Středa 22. května 2024 06:16
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple Ebook Svíčkové a cenové formace
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new

Americká ropa WTI

img

Fed a globální nestabilita: dvojí rána pro americké trhy

18.04.2024 Americký akciový trh vykázal ve středu pokles, který souvisí s tím, jak investoři hodnotí kroky Federálního rezervního systému v oblasti řízení úrokových sazeb, a s pozorovanými skromnými finančními výsledky ze začátku výsledkové sezóny.
img

Wall Street a Apple: příběh jednoho poklesu

17.01.2024 Americký akciový trh zakončil úterý poklesem. Klíčovými faktory byly smíšené finanční výsledky Morgan Stanley a Goldman Sachs, které tlačily na bankovní sektor, a výprodej akcií Boeing a Apple, který měl vliv na pokles indexu S&P 500.
img

EUR/USD. Zpráva o inflaci v USA: obchodníci potřebují náznaky ze strany Fedu

14.09.2023 Na začátku středeční seance v USA byl zveřejněn Index spotřebitelských cen. Zpráva přinesla velmi smíšené výsledky. I přes pokračující růst inflace vykazuje jádrový index stále klesající trend. Soudě podle reakce trhu jsou obchodníci takovými výsledky zmateni. Většina účastníků trhu nechápe, jak interpretovat srpnová čísla, jestli ve prospěch dolaru nebo proti němu.
C:\fakepath\xtb-07082023.jpeg

Nejzajímavější tržní pohyby v červenci: Nový meme stock, ropa i norská koruna

07.08.2023 Letošní turbulentní rok přináší opravdu zajímavé pohyby i v typicky pomalejších letních měsících. Analytici XTB pro Vás proto v tomto článku připravili šest instrumentů, které v posledních týdnech zaznamenaly ty největší růsty a poklesy:
C:\fakepath\sila-men-05062023-uvod.png

Měsíční report finančních trhů (květen 2023)

05.06.2023 V květnu dominoval na měnových trzích americký dolar a to i přes řadu negativních fundamentů. Začátkem měsíce nejenže americký Fed oznámil zpomalení růstu tempa úrokových sazeb s pozastavením na současných hodnotách, ale rovněž se vedly diskuse o platební neschopnosti USA, kvůli dosažení dluhového stropu. Všechny tyto faktory paradoxně americkému dolaru pomohly, a tak jedinou měnou, která dokázala jeho síle odolat, byl kanadský dolar, který posílil o 1,51 %. Naproti tomu nejslabší měnou v květnu bylo euro, které vůči americkému dolaru ztratilo 2,66 %. Jak se situace vyvíjela i na dalších trzích, akciovém indexu a komoditách, si ukážeme právě nyní.
C:\fakepath\sila-men-01042023-uvod.png

Měsíční report finančních trhů (duben 2023)

01.05.2023 Po turbulentním březnu jsme byli v dubnu svědky spíše tržní stagnace a to především na měnových trzích, které se pohybovaly do strany. Naproti tomu komoditní trhy toho během dubna stihly daleko více. Zlato a stříbro vytvořily svá letošní maxima a ropa po testu dlouhodobých minim výrazně posílila. Akciový index S&P 500 v závěru měsíce zvýšil svojí volatilitu, což může být reakce na probíhající zveřejňování kvartálních hospodářských výsledků. Na měnových trzích se role nejsilnější měny ujal švýcarský frank, který posílil vůči americkému dolaru o 2,8 %. Nejslabší měnou se stal japonský jen, který oslabil o 4,01 %. Nyní se již pojďme podívat na cenový vývoj konkrétních finančních instrumentů.
C:\fakepath\sila-men-03042023-uvod.png

Měsíční report finančních trhů (březen 2023)

03.04.2023 Máme za sebou velmi pestrý měsíc, při kterém byli obchodníci zavaleni mnoha negativními zprávami především z akciového trhu. Problémy v bankovním segmentu se podepsaly hlavně na růstu cen komodit, a také na posílení většiny světových měn vůči americkému dolaru. Nejsilnější měnou se v březnu stal švýcarský frank, který dokázal posílit téměř o 3 %. Dvouprocentní hranici překonaly rovněž libra, euro a japonský jen. Naopak nejslabší měnou se stal australský dolar, který vůči americkému dolaru oslabil o 0,67 %. Nyní se již pojďme podívat na jednotlivé obchodní instrumenty trochu blíže.
C:\fakepath\trader-22032023-32-zm.jpeg

Komodity: Ceny ropy před rozhodnutím Fedu o sazbách rostou

22.03.2023 Ceny ropy dnes rostou navzdory zprávě o překvapivém růstu zásob v USA v minulém týdnu. Americký dolar totiž před koncem zasedání měnového výboru centrální banky USA (Fed) oslabuje, což podporuje poptávku po ropě.
img

Ceny zlata se nachází kolem úrovně 2 000 USD, ropa klesá

22.03.2023 V úterý byly ceny zlata nevýrazné poté, co se v předchozí seanci vystoupaly ke klíčovým maximům, jelikož trhy před nadcházejícím rozhodnutím FEDu o úrokových sazbách uzavřely některé zisky, zatímco opatrnost týkající se potenciální bankovní krize držela silnou poptávku po bezpečném přístavu.
img

Stabilizace ropy, pokles zlata z maxima

17.03.2023 Ropa získává opět půdu pod nohama, jelikož banka Credit Suisse se chytla záchranného lana.
img

Zlato bez většího pohybu, snížení mědi v důsledku slabého cíle HDP Číny

07.03.2023 V pondělí se vyvíjelo zlato smíšeně vzhledem k nejistotě týkající se měnové politiky USA, zatímco ceny mědi se silně snížily, jelikož Čína stanovila pro letošní rok nižší než očekávaný cíl HDP, což podkopalo očekávání silného oživení poptávky.
img

Ropa stoupla o 0,6 % a ceny zlata také lehce stoupají

02.03.2023 Ceny ropy ve středu již podruhé vzrostly poté, co velký skok ve výrobě v Číně zvýšil výhled globální poptávky po pohonných hmotách.
img

Zlato se za posledních 7 měsíců pohybuje jen nepatrně, Powellův projev je očekáván

06.02.2023 V pondělí byly ceny zlata po nejhorším týdnu za posledních 7 měsíců nevýrazné a pozornost se aktuálně soustředí na diskusi s Jeromem Powellem, předsedou FEDu, poté, co silnější než očekávané údaje o zaměstnanosti v USA zvýšily strach z dalšího zpřísnění měnové politiky.
img

Zlato se drží na 9měsíčním maximu, dolar klesá a znovu se objevují obavy z recese

02.02.2023 Ceny zlata stouply ve čtvrtek na 9měsíční maximum poté, co v předchozí seanci silně stouply kvůli závazku FEDu – pokračování ve zvyšováníúrokových sazbách, snížil kurz dolaru a zvýšil strach z možného zpomalení ekonomiky letos.
img

Americký dolar začal týden negativně, Euro se dostalo za 9 měsíců na nejvyšší úrovni

17.01.2023 Americký dolar zažívá negativní začátek týdne kvůli rizikovému sentimentu, který se zatím drží na nízké úrovni. Americký dolar se vůči svým hlavním soupeřům konsoliduje na úrovni kolem 102, i když předtím během asijské seance byl na sedmiměsíčním minimu na 101,77.
img

Zlato se pohybuje pod hranicí 1 880 USD kvůli blížícímu se americkému indexu spotřebitelských cen

13.01.2023 Tento týden se ceny zlata pohybovaly kolem osmiměsíčního maxima, zatímco trhy se připravovaly na údaje, které by měly ukázat zmírnění inflace v USA.
img

Ropa roste kvůli oživení v Číně a plánu USA na doplnění zásob, který zlepšuje výhled

19.12.2022 Ropa na začátku týdne stoupla kvůli příslibu Číny oživit spotřebu a plánu Bidenovy administrativy začít s doplňováním strategických zásob ropy v zemi.
img

Ceny ropy začínají po zavedení ruských sankcí stoupat a Čína stále uvolňuje restrikce

06.12.2022 Ropa se odrazila ode dna ve chvíli, kdy v předchozí seanci klesla o více než 3 %, jelikož zavedení sankcí na ruskou námořní ropu zmírnilo obavy z nadměrné nabídky, zatímco uvolnění čínských omezení COVID zlepšilo výhled poptávky.
C:\fakepath\sila-men-05122022-uvod.png

Měsíční report finančních trhů (listopad 2022)

05.12.2022 Konec podzimu a nástup zimy je patrný nejen na venkovním počasí, ale rovněž se zima dostavila i na měnové trhy, kde zmrazila růst amerického dolaru. Listopad byl pro americký dolar nejslabším měsícem v letošním roce, čehož okamžitě využily a taktovky se ujaly ostatní měny a americký dolar tak poslaly do červených čísel. Nejsilnější měnou se v listopadu stal japonský jen, který byl po většinu roku pod silným tlakem amerického dolaru. Japonskému jenu k posílení pomohla spíše holubičí rétorika amerického FEDu, ale i tak bylo jeho posílení nejmarkantnější. Těsně v jeho závěsu skončil novozélandský dolar. Zbytek měn se pohyboval rovněž v zelených číslech, přičemž jednotlivé měny dokázaly vůči americkému dolaru posílit o více než 6 %. Nyní se již pojďme podívat na cenový vývoj jednotlivých měnových párů.
img

Ropa směřuje dolů a obchodníci čekají na změnu v Číně

02.12.2022 Ropa začala kolísat ve chvíli, kdy investoři vyhodnotili signály Číny, která nejspíš zmírní svou politiku Covid Zero. Došlo k tomu také, když investoři vyhlíželi zasedání OPEC+, které stanoví úroveň dodávek pro příští rok. 
img

Ropa se zvyšuje díky spekulacím OPEC+ o snížení dodávek

01.12.2022 Ve chvíli, kdy průmyslové údaje ukázaly silný pokles ropných zásob v USA, došlo k jejímu růstu. Investoři čekali netrpělivě na zasedání OPEC+, kde nejspíš dojde k dohodě o snížení produkce.
img

Růst ropy na pozadí sporů o omezení jejích cen ze strany G7

25.11.2022 Ropa i přes nízkou likviditu na trhu stoupla. Ropa Brent stoupla o 28 centů a obchodovala se na úrovni 85,62 USD za barel a americká ropa WTI se dostala na 78,43 USD.
C:\fakepath\sila-men-01112022-uvod.png

Měsíční report finančních trhů (říjen 2022)

01.11.2022 Říjnové obchodování na měnových trzích probíhalo ve znamení vzpoury proti americkému dolaru. Za jeho oslabením proti většině hlavních měn stála informace, že členové Federálního rezervního systému (FED) nejsou jednotní, co se týče aktuálního tempa růstu úrokových sazeb, a že na listopadovém zasedání může probíhat snaha o jeho zpomalení. Díky této nejistotě se stal nejsilnější měnou říjnového obchodování novozélandský dolar, který vůči americkému posílil o 3,89 %. V patách mu je britská libra, která díky výměně tamního premiéra posílila o 2,78 %. Naopak nejslabšími měnami byly japonský jen, a to i přes probíhající intervence Bank of Japan a švýcarský frank. Nyní se pojďme podívat na technickou analýzu jednotlivých měn.
C:\fakepath\sila-men-04072022-uvod.png

Měsíční report finančních trhů (červen 2022)

04.07.2022 V měsíci červnu byl opět nejsilnější měnou americký dolar, který těží především ze současné krize v akciovém segmentu, jež se nachází na pokraji tzv. bear marketu (silný medvědí/prodejní trh). Jedinou měnou, která svou výkonností dokáže dolaru konkurovat, je švýcarský frank, který vykázal růst vůči americkému dolaru 0,01 %. Oproti minulému měsíci se nejslabší měnou stal australský dolar, který vůči USD ztratil 5,61 % a dále novozélandský dolar, který smazal zisk z minulého měsíce, díky poklesu o 4,99 %.
C:\fakepath\trader-03062022-22-zm.png

Komodity: Ceny ropy kvůli obavám o dodávky rostou, nepomohlo ani zvýšení těžby OPEC+

03.06.2022 Ceny ropy na závěr týdne rostou kvůli obavám o dodávky na trhy. Ke zmírnění obav nepřispělo ani rozhodnutí skupiny OPEC+ zvýšit těžební cíle o něco více, než se původně plánovalo, protože podle investorů to příliš neovlivní napjatou globální nabídku. Naopak se čeká zvýšení poptávky, protože Čína zmírňuje svá koronavirová omezení.
img

Ropa rostla šestý měsíc v řadě díky zákazu EU a opětovné otevření trhu v Číně

01.06.2022 Ropa zaznamenala nejdelší měsíční růst za více než deset let, jelikož představitelé Evropské unie souhlasili s pokračováním částečného zákazu dovážení ruské ropy, mezitím co Čína dále uvolnila antivirová omezení, čímž zajistila poptávku.
C:\fakepath\report-04042022-1.png

Měsíční report finančních trhů (březen 2022)

04.04.2022 Nejsilnější měnou měsíce března se stal australský dolar, který vykázal růst 3,57 %. Ihned v jeho závěsu se nachází novozélandský dolar, který vykázal růst vůči americkému dolaru 2,65 %. Naopak nejslabší měnou byl japonský jen, který během března oslabil vůči dolaru o 6,25 %.
img

A přestože ropa vzhledem k jednáním s Ukrajinou zlevňuje, býčí trend na trhu s černým zlatem bude pokračovat

16.03.2022 Cena ropy v úterý dál klesá. Hlavní příčinou poklesu kotací jsou nadcházející jednání o příměří mezi Ruskem a Ukrajinou, která snižují obavy trhu z přerušení dodávek energie z Ruska.
C:\fakepath\trader-15032022-20-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.03.2022 1) Ceny ropy dnes klesají a při asijském obchodování se propadly až na nejnižší hodnotu za dva týdny. Jednání o příměří mezi Ruskem a Ukrajinou zmírnila obavy z dalšího přerušení dodávek a prudký nárůst nově nakažených nemocí covid-19 v Číně vyvolal obavy ze zpomalení poptávky po ropě. Oba kontrakty už v pondělí ztratily více než 5 % a americká ropa WTI se dnes poprvé od 1. března propadla pod 100 USD za barel.
C:\fakepath\ropa3.jpg

Ceny ropy kvůli Ukrajině a Číně klesly nejníže za dva týdny

15.03.2022 Ceny ropy dnes klesají a při asijském obchodování se propadly až na nejnižší hodnotu za dva týdny. Jednání o příměří mezi Ruskem a Ukrajinou zmírnila obavy z dalšího přerušení dodávek a prudký nárůst nově nakažených nemocí covid-19 v Číně vyvolal obavy ze zpomalení poptávky po ropě. Oba kontrakty už v pondělí ztratily více než pět procent a americká ropa WTI se dnes poprvé od 1. března propadla pod 100 USD za barel.
img

Díky zásobám v USA a dohledu OPEC+ roste ropa k sedmiletým maximum

02.02.2022 Ve středu vystoupila ropa na sedmiletá maxima z minulého týdne, kdy čerpání zásob ropy v USA silnou poptávku a nedostatek nabídky potvrdilo, investoři před zasedáním OPEC+ zůstali opatrní, to se uskuteční dnes v pozdějších hodinách.
img

Díky nižší nabídce a zotavení po pandemii roste ropa

02.02.2022 V úterý rostla cena ropy a pohybovala se blízko sedmiletých maxim dosažených v minulém týdnu díky očekávání, že omezené zvýšení produkce ze strany hlavních producentů ropy a oživení poptávky po pohonných hmotách po pandemii udrží omezenou nabídku.
img

Kvůli obavám o dodávky a omezenému dopadu omikronu roste cena ropy

17.01.2022 V pondělí vzrostly ceny ropy, futures na ropu Brent dosáhly nejvyšší ceny za poslední 3 roky. Ropa si připsala 40 centů a dosáhla hodnoty 86,46 USD za barel. Maxima se ropa Brent dotkla v říjnu 2018 kdy byla její hodnota 86,71 USD za barel.
img

Před zasedáním OPEC+ se ceny ropy zvyšují

04.01.2022 V úterý vzrostly ceny ropy, jelikož investoři očekávají, že producenti ropy zvýší cenu na úterním zasedání. Známka toho, že poptávka po pohonných hmotách je stál silná i navzdory stále se šířící pandemii a nynější variantě omikron.
img

Ranní opatrnost vystřídal optimismus. V USA táhnou akcie firem s obří kapitalizací

27.12.2021 Hráči na trhu dnes balancují mezi obavami z koronavirových omezení, přičemž silně zmutovaná varianta omikron je evidentně mírnější než předchozí varianty, a přísnější politikou centrálních bank. Čína ohlásila nejvyšší denní nárůst případů COVID-19 za posledních 21 měsíců. A nového rekordu v počtu infekcí dosáhla v pátek také Francie.
img

Zápis Fedu vyvolal vlnu výprodejů, obavy podpořily dolar

19.08.2021 Obavy ze zpomalení globálního růstu spolu se signály Fedu, že sníží stimuly, dnes zatlačily výnosy akcií a dluhopisů dolů. Po dvou ztrátových relacích otevřely hlavní akciové indexy níže, zatímco dolar, jakožto bezpečné útočiště, se vyšplhal na devítiměsíční maximum a komodity, včetně ropy, pokračovaly v několikadenním skluzu. Evropský akciový index STOXX 600 zaznamenal největší denní pokles za měsíc.
img

Akciové index boří další rekordy, investoři čekají na signály Fedu

13.08.2021 Americké akcie dále rostou na rekordní úrovně, zastavily se jen krátce poté, co vyšla zpráva, že spotřebitelský sentiment měřený Michiganskou univerzitou klesl na nejnižší úroveň za téměř deset let. S&P 500 pokořil další intradenní rekord, i přes pokles v energetickém sektoru. Od pandemických minim v březnu 2020 je už téměř na dvojnásobku.
img

Akciové indexy boří další rekordy, investoři čekají na signály Fedu

13.08.2021 Americké akcie dále rostou na rekordní úrovně, zastavily se jen krátce poté, co vyšla zpráva, že spotřebitelský sentiment měřený Michiganskou univerzitou klesl na nejnižší úroveň za téměř deset let. S&P 500 pokořil další intradenní rekord, i přes pokles v energetickém sektoru. Od pandemických minim v březnu 2020 je už téměř na dvojnásobku.
img

Graf dne: OIL.WTI (16.07.2021)

16.07.2021 Americká ropa WTI (OIL.WTI) se blíží úrovni $71, která je nejnižší od poloviny června a zároveň znamená 4% týdenní ztrátu, což je nejvíce od poloviny března. Trh spekuluje na problémy s přebytkem nabídky na trhu po dohodě mezi SAE a Saúdskou Arábií. Navíc nepomohly zprávy, že banka Goldman Sachs snížila svůj výhled ekonomického růstu v jihovýchodní Asii průměrně o 1,8 % kvůli šíření mutace Delta. Obavy o poptávku způsobil také nárůst zásob benzínu v USA v týdnu na počátku července, který je vrcholem motoristické sezóny. Z technického pohledu cena prorazila pod 200 SMA (červená čára) a směřuje k supportu na $69,00. Ten je definován spodní limitou struktury 1:1 a spodní limitou klesajícího kanálu.
img

Ranní komentář: Americké indexy navyšují maxima, v růstu pokračují i ropa a zemní plyn

28.06.2021 Akciové indexy za sebou mají úspěšný týden. Platilo to hlavně pro indexy v USA, kde například index S&P 500 a Nasdaq rostly až na nové historické maximum poté, co přidaly 2.74 % a 2.35 %. Ještě více se pak dařilo indexu Dow Jones, který rostl o 3.44 %. Sentiment na trzích tak zůstává pozitivní, což dokazuje i pád implikované volatility. Stabilizací si pak prošla situace i na dluhopisovém trhu, nebo na většině měnových párů, kde se po dřívějším růstu americký dolar nyní dostal pod mírný prodejní tlak.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (16.6.2021)

16.06.2021 Akciové trhy včera v očekávání dnešního zasedání amerického Fedu korigují zisky ze začátku týdne a nižší aktivitu lze očekávat i po zbytek dnešní seance. Ropa se mezitím rozhodla otestovat jedny z nejvyšších úrovní za poslední 3 roky a už je nad 72 dolary. Situace na devizových trzích se příliš nezměnila.
C:\fakepath\Ropa-4.PNG

Komodity: Ropa výrazně posiluje, očkování proti covidu-19 umocňuje poptávku

24.05.2021 Ceny ropy dnes posilují. Růst poptávky vlivem očkování proti covidu-19 zvyšuje optimismus investorů, že trh dokáže absorbovat íránskou ropu, pokud se Západ a Teherán dohodnou na obnově jaderné dohodu a padnou sankce uvalené na Írán.
C:\fakepath\Ropa-5.jpeg

Komodity: Ceny ropy dnes kvůli vývoji počasí v Mexickém zálivu rostou

21.05.2021 Ceny ropy dnes posilují po třech dnech poklesu. Pomáhá jim zpráva, že v Mexickém zálivu se vytváří bouře. Za celý týden však ceny klesají kvůli obavám z návratu íránské ropy na trhy.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytici: Zlato a stříbro letos zlevnilo, platina, měď či ropa zdražily

06.04.2021 Zlato v letošním prvním čtvrtletí oslabilo o 9,5 procenta na 1728 dolarů za troyskou unci. Zlevnilo také stříbro, a to o sedm procent na 25 dolarů za unci. Naopak cena platiny vzrostla o 12 procent na 1208 dolarů, palladia o osm procent na 2656 dolarů a mědi o 13 procent na čtyři dolary, což je nejvyšší cena za deset let. Ropa zdražila o více než pětinu, uvedli dnes analytici na dotaz ČTK.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (22.3.2021)

23.03.2021 Konec týdny byl opět výrazně ovlivněn vývoje na dluhopisovém trhu, kde opět rostly výnosy a tentokrát držely pod tlakem akciových index Dow Jones a S&P 500. Situace na dluhopisovém trhu se zdá být začátkem týdne mnohem klidnější a indexy by mohly korigovat, zatímco americký dolar si zatím drží většinu zisků.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (22.3.2021)

22.03.2021 Konec týdny byl opět výrazně ovlivněn vývoje na dluhopisovém trhu, kde opět rostly výnosy a tentokrát držely pod tlakem akciových index Dow Jones a S&P 500. Situace na dluhopisovém trhu se zdá být začátkem týdne mnohem klidnější a indexy by mohly korigovat, zatímco americký dolar si zatím drží většinu zisků.
img

OPEC upřednostnil vyšší cenu ropy

05.03.2021 Včera proběhlo dlouho očekávané zasedání ropného kartelu OPEC a jeho spojenců včetně Ruska. Trh obecně očekával, že kartel změní svou produkční strategii a vzhledem k výpadkům dodávek z USA začne postupně zvyšovat produkci. Nakonec však upřednostnil vyšší ceny, když se rozhodl ponechat produkci na stávajících úrovních, čímž přiškrtil trh a dostal cenu na ropy na nejvyšší úrovně za rok.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (3.3.2021)

03.03.2021 Na akciových trzích došlo po pondělní rekordní seanci k menšímu výběru zisků a akciové indexy tak víceméně korigovaly. Návrat převážně pozitivního sentimentu odrážel vývoj na americkém dolaru, který svým oslabením pomohl euru k 1.21. Ropa čeká na zasedání ropného kartelu OPEC, který by se mohl domluvit na zvýšení produkce.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (19.2.2020)

19.02.2021 Nervozitu na akciových trzích si investoři budou muset sebou vzít i do poslední obchodní seance tohoto týdne. Včera totiž pomohly nervozitě horší čísla z amerického trhu práce a řada investorů stále v pozadí rostoucích výnosů zpochybňuje výkonnost akciových trhů. Britská libra mezitím rostla na nejvyšší úrovně za letošní rok.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Cena zlata za rok pandemie stoupla o 14 procent, zdražila i ropa

16.02.2021 Za rok od vypuknutí pandemie koronaviru cena zlata stoupla o více než 14 procent, stříbro zdražilo o 53 procent. Výrazněji vzrostla i cena dalších kovů, například mědi téměř o polovinu. Cena ropy se po propadu v některých případech až do záporných hodnot nakonec zvýšila až o 13 procent. Vyplývá to z dat tuzemských obchodníků.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy rostou nejdéle za dva roky, očkování má oživit poptávku

10.02.2021 Ceny ropy dnes pokračují v růstu již devátou seanci za sebou, což je nejdelší růstové období za dva roky. Ceny podporuje snížení dodávek předními producenty a také naděje, že očkování podpoří oživení poptávky.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (2.2.2020)

02.02.2021 Začátek nového týdne a měsíce nakonec investoři využili na sto procent a zároveň využili nižšího ocenění některých akcií, aby tak širší spektrum akciového trhu uzavřelo silně v zelených číslech. Na devizových trzích mezitím posiloval americký dolar a dostal tak pod tlak libru nebo euro, které se aktuálně pohybuje na dvouměsíčních minimech. Stříbro ztratilo ze svého maxima přes 2 dolary.
C:\fakepath\ropa.jpg

Komodity: Ceny ropy díky jednání o nové pomoci v USA rostou

20.10.2020 Ceny ropy dnes mírně rostou. Podle obchodníků ropě pomáhají jednání o nové koronavirové pomoci ve Spojených státech, růst však brzdí zvyšování počtu nově nakažených covidem-19 po světě, které vyvolává obavy o poptávku po ropě, a zvýšení těžby v Libyi.
img

Chuť riskovat se vytrácí, Wall Street hledá směr a dluhopisy rostou

04.08.2020 Evropské akcie po pondělní rally dnes ztratily dech a americké akciové trhy zatím hledají směr. Americký dolar k hlavním světovým měnám roste, včetně eura, kde je měnový pár na 1,1733 EURUSD. Americká ropa WTI si po největším vzestupu za skoro dva týdny bere pauzu, zůstává ale v blízkosti včerejšího závěru.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Přichází čas na nákup ropy?

15.06.2020 Trh s ropou se po extrémně volatilním období březnu až květnu uklidnil. Tyto tři měsíce byly plné zásadních rozhodnutí o bezprecedentním snížení těžby ze strany zemí OPEC+, obav o přeplnění skladů, divokých odhadů poklesu poptávky během celosvětové karantény a vyskytly se i záporné ceny.
img

Ranní komentář: Akcie dnes navazují na včerejší růst, ropa roste pátým dnem v řadě

05.05.2020 Včerejší seance akciím pomohla v mírném růstu a ty své pozice zdá se navyšují také v průběhu dnešního rána, kdy se v zelených číslech drží futures na americké i evropské indexy.
img

Oldřich Dědek by šel se sazbami až na nulu

28.04.2020 Člen bankovní rady České národní banky Oldřich Dědek se v rozhovoru pro agenturu Bloomberg vyjádřil k možnému dalšímu snížení základní úrokové sazby. Centrální banka by podle něj měla využít své možnosti a stlačit úroky až na nulu. Podle Dědka by tím podpořila probíhající fiskální úsilí. V podobném duchu se nedávno vyslovil i další člen rady Aleš Michl, který ohlásil svůj úmysl navrhnout snížení základní sazby na 0,5 %. My se v našem odhadu pro nadcházející květnové měnověpolitické zasedání kloníme k tomu, že převáží názor prezentovaný Michlem. K dalšímu snížení by se podle nás ČNB následně mohla odhodlat v případě, že by se epidemiologická situace dále vyhrotila. Záporné sazby jsou pak podle nás v Česku v tuto chvíli extrémně nepravděpodobné.
C:\fakepath\ropa2.jpg

OPEC+ sníží těžbu o deset milionů barelů denně

10.04.2020 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a další přední světoví těžaři v čele s Ruskem plánují snížit těžbu v květnu a červnu o deset až 11 milionů barelů denně. Řekl to v televizním rozhovoru íránský ministr ropného průmyslu. Ceny ropy v reakci na zprávu smazaly předchozí zisky a klesají, protože trhy doufaly v razantnější škrty, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\R1.jpg

Komodity: Ceny ropy díky jednání OPEC+ o snížení těžby rostou

09.04.2020 Ceny ropy dnes rostou, i když své počáteční zisky výrazně snížily. Investoři čekají na detaily jednání mezi předními producenty o snížení těžby v reakci na propad poptávky vlivem pandemie nemoci covid-19.
img

Koronavirus stále svírá trhy, na zlatu se vybírají zisky

28.02.2020 Útěk od rizika na trzích nebere kvůli koronaviru konce. Americké indexy padají bez přestávky už sedm dní, naopak poptávka po bezpečných přístavech v podobě amerických vládních dluhopisů a japonském jenu roste. Překvapivě klesá i dosud velice dobře performující zlato. Dochází zde k vybírání zisků, kterými se investoři snaží dotovat prodělávající akciové pozice. Dolů míří i jiné kovy, třeba stříbro i o více než 4 %.
img

Americké akcie si dělají pauzu po pěti dnech ztrát, Evropu pesimismus ještě neopouští

26.02.2020 Americké akciové trhy poprvé po pěti dnech rostou, hlavní indexy připisovaly po půlhodině obchodování kolem 1 % i více. V zeleném jsou také americké desetileté výnosy, které se vzdálily historickým minimům. Zlato, vyhledávané v době zvýšené nejistoty, redukuje průběžné zisky a v podvečer je zhruba na svém, tedy u 1635 USD za unci.
img

Graf dne: Ropa spadla do přeprodaného teritoria

27.01.2020 Strach z čínského koronaviru v posledních seancích výrazně ovlivnil cenu ropy, která se dle oscilátoru RSI dostala pod úroveň 30 poprvé od června 2019. Přes paniku na tomto trhu tak ropa vysílá nákupní signál. Americká ropa WTI propadla v minulém týdnu o 6,89 %. Jednalo se o nejvýraznější pokles od července minulého roku. Zároveň z nejvyšších úrovní tohoto roku, na které ropa dosáhla krátce po zabití íránského generála Sulejmáního, už její cena ztratila více než 20 %. Obchodníci se bojí dalšího zpomalení hospodářského růstu největší světové ekonomiky, která v minulém roce rostla nejméně za poslední 3 desetiletí. Pokud se však nepotvrdí nejhorší obavy a šíření viru se podaří brzy zastavit, tak by se současné ceny ropy mohly jevit jako dobrá nákupní příležitost.
C:\fakepath\rubl.jpg

Rubl reaguje na velké změny v Rusku

16.01.2020 Po deeskalaci napětí v americko-íránské potyčce a obrovském nárůstu zásob ve Spojených státech zamířily ceny ropy podle očekávání dolů a americká ropa WTI se znovu obchoduje pod 60 USD za barel. To by za normální situace znamenalo pro ruský rubl přesun do defenzívy a ztráty vůči americkému dolaru či euru o nižší jednotky procent. Ze začátku letošního roku se tomu ale tak neděje a měnový pár USD/RUB si drží klesající trend a drží se v blízkosti 18měsíčních minim.
img

Graf dne: Býčí sázky na ropu velkým obchodníkům vyšly

07.01.2020 K dobrému výsledku obchodu na finančních trzích stačí někdy správná analýza, jindy štěstí, ovšem k těm nejlepším obchodům vede často kombinace obojího. Něco takového se podařilo velkým obchodníkům na ropě, kteří už od počátku října navyšovali net-long pozice na této komoditě. Dokázali tak profitovat na pozitivním globálním ekonomickém vývoji. Navíc v prosinci kromě dohody mezi USA a Čínou zasedal OPEC, který snížil stanovené produkční kvóty. Zabití íránského generála na počátku nového roku pak přispělo k dalšímu výraznému vzestupu cen. Americká ropa WTI se od počátku října zhodnotila o pětinu do konce roku a v reakci na zvýšení napětí na Blízkém a Středním východě se na počátku týdne cena přiblížila dokonce 65 dolarům za barel. Graf ukazuje nárůst spekulativních pozic velkých obchodníků na ropě až na patnáctiměsíční maxima na 555 tisíc kontraktů v závěru roku 2019.
img

Americké akcie se odrazily nahoru, obavy kvůli obchodu ale nemizí

28.08.2019 Americké akcie umazaly počáteční ztráty, tahounem jsou v dopolední fázi newyorského obchodování energetické tituly. Souviset to může s vývojem na ropě. Lehká americká ropa WTI se posunula nad 56 dolarů za barel, zatímco data z odvětví ukázala nečekaně větší pokles amerických zásob této komodity. Nadále dolů míří evropské akciové trhy. Závažím jsou zde technologické tituly a akcie pojišťoven.
C:\fakepath\grafy.jpg

Aké komodity sa obchodujú na burzách?

25.07.2019 Komodity nie sú iba zlato a ropa, na burzách sa ich obchoduje oveľa viac. Iba komoditný index CRB obsahuje 19 komodít obchodovaných na významných svetových burzách. Pozrime sa bližšie na obchodovanie s komoditami a na zaujímavosti z komoditného trhu.
img

Ropa letos +36 %, fundamenty zatím zůstávají příznivé

02.04.2019 Cena ropy od začátku letošního roku vyrostla už o 36 % a má k tomu dobré důvody. Pomáhají hlavně produkční škrty zemí OPEC+, které zatím svorně drží původně uzavřenou dohodu. Tahounem v omezování produkce je tradičně Saudská Arábie, která s jejím snižováním navíc postupně pokračuje. Díky tomu se tak produkce kartelu snížila znovu také v minulém měsíci až na 30,3 mil. barelů, což je vůbec nejnižší úroveň od začátku roku 2015.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Ceny ropy po zprávě o zásobách v USA klesají

06.03.2019 Ceny ropy dnes na trhu klesají. Reagují tak na vládní zprávu o stavu zásob ropy v USA, které nečekaně prudce vzrostly. Kolem 18:15 SEČ cena severomořské ropy Brent klesla o 0,3 procenta na 65,68 dolaru za barel. Lehká americká ropa WTI ve stejnou dobu zlevnila o jedno procento na 55,99 dolaru za barel.
img

Nejlepší reálné obchody XTB minulého týdne

07.02.2019 Do čela nejlepších obchodů na reálných účtech XTB se v minulém týdne dostala americká ropa WTI. Slovenský obchodník vstoupil do long pozice 29. ledna na úrovni 52,43 dolarů za barel. K realizaci pozice došlo 2. února na ceně 54,36 dolarů za barel. Díky objemu obchodu o velikosti 8 lotů si obchodník vydělal báječných 13 404 euro. Pohyb instrumentu ve prospěch obchodníka dosáhl na 1 dolar a 93 centů.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Ceny ropy po výstupu na dvouměsíční maximum klesly

04.02.2019 Ceny ropy zahájily dnešní obchodování růstem až na nejvyšší hodnotu za dva měsíce. Napomohly tomu obavy o dostatek dodávek na trh po snížení těžby ropným kartelem OPEC a dalšími předními producenty a zavedení sankcí USA vůči Venezuele. Později však zisky smazaly a nyní klesají. Zvrat způsobila statistika z USA, která vyvolala obavy ze zpomalení globální ekonomiky.
C:\fakepath\forex2.png

Forex – výhled roku 2019

07.01.2019 Volatilita na trzích roste a svět se připravuje na zpomalení globální ekonomiky. Spojené státy, Čína i Evropa porostou letos pomaleji a centrální banky zřejmě budou revidovat svoje optimistické jestřábí prognózy. Kam tyto změny posunou hlavní měnové páry, ropu či zlato? Přečtěte si predikci FXstreet.cz na rok 2019.
img

USA se dohodla s Čínou na příměří v obchodním sporu. Akciové trhy i přes to dál krvácely.

07.12.2018 Americký prezident Donald Trump a jeho čínský protějšek se domluvili v sobotu na summitu G20 v Buenos Aires na 90denním příměří v obchodním sporu. Oba představitelé se po tuto dobu budou snažit nalézt kompromis v obchodních vztazích.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy dnes prudce posilují

28.09.2018 Ceny ropy dnes prudce rostou a ropa Brent stoupla na nové čtyřleté maximum. Přispívají k tomu blížící se plánované sankce USA vůči Íránu, které mají mít dopad na vývoz ropy ze země. Kolem 18:05 SELČ cena severomořské ropy Brent stoupla o 1,3 procenta na 82,79 dolaru za barel, nejvýše od 10. listopadu 2014.
img

Nižší zásoby, riziko hurikánu a sankce proti Íránu tlačí ceny ropy nahoru

13.09.2018 Ceny ropy pokračují v růstu v důsledku poklesu amerických zásob. Trh také cítí riziko hurikánu přibližujícího se k východnímu pobřeží Spojených států, který může narušit klíčovou infrastrukturu. Výsledkem momentální situace na trzích s ropou bude pravděpodobně i růst cen pohonných hmot.
img

Pondělní seance probíhá relativně v klidu, euro i akcie vystrkují růžky

13.08.2018 První obchodní den nového týdne zatím probíhá klidněji, než možná mnozí očekávali po nočním výplachu na liře a ranní nejistotě na rizikových aktivech. DAX se po ranním gapu uklidnil a má spíše lehkou tendenci posilovat. Americké indexy už dokonce otevřely do čených čísel. Minulý týden byl pro americké akcie první ztrátový po pěti růstových týdnech.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Cena ropy Brent směřuje k týdennímu zisku

27.07.2018 Ceny ropy se dnes pohybují bez jasného směru. Severomořské ropě Brent nahrává uvolnění obchodního napětí a oznámené omezení dodávek ze Saúdské Arábie, za celý týden by tak mohla vykázat poprvé po měsíci zisk. Naopak americká lehká ropa WTI směřuje ke čtvrtému týdennímu poklesu.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy dnes stoupají výše

26.07.2018 Ceny ropy dnes rostou. Podpořilo je oznámení Saúdské Arábie, že po útoku na přepravní tankery přechodně přeruší část dodávek přes Rudé moře.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy kvůli poklesu zásob v USA rostou

25.07.2018 Ceny ropy dnes druhý den za sebou rostou. Reagují tak na zprávu o poklesu zásob ve Spojených státech v minulém týdnu, který byl vyšší, než se čekalo. Zpráva zmírnila obavy z nadměrných dodávek na trhu.
img

Druhá polovina roku může být pro ropu ještě zajímavější

28.06.2018 Během posledních několika týdnů se nám vrátila na finanční trhy geopolitická rizika a nervozita u investorů opět začala růst. Tak trochu svojí vlastní píseň si hrála kapela OPEC, které občas pomohly v růstu cen právě geopolitická rizika. Rizikem číslo jedna bylo bezesporu odstoupení USA od jaderné dohody s Iránem. To by mohlo potencionálně znamenat pokles nabídky ropy až o 1mil. barelů denně. Dlouhodobější výpadky dodávek ropy z Venezuely a Libye nakonec donutily OPEC k tomu aby na červnovém zasedání přerušil produkční škrty a zvýšil produkci o 1mil. barelů denně. Původní plán zvýšení produkce o 1,5 mil. barelů nakonec neprošel i kvůli nevoli Iránu, který nakonec přistoupil k navýšení o 1 mil. barelů, což trh vnímá pozitivně, nicméně by mělo dojít spíše k postupné stagnaci růstu, ale ropa začala místo toho další býčí etapu.
img

Dohoda OPEC: Produkce ropy stoupne jen mírně. Cena to dělá už teď

22.06.2018 Ceny severomořské ropy Brent i lehké americké ropy WTI rostou řádově o 2 procenta v reakci na únik obsahu dohody ropného kartelu OPEC ohledně budoucího nastavení limitů produkce černého zlata. Ta zamíří mírně výše jako kompenzace za výpadek části produkce na straně jedné a jako odpověď na rostoucí světovou poptávku na straně druhé. Změny mají nabýt platnosti k 1. červenci tohoto roku.
C:\\fakepath\\BRENTH1.png

Komodity: Cena ropy šla dnes nahoru

26.04.2018 Ceny ropy dnes rostou. Přispívají k tomu očekávání, že Spojené státy obnoví sankce vůči Íránu, pokles těžby ve Venezuele a přetrvávající vysoká poptávka po ropě. Kolem 17:40 SELČ cena severomořské ropy Brent stoupla o jedno procento na 74,74 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu zdražila o 0,4 procenta na 68,31 dolaru za barel.
img

(Slovak) Ropné giganty lákajú investorov zvyšovaním dividend a spätnými odkupmi

12.02.2018 Po rokoch šetrenia sa najväčšie ropné firmy snažia o nalákanie investorov na kúpu svojich akcií sľubmi o raste a veľkých ziskoch.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Cena ropy zamířila vzhůru

01.02.2018 Ceny ropy dnes posilují díky nejnovějšímu průzkumu, který ukázal, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) plní dohodnuté limity těžby. Údaje o těžbě kartelu zatlačily do pozadí i zprávu o dalším růstu těžby v USA, která poprvé od roku 1970 překonala deset milionů barelů denně.
img

Ropa Brent na nejvyšších úrovních od roku 2014

25.01.2018 Ropa Brent dnes poprvé od prosince roku 2014 pokořila hranici 71 dolarů za barel. Americká ropa WTI se již včera podívala nad 66 dolarů za barel, dnes již testovala úroveň 66,40 dolarů za barel, také zde jde o 3 letá high. Růst ropy nastartoval již v pondělí IMF, který upravil svůj výhled pro ekonomický růst na 3,9% a to jak pro rok 2018, tak 2019. Jednalo se o nárůst o 0,2%, oproti říjnovým odhadům.
img

(Slovak) OPEC navyšuje odhad Americkej produkcie ropy

18.01.2018 OPEC vo štvrtok znova navýšil odhad produkcie ropy svojho najväčšieho rivala – Spojených štátov. Je to tak už druhý mesiac za sebou, čo OPEC očakáva nárast aktivity ťažobných spoločností v USA, vzhľadom na rastúcu ceny ropy. Ropa Brent sa už dostala k 70 USD za barel a Americká ropa WTI sa pohybuje okolo 65 USD za barel.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Cena ropy dnes slabě roste

15.01.2018 Ceny ropy dnes mírně rostou a severomořská ropa se pohybuje kolem 70 dolarů za barel. Cenu podporuje dohoda předních producentů ropy v čele s ropných kartelem OPEC o snížení produkce. Růst však na druhé straně brzdí zprávy o vyšší těžbě v Severní Americe. Objem obchodování je dnes nízký kvůli státnímu svátku v USA.
img

(Slovak) Inflačné očakávania v USA začínajú prudko rásť

03.01.2018 Inflačné očakávania v USA, merané pomocou dlhopisového trhu, vzrástli na najvyššie úrovne od apríla minulého roku. Trh sa začína mierne obávať rastúcej inflácie, hlavne kvôli nárastu komodít na dlhoročné maximá a slabšiemu Americkému doláru. Možný nárast inflácie zatiaľ v trhu vôbec nie je započítaný.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Ceny ropy na počátku nového týdne klesají

20.11.2017 Ceny ropy na počátku nového týdne klesají. Investoři jsou obezřetní a čekají, jak příští týden dopadne zasedání Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC), na kterém se má jednat o prodloužení dohody o omezení těžby.
img

Ropa jako utržená ze řetězu

09.11.2017 Americká ropa WTI od léta výrazně zdražila. Kdo ji nakoupil na začátku července, už může počítat 30 % zisky. Ani rezistence na 55 dolarech za barel nezabránila aktuálnímu býčímu trendu. Situace na Blízkém východě se znovu stává rizikovější. Jsou na místě obavy z dalšího růstu cen benzínu?
img

Technická analýza: Cena ropy WTI bude konsolidovat. Nemá sílu na velký růst

26.10.2017 Včerejší růst zásob ropy trh nechal více méně v klidu, když na druhé straně došlo k poklesu ropných produktů. Kromě toho ropě v tomto týdnu významně pomohl saúdský ministr Falíha, který potvrdil odhodlání země přispět k odbourávání zásob ropy. Počínání Saúdské Arábie není zcela nezištné. Jednak chce jít příkladem pro nadcházející období, ve kterém se v rámci kartelu OPEC bude jednat o prodloužení smlouvy o útlumu těžby a zadruhé se stále více mluví o případném prodeji části státní ropné společnosti ARAMCO, ze které vyšší ceny ropy budou dělat atraktivní zboží.
img

Ropa ukončuje sériu piatich víťazných týždňov v rade piatkovým výpredajom

06.10.2017 Futures na americkú ropu WTI boli v piatok dole až o 3% počas Americkej seansy, pričom Európska ropa Brent by mala ukončiť svoju najdlhšiu rally za posledných 16 mesiacov. Investori tak koncom týždňa vyberali zisky a znova sa na trh vrátil strach z možnej nadbytočnej ponuky ropy.
img

Technická analýza: Americké zásoby a turecký vykřičník, ideální koktejl pro růst cen ropy

28.09.2017 Data Amerického ropného institutu API naznačila možný pokles stavu zásob ropy, který včerejší oficiální report EIA potvrdil. Trh byl nastaven na růst zásob o 2,9 milionů barelů. O to větší překvapení tudíž bylo, když realita poukázala na pokles o 1,8 milionů barelů. Spolu s varováním Turecka o možném zablokování ropovodu v souvislosti s kurdským referendem o nezávislosti tu máme ideální koktejl podporující růst cen.
brent-28082017.png

Ceny ropy kvůli hurikánu Harvey klesají

28.08.2017 Ceny ropy dnes na trzích klesají. Hurikán Harvey o víkendu způsobil pohromu na východním pobřeží Mexického zálivu, ochromil Houston a vyřadil z provozu několik rafinerií a těžbu ropy. Ceny benzinu v USA sice stouply nejvýše za dva roky kvůli přerušení činnosti rafinerií, cena americké ropy naopak prudce klesá, protože uzavření rafinerií sníží poptávku po americké ropě.
img

Rozbřesk: Sázky na zisky české koruny rostly, více je v dluhopisech

15.08.2017 V červnu zahraniční hráči zvyšovali své sázky na další zisky koruny. Včera to potvrdila čísla z platební bilance. Ta ukazují, že během června do Česka na portfoliových a ostatních investicích přiteklo lehce přes 2 miliardy eur. Tomu ostatně odpovídá i vývoj na trhu - během června se koruna sesunula z blízkosti 26,50 až ke 26,10 EURCZK.
img

Rozbřesk: Bude rychlý růst ECB stačit?

02.08.2017 Eurozóna v druhém kvartále opět šlápla na plyn a poprvé za posledních šest let růst překonal 2 % (0,6 % q/q; 2,1 % y/y). Zásadním faktorem je podle všeho dobrý výkon trhu práce - počet nezaměstnaných klesá nepřetržitě od roku 2013 a za poslední rok se jejich počet snížil o více než 1,5 milionu (o více než 10 %). Růst tažený trhem práce by měl ECB vyhovovat - je méně náchylný vůči vnějším šokům a s vyšší pravděpodobností časem nastartuje i výraznější domácí inflační tlaky. Na ty ECB netrpělivě čeká již minimálně sedm let. Problém je, že to asi ještě chvíli bude trvat a inflace na rozdíl od růstu skončí letos daleko za původními představami centrálních bankéřů. Proč?
img

Ropa rastie na 6 týždňové maximá, Brent je naspäť nad 50 USD/barel

20.07.2017 Európska ropa Brent sa vo štvrtok dostala nad psychologickú úroveň 50 USD za barel a vyskočila na 6 týždňové maximá. Ropa pokračovala v raste po stredajšej pozitívnej seanse, kedy čierne vzrástlo po poklese zásob v USA.
img

Ropa klesá na sedem mesačné minimá, trend zostáva medvedí

20.06.2017 Americká ropa WTI v utorok prepadla až na sedem mesačné minimá pod úroveň 43 USD za barel a naposledy sa na týchto cenách obchodovala v novembri 2016. Ropa strácala počas Americkej seansy takmer 3% a pripísala si na svoje konto ďalšiu výraznú stratu po pondelkovom výpredaji.
img

Divergenci mezi AUDUSD a USDCAD mají na svědomí především komodity

11.04.2017 Jen krátký postřeh k situaci na komoditních měnách. Na devizovém trhu v poslední době dochází k docela zajímavé divergenci mezi cenou kanadského a australského dolaru. Zatímco kanadský dolar si své pozice drží a v posledních dnech dokázal na páru dokonce docela solidně posilovat, australský dolar zůstává pod prodejním tlakem a je za poslední měsíc jednou z nejslabších hlavních světových měn.
brent-30032017-10.png

Komodity: Ropa WTI se vrátila nad 50 dolarů

30.03.2017 Ceny ropy na světových trzích dnes rostly třetí den po sobě, dosáhly třítýdenních maxim a americká ropa WTI se vrátila nad hranici 50 dolarů za barel. Investoři reagovali na to, že Kuvajt podpořil prodloužení dohody o omezení produkce v rámci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) i na druhou polovinu letošního roku.
wti-09032017.png

Komodity: Ropa WTI klesla pod 50 dolarů

09.03.2017 Světové ceny ropy dnes navazují na středeční pětiprocentní propad a sestupují na nová letošní minima. Trh je stále pod tlakem údajů o výrazném nárůstu zásob suroviny ve Spojených státech, které vytlačily ceny z jejich několikaměsíčního úzkého rozpětí. Americká ropa WTI sestoupila pod hranici 50 dolarů za barel.
Související klíčová slova: Silnější fundamentální impuls | Zveřejněné údaje | Střední Evropa | Report finančních trhů | Komoditní report | Výnosy dluhopisů | Techničtí obchodníci | Saúdskoarabský ministr energetiky | UBS Group AG | Cena platiny | Hlava a ramena | Analytický tým FXstreet.cz | Vytvoření korekčního pohybu | Těžba ropy z břidlic | Dlouhé pozice | Světové akcie | Volatilní | Vývoj | Formace dvojité dno | Data z trhu práce | Australská centrální banka | Panevropský index | Pesimismus | Globální růst | SPI Asset Management | Sázkaři | Nákup ropy | EUR/CAD | Odvrátit deflaci | Obrovský výprodej | Růstový trendový kanál | Denní graf USD/HUF | EUR | Průraz SMA 200 | Standard & Poor's | Brokeři | Hlavní úrokové sazby | Falešný průraz | Měnový report | XOM | Stoxx | Dnešní kurz USD | Ropný institut | Vývoj ceny zlata | Velmi volatilní měnový pár | Varianta omikron | Institut API | Texas | Finanční aktiva | Očekávání | Korelace | CMC Markets | Americká obchodní bilance | Cena severomořské ropy | Růstový směr | Pozitivní nálada | AUD/NZD | EUR/JPY | Brent | Čtvrtletní pokles | Trh práce | Pro investory | Skupina G7 | Investice | Britská centrální banka | US Bancorp | DXY | Letošní minima | Aktuální kurzy měn | Sankce EU | Rozvolnění | MACD | Potenciál | TradeStreet | Support | Bezpečné přístavy | Chování | Zisk z minulého měsíce | Akvizice | Vzácné kovy | Přesnost | Cyklus zvyšování sazeb | ADP report | Růst amerického dolaru | Prodejní technická korekce | Zahraniční forex | Japonské akcie | Hlavní index německých akcií DAX | Index volatility CBOE | Prognózy | Britská libra | Celoroční výhled | NYSE | Intervence | ex | Měnový pár GBP/USD | Počáteční zisky | Rekord | Raiffeisenbank | Americký akciový trh | Znovuotevření čínské ekonomiky | Rozvíjející se země | Nákupní snahy | Akcie firem | Evropské měny | Béžová kniha | Komoditní sektor | Banka Goldman Sachs | Hodnota eura | Úrokové sazby v USA | Pokles zisku | Obchodní seance | Impuls | Akciové společnosti | EUR/USD | Vstup kupců | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Vládní představitelé | Úspěšný trader | Předseda představenstva | Goldman Sachs | Portfolio | Švédská koruna | Strach | Neckline | Švýcarská centrální banka (SNB) | COT report | Price Action | Akcie společnosti | Pokles cen ropy | Nákupní iniciativní svíčka | Benchmark | Rostoucí výnosy | TRY | Cenné papíry | JDE | Dillí | Výnos | Velcí investoři | Aktivita Hedgerů | Standard & Poor's 500 | Širší index S&P 500 | Měnový pár USD/JPY | IHNED | Asijské akcie | BreakEven | Delta | Offshore | SMA | Šéf Fedu | Tupperware (TUP.US) | Technické rezistence | Růst výnosů | Akcie Erste | NLI | Index DOW | Import | Net-long pozice | Německý akciový index DAX | Chování amerického dolaru | Budoucí úrokové politiky | Exchange | Alcoa | Státní dluh | Euro graf | Zasedání centrálních bank | Vyšší úrokové sazby | Hluboké recese | Ruský prezident | Fundamentální impuls | Kontrakty | Tupperware | Jeden dolar | Candlestick chart | Měnový trh | Australský dolar | Největší světové ekonomiky | AUDUSD | Index spekulativního sentimentu | Tržní vlastnost | Platební neschopnosti | Cestování | CISCO | Francie | JPY | Dollar Index | Spotřebitelské inflace | Americká investiční banka | Vedoucí představitelé | Komodity ropa | Nigérie | Pár USD/CAD | Projekce | Nárůst nově nakažených | Peníze | Rezistence | Swapy | Ukazatel | FedWatch | Reálné obchody | Polský zlotý | Ropné společnosti | Americká ropa | Americká lehká ropa WTI | Hlavní centrální banky | Prognóza | FTSE 100 | Technický pohled | Vstup kupců do trhu | Saxo Bank | Barel ropy | Snížení produkce ropy | Nikkei | Přebytek ropy | Palladium | Americký Fed | Globální hospodářský růst | Ropa WTI | Akcie United Airlines | Apellis Pharmaceuticals | Pandemie nemoci | Horší data | Bankovní domy | Brexit | Eurostoxx 50 | Varianta koronaviru | ZEW index | Stávající sentiment | Výhled poptávky | Evropské burzy | EURUSD | Pozornost investorů | Burzy | USD/EUR | USD/BRL | Komoditní trh | Americký prezident Joe Biden | Býčí divergence | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Broker | Kvartální hospodářské výsledky | Implikované volatility | Cena ropy brent | Cash flow | Proražení | Posílení koruny | Export | Kanadská obchodní bilance | CFD na komodity | Plyn | Ocel | Cenové prognózy | DAX | Centrální banky USA (Fed) | Zpřísňování měnové politiky | Riziková averze | Měnové války | Zpráva | Měsíční futures report | Trh s ropou | Představitelé Fedu | Unie | Ekonomická aktivita | Regulace | Konsolidační stav | ISM pro sektor služeb | Nákupní pohyb | Zvyšování sazeb Fedu | Trpělivost | Kapitál | Prémie | xStation | Purple Trading Štěpán Hájek | Elon Musk | Oživení trhu | Zvýšení sazeb | GBP/USD | TradingFloor.com | Investovat | Dvojitý vrchol | Hrubý domácí produkt (HDP) | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | EUR/AUD | Skupina OPEC+ | Velké instituce | Tržní pohyby | Prodejní reakce | 1 milion | Zobchodované objemy | Tržní reakce | Vývoj meziroční inflace | ČSOB Finanční trhy | Proočkovanost | Kurz jüanu | Černé pondělí | Vypuknutí válečného konfliktu na Ukrajině | EUR/CZK | Očekávání analytiků | Commodity Futures Trading Commission | Makrodata | Investoři | Sója | Dobré výsledky | Obratový signál | Nejistoty | Očkování proti covidu | Investiční | Evropská měna | Nejistota | AMD | Možnost obchodovat | Britské banky | Koruna | Prezident ECB | Index PPI | Ocenění | Problémy ve švýcarském bankovním sektoru | Jádrový index | Bid | Zisk | Budoucnost | Jemen | Komoditní měny | Hlavní úroková sazba | Den obchodování | Výnosové křivky | Ruské ropy | Bank of England | World Gold Council | Volatilita na trzích | WTI a Brent | VIG | Onemocnění | Česká měna | Mimořádná opatření | Dlouhodobá konsolidace | Makrokalendář | Sestupný trend | Kč/EUR | České koruny | Kolísání cen | Analýzy | Data z amerického trhu práce | Propad | Německý DAX | Proražený support | Vliv na ceny | Patria | Akvizice společnosti | Analytik Purple Trading | Aktuální kurzy | Obchodování s dluhopisy | DJIA | Evropské ekonomiky | Implikace | Agentura Reuters | Evropské akcie | Dlouhodobý sentiment | Spotřebitelský sentiment | Loonie | Rizikové měny | Švýcarská banka | Akcie VIG | Akcionáři | Dluhopisové výnosy | Zvýšení úrokové sazby | Warren Buffett | S&P | High | VTB Capital | Vzdělání | Obchodování | Potenciální zisky | Americká centrální banka | Tisková konference ECB | Ropné zásoby | ZEW | Devalvace | Zasedání OPEC | Covid | Eurostat | Prezident | Finanční krize | Oanda | Ruský rubl | Deflace | Růst inflace | Turecká lira | Apple | Vytvoření nových historických maxim | Investiční banka | Energetická skupina | Marek Brávník | Berkshire Hathaway | CME FedWatch Tool | Rostoucí trendové čáry | Opatření | Americká banka | G10 | Očekávání úrokových sazeb | Investiční fond | Firmy | Nerozhodnost | Euro měna | Index cen domů | Medvědí divergence | Jeff Currie | Budoucí vývoj | FXstreet.cz | Kurz dolaru | Výsledky | HUF | Dění na finančních trzích | Inflační tlaky | West Texas Intermediate (WTI) | Inflace v Rusku | Cena ropy WTI | Bank of America | TIM | Fundamentální analýza | Silný dolar | Retracement | Měna AED | Raketový útok | Rystad Energy | PVM Oil Associates | Akcie Goldman Sachs | OPEC+ | Pandemie nemoci COVID-19 | SAE | Objem | Equity | Obavy z recese | Halifax | Říjnové obchodování | Signály Fedu | Federální rezervní systém | Oživení v Číně | Společnost Nvidia | Klima | Zvýšení těžby | Zvyšování úrokových sazeb v USA | iPhone | Poptávka po pohonných hmotách | TopForex | Regulátor | Hlavní indexy | Barack Obama | Zpomalování světové ekonomiky | Průmyslová výroba | Aussie | Posílení amerického dolaru | Zabití íránského generála | CME FedWatch | Vytrvalý cenový pokles | Oslabování australského dolaru | Průraz | Deficit | Polsko | Ratingová agentura | Reakce trhu | FRA | Cenová hladina | CME | LEN | Zasedání Bank of Canada | Evropa | Obchodovat CFD | Jackson Hole | HUF/EUR | Burze | OPEC | Ceny futures kontraktů | Bezpečné útočiště | Akcie včera | Open interest | Oslabení amerického dolaru | Earnings | Trump | Dění na měnovém páru | Dow Jonesův index | Index Dow Jones Industrial Average | Aktivity v Číně | Technické analýzy | Trh se zlatem | Covid Zero | Euro dnes | Rystad | GBPUSD | Ministerstvo energetiky | CME Group | Stříbro | USDCAD | Překoupené pásmo | Instituce | Turecko | Přeprodané oblasti | Bank of Japan | Podnikatelská důvěra | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Kukuřice | Série poklesů | Americké akcie | UBS Group | MetaTrader | Ameriprise Financial | Vývoj měnového páru USD/JPY | Akcie na rozvíjejících se trzích | Evropská ekonomika | Indikátor RSI | Kov | Téma inflace | Trh | Snížení těžby | Komise | Erste Bank | Kanadská měna | Fed | USD/NOK | Zahraniční obchod | Korekce | Vývoz ropy | Převzetí banky Credit Suisse | Buffett | Největší ekonomika světa | Zveřejnění výsledků | Sladká americká ropa WTI | Hlavní index čínských akcií | Hang Seng | NYMEX | Slabý americký dolar | Posílení dolaru | Embargo EU | Stock | Americké zásoby ropy | Energy broker | Apellis Pharmaceuticals Inc (APLS.US) | Phil Flynn | Akcie Morgan Stanley | Americký trh | GBP/NZD | Rating | Agentura S&P | SNB | Microsoft | USD/CHF | Příležitosti | Vládní dluhopisy | Patria Forex | Nejlepší reálné obchody | Forwardy | Commission | Erste | Sell | Long pozice | Obchodní instrument | Kurz dolarů | Prodejní iniciativní svíčka | Pravděpodobnost | Markets | Index Nasdaq | Unce zlata | Makroekonomika | Pokles úrokových sazeb | Evropská banka | Nižší minima | Výpadky | Objem obchodů | Komodita | CFTC | Makroekonomické zprávy | Překřížení dvou klouzavých průměrů | Invest | Centrální banka | HDP | Nákupní horečka | QE | LYNX | Akcie Advanced Micro Devices | GfK | Portfolio management | Donald Trump | Jádrová inflace | Centrum | Rizika | Společnosti | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Nástup klesajícího trendu | Pokles dolaru | Převzetí banky | Obchodování zlato | Zámořská měna | Globální index | Cena ropy dnes | Americký ISM pro sektor služeb | CZK | Reuters | Baidu | Americký akciový index S&P 500 | Chevron | Postranní trend | Evropská unie | Depozitní sazba | Akcie na Wall Street | Výrobní aktivita | Výstupy | Silný cenový pohyb | Ekonomiky | Rolování | Libra šterlinků | Předseda | Zavedení cenového stropu | Utahování měnové politiky | Výkonný ředitel | Italský dluh | Snahy investorů | Klesající trend | Traders | GBP/CAD | Rekordní hodnoty | Centrální banky | Boeing | Daniel Beneš | Ameriprise | Dow Jones a S&P 500 | Příkaz | Čínský akciový index Shanghai Composite | Záporné sazby | Posilování franku | Ukrajinské krize | Libra | xPartners | GameStop | Vývoj úrokových sazeb | CFD | Relativní výkon | APLS.US | Nová data | SaxoBank | Open | Kanada | ČEZ Daniel Beneš | NATO | Zahraniční FX | Financovat | Příprava | Ztráta | Řecko | Dividenda | Nálada investorů | Další růst | Norská koruna | Index německých akcií | Úroky | Formace dvojitý vrchol | Plodiny | CVX | Cena | Tempo očkování | Omezení těžby | Akcie dnes | Káva | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Omikron | S&P500 | Trh zlata | Čínská ekonomika | Ceny | ČNB | Agentura Bloomberg | Pokles | Contango | Nový meme stock | Výběr zisků | Vývoj akciového indexu | Krize bankovního sektoru | Švýcarská centrální banka | Americká ekonomika | Buy | Credit Suisse Group | NVDA | Obchodník | Snížení těžby ropy | Sputnik V | PVM | COVID-19 | Index CRB | Index cen | Nejzajímavější tržní pohyby | Banka Credit Suisse | Čínská vláda | Daně | Lídři | Pivot | Zprávy z trhů | Pokles indexu | Prodejní signál | Zásoby ropy v USA | Momentum | Caixin | CBOE | Vývoj ceny ropy WTI | Zisky | JCPOA | BNP Paribas | Historické rekordy | Dubnové obchodování | Globální ekonomika | Swap | Výnos desetiletých dluhopisů | Zóny konfluence | Ratingové agentury | Kypr | Pokračující výprodej | Cena zlata | HSBC | Pullback | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Růst novozélandského dolaru | Akciový trh | Růst cen | Cenový pohyb | RSI | Tíha inflace | SPX500 | Asset management | Dnes na trzích | Financování | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Výrobce čipů | Omezení dodávek | Měnový index | Historické maximum | Intervence Bank of Japan | Americká lehká ropa | Spirit Airlines | Pokles ekonomiky | Martin Klass | Velké změny v Rusku | USDJPY | Investiční poradenství | Nejnovější statistika | Nové cenové dno | SSI | Denní pokles | Situace na švýcarském franku | Fujitomi Securities | Korelace měn | Hospodářský růst | Růst dolaru | Posílení eura | Odhodlání | WTI | Politické riziko | Bod | Panika | RBNZ | Paládium | Pokladniční poukázky | Reserve Bank of Australia | Americká měna | Krize bankovního systému | Redukce | Saúdská Arábie | OCI | Ziskovost | Bankéři | Sázet | Cena ropy | Grexit | Nálada na trhu | Očkování | Drobní investoři | Marže | Německá ekonomika | Prodejní aktivita Hedgerů | Zlato a stříbro | Fyzický gap | Cenový vývoj | Kurz USD | Mírná korekce | Graf ropa | Ropné měny | Zasedání měnového výboru | Signály | Fixing | Lira | Jens Klatt | Statistiky | Peněžní zásoba | Kukuřice (CORN) | Stoxx 600 | Světová ekonomika | FX | Sociální trading | Ben Bernanke | Global Markets | Technologický Nasdaq | RUB | Kurz | Market | Cena americké ropy WTI | Uptrend | Pokles výnosů | Chuť k riziku | Likvidita | Konkurent | Tradition Energy | Úspěšný týden | Kraft Heinz | Důležité fundamenty | Měď | Ekonomický institut | Tým Admiral Markets | Platforma | Rozvíjející se trhy | Jeffrey Halley | AUD | Globální finanční krize | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Současný klesající trend | Dodávky ropy | Predikce | Fibo | Tomáš Raputa | Tržní aktuality | Citigroup | Problémy v bankovním sektoru | Hospodářství | Švýcarské franky | Referendum | Iniciativní svíčka | Nové letošní maximum | Euro Stoxx 600 | Ravindra Rao | Ford Motor | Technický pullback | Intermediate | Další posilování | Ekonomická krize | Ekonomická expanze | Zasedání ECB | Zásoby benzinu | Credit Suisse | Powellovy komentáře | Portfolia | Převis | Produkce ropy | Vývoz | Americká vláda | Světové finanční krize | Čínské devizové rezervy | Finanční tituly | Recese | Index strachu | Švýcarský frank | Báze | Chuť riskovat | CZK/EUR | Napětí na Blízkém východě | Dlouhodobější směřování | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Situace na Blízkém východě | Silný americký dolar | Počet nových žádostí o podporu | Postranní pohyb | Aktuální stav | Růstový trend | Silný support | Americké burzy | Bilance | Americké ekonomiky | Frank | Ministři | Prudký propad | Kurz eura | Investiční doporučení | Nikkei225 | Patria Finance | Ceny energií | Cena Brentu | Americké indexy | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Ceny potravin | Politická nejistota | Obrat trendu | Měnový stratég | Měnový kurz | Graf komodity Ropa WTI | Japonský premiér | Kiwi | Buy the dip | Prezident Donald Trump | USDCHF | Multi-Asset obchodování | Obchody XTB | Jonáš Mlýnek | Technologický sektor | OSN | Soud | Akcie ropných koncernů | Sell Stop | Předpovědi | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Benzín | Technická korekce | Trend | Cenová válka | Produkty obchodované s finanční pákou | Dow Jones Industrial | Růst eurozóny | Sankce | Akcie na burze | USOil | Dnešní kurz | Market Color | Spotřebitelská důvěra | MMF | Michala Moravcová | Biotechnologické společnosti | United Airlines | USD/RUB | Ekonomický výhled | Nárůst long pozic | Americký Senát | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Oživení poptávky | Severomořská ropa Brent | Zpřísnění měnové politiky | Japonská měna | Gold | Průmysl | Bazický bod | Lehká ropa WTI | Makroekonomická data | Objem zakázek | Tempo růstu | Neutrální pohyb | Bankovnictví | Libye | USD index | Divergence | Cena cukru | Silné euro | Devalvace čínského jüanu | Úrokové sazby | ETF | Akciové trhy | Měnový výbor Fedu | Saúdové | Varování | Agresivnější růst | Černé zlato | MF Global | Ekonomika Spojených států | Americké trhy | Pokles indexu S&P 500 | Long | WHO | Rally | Bankovní rada | Komoditní index | Bear | Výplatní poměr | Japonská ekonomika | Intesa Sanpaolo | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Aktiva | Prodejní tlak | Cenový strop | Emerging markets | Oživení poptávky v Číně | Index německých akcií DAX | Vývoj na trhu | Česká vláda | Akcie Deutsche Bank | Ceny ropy dnes | Výnosy z dluhopisů | Indikátory | Pokles cen | Obchodování s komoditami | Akcie Nvidia | Čínská centrální banka | SP500 | Keystone XL | Šance | Slabý kurz dolaru | FedWatch Tool | Program kvantitativního uvolňování | Global Risk Management | Jerome Powell | Akcie Tesly | NZD/USD | Čínské akcie | Producenti ropy | Ministryně financí | Graf ropy | Brazílie | Sentix | Trhy dnes | Energy Aspects | Index akcií | Burzovně obchodovaný fond | Stratég | Pokračování poklesu | Ekonomika eurozóny | CAD/CHF | Sentiment | Relativní výkon hlavních měnových párů | Stoxx Europe 600 | Trendový kanál | Investiční fondy | Politika | Commodity futures | Zvyšování úrokových sazeb | Čínský jüan | PLN | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Backwardation | Dnešní seance | Si Ťin-pching | Cenové maximum | Velká Británie | PLN/EUR | Graf komodity Zlato | Zasedání FED | Vývoj meziroční inflace v Rusku | Obchodování na devizovém trhu | SaxoTrader | Optimismus investorů | Nálada | Geopolitická rizika | Indie | Letectví | Měnové páry | Měnové politiky | Index volatility VIX | Snížení základní úrokové sazby | Investiční příležitosti | Výprodej akcií | Ekonomika | Světové trhy | Historická maxima | Ekonomická data | Pokračování divergence | Komodity ropa WTI | Karanténa | SYRIZA | Soukromí zaměstnavatelé | Commerzbank | Společnost Macy’s | Zhodnocení | Poradenské společnosti | Ministr energetiky | Ceny zlata | Investice do zlata | Výhled | Evropské akciové trhy | AUD/USD | Velmi volatilní | Jan Kovalovský | Dmitrij Peskov | Auta | Americký akciový index | Akciový index DAX | Deriváty | Přísná opatření | Embargo | Zápis Fedu | Tlak na akcie | Trendové čáry | Tradeři | Ceny dováženého zboží | Bankovní krize | Finanční trhy | Data o inflaci | Expanze | Polský zlotý (PLN) | Fondy | Komoditní trhy | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | AAPL | HDP Číny | Analytik finančních trhů | Financial Times | USD za barel | Nikkei 225 | Spread | Vývoj měnového páru EUR/USD | Kurz NZD | New York | LTRO | MSFT | Španělsko | UAL | GS | Krize | Investing | Portál FXstreet.cz | Oscilátor | Situace na trzích | Světový trh s ropou | Exotické měny | EURCHF | G20 | Pokles poptávky | Index strachu VIX | Oslabení dolaru | Prezidentské volby | Dollar | Výnosy německých dluhopisů | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Vývoj ceny ropy | Ukazatele | Graf indexu | Prodej EUR | Úroková sazba | Devizové rezervy | Burza | Úřad pro energetické informace | Poradenství | Index MSCI | Americká inflace | Obchodovat komodity | Klouzavé průměry | OIL.WTI | Teherán | Rozhovor | Švýcarské banky | Transakce | Ropa WTI a Brent | Měny | Sazba Fedu | Volby | Graf komodity Stříbro | Snížení úrokových sazeb | Zaměstnanost | Profitovat | Irsko | Obchodování na burze | Rozjednané prodeje domů | Energie | Analytici společnosti | Ekonomika EU | Macy’s | USDX | EUR/CHF | Cenový pokles | Dividendy | Měna | The Wall Street Journal | Platební neschopnosti USA | Sazby | Silný pokles | Historie | Uvolnění měnové politiky | Futures trading | MSCI | Konsolidace | Thomson Reuters | USD | Miliardy dolarů | SEB | Návrat pozitivního sentimentu | Finanční trh | Růst poptávky | Nabídková cena | Risk On | Překoupené oblasti | Patria.cz | Pohyb stříbra | Carry trades | Sentiment na trzích | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Člen bankovní rady | Rozhodnutí skupiny těžařů | Retest cenové úrovně | Rusko | Smíšené výsledky | Graf akciového indexu | Denní graf měnového páru | Nižší maxima | Obchodní den | Makroekonomické události | GBP/EUR | Signál | Írán | Dnešní obchodování | Výsledkové sezóny | Poslední den obchodování | EPS | Zvyšování těžby | Náklady na zajištění | Ceny americké ropy WTI | Short squeeze | Stabilní růstový trend | Termínový kontrakt | Dlouhodobý klouzavý průměr | Ropy | Burzovní rozcvička | Bankrot | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výdaje | Změny trendu | Ekonomický dopad | Společnost | Wolfgang Schäuble | Zaoceánská měna | PinBar | Sázky | Ocenění akcií | Ceny americké ropy | Negativní výhled | Vysoká volatilita | Německá burza | Denní graf komodity | Mark Carney | Lehman Brothers | Non-Farm Payrolls | Rozšíření | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Země OPEC | Ropný trh | Umělé inteligence | Eura | Tisková konference | Čínští vládní představitelé | Zpomalení v Číně | Bankovní systém | Organizace | Banky | Gap | Services | VIX | Zmírnění inflace | Růst | Syfovre | Index Dow Jones Industrial | Centrální bankéři | Letošní maximum | Výhled pro zlato | Příjmy | Hospodářské výsledky | ČTK | Zajištění | Propad poptávky | Výnosy amerických státních dluhopisů | BOSSA | Overweight | Index | Wall Street Journal | Výsledek referenda | Golden Gate CZ | Komoditní | Lockdown | Expanzivní měnová politika | Fundament | Průmyslová produkce | Výsledková sezóna | Cenové stropy | Ceny nemovitostí | Nákupní signál | Arca | Měnový pár | Net-long | Ztráty na akciových trzích | Dovoz | Stephen Innes | Poptávka po ropě | Akcie na burze v Hongkongu | Hlavní ekonom | Týden na trhu | Posílení | Technická analýza | Britská premiérka | Volatilní instrument | Volatilní měnový pár | Energetické akcie | Na burze | Analýza | Cena americké ropy | Bayer | Graf indexu Nasdaq | EURTRY | Vývoj dolarového indexu | Výzkumy | Znepokojení na trhu | Situace na komoditních trzích | Očkování proti covidu-19 | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Situace na zlatě | Analytici XTB | Těžba ropy v USA | Figúra | False break (falešný průraz) | Holubičí rétorika | Formace hlava a ramena | Trendový indikátor | Akciové indexy | Vybírání zisků | Cenové úrovně | Graf komodity | DJI | ČSOB | Americký index | Rekordní minima | Rekordní maxima | Válka na Ukrajině | Norsko | Investing.com | Advanced Micro Devices | Cestovní kanceláře | Nasdaq Composite | Mary Dalyová | Severomořský Brent | IEA | Ekonomika USA | Saxo Capital Markets | Americký prezident | Bed Bath & Beyond | Bloomberg | Cena mědi | Statistický úřad Eurostat | Globální ekonomiky | Credit Agricole SA | GBP | Dovoz ropy | CAD | Průmyslové objednávky | Akciový index S&P 500 | Průzkum | CAC 40 | CCI | Commodity futures trading | Obavy trhu | Oslabování dolaru | Inflace | Pokles USD/CAD | Vývoj měnového páru | Americké centrální banky | Zasedání Fedu | Tržní podíl | Silnější americký dolar | S&P Global | Oblasti konsolidace | Admiral Markets | Posilování amerického dolaru | Graf ropy WTI | Nabídka | Onemocnění COVID-19 | Evropské trhy | Ceny stříbra | Index Stoxx 600 | Janet Yellenová | Ceny ropy | EUR/GBP | UBS | Management | Růst cen ropy | Zprávy | Akcie v Asii | Dolary | Averze k riziku | Britský ministr financí | Výrazný pokles | Kurz EUR/USD | Saxo PrivatBank | Nové regulace | Vyhlídky | CZ | Finanční výsledky | Předpověď | Ekonomický růst | Kurz EUR | Míra | Obchodovanie | West Texas Intermediate | EURCZK | Pokračující pokles | Markit | Údaje | Hedgeové fondy | Aramco | HDP eurozóny | Aktivita čínských továren | Výkonnost | Odhady trhu | Pandemie koronaviru | Financial | Cukr | American Airlines | Nerozhodnost trhu | Oldřich Dědek | Instrument | Denní graf USD/NOK | CAD/JPY | Snižování sazeb | Obchodní války | Oslabení měny | Exxon Mobil | cTrader | Přehled | Světové ceny ropy | Alibaba | Index S&P 500 | Carry trade | Michelle Bowmanová | Automobilky | Obchodování s akciemi | Hrubý domácí produkt | Graf | Bossa.cz | Ropa Brent | Short | Hráči na trhu | Odvětví | Pár EUR/USD | Vstupní signál | Spotové ceny | Zpráva o inflaci | Česká koruna | Biden | Eurodolar | Omezení pohybu | Hospodaření | Index volatility | Futures | Růst zlata | Reuters analytik | Index Nikkei | Nemovitosti | Institut Ifo | Index spotřebitelské důvěry | Euroskupina | Thierry Breton | Index spotřebitelských cen | Pokles ceny | Turecká centrální banka | Nová data o inflaci | Indikace | Nejbližší support | Kakao | Futures trhy | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | OECD | Čínský akciový index | Úřad pro energetické informace (EIA) | Dnešní fundamenty | Těžba ropy | CHF | NASDAQ 100 | Iris Pangová | Průmyslové kovy | Britská měna | Běžný účet | Dlouhodobější trend | Aukce | HDP USA | Spot | Záporné ceny | Fatih Birol | Boris Johnson | Zvýšení úrokových sazeb | Změna trendu | Wells Fargo | Cyklus zvyšování úroků | Akciový index | Měsíční report finančních trhů | Pozornost | Rubl | Equal weight | Automobilový průmysl | Index CPI | Aleš Michl | S&P 500 | xStation5 | Prosincová inflace | Podpora | Velké banky | Pokles ceny stříbra | Omezení COVID | Capital Markets | Volatility | Pohyby na finančních trzích | Prezident Joe Biden | Vývoj na komoditních trzích | Close | Skupina ČEZ | Cenový vývoj měnového páru | MT4 | Trojitý vrchol | Akciové indexy v USA | Nejziskovější | Velké americké banky | Pohyby v červenci | Silný propad | Akcie technologických společností | Finance | Exxon | ECB | Makléřské společnosti | Zemní plyn | Profesionální obchodník | Německo | Americký ropný institut | Japonsko | Měnové indexy | MetaTrader 4 | Riksbank | Výhled poptávky po ropě | Komodity zlato | Výhled cen | Měny&Sazby | Opce | Vyšší ceny | Severomořská ropa | Spotová cena | Twitter | Velké zisky | DBS | Novozélandský dolar | Zasedání americké centrální banky | Portugalsko | ING | Světové akciové trhy | SMA 200 | Walmart | Hlavní akciové indexy | Makroekonomický kalendář | Směřování | Price Futures Group | JPMorgan Chase & Co | Tržní situace | Kartel OPEC | Credit Suisse Group AG | Grafy | Nvidia | Nadbytek ropy | Japonská centrální banka | Vice | Ceny komodit | FTSE | CARA | Výprodej na amerických akciích | XTB | Aktivum | Státní dluhopisy | Velcí obchodníci | Klouzavý průměr SMA | Cenový graf | Štěpán Hájek | Zpomalení globální ekonomiky | Analytici | Index nákupních manažerů | Snižování úrokových sazeb | Domácnosti | Ceny kovů | Evropské indexy | Charles Michel | USA | Americký dolar | Royal Dutch Shell | Google | Situace | Mario Draghi | Makro | Evropská centrální banka | Guvernér | Počet žádostí o podporu | Platební bilance | Pivotové low | Tržby | Dow Jones Industrial Average | Žlutý kov | Blue chips | Bancorp | 737 MAX | Skupina OPEC | Snížení sazeb | IG | Investiční rozhodnutí | Fond | SMA 20 | Stagnace | US akcie | Francouzský CAC 40 | Marketingová komunikace | Futures kontrakty | Index čínských akcií | Statut | Abbott Laboratories | Finanční prostředky | Eurozóna | Argentina | FXstreet | Vývoj inflace | Kurzy | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Pin Bar | Benchmarky | FOREX | Akcie Apple | Indikátor | Conference Board | Obchodní pozice | Ekonomické údaje | Konsensus | Risk Management | Měnověpolitické zasedání | Spekulativní pozice | Inflační očekávání | Spekulace | Rostoucí úrokové sazby | Stav postranního trendu | Velcí hráči | Euro STOXX | Maloobchodní tržby | Měnová politika | Přehled kurzů | Podnikatelská aktivita | Shanghai Composite | Voda | Konsenzus | Vývoj cen ropy | Nastavení měnové politiky | Nákupní trend | Drahé kovy | Dluhopisy | Saxo | Ekonomické vyhlídky | Tržní pohyby v červenci | Golden Gate | Low | ISM | Nejistota kolem ukrajinské krize | Měsíční report | cTrader Purple Trading | Americký index S&P 500 | Vývoj ceny americké ropy WTI | Obchodníci | Vznik prodejního trendu | Moskva | Jefferies | Výnosy státních dluhopisů | Ranní komentář | Obchodní instrumenty | Analytika | Pozornost trhu | Prostor pro pokles | Nový investiční fond | Pšenice | Doporučení | TLTRO | Americké banky | Christopher Waller | Poptávka | Globální ekonomický růst | Trader | Francouzský prezident | Rovnovážný stav | Konfluence | Obavy o poptávku | Expirace | Očekávání trhu | Energetická skupina ČEZ | Odhady analytiků | Čína | Obchodování na měnových trzích | Makroekonomické data | Obchodovat | Americké akciové trhy | Supportní úrovně | Růst HDP | G7 | CNBC | Čínské akciové trhy | Arabica | Zvýšení produkce | Peking | Firma | Covid v Číně | Reverzní formace | Cena severomořské ropy Brent | Počasí | Barclays | Německý index DAX | Medvědi | Statistický úřad | Klouzavý průměr | Investiční výdaje | AAA | JPMorgan Chase | Vývoj ceny | Payrolls | Podnikání | Zasedání amerického Fedu | Video | Problémy | TUP.US | Raiffeisenbank a.s. | Spready | Futures na ropu | Forexu | ROCE | Platina | Irák | Hospodářské vyhlídky | Turbulence na trzích | Krátkodobý klouzavý průměr | Zisk na akcii | Krátkodobý výhled | Graf akciového indexu S&P 500 | Ropa | Letecká doprava | Monetární politika | Ropa cena | Kanadský dolar | Klid | Deutsche Bank | Analytické společnosti | Ekonom | Obchodní válka | Index PMI | Úrokové politiky | Bloomberg Commodity Index | Prodejní aktivita | Zpomalení výkonnosti | Technické korekce | Krize v akciovém segmentu | Zpomalení růstu | Optimismus | Restrikce | Index Nikkei 225 | Fiskální balíček | Bank of Canada | Ekonomka | EMA | A/S Global Risk Management | Nákupní korekce | Kurzy měn | Zdanění | Růst ekonomiky | Hliník | Investiční banka Goldman Sachs | Dolar | Nejhorší výsledek | Euro | ANZ | Ole Hansen | Index euro | Federální rezervní banky | SPX | Trade Street | CORN | Westpac | Intervenovat | Japonský index | Risk | Pandemická situace | Fiskální stimuly | Stabilní posilování | Napětí mezi USA a Čínou | Index eura | Dividendový výnos | Japonský Nikkei | Janet Yellen | Anheuser-Busch inBev | Zlato | Euro vůči USD | Růst akcií | Čínská měna | Ekonomové | Apellis Pharmaceuticals Inc. | BIS | EU | Ropa roste | Regulační orgány | Spojené státy | ClipperData | Obchodní bilance | EK | Objem investic | Baker Hughes | Sterling | Výsledky Morgan Stanley | SEC | PBOC | Volatilita cenových pohybů | USD/CAD | Vývoj australského dolaru | Denní graf | Dnešní údaje | Akcie společnosti GameStop | Instrumenty | Cenové dno | Společná evropská měna | Faktor klesajících cen komodit | Analytik | Bankovní sektor | Výnosnost | Hlavní ekonomka | Ticker | | Genscape | Odkup akcií | Výkon hlavních měnových párů | Nová letošní minima | Signály z Fedu | Purple Trading | Short pozice | Konflikt v Evropě | Pandemie | Šéfka Fedu | JPMorgan | Pips | Cena stříbra | Úsilí | Výprodej | Centrální banky USA | Zpracovatelský průmysl | Salmán | Bavlna | Cenový vývoj na trhu s ropou | Index relativní síly | Graf indexu S&P 500 | Členové OPEC | Úspěch | Práce | Spekulanti | Fundamenty | Private equity | Zmírnění obav | Měnové trhy | Analytický tým | Wall Street | Ceny ropy Brent | Riziková aktiva | Pozice | NZDUSD | Auditor | Travelers | Pokračující uptrend | Solidní výsledky | Jihoafrický rand | Petromatrix | Federální úřad pro letectví | Dna | Varianta koronaviru omikron | Index amerického dolaru | Evropský akciový trh | Oslabování koruny | CZK/USD | Dvojité dno | Cíle | Commitment of Traders | Akcie Erste Bank | Ropný kartel OPEC | Fundamentální výhled | Dodavatelské řetězce | WTI (OIL.WTI) | Poptávky po ropě | Prostor pro posilování | VIAC | Výnosy | Inflační data | Zajímavé pohyby | Likvidní | Protiruské sankce | ING Groep NV | Ztráty | Americké akciové indexy | Ekonomická zpráva | Nejbližší rezistence | Vstup hedgerů do trhu | Turecká ekonomika | Prodejní momentum | Šíření koronaviru | Růst ropy | Vypuknutí válečného konfliktu | Nová auta | Negativní stav globální ekonomiky | SABMiller | Oslabení | Indexy amerického akciového trhu | Dow Jones | USD/JPY | Měnový výbor | Komodity | Ministerstvo financí | Dluhopis | Země G7 | Nárůst prodejních pozic | Americký ISM | Dnešní videokomentář | Fúze | IBEX | CNY | Vypuknutí pandemie | Brazilský real | Joe Biden | Snížení tempa růstu úrokových sazeb | DAX 30 | Časové rámce | Trend klesající | Vítězství Donalda Trumpa | Zvyšování úroků | Premiérka Trussová | Ekonomické aktivity | TradingEconomics | Zvýšení likvidity | Banka | Zasedání centrální banky | Omezené dodávky | USD/HUF | Trading | Abbott | Crédit Agricole | Americké firmy | Železná ruda | Kotace | Ceny mědi | Put | Japonský jen | Meziroční inflace | Vývoj ceny americké ropy | Další pokles | Pokles zlata | Warren Patterson | Koronavirus | Cena kávy | Šéf firmy | Žádosti o podporu | Rétorika amerického Fedu | John Kerry | Kupci | Technický výhled | Předseda Evropské rady | Zlepšení | Sankce proti Íránu | Američané | NZD | Nový Zéland | Hodnocení obchodníků | Akcie | Pražská burza | Globální ekonomické vyhlídky | Kontrakt | CBOT | Intervence japonské centrální banky | Stav globální ekonomiky | Vývoj ceny ropy Brent | Ministr financí | Japonský index Nikkei | Vyšší výnosy | Střednědobý klouzavý průměr | Investiční činnost | Býčí trend | Tržní stagnace | Riziko | Santa rally | Tým FXstreet.cz | Underperform | Graf dne | Overnight | Konsolidace trhu | Nasdaq | Nonfarm Payrolls | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | Dopad na sentiment | Inflace v USA | Islámský stát | Doji svíčky | Amazon | Stochastic | Zpomalení hospodářského růstu | FOMC | Société Générale | Ropovody | Průlom | Index technologického trhu Nasdaq | Index DAX | Ropný kartel | Vstup hedgerů | Napětí mezi Ruskem a Západem | Futures na stříbro | Změny v Rusku | Downgrade | Úvěr | Investiční společnosti | Mzdy | Stimuly | Americká centrální banka FED | Robusta | Měsíční měnový report | Británie | Prohlášení | Tesla | Vladimir Putin | Banka Wells Fargo | Průmyslová výroba v EU | COT
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Americká odvetná cla
Americká opce
Americká organizace API
Americká pojišťovna
Americká politika
Americká popová superstar
Americká pravidla
Americká průmyslová produkce
Americká půjčovna kryptoměn
Americká ropa

Následující klíčová slova

Americká ropná společnost
Americká rozpočtová politika
Americká seance
Americká sněmovna reprezentantů
Americká sociální síť
Americká softwarová společnost
Americká společnost
Americká společnost Airbnb
Americká společnost Apple
Americká společnost Duolingo
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít