Neděle 02. června 2024 23:38
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
FTMO král

Zahraniční investoři

C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Zahraniční investoři drželi 34,45 pct. dluhopisů ČR

30.04.2024 Zahraniční investoři drželi na konci prvního čtvrtletí 34,45 procenta českých státních dluhopisů. Hodnota těchto obligací byla víc než bilion korun, vyplývá ze statistik, které dnes zveřejnilo ministerstvo financí. Od začátku roku podíl zahraničních držitelů českých dluhopisů mírně klesl z tehdejších 35,4 procenta, ve srovnání s předchozími dvěma roky ale zůstává stále nadprůměrný.
img

Vysoké úroky povzbuzují ekonomiku, soudí někteří američtí finančníci i ekonomové. Mezinárodní měnový fond ovšem varuje před dopady „vývozu dluhu“ USA

22.04.2024 Mezinárodní měnový fond (MMF) se v minulém týdnu nezvykle ostře pustil do Spojených států. Vadí mu jejich rozhazovačnost. Ta jim prý sice dopomáhá k impresivnímu ekonomickému růstu, leč není dlouhodobě udržitelná. Přílišné výdaje Washingtonu mohou podle MMF celosvětově opětovně zvýšit inflaci a ohrozit rozpočtovou a finanční stabilitu. Jinými slovy, hrozí, že za velké americké dluhy nakonec zaplatíme všichni – ať už krizemi či pořádnou inflací.
img

„Ekonomové to mají blbě“; vyšší úrokové sazby ve skutečnosti povzbuzují ekonomický růst, začíná si převratně myslet část Wall Street

21.04.2024 Vyšší úrokové sazby povzbuzují ekonomický růst. Za takový výrok se klidně může nebohý student ekonomické vysoké školy dočkat i vyhazovu od zkoušky. Nicméně právě s takovou ideou si nyní pohrává rozšiřující se okruh slovutných finančníků nejen z Wall Street.
img

HK.cash po údajích z Číny klesá o téměř 1 %

16.04.2024 Konflikt na Blízkém východě a poklesy na Wall Street poněkud odvedly pozornost trhů od tématu čínských indexů, které opět zpochybňují růstový trend. Údaje z Číny dnes investoři přijali negativně. Index Hang Seng v hotovostní seanci klesl o více než 2 % a futures kontrakty aktuálně zaznamenávají pokles o téměř 1,2 %. Ačkoli údaje o HDP překvapily pozitivně a investice v městských oblastech rostly rychleji, než se očekávalo, průmyslová výroba a maloobchodní tržby se ukázaly být výrazným zklamáním. Trh na tyto údaje reagoval negativně, protože oba ukazatele se zdají být rozhodující z hlediska síly spotřebitelů a poptávky po čínských výrobcích.
img

Česko je zpět na inflačním cíli, koruna je však nejslabší za poslední dva roky

28.03.2024 Zdá se, že Česká republika má nepříjemnou inflační epizodu za sebou. V únoru se tuzemská inflace dokonce vrátila na hodnotu, kterou cíluje Česká národní banka. Na poměrně pozitivní zprávy ale adekvátně nereaguje kurs koruny vůči euru nebo dolaru. Jak je to možné?
C:\fakepath\Nikkei.jpg

Japonský index Nikkei 225 pokořil hranici 40.000 bodů

04.03.2024 Hlavní index tokijské akciové burzy Nikkei 225 dnes poprvé překonal hranici 40.000 bodů. Obchodování uzavřel s nárůstem o 0,50 procenta na 40.109,23 bodu. Od začátku letošního roku si tak připisuje zhruba 20 procent.
img

Vzestupný trend na páru USD/JPY skončil

27.02.2024 Někdy nemusíte čekat na signály z Ameriky, aby se vám všechno obrátilo vzhůru nohama,. Zveřejnění silnějších údajů o inflaci v Japonsku umožnilo medvědům páru USD/JPY převzít iniciativu. Pár je připraven klesnout pod psychologicky významnou úroveň 150, protože hedgeové fondy uvolňují své maximální čisté shorty proti jenu od poloviny roku 2022.
C:\fakepath\cnb8.jpeg

ČNB bude při dalším zasedání zohledňovat kurz české koruny

16.02.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) bude při dalším snižování úrokových sazeb zohledňovat i vývoj kurzu koruny. Při výrazném oslabení měny by mohla pokles sazeb přibrzdit nebo i zastavit. Vyplývá to ze záznamu z posledního jednání bankovní rady o nastavení sazeb v minulém týdnu. ČNB před týdnem snížila základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 6,25 procenta, což podpořilo šest ze sedmi členů. Viceguvernér Jan Frait navrhoval pokles o 0,75 procentního bodu, uvádí záznam.
C:\fakepath\trader-31012024-41-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.01.2024 1) Ruská centrální banka přestane zveřejňovat podrobné informace, které se týkají její měnové politiky. Oznámení o změnách základní úrokové sazby tak budou napříště jen stručná, uvedla v úterý banka. Polský deník Rzeczpospolita hodnotí toto rozhodnutí jako další krok k tomu, aby se omezil přístup k údajům o ruské ekonomice.
C:\fakepath\ceska koruna6.jpg

Zahraniční investoři poprvé drželi státní dluhopisy ČR za víc než bilion Kč

31.01.2024 Zahraniční investoři na konci roku 2023 poprvé drželi české státní dluhopisy v hodnotě víc než bilion korun. Jejich podíl na všech vydaných dluhopisech vzrostl na 35,4 procenta, na konci září byl 28,79 procenta, vyplývá z údajů, které dnes zveřejnilo ministerstvo financí. Hlavní ekonom České bankovní asociace Jakub Seidler ale upozornil, že výkyv na konci roku byl jednorázový, způsobily ho operace mezi českými bankami a jejich zahraničními matkami.
C:\fakepath\Tokio-TSE.jpg

Tokijská burza bude po firmách chtít, aby zveřejňovaly výsledky i v angličtině

17.01.2024 Tokijská burza cenných papírů (TSE) bude po firmách z hlavního trhu chtít, aby zveřejňovaly hospodářské výsledky a všechny informace důležité pro investory také v angličtině. Doufá, že tak přiláká více zahraničních investorů. S odkazem na dokument, který dnes burza předložila svému reformnímu výboru, o tom informuje agentura Reuters.
img

Ranní shrnutí (11.01.2024)

11.01.2024 Očekávané rozhodnutí SEC se ukázalo jako příznivé pro Bitcoin, protože regulační orgán povolil žádosti fondů, které se ucházejí o spotové ETF na Bitcoin, ale cena největší kryptoměny nedokázala udržet reakci směrem vzhůru kolem 47 000 USD a nyní sklouzla zpět do oblasti 45 700 USD.
C:\fakepath\cesko-2023.png

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2023

31.12.2023 Výběr nejdůležitějších ekonomických událostí roku 2023 v ČR:
C:\fakepath\Cina.jpg

Akcie nejziskovějších čínských firem posílily nejvíce za pět měsíců

28.12.2023 Akcie největších a nejziskovějších čínských firem zvaných blue chips dnes posílily nejvíce za uplynulých pět měsíců. Těží ze silného přílivu zahraničních investorů, které láká jejich nízké ohodnocení a politická očekávání. Hlavní index čínských akcií CSI 300, jenž zahrnuje akcie 300 firem na burzách v Šanghaji a Šen-čenu, přidal 2,3 procenta na 3414,54 bodu, což je největší jednodenní zisk od 25. července.
img

Přijme Argentina bitcoin jako zákonné platidlo?

21.11.2023 Zvolení Javiera Mileiho argentinským prezidentem vyvolalo v bitcoinové komunitě intenzivní debatu o možném přijetí BTC jako zákonného platidla. Samson Mow, generální ředitel společnosti Jan3 a klíčový hráč v oblasti přijetí Bitcoinu národními státy, nyní nabąídl zasvěcenou analýzu této záležitosti.
C:\fakepath\trader-31102023-36-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.10.2023 1) Zahraniční investoři drželi na konci třetího čtvrtletí české státní dluhopisy v rekordním objemu 847,1 miliardy korun. Představovalo to 28,79 procenta všech vydaných státních dluhopisů České republiky. Celkové zadlužení Česka prostřednictvím dluhopisů dosáhlo ke konci září 2,94 bilionu korun, vyplývá z údajů, které dnes zveřejnilo ministerstvo financí.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Zahraniční investoři drželi ke konci září rekordní objem dluhopisů ČR

31.10.2023 Zahraniční investoři drželi na konci třetího čtvrtletí české státní dluhopisy v rekordním objemu 847,1 miliardy korun. Představovalo to 28,79 procenta všech vydaných státních dluhopisů České republiky. Celkové zadlužení Česka prostřednictvím dluhopisů dosáhlo ke konci září 2,94 bilionu korun, vyplývá z údajů, které dnes zveřejnilo ministerstvo financí.
img

Zlato na svém čtyřtýdenním maximu

18.10.2023 Zlato, které je často považováno za bezpečný investiční přístav, dnes dosáhlo svého čtyřtýdenního maxima. V uplynulém týdnu se také oddělilo od svého tradičního konkurenta - výnosů amerických státních dluhopisů. Tato dvě aktiva mají většinou negativní korelaci, protože vyšší výnosy často odrazují investory od zlata, které neposkytuje žádný výnos, a směřují k americkým státním dluhopisům. Toto kvazi-bezrizikové aktivum v současné době nabízí výnos nad 4,8 % p.a.
C:\fakepath\Polsko.jpg

Analytici: Posilující polský zlotý zdražuje Čechům nákupy v Polsku

17.10.2023 Polský zlotý, který posiluje díky výsledkům polských parlamentních voleb, zdražuje Čechům nákupy potravin či paliv v Polsku. Zlotý lze nyní koupit za 5,56 koruny, zatímco před zveřejněním výsledků voleb se kurz pohyboval o 11 haléřů za zlotý méně. ČTK to řekl analytik společnosti XTB Tomáš Cverna.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Ekonomové očekávají další globální dopady konfliktu Izraele a Hamásu

16.10.2023 Ekonomové vyhlížejí další globální dopady konfliktu Izraele a hnutí Hamás. Čekají, zda se situace přenese i do jiných zemí, což by mohlo vést k dalšímu růstu cen ropy a odlivu kapitálu do bezpečných aktiv, napsala včera agentura Reuters. Izrael se připravuje na pozemní útok v Pásmu Gazy, kterou ovládaná radikální islamistické hnutí Hamás. Civilisty vyzval, aby se stáhli na jih pásma.
C:\fakepath\ceska koruna5.jpg

Analytici: Volby v Polsku v ČR ovlivní kurz koruny a ceny pohonných hmot

15.10.2023 Výsledky nedělních polských voleb ovlivní zejména kurz koruny a ceny pohonných hmot. V polském pohraničí by mohly po volbách zdražit. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Aktuální cena benzinu i nafty se v Polsku pohybuje kolem 32 korun za litr, což je téměř o osm korun méně než v Česku. Takové ceny jsou podle analytiků dlouhodobě neudržitelné.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 25.09.2023

25.09.2023 Včerejší týden ukázal poklesový trend. S&P 500 odepsal 2,9 % a nachází se tak na nejslabší úrovni od začátku června. Výkonnost Stoxx Europe 600 dosáhla -1,9 %. VIX s ohledem na výprodeje vystoupal na 17 bodů. Hlavním poklesovým faktorem je zasedání Fedu a jeho politika higher for longer. Investoři se domnívají, že delší období vyšších sazeb mohou firmy již pocítit. Doposud americké firmy nepociťovaly akutní problémy s refinancováním svých dluhů, v roce 2024 se však setkáme se značnou potřebou korporací refinancovat své závazky. Podle našeho názoru zůstávají rizika stále nakloněna směrem dolů.
img

Čínské indexy se zotavují ze ztrát v euforii 📈 CHN roste o 4,1 %

22.09.2023 Futures kontrakty na čínské indexy se zotavují po optimistických komentářích od UBS a Goldman Sachs o rozhořčeném čínském hospodářství a ocenění akcií. CHN.cash získává téměř 3,8 % oproti 3% rally HK.cash.
C:\fakepath\trader-28082023-10-zm.jpg

Čína snížila daň z obchodování s akciemi, aby podpořila trh

28.08.2023 Čína poprvé od roku 2008 snížila poplatek z obchodů s akciemi a zavázala se zpomalit tempo primárních nabídek akcií (IPO). S odkazem na dnešní krátké sdělení čínského ministerstva financí a Čínské komise pro regulaci cenných papírů o tom informují tiskové agentury. Dílčí informace se v médiích objevily už v pátek. Je to součást nových opatření, která mají přilákat investory zpět na akciový trh.
img

Vysoký odliv peněz z Číny, medvědí očekávání Morgan Stanley 📉HK.cash ztrácí 0,5

25.08.2023 Podle zdrojů agentury Reuters plánují čínské úřady snížit daň z obchodování s akciemi až o 50 %, což by podpořilo místní trh a zájem o strádající akciový trh. Rozhodnutí by mohlo padnout každým dnem; ministerstvo financí vedené Státní radou předložilo návrh kabinetu na začátku srpna. Analytici však pochybují, zda to indexům skutečně pomůže. Společnost Morgan Stanley snížila v červnu 2024 očekávání pro index MSCI China o 14 % s odkazem na příliš vysoké ocenění společností v souvislosti s nižšími očekáváními zisků v letošním roce, nejistotou na trhu nemovitostí a ukončenou podporou ekonomiky ze strany PBoC.
C:\fakepath\turecka lira.jpg

Turecká centrální banka nečekaně zvýšila základní úrokovou sazbu na 25 procent

24.08.2023 Turecká centrální banka nečekaně výrazně zpřísnila svou měnovou politiku. Základní úrokovou sazbu zvýšila o 7,50 procentního bodu na 25 procent, maximum od ledna 2004. Oznámila to ve svém dnešním sdělení. Zemi se nedaří zkrotit vysokou inflaci, která se v červenci dostala k 50 procentům.
C:\fakepath\ceska koruna-4.jpeg

Zahraniční investoři drželi v pololetí rekordní objem státních dluhopisů ČR

31.07.2023 Zahraniční investoři drželi ke konci pololetí rekordní objem českých státních dluhopisů, dosahoval 798,5 miliardy korun. Jejich podíl na všech vydaných státních dluhopisech činil 27,84 procenta, dlouhodobě je stabilní. Celkové zadlužení Česka prostřednictvím dluhopisů dosahovalo v pololetí 2,87 bilionu korun. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo ministerstvo financí. Největší objem českých dluhopisů dosud drželi zahraniční investoři ke konci března 2022, bylo to 785,9 miliardy korun
C:\fakepath\trader-31072023-33-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.07.2023 1) Zahraniční investoři drželi ke konci pololetí rekordní objem českých státních dluhopisů, dosahoval 798,5 miliardy korun. Jejich podíl na všech vydaných státních dluhopisech činil 27,84 procenta, dlouhodobě je stabilní. Celkové zadlužení Česka prostřednictvím dluhopisů dosahovalo v pololetí 2,87 bilionu korun. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo ministerstvo financí. Největší objem českých dluhopisů dosud drželi zahraniční investoři ke konci března 2022, bylo to 785,9 miliardy korun.
img

Ranní shrnutí (14.06.2023)

14.06.2023 Indexy z Asie a Tichomoří se dnes obchodovaly smíšeně. Nikkei si připsal 0,1 %, zatímco Kospi se obchodoval o 0,5 % níže. Indexy z Číny se rovněž obchodovaly níže o 0,4 %. Hongkongské akcie zaznamenaly mírný pokles, což vedlo k diskusím o nezbytném stimulu k oživení ekonomiky.
C:\fakepath\recko vlajky eu.jpg

Řecké akcie za rok zpevnily o 40 procent, vzpruhou je i volební neúspěch levice

24.05.2023 Řecké akcie za poslední rok výrazně zpevnily a země se podle analytiků postupně zbavuje nálepky problémového dítěte Evropy. Investoři v posledních dnech také vítají, že v parlamentních volbách o víkendu neuspěly levicové strany, takže nehrozí, že by po opakovaných volbách předběžně plánovaných na červen vznikla koalice mnoha stran. Očekává se tak, že dál bude vládnout liberálně-konzervativní Nová demokracie (ND) současného premiéra Kyriakose Mitsotakise, napsal server americké televize CNBC.
C:\fakepath\forex-22052023.jpg

Měny střední a východní Evropy obracejí trend

22.05.2023 Spojené státy stahují v posledních týdnech kapitál z celého světa. Nízká místní nezaměstnanost a setrvačná jádrová inflace podporují slova představitelů americké centrální banky (Fed), že úrokové sazby zůstanou na aktuální úrovni 5,00 – 5,25 % ještě dlouho. Americké dluhopisové výnosy rostou a nabízejí za dnešních směnných kurzů zajímavější poměr ceny a rizika než české, polské nebo maďarské papíry.
C:\fakepath\Nikkei.jpg

Japonský akciový index Nikkei znovu vystoupal nejvýš od roku 1990

19.05.2023 Hlavní index tokijské burzy Nikkei dnes vzrostl sedmý den po sobě a vystoupal nejvýš od roku 1990. V závěru přidal 0,77 procenta na 30.808,35 bodu. Japonským akciím pomáhá souhra příznivých faktorů od dobrých zisků firem přes ekonomiku vykazující známky oživení až po optimismus ohledně dohody o americkém dluhovém stropu.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Zahraniční investoři drží rekordní objem českých státních dluhopisů

28.04.2023 Zahraniční investoři drželi ke konci prvního čtvrtletí rekordní objem českých státních dluhopisů, dosahoval 785,9 miliardy korun. Jejich podíl na všech vydaných českých dluhopisech činil 27,97 procenta, od konce roku 2022 se zvýšil o 1,22 procentního bodu. Celkové zadlužení Česka prostřednictvím dluhopisů dosahuje 2,8 bilionu korun. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo ministerstvo financí.
C:\fakepath\trader-10022023-50-zm.jpg

Pokud koruna zůstane silná, tržby exportérům klesnou o 210 mld. korun

10.02.2023 Pokud koruna vůči euru zůstane nadále silná, exportérům by tržby proti loňsku mohly klesnout zhruba o 210 miliard korun, přičemž řada z nich by již generovala ztrátu. Na dotaz ČTK to dnes sdělil místopředseda Asociace exportérů Otto Daněk. V porovnání s rokem 2021 by propad tržeb dosáhl dokonce zhruba 470 miliard korun, doplnil. Loni export z Česka překonal hranici 4,47 bilionu Kč.
C:\fakepath\trader-31012023-28-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.01.2023 1) Zahraniční investoři drží 26,75 procenta českých státních dluhopisů. Proti konci roku 2021 se tento podíl zvýšil o 0,22 procentního bodu, je ale nižší než po většinu loňského roku. V absolutním vyjádření drží zahraniční investoři české dluhopisy za 698,3 miliardy korun. Celkové zadlužení Česka prostřednictvím dluhopisů je 2,6 bilionu korun. Vyplývá to z údajů ke konci prosince, které dnes zveřejnilo ministerstvo financí.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Zahraniční investoři drží 26,75 procenta českých státních dluhopisů

31.01.2023 Zahraniční investoři drží 26,75 procenta českých státních dluhopisů. Proti konci roku 2021 se tento podíl zvýšil o 0,22 procentního bodu, je ale nižší než po většinu loňského roku. V absolutním vyjádření drží zahraniční investoři české dluhopisy za 698,3 miliardy korun. Celkové zadlužení Česka prostřednictvím dluhopisů je 2,6 bilionu korun. Vyplývá to z údajů ke konci prosince, které dnes zveřejnilo ministerstvo financí.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Analytici: Vítězství Pavla může pomoci vládě, ale vliv na ekonomiku je malý

29.01.2023 Zvoleného prezidenta Petra Pavla by mohli zahraniční investoři vnímat jako garanta prozápadního ukotvení země. V domácí ekonomice ale je vliv prezidenta omezený. Pro vládu by mohla být výhoda, že nebude muset prezidenta přehlasovávat, shodují se analytici oslovení ČTK. Upozorňují, že Pavel nemá podnikatelské zájmy, které by mohl z pozice prezidenta prosazovat.
C:\fakepath\dedek-25012023-2.jpg

FXstreet.cz přináší rozhovor s členem bankovní rady ČNB Oldřichem Dědkem

25.01.2023 Tradingový portál FXstreet.cz přináší další rozsáhlý rozhovor, tentokrát s končícím členem bankovní rady ČNB. V rozhovoru jsme si povídali o tom, co pomáhá držet silnou českou korunu i bez intervencí ČNB, jaká jsou inflační očekávání v tuzemské ekonomice nebo jak moc jsou v Česku předražené nemovitosti. Řeč přišla také na to, co centrální banka sleduje především a za jakých okolností by bylo potřeba ještě zvýšit úrokové sazby nebo zda bychom s eurem měli nižší nebo vyšší inflaci. Profesor Dědek také prozradil, čemu se hodlá věnovat po skončení svého mandátu v bankovní radě.
C:\fakepath\Babis-Pavel.png

Ekonomický přístup Pavla i Babiše bude dost odlišný, míní ekonomové

15.01.2023 Ekonomické působení kandidátů, kteří postoupili do druhého kola prezidentských voleb, se bude zřejmě výrazně lišit, myslí si ekonomové oslovení ČTK. To by se podle nich mělo projevit na domácí i zahraniční scéně. Zatímco od Petra Pavla očekávají spíše prozápadní působení v cizině a umírněnější roli na domácí scéně, v případě Andreje Babiše počítají s ostrými postoji vůči současné vládě a také s otevřenějším přístupem například k Rusku nebo Číně. Upozorňují také na jejich odlišné názory na působení centrální banky, ale rovněž na omezené pravomoci prezidenta.
C:\fakepath\cinsky juan.jpg

Průzkum: Investice z USA a Evropy do Číny často směřují přes daňové ráje

05.01.2023 Americké a evropské investice do Číny z velké části směřovaly přes firmy v daňových rájích, které si tam zřídily čínské podniky. Zahraniční napojení na čínská aktiva je tak zřejmě mnohem větší, než zaznamenávají oficiální statistiky. Vyplývá to z průzkumu, na který upozornila agentura Bloomberg. Investoři z USA a Evropy na konci roku 2020 vlastnili akcie a dluhopisy za 1,4 bilionu USD (31,7 bilionu Kč), které vydaly firmy z daňových rájů pod kontrolou čínských společností, jako je Alibaba Group a Tencent.
img

Investičním ternem roku 2023 má být Čína. Pokud tedy zvládne nezřízené promořování, do něhož se nyní nově pouští a které v rámci náhlé otočky nahrazuje drakonické covidové restrikce

13.12.2022 Investoři, kteří se chystají vrátit na akciové trhy, by měli zase o něco více zpozornět. Celosvětová inflace má totiž podle všeho svůj vrchol již za sebou. I když i v roce 2023 setrvá ve výšinách, svůj sestup z maxima několika uplynulých desetiletí již zahájila. Podle odhadu Bloombergu činila v letošním třetím čtvrtletí meziročně 9,8 procenta – což je právě ono maximum za posledních několik dekád –, zatímco v posledních třech měsících letoška to bude nejspíše jen 9,5 procenta. V příštím roce pak 5,3 procenta.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Atomico: Hodnota evropských technologických firem letos klesla o 400 miliard USD

07.12.2022 Souhrnná hodnota všech soukromých i veřejně obchodovaných technologických firem z Evropy letos klesla o více než 400 miliard dolarů a nyní se pohybuje kolem 2,7 bilionu USD (62,8 bilionu Kč). Ve své výroční zprávě o stavu evropského technologického odvětví to dnes uvedla společnost rozvojového a rizikového kapitálu Atomico. Na vrcholu byla hodnota těchto firem koncem loňského roku, kdy činila zhruba 3,1 bilionu dolarů.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Zahraniční investoři drží 28,1 procenta českých státních dluhopisů

31.10.2022 Zahraniční investoři drží 28,1 procenta českých státních dluhopisů. Od konce loňského roku se tento podíl zvýšil o 1,6 procentního bodu. V absolutním vyjádření drží zahraniční investoři české dluhopisy za 741,2 miliardy korun, což je nejvyšší objem za pět let. Celkové zadlužení Česka prostřednictvím dluhopisů je 2,63 bilionu korun. Vyplývá to z údajů ke konci září, které dnes zveřejnilo ministerstvo financí.
img

Zahraniční investoři rychle opouštějí čínské akcie

25.10.2022 Zahraniční investoři se chystají vůbec poprvé v tomto roce začít prodávat čínské akcie, protože obavy z nedostatku podpory z kongresu komunistické strany a obnovení politiky nulového covidu děsí trhy.
C:\fakepath\česká burza.jpeg

Analytici: Vývoj českých akcií bude záviset na parametrech tzv. windfall daně

24.10.2022 Vývoj hlavních českých akcií, tedy společnosti ČEZ a bank, bude ve zbytku letošního roku záviset zejména na parametrech nastavení daně z mimořádných zisků (windfall tax), shodli se analytici, které dnes oslovila ČTK. Nejasnosti ohledně její finální podoby můžou podle nich způsobit odchod zahraničních investorů z burzy. Letos index pražské burzy PX ztratil přes 18 procent.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Ruský centrální depozitář podal u Soudního dvora EU žalobu kvůli sankcím

12.08.2022 Ruský Národní vypořádací depozitář (NRD) podal u Soudního dvora Evropské unie žalobu, ve které žádá zrušení sankcí. Ty na něj v červnu kvůli invazi ruských vojsk na Ukrajinu uvalila Evropská unie a jejich zavedení pak Rusku znemožnilo uhradit dluh zahraničním věřitelům. Informují o tom dnes tiskové agentury.
img

Rusko zakázalo západním firmám prodat podíl v energetických projektech a bankách

05.08.2022 Rusko zakázalo společnostem ze zemí, které Moskva označuje jako nikoli přátelské, do konce roku prodávat podíly v klíčových energetických projektech a bankách. Vyplývá to z dnes zveřejněného dekretu podepsaného prezidentem Vladimirem Putinem, na který upozornila agentura Reuters. Po začátku invaze Moskvy na Ukrajinu uvalily západní země a jejich spojenci včetně Japonska na Rusko řadu sankcí. Moskva reagovala mimo jiné tím, že brání zahraničním společnostem působícím v zemi, aby z Ruska odešly, a v některých případech zabavila jejich majetek.
C:\fakepath\trader-22072022-21-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.07.2022 1) Ruská centrální banka dnes snížila svou základní úrokovou sazbu o 1,5 procentního bodu na osm procent. To je výraznější snížení, než se předpokládalo. Snaží se tak podpořit ekonomiku, na kterou mají negativní dopady západní sankce. Banka zároveň předpověděla, že hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se v letošním roce sníží o čtyři až šest procent. Koncem dubna počítala s propadem o osm až deset procent.
img

Fidelity International: Těžká volba – odvrátit recesi, nebo porazit inflaci?

22.07.2022 Červnový příběh trhu je z oblasti pevných výnosů. Dluhopisy s vysokým výnosem klesly o téměř 7 %, zejména v důsledku širších spreadů. Po většinu letošního roku byly ztráty dluhopisů způsobeny růstem sazeb, přičemž ten se nyní projevuje v úvěrovém riziku, což signalizuje přesun pozornosti od inflace k růstu.
C:\fakepath\cina2.jpg

Zahraniční investoři už pět měsíců snižují objem dluhopisů Číny ve svém držení

22.07.2022 Zahraniční investoři v červnu již pátý měsíc za sebou snížili objem čínských dluhopisů ve svém držení. Odliv finančních prostředků z kdysi oblíbených obchodů je výsledkem zvýšeného geopolitického rizika a také zpomalování hospodářského růstu, uvedla agentura Reuters.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 20.06.2022

20.06.2022 Během minulého týdne burzy citelně oslabily. S&P 500 odepsal 5,8 %, což představuje nevýznamnější týdenní pokles od března 2020. Volatilita zůstává zvýšená (VIX na 31). Klíčovým faktorem je globální utahování měnové politiky – kromě Fedu zvyšovala sazby i BoE a překvapivě i Švýcarská centrální banka. Přestože Powell investory uklidňoval, hrozí, že reálně bude muset Fed udělat více. Tento týden bude bohatý na vyjádření amerických centrálních bankéřů (viz. tabulka).
C:\fakepath\USA-Rusko.jpg

Washington Rusku neprodloužil výjimku, která zemi umožnila splácet dluhopisy

25.05.2022 Spojené státy Rusku znemožnily další způsob, jak splácet závazky z mezinárodních dluhopisů, což by mohlo zemi přiblížit k platební neschopnosti. Americké ministerstvo financí oznámilo, že ukončí výjimku, která umožňovala americkým držitelům ruských dluhopisů přijímat platby. Rusko, které má jinak na splácení dluhů dostatek financí, už dalo najevo, že plánuje zpochybnit jakékoliv vyhlášení platební neschopnosti. Uvedla to agentura Reuters.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Podíl zahraničních investorů s českými dluhopisy během čtvrtletí stoupl

22.05.2022 Podíl zahraničních investorů, kteří drží české státní dluhopisy, v prvním čtvrtletí stoupl na 27,6 procenta. Na konci loňského roku činil 26,5 procenta, což byla nejnižší hodnota od července 2016. Vyplývá to z dat ministerstva financí. V absolutní hodnotě objem korunových dluhopisů v majetku zahraničních investorů během čtvrtletí stoupl na 669,4 miliardy korun z 608 miliard korun na konci roku 2021. Celkové zadlužení ČR prostřednictvím dluhopisů činilo ke konci března 2,5 bilionu korun.
C:\fakepath\trader-20052022-34-zm.jpg

Rusko dnes předčasně splatilo dluh, aby se vyhnulo platební neschopnosti

20.05.2022 Rusko dnes poslalo peníze na zaplacení úroků ze dvou svých mezinárodních dluhopisů. Peníze poslalo předčasně ve snaze odvrátit platební neschopnost. Příští týden totiž vyprší platnost důležité americké licence, která takové převody umožňuje, a Spojené státy naznačily, že licenci již možná dále neprodlouží, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\EUR_TRY-20052022.jpg

EUR/TRY – nezastavitelný trend

20.05.2022 Turecká lira se od počátku roku až překvapivě držela stabilní vůči euru. Přitom inflace rozežírá tureckou měnu zdaleka nejvíce ze zemí OECD, v dubnu vyskočila na 70 % meziročně. Je proto zřejmé, že lira bude proti „nízkoinflačnímu“ euru muset oslabovat, aby tento cenový nárůst vykryla.
img

Přehled USD, EUR a GBP. Hrozba stagflace se blíží.

18.04.2022 Evropské banky jsou na Velikonoční pondělí zavřené, takže první data, která mohou zvýšit volatilitu, se objeví až s otevřením trhů v USA.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 11.4.2022

11.04.2022 Ve čtvrtek zasedá ECB – neočekává se, že by došlo ke zvýšení sazeb nebo náhlému ukončení APP. Investoři však budou bedlivě sledovat komentáře Lagardeové, která by mohla poodhalit směr, kterým bude centrální banka navigovat politiku. Lze předpokládat, že v této fázi již musí představitelé ECB vyslat signál, že inflaci vnímají jako citelnou hrozbu. Měli by proto nastínit případné načasování ukončení APP a prvních hiků.
img

Rozbřesk: Rubl na předválečných úrovních, aneb potěmkinovská stabilita

08.04.2022 Rubl včera vůči dolaru zpevnil o více než 5 % a dostal se tak zpět na předválečnou úroveň pod 80 USD/RUB. Bezprostředně po začátku války na Ukrajině se přitom rubl propadl až nad hranici 150 USD/RUB a zdálo se, že ruská ekonomika má zaděláno na měnovou krizi. Navzdory tvrdým západním sankcím se však ruské měně v posledních týdnech daří nejen stabilizovat, ale dokonce i citelně posilovat.
img

Forex: Rubl na předválečných úrovních

08.04.2022 Rubl včera vůči dolaru zpevnil o více než 5 % a dostal se tak zpět na předválečnou úroveň pod 80 USD/RUB. Bezprostředně po začátku války na Ukrajině se přitom rubl propadl až nad hranici 150 USD/RUB a zdálo se, že ruská ekonomika má zaděláno na měnovou krizi. Navzdory tvrdým západním sankcím se však ruské měně v posledních týdnech daří nejen stabilizovat, ale dokonce i citelně posilovat. Jedním z hlavních důvodů je omezená konvertibilita rublu (oproti předválečnému stavu).
C:\fakepath\FXstreet-clanek-obecny-06042022.jpg

Je rubl zpátky?

06.04.2022 Ruská okupace Ukrajiny plní denně přední stránky novin a není snad nikoho, kdo by si nepřál, aby toto krveprolití bylo konečně u konce. Jednou z mnoha obětí je i ruská měna, která se ale zdánlivě vrací zpět na své předválečné úrovně. Můžeme tomu ale skutečně věřit? V tomto článku se pokusíme najít odpověď.
img

Ruská burza otevřela silným růstem. Rusnok očekává v ČR vysokou inflaci s nulovým růstem HDP

25.03.2022 Moskevská burza MOEX ve čtvrtek otevřela pro ruské rezidenty. Akcie na ní kótované v souhrnu silně posílily. Na burzu ovšem nemají přístup zahraniční investoři a shortování je zakázané. Zároveň také ruská vláda oznámila, že plánuje být na moskevské burze aktivní. Někteří investoři věří, že růst na burze je právě z těchto důvodů do určité míry umělý.
img

Hodnocení aktuální politiky ruské centrální banky

18.03.2022 Ruská centrální banka dlouhodobě patří mezi nejlépe fungující instituce v Rusku, a dokonce bych ji dal za vzor mnoha dalším zemím. Současnou krizi zvládá na výbornou. Na kolaps rublu zareagovala přerušením obchodování s ruskou měnu, akciemi a dluhopisy. Doplnila to prudkým zvýšením základní úrokové sazby na 20 % a omezeními na pohyb kapitálu.
img

ČNB bude intervenovat korunu dál, rezerv má dost

04.03.2022 Česká národní banka podle očekávání začala intervenovat českou korunu. Ta poslední dny výrazně oslabila proti hlavním světovým měnám, především vůči americkému dolaru a euru. Hlavní důvod je válečný konflikt na Ukrajině, kdy zahraniční investoři prodávají menší měny v oblasti Emerging markets regionu, kam patří i Česká republika. Nakupují hlavní světové rezervní měny, především právě dolary a eura.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Ruská centrální banka a fond mohou mít čínské dluhopisy až za 140 miliard USD

03.03.2022 Ruská centrální banka a ruský státní investiční fond mohou mít v držení čínské dluhopisy až za 140 miliard USD (3,2 bilionu Kč). Na čínském dluhu ve vlastnictví zahraničních věřitelů tak mohou mít až čtvrtinový podíl, vypočítali analytici australské finanční společnosti ANZ Research. To může poskytnout Rusku ochranu před západními sankcemi uvalenými na Moskvu za její invazi na Ukrajinu.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Rubl je na rekordním minimu, Rusko zakazuje platby zahraničním investorům

02.03.2022 Ruský rubl dnes při obchodování v Moskvě klesl na rekordní minimum, dolar se tam prodával zhruba za 110 rublů. Akciový trh v Moskvě zůstává třetí den za sebou zavřený, finanční systém je pod tlakem západních sankcí uvalených na Moskvu za její invazi na Ukrajinu. Ruská centrální banka dnes navíc zakázala vyplatit kupony zahraničním investorům, kteří drží státní dluhopisy v rublech. Informovala o tom agentura Reuters.
img

Otazník nad šokem pro Západ, budoucností rublu i reakcí Fedu

01.03.2022 Sentiment na globálních finančních trzích se neustále proměňuje, a to dnes směrem k horšímu. V hlavní roli předpokládáme nejistotu o dopadech sankcí na západní subjekty, ale také na inflaci a ekonomiku. Dodávky komodit z Ruska i Ukrajiny se komplikují i bez sankcí přímo namířených na tuto oblast. Jde o problémy s dopravou, vypořádáním obchodů, ale také omezením kapacit. To se projeví se zpožděním, poté co nyní Rusko přichází o zahraniční technologie a investice. Navíc se dál vynořují případy narušení dodavatelských řetězců.
img

Česká koruna v důsledku ruské invaze testuje 25 Kč/EUR

24.02.2022 Dnes ráno byl zahájen dlouho obávaný útok ruských vojsk na Ukrajinu. Ukázalo se, že ačkoliv situace na finančních trzích byla již několik týdnů nervózní, trhy nejsou schopny podobnou situaci skutečně nacenit. A tak dnes sledujeme silné výprodeje na rizikových titulech, kam mimo jiné patří i česká koruna, které zároveň nepomáhá, že ji zahraniční investoři berou jako měnu „z regionu“.
C:\fakepath\mmexport1644128711835.jpg

Obchodování olympijských her: čínské akcie

16.02.2022 Díky zimním olympijským hrám v Pekingu se svět opět zaměřil na Čínu. Tato pozornost evidentně přesáhla sportovní sféru a probojovala se i na čínský akciový trh. Zaměření na čínské akcie bylo zvláště zjevné během prvního týdne zimních olympijských her, kdy mnoho obchodníků i investorů nakupovalo akcie související s olympiádou. Čínský trh přitom není jen o společnostech jako Alibaba nebo Baidu.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Rusko se vrací na trh státních dluhopisů, zajistilo si téměř miliardu dolarů

02.02.2022 Rusko se po dvoutýdenní pauze vrátilo na trh státních dluhopisů a jejich prodejem si v aukci zajistilo téměř miliardu dolarů (zhruba 22 miliard Kč). Pauzu si vynutil rozsáhlý výprodej způsobený zvýšeným geopolitickým rizikem. To se ale zmírnilo a trh Moskvu teď vnímá příznivěji, uvedla dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Podíl zahraničních investorů s českými dluhopisy loni klesl

31.01.2022 Podíl zahraničních investorů, kteří drží české státní dluhopisy, ke konci loňského roku klesl na 26,5 procenta, což je nejnižší hodnota od července 2016. Na konci roku 2020 podíl činil 31,2 procenta. Vyplývá to z dat, které dnes zveřejnilo ministerstvo financí. V absolutní hodnotě objem korunových dluhopisů v majetku zahraničních investorů ovšem loni stoupl na 608 miliard korun z 587 miliard korun na konci roku 2020. Zároveň loni v dubnu zahraniční investoři drželi vůbec největší objem dluhopisů, a to 727,5 miliardy korun. Celkové zadlužení ČR prostřednictvím dluhopisů činilo ke konci loňského roku 2,37 bilionu korun.
img

Americký akciový trh prudce klesá

19.01.2022 Americký akciový trh se v úterý propadl: Dow Jones ztratil 1,5 %, NASDAQ se propadl o 2,6 % a S&P 500 o 1,8 %. Propad na americkém akciovém trhu vyvolal pokles na světovém akciovém trhu: Japonský benchmark Nikkei 225 klesl o 2,9 % a čínský index Shanghai Composite ztratil 1,2 %.
img

Nio akcie: Čína snížila dotace na elektromobily o 30 %

11.01.2022 Nio akcie může čekat zajímavý rok. Čínská vláda mění svou politiku v automobilovém průmyslu. Na jednu stranu se více otevírá zahraničním investorům, ale zároveň snížilasubvence na elektrická auta. Zdá se, že Čína již nechce elektromobilní průmysl tolik podporovat jako dříve.
C:\fakepath\Cina.jpg

Peking zpřísní vstup na zahraniční burzy dalším domácím firmám

27.12.2021 Čína zpřísní vstup na zahraniční burzy domácím firmám ze sektorů, u nichž jsou zapovězené přímé zahraniční investice. Informovala o tom dnes čínská Národní rozvojová a reformní komise (NDRC) a ministerstvo obchodu. Dotyčné podniky budou muset nejprve požádat o výjimku. Od 1. ledna 2022 se nebudou moci zahraniční investoři v těchto společnostech podílet na řízení a jejich celkový podíl bude omezen na 30 procent. Jeden zahraniční investor přitom nebude moci vlastnit více než deset procent.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 20.12.2021

20.12.2021 Společnosti Evergrande a Kaisa de facto zdefaultovaly. Lze konstatovat, že čínské autority situaci poměrně dobře zvládly. Od konce srpna bylo v případě Evergrande jasné, že default přijde. Čínské vedení vyslalo jasný signál, že nejzadluženějšího developera sanovat nebude. Nejprve firma platila úroky na dolarových emisích. Tím dokázala odvrátit šok – zároveň však byli investoři připravováni na to, že restrukturalizace je nevyhnutelná.
C:\fakepath\top-26112021-25-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.11.2021 1) Katastrofická měnová politika potápí tureckou měnu stále níže. Lira přišla za poslední týden skoro o 10 % své hodnoty a od září poklesla o více než 40 %. Prezident Erdogan se zatím tváří, že mu propad měny nevadí, ačkoliv lira přichází o zbytky důvěry samotných Turků a zahraniční investoři nad ní už dávno zlomili hůl.
img

Turecko na cestě do devalvačně-inflační spirály

26.11.2021 Katastrofická měnová politika potápí tureckou měnu stále níže. Lira přišla za poslední týden skoro o 10 % své hodnoty a od září poklesla o více než 40 %. Prezident Erdogan se zatím tváří, že mu propad měny nevadí, ačkoliv lira přichází o zbytky důvěry samotných Turků a zahraniční investoři nad ní už dávno zlomili hůl.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Ruské akcie padaly, investoři se jich zbavují kvůli fámě o vpádu na Ukrajinu

23.11.2021 Ruský akciový trh zažil včera největší pád od loňského dubna, uvedla agentura Interfax. Výprodej ruských akcií související s "geopolitickým napětím okolo Ruska" vedl k poklesu indexu moskevské burzy o 3,6 procenta a dolarového indexu RTS o 5,6 procenta. Ceny většiny nejžádanějších akcií na moskevské burze ztratily až 8,3 procenta, dodala agentura.
img

Rozbřesk: ČNB po devíti letech obnoví prodej výnosů z devizových rezerv, koruna však dál slábne

22.10.2021 Česká koruna včera nezažila nejlepší seanci - pokračující obavy o zdraví lokálního průmyslu (tím pádem sázky na nižší exporty) drží v defenzivě všechny středoevropské měny. Nijak nepomáhá také přetrvávající strach z globálních inflačních tlaků a relativně silný dolar. Koruna se proto včera dostala nad 25,60 EUR/CZK, kde naposledy déle pobývala v průběhu července.
img

Ranní glosa: ČNB po devíti letech obnoví prodej výnosů z devizových rezerv

22.10.2021 Česká koruna včera nezažila nejlepší seanci - pokračující obavy o zdraví lokálního průmyslu (tím pádem sázky na nižší exporty) drží v defenzivě všechny středoevropské měny. Nijak nepomáhá také přetrvávající strach z globálních inflačních tlaků a relativně silný dolar. Koruna se proto včera dostala nad 25,60 EUR/CZK, kde naposledy déle pobývala v průběhu července. A výrazně jí nepomohly ani další jinak pozitivní zprávy z ČNB. Centrální banka se po devíti letech rozhodla obnovit prodeje výnosů z devizových rezerv, což je pro korunu bezesporu dobrá zpráva.
C:\fakepath\t-23092021-lv.gif

Turecká centrální banka nečekaně snížila úroky, turecká lira oslabila

23.09.2021 Turecká centrální banka dnes překvapivě snížila svou základní úrokovou sazbu o jeden procentní bod na 18 procent, a to navzdory vysoké inflaci. Podle analytiků se tak podvolila tlaku tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, který chce nižšími náklady na úvěry podpořit hospodářský růst. Turecká lira v reakci na snížení úroků sestoupila do blízkosti rekordního minima vůči americkému dolaru, napsala agentura Reuters.
img

Salvador se snaží nalákat zahraniční investory, nebude jim danit zisky z Bitcoinu

16.09.2021 Salvadorský prezident Nayib Bukele chce přilákat zahraniční kapitál, aby tak posílil bitcoinový průmysl a zároveň aby kryptoměna byla přijata jako zákonné platidlo. Pro cizince by toto rozhodnutí mohlo být velmi příznivé. Salvador se tímto snaží přilákat investory ze zahraničí. Podle interview s Javierem Arguetem, právním poradcem prezidenta Nayiba Bukeleho, zahraniční investoři, kteří vytvoří zisky pomocí Bitcoinu, nebudou muset platit daně.
img

ČNB bude i nadále pokračovat ve zvyšování sazeb. Čína zavádí regulace i na vzdělávání.

30.07.2021 Čínské úřady o víkendu oznámily, že vzdělávací společnosti budou muset být pouze neziskové. Po nedávném zpřísňování regulací u čínských technologických firem to přirozeně vyvolalo obavu u investorů, kteří se houfně začali zbavovat akcií ze “země draka“. Tamní akciový index CSI 300 v tomto týdnu klesl až na osmiměsíční dno. Řada firem odepsala i přes 50 % své hodnoty. Investorům tak bylo rázným způsobem připomenuto, že při investicích v Číně musejí kromě standardních rizik počítat i s nevyzpytatelností komunistické strany a regulacemi. To může vést k tomu, že zahraniční investoři budou u těchto aktiv požadovat výraznější diskont, nebo sníží expozici.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Čínské akcie v obavách z dopadů vládních regulací klesly nejníže za osm měsíců

27.07.2021 Čínské akcie v obavách z dopadů vládních regulací a z nárůstu onemocnění covidem-19 znovu klesly a jejich hlavní index CSI 300 uzavřel nejníže za osm měsíců. Indikátor, který zahrnuje největší firmy na burzách v Šanghaji a Šen-čenu, dnes odepsal 3,53 procenta na 4751,31 bodu. Je tak nejníže od listopadu. Navázal přitom na pondělní vývoj, kdy klesl o 3,2 procenta.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 17.5.2021

17.05.2021 Bitcoin prudce padá. Bezprostřední rozbuškou pro pokles bylo oznámení Elona Muska. Tesla již neakceptuje platby v bitcoinech kvůli ekologické náročnosti těžby. To znamená, že rychlá akceptace nejznámější virtuální mince napříč korporátní sférou nenastane. Vyzdvihnutí nepříznivých ekologických aspektů může být v dnešní době zcela zásadní. Mladší investoři, kteří patří mezi velké podporovatele kryptoměn, kladou značný důraz na udržitelnost. Pokud převládne názor o devastujících účincích těžby na životní prostředí, může to otřást investiční tezí pro bitcoin.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 26.4.2021

26.04.2021 Ve středu učiní Fed monetárně-politické rozhodnutí, změna nastavení politiky se neočekává. Dubnové zasedání bývá tradičně spíše nudné. Zásadnější informace může přinést nadcházející červnové setkání, na kterém americká centrální banka bude mít k dispozici aktualizovanou ekonomickou prognózu i nový dot plot. I tak budou ve středu investoři bedlivě sledovat komentáře guvernéra Powella. Od posledního zasedání totiž vyšla řada výrazně optimistických makrodat. Maloobchodní tržby v březnu expandovaly tempem mírně pod 10 %. Šéf Fedu prozatím upozornil, že předčasné utažení měnové politiky nepřipadá v úvahu. Aby zahájil debatu o taperingu (tedy postupném snižování tempa nakupovaných bondů), musela by americká ekonomika v několika po sobě jdoucích měsících vygenerovat přírůstek nových pracovních míst okolo jednoho milionu. Na druhou stranu lze očekávat, že v květnu začnou vycházet velmi silná makročísla. Diskuse o taperingu tak mohou být reálně zahájeny na červnovém zasedání.
img

Týden na akciových trzích: Pozitivní nálada a bezbřehý optimismus, kam se podíváš

16.04.2021 Za mořem začala výsledková sezóna za první čtvrtletní tohoto roku. Tradičně jako jedny z prvních oznámily svá kvartální čísla velké banky. A nutno dodat, že dodané výsledky jsou opravdu dobré. Meziroční zisky rostly násobně (např. 5x). Důvodem je pravděpodobně rozpouštění rezerv ke špatným úvěrům a zisky z obchodování.
C:\fakepath\usdjpy-12042021.jpg

Inflační historie se opakuje

12.04.2021 Prudký růst cen základních materiálů, inflace prostupující globálním dodavatelským řetězcem zotavujícím se z ekonomické krize a do toho extrémně uvolněná měnová politika ve Spojených státech. Tento ekonomický mix dneška byl realitou i přesně před 10 lety. Co si z této zkušenosti můžeme vzít?
img

Korunu silně oslabuje dění na turecké liře

24.03.2021 Česká koruna po včerejším velmi krátkém proražení 26 Kč za jedno euro znovu oslabuje. Aktuálně se obchoduje za více jak 26,20 Kč/EUR a doléhá na ní především negativní nálada na rozvíjející se trzích. Výhledově však bude koruna nejspíše posilovat, což by mělo pomoci například zlevnit letní dovolené.
img

Dění na liře oslabuje českou korunu

23.03.2021 Zahraniční investoři nás hází do jednoho pytle s ostatními rozvíjejícími se ekonomikami, jako je Turecko nebo Brazílie. Právě v těchto zemích došlo minulý týden k růstu domácích úrokových sazeb, jelikož se začal zhmotňovat podobný problém jako v roce 2018. Tehdy rapidně oslabující lira vyzdvihla velkou míru zadlužení Turecka v cizích měnách a oslabení liry dluh výrazně prodražovalo, což by mohlo následně znamenat, že by Turecko přestalo být solventní. Riziko dalšího oslabení měny se pokusil zastavit zvýšením úrokových sazeb guvernér CB Naci Agbala, nicméně nesetkal se s pochopením u tureckého prezidenta Erdogana, který ho o víkendu propustil. To skokově oslabilo tureckou liru a negativní sentiment je cítit i na ostatních měnách rozvíjející se trhů.
img

Zasedání ruské centrální banky - komentář Martina Pohla, Generali Investments

19.03.2021 Na dnešním zasedání ruská centrální banka završila „otočku“ měnové politiky. Zatímco v první polovině minulého roku úrokové sazby snižovala a ještě v závěru roku indikovala možnost snížení úrokových sazeb, nepříznivý vývoj inflace a nárůst inflačních rizik ji nyní donutil jednat a banka dnes úrokové sazby zvýšila o 25 bazických bodů na 4,5 %.
img

RANNÍ SOUHRN AKCIOVÝCH TRHŮ PRO DEN 9.3.2021

09.03.2021 Hlavním faktorem, který o směřování rozhodl byly opět dluhopisové výnosy, ty se včera držely na úrovni 1,6 %.
img

Korunu oslabuje pandemie, ale také rostoucí výnosy

26.02.2021 Česká koruna tento týden oslabila na páru s eurem až za hranici 26 Kč. Nicméně důvody k takovému oslabení nemůžeme hledat tradičně v ekonomických datech a vývoji pandemie, která bezesporu zhoršila celkový pohled investorů, ale hlavně v kondici ostatních rizikových aktiv, kdy rostoucí sazby zpomalují “hon za výnosy”.
img

Fidelity International: Co čeká čínské trhy v roce Buvola

16.02.2021 Investoři jsou zvědaví, jestli si čínský býčí trh udrží svůj náskok i v roce Buvola, a budou se zaměřovat na udržitelnost hospodářského oživení a tempo možného zpřísňování měnové politiky.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Forex: Koruna letos oslabila k euru o tři procenta, k dolaru posílila

30.12.2020 Česká koruna oslabila v roce 2020 k euru o tři procenta na 26,20 Kč/EUR. Vůči dolaru naopak posílila o téměř šest procent na 21,32 Kč/USD. ČTK to řekl analytik obchodníka s měnami Purple Trading Štěpín Hájek. Vývoj během roku reagoval na pandemickou situaci.
img

Nezaměstnanost v USA nečekaně klesla na 6,9 %. Fed ponechal úrokové sazby i program nákupu dluhopisů beze změn

06.11.2020 Z pondělních zveřejněních údajů společnosti Caixin a Markit vyplynulo, že aktivita v čínském průmyslu v říjnu zaznamenala nejrychlejší tempo růstu za téměř deset let. Index nákupních manažerů PMI se vyhoupl ze zářijových 53 bodů na 53,6 bodů. Analytici naopak očekávali, že hodnota indexu zůstane beze změny.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Podíl zahraničních investorů s českými dluhopisy klesl

04.11.2020 Podíl zahraničních investorů, kteří drží české státní dluhopisy, ke konci září klesl na 34,47 procenta z 35,35 procenta na konci června. Jejich podíl je tak nejnižší od konce roku 2016. V absolutní hodnotě pak objem dluhopisů v držení zahraničních investorů ke konci září klesl na 652,8 miliardy korun. Vyplývá to z dat, které zveřejnilo ministerstvo financí. Celkové zadlužení ČR prostřednictvím dluhopisů činilo 2,03 bilionu korun.
C:\fakepath\m-03112020-lv.gif

Obrador: Mexiko zůstane silné, bez ohledu na vítěze voleb v USA

03.11.2020 Mexiko zůstane ekonomicky a finančně stabilním státem bez ohledu na to, zda v dnešních amerických prezidentských volbách obhájí mandát republikánský prezident Donald Trump, nebo jej porazí jeho demokratický vyzyvatel Joe Biden. Podle agentury Reuters to dnes řekl mexický prezident Andrés Manuel López Obrador.
img

Ruský rubl oslabuje k historickému minimu vůči dolaru. Ruské měně škodí zvyšující se Bidenova šance na triumf v klání o Bílý dům

02.11.2020 Ruský rubl se citelně propadá ve své hodnotě a vůči americkému dolaru oslabuje do blízkosti historického minima. Dolar se dnes prodával i za více než 80,8 rublu. Ruské měně bezprostředně škodí karanténní uzavírky napříč Evropou, které sice ještě nedosahují svého jarního rozsahu, nicméně výrazně podvazují poptávku po ropě. Ta představuje klíčový ruský vývozní artikl. Cena ropy Brent se dnes propadla pod 37 dolarů za barel, nejníže od letošního května.
img

Nevylijme s vaničkou i potřebné investice

26.10.2020 Zahraniční firmy, které v Česku investují do zdejších podniků, loni na těchto investicích vydělaly sumu opět přesahující 400 miliard korun. Konkrétně se dle čísel ČSÚ jednalo o 401 miliard. Ještě v roce 2006 byl tento jejich zisk pouze asi poloviční. Česko tedy vydatně upevňuje pozici atraktivní investorské lokality, která cizincům skvěle vydělává. Ty je pak zisk buď znova investují, nebo jej ve formě dividend vyvádějí za hranice. Loni takto na dividendách odteklo zhruba 319 miliard korun. Reinvestovalo se bezmála 82 miliard.
C:\fakepath\cr-31082020-lv.gif

Zahraniční investoři drží nejvíce českých dluhopisů od 2017

31.08.2020 Celkový objem českých státních dluhopisů držených zahraničními investory v červenci stoupl o zhruba 11 miliard na 703,1 miliardy korun. Jde tak o nejvyšší objem za poslední tři roky. Zároveň podíl zahraničních investorů, kteří drží české státní dluhopisy mírně stoupl na 35,7 procenta. Vyplývá to z dat, které zveřejnilo ministerstvo financí. Celkové zadlužení ČR prostřednictvím dluhopisů činilo 2,097 bilionu korun.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Společnost Synot Invest | Míra zadluženosti domácího sektoru | Ztráty na akciových trzích | Odhad vývoje ekonomiky | Intouch Capital Markets | Snížení úroků | Republikánský prezident | Argentinská centrální banka | Úrokové sazby v Turecku | Výnosy dluhopisů | Uvolněné měnové politiky | Automotodrom | Průmyslově-technologický holding | Global Insight | CentroCreditBank | Světové akcie | Poskytování cizoměnových úvěrů | Analytický tým FXstreet.cz | Roman Vykouřil | Války | Snižování stavů | Čínské strany | Lithium | Bolševické revoluce | Vývoj | Martin Pohl | Jakub Seidler | Češi | Data z trhu práce | Budapešť | Australská centrální banka | Allianz | Globální růst | Radim Dohnal | Velký propad | Skupina Colt | Andrés Manuel López Obrador | Zdražovat | DPH | EUR | Klimatická opatření | Spotřebitelské výdaje | Úvěrový trh | Yandex | Společnost GasNet | Hlavní úrokové sazby | Wal-Mart Stores | Veřejný dluh USA | Garanční systém | Surová ropa | Itálie | Pokles akcií | Stoxx | CBDC | Česká vláda | PEPP | Vývoj ceny zlata | Akcie firmy | Texas | Akcie čínských společností | Výzkumný pracovník | Rekordní hodnoty | Očekávání | Volatilní | Náklady spojené s bydlením | Korelace | Jüan | Cena žlutého kovu | Evropské centrální banky | Daňové ráje | Poslanci | T-Mobile | Nikl | Uvolněné měnové | Galapagos | Cena severomořské ropy | Vývoj měnového páru EUR/TRY | Nabídkové tlaky | Manažeři | Levice | Ruská centrální banka | Výpadek příjmů | Ruské finanční trhy | Kvartální výsledky | Zasedání ČNB | Sumitomo Mitsui DS Asset Management | Loterijní společnosti | Schodek státního rozpočtu | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Příležitost k nákupu | Ruské invaze na Ukrajinu | Oživení ekonomiky | Samba Capital | Trh práce | Evropská komise | Skupina Creditas | Pro investory | Vývoj hlavní úrokové sazby ČNB | Philip Morris ČR | Aramco | Crypto | Czech Media Invest | Investice | Nákladové tlaky | Aktuální kurzy měn | Program nákupů dluhopisů | Spotřebitelský sektor | Zasedání ruské centrální banky | Rozsáhlé sankce | Potenciál | N-shares | TPCA | Support | XEL | Coca-Cola Company | Mezinárodní ratingová agentura | Akvizice | Finanční stabilita | Pokles cen energií | Jmenovitá hodnota | Macquarie Asset Management (MAM) | Chování | Dění na světových burzách | Škoda Auto | Ministr vnitra | Jana Brodani | Finanční nástroj | Japonské akcie | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | NYSE | Intervence | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Kryptoburzy | Severoirský protokol | E.ON | Ministr financí | Experti | Státní investiční fond | Skupina Saxo Bank | Rekord | Ministr dopravy | Nižší sazby | Raiffeisenbank | Vstupní náklady | Zpevňování koruny | Rozvíjející se země | Průměrný výnos | Zemědělský svaz | Návrh zákona | Hnojiva | Creditas | Dění na trzích | Zvýšení minimální mzdy | Moody's Investors Service | IHS | Uvolňování měnové politiky | Index Nikkei | Analytik společnosti XTB | Český statistický úřad | Impuls | ČNB kurz | EUR/USD | Bezpečné přístavy | Americké centrální banky | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Von der Leyenová | JPMorgan Asset Management | Hospodářský výsledek | Mediální společnost | Digitální aktiva | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Bezpečný přístav | Strach | Český průmysl | Streamovací služby | Cena bitcoinu | Krátkodobé výnosy | Nikola | Penzijní fondy | The Telegraph | BrandZ | Americký akciový trh | Rezistence | Kansas City | Wolters Kluwer | Konkurenti | Akcie společnosti | Sales Associate Director | Tuzemské hospodářství | Trh s dluhopisy | Automotodrom Brno | Oslabení koruny | CSI 300 | Aktuální vývoj | Zastánce eura | Benchmark | Rostoucí výnosy | Hospodářské noviny (HN) | Společnost E.ON | Vydavatelství Editis | Lagardeová | Acacia Communications | Cenné papíry | Obrovský potenciál | Výnos | DeFi | Dluhy českých domácností u bank | Shopify | VTB Capital | Měnový pár USD/JPY | Asijské akcie | Delta | Mizuho Bank | Dlužník | Zalando | NKÚ | Znárodnění | Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv (OFAC) | Vývoj na trzích | Vzdělávání | Šéf Fedu | Růst sazeb | Cena emisních povolenek | Pozemní útok v Pásmu Gazy | Zkrocení inflace | Jiné měny | Intel Corporation | Index DOW | Import | Analytik Broker Consulting | Měnové krize | Ruský centrální depozitář | Investiční portfolio | O2 Czech Republic | Hodnota evropských technologických firem | Čínská aktiva | Akcie roku 2020 | Světová rada pro zlato (WGC) | Státní dluh | Hluboké recese | Turecká měna | Primární nabídka akcií Saudi Aramco | Většinový podíl | Kontrakty | INR | Jeden dolar | Ferrari | Capitalinked.com Radim Dohnal | AI | NLI | Obchodování s cennými papíry | Platební neschopnosti | Daimler | JPY | GP Alliance | Premiéři zemí Evropské unie | Výrobní sektor | Rostoucí počty nakažených | Technologické firmy | Situace na akciových trzích | SoftBank Group | Dění na liře | Casino | Prezident | Směřování trhu | Le Penová | Uber Technologies | ÚOHS | Nová bankovní rada | Wonderinterest Trading | Vzácné kovy | Projekce | Nexen | Poplatky z obchodování | Peníze | Nabídky akcií | Eurové příjmy | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | Bankovní rady ČNB | Francie | Společnost Kofola | Americká lehká ropa WTI | Akcie na burzách | Obavy z inflace | Hlavní centrální banky | Prognóza | Evropské firmy | Mazars Wealth Management | ET7 | Americké ekonomiky | Nálada mezi německými spotřebiteli | Saxo Bank | Běžný účet platební bilance | Tuzemská ekonomika | Investiční strategie | Current Ratio | BlueBay | Palladium | Představitelé ECB | Ropa WTI | Jednotná evropská měna | Český akciový index | Výsledek hospodaření | Lockheed Martin | Měny v regionu | Kč/USD | Bankovní rada ČNB | Qualcomm | Jak získat peníze | Vakcinace | P/E | Technická analýza | Vývoj měnového páru EUR/PLN | Akcie roku | Developeři | Na burze | Brexit | Plány | Společnost NJJ | Prodávat akcie | Dolar dnes | Trh s nemovitostmi | Valná hromada | Tim Ash | Ekologové | Viceguvernér ČNB | China 50 | Pozornost investorů | Burzy | USD/EUR | Ceny elektřiny | Total | Americký prezident Joe Biden | Hello Bank | Skupina EPH | Odliv kapitálu | Bond | Broker | Maďarsko | Slovenská vláda | EURUSD | Cash flow | Proražení | Cenový skok | Více peněz | Ruská okupace | Státní ropná společnost | Posílení koruny | TXN | Česká pošta | ČSOB | Export | Investing.com | Čínské technologické firmy | Ruský Národní vypořádací depozitář | O2 | Americký dolar dnes | Macquarie | DTE | Cenové tlaky | Riziku bankrotu | Pivovar | Verizon Communications Inc. | Zynga | Data o HDP | Výstavba gigafactory | Zastavení poklesu | Komárek | Wienerberger | Ochlazení realitního trhu | Výroční zprávy | Tržní hodnota firmy | WIG20 | ING Jakub Seidler | Arca Investments | Tempo zdražování | Cenové úrovně | Energetická společnost | Středoevropské měny | Akcie Novavax | Erste | Šok | Vít Hradil | InterGen | Úroková sazba | BCA Research | Avast | Měnové války | Ekonom společnosti | Hongkong | ProSiebenSat.1 | Next Finance | CSCO | Zavedení eura | Společnost Emirates | Výkon | Nasdaq Composite | Regulace | Dovoz | Unie | Kofola | Noviny | Měnový fond | Nikkei | Uhelné elektrárny | Nejbohatší | Tichomoří | Aktuální kurzy | Pozitivní zprávy | Americký prezident | Ahold Delhaize | Placení daní | Inflační spirála | Dot plot | Obchod na Forexu | CISCO | Spekulativní investoři | Vyjádření ČNB | Emirates | Vklady | Čínské úřady | Skupina KKCG | UniCredit Bank | Clearstream | Zasedání FOMC | PPF Telecom Group | Bitcoinové transakce | Trpělivost | Kapitál | Válka na Ukrajině | Czechoslovak Group (CSG) | P.A. | Největší firmy | Čtvrtletní výsledky | Kapitálový trh | Zvýšení sazeb | Společnost Shell | Investovat | Dvojitý vrchol | Myšlení | Televize CNBC | Nervozita | Caterpillar | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Christine Lagardeová | Západní sankce | Coca-Cola | Metalurgie | Pro tradery | Vyšší úrokové sazby | NDRC | Výrobní ceny | Statistický úřad Eurostat | Regulační úřad | Hrozba stagflace | Portfolio | Globální ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Baterie do elektromobilů | Finanční instituce | EUR/CZK | Zájem investorů | Americký index | Banka JPMorgan | Euforie | Makrodata | Investoři | Ruská okupace Ukrajiny | Konflikt mezi Izraelem | Trojúhelníkové formace | Nastavení úrokových sazeb | Úsporný tarif | Zájem o eurové úvěry | Petr Pavel | Nejistoty | Fidelity | Boom | Slovenská ekonomika | Negativní sentiment | DS | Investiční | Evropská měna | AMD | Kapitálové rezervy | Média | Pesimismus | Inflační čísla | Primární nabídky | Rizikový jev | Prezidentka ECB | Snížení nákladů | Kurz jenu | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Venezuela | S&P Global | Automobilový průmysl | Odeznívání inflace | Zisk | Technologický holding | Ekonom ING | Nabídka | METROSTAV | Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) | Situace na finančních trzích | Globální akciové indexy | Ruské ropy | Bank of England | Souhrn finančních trhů | Finanční ztráty | Automobilka Toyota | Centrální banky | Vývoj sazeb | Daniel Křetínský | VIG | WSJ | Tiskové agentury | AT&T | Ministerstvo obchodu | Pohyby trhu | Asociace pro kapitálový trh | Prognózy ČNB | US500 | RWE | Current ratio | Nižší poptávka | KDU-ČSL | TRY | Cestovní ruch | Kč/EUR | EUR/PLN | Zpráva | Kávové akcie | Analýzy | Prémie | Události roku | Válka | Česká měna | Potravinové krize | Představitelé Fedu | Tencent | Prodej | Rozpočtová politika | Colt CZ | Platební neschopnost | Baterie do elektroaut | ExxonMobil | Arbitráž | EPH | Huajin Securities | Demokraté | Janet Yellenová | Jens Stoltenberg | Hlavní události | Patria | Pomoc ekonomice | Analytik Purple Trading | Uber | Hrubý domácí produkt (HDP) | UnitedHealth Group | Akcie a dluhopisy | Chřipka | Management | Bloomberg | Úrok | Beyond Meat | Automobilka | Porovnání vývoje | Agentura Reuters | GBP | Nová prognóza | Krypto | Agrofert | Emma Capital | PFE | Bohatý | Technologické tituly | Tržní kapitalizace | Altcoin shiba inu | Jan Kubíček | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Akcionáři | Výhled ratingu | Dluhopisové výnosy | Automobilka Škoda | S&P | Americké prezidentské volby | Skupina PPF | Rozhodnutí soudu | Vzdělání | Likvidity v bankovním sektoru | Handelsblatt | Obchodování a investice | Růst spotřebitelských cen | Majitel | Vysoký přebytek | Zprávy | Dolary | Obchodování | Legislativa | Mero | Nejznámější kryptoměny | Akciové burzy | Obnovitelné zdroje energie | STV | Měnová sekce | Společnost Czech Media Invest | Aktuální obchodní příležitosti | Narušení dodávek | Spotřebitelské ceny v USA | Index STOXX Europe | Meta | Reálné mzdy | Jim Cramer | Financial Times (FT) | Dokončení transakce | Nákupy dluhopisů | Averze k riziku | České koruny | Thyssenkrupp | Evropské akcie | Klesající klín | Ceny ropy | Indická rupie (INR) | ZEW | UBS | PG | Podíl hypoték | Investor Jan Čermák | České firmy | Macquarie Asset Management | Nejlepší čínské akcie | Objem dluhopisů | Eurostat | iFX | Exxon Mobil | Covid | Airbus | Ruský rubl | Moskevská burza | CZ | Zemědělské komodity | Petr Fiala | Cena ropy brent | Americká centrální banka | MOEX | BCRA | Turecká lira | Složení bankovní rady | Dollar General Corporation | Míra | EURCZK | Program nákupu aktiv | Praha | Hong Kong | Sumitomo Mitsui | Hospodářské cykly | Piráti | Tapering | Hospodaření státu | Petr Novotný | 3M | HKD | Ukrajinské dluhopisy | Převodník měn | Hedgeové fondy | Obchodování s povolenkami | Aktuální hodnota rublu | Prognóza Fedu | Ukazatel Běžné likvidity | Odhad inflace | Firmy | RWE Gas | Australský dolar | Investiční skupina KKCG | Ředitelka AKAT ČR | Zadlužování | Nio | Konzervativní strany | Čínské zboží | Další rozvoj | Akciové bubliny | Ministr dopravy Kupka | Zpřesněný odhad | Koruna | Ministerstvo životního prostředí | Kryptoměnové burzy | Analytická společnost | Nástroj | Reálné spotřeby domácností | Výsledky | Pardubický pivovar | HUF | Ekonomické oživení | Finanční výsledky | Investice do vodíku | Pokles HDP | Inflace v Česku | Míra zadlužení | Dluhopisové fondy | Onemocnění | Oldřich Dědek | Růst úroků v USA | Shell | Kryptoměny bitcoin | Inflační tlaky | Státy Evropské unie | Minulá výkonnost | Poradce předsedy vlády | Inflace v Rusku | Bank of America | Finanční domy | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Telegram | Úroda | Ekonomický propad | TIM | Propad | Údaje | Fundamentální analýza | Petr Lajsek | Asociace | Silný dolar | Vakcína | Pandemie koronaviru | Retracement | Výkonnost | Barrick Gold | Obchodní války | Oslabení měny | Raiffeisen | Elektrická auta | Bilance zahraničního obchodu USA | Index šanghajské burzy | Hypoteční trh | Očekávání analytiků | Hlavní indický burzovní index NSE | Pandemie nemoci COVID-19 | CVC Capital | BHS | Letiště Václava Havla | Snižování sazeb | Objem | Pojišťovna EGAP | Česká republika | Propad exportu | Čínské trhy | WMT | Cyklus zvyšování úroků | Doporučení | Sázka | Federální rezervní systém | Bilion | NET4GAS | Obchodování s akciemi | Společnost Nvidia | Klima | Carry trade | Škoda Transportation | Pojišťovny | Výsledky společnosti | Zákonodárci | Index S&P 500 | Graf | Posilující polský zlotý | Čínské ministerstvo obchodu | Odliv dividend | Hodnota firmy | JDE | Subvence | Regulátor | Vládní dluh | H-shares | Státní rozpočet | SHIB | RMB | Zpráva o měnové politice | Hrubý domácí produkt | Digitální zlato | Průmyslová výroba | Důchod | Pfizer | Distribuce | Podíl Daniela Křetínského | AFP | Investování v Číně | Bitcoin dnes | Eurodolar | Škoda Group | Průraz | Devalvace | Volby v Polsku | Deficit | Celková investice | Výprodeje koruny | EDF | Zveřejněná data | Polsko | Kolaps | Ratingová agentura | Křetínský | Zbrojovka | Stavebnictví | Hello bank | Forexové intervence | London School of Economics | Jan Čermák | Bankéř | Americká společnost | Směnárny | Hypotéky | Recep Tayyip Erdogan | OECD | Lukáš Kovanda | tradingeconomics.com | Finanční krize | Přijetí | Evropa | Obchodovat CFD | Nárůst cen ropy | Společnost Tameh Czech | Česká spořitelna | Andrej Babiš | Index spotřebitelské důvěry | HUF/EUR | Disciplína | OPEC | Ukrajina | Ropná společnost | Masivní výprodeje | Turecká centrální banka | Rezervy na ochranu úvěrového trhu | Johnson & Johnson | Kukuřice | Maspex | Bezpečné útočiště | Jihokorejský KOSPI | Česká koruna | Program nákupu dluhopisů | Ruský akciový trh | Investiční společnost | Earnings | Zpomalení inflace | Počet úmrtí | Trump | Brands | Kurzarbeit | Prohloubení schodku | Asociace pro kapitálový trh ČR | Procter & Gamble Company | Sazba proticyklické kapitálové rezervy | CHF | ex | Tuzemské banky | Běžný účet | Ropné futures | Silnější dolar | Ekonomické ukazatele | Technické analýzy | TTWO | Iris Pangová | Zahraniční dluh | Mexiko | Vstupy | Rozpočtový deficit | GBPUSD | Stav nouze | Tempo očkování | Inflace v Polsku | Kyjevské investiční banky | Rakousko | Problémy se subdodávkami | Naše ekonomika | Stříbro | Podíl zahraničních investorů držících české státní dluhopisy | PX index | Americký dolarový index | Wall Street Journal (WSJ) | Instituce | Obchodování se CFD | Turecko | Prudké oslabení | Bank of Japan | Přehled o dění na světových burzách | Akciový index | Akcie firem | Dluhopisoví investoři | LNG | Signál na akcie | Burza cenných papírů | Tržní hospodářství | Americké akcie | Index WIG20 | Vývoj českých akcií | Premiér Petr Fiala | BBC | Pozornost | Drahota | Vývoj zlata | Země EU | Czech Fund | Česká firma | Přijetí kryptoměny | B-shares | Index nákupních manažerů (PMI) | Dopad pandemie | Ex-dividend | Ruská invaze | Kongres | Divize | Nákupní příležitost | Finanční společnosti | Medián | Vývoj měnového páru USD/JPY | Rosněfť | Platby v bitcoinech | Kanada | S&P 500 | Menšinový podíl | Volatility | Obchodovat | Salvador | Trh s futures | Trh | Poptávková strana | Komise | List Financial Times | Poslanci Evropského parlamentu | SolarEdge Technologies | Války na Ukrajině | Erste Bank | ProCent | Výkyvy | ICU | Měnová autorita | MWh | Ptačí chřipka | Fed | Zahraniční obchod | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Korekce | Americké technologické firmy | Vývoz ropy | Spotřebitelská důvěra v USA | Standard & Poor’s 500 | Velké banky | Hnutí ANO | Americké dolary | Výplaty dividendy | Piotr Matys | Argentinská centrální banka (BCRA) | Pražské burzy | Fulbright Securities | Česká bankovní asociace | Zveřejnění výsledků | Nejistota | Hlavní index čínských akcií | Konkurenceschopnost | Estee Lauder | Ladoga | České dráhy | CME | Investiční skupina Penta | Finanční sektor v ČR | Pokles cen ropy | Skupina ČEZ | Yahoo | Hamás | Velké americké banky | Keynes | Taras Kotovyč | Posílení dolaru | ANO | Stock | Akcie nejziskovějších čínských firem | VZ | Borgis | Trumpova administrativa | Rating | Dezinflace | Agentura S&P | V4 | Asijské indexy | Microsoft | Riziková aktiva | Příležitosti | Sellier & Bellot | Ministr průmyslu a obchodu | Vládní dluhopisy | University of Warwick | Bilance běžného účtu v Turecku | Pictet | Akcie technologických podniků | Eurokomisař | Spotřebitelská inflace | Defi | Shortování | Akcenta | Vývoj úrokových sazeb | Finanční rezervy | e& | Kellnerová | Exxon | Nvidia | Národní ekonomická rada vlády | Exporty | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Polský zlotý | Primární nabídka akcií | Německá vláda | Kurzový vývoj | Lex Babiš | Posílení domácí měny | Rizikovější aktiva | Představenstvo | Ruský plyn | Komise v přenesené pravomoci | Ekonomie | Twitter | Pokles úrokových sazeb | Soukromí investoři | Další růst | Výpadky | Borealis | CFTC | Devizy | Naše burza | FIAT | Tomáš Pfeiler | Invest | Gazprom | Centrální banka | CL | Deutsche Börse | Životní prostředí | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Obchodní spory | Investice do akcií | Paweł Majtkowski | Opatření | Fondy peněžního trhu | Brazilský real (BRL) | QE | Maturity | Plány Ruska | LYNX | Akcie Advanced Micro Devices | Donald Trump | Podnikatelé | Energetický sektor | Vodafone | Čistý zisk | Energetická společnost ČEZ | Jádrová inflace | Dluhové krize | Sdružení automobilového průmyslu | Pohyb kapitálu | Kurz české měny | Centrum | ING | Společnosti | Zahraniční společnosti | Bank of China | Zpomalení ekonomiky | Zkusit investovat | Poptávka po zlatě | Důležitá rezistence | EuroZprávy | Proočkovanost | Zahraniční investice | Šéf americké diplomacie | Apple | Majitel firmy | Společnost Automotodrom | Ruská invaze na Ukrajinu | Bankovní tituly | Tokijská burza | Antidumpingová cla | Společnost XTB | Erste Group | API | Výkonná ředitelka | Prezident Pavel | Generovat zisk | Odhad letošního růstu | Nízká volatilita | ECB | EUR/HUF | Gauti Eggertson | Zahraniční burzy | ČNB Aleš Michl | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Škoda | Úspory | CZK | PEPSICO | Reuters | Index nákupních manažerů | Unilever | ETC | VaR | Baidu | Chevron | Státní dluhopisy | JD.com | Elektromobily | Americký dolar | Aktivity v Číně | Situace | Michael Englund | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Čínské akcie a jejich dělení | Euronext | Zakladatel | Předseda | Moneta | Finanční systém | Štěpán Hájek | Europe 600 | Utahování měnové politiky | Splácení dluhu | Americký trh | | Vysoké úroky | Negativní dopad | Rok 2024 | Guvernér Fedu | Mezinárodní dluhopisy | Růst americké ekonomiky | Evropská unie | Boeing | SAZKAmobil | Vývoj rublu | HDP v USA | Příkaz | Ekonomiky | FOREX | Google | Hospodářský vzestup | Konflikt na Blízkém východě | Rychlý růst | Empresa Media | Tržby | Evropské banky | Libra | Energetický a průmyslový holding | Eva Miklášová | Makro | Moody's | Pavel Heřmanský | Kofola ČeskoSlovensko | Automobilka Toyota Motor | TOP 09 | Platební bilance | CFD | Hodnota rublu | Řetězec Casino | Open | Akciový index PX | Životní úroveň | Snížení sazeb | DOT | Indické akcie | Nezávislost centrální banky | Nabídka akcií | CME Group | Jevgenij Suvorov | Instinkt | Financovat | OFZ | Čínské měny | Ztráta | Řecko | Kurz EUR/CZK | Úřad pro regulaci finančního trhu | Finanční instrumenty | Dividenda | Výhled české ekonomiky | Aktuální cena | Green Deal | Pandemie nemoci | NJJ Presse | Koruna dnes | Alibaba Group | Nový rekord | Rizika | Úroky | Vyplácet dividendy | Refinitiv | Institucionální investoři | Kurzy | Aktivita v čínském průmyslu | Vyšší úrok | PPF Telecom | Portu | Cena | Silné oživení | Investiční banky | Fond | Vývoj české ekonomiky | ERÚ | ASML Holding NV | Silný trh | Růst japonských akcií | EUR/RUB | Partners | Akcie dnes | Růst ekonomiky eurozóny | Izrael | Ceny akcií | Skupiny PPF | TABAK | Konsensus | S&P500 | Ruský trh | Čínská ekonomika | Ceny | Vyšší úroky | Prudký pokles | Technologie | Šmejc | Hypoteční sazby | ČNB | Devizoví obchodníci | Medvědi | Krátkodobé investice | NBP | Akcie Microsoft | Směřování trhů | Jiří Rusnok | Americká firma | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Agentura Bloomberg | Cyrrus Vít Hradil | Benchmarky | Pokles | Finance | MGM | Czech Media Invest (CMI) | Růst cen nemovitostí | Ropa | Margin | Globální inflace | Kurz české koruny | Vývoj akciového indexu | Dluhy | KO | Americké společnosti | Švýcarská centrální banka | Jan Vejmělek | Výkonnost akcií | Royal Caribbean | Poplatek | Server BBC | Zemědělci | Applied Materials | Ministr zahraničí | Mercedes | Index ISM | Tržní očekávání | Carlyle | Situace na trhu | Silnější kurz | Americká ekonomika | Zvýšení inflace | Svět investování | Dluh USA | Kapitálové trhy | Obchodník | Čepro | Portfolio manažer | Akcie týdne | AKAT ČR | Dluhopisy | Rada guvernérů | COVID-19 | Vyšší sazby | Vysoká poptávka | Bukele | Načasování | Toyota Motor Manufacturing | Odvody | Inflace zpomaluje | Sanofi | Regulátoři | Investor | Nárůst výnosů | Vysoké inflace | Maloobchodní tržby | Opatření vlády | Alokace | Renaissance Capital | Výše úrokových sazeb | Index PX | Čínská vláda | Daně | Indexy pohyb | Altcoin | Saxo | Lídři | Malina | Měnová politika japonské centrální banky | Kryptoměna | Sport | Ředitel skupiny PPF | Epidemiologické situace | Inflace v Turecku | Hodnota značky | SaxoStrats | Daně z příjmů | Pozitivní sentiment | Shanghai Composite | Cena severomořské ropy Brent | Joe Biden | Konsorcium | Měkké přistání | Podílové fondy | Růst zisků | Zisky | Windfall daně | Čínský mezibankovní platební systém (CIPS) | Index tokijské burzy | Federal Reserve Bank of Kansas City | BNP Paribas | Globální ekonomika | Řecké akcie | EU | GRMN | USD/TRY | Miliardy eur | Výnos desetiletých dluhopisů | Vývoj HDP | Poptávka | Cisco Systems | Express | Index pražské burzy PX | Norský státní investiční fond | Toyota | Ratingové agentury | Obchodníci | Cena zlata | Propady na akciových trzích | Odkotvená inflační očekávání | HSBC | Trading | Přijetí bitcoinu | Hang Seng | Trinity Bank | Breakout | Capital | F-35 | Navýšení kapitálu | Hlavní index řeckých akcií | Růst cen | Společnost Chevron | Skončení intervencí | Prémie koruny | Růst HDP | Nárůst úroků | Restriktivní politiky | RSI | Hodnota akcií | Salvadorský prezident | Asset management | Výrobce pálených cihel | Financování | Covidové restrikce | ČSÚ | Technologický gigant | Ursula von der Leyenová | Invaze | Omezení dodávek | Stres | PRAŽSKÁ PLYNÁRENSKÁ | Americká lehká ropa | Pokles ekonomiky | Podíl obnovitelných zdrojů | Růst úroků | Analytici Next Finance | WBA | Vydělané peníze | USDJPY | Příznivá makroekonomická data | Pinpoint Asset Management | Czechoslovak Group | Bluebay Asset Management | Investiční poradenství | Systém obchodování | DISH | Stavební výroba | GfK | Line | EGAP | Úrokový diferenciál | Obnova ekonomiky | Akciové fondy | FT | Summit EU | Jedno euro | Klouzavý průměr | Ruský státní investiční fond | Nárůst počtu nakažených | Charlie Munger | Nejlepší kávové akcie | SolarEdge | Colt CZ Group | Hospodářský růst | Kurz měny | Uvolněná měnová politika | XTB Štěpán Hájek | Růst ekonomiky | Jaderné elektrárny | Podnikání | WTI | LVMH | Zájem o akcie | Bod | Miliardy korun | Podmínky na trhu | Shares | Změny klimatu | New Oriental Education & Technology Group | Status bezpečného útočiště | Měnové kurzy | Pokladniční poukázky | HDP | Obchodování CFD | ROCE | Nord Stream | Problémy | EMU | Nikkei 225 (JAP225) | Saúdská Arábie | Ziskovost | Zadlužení firem | Bankéři | Firma | Sázet | Zahraniční firmy | Cena ropy | Šíření koronaviru | Nio akcie | Inflace | Advanced Micro Devices | Marže | Účet platební bilance | Německá ekonomika | Diskont | Capitalinked.com | Omikron | Kurz USD | Pokles cen akcií | Největší jednodenní zisk | Kupón | Zkušenosti | Signály | Spotřební daně | Ekonomka | Lira | ALV | Rafinérie | Statistiky | Výrobce aut | Čínská měna | Pivovary | Korporátní dluhopisy | Čínský index | SAP | Hlavní index CSI 300 | Tyson Foods | JPM | Ústup rizik | Rozhodování | Technologický Nasdaq | Bernard Baumohl | RUB | Kurz | Market | Používání kryptoměn | 256/2004 | Rudolf Špoták | Unicredit | Pokles výnosů | Kaisa | TASS | Rozkolísaný | UST | Dolar | Merck | Gigafactory | Hliník | ANZ | Akcie v roce 2021 | BH Securities | Exekutivní příkaz | Euro | Oracle | Nákladová položka | Asie a Tichomoří | Greensill | Costco | Akcie Nikola | Debata | Deficit státního rozpočtu | Měď | Proinflační | Rozvíjející se trhy | Holding Czechoslovak Group | AUD | Těžba lithia | Huť Liberty Ostrava | Renáta Kellnerová s rodinou | Binance | Sev.en | Dividendový výnos | Breakout Trader | Poskytování hypoték | Investiční ředitel společnosti | Obchod | Didi Global | Pegas Nonwovens | Přerušení dodávek ruského plynu | Capitalinked | Dodávky ropy | Predikce | Fibo | Zlotý | Prima | Zahraniční kapitál | ETF na bitcoin | Citigroup | Softbank | Index VIX | Hospodářství | Ohlédnutí | EBITDA | Moody's Analytics | CETIN | Indická centrální banka | Daň z obchodování | Útok v Pásmu Gazy | Firmy podnikající v nemovitostech | Výnosy státních dluhopisů | Rozhodování ECB | Uniper | Trh Prime | Správa železnic | Ranní glosa | ING Bank | Spojené státy | Vítězství nad inflací | Zisková marže | Ekonomická krize | Lidové bouře | Zasedání ECB | Portfolia | Fresenius Medical | Tesla | Převis | NN Group | Expert | Deutsche Lufthansa | Koronavirové krize | Vývoz | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | Světové finanční krize | EuroZprávy.cz | Úroveň rezistence | Měnová reforma | Týden na akciových trzích | AKAT | Recese | Rafinérie v Litvínově | ZNGA | DG | Mzdový růst | ASML | Globální indexy | Báze | BIS | Capital Partners | Chuť riskovat | Erdogan | Komerční banka | CZK/EUR | Stimul | Agentura Interfax | xStation 5 | Index Dow Jones | Akcie Applu | Největší propad | Mzdové požadavky | Denní graf | Spekulace | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Růstový trend | Štěpán Křeček | Mazars | Ministři | Ztráty | Řízení společnosti | Změna politiky | Ekonomické teorie | Investoři do tureckých dluhopisů | Negativní nálada | Hodnota indexu | Vývoj meziroční jádrové inflace v eurozóně | Helicopter money | Cap | Dana Drábová | Čínské indexy | Pivovary CZ Group | Dieselgate | Patria Finance | Ceny energií | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Ratingová agentura S&P | Ceny potravin | Politická nejistota | Odliv peněz | Měnový stratég | Meziroční míra inflace | Inflační historie | Dosažení dohody | Obchodovat s kryptoměnami | Dluhy českých domácností | Nezaměstnanost v USA | Vyšší volatilita | Prezident Donald Trump | Nouzový stav | Multi-Asset obchodování | Rostoucí inflace | Advance | Kurz bitcoinu | Technologický sektor | OSN | Soud | Objem českých dluhopisů | Společnost ČEZ | Purple Trading Petr Lajsek | Rekordní rok | Makroekonomické prostředí | China Mobile | Prodeje ropy | Údaje z Číny | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Mince | Tomáš Raputa | Investiční stratég | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Channel | Rostoucí ceny | Trend | Akcie a ETF | Adidas | Pokles sazeb | Dow Jones Industrial | Ostausschuss der Deutschen Wirtschaft (OA) | Pierpaolo Benigno | Oslabení | Centrální depozitář | Míra inflace | Verizon | Letecká doprava | Windfall tax | RTS | Vládní bondy | Clearstream International | Energetika | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | Sekundární trh | PBOC | MMF | Náklady na úvěry | USD/RUB | Spotify | Poradce guvernéra ČNB | Eurobank | Nařízení | Prospekt | SWIFT | Schodek | BTC | KOSPI | Bankovní sektor | Virtuální mince | Indexy | Citi | Altcoiny | Zvyšování sazeb | Hospodářské krize | Mizuho | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Transparentnost | Gold | Akciová společnost | Guvernér centrální banky | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Lehká ropa WTI | Japonský akciový index Nikkei | Rostoucí úrokové sazby | Výrobní závody | Tempo růstu | Meziroční růst spotřebitelských cen | Podnikatel | Bankovnictví | Omezený výběr valut | Dluhy domácností | Americké dluhopisy | Klarna | Nadhodnocení | Aplikace TikTok | Ministerstvo dopravy | Lukáš Vokel | Pohonné hmoty | Biliony | Souhrnná hodnota | Shiba Inu | Zdražování energií | ETF | Akciové trhy | Kurzy měn | České dluhopisy | Zajímavé akcie | Hlavní evropské indexy | Loterie | Kolínská automobilka | UnitedHealth | Varování | Obchodní bilance | Hospodářské soutěže | Reinvestování | APP | Ministr zdravotnictví | Spojení | Cykly | Tomáš Holub | Long | Ostausschuss der Deutschen Wirtschaft | Rally | Bankovní rada | KBC | Národní vypořádací depozitář | Komoditní index | Pojišťovna | Macron | GLE | ČT Jan Souček | Japonský index | Intesa Sanpaolo | Aktiva | Pražský městský soud | SXXP | Pokles inflace | Výnosnost | Použití finanční páky | Fundamentální analýzy | Prodejní tlak | Časopis Forbes | Širší index | GEVORKYAN | Zasedání centrální banky | Indexy na Wall Street | Ceny ropy dnes | Věřitelé Arca Investments | Výnosy z dluhopisů | Business | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Xcel Energy Inc. | Indikátory | Sev.en Global | JP Morgan | Zdanění | Úsilí | Pokles cen | Základní úrok | Výběr valut | Další regulace | TikTok | Plug Power | Plynárenské společnosti | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Jan Procházka | Kurz rublu | Akutní panika | Výprodej | ČBA | Program kvantitativního uvolňování | Výsledky voleb | ČNB Tomáš Nidetzký | Vývoj kurzu | Long signál na akcie | Tradingový portál | Zdravotnictví | Ole Hansen | Long signál | Čínské akcie | Riziko ztráty | Economic | Ministryně financí | Moskevská burza MOEX | Další zpevňování koruny | Investice do kávy | Brazílie | Trhy dnes | Snížení cen | Sklizeň obilovin | | Tomáš Cverna | Indexy PMI | Pochybnosti | Danske Bank | Výsledek voleb | George Lagarias | Podíl zahraničních investorů | Schodek zahraničního obchodu | České státní dluhopisy | Zákonné platidlo | Pandemická situace | Trinity | Stratég | Známky oživení | Čínský akciový trh | Zisky firem | Majetek | Ekonomika eurozóny | Purple Trading | Řetězce | Zisk na akcii (EPS) | Sentiment | Stoxx Europe 600 | Růst úrokových sazeb | Politika | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Financování státního dluhu | Konsensus trhu | Investiční ředitel | Čínský prezident | Novavax | Americké futures | Yahoo Finance | MAM | Novinky.cz | Centrální banky USA | Deutsche Telekom | Poplatky | Nike | Forint | Negativní korelace | Karel Komárek | Velká Británie | Evergrande | Rizikový apetit | Příležitost pro tradery | Makroekonomická data | PLN/EUR | Zahraniční politika | Další vývoj | Anton Siluanov | Celosvětový počet úmrtí | Zasedání FED | Japonský akciový index | Real Estate | Členové bankovní rady | Objemy obchodů | CSIS | Obchodování na devizovém trhu | Garanční systém finančního trhu | Americký ministr financí | Optimismus investorů | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Nálada | Indie | Western Union | Měnové páry | Měnové politiky | Huť Liberty | Centrální bankéř | Vnímání | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Řecká ekonomika | Koncern Volkswagen | Čínský výrobce | Výprodej akcií | Ekonomika | Vasky | Vývoj hlavní úrokové sazby | Historická maxima | Stratég Saxo Bank | Otto Daněk | Roadshow | Hospodářské noviny | Penta | Síkela | Proticyklické kapitálové rezervy | Sankce | Commerzbank | Zhodnocení | Inflační krize | Ceny zlata | Evropské akciové trhy | Výhled | Turów | PPF Renáta Kellnerová | České akcie | Futures na indexy | Vinci | Americký akciový index | Auta | Komerční banky | Americké ministerstvo | Mexický prezident | Ruská aktiva | Colt CZ Group SE | Deriváty | Přísná opatření | Investiční prostředí | Economist | Odpovědnost | Vysoké ocenění | iRobot | Oslabení akcií | Japonské společnosti | Indexy nákupních manažerů | Počty nakažených | Propouštění | Prezident Nayib Bukele | Index Hang Seng | Tok kapitálu | Bloomberg Intelligence | Zaměstnanci | Meopta | Měny střední a východní Evropy | Finanční trhy | Banka Creditas | Větrná energetika | Vstup na zahraniční burzy | Cyrrus | Expanze | eBook | Jiří Šmejc | Advance Auto Parts | Růst cen energií | General Motors | Fondy | Ruské ministerstvo financí | EUR/TRY | XTB Tomáš Cverna | Walt Disney | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Bílý dům | ČEZ | HDP Číny | Hrubá marže | Financial Times | USD za barel | Nikkei 225 | Baterie | Spread | Vývoj ceny akcie | Obavy investorů | Altcoin shiba inu (SHIB) | Český státní rozpočet | Vývoj měnového páru EUR/USD | Intel | Index NSE | Caixin | Místní rozvoj | ProSieben | MSFT | GS | AIG | Krize | Obligace | Bitcoiner | Zajišťování | Investing | Mediální společnosti | Portál FXstreet.cz | Nikola Motor | Zotavení ekonomiky | Synot | CMI | Sedmadvacítka | Kraft Heinz | Samson Mow | Exotické měny | G20 | Společnost GEVORKYAN | Míra inflace v eurozóně | Pokles poptávky | Zkrachovalé společnosti | Objednávky | CEO | Ruský Národní vypořádací depozitář (NRD) | Mimořádné zasedání ECB | Prezident Erdogan | DIESEL | Konzervativní strana | Prezidentské volby | Dollar | David Einhorn | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Úročení vkladů | Dolarový index | Silné měny | Globální trh | Poradci | Mezibankovní | ODS | Sekyra Group | Paroplynové elektrárny | Ředitelka | JAP225 | Generální ředitel | Ceny aktiv | HN | Devizové rezervy | České vlády | Měny emerging markets | Cíle | Burza | Interfax | Ceny dluhopisů | AXP | LTRO | Investiční skupiny | Index MSCI | Guvernér Rusnok | Buy | Zvyšování úrokových sazeb | Rozvoj | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Exponenciální klouzavý průměr | RBA | Žádosti o podporu | Akcie Boeing | Asociace exportérů | Výprodeje | Reinvestice | Australská centrální banka (RBA) | Rozhovor | Parlamentní listy | Dlouhá pozice | Spotřeba domácností | Transakce | DTE Energy Company | Slabší dolar | Marian Jurečka | Držitelé ukrajinských dluhopisů | Měny | Premiér Fiala | Snížení úrokových sazeb | Sankce proti Rusku | Krajský soud | Energetický regulační úřad | Hello bank! | Inflace v Japonsku | Zaměstnanost | Slovensko | MNB | Nová historická maxima | Regulační úřady | Energie | Analytici společnosti | Zpravodajství | Čínská Národní rozvojová a reformní komise | Dmitrij Peskov | Michal Brožka | Prezidenti a premiéři | Inflace v březnu | Special Purpose Acquisition Company | USDX | Dividendy | Finanční centrum | Měna | Dodávky energií | Inflace v prosinci | Jasný signál | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | HoReCa | Finanční sektor | Renminbi | Rada ČTK | Společnost Morgan Stanley | Action Economics | Renáta Kellnerová | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Burzovní index | Peníze z EU | EUR/CHF | Karanténní opatření | CV90 | Thomson Reuters | Nákupy centrálních bank | USD | Daň z obchodování s akciemi | Walgreens | W1 | Miliardy dolarů | Politická stabilita | Ukazatele ocenění a sentimentu | Růst poptávky | Infineon | JPMorgan | Sazby | Neúspěch levice | Rozhodnutí centrální banky | SPWR | Regulační orgán | Regionální měny | Eni | Kapitalismus | Výnosy desetiletých dluhopisů | Investování do zlata | Patria.cz | China 50 market index | Dluhopisy OFZ | ASEAN | Carry trades | Sberbank | Stav ekonomiky | ABN Amro | Prezident Putin | EIA | Sberbank CZ | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Partneři | IPO | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Miliardy USD | CEE | Poradce | Vicepremiér | FAST | Obchodní den | Filip Kohoutek | Zkušenost | GBP/EUR | Tradingový portál FXstreet.cz | Signál | Prodeje | Írán | Zdražování | Akcie mediální skupiny CME | Pozemky | Zajištěný kurz | Výsledkové sezóny | Development | Analytik portálu | EPS | ADP | Square | Hodnota zlata | Repo sazba | Okupace Ukrajiny | Přijetí eura | ANZ Research | Masahiro Ičikawa | Ropy | Rozdílové smlouvy | Liberty Ostrava (LO) | Historie | Singapur | Širší index Topix | Člen bankovní rady | Druhá vlna pandemie | Akcie Coca-Cola | Větší riziko | Výdaje | Očekávané Earnings | Guvernér české národní banky | Mzdová vyjednávání | Evropská komise (EK) | Koruna posílila | Rafinerie | Zisk EBITDA | Společnost | Petr Dufek | Vyšší úroveň | Obchodní systémy | Rezervní měny | CBC | Geopolitická nejistota | Důchody | Český statistický úřad (ČSÚ) | Likvidní | List The Wall Street Journal | Sesazení firmy Aramco | Sázky | Forbes | Akcez | Ocenění akcií | Colt | Utažení měnové politiky | Sporting Products | Vysoká volatilita | Fibo retracement | BMW | Depository receipts | BNP Paribas Personal Finance | Kurs koruny | Rozšíření | BBVA | Volatilita | Příliv investic | D1 | Mimořádné zasedání | United Technologies | Americké ministerstvo financí | Umělé inteligence | Islamistické hnutí | Eura | Tisková konference | Neúspěch | Inflační cíl | Lehman Brothers | Nizozemsko | Organizace | Obilí | Vývoj meziroční jádrové inflace | Intervenovat | Our Media | Ceny pohonných hmot | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Expedia | VIX | Růst | Michelin | Polská centrální banka | Pojišťovací společnosti | Příjmy | Hospodářské výsledky | WU | Zajištění | Domácí měny | BIDU | Hong Kong Stock Connect | Akcie firmy Aramco | Index | Wall Street Journal | Komoditní | Financování státu | Lockdown | Wirecard | Akcie Alibaba | MiFID II | Čínský trh | Bohatství | ČTK | Investiční fond | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | Vista Outdoor | Útlum ekonomiky | Pandemie covidu-19 | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Biliony USD | Konsolidační balíček | Společnost S&P Global | Arca | Nová sazba | CITIC | Index STOXX Europe 600 | Valuace | ISS | Čínské značky | Akcie ČEZ | A-shares | Banky | Daň z mimořádných zisků | Věřitelé USA | Americká společnost Nvidia | Zvýšení ratingu | Čínské dluhopisy | Petrodolar | Centrální bankéři | Investiční skupina | Největší kryptoměny | Americké firmy | Seat | Akciový trh | Nominální mzdový růst | Uhlí | Komodity | Automobilka Škoda Auto | PMI v eurozóně | Úroková prémie koruny | Míra zadluženosti | Bilance | AUD/USD | Korunový výnos | SEV.EN GLOBAL INVESTMENTS | Tradeoff | České úrokové sazby | Vývoj akciového indexu Nikkei 225 | USD/INR | Mitsui | Předpandemické hodnoty | Prezident Salvadoru | Propad hypotečního trhu | FOMC | Investiční doporučení | Kurzové zisky | CNBC | Potravinářská společnost | Vývoj české koruny | Brent | Vývoj měnového páru EUR/RUB | CIPS | Meziroční inflace | Bloky | Posílení | Banka | Měnový pár | Synot Invest | Investiční alternativa | Nákup měnových párů | Kapitálové kontroly | Meziroční vývoj inflace v Turecku | Vývoj měnového páru EUR/HUF | Světová rada pro zlato | Index Topix | Šinzó Abe | Vyšetřování | Zisk na akcii | Cestování | Guvernér ČNB | Analýza | Konopí | Pokles reálné spotřeby | SPAC | Islamistické hnutí Hamás | Posilování koruny | Zavedení eura v ČR | Včerejší seance | Hugo | Elektrická energie | Finanční výsledky společnosti | Tržní hodnota | Očkování | Pracovní místa | Primární veřejné nabídky akcií | Lobbing | General Plastic | Propad měny | Kurzy akcií | Česká zbrojovka | Ovlivňování | Dluhopis | Indická rupie | České předsednictví | Volatilita na finančních trzích | Kabinet | Neuberger Berman | KKCG | Analytička | Ekonomika USA | Politická situace | Bond Connect | ČSAV | Průmyslová výroba v Německu | NERV | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Regulační orgány | Dluhopisy s vysokým výnosem | Akciové indexy | Čínské podniky | Carry trading | Oslabení liry | Ekonomický růst | Akciový index S&P 500 | Rostoucí ceny ropy | Britské akcie | CVC Capital Partners | Vývoj měnového páru | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Američané | Bentley | Průzkum | Index spotřebitelských cen | Slavomír Pavlíček | Akcie bankovních domů | Kodiaq | MPO | Evropský technologický sektor | Eurové úvěry | Kurz EUR/USD | Celosvětový hrubý domácí produkt | Hlavní ekonom ING | Tržní rizika | Ruské společnosti | Vývoj akciového indexu Nikkei | Zasedání Fedu | Exact Sciences | Kweichow Moutai | WGC | Návratnost | Pražská burza | Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv | Sentiment finančních trhů | Byty | Kurz EUR | Vyšší mzdy | Vyhlídky | NATO | Česká měnová politika | Energetická skupina | Cenový graf | Sazby ČNB | Zdroje energie | Předpověď | Vysoké školy | Procter & Gamble | Glass Lewis | Silky Zdeňka Porybného | xStation | Platit daně | Hnutí Hamás | Applied Materials | Trigger | Microsoft Corporation | Alpha Bank | Výroba v Německu | Politika centrální banky | Alibaba | Toyota Motor | Nomura | Automobilky | Ukazatele ocenění | Bitcoin | Asie | Průzkumy | Technologické společnosti | Ropa Brent | Španělsko | Rekordní minimum | CAT | Omicron | Český investor | Ekonomický přístup | Hospodaření | Dopady konfliktu | Visa | Ekonom UniCredit Bank | ICBC | Short | Česká bankovní asociace (ČBA) | Canopy Growth | Přehled | Trh státních dluhopisů | Společnost Automotodrom Brno | Podpora | Futures | Enel | Plyn | Bezpečná aktiva | Růst čínského HDP | Thierry Breton | Dílčí index | Hongkongské akcie | Proinflační faktory | Inflace v eurozóně | Zdeněk Nekula | VTB | Nemovitosti | CVC | Vývoj kurzu koruny | FXstreet.cz | Rusko dnes | Náhoda | Euroclear | Obchody | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabování čínské měny | Obnovitelné zdroje | CEPS | PLUG | Wonderinterest | Prezident Trump | Výrobce munice | Index CSI 300 | Skupina Colt CZ Group SE | Rubl | Růst výnosů | Průmyslové kovy | Akcie Advanced Micro Devices (AMD) | DTE Energy | Koruny vůči euru | xStation5 | Příliv kapitálu | Krajský soud v Ostravě | Celosvětová poptávka | Generali Investments | Ministři financí | Walmart | Bankovky | Ping An Insurance | Prognóza ČNB | Shiba inu (SHIB) | Wells Fargo | Čínské státní dluhopisy | Aleš Michl | ČR | Turecká ekonomika | Focus | Zvýšení mezd | Marko Kolanovic | Turci | Nayib Bukele | Antony Blinken | Opatření proti šíření koronaviru | Prezident Joe Biden | Společnost Czech Media Invest (CMI) | Sociální problém | MT4 | PPF Jiří Šmejc | Capital Markets | Silná koruna | Ruské akcie | Ben Cahill | Broker Consulting | Japonsko | Oficiální úroková sazba | Měny&Sazby | Zemní plyn | Nízká inflace | Německo | Vivendi | Honduras | Nejziskovější | Sektor služeb | Kapitálové zisky | Silky | Výkyvy kurzu koruny | Makroekonomický kalendář | Surové ropy | Ostatní investice | Fluktuace | NÚKIB | Hotovost | Pandemie covidu | Packeta | Mattoni | J P Morgan Chase & Co | Úrokové sazby | Rozpočet | Jozef Síkela | Světové rezervní měny | Vice | Statistika | Jednodenní zisk | Pan euro | JPMorgan Chase & Co | Opce | Portugalsko | Vyšší ceny | Aukce | Horší časy | Tameh Czech | Dluhová krize | Marathon | Nexen Tire | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Tomáš Nidetzký | Viceprezident | Zadlužení | Právo | Decentralizované finance | Vzorec chování | Argentina | Vlastnictví | Riziko | Equity | Snižování úrokových sazeb | Dlouhodobý investor | AAA | Vysoká inflace | Vysoká rizika | Analytici | Federal Reserve | USD/CZK | Saudi Aramco | Zemědělství | Global Capital | Prime | Tendr | XTB | Pivovary CZ | Vývoj hlavní úrokové sazby v Turecku | Volatilní položky | Futures kontrakty | DSTI | Nexen Tire u Žatce | Mexické peso | Největší kontrakt | Telecom | Velcí institucionální investoři | BNP | Kurz koruny | Televizní studio | Evropská centrální banka | Evropské indexy | Marek Španěl | Generali Investments CEE | Přehled o dění | COST | Vývoj inflace v Turecku | Česká ekonomika | Řetězec | Nové zakázky | Znehodnocování měn | Vzdělávací webináře | Vývoj měnového páru USD/RUB | Platina | Blue chips | Vývoj inflace | Rzeczpospolita | Kellogg | Primární nabídka | Očekávání trhu | Vybírat zisky | Maďarský forint | Analytik Trinity Bank | Drahé kovy | Indikátor | Royal Dutch Shell | Médea | Vývoj sazeb na trhu | Časování trhu | Propad trhů | Cenové výkyvy | Cena benzínu | BAT | Americká centrální banka (Fed) | Atomico | Býčí trh | Aktivum | Kurz australského dolaru | Odpor | Koncern | Vládní koalice | Měnové podmínky | Marketingová komunikace | American Express Company | Fitch | Spready | Pšenice | ISM | Finanční prostředky | Ocenění | Bilance běžného účtu | Zemědělský svaz ČR | Plán obnovy | Domácnosti | Insolvenční návrh | Globální dopady konfliktu | Ruská burza | Guvernér | Energetická skupina ČEZ | Ekonomická setkání | Ruský akciový index | ProSiebenSat.1 Media SE | Dluhopisový trh | Americké banky | Statistický úřad | Temelín | FXstreet | Ekonomiky eurozóny | Weibo | Tuzemská inflace | Arlington Asset Investment | Bankovní rada České národní banky | Měnová politika | Skupina Colt CZ Group | Emerging markets | Závislost | Přímé zahraniční investice | EK | Emise | Mitsubishi | Akcie Nikola Motor | Tým FXstreet.cz | Vývoj ceny | Pozornost trhu | Server HN.cz | Akciový index Nikkei | OFAC | Jihoafrický rand | Čínské ministerstvo | Markit | Advanced Micro Devices (AMD) | Dopady konfliktu Izraele a Hamásu | Inflační šok | Cisco Systems, Inc. | Pokles obligací | STV Group | Jüanová aktiva | Volby | Pavel Sobíšek | Restrikce | Optimismus | Tajné služby | NJJ | Fibonacciho retracement | Guvernér ČNB Aleš Michl | Tržní kapitalizace společnosti | Infineon Technologies | Air Liquide | Likvidita | AMAT | Hlavní ekonom | Fastenal Company | Navýšení úrokových sazeb | Fnac Darty | Turistická sezona | FRED | Analytik XTB | Webináře | Prostor pro další růst | Rada ČNB | Maďarská centrální banka | Moskva | Turecké liry | Analytika | Editis | Etherea | Inflační očekávání | Costco Wholesale Corporation | Etoro | Větší pokles | Čínské vlády | Forexu | Sazby beze změny | Důchodový systém | Banka JP Morgan | SEC | Turistické sezóny | Miliardy | Trader | Čína | Velikosti likvidity | Zájem o riziková aktiva | Fiskální stimuly | Výrobce elektromobilů | FED sazby | Devizový trh | Kommersant | Růst české ekonomiky | Rozpočtové schodky | Měnové trhy | Penta Real Estate | Ministerstvo financí | MIFID | Deutsche Bank | Podnik | Nastavení sazeb | Česká národní banka | Wealth Management | Banky pro mezinárodní platby | Index pražské burzy | Akcie bank | Ruský ministr | China Merchants Bank | Ekonomové | Hlavní indikátor | Plus500 | Spekulativní útok | Oslabování koruny | Trade | Čínské fondy | XPeng | CZK/USD | Žlutý kov | Pandemie | Analytik | Index PMI | Bankovní asociace | Ekonomické krize | Burze | Analytik Czech Fund | Dodavatelské řetězce | Čínské firmy | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Čínské centrální banky | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Bankrot | EdF | Obavy z konfliktu | Zpomalení růstu | Poslanec | Seznam.cz | Sušánka & partneři | PX Pražské burzy | Rosnano | Zkapalněný zemní plyn | Holding Agrofert | Poptávky po ropě | Stagflace | Walgreens Boots Alliance | Hedging | Podnikání na kapitálovém trhu | Prudký růst cen | Finančníci | Virus | Výsledky hospodaření | Vývoj bilance běžného účtu v Turecku | Výnosy | Redukce | Vyšší inflace | Pips | Průměrná cena | Wall Street | Ticker | Investovat peníze | CNY | Reálná kalkulace | Brazilský real | Inflace ve světě | PEP | Americké vládní dluhopisy | TOPIX | Americká vláda | Rostoucí mzdy | WP | Ruská měna | Práce | Dow Jones | Ruská ekonomika | Depozitář | CAR | USD/CNY | Úrokové sazby ČNB | Restrukturalizace | Prudký pokles cen | Celosvětová poptávka po zlatě | GasNet | Prohlášení | AXA | Období krize | Vlády | Goldman Sachs Group | Biden | Aktuální situace | Intradenní obchodník | Úspěch | Peking | IRBT | Koronavirus | Investování | Akcie NIO | PPF | Druhá vlna | Sumitomo | Microsoft Corp | Ruská vláda | JPMorgan Chase | Japonský jen | CAD | Automobilka BMW | Greenlight Capital | Trading.com | GM | Šance | Bělorusko | Český akciový index PX | Hlavní trh | Politici | Instrumenty | Cenové války | Firma Wienerberger | Kotace | Čínské akciové trhy | Jerome Powell | Přerušení výroby | Konfederace | Odvětví | Nelikvidní devizový trh | Poradenství | Správa | Finanční situace | Ekonomické vysoké školy | Posílení rublu | MF | Emitenti | Společnost Kofola ČeskoSlovensko | Bilance zahraničního obchodu | López Obrador | Celková inflace | Sankce proti Íránu | Dna | Obnovení růstu | Vývoj bilance běžného účtu | Jan Souček | Didi | Panika | Bitcoin jako zákonné platidlo | Merck KGaA | Société Générale | Základní sazba | Zlínská obuvnická firma Vasky | Celosvětový problém | Vzestupný trend | Státní veterinární správa | Novinky | MSCI China | Kontrakt | Volkswagen | Obchodní příležitosti | Indická ekonomika | Přehled kurzů | SEDG | Profesor Dědek | Podniky | NIESR | Ekonom | Makroekonomický analytik | USA | Japonský index Nikkei | Obchodní válka | Vyšší výnosy | Platba | Koruna oslabuje | Analytický tým | ING Groep NV | Vývoj amerického dolarového indexu | Federal Reserve Bank | Zlato | Nejvyšší kontrolní úřad | Skupina Colt CZ | AZN | Krize v Turecku | Celková ekonomika | USD/CAD | Zpomalování inflace | Philip Morris | Nasdaq | Jan Frait | Rebalancování indexů | Francie a USA | Finanční pozice | Mladší investoři | Index Nikkei 225 | PMI ve službách | Útok na korunu | Vládní konsolidační balíček | Čínský mezibankovní platební systém | Geopolitické napětí | Souhrnný čistý zisk | Zemní plyn (LNG) | Inflace v USA | Hike | Ukrajinská centrální banka | IHS Global Insight | CFA | Verizon Communications | ECB Christine Lagardeová | Turecké měny | Výroba aut | Údaje o inflaci | Texas Instruments Incorporated | Belgie | Graf akcie | Tržní kapitalizace firmy | Inflační vlna | Bezpečnost | Státní rozpočty | Globální akcie | Nezávislé měnové politiky | Průlom | CSG | Rovnovážný kurz | Investment | Podíl dolaru | Agentura Moody's | Zásobníky | Lufthansa | Fidelity International | BlueBay Asset Management | OTC | Index čínských akcií | USD/JPY | SYNTHESIA | Astrazeneca | Masivní výprodeje koruny | Ekonomické sankce | Cyklus utahování měnové politiky | Stávající úrokový diferenciál | SPX | Kryptoměny | TradingEconomics | Ministr zemědělství | Zbyněk Stanjura | Ekonomické aktivity | Zvyšování úroků | INTC | Platidlo | Rychlost | Amazon | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Úvěr | Mzdy | Tatra Trucks | American Express | Akcie | Stimuly | USD/HUF | Federal Open Market Committee | Meziroční vývoj inflace | SZSE | Historie se opakuje | Fundamenty | Ukazatele | Li Auto | Netflix | Británie | Jan Sušánka | ProSiebenSat.1 Media | Historie kávy | Američtí zákonodárci | Bankovní vzdělání | Disney | Stabilita | Výnos dluhopisů | Liberty Ostrava | Vojtěch Benda | Kchen Čche | Pozice | Spekulativní útok na korunu | Americký akciový index S&P 500 | Věřitelé Arca | City | Zlepšení | Vysoké rozpočtové schodky | ONE | Zahraniční forex
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Zahraniční držba dluhopisů
Zahraniční ekonomická aktivita
Zahraniční firmy
Zahraniční fondy
Zahraniční forex
Zahraniční FX
Zahraniční intervence
Zahraniční investice
Zahraniční investice v Číně
Zahraniční investice v Německu

Následující klíčová slova

Zahraniční kapitál
Zahraniční měny
Zahraniční obchod
Zahraniční obchod České republiky
Zahraniční obchod ČR
Zahraniční obchodníci
Zahraniční obchodníci s cennými papíry
Zahraniční obchodník s cennými papíry
Zahraniční obchod za březen
Zahraniční OCP
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Brokerjet
IronFX
IQ Option
reklama
FTMO král
Potvrďte prosím... Zavřít