ODY - trojka...

Napsal:   Sekce: 

Takže na základě množících se dotazů ohledně obchodování uzavřené trojice z mé strany, jsem založil tento blog.

Dopředu musím však upozornit, že tohle téma je docela podrobně popsáno ve vláknu statistická arbitráž, kde s myšlenkou tohoto obchodování přišli jiní jedinci a mě jí pak nejvíce vnuknul Donny. Tímto bych rád jemu, ale i ostatním přispěvovatelům do tohoto vlákna, moc rád poděkoval...

Objeví se zde několik indikátorů, jejichž nastavení, popis či další verze naleznete právě ve zmíněném poměrně rozsáhlém fóru. Zároveň se však chci dopředu omluvit, že zde prezentované indikátory jsem si upravil či rovnou přejmenoval podle svých potřeb, abych se v nich hned v začátcích vyznal, takže autoři zde mohou narazit na svůj výtvor a při tom s úplně jiným názvem...

Nyní již k samotnému obchodování trojky:

...základem pro mne je sledování tohoto okna...

...první tři indikátory (SOK 6-7) ukazují zmíněnou trojku a jejich vzájemné postavení - (já pozoruji hlavně EURGBPUSD - nízký spread je výhodou - ale v podstatě to lze aplikovat na jakoukoliv uzavřenou trojku) - jak vzniklou situaci obchodovat bylo několikrát popsáno ve vláknu arbitráže, ale nyní se pokusím to znovu zopakovat:

EURUSD - modrá barva; GBPUSD - červená barva; EURGBP - žlutá barva

- sledujeme, v jakém postavení se nachází pár na jednotlivých indikátorech (na obrázku 1.indikátor - pár EU nahoře a GU dole; 2.indy EU dole a EG nahoře; 3. indy EG nahoře a GU dole) - z čehož vyplývá, že EG je dvakrát nahoře a GU dvakrát dole, EU jednou nahoře a jednou dole...

- z korelačních teorií už víme, že jednotlivé páry mají tendenci při vzájemném oddálení se zase k sobě vracet, takže nyní podle obrázku máme vzájemně od sebe jednotlivé páry a budeme předpokládat, že se chtějí k sobě vrátit...(občas obchoduji ale opačně - pokračování v trendu - v závislosti na dalších faktorech jako S/R, TL, fibo...zkrátka vylepšení ideálního vstupu...)...a jelikož je EG dvakrát nahoře a GU dvakrát dole byl by v tuto chvíli náš obchod takto:

EURGBP sell ; GBPUSD buy - třetí pár (EURUSD) by se nyní přidal k páru, se kterým mám dominantní pozitivní korelaci a to je s EG cca 92% (dle obrázku), takže EURUSD sell

- ještě k 4.indikátoru na obrázku nahoře (SOK 6-7 časový pro 4 dvojpáry) - je nastaven tak, aby ukazoval, jak jsou na tom páry vůči sobě spíše z dlouhodobého hlediska a slouží spíše pro kontrolu (ideálně pak při přepnutí na vyšší TF)...

- 5.indikátor (stochastic) ukazuje stoch všech párů v jednom okně, což je velmi vhodná nápověda při pohybech do strany...

- dalším důležitým faktorem při vstupu do obchodu je vhodné nastavení lotů u jednotlivých párů...a aby jsem nemusel dělat složité přepočty upravil jsem si výpočet přímo v dalším informativním indikátoru (viz. obrázek níže)...

- výpočty lotů zohledňují i volatilitu danných párů...obchoduji nejčastěji na TF M30 a periodu kterou indikátor sleduje je 48 (tedy poslední den)...celý obchod by tedy podle indikátorů na obrázcích vypadal takto:

EURGBP sell 0.10; EURUSD sell 0.08; GBPUSD buy 0.22

- o spuštění obchodu v co nejkratším čase se stará výborný script od Luka (SidSok_entry), kde lze nastavit jednotlivé páry a jejich objemy a celému obchodu přiřadit jednotný Magic Number, který pak slouží k hlídání celého obchodu...k hlídání používám další výtvor od Luka - EA (DonnySok_EA), kde po nastavení Magic Numberu obchodu volím pouze výsledný profit, při jehož dosažení se obchod automaticky uzavře...

- profit - to byl dlouho pro mne dlouho velký oříšek, kolik za to všechno vlastně chtít? Udělal jsem tedy pár přepočtů, jejichž výsledek se zobrazuje právě ve zmíněném indikátoru (na obrázku) a ten pak dosadím do "hlídacího" EAčka...

...i když na první pohled vše vypadá dost složitě, je toto díky skvělé činnosti jednotlivých indikátorů zcela jednoduchý, ale také velmi účinný systém obchodování, který se nebojím označit za velmi bezpečný...proč?...

...jak jsem již psal na fóru - zatím všechny obchody, co jsem otevřel, mám uzavřené ve zvoleném profitu (což mi dává 100% úspěšnot, ale neplést se svatým grálem...) - ano, nebylo jich zatím mnoho (cca kolem 100 obchodů) a dokonce jsem musel u dvou špatně zvolených vstupech při mých začátcích velmi dlouho čekat na profit, ale i přes to jsem se profitu dočkal a tak jsem velmi spokojen - snad mám jen výhrady ke zvolenému profitu, kdy je nastavena velmi opatrná hranice, ale to je možná hranice úspěchu a neúspěchu, kdo ví...čas ukáže, protože hodlám dále zkoušet a popřípadě i s Vaší pomocí testovat...

...jen tak pro zajímavost ještě uvedu jeden obrázek z doby, kdy jsem u systému zkoušel různá nastavení...na demu jsem si otevřel v jeden okamžik několik obchodů s různými velikostmi lotů a každý jiným směrem - výsledek:

...vše vždy za nějaký čas dolezlo do plusu, což mi dává tu potřebnou jistotu obchodování i kdybych náhodou volil hodně špatný vstup...

použité indikátory (téměř základní verze):

- SOK 6-7

- SOK 6-7 4 dvojpáry

- stochastic

- Luku_SIDSOK_Entry

- Luku_SIDSOK_EA

Hodnocení článku:
Sdílení článku:
Facebook

Čtěte více

 • Obchodujeme komodity
  V mém obchodování se mi dlouhodobě osvědčuje kombinace jak různých obchodních přístupů (swing trading, poziční trading) a metod (mean reversion, trend follow), tak i obchodování různých trhů (akcie a indexy, forex a komodity).
 • Obchodujte tak, abyste mohli obchodovat i zítra
  Četl jsem spoustu článků a viděl dost webinářů o pravidlu 80/20 v tradingu. Málokdo z obchodníků však ví o pravidlu 90/90/90 v tradingu. Vážně, kdo z vás o něm slyšel? Většina brokerů by obchodníkům nikdy takovou informaci nepodala, ale my v Purple Trading nejsme jako většina.
 • Obrácený trailing stop, aneb ať za mě čeká počítač
  Vstupy Trailing stop Limit
 • Obrat na emerging markets
  Dnes se v rámci fundamentální analýzy zaměříme na měny problémových zemí emerging markets. Od těchto zemí v čele s Tureckem a Brazílií se investoři během loňského roku odvrátili, protože další financování jejich deficitů pro ně bylo příliš rizikové a jejich měny prudce oslabily.
 • Obrat na emerging markets jen tak neskončí
  V posledních týdnech kdekdo zaznamenal výrazné zisky, kterých se dalo dosáhnout na rozvíjejících se trzích, což dlouhou dobu nebývalo zvykem. Že jde o skutečný obrat v několikaletém slábnoucím trendu a ne pouze o korekci, podporuje více faktorů. Měny emerging markets jsou totiž na nynějších úrovních pro zahraniční kapitál již dostatečně zajímavé a především se mohou spolehnout na komoditní trhy, z nichž většina již našla své dno.
 • Obraty na mnoha párech předpovídají návrat k silnějšímu USD
  komodity, tnote, AUDUSD, USDCAD, USDJPY,
 • Obrovská volatilita finančních trhů
  Totální kolaps. Tak by se dal popsat pohyb cen u většiny měnových párů s USD. Měnové páry s JPY by se snad ještě výstižněji daly popsat jediným slovem: masakr.
 • Obyčejný příběh neobyčejného vítěze investiční soutěže Bossa
  V průběhu srpna uspořádala společnost Bossa investiční soutěž na demo neboli tréninkových účtech. Každý z přihlášených disponoval virtuálním kapitálem 50 000 Kč, který mohl investovat do komodit, měnových párů nebo akciových indexů. Investoři spekulovali jak na růst, tak i pokles finančních aktiv. Našemu vítězi se podařil obdivuhodný kousek, když za necelý měsíc dokázal svůj původní obchodní kapitál 50 000 Kč navýšit na celkových 194 049 Kč.
 • Očima tradera - EUR/USD a USD/JPY
  Na amerických i evropských akciových indexech máme po delší době rušněji, výrazně se v posledních dnech zvýšila volatilita. Stupňování geopolitického napětí mezi USA a Severní Koreou nemůže akciovým indexům na historických maximech prospívat.
 • Od evropského QE nečekejme zázraky
  Na zítřejším zasedání Evropské centrální banky (ECB) se s velkou pravděpodobností spustí evropská verze kvantitativního uvolňování (QE), v jejímž čele bude stát nákup vládních dluhopisů zemí eurozóny.
 • 9. MQL4 - Moje první strategie (1/2)
  V tomto díle si společně napíšeme vlastní strategii. Začneme nejprve vytvořením knihovny s pomocnými funkcemi pro obchodování.
 • 8 pips
  Dnes mi dorazila zpráva od mého dobrého přítele. Napsal mi v ní: "Tak dneska jsem vydělal jen 8 pips". Trh EUR/USD se dnes do této chvíle pohyboval v rozmezí High a Low asi 80 pips. Nabízí se zde otázka: Je 8 pips profitu za jeden den skutečně tak málo?
 • 8. MQL4 - Tester strategií
  V tomto díle se v rychlosti seznámíme s testerem strategií, který nám pak poslouží k testování a ladění naší strategie.
 • 7. MQL4 - Funkce pro obchodování
  V tomto díle si představíme poslední oblast jazyka MQL4 tak, abychom byli schopni napsat svoji vlastni strategii pro automatizované obchodování a tím jsou funkce pro práci s pokyny.
 • 6. MQL4 - Technické indikátory
  V tomto díle se podíváme funkce, které vracejí data jednotlivých indikátorů.
 • 5 nejsilnějších emocí tradera
  Psychologie obchodování je nedílnou součástí každého z nás. Trhy jsou jakýmsi živým organismem, u kterého se snažíme racionálním přístupem zanalyzovat jeho vývoj, což vytváří rozpor mezi očekáváním a konečným výsledkem.
 • 5. MQL4 - Předdefinované proměnné
  V této kapitole se trochu ponoříme do jazyka MQL4 a představíme si základní proměnné, pomocí kterých můžeme zjišťovat informace o cenách.
 • 5 koníčků, které vám mohou pomoci v tradingu
  V jednom z minulých článků jsme si řekli, že život není jen o vysedávání u obrazovek, a že byste si měli k tradingu najít hobby, u kterého si psychicky odpočinete. Již od útlého věku má většina z nás své vlastní koníčky. Také se nejspíš shodneme na tom, že každý by si měl své koníčky zvolit podle toho, co ho samotného baví a naplňuje.
 • 4. MQL4 - Můj první skript
  V této kapitole si zkusíme společně vytvořit první velice jednoduchý skript. Ukážeme si tak, jak se skript zakládá, seznámíme se s prvními funkcemi a nasadíme skript do platformy MetaTraderu.
 • 3. MQL4 - Ještě, než začneme kódovat
  Řízení motorového vozidal je vždy záživnější, než studování předpisů. Stejně tak je to v programování. Samotné kódování není tak nudné, jako čtení referenčních manuálů, ale bez základních znalostí se programovat ani nedá začít. V tomto díle se podíváme trochu do struktury jazyka MQL4.
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace

avatar

Autor:

Yuny

Hodnocení autora:
Bližší informace o autorovi >>

Kategorie blogu

reklama
Admiral Markets broker

Kurzy obchodování

Led
13

Juniorská škola tradingu - Forex I-II (Praha)

Juniorská škola tradingu - Forex I-II je určena pro začínající tradery. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vymanit se z davu a být úspěšný v obchodování na finančních trzích, tak je tento seminář určen právě vám.

Led
20

Jak vytvářet ziskové AOS a testovat obchodní strategie

Představujeme vám exkluzivní seminář se zástupci profesionálního vývojářského týmu, působícího ve společnosti FXstreet.cz. Hlavní náplní budou základy tvorby automatických obchodních systémů (AOS) pro platformu MetaTrader 4 včetně praktických ukázek. Naučíte se také správně backtestovat ziskovost AOS. Navíc si sami v průběhu semináře vytvoříte svůj první ziskový AOS.

úno
10

Profesionálem na forexu - kurz pro pokročilé tradery (Brno)

Seminář Profesionálem na forexu je určený pro absolventy kurzu Juniorská škola tradingu a pro pokročilé forexové tradery. Naučíme vás naše ziskové intradenní a swingové obchodní strategie a posuneme vás k vyšším ziskům. Jedná se o jeden z nejlépe hodnocených seminářů FXstreet.cz a věnujeme se na něm hlavně korelačním strategiím a intermarket analýze. Sleva: Absolventi semináře Juniorská škola tradingu mají tento seminář za 4 400,-Kč.


Bře
3

Exkluzivní VIP seminář: Obchodujte jako bankovní trader!

Představujeme vám exkluzivní seminář, který účastníky semináře posouvá mezi tradingovou elitu. V průběhu semináře se dozvíte veřejně nedostupné informace o tom, jak ve skutečnosti funguje forex, pravdu o retailových brokerech a další veřejně nedostupné informace z obchodování bank a tradingu na institucionální úrovni.

Literatura

titulka_smallsize.jpg

Novinka! Kniha "Jak se stát forexovým obchodníkem" Ondřeje Hartmana vychází ve druhém a výrazně rozšířeném vydání!

Kniha vychází již ve druhém, ale tentokrát výrazně upraveném a rozšířeném vydání. Kniha je koncipována tak, aby byla užitečným průvodcem jak začínajícím obchodníkům bez zkušeností, tak i těm, kdo na forexu již obchodují a potřebují si prohloubit své znalosti.

Day_Trading_obalka_78x110.jpg

Kniha "FOREX – Ziskové intradenní a swingové obchodní strategie" od Kathy Lien vychází v češtině!

Je nám velikou ctí, že můžeme obohatit český a slovenský forexový trh světově uznávanou knihou číslo 1 pro každého, kdo chce do hloubky pochopit fungování největšího světového finančního trhu.

C:\fakepath\kathy-lien-08112017.jpg

Světový bestseller o tradingu v češtině! Úspěšní obchodníci: Jak běžní lidé porážejí Wall Street v jeho vlastní hře

Jedna z nejprodávanějších knih od Kathy Lien právě vychází v českém překladu! Obsahuje sérii rozhovorů Kathy Lien s nejúspěšnějšími tradery. Tato kniha se stala inspirací pro tisíce čtenářů po celém světě. Setkáte se v ní s příběhy obyčejných lidí, kteří dokázali zbohatnout díky systematickému dodržování konkrétních pravidel v tradingu. Bez ohledu na jejich povolání jsou dnes úspěšnými obchodníky a investory. V této knize vám budou představeny jejich obchodní přístupy a strategie, které vám pomohou pochopit, jak lze pomocí vlastní píle dosáhnout úspěchu ve zdánlivě složitém světě tradingu.

Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:


FXstreet.cz - forex, komodity, kryptoměny, trading, zpravodajství

Nezávislý investiční server zaměřený na forex, komodity, kryptoměny, trading a zpravodajství. Vzdělávací články, cenové grafy, cizí měny, semináře, ekonomické a forex zprávy.
reklama
Swissquote Bank
reklama
Patria akcie
reklama
Patria garance
reklama
Patria garance