Bank of England pomohla libře zlikvidovat včerejší ztráty

14.09.2017 13:30  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Máme za sebou zasedání Bank of England a shrnuto do jedné věty: banka nic neudělala, i když dál signalizuje že výhledově něco udělat může.

Bank of Engand dnes ponechala podle očekávání sazby beze změny na 0,25 % a nic se nezměnilo ani na velikosti programu pro nákup dluhopisů, který zůstává na 435 mld. liber. V tomto ohledu tedy nic nového pod sluncem. Podle očekávání skončilo i hlasování o sazbách, když pro jejich okamžité zvýšení zvedli ruku opět pouze dva z devíti členů Výboru pro měnovou politiku (MPC). Právě klem hlasování se přitom točily největší dohady, když část trhu doufala, že by se po úterním zrychlení inflace ke dvěma členům MPC mohl přidat ještě jeden. Nestalo se.

Co se samotného výstupu ze zasedání týká, to podstatné nabízíme níže v několika bodech:

 • Většina členů MPC vidí do nadcházejících měsíců prostor ke snižování stimulativních opatření.
 • Produkční mezera v britské ekonomice se postupně snižuje, díky čemuž mezi členy MPC klesá ochota dál tolerovat vyšší inflaci.
 • MPC nyní počítá s tím, že by inflace v říjnu mohla dosahovat 3 %. Carney by tak musel poslat ministru financí po delší době znovu vysvětlující dopis se zdůvodněním, proč je inflace jeden procentní bod nad cílem.
 • Banka znovu uvedla, že největším rizikem pro britskou ekonomiku zůstává i nadále brexit.
 • Jakýkoli růst úrokových sazeb bude do budoucna pozvolný.
 • Trh podle Bank of England podceňuje ocenění úrokových futures. Aktuální konsenzus je podle ní ve svém výhledu pro růst sazeb zbytečně pesimistický.

Libra na dnešní rozhodnutí BoE reaguje růstem, což se může zdát docela překvapivé vzhledem k tomu, že hlasování o sazbách dopadlo podle očekávání 2-7. Komentář na téma snižující se produkční mezery, a tedy klesající tolerance vůči vyšší inflaci, se však v dnešním zápisu objevuje poprvé a je pravděpodobně hlavním důvodem, proč dnešní rozhodnutí banky trh vnímá jako jestřábí a tedy pozitivní pro libru. Za pozornost stojí také komentář k ocenění úrokových futures, který sice není nový, ale znovu tím BoE potvrzuje, že by chtěla sazby zvyšovat rychlejším tempem, než s jakým trh momentálně počítá.


Libra je zpět na včerejším maximu

Sdílení článku:
Facebook

Čtěte více

 • Bank of England bude nově nakupovat firemní dluhopisy
  Bank of England se včera jednohlasně rozhodla snížit svou základní úrokovou sazbu na 0,25 %. I když na navýšení limitu programu kvantitativního uvolnění nepanovala shoda, schválen byl také. BoE tedy na trhu nakoupí aktiva za dalších 60 mld. GBP. Mezi ty budou moci patřit i korporátní dluhopisy (10 mld. GBP v příštích 18 měsísích). Podle nové prognózy britské HDP vzroste o 2 % letos a 0,8 % v příštím roce (dříve 2,3 %). Inflace se ve dvou až tříletém horizontu dostává na úroveň 2,4 %, avšak s tímto vývojem je konzistentní další snížení sazeb až na hladinu 0,1 %. Guvernér BoE na tiskové konferenci uvedl, že uvolnění měnové politiky bylo vynuceno významným poklesem výhledu, snahou zredukovat nejistotu v britské ekonomice a také délkou transmisního mechanismu, aby dopad tohoto kroku byl v ekonomice vidět co nejdříve. M. Carney prohlásil, že limit pro snižování sazeb leží v kladných číslech. Pro případné další uvolnění má BoE k dispozici jiné nástroje, které ovšem nespecifikoval.
 • Bank of England chce v létě snížit úrokové sazby, ECB a ČNB vyčkávají
  ČNB se včera přidala k těm hlasům, které říkají, že se zatím seriózně ekonomické dopady Brexitu předpovědět nedají. Je jasné, že Brexit je negativním šokem pro britskou ekonomiku a možná i pro ekonomiky kontinentální Evropy, ale zatím nikdo neví jak velkým. ČNB se proto omezila na konstatování, že se jedná o další proti-inflační riziko. Celkovou bilanci rizik (jako “pouze” mírně protiinflační) ale v důsledku Brexitu zatím nemění. Je to i proto, že ji domácí ekonomika a především ostře sledované mzdy překvapily v roce 2016 pozitivně rychlejším růstem a ČNB začíná mzdy otevřeně zmiňovat jako pro-inflační faktor.
 • Bank of England dnes rozhoduje o sazbách a o osudu libry v nejbližších dnech
  Dnes zasedá Bank of England (BoE), která odpoledne (13 hod.) rozhodne o úrokových sazbách. Ty zůstanou určitě i nadále...
 • Bank of England hrozila recesí v případě Brexitu a snížila prognózy ekonomického růstu
  Dnešní zasedání Bank of England bylo v mnohém specifické. Zápis ze zasedání, inflační report i tiskovou konferenci guv...
 • Bank of England libře nepomohla, ale ani neuškodila. Na výhledu pro libru se po dnešním zasedání nic nemění
  Dnes odpoledne rozhodovala o sazbách Bank of England a žádné překvapení se tentokrát nekoná. Sazby zůstávají beze změny a na 0.25 % a nic se nemění ani na kvantitativním uvolňování a plánu navýšit celkový objem dluhopisů v držení banky na 435 mld. liber. Rozhodnutí bylo tentokrát jednomyslné, když pro něj zvedlo ruku všech devět členů Výboru pro měnovou politiku.
 • Bank of England možno zlepší svoje ekonomické projekcie. Libra posilňuje
  Dnes popoludní vyšla správa, že členka Komisie pre monetárnu politiky Bank of England (ďalej BoE) Kristin Forbes v rozhovore pre Bloomberg News povedala, že dopad BrExitu na britskú ekonomiku je menší, než BoE očakávala a že je reálne, že BoE prehodnotí svoje ekonomické prognózy. To, že britské dáta silno prekonávajú prognózy potvrdzuje aj index ekonomických prekvapení z dielne Citi, ktorý ukazuje najvyššie úrovne v posledných rokoch (graf od @Vconomics)
 • Bank of England nakonec sazby nesnížila
  I včera, podobně jako v průběhu celého týdne, euro proti dolaru mírně posilovalo a kurz hlavního měnového páru se pevně usídlil nad 1,1100 EUR/USD. Dolaru nepomohla ani data o cenách průmyslových výrobců, které v červnu vykázaly větší růst, než analytici očekávali. Nicméně velká část překvapení se koncentrovala do položky energií a část může být vysvětlena velkou volatilitou některých položek v oblasti služeb. Celkově tedy ve včerejším reportu ekonomové SG větší inflační tlaky nevidí.
 • Bank of England nakúpi v tomto fiškálnom roku dve tretiny emisií britských dlhopisov
  Bank of England dnes rozhodla o naliatí ďalších 50 mld. libier do briskej...
 • Bank of England nechala sazbu na minimu
  Britská centrální banka (Bank of England, BoE) dnes ponechala svou základní úrokovou sazbu beze změny na rekordním min...
 • Bank of England pomohla libře k růstu, USD znovu silnější navzdory stabilním americkým výnosům
  Evropské akciové indexy se dnes vrací do zelených čísel a likvidují část dřívějších ztrát. Německý DAX si zatím připsa...
 • Bank of England pri takto nízkom raste HDP sadzby nikdy nedvíhala. A vyhliadky nie sú pozitívne
  Po tom, ako sa viacero popredných členov Výboru pre Monetárnu politiku Bank of England vyjadrilo v prospech zvyšovania úrokových sadzieb, začali trhy očakávať takýto krok v strednodobom horizonte. Ešte v prvej polovici mesiaca pripisovali viac ako 50-percentnú pravdepodobnosť tomu, že sa tak stane v tomto roku. Po slabšej inflácii tieto očakávania mierne ustúpili, stále sú však výrazne vyššie ako pred niekoľkými mesiacmi. Aktuálne sa očakáva, že Bank of England zvýši sadzby niekedy v druhom kvartáli budúceho roka.
 • Bank of England sazby jen tak zvyšovat nebude, přesto by mohla libra posílit
  Leckdo mohl být výsledkem dnešního zasedání Bank of England (BoE) překvapen. Banka následovala americký Fed a zmírnila...
 • Bank of England se dostává do nečekaných problémů s QE. Poptává totiž více dluhopisů, než je trh ochoten nabídnout
  Jedna zajímavost z Británie. Bak of England v minulém týdnu oznámila, že znovu obnoví program kvantitativního uvolňování v jehož rámci začne nakupovat dluhopisy do výše 70 mld. liber. S nákupy začala tento týden a zatímco pondělí proběhlo bez problémů, výsledky úterních nákupů se dnes stávají docela velkým tématem. Podle některých ekonomů totiž signalizují, že by se banka do budoucna mohla dostat s nákupy dluhopisů do problémů.
 • Bank of England snížila úroky a zavedla další opatření na podporu ekonomiky
  Na dnešním zasedání Bank of England (BoE) byly sníženy dle očekávání úrokové sazby o 25 bps na 0,25 %. Banka však zároveň navýšila dosavadní nákupy aktiv o 60 mld. liber v následujících 6 měsících a zavedla nový program ve výši 10 mld. liber na nákup korporátních dluhopisů v následujícím roce a půl.
 • Bank of England varuje
  Vo svojom dnes zverejnenom reporte hovorí o tom, že UK banky sú veľmi zraniteľné voči ďalším o...
 • Bank of England varuje věřitele před rizikovým účetnictvím, které ohýbá pravidla
  Bank of England upozorňuje, že je ostražitá vůči nárůstu kreativního účetnictví různými firmami. Je prý riskantní a ohýbá pravidla zavedená k ochraně finančního systému.
 • Bank of England zlepšila výhled pro růst ekonomiky. Libra přesto slábne
  Máme za sebou zasedání Bank of England a bylo to zasedání vskutku zajímavé. Ne ani tak pro jeho výstup, ale hlavně kvůli reakci na libře, která je trochu zvláštní. Začněme ale od začátku. To nejdůležitější z dnešního zasedání lze shrnout do následujících bodů:
 • Bank of England zítra možná poprvé po sedmi letech sníží úrokové sazby. Libru čeká zajímavá seance
  Takto vypadá vývoj úrokových sazeb v Británii za poslední sedm let… …a takto vypadají posledních sedm let...
 • Bank of England zřejmě uvolní měnové podmínky
  Euro včera proti dolaru oslabilo o čtyři desetiny procenta, když korigovalo své předchozí zisky. Kurz se tak dostal k úrovni 1,1150 EUR/USD. Statistika institutu ADP počtu nových pracovních míst v americké ekonomice totiž pozitivně překvapila a zvýšila naděje pro oficiální report z trhu práce, kterého se dočkáme zítra.
 • Bank of England: Hypotéky už podporovat nebudeme. Obava z realitní bubliny?
  Britská centrální banka se rozhodla ukončit program, spuštění za účelem podpory poskytování soukromých hypoték. Podle...

Nejčtenější zprávy

 
reklama
Purple VIP akce
 

Užitečné nástroje

FX sazby

MěnaSazbaMěnaSazba
*EUR0.00 %*USD1.25 %
*GBP0.25 %*AUD1.50 %
*CAD1.00 %*NZD1.75 %
*CHF-0.75%*JPY-0.10%
 

Kurzy obchodování

Zář
23

Jak vytvářet ziskové AOS a testovat obchodní strategie

Představujeme vám exkluzivní seminář se zástupci profesionálního vývojářského týmu, působícího ve společnosti FXstreet.cz. Hlavní náplní budou základy tvorby automatických obchodních systémů (AOS) pro platformu MetaTrader 4 včetně praktických ukázek. Naučíte se také správně backtestovat ziskovost AOS. Navíc si sami v průběhu semináře vytvoříte svůj první ziskový AOS.

říj
14

Profesionálem na forexu - kurz pro pokročilé tradery (Praha)

Seminář Profesionálem na forexu je určený pro absolventy kurzu Juniorská škola tradingu a pro pokročilé forexové tradery. Naučíme vás naše ziskové intradenní a swingové obchodní strategie a posuneme vás k vyšším ziskům. Jedná se o jeden z nejlépe hodnocených seminářů FXstreet.cz a věnujeme se na něm hlavně korelačním strategiím a intermarket analýze. Sleva: Absolventi semináře Juniorská škola tradingu mají tento seminář za 4 400,-Kč.


říj
28

Exkluzivní VIP seminář: Obchodujte jako bankovní trader!

Představujeme vám exkluzivní seminář, který účastníky semináře posouvá mezi tradingovou elitu. V průběhu semináře se dozvíte veřejně nedostupné informace o tom, jak ve skutečnosti funguje forex, pravdu o retailových brokerech a další veřejně nedostupné informace z obchodování bank a tradingu na institucionální úrovni.

Lis
4

Juniorská škola tradingu - Forex I-II (Brno)

Juniorská škola tradingu - Forex I-II je určena pro začínající tradery. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vymanit se z davu a být úspěšný v obchodování na finančních trzích, tak je tento seminář určen právě vám.

Lis
25

Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy na FOREXu

FXstreet.cz představuje unikátní seminář s hostem - Patrikem Urbanem, který působil jako profesionální trader na Wall Streetu. Praktické použití technické analýzy, Price Action a obchodní systémy ziskových traderů. Kromě Patrika Urbana na semináři jako host vystoupí také full-time trader Jakub Hodan.

Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:


Thomson reuters ČTK Bloomberg

reklama
Bernstein Bank
reklama
Purple VIP akce
reklama
Purple VIP akce
reklama
DEGIRO banner