora | Capital Markets | Marriott | Dolar vůči jenu | Akcie Nvidie | Růst spotřebitelských cen | Ministři financí | Luxusní značky | ICAP | Makroekonomické údaje | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Ekonomická aktivita v USA | Šíření nemoci COVID-19 | ING | Dílčí index | Německá vláda | CL | Cena zlata dnes online | MT4 | Herní průmysl | Globální akcie | Státní dluhopisy | Akciové indexy v USA | Nižší růst | COIN | Nejziskovější | HDP v eurozóně | Severomořská ropa | Activision | Podnikatelé | Latinská Amerika | Akciové alokace | Obchodování na zámořských trzích | Zadlužení | Světová banka | Exxon | ECB | Býčí trh | Europe 600 | Zemní plyn | Surové ropy | Snižování inflace | Výsledky bank | Německo | MicroStrategy | Japonsko | Negativní dopad | Eurobondy | BofAML | EU a USA | Akcie v USA | Očekávané výnosy | Riksbank | Energetický sektor | Nejlepší investiční příležitosti | Nejvýraznější pokles | Vývoj dolaru | Václav Pech | Ranní zpráva z akciového trhu | Akcie mediální skupiny CME | Měny&Sazby | Moody's | Maďarský forint | Elektromobily | Německý Ifo index | Červnová inflace | Vzdělávací webináře | New York Community Bancorp | Spotová cena | Twitter | Finance | Velké zisky | Krach | Čeští investoři | Eskalace | Novozélandský dolar | Nejnovější údaje | Zasedání americké centrální banky | Hotovost | Portugalsko | Analytik Portu | Farmaceutické akcie | Steen Jakobsen | Bid | Co je to spotřební koš? | Standard Chartered | Walmart | Nové akcie | Makroekonomický kalendář | Výše úrokových sazeb | Hamás | Jan Frait | Virus | Směřování | JPMorgan Chase & Co | LIBOR | Guvernér australské centrální banky | Kurz koruny | Epidemiologické situace | Investiční fond | Devizové trhy | USD/CZK | Grafy | Dluhové krize | Panické výprodeje | Nvidia | NKE | Světové měny | Rozpočet | FTSE | Záhada | P/E Ratio | Japonská centrální banka | Důležitá rezistence | Merrill Lynch | Vice | Akcie ve Spojených státech | Americký trh | Termínové kontrakty | Ceny komodit | Snižování úrokových sazeb | FOREX | U.S. Bank | IG | Mezinárodní investoři | GE Capital | Aktivum | UCITS ETF | Šíření koronavirové nákazy | Federal Reserve | USDIDX | Baker Hughes (BHI) | Štěpán Hájek | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Život Warrena Buffetta | Kontrakty na sójové boby | Mitsubishi | Analytici | JD.com | Index nákupních manažerů | Velcí institucionální investoři | Domácnosti | Index MSCI All-Country World Equity | 3M Company | Evropské indexy | Alokace | Elliott | Fundamentální ukazatele | Akcie na světových trzích | Návratnosti investice | Přehled o dění | Americký dolar | Coinbase | Google | Euro vůči dolaru | Ekonomické výsledky | Situace | CME Group | Mario Draghi | Vysoká inflace | Makro | Akcie společnosti Microsoft | Arnault | Evropská centrální banka | Bancorp | Institucionální investoři | Splácení dluhu | DOT | Guvernér | FXstreet | Akcie O2 | Arm | Počet žádostí o podporu | Guvernér Fedu | Platební bilance | Nálada na trzích | Tržby | Dow Jones Industrial Average | Žlutý kov | GfK | Blue chips | Snížení sazeb | Překážky | Švédsko | Piper Sandler | Animal spirits | London Stock Exchange Group | Stagnace | US akcie | Francouzský CAC 40 | Spirit Airlines | Marketingová komunikace | Růst mezd | Růst americké ekonomiky | Finanční systém | Řetězec | Roční výnos | Futures kontrakty | Globální trh | Finanční televize | Akciový index Nikkei | Index čínských akcií | Vánoce | Energetický index S&P 500 | Nákup akcií | Ekonomická nerovnost | Abbott Laboratories | Americká centrální banka (Fed) | Fáze obchodní dohody | Finanční prostředky | Tradingové webináře zdarma | TSLA | Dealer | Antimonopolní úřad | Hodnota majetku | Eurozóna | Česká ekonomika | Měkké komodity | Indexy PMI | Partners | Vývoj hodnoty | Vývoj inflace | Dax index | Inflační šok | Hedge fondy | Kurzy | Zahraniční forex | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Finanční poradce | Benchmarky | Sázkové kanceláře | Otevírání ekonomik | AMEX | Precedens | Indikátor | Den před krizí | Conference Board | Ekonomické údaje | Konsensus | Inflační očekávání | Pokles akcií | Restriktivní politika | Krize na Wall Street | Výkonnost akcií | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Kupón | Invaze | Spekulace | Odpor | Zboží dlouhodobé spotřeby | Jak vypočítat inflaci? | Těžaři | Situace na trhu práce | Kypr | Čínský růst | Dolarová aktiva | Ekonomiky eurozóny | Futures na americké akciové indexy | Euro STOXX | Firma | Maloobchodní tržby | Měnová politika | Přehled kurzů | Shanghai Composite | Betting on Zero | Hospodářská krize | Konsenzus | Vývoj cen ropy | Conseq | Nastavení měnové politiky | Splatnost | Geopolitická nestabilita | Opatření vlády | Drahé kovy | Dluhopisy | Množství peněz | Saxo | Vrcholy | Vyšší sazby | Americká ministryně financí | Forward | Inflace zpomaluje | Ekonomické vyhlídky | PMI ve výrobě | Investiční plán | ESG společnosti | ISM | Investment Counsel | Turecké liry | Americký index S&P 500 | Obchodníci | Webináře | Dlouhodobý investor | Sazby beze změny | Nákupy vládních dluhopisů | Globální trhy | Bankéři | Komoditní burza | Společnost PG&E | Výnosy státních dluhopisů | Slušný zisk | Pšenice | Doporučení | TLTRO | Oslabení japonského jenu | Index londýnské burzy FTSE 100 | Tržní síly | Index pražské burzy PX | Růst čínské ekonomiky | Dluhová krize | Inflace v ČR | Poptávka | Trader | Fitch | Co bude | Investiční produkty | Capital | Tempo inflace | Richemont | Meziroční inflace | Očekávání trhu | Čína | Makroekonomické data | Obchodovat | Americké akciové trhy | Bernard Arnault | Odliv peněz | EURGBP | PEP | Růst HDP | Dluhopisový trh | G7 | Čínské akciové trhy | Forexu | Akciový top pick | Zvýšení produkce | Peking | Cizí měny | Uzavření trhů | Honeywell | Změny trhu | Akciové fondy | Parita | Dodavatelský řetězec | Majors | Washington Post | EBITDA | Krach na burze | Cena severomořské ropy Brent | Index pražské burzy | Nákup eura | Stavební výroba | Počasí | Barclays | Úrokový diferenciál | Akciové podvážení | HDP | HealthCare | Spotřebitelské ceny v Česku | Německý index DAX | SAIC | Medvědi | Statistický úřad | Hrubý domácí produkt Německa | MIFID | Oddělení forexu | Klouzavý průměr | Pákistán | Jak zprávy ovlivňují akcie | JPMorgan Chase | Farfetch | Payrolls | Diverzifikace portfolia | Kapitálové trhy | Mzdy | Japonský trh | Jaderné elektrárny | Korporátní ESG management | Index euro | Podnikání | Sam Altman | Pozitivní výsledky | Větší pokles | Obchodní válka | Video | Problémy | Akcie CrowdStrike | Underweight | Relativní stabilita | Technologický index Nasdaq Composite | Spready | Futures na ropu | Erste | Měnové kurzy | Akcie bank | ROCE | Technology | Palantir Technologies | Low | Investice do zlata | Asset alokace | Hlavní akciový index | Pokles cen akcií | Vysoké zisky | Micron Technology | Devizový trh | Načasování | Bank of Canada | Akcie Alphabet | GOOGL | USA a Čína | Ropa | Reserve Bank of New Zealand | Stagflace | SVB | Monetární politika | Schwab | Chuť investovat | Facebook | Kanadský dolar | Klid | Deutsche Bank | Analytické společnosti | Ekonom | Index PMI | Byznys | Akciové tipy | Akcie společnosti Nvidia | Měnová politika ECB | Akcie padají | Blizzard | Analytik XTB | Optimismus | Rozhodování | Indická rupie | Baird | Hypoindex | Kurzy měn | Bank of New York Mellon | Zdanění | Růst ekonomiky | Dolar | Tyson Foods | Investiční ředitel společnosti | Desetileté dluhopisy | Merck | Jerome Powell | index CECEEUR | Nejhorší výsledek | Debata | Inflace v české ekonomice | Euro | ANZ | Průzkum společnosti | Ole Hansen | Yield | Federální rezervní banky | Westpac | Lockdowny | Japonský index | Clemens Fuest | Sony | Západoevropské burzy | Risk | Federal Reserve Bank | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Hedging | Mojmír Hampl | Indikátor důvěry | Fiskální stimuly | Rada ČNB | Ukončení kvantitativního uvolňování | JP Morgan | Dividendový výnos | Japonský Nikkei | Christine Lagarde | Janet Yellen | Spotřebitelské ceny | High-yield | Ohlédnutí | Obchod | WEF | Slabé euro | Zlato | Růst akcií | Čínská měna | Ekonomové | Etoro | BIS | WP | Kam investovat | Miliardy | Asijské akcie dnes | EU | ROIC | Spojené státy | Samsung | Investoři a obchodníci | Sterling | Akcie PayPal | PBOC | Index FTSE 100 | USD/CAD | Výnosnost | Jennifer Granholmová | Výkon dolaru | Denní graf | Tripadvisor | CFA | Silicon Valley | ishares China | Amazon.com Inc. | Bilance Fedu | Válka mezi USA a Čínou | Obchodní aktivita | Banka JP Morgan | Akcie v roce 2019 | Pimco | Ticker | | Country Garden | Výhled na rok 2024 | Odkup akcií | Vyšší inflace | Vysoké ceny | Ropný průmysl | Ztráty na akciových trzích | Průmyslová výroba v Číně | Nejvýraznější propad | Affirm Holdings | Pandemie | JPMorgan | Cena stříbra | China Merchants Bank | Úsilí | Výprodej | Markit | Bank of America Merrill Lynch | Apple Inc. | Ekonomické krize | Zpracovatelský průmysl | Geopolitika | Poskytování úvěrů | J.P. Morgan | Kapitálové výnosy | Ifo Clemens Fuest | MSCI All-Country World | Graf indexu S&P 500 | PMI ve službách | Industrial and Commercial Bank of China | Úspěch | Práce | Akcie v Británii | Majetek 500 nejbohatších lidí | GSAM | Průměrná míra inflace | Spekulanti | M2 | Private equity | Activision Blizzard | Složení portfolia | Ceny ropy Brent | GTC | Poptávka investorů | Miliardové investice | Riziková aktiva | Technologický index | CEBR | Globální finanční trhy | Manažerka | NZDUSD | Nejslabší růst | Asenna Wealth Solutions | Bankrot | Míra inflace v eurozóně | The Big Short | Ján Kopil | JD | Akcie na rozvíjejících se trzích | Akcie společnosti Tencent | Akcie evropských bank | AMZN | Frontier Group Holdings | Americký ekonom | Likvidita | Evropský akciový trh | Oslabování koruny | CZK/USD | Cíle | REIT | Forex zpravodajství | Vstup na pražskou burzu | Akcie Erste Bank | Summit EU | Cetera Investment Management | Odhady analytiků z Wall Street | Aktuální situace | Kurz koruny vůči euru | Hodnota dolaru | Výnosy | Bezpečnost | Home Depot | Odhady růstu | Holding | Snížení úrokové sazby | Americké akciové indexy | Jak investovat | Ekonomická zpráva | Napětí na trzích | PRIIP | KPMG | Pocity | Nonfarm Payrolls | Pozitivní výhled | Nákupy centrálních bank | Britský FTSE | Volkswagen | Nedostatečné dodávky | Výrobní inflace | Oslabení | GLOBEX | Vyšší úroveň | Cena akcií podniku | Ekonomické zprávy | Měnový výbor | Komodity | Ministerstvo financí | Index euro stoxx 50 | Napětí mezi Čínou a Spojenými státy | Investice v Číně | Institucionální investice | Výhled měnové politiky | Janney Montgomery Scott | Kanadská centrální banka | Globální trh s ropou | IBEX | Nemovitostní fond | Epidemie koronaviru | Robinhood Markets | CNY | Nové údaje | Durace portfolia | Vývoj trhu | Brazilský real | Výsledky hospodaření | DAX 30 | Cílová cena | Technická analýza Bitcoinu | Komise v přenesené pravomoci | Vítězství Donalda Trumpa | Velká korekce | Westpac Banking | Vlády | OTC | Akcie Electronic Arts | Jak obchodovat | INTC | Objem obchodování | Banka | Michael Hewson | Druhy inflace | Abbott | Quants: The Alchemists Of Wall Street | Crédit Agricole | Intradenní obchodník | Dnešní události | Americké firmy | Klíčové centrální banky | Investor | Americké technologické společnosti | Japonský jen | Nákup dluhopisů | Philip Lane | Sanofi | Investiční společnosti | SSE Composite Index | Klesající inflace | Futures na indexy | Zisky společnosti Nvidia | Poradenství | Šance | Investiční instrumenty | Investiční fond ČEZ Inven Capital | BlackRock | Čistý dluh | EBITDA marže | Protiinflační dluhopisy | Investiční platformy | Cena kávy | SMCI | Dánsko | Vydání zprávy | UCITS | Komunistické strany | Analytik | Celoroční výsledky | Podnikání na kapitálovém trhu | NZD | Index japonských akcií Nikkei | Výrobní ceny v Číně | Buyout | Žádosti o podporu | Akcie Micron | Kupci | Měnové podmínky | Reálný výnos investic | Čínské firmy | Světové akciové indexy | MMM | Umělá inteligence | Zahraniční měny | Plumb Funds | Emitenti | Británie | Výplaty dividend | Netflix | Průmyslový index Dow Jones | WESP | Akcie v Číně | Index Topix | Zisk na akcii | Burzovní zpravodajství | Prohlášení | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Marek Malina | Nový Zéland | Horizon Investment Services | Tesla | Riziková prémie | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Pražská burza | Sentiment trhu | Koronavirus | Halliburton | Lepší zítřky | CAD | Nvidia Corporation | Výkonnost dolaru | WhatsApp | Železná ruda | Výnos dluhopisů | Spotřebitelský indikátor | Základní úroková sazba | Stav americké ekonomiky | CBOT | Podniky | Analýza | Dividendový aristokrat | Nasdaq Composite Index | Ministr financí | Ukazatele | Návrat poptávky | Implikovaná volatilita | Dlouhodobé výsledky | Prezident Federální rezervní banky | | Politbyro | Ekonomické zpravodajství | Futures na americké indexy | Index spotřebitelských cen | Podnikové investice | Výnos desetiletých amerických dluhopisů | Stimuly | ZIL | City | Electrolux | Japonský index Nikkei | Graf dne | Index Russell 2000 | Makléř | Overnight | Hindenburg Research | Výrobci čipů | Vyšetřování | Pohyb cen | MSCI Asia Pacific | UNCTAD | Světové akciové trhy | Downgrade | NYSE:MMM | MSCI All-Country | Communication | Steve Carell | Asijský index | NewYorská burza | Obnovitelné energie | Zemědělství | Americká centrální banka FED | Technologické bubliny | Institut pro mezinárodní finance | Mezinárodní finanční instituce | Cena mědi na burze | CNBC | Kontrakt | Hospodářský vzestup | Vítězství Bidena | Dow Jones | Investování | Vývoj ceny elektřiny | Amazon | Statistika | Největší výnosy | Nadměrné výkyvy | Vývoj ceny | Změny úrokových sazeb | Průmyslové podniky | FocusEconomics | FOMC | Société Générale | CRWD | FTSE Russell | Vladimir Putin | Belgie | Průlom | Obchodní aplikace | Adobe Inc. | Index technologického trhu Nasdaq | Vývoj na trhu | Měnové politiky v USA | ONE | MSCI World ESG | Platina | Akcie Moderny | Hlavní ekonom
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Index menších firem FTSE 250
Index měny
Index milánské burzy
Index milánské burzy FTSE/MIB
Index miliardářů
Index miliardářů agentury Bloomberg
Index MOEX
Index moskevské akciové burzy RTS
Index moskevské burzy
Index moskevské burzy RTS

Následující klíčová slova

Index MSCI All-Country
Index MSCI All Country World
Index MSCI All-Country World Equity
Index MSCI Emerging Markets
Index MSCI Europe
Index MSCI World
Index MSCI World ESG
Index nákladů práce
Index nákupních manažerů
Index nákupních manažerů ČR
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaForex ETF
Potvrďte prosím... Zavřít