Ranní videokomentář: Trhy znovu potrápila Severní Korea, dnes pozor na americkou inflaci

11.08.2017 07:38  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Téma Severní Koreje na finančních trzích rezonovalo také včera, když se k němu znovu vrátil americký prezident. Ten uvedl, že jeho první varování nebylo dostatečně tvrdé a dodal, že by Korea měla být velmi nervózní pokud se odváží plánovat útok na USA. Trhy tentokrát na Trumpovo vyjádření reagovaly ještě citlivěji a například S&P 500 díky němu klesl teprve potřetí v tomto roce během jedné seance o více než procento. Růst averze k riziku byl přitom jasně viditelný také na devizovém trhu, kde pomohl japonské měně. I dnes by téma Severní Koreje mohlo na finančních trzích rezonovat, i když do dalších dnů počítáme s jeho ustupováním. Z nového makra pozor hlavně na americkou inflaci a její dopad na USD.

Dnešní fundamenty:

 • 14:30 Tempo růstu CPI v USA (střední dopad)
 • 15:40 Za Fed promluví člen FOMC Kaplan (malý dopad)
 • 17:30 Za Fed promluví člen FOMC Kashkari (malý dopad)
Sdílení článku:
Facebook

Čtěte více

 • Ranní videokomentář: Trhy v klidu vyčkávají na nové stimuly, dnes britské HDP
  Finanční trhy za sebou mají klidnou seanci, která kvůli svátku v USA přinesla pouze data z Evropy. Ta nabídla výsledky německého indexu IFO, který však pouze potvrdil většinový konsenzus, který počítal s tím, že kondice německé ekonomiky zůstane robustní. Dnešek je v USA opět sváteční a i když americké burzy tentokrát na půl dne otevřou, žádná významná data americký makrokalendář nenabídne, takže by se obchodování na většině trhů mělo nést v podobném duchu jako včera. Z evropských dat budeme zvědaví zejména na výsledky britského HDP.
 • Ranní videokomentář: Trhy v naprostém klidu přešlapují na místě, dnes britská průmyslová produkce
  Ekonomický kalendář byl včera bez klíčových fundamentů a většina finančních aktiv včera jen vstřebávala páteční výsledky z amerického trhu práce, které zvýšily šance na růst amerických úrokových sazeb. Nálada na trzích zůstává pozitivní, což potvrzuje jak nízká úroveň implikované volatility, tak vysoké oceněné (především amerických) akciových indexů. Dnešek přinesl brzy ráno výsledky čínské inflace, která ale potvrdila většinový konsenzus. Evropská a americká seance je na důležité fundamenty poměrně chudá, díky čemuž lze i nadále očekávat spíše klidné obchodování v líném bočním trendu.
 • Ranní videokomentář: Trhy v očekávání výsledku britských voleb. Dnes zasedá ECB
  Klidné obchodování na akciových trzích pokračuje a přestože se na trhy vrátily objemy, indexy si své pozice zatím pouze udržují. Obchodníci totiž čekají hlavně na výstup z dnešní seance, která bude klíčová pro euro, libru a většinu evropských akciových indexů. Čekáme totiž na výstup ze zasedání Evropské centrální banky a na výsledek britských voleb. ECB by měla eurové páry rozpohybovat během tiskové konference Maria Draghiho. Volební místnosti v Británii se pak zavírají až ve 23 hod., takže bychom měli znát výsledky voleb někdy zítra nad ránem.
 • Ranní videokomentář: Trhy vydýchávaly Fed, zmínky o inflaci v zápisu BoE pomohly libře opět k výraznému růstu
  Trhy vstřebávaly v průběhu čtvrteční seance zvýšení sazeb ve Spojených státech. Evropské akcie následovaly Wall Street v růstu, nejvíce se ale dařilo rozvíjejícím se trhům. Výnosy z dluhopisů korigovaly svůj pád a naznačují, že americký dolar by nemusel hledat dno příliš dlouho. Měnový pár EUR/USD už ovšem klepe na dveře hladiny 1,08. Libra pozitivně reagovala na zmínky o vysoké inflaci na zasedání Bank of England. Své zisky si drží zlato, ovšem prostor pro další růst se zdá být omezený. OPEC se snaží stabilizovat ceny ropy v blízkosti 50 dolarů za barel. Trh ale na zprávy o prodloužení těžebních kvót příliš nereagoval.
 • Ranní videokomentář: Trhy vyčkávají na projev Yellenové, dnes IFO a nové objednávky
  Včerejší seance opět nijak nevybočila z obchodování předchozích dnů a většina akciových indexů si svou cenu dokázala podržet. Nálada na trzích zůstává stále optimistická, i když před pátečním projevem Janet Yellenové také možná mírně nervózní. Tržní konsenzus počítá s tím, že by zítra šéfka americké centrální banky měla signalizovat připravenost ke zvyšování sazeb, což dolaru včera mírně pomáhalo zejména na páru s evropskou měnou. Dnešek přinese v tomto týdnu první významná data, když budou zveřejněny výsledky německého indexu IFO a amerických nových objednávek.
 • Ranní videokomentář: Trhy včera jako na houpačce, DAX zůstává nad hranicí 9500 euro
  Finanční trhy byly během evropské obchodní seance znovu pod tlakem, ale krátce po otevření amerických burz se situace stabilizovala a akcie a ostatní rizikovější aktiva své ztráty z první poloviny dne dokázaly rychle zlikvidovat. Čtvrtek přinesl zasedání hned tří centrálních bank, které postupně varovaly před rizikem brexitu. Téma vystoupení Británie z EU tedy zůstává, a až do příštího týdne bude, tématem číslo jedna. Dnešek bude na data chudší a zajímat nás budou hlavně výsledky kanadské inflace a data z amerického trhu s bydlením.
 • Ranní videokomentář: Trhy za sebou mají nervózní týden, zklidnění by ale nemuselo být daleko
  Minulý týden se nesl v hodně nervózním duchu, k čemuž pomohly hlavně komentáře Donalda Trumpa a další vyhrocení napětí kolem Severní Koreje. Pod tlak se dostaly především akcie a ostatní riziková aktiva, zatímco klasické bezpečné přístavy jako zlato a japonský jen dokázaly růst. Přestože nechceme téma Severní Koreje podceňovat, nejsme zcela přesvědčení o tom, že na trzích bude dlouhodobě rezonovat a už od tohoto týdne očekáváme spíše postupné zklidnění. Týden začne pozvolna a bez významných dat, ale už příští dny budou plné nového makra, které bude přicházet především z Británie.
 • Ranní videokomentář: Trhy zahájily týden opatrně, dnes výsledky z amerického trhu s bydlením
  Začátek týdne byl bez důležitých fundamentů, což přispělo ke stabilizaci a celkovému zklidnění na trzích. Toho okamžitě využily evropské akciové indexy, které dokázaly zlikvidovat značnou část svých pátečních ztrát, zatímco indexy v USA se pouze držely v okolí pátečních zavíracích cen. Pondělní seance byla kompletně bez dat a dnešek na tom bude jen o trochu lépe, když ze zajímavých výsledků budou zveřejněny pouze americké statistiky z trhu s bydlením. Finanční trhy tak budou před středečním Fedem pravděpodobně i nadále ve vyčkávacím režimu.
 • Ranní videokomentář: Trhy zatím přešlapují na místě, dnes americká obchodní bilance
  Včerejší seance na finanční trhy žádné větší změny nepřinesla. Nově příchozí makro z Evropy i z USA potvrdilo, že je americký a evropský výrobní sektor i nadále ve velmi dobré kondici a přestože akciové indexy mírně ztrácely, ztráty byly spíše jen technickou korekcí zisků z minulých obchodních seancí. Volatilita na trzích zůstává nízká, obchodníci jsou dál beze strachu a na této skutečnosti by se nic nemělo měnit ani v průběhu dnešní seance, která přinese jen několik sekundárních výsledků, jako například statistiky zahraničního obchodu Kanady a USA.
 • Ranní videokomentář: Trhy zatím vyčkávají na nové podněty, dnes britská inflace
  Včerejší seance proběhla podle očekávání v klidu a na nízkých objemech, když si většina akciových indexů a měn svou cenu bez problémů udržela. Dnes by měla být aktivita na trzích o něco vyšší, a to zejména na některých měnách. Za pozornost bude stát hlavně libra, která se dočká potenciálně zajímavých výsledků inflace a projevu Marka Carneyho z Bank of England. Pozor také na kanadský dolar, který čekají výsledky maloobchdoních prodejů. Celkový sentiment na trzích by měl ale zůstat i nadále klidný a opatrně optimistický, když je stále jen málo rizik, kterých by se obchodníci aktuálně měli obávat.
 • Ranní videokomentář: Trhy znovu ve vyčkávacím režimu, dnes britská inflace
  Včerejší seance na finanční trhy výraznější volatilitu nepřinesla a většina finančních aktiv si svou cenu dokázala znovu podržet. Za pozornost stály hlavně výsledky evropského indexu Sentix, který dokázal překonat konsenzus, a také projev Janet Yellenové, která si znovu pochvalovala kondici americké ekonomiky. Dopad obou fundamentů na trhy byl však jen mírný a spíše než reakce na fundamenty jsme včera byli svědky na některých trzích korekce pátečního pohybu. Dnešek přinese ze zajímavých dat hlavně britskou inflaci.
 • Ranní videokomentář: Trhy znovu ve vyčkávacím režimu, dnes britská inflace
  Finanční trhy zahájily týden v klidu a bez velkých pohybů. Na vině byla absence důležitých dat a také pravděpodobně i celková neochota vstupovat do větších pozic před zítřejším zasedáním americké centrální banky. Většina aktiv si proto své pozice držela. Dnešek se pravděpodobně ponese v podobném duchu, přestože nás čeká o něco více zajímavých dat, jako například výsledky britské inflace. Trhy však z klidného režimu pravděpodobně nevybočí, protože k tomu zatím nemají důvod. Rizika jsou malá a strach z korekce minimální, což potvrzuje i nízká úroveň implikované volatility.
 • Ranní videokomentář: Trhy zpět v zajetých kolejích, dnes britské maloobchodní tržby
  Po úterním výprodeji se na finančních trzích včera začala situace opět uklidňovat. Nervozita na trzích tedy příliš dlouho nevydržela, což není překvapivé, jelikož index strachu (VIX) jasně signalizoval, že byl úterní výprodej spíše jen technickou záležitostí. Dnešek by trhy z rovnováhy nijak vykolejit neměl. Zajímavá seance by ale mohla čekat na libru, která se dočká potenciálně velmi důležitých výsledků britských maloobchodních prodejů.
 • Ranní videokomentář: Trhy získávají pevnější půdu pod nohama, volatilita klesá
  Finanční trhy si během včerejší seance začaly procházet stabilizací, díky čemuž se akciové indexy v Evropě i v USA dostaly konečně znovu do zelených čísel, zatímco implikovaná volatilita na většině finančních aktiv výrazně klesla. Celý týden je na nové makro poměrně chudý, díky čemuž se budou obchodníci věnovat i dnes a v nadcházejících dnech Británii a procesu jejího vystupování z EU. To bude hlavní téma také dnes, kdy pokračuje evropský summit v Bruselu. To podstatné již ale od evropských politiků zaznělo včera, díky čemuž by stabilizace na trzích mohla pokračovat také v průběhu dnešní seance.
 • Ranní videokomentář: Trhy zůstávají bez náznaku nervozity, dolar dál mírně slábne
  Závěr minulého týdne se na trzích nakonec vydařil, když se do zelených čísel dostaly americké i evropské akciové indexy. Většina indexů si tak své vysoké ocenění drží, i když se najdou výjimky (jako DAX), které o své zisky z konce minulého měsíce již téměř kompletně přišly. Volatilita však zůstává nízká, což signalizuje, že se celkově velmi klidný sentiment na trzích prakticky nijak nezměnil a medvědi dál trpělivě vyčkávají na jakýkoli důvod ke korekci. Dnešek bude na fundamenty chudý a obchodování by mělo probíhat na poměrně nízkých objemech.
 • Ranní videokomentář: Trhy zůstávají klidné i po Trumpově projevu, dnes zasedá Bank of Canada
  Akciové indexy si včera v Evropě i v USA své vysoké ceny držely, a to z části i díky další sérii velmi dobrých dat z USA, které zveřejnily výsledky HDP, PMI a spotřebitelské důvěry. Trh ale čekal především na dnešní ráno, které přineslo projev Donalda Trumpa v Kongresu. Trump mluvil o imigraci, reformě zdravotnictví, navýšení rozpočtu ministerstva obrany a také o plánech investovat do infrastruktury až jeden bilion dolarů. Jeho projev lze hodnotit jako neutrální pro dolar a lehce pozitivní pro akcie, díky čemuž se situace na trzích ani po dnešku pravděpodobně nijak výrazně nezmění a optimismus obchodníkům vydrží.
 • Ranní videokomentář: Trhy zůstávají v klidu a čekají na nové podněty, dnes britská a americká inflace
  Včerejší seance byla téměř bez dat a na hluboce podprůměrných objemech, díky čemuž si většina finančních aktiv svou cenu podržela, zatímco akcie nepatrně rostly a například americký S&P500 znovu navýšil svá historická maxima. Dnešní ráno znovu pomohlo japonskému jenu, který dokázal bez zjevných příčin krátce po otevření asijských burz zpevnit až pod 101 USDJPY. Úterní seance bude na data podstatně bohatší a mezi nejzajímavější výsledky se zařadí výsledky z Británie a z USA.
 • Ranní videokomentář: Trhy zůstávají v naprostém klidu, dnes německý IFO
  Minulý týden se na finančních trzích nesl v pozitivním duchu a na nízké volatilitě, díky čemž většina akciových indexů dokázala mírně růst. Na devizovém trhu má za sebou solidní výsledky hlavně americký dolar, který zpevňoval na většině měnových párů, a to především díky rostoucím spekulacím na případné utažení měnové politiky a zvýšení úrokových sazeb americké centrální banky. Nový týden bude právě o Fedu, který bude o sazbách rozhodovat ve středu večer. Dnešek nabídne ze zajímavých dat německý index IFO, který napoví více o dopadu brexitu na německé firmy.
 • Ranní videokomentář: Trhy čekají na Fed, JPY o své včerejší zisky rychle přišel
  Včerejší seance probíhala na většině finančních trhů opět ve velmi poklidném duchu, když obchodníci vyčkávali především na dnešek, který přinese zasedání americké centrální banky. Nálada na trzích zůstává stabilizovaná a zajímavějších pohybů jsme se dočkali pouze na JPY, který včera nejprve výrazně zpevnil, aby dnes ráno začal znovu slábnout, když japonský premiér naznačil, že by nakonec fiskální balíček na podporu ekonomiky mohl být mnohem větší, než s čím trh dosud počítal. Dnešek je hlavně o Fedu, k jehož zasedání a potenciálnímu dopadu na trhy jsme pro vás připravili flash news webinář, na který je možno registrovat se na našich stránkách v sekci XTB Akademie. Začínáme v 15:30.
 • Ranní videokomentář: Trhy čekají na nové impulsy, akcie i FX zatím ve většině případů beze změny
  Máme za sebou klidný start do nového týdne, během kterého obchodníci spíše jen vyčkávali na důležitější fundamenty, které nás ale čekají až zítra. Akcie si tak své pozice podržely a podobně na tom byla i většina měnových párů. Pod mírným tlakem se ocitl pouze NZD, který začal slábnout během dnešního rána a který se propadl na úrovně z poloviny minulého měsíce. I dnes by se obchodování na trzích mělo nést ve spíše klidném duchu, i když by seance mohla být o něco aktivnější než včera, kdy jsme na některých evropských burzách byli svědky dokonce až polovičních objemů.

Nejčtenější zprávy

 
reklama
Patria certifikát
 
Purple Trading broker

Užitečné nástroje

FX sazby

MěnaSazbaMěnaSazba
*EUR0.00 %*USD1.25 %
*GBP0.25 %*AUD1.50 %
*CAD0.75 %*NZD1.75 %
*CHF-0.75%*JPY-0.10%
 

Kurzy obchodování

Zář
9

Juniorská škola tradingu - Forex I-II (Praha)

Juniorská škola tradingu - Forex I-II je určena pro začínající tradery. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vymanit se z davu a být úspěšný v obchodování na finančních trzích, tak je tento seminář určen právě vám.

Zář
23

Jak vytvářet ziskové AOS a testovat obchodní strategie

Představujeme vám exkluzivní seminář se zástupci profesionálního vývojářského týmu, působícího ve společnosti FXstreet.cz. Hlavní náplní budou základy tvorby automatických obchodních systémů (AOS) pro platformu MetaTrader 4 včetně praktických ukázek. Naučíte se také správně backtestovat ziskovost AOS. Navíc si sami v průběhu semináře vytvoříte svůj první ziskový AOS.

říj
14

Profesionálem na forexu - kurz pro pokročilé tradery (Praha)

Seminář Profesionálem na forexu je určený pro absolventy kurzu Juniorská škola tradingu a pro pokročilé forexové tradery. Naučíme vás naše ziskové intradenní a swingové obchodní strategie a posuneme vás k vyšším ziskům. Jedná se o jeden z nejlépe hodnocených seminářů FXstreet.cz a věnujeme se na něm hlavně korelačním strategiím a intermarket analýze. Sleva: Absolventi semináře Juniorská škola tradingu mají tento seminář za 4 400,-Kč.


Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:


Thomson reuters ČTK Bloomberg

reklama
Dukascopy
reklama
GCM broker
reklama
Swissquote Bank
reklama
Globtrex