Úterý 21. května 2024 13:05
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster srovnani

Globální obchod

C:\fakepath\trader-15052024-57-zm.jpeg

Expertní komise snížila odhad letošního růstu německé ekonomiky na 0,2 procenta

15.05.2024 Německá expertní komise známá jako rada moudrých dnes snížila odhad letošního růstu německé ekonomiky. Nově počítá s růstem hrubého domácího produktu (HDP) o 0,2 procenta, zatímco loni na podzim růst odhadovala na 0,7 procenta. Na vině je podle nich celkově slabá ekonomická poptávka. Očekávané oživení největší evropské ekonomiky by se tak zpozdilo, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\Global3.png

Světový obchod poroste podle analýzy průměrným tempem 2,8 procenta ročně

21.02.2024 Světový obchod se zbožím poroste do roku 2032 průměrným tempem 2,8 procenta ročně, zatímco tempo růstu hrubého domácího produktu (HDP ve stejném období globálně dosáhne 3,1 procenta. Vyplývá to z analýzy, kterou ČTK poskytla společnost Boston Consulting Group (BCG). Nastává tak podle ní zásadní odklon od trendu posledních dvaceti let, který spočíval v tom, že hnacím motorem globalizace je právě obchod.
img

Globální výzvy: rostoucí ceny ropy v reakci na krizi v Gaze a údaje ze Spojených států

09.02.2024 Ceny ropy ve čtvrtek poté, co Izrael odmítl příměří, které mu nabídlo hnutí HAMAS, vzrostly kvůli obavám z možného rozšíření konfliktu na Blízkém východě o více než 3 %.
C:\fakepath\trader-06022024-63-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy rostou, v centru pozornosti jsou jednání o příměří v Pásmu Gazy

06.02.2024 Ceny ropy dnes rostou. Investoři čekají na výsledky návštěvy amerického ministra zahraničí Antonyho Blinkena na Blízkém východě, kde se bude snažit jednat o zastavení války v Pásmu Gazy a zmírnění napětí v regionu, který je hlavní oblastí těžby ropy.
C:\fakepath\Lagarde-ecb.png

ECB nechala podle očekávání základní úrok beze změny

25.01.2024 Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) dnes podle očekávání opět ponechala základní úrokovou sazbu beze změny na 4,50 procenta a potvrdila také svůj závazek bojovat s vysokou inflací. Banka o tom informovala v tiskové zprávě. Měnový výbor nijak nenaznačil, že už by začal uvažovat o snížení sazeb.
C:\fakepath\trader-20122023-50-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy dál rostou, Brent se dostal nad 80 dolarů za barel

20.12.2023 Ceny ropy dnes pokračují v růstu, na trhu přetrvává nervozita kvůli útokům jemenských Húsíů na nákladní lodě v Rudém moři. Severomořská ropa Brent kolem 17:30 SEČ vykazovala nárůst o zhruba 1,6 procenta a pohybovala se blízko 80,5 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala také zhruba 1,6 procenta a dostala se nad 75 dolarů za barel.
img

GBP/USD nadále klesá

11.09.2023 Přehodnocení šancí na zpřísnění měnové politiky Bank of England spolu s americkou "výjimečností" způsobuje pokles kotací GBP/USD již osmý týden v řadě. Libra ztrácí svou výhodu vůči americkému dolaru. Zatímco od začátku roku do poloviny července vzrostla o více než 8 %, na začátku září se toto číslo snížilo na polovinu. Experti agentury Reuters však očekávají, že libra se za 12 měsíců bude obchodovat za 1,29 USD.
C:\fakepath\G7-2.jpg

Zástupci G7 představili další pomoc Kyjevu a iniciativu pro dodavatelské řetězce

14.05.2023 Ministři financí a guvernéři centrálních bank skupiny velkých světových ekonomik G7 na závěr třídenního jednání představili další pomoc Ukrajině, vytvořili novou iniciativu pro dodavatelské řetězce a slíbili řešení nedostatků v regulaci bankovního sektoru. Uvedli to včera ve společném prohlášení po setkání v japonském městě Niigata.
img

Ranní okénko - Trh se chystá na to, že centrální banky opět přitvrdí

22.02.2023 Fed dnes večer zveřejňuje zápisky z posledního zasedání na přelomu ledna a února, na kterém centrální banka zvýšila úrokové sazby o 25bb do rozpětí 4,50 % a 4,75 %. V té době se ale ještě nevědělo, že lednová inflace překvapí svižnějším růstem a že ekonomika vygeneruje půl milionu nových pracovních míst. V zápiscích Fedu tak bude nejzajímavější případná debata o rizikovém scénáři, kdy inflace bude ustupovat pomaleji.
img

Česká ekonomika se ponořila do recese, teď je to oficiální

31.01.2023 Tuzemská ekonomika se loni ve druhém pololetí pomořila do recese. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad. Podle nich se loni v posledních třech měsících roku propadla v porovnání s obdobím července až září o 0,3 procenta. Vzhledem k tomu, že mezičtvrtletní pokles zaznamenala už právě ve druhém loňském čtvrtletí, je tak nyní splněna definice recese. Tedy mezičtvrtletní pokles výkonu ekonomiky alespoň ve dvou po sobě následujících čtvrtletích.
img

Bitcoin je řešením problémů světového obchodování

11.11.2022 Lidstvo si zaslouží podrobné objasnění přitěžujících obav, kterým dnes naše ekonomiky čelí. Řešení problémů světového obchodu nebudou stačit, pokud zapojení do nadnárodního obchodu, prosazování sociálního pokroku, multilateralismu, ovlivňování bilaterálního vystavení a umožnění prosperity zdola nahoru není pro lidskou existenci nanejvýš důležité.
img

Americko-čínská technologická válka se přiostřuje

10.10.2022 Bidenova administrativa uvaluje omezení na vývoz technologií do Číny, což by mohlo podkopat schopnost Číny rozvíjet rozsáhlé oblasti své ekonomiky, od polovodičů a superpočítačů po sledovací systémy a zbraně.
C:\fakepath\akcie7.jpg

Akcie v Asii po masivním výprodeji na Wall Street oslabily, zejména v Tokiu

19.05.2022 Akcie na asijských trzích dnes oslabily, a navázaly tak na masivní výprodej, který ve středu zasáhl newyorskou Wall Street. Investoři se obávají zejména dopadů inflace na hospodaření firem a pokračujícího zvyšování úrokových sazeb, které podle nich nepříznivě ovlivní výhled hospodářského růstu.
C:\\fakepath\\diamanty.jpg

Bloomberg: Sankce na Rusko ohrožují globální obchod s diamanty

13.05.2022 Sankce, které na ruského těžaře diamantů Alrosa zavedly Spojené státy, vyvolávají paniku v celém odvětví diamantů. Alrosa totiž dodává asi třetinu světové produkce. Obchodníci tak hledají možnosti, jak nadále využívat jeden z hlavních zdrojů těchto drahých kamenů na světě, píše agentura Bloomberg.
img

Globální obchod s kryptoměnami za dveřmi? 

04.05.2022 Nesourodé jednání národních vlád je jedním z hlavních problémů, který brání světovému přijetí digitálních aktiv, jako oficiálních nabídkových řízení nebo investičních nástrojů. Většina světových států si zvolila svá vlastní řešení digitálních aktiv bez ohledu na mezinárodní spolupráci. Evropská unie momentálně vyzývá státy, aby postupovaly globálně a řešily kryptoregulaci tak, aby byli chráněni jak investoři, tak bylo zabráněno podvodům ve finančním prostředí.
img

Maria Bartiromo nazývá Cardano „neuvěřitelným příběhem úspěchu“

03.05.2022 Maria Bartiromo, moderátorka pořadu „Mornings with Maria“ na americkém kabelovém televizním kanálu Fox Business Network (FBN), v úterý (3. května) dělala rozhovor s Charlesem Hoskinsonem, spoluzakladatelem Ethereum i Cardana, aby zjistila, jak Cardano řeší problémy reálného světa.
img

Oživení ekonomiky? Skepse mezi vývozci roste, ukázal exkluzivní globální průzkum Allianz Trade

03.05.2022 Ceny energií budou v důsledku války na Ukrajině pro globální obchod ještě větším problémem než doposud; vývozci zároveň očekávají, že se v následujícím půl roce až roce prodlouží platební lhůty a zvýší riziko neplacení. Výrazně klesl i podíl firem, které předpokládají, že se jim letos zvýší obrat z vývozu.
img

Dodavatelské řetězce v napětí

26.04.2022 Pokračující dozvuky pandemie COVID 19 a ruská invaze na Ukrajinu udržují v řadě dodavatelských řetězců výrazné napětí. Dubnové podnikatelské nálady v eurozóně ukázaly, že nedostatek vstupů zasahuje čím dál větší spektrum průmyslových podniků. S tím opět oživují debaty o globálním přenastavení výrobních řetězců, jejich zjednodušení a větší lokalizaci produkce.
img

Rozbřesk: MMF varuje před snahou lokalizovat výrobní řetězce

26.04.2022 Pokračující dozvuky pandemie COVID 19 a ruská invaze na Ukrajinu udržují v řadě dodavatelských řetězců výrazné napětí. Dubnové podnikatelské nálady v eurozóně ukázaly, že nedostatek vstupů zasahuje čím dál větší spektrum průmyslových podniků. S tím opět oživují debaty o globálním přenastavení výrobních řetězců, jejich zjednodušení a větší lokalizaci produkce. Jak se však snaží ukázat poslední analýzy Mezinárodního měnového fondu (MMF), nebyl by to asi nejlepší nápad…
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Allianz Trade: Invaze a covid-19 v Číně zasáhnou globální obchod, ČR nevyjímaje

30.03.2022 Válka na Ukrajině a opětovné šíření koronaviru v Číně zasáhnou světový obchod více, než se dosud čekalo. Podle studie pojišťovací společnosti Allianz Trade, která je světovým lídrem v pojištění pohledávek, se aktuální situace promítne jak do snížení objemu, tak do zvýšení cen. Podle firmy šok důvěry a poptávky by mohl ve vývozu do EU a Ruska znamenat ztrátu až 480 miliard dolarů. Vzhledem ke své exportní povaze podle ní nezůstane stranou ani česká ekonomika, neboť firmy v regionu střední a východní Evropy budou patřit k nejzasaženějším.
img

Invaze a šíření covidu v Číně zasáhnou globální obchod, Česko nevyjímaje

30.03.2022 Válka na Ukrajině a opětovný růst koronaviru v Číně zasáhnou světový obchod více než se čekalo. Podle renomované pojišťovací společnosti Allianz Trade (dříve Euler Hermes) se aktuální situace promítne jak do snížení objemu, tak i zvýšení cen. Aktuální studie Allianz Trade odhaduje, že šok důvěry a poptávky by mohl ve vývozu do EU a Ruska znamenat ztrátu až 480 miliard dolarů. Vzhledem ke své exportní povaze přitom nezůstane stranou ani česká ekonomika, společnosti v regionu střední a východní Evropy budou patřit k nejzasaženějším.
img

Globální obchod v roce 2022 předznamenávají boje dodavatelských řetězců s řadou omezení

21.02.2022 Výpadky, se kterými se potýkají globální řetězce, zůstanou do značné míry aktuální až do druhého pololetí letošního roku. Až následně dojde ke zlepšení. Důvody pro setrvání nepříznivého stavu v prvním pololetí budou opětovný výskyt ohnisek nákazy covidu-19, pokračující politika nulového výskytu covidu-19 v Číně a omezení logistiky v období okolo čínského Nového roku.
img

Fed naznačuje snižování nákupů aktiv již tento rok. Čína reguluje své technologické giganty, jejich akcie padají

20.08.2021 Růst průmyslová produkce v Číně v červenci klesl meziročně z červnových 8,3 % na 6,4 %, přitom analytici očekávali pokles růstu na 7,8 %. Maloobchodní tržby v nejlidnatější zemi světa také zaznamenaly snížení růstu, když na roční bázi dosáhly růstu o 8,5 % oproti 12,1 % z června.
C:\fakepath\w-18082021-lv.gif

WTO: Ukazatel obchodu se zbožím stoupl na rekordní maximum

18.08.2021 Globální obchod se zbožím silně oživuje z hlubokého šoku způsobeného v loňském roce pandemií nemoci covid-19. Světová obchodní organizace (WTO) dnes uvedla, že její ukazatel, který sleduje vývoj globálního obchodu se zbožím, vzrostl na rekordní maximum.
C:\fakepath\euro penize.jpg

Přístavem Rotterdam za pololetí prošlo o 5,8 pct. více zboží, obchod se zotavuje

22.07.2021 Objem překládky zboží v rotterdamském přístavu v první polovině letošního roku meziročně vzrostl o 5,8 procenta na 231,6 milionu tun. Oznámilo to dnes vedení přístavu, který je největší v Evropě. Mezinárodní obchod se zotavuje z propadu způsobeného pandemií covidu-19.
img

Světová ekonomika vyhlíží významné oživení. Do formy jí pomůže očkování i touha spotřebitelů utrácet. Ty české nevyjímaje

29.06.2021 Klíčem k opětovnému návratu do normálu se bez pochyby stane úspěšně zvládnutá očkovací kampaň, avšak samotné oživení globální ekonomiky bude mít mnoho forem. Pod tlakem se ocitne především americká ekonomika, evropská bude nabírat tempo v klidnějších podmínkách. Synchronizaci ekonomického růstu v jednotlivých regionech výrazně ovlivní pomalé tempo očkovacího procesu v Asii a v rozvojových zemích.
C:\fakepath\investice-23062021-1.png

Stínové bankovnictví

23.06.2021 Proč byste se měli zajímat o stínové bankovnictví? Kryptoměny jsou stínové bankovnictví. Investice do podílového fondu peněžního trhu je stínové bankovnictví, půjčky, půjčování na platformách pro peer to peer je stínové bankovnictví. Existuje mnoho různých typů. Ve skutečnosti stínové bankovnictví tvoří polovinu globálního finančního systému.
img

G7 se silně vyslovila za globální zdanění firem

21.06.2021 Od pátku 11.6. se v Cornwallu ve Velké Británii konalo zasedání skupiny G7. Letos na setkání pozvala hostitelská země i Austrálii, Indii, Jižní Koreu a Jižní Afriku. Silným tématem byla obnova po pandemii covid-19 a s tím související robustnější globální systém zdravotnictví, který má být schopen všechny ochránit před budoucími pandemiemi. Zasedání G7 se však primárně soustředilo na korigování nedostatků globálního obchodu, které odhalila pandemie.
img

Maersk prudce zvýšil zisk, hlásí nedostatek kontejnerů

10.02.2021 Dánská společnost A.P. Moller-Maersk ve čtvrtém čtvrtletí zvýšila zisk před úroky, daní a odpisy (EBITDA) o 85 procent na 2,71 miliardy dolarů (57,8 miliardy Kč). Mírně tak překonala odhady. Šéf podniku Sören Skou dnes také upozornil, že citelný nárůst poptávky vedl k nedostatku kontejnerů. Maersk je největším kontejnerovým dopravcem po moři a hospodářské výsledky tohoto podniku se považují za ukazatel vývoje globálního obchodu.
img

Ropa je nejdražší od propuknutí pandemie. Měď je na sedmiletém maximu

18.12.2020 „Zatímco akciové trhy ve Spojených státech pokořily historická maxima, ceny komodit jsou od svých maxim výrazně vzdálené. Přesto je zřejmé, že ceny komodit začínají prudce narůstat. K obnově ekonomiky jich totiž bude zapotřebí více než doposud,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\\fakepath\\usa4.jpg

Deficit obchodu USA se v září díky vyššímu vývozu snížil

04.11.2020 Deficit zahraničního obchodu Spojených států se v září snížil ve srovnání s předchozím měsícem o 4,7 procenta na 63,9 miliardy USD (1,5 bilionu Kč). Ke snížení schodku přispěl vyšší vývoz potravin a kapitálového zboží, oznámilo dnes americké ministerstvo obchodu. Analytici však varují, že další zlepšení schodku by mohla mírnit nová omezující opatření, která mají v Evropě zabránit šíření nemoci covid-19.
img

Jak americké volby zamíchají strukturou akciových portfolií

15.10.2020 V posledních 12 letech se ekonomika potýká s již druhou krizí, která se dostavila právě ve chvíli, kdy se rány po první krizi zacelily. Makroekonomická politika se tak posunula až k horizontu událostí. Dosud nikdy nebyly úrokové sazby v tolika zemích stlačovány tak tvrdě k nule, a zároveň razantně nerostly fiskální deficity, které dál prohlubují historicky vysoké zadlužení globální ekonomiky.
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

Vývoz z Číny vzrostl nejvíce téměř za 1,5 roku, dovoz ale klesl

07.09.2020 Vývoz z Číny v srpnu meziročně vzrostl o 9,5 procenta - třetí měsíc po sobě, nad očekávání a nejvíce téměř za 1,5 roku. Druhá největší ekonomika světa se tak dál zotavuje z koronanavirové krize. Dovoz ale překvapivě znovu klesl, oznámil dnes čínský celní úřad. Obchodní přebytek se snížil na 58,93 miliardy dolarů (1,3 bilionu Kč) z červencových 62,33 miliardy USD, byl ale výrazně vyšší, než čekali analytici.
C:\fakepath\global economy.jpg

SB: V extrémní chudobě se kvůli pandemii ocitne 60 milionů lidí

08.06.2020 Ekonomické dopady pandemie způsobené novým typem koronaviru budou možná patrné až deset let. V rozhovoru s rozhlasovou stanicí BBC Radio 4 to řekl prezident Světové banky (SB) David Malpass. Pandemie podle něj zasadila globální ekonomice zničující ránu, po které se více než 60 milionů lidí ocitne v extrémní chudobě. Až miliardy lidí pocítí dopady na své životní úrovni.
C:\fakepath\USA.jpg

Vývoz z USA klesl v dubnu kvůli koronaviru nejníže za deset let

04.06.2020 Vývoz ze Spojených států se v dubnu kvůli pandemii nemoci covid-19 propadl nejníže za deset let. Schodek zahraničního obchodu se pak prohloubil ve srovnání s předchozím měsícem o 16,7 procenta na 49,4 miliardy USD (1,17 bilionu Kč). Byl tak nejvyšší za osm měsíců. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo americké ministerstvo obchodu.
img

Koronavirus ovlivňuje dění na trzích

09.03.2020 Páteční sada statistik z amerického trhu práce za únor navázala na poslední příznivá data a potvrdila dobrou kondici tamní ekonomiky. Údaje o počtu nově vytvořených pracovních míst hodnotou 273 tisíc překonaly o téměř 100 tisíc konsensus trhu, navíc i lednový údaj byl revidován nahoru. Míra nezaměstnanosti o desetinu procentního bodu poklesla a vrátila se na historicky nejnižší hodnoty (3,5 %). Příznivá situace na trhu práce se pak odráží i na růstu mezd, který se v posledních měsících drží v blízkosti tří procent.
img

Rozbřesk: Šíření koronaviru v Evropě vrací na trhy strach

24.02.2020 První odhad indexu nákupních manažerů za měsíc únor ukázal na nečekané vylepšení podnikatelské nálady v průmyslu a odolnost sektoru služeb. Celkový index PMI tak vyskočil na šestiměsíční maxima. Zásadní problém ovšem je, že data byla sbírána na začátku měsíce, kdy rozsah problému koronavirus nebyl tak velký. Zdálo se, že zasáhne pouze čínský sektor služeb. Poslední zprávy o šíření koronaviru napříč světem staví tedy i únorové PMI z eurozóny do jiného světla a dělají z nich de facto stará čísla. Alarmující je zejména rozšíření koronaviru v Itálii, která zatím potvrdila 157 případů a 3 úmrtí. Dopad do hospodářství je prakticky okamžitý - z řady měst v Lombardii se nedá vycestovat bez speciálního povolení, ruší se fotbalové zápasy, karneval v Benátkách a Rakousko zastavilo veškerou vlakovou dopravu s Itálií.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Americká ekonomika vykáže zpomalení za Q4 2019

30.01.2020 Slabé maloobchodní tržby indikují, že americká ekonomika koncem roku pravděpodobně zpomalila. Britská centrální banka den před brexitem dost možná sníží úrokové sazby. Důvěra v ekonomiku eurozóny zřejmě vzrostla. Fed není spokojen s nízkou inflací. Niedetzký čeká stabilitu sazeb ČNB na příštím zasedání.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Česká inflace se dále vzdaluje inflačnímu cíli

13.01.2020 Klíčovou tuzemskou událostí je dnešní zveřejnění prosincových inflačních čísel. Obáváme se dalšího zrychlení meziroční dynamiky spotřebitelských cen, a to na 3,2 %. Přelomovou událostí na globální scéně bude středeční podpis první části obchodní dohody mezi Spojenými státy a Čínou. Doufejme, že to tedy nedopadne jako v loňském květnu a dohoda skutečně bude podepsána. Bylo by to v situaci, kdy se globální obchod odráží od svého dna. Pozitivní ekonomická data čekáme z Číny, Spojených států i eurozóny.
img

Rozbřesk: Německo vyhlíží konec průmyslové recese

09.01.2020 Listopadový výsledek německého průmyslu ukázal, že konec roku byl ve znamení hledání dna průmyslové recese. Po mizerném říjnovém propadu přinesl listopad uklidnění a návrat k úrovním výroby z konce třetího kvartálu. Možná se tedy začíná blýskat na lepší časy, což ostatně velice opatrně naznačují také poslední průzkumy mezi německými podnikateli (indexy Ifo a PMI).
img

Rozbřesk: Co čekat tento týden od ČNB

04.11.2019 Není jednoduché se rozhodovat, když máte u každého ucha jiného rádce a ten vám našeptává zcela protichůdné rady. V podobné situaci je nyní ČNB. Řeší problém, který se jmenuje duální ekonomika. Vše orientované ven začíná vypadat slabě - zejména na exportně orientovaný průmysl pomalu doléhají první známky rok trvající německé průmyslové recese. Na druhou stranu domácí trh práce se stále potýká s nedostatkem pracovníků a solidními inflačními tlaky - nezaměstnanost na historických minimech, počet neobsazených pracovních míst narůstá a tempo růstu mezd se drží nad sedmi procenty. Na jedné straně tedy chuť dělat vlastní měnovou politiku šitou na míru domácím podmínkám a potěšení z toho, že si na rozdíl od ECB ČNB podaří znormalizovat sazby. Na druhé straně strach z toho, že nás negativní vývoj v Německu dříve nebo později dožene. Co si z toho ČNB tento týden vezme?
img

Rozbřesk: Přinesl říjen pro Německo obrat k lepšímu?

01.11.2019 V říjnu jako by se ve světové ekonomice začaly věci obracet k lepšímu a některé černé mraky již zdaleka nevypadají tak děsivě. Čína a Spojené státy v obchodní válce vyjednaly dočasné příměří a snaží se dospět k první (minimalistické) fázi dohody. V případě brexitu viditelně poklesla pravděpodobnost chaotického odchodu Británie bez dohody - souboj před prosincovými volbami se mezi dvěma hlavními stranami vede o to, zda přijmout dohodu Borise Johnsona nebo vypsat nové referendum. Současně Fed znovu uvolnil měnové kohouty a americké korporace hlásí slušnou výsledkovou sezónu. Tento koktejl dohromady přispěl na trzích k velké úlevě a rizikovým aktivům se jednoduše dařilo - akciové indexy si připsaly mezi 2-5 %, viditelně posílilo euro na frontě s dolarem a daří se i české koruně.
img

Denní shrnutí: Libra zůstává před zítřejším hlasováním silná, akcie rostou

21.10.2019 První sobotní hlasování v britském parlamentu od války o Falklandské ostrovy nepřineslo posun v otázce Brexitu. Stále tak není jasné, jak a kdy opustí Velká Británie Evropskou unii. Předseda dolní sněmovny parlamentu Spojeného království Jon Bercow oznámil, že dnes už žádné hlasování o Brexitu neproběhne. Můžeme nicméně očekávat, že klíčové hlasování proběhne již v úterý. Očekávání schválení smlouvy jsou vysoká, přesto můžeme počítat s pozitivním dopadem na libru, pokud bude smlouva o Brexitu nakonec schválena. Zároveň nemůžeme ignorovat byť jen velmi malou šanci neúspěchu. Trh není na tuto alternativu nastaven a dopad na britskou měnu by tak v tomto případě mohl být dramatický. Zatím se však libra drží vysoko. Dnes vystoupala opět nad úroveň 1,30 a vylepšila nejvyšší úrovně od května 2019.
img

Rozbřesk: Ostře sledované Jackson Hole. Zklame Fed Donalda Trumpa?

19.08.2019 Šéf Fedu Jerome Powell nebude mít vůbec jednoduchý týden. Po opětovném rozjezdu obchodní války s Čínou jsou jeho kroky pod drobnohledem administrativy Donalda Trumpa. Navíc horší čísla z Číny a Evropy v kombinaci s propady akciových trhů přispěly k tomu, že výrazně vzrostly sázky trhů na pokles amerických sazeb.
img

Okénko finančního trhu 6.8.2019

06.08.2019 Červnová průmyslová výroba poklesla v porovnání s květnem o 2,8 %, oproti stejnému měsíci předchozího roku se snížila o 3,8 %. Hluboký meziroční pokles byl částečně ovlivněn vyšší srovnávací základnou loňského roku. Produkce se snížila ve většině odvětví, výjimkou byla jen produkce počítačů, pryžových a plastových výrobků a farmacie. Výroba osobních dopravních prostředků v červnu poklesla téměř o 4 %. Tuzemská průmyslová produkce bude i nadále ovlivňována nepříznivou ekonomickou situací u našich hlavních obchodních partnerů v čele s Německem. To dokládá i téměř desetiprocentní pokles nových zakázek, přitom zakázky ze zahraničí poklesly o 11,3 %. Navíc současné vyhrocení obchodního konfliktu mezi USA a Čínou ještě více podkope globální obchod a přes německé firmy dopadne i na české dodavatele. V průměru za celý rok 2019 očekáváme, že dynamika průmyslové výroby bude podstatně nižší než v loňském roce, pouze mírně nad jedním procentem.
img

Rozbřesk: Začátek týdne ve znamení obchodních válek

05.08.2019 Nový týden začne pravděpodobně opět ve znamení strachu z obchodních válek. Kombinace lehce jestřábího Fedu a oznámení nového balíku cel na dovoz čínského zboží do USA připravila trhům ke konci uplynulého týdne nebezpečnou číši bolehlavu. A její účinky budou pravděpodobně patrné i na začátku tohoto týdne. První protiúder z Číny totiž již přišel.
C:\fakepath\global economy.jpg

MMF mírně zhoršil odhad růstu globální ekonomiky

23.07.2019 Světová ekonomika letos vykáže růst o 3,2 procenta, příští rok pak tempo růstu zrychlí na 3,5 procenta. V aktualizaci svého jarního výhledu to dnes uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF). Předchozí výhled z dubna tak fond pro oba roky zhoršil o 0,1 procentního bodu, hlavně kvůli očekávanému zhoršení v mladých tržních ekonomikách a v rozvojových zemích.
C:\fakepath\aabdf885bb53cc627c598a57c0a3c77e.png

MMF: Americký dolar je teď nadhodnocen o šest až 12 procent

17.07.2019 Americký dolar je podle krátkodobých ekonomických základů nadhodnocen o šest až 12 procent, zatímco euro, japonský jen a čínský jüan jsou v zásadě v souladu s ekonomickými základy. Ve výročním hodnocení měn a vnějších přebytků a deficitů velkých ekonomik to dnes uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF).
img

Okénko finančního trhu 10.7.2019

10.07.2019 Podle nejnovější prognózy Evropské komise poroste HDP eurozóny v roce 2019 o 1,2 %. Pro rok 2020 očekává nepatrně pomalejší růst v porovnání s jarní prognózou a to 1,4 %. V porovnání s naší prognózou, kde očekáváme růst okolo jednoho procenta pro tento i následující rok, je však odhad Evropské komise stále optimističtější. Pro Českou republiku očekává komise stále silný růst nad úrovní dlouhodobého průměru okolo 2,6 % letos a 2,5 % příští rok. Naše současná prognóza ovšem počítá s nepatrně nižším růstem o dvě respektive o tři desetinky. Komise celkově očekává, že tuzemský růst podpoří především spotřeba domácností a pokračující investice do automatizace výroby, což je v souladu s naší prognózou.
img

Na výsledek Summitu G20 se ještě nečekalo s takovým napětím

28.06.2019 Dnes a zítra (28. - 29. června) se koná nejdůležitější událost tohoto měsíce – Summit G20 v Japonsku. I když tento summit nebývá pro finanční trhy zásadní událostí, tentokrát to bude jiné. Napětí a očekávání trhů se dají doslova „krájet“.
img

Ozvěny trhu: Německému průmyslu se nedaří odrazit se ode dna

14.06.2019 Poslední rok německý průmysl neprožívá zrovna nejlepší období. Sužují ho přechodné i strukturální problémy, které se hrnou jeden za druhým. Odstartovala to aféra Dieselgate, ke které se v druhé polovině loňského roku přidala změna emisních limitů. Ta přinesla automobilkám řadu problémů a výrazný pokles v jejich produkci. To vše v době, kdy Donald Trump začal vážně ohrožovat globální obchod svou představou spravedlivého systému. Nejistota z toho, jak se bude vyvíjet poptávka v Číně, USA, či i vlivem toho jak dopadne brexit ve Velké Británii pak hnal důvěru v ekonomiku střemhlav dolů.
img

Ropa roste po útoku na tankery; vytvořilo se na Brentu dvojité dno?

13.06.2019 Ve čtvrtek ráno jsme byli svědky prudkého růstu ceny ropy po zprávách o útoku na dva tankery v Ománském zálivu. Existuje reálná hrozba, že napětí bude mít hlubší geopolitické dopady.
img

Rozbřesk: Achillovy paty německé ekonomiky, ČSÚ odkryl strukturu tuzemského HDP

31.05.2019 Německá ekonomika podle posledních čísel po slušném prvním kvartále opět šlape na brzdový pedál. Slabé Ifo i PMI podle našeho nowcastu ukazují na mírný pokles HDP v druhém kvartále. Za celý rok by pak pravděpodobně růst jen těžko překonal 0,6-0,7 %. K odhadům je třeba přistupovat opatrně, protože zatím nemáme k dispozici žádná tvrdá data z průmyslu nebo z maloobchodu. I tak je ale jasné, že globální geopolitické napětí a rozšiřování fronty v obchodní válce z velkých hráčů postihuje nejvíce Německo. Právě Němci mají mezi velkými ekonomikami nejtěsnější vazbu průmyslu na globální obchod. A není tedy divu, že se právě zde výhledy přepisují nejčastěji směrem dolů a výnos německého bundu se pohybuje čím dál hlouběji pod nulou.
img

Globální ekonomiku i akciové trhy ovlivňuje do značné míry obchodní válka

17.05.2019 V posledních dnech jsme mohli pozorovat, jak americké indexy zareagovaly na obnovený a možná ještě větší obchodní konflikt mezi USA a Čínou. Ačkoliv se jednalo o poměrně malý výprodej 5 – 6 procent, a tím pádem jen logickou korekci po strmém růstu, může jít o spouštěč mnohem horších predikcí do budoucna.
img

Rozbřesk: Silnější německé HDP neznamená konec německých problémů

15.05.2019 Český růst na začátku roku 2019 viditelně zpomalil, jak ráno potvrdil domácí statistický úřad. Náš nowcast ukazoval na zpomalení ekonomiky na 0,2-0,3 % mezikvartálně, a to především kvůli slabému výkonu průmyslu. Na ten se zpožděním dolehla německá průmyslová recese z konce roku 2018. Reálná čísla byla však o něco lepší, český HDP rostl mezikvartálně o 0,5 %.
img

Šest zásadních akciových témat, která zajímají investory

27.03.2019 Akcie klesaly až do konce prosince 2018, ale v prvním čtvrtletí letošního roku se výrazně zotavily. Od té doby je však jejich cesta mnohem trnitější, roste volatilita a trhy jsou stále nervóznější. Jaké jsou klíčové oblasti zájmu investorů, kteří hledají možnost kam alokovat zdroje?
C:\fakepath\20160930-japan-economy.jpg

Japonský zpracovatelský průmysl zaznamenal pokles

21.02.2019 Japonský zpracovatelský průmysl v únoru poprvé od roku 2016 zaznamenal pokles. Továrny omezují výrobu v reakci na snížení domácí poptávky a vývozních objednávek, vyplynulo z dnes zveřejněného soukromého obchodního průzkumu. Index nákupních manažerů (PMI) se tento měsíc snížil na 48,5 bodu z lednových 50,3 bodu, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\japonsko 14122014.png

Deficit zahraničního obchodu Japonska vzrostl

20.02.2019 Deficit japonského zahraničního obchodu se v lednu prohloubil ve srovnání se stejným obdobím loni o téměř polovinu na 1,4 bilionu JPY (286 miliard Kč), což byl nejvyšší údaj od března 2014. Vývoz pak klesl nejvíce za dva roky. Přispěl k tomu zpomalující růst v Číně. Přebytek obchodu s USA však vzrostl. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo japonské ministerstvo financí.
img

Dnes se rozhodne o dalším směrování Velké Británie

15.01.2019 Tento týden se investoři zaměří zejména na dnešní hlasování o brexitu. Předpokládá se, že výsledky budeme znát po 19:00 GMT. Podle posledních průzkumů to vypadá, že premiérka Theresa Mayová zřejmě prohraje „zásadní hlasování“ o zhruba 100 hlasů. Britská vláda v posledních týdnech naznačila, že by byla ochotná přijmout doplněnou dohodu o brexitu, avšak tato strategie zřejmě nezíská dostatečnou podporu poslanců.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Obchodní rozhovory mezi USA a Čínou pomohly ropě

09.01.2019 Cenu ropy žene vzhůru optimismus ohledně americko-čínských obchodních rozhovorů. Jednání v Pekingu by mohlo přinést řešení sporu, který narušuje globální obchod.
img

EUR/USD nejníže od června 2017, EUR/CZK nad hodnotou 26. Světové akciové indexy opět oslabily.

16.11.2018 V tomto týdnu bylo hlavní událostí jednání mezi Velkou Británií a Evropskou unií ohledně brexitu. Byly zveřejněná data o inflaci z Británie, Spojených státu americký a eurozóny. Z centrálních bankéřů vystoupily dvě těžké váhy, Jerome Powell a Mario Draghi.
img

ECB zatím zůstává v klidu, euro stabilní na 1,14 EURUSD

25.10.2018 Po drsném včerejším výprodeji dnes na akciových trzích korekce nepokračuje. Přestože asijské indexy zamířily výrazně do červených čísel, v Evropě je situace o poznání klidnější a většina indexů mírně roste. Ke stabilizaci ale spíše než nově příchozí makro pomáhá “buy the dip” mentalita, kdy se obchodníci pokouší nakoupit akcie se slevou v očekávání, že je říjnová korekce jen další z několika klopýtnutí v zatím silném a několik let trvajícím býčím trendu.
img

Ranní komentář: Rizikové přirážky mírně na vzestupu, dnes výsledky z kanadského a amerického trhu práce

07.09.2018 Včerejší seance přinesla na trhy mírný růst rizikových přirážek, který byl spojen se skutečností, že už počínaje dneškem by americký prezident mohl oznámit své rozhodnutí o případném uvalení nových celních opatření na čínské importy v objemu až 200 mld. dolarů. Trhy se tak obávají další eskalace obchodní války mezi oběma zeměmi a jejich dopadu na globální obchod a ocenění světových akcií. Ty si zatím (hlavně v USA) svou vysokou cenu udržují a prostor ke korekci tak rozhodně existuje. Páteční seance bude především o Trumpovi, i když nás čeká i zajímavé makro v podobě výsledků z amerického a kanadského trhu práce, které by mohlo výrazně rozvlnit USD a CAD.
img

Trumpova hrozba opuštěním WTO dementována. Akcie rostou, euro drží zisky

29.06.2018 Závěr týdne pozitivně ovlivnil summit EU, který neskončil žádnou katastrofou a členským zemím se nakonec podařilo najít jednotný postoj k imigraci. Hrozba obnovování vnitřních hranic tak pominula. Zároveň pomohl vstřícný čínský krok - ohlášení menších restrikcí pro vstup zahraničního kapitálu do čínských firem.
img

Rozbřesk: Nové nejistoty na obzoru: od Teheránu přes Řím po Buenos Aires

14.05.2018 Globálních nejistot jako kdyby v posledním týdnu přibylo. USA vypověděly dohodu s Íránem a v důsledku toho se cena ropy přiblížila k 80 USD za barel. Přímé dopady zvýšeného napětí do inflace by sice měly být omezené, vypovězení dohody je ale potenciálně další komplikací pro volný globální obchod. Spojené státy totiž teoreticky mohou uplatňovat sekundární sankce vůči nadnárodním evropským společnostem, které nepřeruší své operace v Íránu.
C:\fakepath\eurusd-06042018-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 6.4.2018

06.04.2018 Americké akcie včera posílily díky poklesu obav z eskalace obchodního konfliktu mezi Spojenými státy a Čínou. Pozornost investorů se začala přesunovat k hospodářským výsledkům za první čtvrtletí, které brzy začnou zveřejňovat americké firmy.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Americký dolar dnes roste výše

05.04.2018 Dolar se během dnešního obchodování vyšplhal na dvoutýdenní maximum vůči koši předních světových měn. Těží z oživení na americkém akciovém trhu a z nadějí na vyřešení obchodních sporů mezi Spojenými státy a Čínou.
img

Forex: Obchodování na trzích ve stínu obchodní války

23.03.2018 Světovým trhům dominuje zavedení amerických cel na Čínu a strach z eskalace obchodní války. Nervozita firem se už promítla do poklesu indikátorů PMI v Evropě. V Česku včera začala mediální karanténa členů bankovní rady ČNB před zasedáním příští týden. Nebudou zveřejněna ani žádná ekonomická data, koruna tak bude závislá na vnějším dění.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Koruna dnes k euru oslabila o haléř

22.03.2018 Koruna dnes k euru oslabila o haléř, vůči dolaru naopak proti středě o pět haléřů posílila. V 17:00 se obchodovala na 25,41 Kč/EUR a na 20,66 Kč/USD. Vůči evropské měně přitom během dne dosáhla až na dvoutýdenní maximum 25,37 Kč/EUR, odpoledne se ale vrátila nad 20,40 Kč/EUR. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
img

FOREX: Výsledky nedělních německých parlamentních voleb pro trhy asi nebudou šokem

22.09.2017 Dnešní ekonomický kalendář obsahuje skoro výhradně údaje PMI indikátorů. Ty by měly spíše sílit a potvrdí, že je v silách ekonomiky eurozóny letos vzrůst o 2,2 %. Středoevropský kalendář dnes opět neobsahuje žádná důležitá data, která by mohla přinést impulzy do obchodování. Těmi asi nebude ani zveřejnění ratingu českého dluhu od Moody?s a proticyklické kapitálové rezervy od ČNB. Víkendové dění nerozčeří asi ani výsledky německých parlamentních voleb. Zajímavější dění tam nastane až při skládání vládní koalice.
usa-nemecko.jpg

Německo věří ve smírné řešení sporů o obchod s USA

21.04.2017 Německý ministr financí Wolfgang Schäuble věří, že otázka mezinárodního obchodu bude na letním summitu skupiny největších světových ekonomik G20 vyřešena "nekonfrontačně". Schäuble to řekl po dnešním setkání se svým americkým protějškem Stevem Mnuchinem ve Washingtonu. Šéf německé centrální banky Jens Weidmann uvedl, že finanční představitelé G20 se dnes shodli na významu otevřených trhů. Němečtí činitelé to označili za další signál zmírnění sporů o obchod mezi Evropou a novou americkou vládou.
TOP5-27092016-LV-16.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.09.2016 Akcie investiční banky Deutsche Bank klesly na nové historické minimum 10,20 EUR. Za poklesem akcií...
global economy.jpg

WTO snížila odhad růstu globálního obchodu

27.09.2016 Světová obchodní organizace (WTO) snížila odhad růstu globálního obchodu na letošní i příští rok. Podle...
g20flags.jpg

Summit G20 míří k dohodě o podpoře globální ekonomiky

04.09.2016 Šéfové zemí tvořících skupinu největších ekonomik (G20) se dnes na úvod dvoudenního rokování ve...
G20-Logo.jpg

Čínský prezident vybídl G20 k lepší koordinaci

04.09.2016 Čínský prezident Si Ťin-pching na úvod summitu skupiny nejvyspělejších ekonomik G20 varoval před kumulací rizik...
g20 summit.jpg

V Číně začíná dvoudenní summit G20

04.09.2016 Ve východočínském městě Chang-čou dnes začíná dvoudenní summit skupiny největších světových...
09249f8fbc07dcc9ca7fd60e5d382d45.jpg

Peking: Ekonomická situace světa je špatná

10.07.2016 Hospodářská situace ve světě je neutěšená a největší ekonomiky musí ukázat cestu k posílení ekonomického...
global economy.jpg

WTO snížila letošní odhad růstu obchodu

07.04.2016 Světová obchodní organizace (WTO) snížila svou prognózu letošní růstu objemu mezinárodního obchodu...
img

Mario Draghi pokračuje v holubičím tónu, Evropská komise mírně snížila výhled růstu HDP

04.02.2016  Prezident Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi dnes v německé Bundesbance uvedl, že kdyby centrální banka ...
eurusd-29062015-1.png

Euro v reakci na Řecko výrazně ztrácí

29.06.2015 Akciové burzy v Asii dnes v reakci na vývoj kolem Řecka výrazně ztrácejí a jejich indexy klesají o jedno až tři...
img

Makro: Světová banka letos čeká jen mírné zlepšení globální ekonomiky

14.01.2015 Po slabším, než očekávaném růstu v roce 2014, by se světová ekonomika měla letos mírně zrychlit, uvedla Světová b...
global economy.jpg

WTO: Světový obchod letos poroste pomalu

24.09.2014 Světový obchod se zbožím poroste v letošním roce kvůli slabému hospodářskému růstu mnohem...
img

Makro: Globální obchod rostl stabilním tempem v prvním čtvrtletí, CPB

27.05.2013 Celosvětový obchod byl v prvním čtvrtletí stabilní a potvrzuje pozvolný růst ekonomické aktivity, uvedla páteční zpráv...
img

Eurozóna letos zůstane nadále v recesi

15.05.2013 Mads Koefoed, hlavní makroekonomický stratég Saxo Bank. Saxo Bank očekává, že eurozóna i letos zůstane v recesi. Ekono...
img

Česká ekonomika letos poroste o 0,2 procenta, očekává Saxo Bank

02.05.2013 Mads Koefoed, hlavní makroekonomický stratég Saxo Bank. Česká ekonomika v roce 2013 poroste podle odhadu...
img

Mobius: EM porostou pětinásobkem západních trhů, Řecko v případě exitu vítej mezi nimi. Straší mne protekcionismus

14.06.2012 Zatímco akcie napříč Evropou klesají, řecká burza zažila od dnešního úvodu rally. V polovině dne hlavní index ASE přidával kolem 7 %, subindex bank až 20 %. To jsou čísla v předkrizové době viděná na emerging markets a investor Mark Mobius říká, že v případě odchodu Řecka z eurozóny právě tam jeho akciový trh v očích investorů bude patřit.
img

Revoluce v dodavatelských řetězcích globálního finančnictví

05.01.2012 Katastrofické zemětřesení, tsunami a jaderná pohroma, jež v březnu 2011 postihly Japonsko, z...
img

Makro: Růst celosvětového obchodu ve druhém čtvrtletí zpomalil, CPB

26.08.2010 Růst globálního obchodu ve druhém čtvrtletí zpomalil, tím jak vzestup vyspělých zemí &...
Související klíčová slova: Klenotnictví | Průmyslníci | Export do Číny | Propad ekonomiky | Hospodářská situace | Zpomalení čínské ekonomiky | Objem překládky zboží | Ozvěny trhu | Války | Vývoj | Allianz | Globální růst | DPH | EUR | P/E poměr | Spotřebitelské výdaje | Globální obchod s diamanty | David Malpass | Náklady na financování | Brokeři | Yandex | Hlavní úrokové sazby | Wal-Mart Stores | Automobilový sektor | Itálie | McDonald's | Obchodování v New Yorku | Obchodní deficit | Vývoj ceny zlata | PMI v eurozóně | Texas | Očekávání | Evropské centrální banky | Nikl | Cena severomořské ropy | Okénko finančního trhu | Ruské invaze na Ukrajinu | Oživení ekonomiky | Trh práce | Kč/USD | Evropská komise | WeCHat | Pro investory | Rozpočtová pravidla | Skupina G7 | Investice | Britská centrální banka | Aktuální kurzy měn | Potenciál | Volatilní | Support | Allianz Trade | Chování | Coca-Cola Company | Japonské firmy | Lednová inflace | Finanční stabilita | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Cyklus zvyšování sazeb | Dění na světových burzách | Ifo | Webinář | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Výkon ekonomiky | Koruna | Experti | Garance | Nižší sazby | Raiffeisenbank | Nvidia Corp | Bitcoiny | Saxo Trader | Německé HDP | Dění na trzích | Devon Energy | Důvěra v ekonomiku | Největší světová ekonomika | Bidenova administrativa | IHS | Uvolňování měnové politiky | Impuls | Český statistický úřad | Finanční instituce | EUR/USD | Obchodní bariéry | General Electric | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Úspěšný trader | Zisk | Předseda představenstva | Digitální aktiva | Goldman Sachs | Strach | PACCAR | Penzijní fondy | Akcie společnosti | Česká měna | FinTech | Tuzemské hospodářství | CSI 300 | Benchmark | Rotterdam | Druhá největší ekonomika | Lagardeová | Unie | iFX | Výnos | Úrok | Růst světového obchodu | Zpomalení ekonomického růstu | Akcie marihuany | Vít Hradil | Delta | USMCA | UnitedHealth Group | Vzdělávání | Šéf Fedu | Růst sazeb | Dopravci | Šéfové | Intel Corporation | ESG | Import | Bankrot Řecka | Nigérie | BCC | Vyšší úrokové sazby | Portu Marek Malina | Vzdělání | Vývoj měnového páru | Kontrakty | Britský premiér | Virtuální měna | Největší světové ekonomiky | Platební neschopnosti | CISCO | Again Capital | JPY | Co jsou peníze | Odhad HDP | Globální ekonomiky | PAYX | Posilování dolaru | Uber Technologies | Zpřísňování měnové politiky | Brent | Aktuální kurzy | Peníze | Rezistence | Maďarsko | Micron | Americký akciový trh | Středoevropské měny | Ukazatel | Suezský průplav | Russell 2000 | Nikkei | Americká lehká ropa WTI | Rostoucí ceny ropy | Kapitálové strategie | Svět kryptoměn | Prognóza | Firmy | Investiční | Čínský celní úřad | Saxo Bank | Tuzemská ekonomika | Acacia Communications | Amgen | Apetit investorů | Palladium | Bezpečný přístav | Americký Fed | Zadlužení | Ekonom BHS | Ropa WTI | P/E | Pákový efekt | Prezident | Nástroj | Zápis ze zasedání Fedu | Brexit | Janet Yellenová | Eurokomisař pro ekonomiku | EURUSD | Pozornost investorů | Burzy | Hrubý domácí produkt (HDP) | USD/EUR | Řecká burza | Americká centrální banka | Odliv kapitálu | Bond | Akcie v Asii | Export | DTE | Obchodování na trzích | Zynga | AI | Bank of England | Comcast | Šok | Rozvahy Fedu | Zpráva | West Texas Intermediate (WTI) | Francie | Ekonomická aktivita | Regulace | Kapitál | Boston Consulting Group (BCG) | Johan Sverdrup | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Bezpečné přístavy | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Bydlení | Šíření nemoci | Caterpillar | Světový obchod | Kurz jüanu | Zdanění firem | EUR/CZK | Moody's | CO2 | Apple | Investoři | Disney | Akciová burza | Česká republika | Nejistoty | Evropská měna | MSCI Emerging Markets | Bez rizika | Digitální věk | Index KOSPI | A.P. Moller-Maersk | WSJ | Kellogg | BP | Erste | Čínské banky | Kč/EUR | Makroekonomické ukazatele | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Analýzy | Data z amerického trhu práce | JDE | Dánská společnost | Německý DAX | Patria | Uber | Again Capital LLC | Equity | Evropské ekonomiky | Agentura Reuters | First Republic Bank | Chorvatsko | Akcionáři | Opatření | S&P | Další růst | Úspory | Obchodování | Ropné zásoby | Thyssenkrupp | Výrobce elektromobilů XPeng | Cena ropy na světových trzích | GCI | Pandemie COVID 19 | Index tokijské burzy | Covid | TopForex | Cena ropy brent | Očkování | Deflace | Německé firmy | Occidental Petroleum | 3M | Dnešní data | Zlaté mince | Kurz dolaru | Výsledky | Inflační tlaky | Bank of America | TIM | Fundamentální analýza | Dnešní zprávy | Decentralizace | OPEC+ | Pandemie nemoci COVID-19 | BHS | Objem | Ukazatel obchodu se zbožím | Expertní komise | Diamanty | Dopady amerických voleb | High | John Kilduff | Barack Obama | Průmyslová výroba | Studie | Převzetí Credit Suisse | Odvětví | Deficit | Rio Tinto | Konec roku | Exact Sciences | Lukáš Kovanda | Aktuální hodnoty měny | Euler Hermes | Světový obchod se zbožím | Evropa | Nárůst cen ropy | Jackson Hole | HUF/EUR | Burze | USD/PLN | OPEC | Ukrajina | Tiffany | Johnson & Johnson | Nedostatečné investice | Dnešní makroekonomické ukazatele | Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) | Produkce ropy | Earnings | Trump | Brands | Dow Jonesův index | Zisk na akcii | Mexiko | Zástupci G7 | GBPUSD | Christopher Dembik | Podnikatelská důvěra | Dopady epidemie koronaviru | Americké akcie | BBC | Ex-dividend | Kongres | Obchodní rozhovory | Výdělky | Iberdrola | Vývoj měnového páru USD/JPY | Evropská ekonomika | Trh | Komise | Zahraniční obchod | Korekce | Kontrakt | Největší ekonomika světa | Mezinárodní investice | Hang Seng | Vietnam | Dodavatelské řetězce | SAP AG | Vývoz do Číny | Posílení dolaru | ANO | Obchodní systém | Rating | Microsoft | Příležitosti | SBUX | Eurokomisař | Kurz dolarů | LYNX webinář | Pomoc Ukrajině | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Index Nasdaq | Unce zlata | Agentura AP | Výpadky | Objem obchodů | HDP | FIAT | Centrální banka | Andrew Bailey | Tony Sycamore | Fondy peněžního trhu | Obchod s kryptoměnami | QE | LYNX | Donald Trump | Jádrová inflace | Zastavení války | Centrum | Zpomalení ekonomiky | Komuniké | Situace na trhu | Ekonomický růst | CZK | Reuters | Unilever | HDP v USA | Baidu | QCOM | Chevron | Evropská unie | Ekonomiky | Měny zemí | Rekordní maximum | Předseda | Investice do zlata | De Beers | Portu | Výkonný ředitel | Rusko a Ukrajina | Traders | Centrální banky | Šéf SB | Příkaz | EBay | Technologické společnosti | Akcie na asijských trzích | Libra | Kanada | Financovat | Ztráta | Řecko | BRICS | Dividenda | Úroky | Refinitiv | CVX | Cena | Investiční banky | Úrokové sazby | ASML Holding NV | Podílové fondy | Vývoz z USA | Ruský trh | Čínská ekonomika | Ceny | Ministr obchodu | Technologie | ČNB | Investujeme | Agentura Bloomberg | Ranní zpráva | Pokles | MGM | Zahraniční forex | Finančnictví | Royal Caribbean | Podíl firem | Tržní očekávání | Americká ekonomika | Zpomalování čínské ekonomiky | NVDA | Země eurozóny | Svět investování | Akcie týdne | PVM | COVID-19 | Regulátoři | Index cen | Čínská vláda | Daně | Lídři | Malina | Zásoby ropy v USA | Momentum | Daně z příjmů | Vývoj ceny ropy WTI | Zisky | BNP Paribas | Fox Business | Jozo Perić | Globální ekonomika | GRMN | Summit G20 | Swap | Starbucks | Organizace zemí vyvážejících ropu | Trinity Bank | Akciový trh | Pojištění vkladů | Růst cen | Půjčky v kryptoměnách | Index Russell 2000 | Ziskovost | Shopify | Asset management | Repo sazby | IFO index | Proof of Work | Financování | ČSÚ | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Výrobce čipů | Stres | Růst poptávky po ropě | Americká lehká ropa | WBA | Peer-to-peer | KO | Silnější americký dolar | DISH | IOER | Analytici z Wall Street | FT | Obchodování na akciových trzích | Nejlepší kávové akcie | SolarEdge | Hospodářský růst | Prezident Fedu | AMGN | HAS | Sanford C. Bernstein | WTI | Bod | RBNZ | EMU | Šance | Bankéři | Cena ropy | Německá ekonomika | Signály | TJX | MCD | IHS Markit | Statistiky | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | SAP | FX | Kurz | Bilance | Akcie v roce 2021 | Aker | Kraft Heinz | Důležité fundamenty | Měď | Rozvíjející se trhy | AUD | Globální finanční krize | Německá průmyslová výroba | Pegas Nonwovens | Citigroup | Index VIX | Hospodářství | Covidové restrikce | Moody's Analytics | Referendum | Markit | Intermediate | Ekonomická expanze | Zasedání ECB | Credit Suisse | Koronavirové krize | Vývoz | Týdenní zpráva | Recese | ZNGA | ASML | Švýcarský frank | Hnutí Hamás | CZK/EUR | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Japonský obchod | Překládky zboží | Historie kávy | Štěpán Křeček | Nálada na akciových trzích | Americké ekonomiky | Frank | Ministři | Obchodování Futures | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | Závislost na Číně | Kurz eurodolaru | Ceny energií | Cena Brentu | Obchodní centra | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Politická nejistota | Inovace | Japonský premiér | Vyšší volatilita | Prezident Donald Trump | Advance | Microsoft Corporation | Tomáš Cverna | OSN | Cena elektřiny | Ekonomický útlum | Mince | Silicon Valley Bank | Zásoby ropy | Americké volby | Světové ekonomiky | Rostoucí ceny | Trend | Pokles sazeb | Dow Jones Industrial | OXY | Sankce | Míra inflace | Fundamentální data | Přebytek obchodu | Ocenění | Energetika | Manufacturing | WEF | Spotřebitelská důvěra | MMF | Nařízení | Pioneer Natural Resources | Komerční banka | Převody peněz | BTC | KOSPI | Indexy | Zvyšování sazeb | Oživení poptávky | CNBC | Severomořská ropa Brent | Zpřísnění měnové politiky | Transparentnost | Mezinárodní měnový fond | Průmysl | Lehká ropa WTI | Makroekonomická data | Indikátory | Tempo růstu | Bankovnictví | Biliony | ETF | Akciové trhy | Deficit zahraničního obchodu Spojených států | UnitedHealth | SWKS | Jihokorejské akcie | Ropný a plynárenský průmysl | Buy | Ekonomika Spojených států | Rally | Bankovní rada | Pojišťovna | Zasedání České národní banky | Japonská ekonomika | Intesa Sanpaolo | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Pokles inflace | Aktiva | Denní volatilita | Střední podniky | Oživení poptávky v Číně | Ceny ropy dnes | Business | Analytik | Albemarle | Základní úrok | Pokles cen | Čínská centrální banka | Slabý kurz dolaru | Program kvantitativního uvolňování | Jerome Powell | Čínské akcie | Ministryně financí | Investice do kávy | Brazílie | Sentix | Politika centrálních bank | Indexy PMI | Schodek zahraničního obchodu | Trinity | Obchodní přebytek | Ekonomika eurozóny | Ever Given | Týdenní zpráva z FOREX trhu | iRobot | Řetězce | Sentiment | Největší pokles | Politika | Konkurence | Zvyšování úrokových sazeb | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Čínský prezident | MAM | ECOFIN | Nike | Poplatky | Forint | Si Ťin-pching | Satoshi Nakamoto | Velká Británie | Německý průmysl | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Obchod s diamanty | Federální vláda | Nálada | Indie | Letectví | Obchodní spor | Měnové politiky | Daně z příjmů právnických osob | Výprodej akcií | Živobytí | Ekonomika | Oxford Economics | Historická maxima | Ekonomická data | Centrální bankéři | WTO | SYRIZA | Úrokové sazby ECB | Ceny zlata | Výhled | Auta | Komerční banky | Americké ministerstvo | PCAR | Deriváty | Ethereum | Index Hang Seng | Bloomberg Intelligence | PayPal | Finanční trhy | Pandemická omezení | Dobrý výsledek | Komunistická strana | Expanze | Největší ekonomika | Advance Auto Parts | General Motors | Fondy | XTB Tomáš Cverna | Walt Disney | Bílý dům | ČEZ | Nakamoto | Německé ekonomiky | USD za barel | Nikkei 225 | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | Intel | New York | BinckBank | MSFT | Španělsko | GS | AIG | Krize | Bernstein | Investing | Riziko likvidity | ADA | Úřad pro energetické informace | G20 | Oslabení dolaru | Signet Jewelers | NFT | Dollar | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Vývoj ceny ropy | Objem kontejnerové přepravy | Mezibankovní | Ukazatele | Ředitelka | Generální ředitel | Burza | Trhy v Číně | Ekonomický kalendář | Druhá největší ekonomika světa | Capital Economics | SPWR | Rozhovor | Transakce | FAST | Výhled světového obchodu | Měny | Konsolidace | Volby | Snížení úrokových sazeb | Sezónnost | Zaměstnanost | MNB | Irsko | Energie | Mezinárodní obchod | Michal Brožka | Special Purpose Acquisition Company | USDX | BHS Štěpán Křeček | Fed dnes | Začátek cenové války | Měna | Inflace v prosinci | Finanční sektor | Sazby | Historie | Ichimoku | MSCI | Thomson Reuters | USD | Spotřebitelská poptávka | Walgreens | Miliardy dolarů | Růst poptávky | Měnový pár | Huw Pill | ABN Amro | EIA | Partneři | IPO | Rusko | Ceny výrobců | Investování | Miliardy USD | Libra ztrácí | Obchodní den | Další růst sazeb | Vývoz z Číny | Zkušenost | Peter Garnry | Panika | Afrika | Výsledkové sezóny | Britská vláda | EPS | ADP | Napětí mezi Čínou a USA | Biliony dolarů | Kupní síla | Ropy | ČTK | Singapur | Bankrot | Očekávané Earnings | Evropská komise (EK) | Ekonomický dopad | Zisk EBITDA | Společnost | Wolfgang Schäuble | Firma McDonald's | Premiér Boris Johnson | Sázky | Ocenění akcií | Lehman Brothers | Evropský průmysl | Rozšíření | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Chytré kontrakty | Rishi Sunak | Umělé inteligence | Investiční rady | Eura | Zpomalení v Číně | Organizace | Odhad letošního růstu | Banky | Posilování USD | Ceny pohonných hmot | Expedia | Volatilita na finančních trzích | VIX | Růst | Problémy s likviditou | Nálada v ekonomice | Pojišťovací společnosti | Příjmy | Hospodářské výsledky | Zajištění | WU | Šéf podniku | BIDU | Plynárenský průmysl | Index | Německá expertní komise | Komoditní | Poptávka po ropě | Implikovaná volatilita | Akcie Alibaba | Výrobce elektromobilů | Průmyslová produkce | Obchodní vztahy | Hospodaření firem | Stabilita | Protistrana | Fastenal Company | Dovoz | Boston Consulting Group | Globální měny | Citrix | Zpřísňováním měnové politiky | Více peněz | Snižování rozvahy Fedu | Širší index S&P 500 | HDP (Hrubý domácí produkt) | Posílení | Patria Online | Analýza | Makléř | Průmyslové recese | CapitalPanda | Vývoj dolarového indexu | Vývoz ze země | Vstup na burzu | Deficit zahraničního obchodu | Cenové tlaky | Qualcomm | TJX Companies | ČSOB | Akciové indexy | Americký prezident | Vybírání zisků | Coca-Cola | Credit Agricole SA | Analytička | Nasdaq Composite | Pozitivní zprávy | Emerging markets | Válka na Ukrajině | Aker BP | IEA | Indikátor ekonomického sentimentu | Data z průmyslu | Dovoz ropy | Odhad analytiků | Starbucks Corporation | Ochota riskovat | Obchodní problémy | Kapitálové rezervy | ADR | Bloomberg | Obchodní dohoda | Obchodní napětí | XM | GBP | Inflace | Rada guvernérů Evropské centrální banky | Inflační překvapení | Americké centrální banky | Akciové burzy | Průzkum | Akciové trhy ve Spojených státech | Prezidentka ECB | US500 | Kávové akcie | Ekonomické dopady | Snižování nákupu aktiv | Oslabování dolaru | Prodej | Averze k riziku | Bezpečné investice | Země G20 | KOL | Zasedání Fedu | Spoření | Vyhlídky | Nabídka | Management | West Texas Intermediate | Pandemie COVID | Růst cen ropy | Zprávy | Ministerstvo obchodu | Globální finanční systém | Míra | Trigger | Britský ministr financí | Ceny ropy | Ukazatel obchodu | UBS | Hedgeové fondy | Americké ministerstvo obchodu | Odhady trhu | Zasedání Bank of Canada | Comcast Corporation | Alibaba | Applied Materials | Analytik Bloomberg | Výrazný pokles | Obchodní války | Automobilky | Finanční služby | Předpověď | Propad | Vysoké ceny energií | Pojišťovny | Údaje | CTA | HDP eurozóny | Výkonnost | Asie | Výsledky průzkumu | Rakousko | Exxon Mobil | Světové ceny ropy | Alrosa | WMT | Průzkumy | Sázka | OECD | Boris Johnson | Bitcoin | SolarEdge Technologies | Zpomalování ekonomiky | Dnešní fundamenty | Přehled | Index S&P 500 | Izrael | Plyn | Indikátory sentimentu | Graf | Ropa Brent | Guvernéři centrálních bank | Automobilový průmysl | Hrubý domácí produkt | Finanční krize | Eurodolar | Emise CO2 | Fed | Futures | Česká koruna | Stavebnictví | Biden | Hospodaření | Zveřejněná data | Inflace v eurozóně | MRK | Delta mutace | Italská vláda | NASDAQ 100 | CHF | Index Nikkei | Nemovitosti | Země EU | ex | Beta | Pokles ceny | Prezident Trump | Nárůst HDP | Hlavní index čínských akcií | Ekonomická situace | Polský zlotý | Rada guvernérů | USD/CHF | Přehled o dění na světových burzách | Úřad pro energetické informace (EIA) | Obchody | Běžný účet | Aukce | Růst výnosů | Zvýšení úrokových sazeb | JNJ | PEPSICO | Offshore | Wells Fargo | Hlavní akciové indexy | DTE Energy | CME | Důvěra spotřebitelů | Rubl | Závislosti na Číně | Společnosti | Royal Dutch Shell | Mexické peso | Změny sazeb | Ruská invaze | Index CPI | Electronic Arts | Index nákupních manažerů (PMI) | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | Nejistota | Podpora | Růst spotřebitelských cen | Pokles cen ropy | Ministři financí | Šíření nemoci COVID-19 | Německá vláda | UnitedHealth Group Incorporated | Rizika | First Republic | MT4 | HDP v eurozóně | Severomořská ropa | Opce | Podnikatelé | Světová banka | Finance | Exxon | Stínové bankovnictví v Číně | ECB | ING | Tuzemská inflace | Německo | Japonsko | XTB | Měny&Sazby | Maersk | Maďarský forint | Německý Ifo index | Eskalace | Hotovost | Walmart | Albemarle Corp | Due diligence | Makroekonomický kalendář | Bankovky | Hamás | Marathon | Kurz koruny | Devizové trhy | Partnerství | USD/CZK | Dluhové krize | Nvidia | Šíření koronaviru | Ruská invaze na Ukrajinu | Vice | Ceny komodit | IG | Směnný kurz | Aktivum | Prime | Propad akcií | Analytici | Pandemie nemoci | Index nákupních manažerů | Dobré zprávy | Domácnosti | Fond | Aleš Hála | USA | Přehled o dění | Americký dolar | Google | Euro vůči dolaru | Situace | CME Group | Mario Draghi | Makro | Evropská centrální banka | Guvernér | Tržby | Obchodní bilance | IMF | Snížení sazeb | Celní úřad | Koruna dnes | Arlington Asset Investment | Závislost | ALV | Thajsko | Stagnace | FOREX | Luboš Růžička | Finanční systém | Závazek | Index čínských akcií | DAX | David Vagenknecht | Eurozóna | Česká ekonomika | Analytik Portu | Vývoj inflace | Kurzy | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Indikátor | HICP | Stabilita sazeb | Raiffeisenbank a.s. | Konsensus | Inflační očekávání | Obchod s ropou | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Invaze | Spekulace | Zboží dlouhodobé spotřeby | Ranní okénko | Sazby ECB | Světová obchodní organizace (WTO) | Maloobchodní tržby | Měnová politika | Konsenzus | Nastavení měnové politiky | Růst ceny | Dluhopisy | Saxo | ISM | Měsíční report | Předkrizové úrovně | Obchodníci | Globální trhy | Analytika | Vývoz ze Spojených států | Pozornost trhu | Pšenice | Doporučení | CAR | AMAT | Poptávka | Trader | Co bude | Patrik Mackových | Capital | Odhady analytiků | Čína | Kancléř Olaf Scholz | Obchodovat | Infineon Technologies | AUD/USD | PEP | Růst HDP | G7 | Východní Evropa | Firma | Kalendář událostí | EBITDA | Cena severomořské ropy Brent | Růst ceny ropy | Trade | Statistický úřad | Odhad růstu ekonomiky | Evropské země | RBI | Kukuřice | Pokles zásob | JPMorgan Chase | Vývoj ceny | Protekcionismus | Obchodní válka | Problémy | Prezident Světové banky | Boston Consulting | Spready | Bezpečné dluhopisy | ROCE | Spotřebitelské ceny | Low | UNCTAD | Micron Technology | Fiskální politika | Globalizace | XPeng | Ropa | Facebook | Klid | Sektor služeb | Deutsche Bank | Ekonom | Světová obchodní organizace | Index PMI | Akcie padají | Optimismus | Restrikce | Rozhodování | SWIFT | Index Nikkei 225 | Bank of Canada | Kurzy měn | Zdanění | Hliník | Dolar | Tyson Foods | Merck | Alipay | Debata | Euro | Ole Hansen | Cykly | Pozice | Mojmír Hampl | Fiskální stimuly | Dividendový výnos | Obchod | Zlato | Indonésie | Koronavirové epidemie | Miliardy | EU | Schodek | Regulační orgány | Tržní hráči | Spojené státy | EK | SEC | Walgreens Boots Alliance | Prodeje existujících domů | Home Depot | Silicon Valley | Instrumenty | Česká národní banka | Společná evropská měna | Bankovní sektor | DTE Energy Company | Ticker | | Vysoké ceny | Světové produkce | MIC | Pandemie | JPMorgan | Úsilí | Výprodej | Zpracovatelský průmysl | Geopolitika | Poskytování úvěrů | USD/JPY | Western Union | Úspěch | Oživení globální ekonomiky | Práce | Eskalace konfliktu | Fundamenty | Obchodní dohody | Wall Street | Ceny ropy Brent | NKE | Riziková aktiva | Slovensko | Globální finanční trhy | Manažerka | CMCSA | Sankce na Rusko | CZK/USD | Hlavní ekonom | Ovlivňování | Ekonomické aktivity | Summit EU | Poptávky po ropě | Aktuální situace | ASEAN | Applied Materials | Výnosy na spořicích účtech | Výnosy | Bezpečnost | Dnešní ekonomický kalendář | Infineon | Ztráty | Zvýšené geopolitické napětí | Cardano | Goldman Sachs Group | Oslabení | Dow Jones | CAD | Pracovní síly | Měnový výbor | Komodity | Ministerstvo financí | Dluhopis | Země G7 | Epidemie koronaviru | Skyworks Solutions | Česká inflace | ČR | Paychex | Index spotřebitelských cen | Banka | Zasedání centrální banky | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Crédit Agricole | Dopady pandemie | Americké firmy | Investor | INTC | Šperky | Objednávky | Setkání G20 | UNH | IRBT | Japonský jen | Otevření ekonomiky | Přebytek obchodu se Spojenými státy | Koronavirus | Žádosti o podporu | Olaf Scholz | Emise | Světové akciové indexy | MMM | Zlepšení | Globální zdanění firem | Paolo Gentilon | GM | Marek Malina | Akcie | Globální akcie | Pražská burza | Target | SEDG | Podniky | SPAC | Vývoj ceny ropy Brent | Ministr financí | Obchod s Ruskem | Riziko | Daň z příjmu | Nasdaq | QUALCOMM Incorporated | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | Globální sentiment | Amazon | Průmyslové podniky | FOMC | Société Générale | Citrix Systems | Index technologického trhu Nasdaq | Investment | BCG | Kryptoměny | Mzdy | Stimuly | Uvolnit měnovou politiku | Americká centrální banka FED | Analytik XTB | Británie | Miliardář | Prohlášení | Vladimir Putin | Stínové bankovnictví
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Globální makléřská společnost
Globální maloobchod
Globální měny
Globální miliardářská daň
Globální minimální daň
Globální minimální firemní daně
Globální míra nezaměstnanosti
Globální nálada
Globální názory
Globální nedostatek čipů

Následující klíčová slova

Globální obchodní rizika
Globální obchodní válka
Globální obchod s diamanty
Globální objem dividend
Globální oteplování
Globální pád akciových trhů
Globální pandemie
Globální pandemie Covid-19
Globální pandemie koronaviru
Globální platební síť
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Tickmill
eToro
TradeStation
reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít