Sobota 27. duben 2024 09:55
reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace
reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace
reklama
CapXmaster
reklama
InstaForex ETF

Praktické ukázky SMC obchodů

21.03.2024  Autor: Purple Trading  Sekce: Smart Money koncept a ICT trading   Tisk


Jak vypadá vybírání likvidity a trading pomocí Fair Value Gapů v praxi? Pojďte se podívat na několik ukázkových obchodů provedených podle strategie popsané v našem právě vydaném ebooku. Odkaz k jeho stažení najdete uvnitř článku.

Pro obchodníky je vždy zásadní důvěřovat svojí strategii. K tomu je vhodné používat demo účet, kde si každý obchodník může bez rizika ztráty peněz svoji strategii vyzkoušet. Proto jsme se rozhodli na demo účtu vyzkoušet obchodování s pomocí Fair Value Gapů a výběrů likvidity, což jsou základní principy podle Smart Money. Postupovali jsme při tom z našeho právě vydaného ebooku: jak obchodovat podle Smart Money konceptu.

Co je Fair Value Gap?

Fair Value Gapy jsou cenové skoky způsobené nerovnovážnými nákupními a prodejními tlaky. Těmto gapům se někdy říká Price Value Gap, nebo Single, setkat se můžete i s termínem Imbalance. V tomto článku budeme používat termín Fair Value Gap (dále jen FVG).

FVG lze na grafech spatřit jako velké svíčky, které nejsou zcela překryty knoty sousedních svíček. Formaci FVG tvoří tři svíčky a existují býčí a medvědí FVG. Zjednodušeně si je můžeme znázornit takto:


Obrázek č.1: Znázornění býčích a medvědích Fair Value Gapů

Pro naše klienty jsme připravili unikátní Purple Gap indikátor, který Fair Value Gapy v grafu automaticky zakresluje, jak vidíme na následující ukázce (graf č. 1). V základním nastavení jsou býčí gapy zelené a medvědí červené. Abychom gapy odlišili od barvy svíček, použili jsme v našich ukázkách pro býčí gapy modrou barvu a pro medvědí barvu šedou.


Graf č.1: Měnový pár AUD/USD na denním grafu

Na ukázce máme zakreslené gapy na denním grafu měnového páru AUD/USD. Platí, že gapy vznikají na všech časových rámcích a je možné je využívat na všech instrumentech.

Obchodování FVG pomocí SMC strategie z ebooku Purple Trading

Abychom vám ukázali, jak může vypadat obchodování podle SMC, rozhodli jsme se s vámi podělit o několik reálných obchodů, které jsme uskutečnili na demo účtu. Hned na úvod je nutno říci, že se jedná o velice krátkou dobu obchodování, protože jsme zahájili testování strategie postavené na Fair Value Gapech na začátku března.

Popis strategie

Tento systém je založen prakticky na tom, že se snaží vyhledávat úrovně, kde došlo k výběru likvidity. Pak se snaží maximálně precizovat vstup s použitím FVG tak, aby dosáhl výhodného poměru zisku vůči přijatému riziku.

Jedná se o intradenní strategii obchodování, ke které využívá nízké časové rámce. Pojďme s tedy ukázat několik příkladů obchodů a doplnit je o komentář.

První obchod - NZD/USD na 5minutovém grafu:

Na grafu číslo 2 je první obchod, který dosáhl zisku 3R (tedy poměr zisku vůči přijatému risku 3:1).


Graf č.2: NZD/USD na 5minutovém grafu

Komentář:

„Pro tento obchod jsme počkali na to, až dojde k vybrání likvidity pod předchozím low, které jsme identifikovali z hodinového grafu. Jakmile se cena vrátila nad tento support, počkali jsme na vyplnění býčího Fair Value Gapu na 5minutovém grafu a poté vstoupili do trhu. Stop loss jsme dali pod poslední low u kterého byly vyplněny býčí FVG a take profit pod high daného dne.“

Všimnout si můžete toho, že býčí FVG a možnosti vstupu se vytvořily již dříve před vzniklým obchodem. V ten moment jsme bohužel nebyli u počítače, takže nám tento vstup utekl.

Druhý obchod - DAX na 5minutovém grafu:

Na další ukázce máme obchod na DAXu na 5minutovém grafu.


Graf č.3: DAX na 5minutovém grafu

Komentář:

„Zde byla podobná logika obchodu. Nejprve došlo k vybrání likvidity z předchozího low na H1 grafu. Po vybrání likvidity začala cena vytvářet na 5minutovém grafu býčí FVG, což je pro nás signál obratu trendu, a v tomto případě to byl signál ke vstupu ve směru long. Po jejich vyplnění jsme vstoupili long. Pokud jde o stop loss, ten jsme určili podle 1minutového grafu a nasadili jsme jej pod poslední low předchozí minutové svíčky. Tento obchod dal zisk přibližně 2,5R.“

Pro ozvláštnění strategie jsme zkusili obchodovat podle vybírání likvidity i na 1minutových grafech. Příklad takového obchodu pak máme na následující ukázce:

Třetí obchod - EUR/USD na 1minutovém grafu:


Graf č.4: EUR/USD na 1minutovém grafu

Komentář:

„Strategii vybrání likvidity a potvrzení vstupu pomocí FVG zkoušíme i na 1minutovém grafu, jen tak pro radost. Zde byl vstup po publikování úrokových sazeb ECB, což je velice volatilní den. Jakmile došlo k vybrání likvidity a vytvořil se býčí FVG, který byl vyplněn (1), vstoupili jsme do obchodu long. V tomto případě obchod dosáhl zisku skvělých téměř 5R. Nutno ovšem říct, že v tomto případě před vstupem, který je na grafu č.4, jsme již měli několik vstupů, které skončily na stop losu.“

Příklad takového ztrátového obchodu je zde:


Graf č.5: EUR/USD na 1minutovém grafu

Komentář:

„Zde je vidět, že došlo k vybrání likvidity předchozího low (bod 1) a vytváření býčích FVG (2), které následovalo, naznačovalo, že by se cena mohla odrazit směrem nahoru. Čekali jsme pak na vyplnění těchto gapů. To sice nastalo, ale zároveň se vytvářely medvědí FVG (3) a na potvrzení vstupu, což mělo být vytvoření nových býčích FVG jsme nepočkali. Proto byl vstup agresivní. Prakticky se jednalo o chybu, a tak není divu, že obchod skončil na stop lossu.“  

Uvedený příklad byl tedy chybným vstupem. Samozřejmě strategie má i ztrátové obchody, které sice splňují kritéria vstupu, ale z nějakých důvodů nevyjdou. To je v tradingu normální, žádná strategie nemá 100% úspěšnost obchodů. A někdy se stane i to, že na demo účtu trader nedodrží svůj plán a udělá obchody jakoby „z nudy“, tedy mimo plán, což se stalo i nám, jak ukazuje dosavadní vývoj našeho demo účtu. Obchody 26–41 byly právě takové neplánované impulzivní obchody a je vidět, že nás ihned potrestaly.


Obrázek č.2: Vývoj obchodování na demo účtu

Strategie, kterou jsme zde demonstrovali, je postavena na těchto pilířích:

1. Vyhledávání úrovně, kde se očekává výběr likvidity. Tyto úrovně je vhodné hledat na vyšším rámci (v tomto případě to jsou hodinové grafy).

2. Počkat na to, až k výběru likvidity dojde. To znamená, že dojde k falešnému breaku.

3. Na nízkém časovém rámci (většinou se používá 5minutový graf) pak čekáme na potvrzení vstupu pomocí Fair Value Gapu. Po jeho zaplnění pak je vstup ve směru gapu. Stop loss je pod vytvořeným FVG nebo posledním low v případě obchodu long, nebo nad posledním FVG nebo high v případě obchodu short. Take profit je pak většinou high daného dne (u obchodu long) nebo low daného dne (u obchodu short). Tímto tato strategie umožňuje dosahování vysokého poměru zisku vůči riziku i při intradenním obchodování, což je její hlavní výhoda.

4. Někdy může dojít ke vstupu i když k vyplnění FVG na 5minutovém nebo 1minutovém grafu nedojde. V tom případě je nutné zajistit to, aby obchod nabízel potenciál RRR minimálně 1:2, tedy jednotku risku vůči dvěma jednotkám potenciálního zisku.

Ukážeme si to na následujícím teoretickém příkladě, kde máme na grafu č. 6 pár GBP/USD:


Graf č.6: Pár GBP/USD na 1H časovém rámci

Postup:

1. Identifikujeme na H1 grafu úrovně, kde je likvidita.

2. Čekáme na výběr likvidity, což se v grafu projeví tak, že dojde k proražení dané úrovně.

3. Pak čekáme na vytvoření falešného breaku (FB). Ten je potvrzen na nižším časovém rámci pomocí FVG, jak vidíme dále.


Graf č.7: Měnový pár GBP/USD na 5minutovém časovém rámci

Jakmile se vytvoří první býčí FVG, je ideální počkat na jeho vyplnění a teprve poté vstoupit long. Někdy ovšem k vyplnění FVG nedojde, tak jako tomu je v tomto případě. Alternativně je proto možné vstoupit long již po vytvoření FVG, ovšem podmínkou je, aby byl prostor k pozitivnímu poměru RRR minimálně 1:2.

Pokud tedy v našem případě trader umístí stop loss pod vytvořený první býčí FVG, tak v tomto případě by k nejbližšímu vrcholu z 5minutového grafu (Take profit 1) by obchod dal zisk téměř 3R. Pokud by ho držel až do výběru likvidity, která byla určena z H1 grafu (Take profit 2), obchod by dal zisk 6R.

Výhody a nevýhody této strategie

Dosahování vysokých R je jednou z výhod této strategie. Samozřejmě, je to vykoupeno tím, že trader bude mít vyšší počet ztrátových obchodů, což může být náročné. Každá strategie má svoje výhody i nevýhody. To, jestli daná strategie a její parametry bude traderovi vyhovovat, to je pak potřeba zkoušet na demu a testovat.

Osvojte si základní principy obchodování pomocí SMC s ebookem od Purple Trading

 STÁHNOUT ZDARMA

CFD (Rozdílové smlouvy) jsou složité nástroje, u kterých je vysoké riziko rychlé ztráty peněz v důsledku pákového efektu. U 67,90 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD (rozdílovými smlouvami) u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých prostředků. Obchodování s cizími měnami na marži s sebou nese vysokou míru rizika a nemusí být vhodné pro všechny investory. Vysoká míra pákového efektu může působit ve váš prospěch, ale i neprospěch. Než se rozhodnete obchodovat foreign exchange , měli byste pečlivě zvážit své investiční cíle, úroveň zkušeností a ochotu riskovat. Existuje možnost, že byste mohli přijít o část nebo celou svou počáteční investici, a proto byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit. Měli byste si být vědomi všech rizik spojených s obchodováním foreign exchange a v případě pochybností byste měli požádat o radu nezávislého finančního poradce. Veškeré názory, zprávy, výzkumy, analýzy, ceny nebo jiné informace obsažené v tomto dokumentu jsou poskytovány jako obecné informace k trhu a nepředstavují investiční poradenství. Společnost L.F. Investment Limited nepřebírá odpovědnost za jakoukoli ztrátu nebo škodu, zejména včetně ušlého zisku, které mohou přímo nebo nepřímo vzniknout v důsledku toho, že použijete nebo se spolehnete na tyto informace. Purple Trading je kyperská národní ochranná známka (č. 85981), národní ochranná známka Spojeného království (č. UK00003696619) a ochranná známka Evropské unie (č. 018332329) vlastněná a používaná společností L.F. Investment Limited, 11, Louki Akrita, CY-4044 Lemesos, Kypr, licencovanou kyperskou investiční společností regulovanou institucí CySEC, s licencí č. 271/15.

Klíčová slova: Peníze | EUR/USD | GBP/USD | AUD/USD | NZD/USD | Kypr | Daně | Rizika | Bod | CFD | DAX | Demo účet | ECB | Fair Value | Foreign Exchange | Gap | Grafy | High | Indikátor | Likvidita | Long | Low | Měnový pár | Obchodník | RRR | Riziko | Short | Smart money | Support | Take Profit | Trader | Trading | EUR | USD | NZD | AUD | GBP | Obchodování | Zisk | Zkušenosti | Jak obchodovat | Obchodovat | Investiční společnosti | Investovat | Volatilní | Analýzy | Cena | Exchange | Graf | Investiční | Investiční poradenství | Obchodování s CFD | Zprávy | Investment | Ztráty | CySEC | Měnový pár GBP/USD | Purple Trading | Obchodování s cizími měnami | L.F. Investment Limited | Rozdílové smlouvy | Obchodování na demo účtu | Obchod | Vysoké riziko | Míra | FB | První obchod | Poradenství | IHNED | L.F. Investment | Pochybnosti | Obchody | Medvědi | Bez rizika | Vývoj | Popis strategie | Signál | Potenciál | Poradce | Ztrátové obchody | Investovat peníze | JDE | Unie | Ceny | Výzkumy | Signál ke vstupu | Proražení | Riziko ztráty | Cíle | Společnosti | Společnost | TIM | | Investiční cíle | SMC | CFD (Rozdílové smlouvy) | Ztráty peněz | Časové rámce | Price Value Gap | Vybrání likvidity | Vybírání likvidity | Potvrzení vstupu | Výběr likvidity | Fair Value Gap | FVG | Value Gap | Purple Gap | Imbalance | Praktické ukázky | Co je Fair Value Gap | Výhody | Jak obchodovat podle Smart Money konceptu | Jak vypadá vybírání likvidity | Trading pomocí Fair Value Gapů | Obchodování s pomocí Fair Value Gapů | Co je Fair Value Gap? | Fair Value Gapy | Medvědí FVG | Purple Gap indikátor | Gap indikátor | Obchodování FVG | SMC strategie | FVG pomocí SMC | FVG pomocí SMC strategie | Obchodování FVG pomocí SMC | Ukázky SMC obchodů | Praktické ukázky SMC | Ukázky SMC | Býčí FVG | Kde je likvidita | Základní principy obchodování | Principy obchodování | Obchodování pomocí SMC |
Sdílení článku: 
   

 

Související články

    C:\fakepath\Fair-Value-Gap-18022023-webinar2.jpg
    Fair Value Gap: Klíč k Odhalení Skrytých Příležitostí na Trzích
    Fair Value Gap (FVG) je jedním ze stěžejních úkazů na grafu, který by měli znát všichni techničtí, ale i fundamentální obchodníci. Stojí na něm totiž mnoho obchodních strategií. Dnes si proto krátce FVG představíme a doporučíme vám bezplatný webinář od Purple Trading, na kterém si ukážeme také vhodné obchodní strategie, které s FVG pracují.
    C:\fakepath\trading-strategie-22012024.jpg
    3 obchodní strategie pro rok 2024
    Letošní rok očekáváme mnoho obchodních příležitostí. Pokud je chcete zobchodovat co nejefektivněji, budete potřebovat zvolit vhodnou strategii. V tomto článku najdete hned tři takové, které lze navíc použít na jakýkoliv trh.
    C:\fakepath\likvidita-17122023-uvod.jpg
    Smart Money a koncept výběru likvidity
    Stalo se vám někdy, že vás trh vybral na stop-lossu? Tak právě v ten moment jste se stali potravou pro velké hráče. Pokud chcete být v tradingu opravdu úspěšní, musíte se naučit vnímat trh optikou likvidity a těmto situacím se vyhnout. Jak na to si ukážeme v dnešním článku.
    wrb-skryty-gap-1-2.png
    Price Action: WRB analýza
    V dnešním vzdělávacím článku se podíváme na přístup Price Action, se kterým přišel už v roce 1980 kanadský obchodník M.A. Perry, který na světových diskuzních fórech vystupuje rovněž pod přezdívkami NihabaAshi nebo wrbtrader. Tento obchodník je doslova král Price Action, obchodování na plný úvazek se věnuje přes 20 let. M.A. Perry se věnuje čisté Price Action na bázi intradenního, swingového či pozičního obchodování. V jeho obchodním přístupu nenajdete žádné indikátory, naopak se soustředí na analýzu volatility, tržní cykly, supporty, rezistence nebo psychologické aspekty obchodování.

Čtěte více

  • Fair Value Gap: Klíč k Odhalení Skrytých Příležitostí na Trzích
    Fair Value Gap (FVG) je jedním ze stěžejních úkazů na grafu, který by měli znát všichni techničtí, ale i fundamentální obchodníci. Stojí na něm totiž mnoho obchodních strategií. Dnes si proto krátce FVG představíme a doporučíme vám bezplatný webinář od Purple Trading, na kterém si ukážeme také vhodné obchodní strategie, které s FVG pracují.
  • ICT trading - Smart Money strategie (1. díl)
    ICT obchodování a Smart Money koncept patří momentálně k nejoblíbenějším a nejvíce sledovaným trading strategiím současnosti. Hlavně tedy v zahraničí. A proto jsme se rozhodli začít zcela nový a rozsáhlý seriál, ve kterém vám postupně představíme kompletně vše o tomto způsobu obchodování. Můžete se tedy těšit na opravdu detailní a propracované články, ve kterých vás vše naučíme. Připravte se tedy na vzrušující pohled do světa tradingu, který překročí hranice konvenčních strategií. Za zkratkou ICT se skrývá autor tohoto obchodního přístupu - Inner Circle Trader. ICT je metodologie založená výhradně na cenové akci, tedy Price Action. Pojďme na to!
  • Pokročilá struktura Price Action (5. díl)
    V minulé kapitole jsme si rozebrali základní strukturu PA (Price Action) a to, jak ji správně chápat, jelikož spousta obchodníků s tím má problém. Pokud jste si minulou kapitolu o základní struktuře PA nepřečetli, tak si ji nejprve přečtěte, než začnete číst tuto, jelikož byste nemuseli pochopit určité pojmy a obě kapitoly budou na sebe navázány.
  • Price Action: WRB analýza
    V dnešním vzdělávacím článku se podíváme na přístup Price Action, se kterým přišel už v roce 1980 kanadský obchodník M.A. Perry, který na světových diskuzních fórech vystupuje rovněž pod přezdívkami NihabaAshi nebo wrbtrader. Tento obchodník je doslova král Price Action, obchodování na plný úvazek se věnuje přes 20 let. M.A. Perry se věnuje čisté Price Action na bázi intradenního, swingového či pozičního obchodování. V jeho obchodním přístupu nenajdete žádné indikátory, naopak se soustředí na analýzu volatility, tržní cykly, supporty, rezistence nebo psychologické aspekty obchodování.
  • Smart Money a koncept výběru likvidity
    Stalo se vám někdy, že vás trh vybral na stop-lossu? Tak právě v ten moment jste se stali potravou pro velké hráče. Pokud chcete být v tradingu opravdu úspěšní, musíte se naučit vnímat trh optikou likvidity a těmto situacím se vyhnout. Jak na to si ukážeme v dnešním článku.
  • Smart Money Concepts (SMC) - obchodování podle velkých hráčů (2. díl)
    V minulém dílu jsme si rozebrali úvod do ICT (Inner Circle Trader) konceptu a v dnešním díle si rozebereme trochu odlišný styl, tedy SMC (Smart Money Concepts). Oba koncepty jsou postaveny na vnímání likvidity na trhu, nicméně se trochu liší v různých otázkách a každý z nich má své výhody i nevýhody oproti druhému. Každopádně pokud se chystáte věnovat strategiím na bázi likvidity, je nutné znát ICT i SMC.
  • Smart Money trading - Rozdíl mezi ICT a SMC koncepty (3. díl)
    V předchozích kapitolách jsme si popsali, co to je ICT (Inner Circle Trader) a SMC (Smart Money Concept). Tyto koncepty jsou oba postaveny na likviditě trhu, nicméně dokázali byste říct, jaké jsou mezi nimi rozdíly? I když jsou oba koncepty postaveny na stejné věci a logice, tak jsou tam malé rozdíly, proto se na to tedy pojďme podívat a více si rozebrat jednotlivé rozdíly mezi oběma koncepty. Rozdílů mezi oběma koncepty upřímně není mnoho, nicméně jsou dost důležité v kontextu celkové strategie a pohledu na trhy a trading.
  • Základní struktura Price Action (4. díl)
    V minulých kapitolách jsme si popsali, co je to ICT, SMC a rozdíly mezi nimi. Doposud všechny kapitoly byly teoretické, abychom pochopili souvislostí mezi teorií a praxí, na kterou se budeme zaměřovat dnes, jelikož dneškem začínají především praktické ukázky a popisy jednotlivých konfluencí, které se v ICT a SMC dost využívají. Zároveň je nutné poznamenat, že dost z těchto konfluencí je na internetu zdarma, každopádně ne všichni je chápou správně a proto se ve velké míře spousta lektorů dopouští chyb i v tak základní věci jako je struktura price action, kterou budeme dnes probírat. Kapitoly o struktuře si rozdělíme na dvě části, přičemž dnes si ukážeme základní strukturu a v další kapitole si tuto základní strukturu doplníme pokročilou interní strukturou, kterou většina lidí ani nepoužívá. První se ale jen trochu podíváme na pojem price action a koncept struktura trhu.
  • 3 obchodní strategie pro rok 2024
    Letošní rok očekáváme mnoho obchodních příležitostí. Pokud je chcete zobchodovat co nejefektivněji, budete potřebovat zvolit vhodnou strategii. V tomto článku najdete hned tři takové, které lze navíc použít na jakýkoliv trh.

 


Diskuse ke článku

Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster srovnani