Pátek 24. května 2024 05:57
reklama
FTMO král
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Swissquote Bank
reklama
Fintokei ProTrader

Hospodářská situace

img

🔴EURUSD se pohybuje okolo 1,075 před ECB

11.04.2024 Včera nás překvapilo zveřejnění vysoké inflace ze Spojených států, kde vysoké ceny ropy a stále silný spotřebitel zvyšují cenové tlaky. Dnes nás čeká rozhodnutí ECB a později inflace PPI z USA, což by mohlo potenciálně vytvořit ještě silnější tlak na měnový pár EUR/USD. Co by mohlo změnit dnešní zasedání ECB a zahájí banka sérii škrtů centrálních bank zemí G10?
img

Prognóza pro měnové páry EUR/USD, USD/JPY: Obchodníci vstřebávají nejnovější zprávu o inflaci v USA

14.03.2024 Investoři nadále pečlivě analyzují údaje o únorovém indexu spotřebitelských cen v USA, které dopadly nad očekávání a již podnítily vlnu prohlášení finančních orgánů. Ve středu ministryně financí Janet Yellen uvedla, že její pohled na budoucí úroveň úrokových sazeb se od ledna výrazně změnil kvůli přetrvávající inflaci, která regulátorovi neumožní návrat k nízkým úrokovým sazbám z období před covidem. Zároveň dodala, že vysoké sazby by měly negativní dopad na obsluhu dluhu země. Mezitím předseda Fedu Jerome Powell našel důvod pro stabilizaci vysoké úrovně spotřebitelské inflace. Přisuzoval ji vysokým úrokovým sazbám u různých druhů pojištění.
img

Aktuální předpověď pro EUR/USD na 13. března 2024

13.03.2024 Dolar posílil po zveřejnění údajů o indexu spotřebitelských cen v USA, které ukázaly, že inflace zrychlila z 3,1 % na 3,2 %. Zdálo se, že tento pohyb bude poměrně výrazný. Koneckonců přetrvávající inflační tlaky vylučují možnost, že by Federální rezervní systém snížil úrokové sazby, přinejmenším do podzimu. Zdá se, že Fed má se zvládáním inflace potíže, a v takové situaci by změkčení měnové politiky mohlo vést k ještě prudšímu růstu cen. Není tedy pochyb o tom, že americký dolar bude dále posilovat. Tento proces se však rychle zastavil a nakonec byl nahrazen obratem.
C:\fakepath\EU3.jpg

EU prý pomohla postkomunistickým státům s transformací

10.03.2024 Postkomunistickým zemím, které do Evropské unie vstoupily v roce 2004, pomohl se složitou hospodářskou a společenskou transformací výhled na unijní členství. V rozhovoru s ČTK to prohlásil šéf Institutu pro evropská studia na Univerzitě Brémy Arndt Wonka, podle kterého je otázkou, jakým směrem by se vývoj v těchto státech vydal bez unijní perspektivy a bez následného začlenění do EU. Řekl také, že Evropská unie může být rozhodně ráda, že se k ní před dvaceti lety Česká republika spolu s devíti dalšími převážně středoevropskými a východoevropskými státy připojila. Stejně tak spokojené mohou být podle něj i tyto země, kterým plynou z členství jasné výhody.
C:\fakepath\fundament-29022024-1.jpg

Makroekonomické faktory - finanční trhy a instituce (10. díl)

29.02.2024 V tomto článku se zaměříme na téma finančních trhů a institucí. Začneme stručným přehledem těchto dvou pojmů a poté se jim budeme věnovat podrobněji. Podíváme se také na to, kdo řídí finanční trhy a instituce, a rozebereme jejich vliv na ekonomiku, spotřebitele a centrální banky.
img

Bundesbank: Německo je pravděpodobně v recesi

20.02.2024 Pondělí bylo přinejmenším nudné: aktivita na trzích nízká a žádné zprávy ani události. Úroveň 1,0786 je pro euro velmi důležitá. Pokud ji pár překoná, znamenalo by to, že trh je připraven nakupovat a vytvořit býčí korekční vlnu. Nemyslím si ale, že pár EUR/USD dokáže tuto hranici překonat, takže očekávám další pokles kotací. Z několika důvodů.
C:\fakepath\fundament-14022024.jpg

Makroekonomické faktory - fiskální politika (6. díl)

14.02.2024 V dnešním článku se budeme zabývat fiskální politikou. Od jejího fungování, přes vazby na ekonomické faktory až po rozdíly ve srovnání s měnovou politikou.
img

Zhodnocení dopadu války v Izraeli proti Hamásu na ekonomiku evropské unie

08.12.2023 Nedávná eskalace konfliktu mezi Izraelem a Hamásem má rozsáhlé důsledky přesahující hranice Blízkého východu. Tento článek se zabývá hospodářskými důsledky konfliktu pro Evropskou unii (EU). Budeme se věnovat prudkému nárůstu cen ropy, přerušení dodávek ropy, tlaku na ceny plynu a také dopadům na izraelský technologický průmysl. Kromě toho se budeme zabývat širšími ekonomickými důsledky a tím, jak konflikt zhoršuje stávající problémy.
img

WOOD & Company vstupuje s novým realitním fondem do segmentu logistiky. Pro první akvizici sáhla do Polska

21.11.2023 Skupina WOOD & Company otevírá nový WOOD & Co. Logistics podfond a vstupuje tak do segmentu logistiky. Nový podfond je určený pro kvalifikované investory. V eurové třídě cíluje na roční výnos 15 procent při investičním horizontu alespoň tři roky. Unikátní strategií fondu jsou investice do výstavby logistických nemovitostí, kdy investor získává možnost profitovat z developerského výnosu. První akvizicí nového podfondu je plánovaná investice do výstavby třetí etapy projektu 7R Park Tczew III nedaleko polského Gdaňsku. V přípravě je výstavba dalších logistických projektů ve střední Evropě.
img

Podrobnosti ze zápisu z posledního zasedání FOMC

11.10.2023 Vývoj na finančních trzích: Výbor se zabýval podmínkami na finančních trzích. Konstatoval, že ocenění aktiv je poněkud zvýšené, což odráží ochotu investorů riskovat.
C:\fakepath\Orbán.jpg

Handelsblatt: Jak Orbán oslabuje maďarské hospodářství

06.08.2023 Zatímco Evropská unie debatuje o trendu posilování pravicových stran, hledí ekonomové do Maďarska. Tam se ukazuje, jaké důsledky může mít vláda pravicového populismu, napsal německý hospodářský deník Handelsblatt.
img

Spoluzakladatel MicroStrategy pojednává o BTC uprostřed argentinské inflační krize

24.04.2023 Michael Saylor, spoluzakladatel a výkonný předseda softwarové společnosti MicroStrategy Inc. nedávno pojednával o významu primární kryptoměny pro obyvatele Argentiny uprostřed finanční krize.
C:\fakepath\xtb-04042023.jpeg

Jaké růstové akcie mají potenciál?

04.04.2023 Růstové akcie za poslední rok zaznamenaly obrovské cenové výkyvy. Po krvavém roku 2022 se v mnoha případech ale trend začíná obracet. Co vlastně růstové akcie znamenají? Jak se liší od těch hodnotových a které z nich mají potenciál růstu? Analytici XTB na toto téma vytvořili e-book o těch aktuálně nejzajímavějších růstových titulech!
img

PMI průzkum, eurozóna, únor 2023 – předběžný výsledek

21.02.2023 Předběžný výsledek průzkumu PMI pro eurozónu za letošní únor naznačuje zrychlení hospodářského růstu.
C:\fakepath\trader-17012023-33-zm.jpg

Německo se podle kancléře Scholze navzdory energetické krizi vyhne recesi

17.01.2023 Německý kancléř Olaf Scholz dnes vyjádřil přesvědčení, že Německo se navzdory energetické krizi nedostane do hospodářské recese. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Průmyslový svaz BDI letos čeká pokles německé ekonomiky o 0,3 procenta

17.01.2023 Německá ekonomika v letošním roce klesne o 0,3 procenta a německý průmysl se bude nadále potýkat s energetickou krizí, kterou vyvolala ruská invaze na Ukrajinu. Dnes to předpověděl Svaz německého průmyslu (BDI). Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.
C:\\fakepath\\Nemecko5.jpeg

ZEW: Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se výrazně zlepšila

17.01.2023 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v lednu výrazně zlepšila, příznivější je už čtvrtý měsíc po sobě. Index důvěry, který sestavuje hospodářský institut ZEW, na tento měsíc vzrostl o 40,2 bodu na 16,9 bodu. Poprvé od loňského února se tak nachází v pozitivním pásmu. Současnou hospodářskou situaci hodnotí investoři a analytici také opět o něco lépe, ukázal průzkum, jehož výsledky dnes institut zveřejnil.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

ZEW: Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku opět stoupla

13.12.2022 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v prosinci třetí měsíc v řadě zlepšila. Index ekonomické nálady institutu ZEW na tento měsíc vzrostl o 13,4 bodu na minus 23,3 bodu. Současnou hospodářskou situaci hodnotí investoři a analytici také lépe, uvedl institut v průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil.
img

🛢Vrátí se cena ropy nad 100 USD?

12.10.2022 OPEC+ překvapil svým rozhodnutím výrazně snížit svůj produkční cíl, což by mohlo vést ke zvrácení klesajícího trendu na trhu s ropou. Na druhé straně se trh stále obává možné globální recese a Spojené státy se připravují na volby v polovině volebního období. Existuje vzhledem k této skutečnosti šance, že se ceny ropy vrátí nad 100 dolarů za barel?
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku v srpnu kvůli inflaci klesla

16.08.2022 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku v srpnu mírně klesla. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil německý hospodářský institut ZEW. Index ekonomické nálady na srpen klesl proti červenci o 1,5 bodu na minus 55,3 bodu. Na vině jsou obavy z rostoucích životních nákladů, které se mohou negativně promítnout do soukromé spotřeby. Analytici v anketě agentury Reuters odhadovali, že se hodnota indexu v porovnání s červencem nezmění.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Britská centrální banka zvýšila úroky, koncem roku očekává vstup do recese

04.08.2022 Britská centrální banka dnes zvýšila svou základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 1,75 procenta. Přikročila tak k nejvýraznějšímu zvýšení úroků od roku 1995. Banka zpřísňováním měnové politiky reaguje na rostoucí inflaci. Od zvýšení úroků centrální banku neodradila ani zhoršující se hospodářská situace. Banka v dnešní zprávě předpověděla, že britská ekonomika v posledním čtvrtletí letošního roku vstoupí do recese.
img

Akcie Boeing: Firma přišla o důležité dodávky titanu z Ruska

25.03.2022 Akcie Boeing (BA) díky předešlému vývoji prožívají další vcelku dramatické období. Díky geopolitickým událostem je Boeing v ohrožení kvůli přerušeným dodávkám surovin z Ruska. A aby toho nebylo málo, v Čínské lidové republice měl nehodu dopravní letoun jejich výroby, což zase rozvířilo debaty kolem provozuschopnosti jimi vyrobených letadel. Nesmíme ale zapomínat na to, že Boeing patří i mezi zbrojní tituly a nedávno se povedlo získat zakázku na cvičné systémy pro protiponorkový a protilodní boj.
img

Ruská krize se nebude opakovat

03.03.2022 Naposledy mělo Rusko tak výrazný vliv na finanční trhy v roce 1998, kdy proběhla "ruská krize". Její ekonomické dopady na světovou ekonomiku však byly mnohem závažnější než dnes. Nyní jsou problémy následující: globální averze k riziku a rostoucí ceny komodit. Základy světové ekonomiky však zůstávají stabilní. Dopad současné situace na burzy je rovněž omezený a dočasný.
img

Fed nechce a nemůže zvyšovat sazby

18.01.2022 Finanční trh v USA byl včera uzavřen z důvodu svátku – Dne Martina L. Kinga. Evropský trh se mezitím obchodoval v kladném pásmu v souvislosti s očekáváním, že ECB možná zvýší svou klíčovou úrokovou sazbu do konce letošního roku o 20 bazických bodů, a nikoliv o 17, jak se očekávalo před týdnem.
img

Forex: Německý Ifo index zpět nad dlouhodobým průměrem

25.05.2021 Dnešní den bude ve znamení povzbudivých ekonomických indikátorů. Zpřesněná data popisující výkonnost německé ekonomiky v prvním čtvrtletí odhalí, co stálo za ekonomickým poklesem – nepřekvapí, že kvůli covidovým omezením to byly zejména slabá spotřeba domácností a privátní investice. Květnový Ifo index ale jednoznačně potvrdí, že hospodářská situace prvního kvartálu je minulost. Aktuální rozvolnění německému hospodářství pomůže. Inflační tlaky i robustní výkonnost maďarské ekonomiky budou znamenat, že již na červnovém zasedání půjdou tamní sazby nahoru. Dnešní jednání centrálních bankéřů v tom trhy utvrdí.
C:\fakepath\Německo.jpg

Německá vláda souhlasí kvůli pandemii s dalším zadlužováním

24.03.2021 Německá vláda souhlasí kvůli krizi vyvolané pandemií s dalším zadlužováním. Kabinet kancléřky Angely Merkelové dnes podle informací agentury DPA podpořil návrh ministra Olafa Scholze, podle kterého by měl letošní rozpočtový schodek činit rekordních 240,2 miliardy eur (6,3 bilionu Kč), zatímco příští rok by měl rozpočet skončit deficitem 81,5 miliardy eur (2,1 bilionu Kč).
C:\fakepath\Německo.jpg

DIW: Německá ekonomika v závěru roku klesne o procento

21.12.2020 Německá ekonomika v zimě zaznamená pokles v důsledku nových restriktivních opatření, která jsou reakcí na vzestup počtu případů nákazy koronavirem. Ve čtvrtém čtvrtletí se hrubý domácí produkt (HDP) sníží o jedno procento a v prvních třech měsících příštího roku bude pokles ještě výraznější. Předpověděl to dnes výzkumný institut DIW.
C:\fakepath\merkelova.jpg

Merkelová očekává v roce 2021 rychlou obnovu hospodářství

17.11.2020 Angela Merkelová očekává v nadcházejícím roce rychlou obnovu ekonomiky, pokud se nyní podaří dostat pandemii nemoci covid-19 pod kontrolu. Dnes to německá kancléřka prohlásila na hospodářském fóru pořádaném listem Süddeutsche Zeitung a zdůraznila, že bez karanténních opatření není zatím možné koronavirus porazit.
img

Skvělá příležitost: podhodnocené akcie s vyhlídkou oživení v roce 2020

14.08.2020 Najít akcie, které se po prudkém poklesu rychle zotaví, může být komplikovanější, než se na první pohled zdá. Jednoduše nakupovat akcie, jejichž hodnota prudce poklesla, v naději, že se cena znovu zotaví, je velmi riskantní.
C:\fakepath\spx1.png

Mírná ztráta vrátila index S&P 500 k supportu, do hry se vedle koronaviru vrací geopolitika

26.07.2020 Americký akciový index S&P 500 za týden odepsal 0,28 %, když vedle spíše lepších než očekávaných výsledků firem a zpráv o pandemii koronaviru do dění na trzích promlouvalo také rostoucí napětí ve vztazích USA a Číny.
img

Chorvatsko věří, že Češi pomohou zmínit dramatický propad z turismu

18.06.2020 Chorvatsko pro letošek očekává drastický 75% pokles příjmů z cestovního ruchu. Příjmy od zahraničních turistů přitom vloni překonaly rekordní úrovně posledních let, když překročily hranici 10 miliard eur. Podíl cestovního ruchu na chorvatském HDP je asi 20 %, uvádí se v analýze brokera CapitalPanda, který je aktivní ve střední Evropě, včetně Česka a Chorvatska.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Dolar vystoupil na týdenní maximum vůči koši měn

16.04.2020 Americký dolar se dnes vyšplhal na týdenní maximum vůči koši předních měn. Investoři ho využívají jako bezpečné útočiště, reagují tak na nepříznivé zprávy o ekonomice, které jsou důsledkem šíření koronaviru. Euro vůči dolaru kolem 18:00 SELČ ztrácelo přes 0,6 procenta na 1,0840 EUR/USD.
C:\fakepath\euro zone.jpg

Ekonomická nálada v eurozóně kvůli pandemii rekordně klesla

30.03.2020 Ekonomická nálada v eurozóně i v celé Evropské unii v březnu zaznamenala rekordní propad. Kvůli koronaviru se výrazně snížila důvěra mezi spotřebiteli i ve všech hospodářských odvětvích, v mnoha případech ještě před zavedením omezení, k nimž přistoupily jednotlivé státy. Uvedla to dnes Evropská komise (EK). Markantně klesl rovněž index očekávání u vývoje zaměstnanosti.
img

Okénko finančního trhu 14.6.2019

14.06.2019 Mezinárodní měnový fond zveřejnil závěrečnou zprávy ze svých konzultací v ČR. Podle ní by měl letošní hospodářský růst zpomalit na 2,5 % a zhruba na této úrovni by měl zůstat i v následujících letech. Fond očekává, že domácí poptávka, která je aktuálně velmi silná, by měla v budoucnu postupně slábnout. Důvodem je skutečnost, že ekonomika v mnoha ohledech již dosáhla svých limitů. Míra nezaměstnanosti je velmi nízká a to i přes neustálý růst míry participace. Budoucí rizika nicméně zůstávají spojena především s vývojem v zahraničí, zmiňována je především hospodářská situace v sousedním Německu a neřízený brexit. Zpráva souhlasí s aktuálním nastavením mixu měnové a fiskální politiky a neshledává žádné závažné ekonomické nerovnováhy. Zároveň však zmiňuje nejistoty spojené s dalším vývojem inflace a s tím souvisejícím nastavením měnové politiky. Podle zprávy je těžké odhadnout zda budoucí cenový růst bude více pod vlivem domácích faktorů nebo zda převládnou desinflační tlaky dovážené ze zahraničí. Kurz koruny je považován za aktuálně podhodnocený s výhledem na budoucí posilování.
img

Okénko finančního trhu 15.3.2019

15.03.2019 Tuzemská průmyslová výroba v lednu ve srovnání s předchozím měsícem poklesla o 1,3 %. Meziročně tuzemský průmysl poklesl o 1,1 %. Jedná se tak o druhý meziroční pokles v řadě, což jsme zaznamenali naposledy v roce 2013. Největší brzdou průmyslu byl již tradičně automobilový sektor. Tentokrát se však propad výroby dotkl téměř všech odvětví. Průmysl tak do nového roku nevykročil příliš pozitivně. V tomto roce očekáváme, že průmyslová výroba bude postupně zpomalovat. Největší brzdou je i nadále automobilový průmysl a přílišná koncentrace tuzemské ekonomiky na tento sektor. Poptávka po nových automobilech s pokročilou fází hospodářského cyklu přirozeně slábne. Dalším rizikem zůstává hospodářská situace našich obchodních partnerů. Riziko brexitu, další zpomalení německé ekonomiky nebo možné zavedení dovozních cel ze strany USA na evropské zboží se promítá do poklesu výroby napříč celou ekonomikou. Pro celý rok 2019 očekáváme, že průměrný růst průmyslové výroby dosáhne obdobně jako v roce minulém 3,0 %.
C:\fakepath\nemecko 08012014.png

Důvěra v německou ekonomiku se zlepšila

19.02.2019 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v únoru zlepšila více, než se čekalo. Výhled růstu největší evropské ekonomiky však zůstává slabý kvůli horší poptávce ze zahraničí, uvedl ve své dnešní zprávě výzkumný institut ZEW. Index důvěry v německé hospodářství se zvýšil na minus 13,4 bodu z lednových minus 15 bodů. Analytici dotazovaní agenturou Reuters předpovídali zvýšení indexu jen na minus 14 bodů.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

DIW: Německo potřebuje více migrantů z EU, pomáhají ekonomice

01.11.2018 Příliv pracovních sil z ostatních členských zemí Evropské unie od roku 2011 zrychluje růst německé ekonomiky v průměru o 0,2 procentního bodu ročně. Uvedl to včera německý hospodářský institut DIW. Dodal, že Německo by vzhledem ke své stárnoucí populaci a nedostatku pracovních sil mělo zvýšit úsilí k přilákání migrantů z EU.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Ropa překonala počáteční propad a zamířila vzhůru

26.10.2018 Ceny ropy dnes překonaly počáteční propad a zamířily vzhůru. Přispěly k tomu předpoklady, že sankce Spojených států na vývoz ropy z Íránu se promítnou do oslabení nabídky. Za celý týden ale ceny ropy vykazují pokles, a to kvůli faktorům jako je propad na akciových trzích a obchodní válka.
recko-MMF.jpg

Lagardeová chce po Řecku další reformy

22.02.2017 Šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeová po dnešním setkání s německou kancléřkou Angelou Merkelovou v Berlíně ocenila pokroky Řecka ve finanční krizi a jeho ochotu k reformám. Dalších změn ale podle ní bude potřeba celá řada. Účast MMF na další půjčce Aténám v rozhovoru s veřejnoprávní televizí ARD jasně nepotvrdila. Věc však vidí nadějněji.
img

Rozbřesk: Americké akcie stále v euforii lámou jeden rekord za druhým

22.02.2017 Americké akciové trhy jsou k nezastavení - včera opět uzavřely na nových historických maximech. V pozadí všeobecného optimismu, který vyhnal akciový benchmark S&P 500 na úrovně, jež reprezentují klíčový poměr P/E na úrovni 22, jsou minimálně zčásti sázky na daňovou reformu, která bude již brzy v USA představena. Příští úterý má totiž prezident Donald Trump promluvit k obou komorám amerického Kongresu a tak trhy věří, že avizovaný fenomenální plán na snížení daní bude již brzy odhalen.
cina ekonomika.jpg

Čína nečekaně zvýšila úrokové sazby

03.02.2017 Čínská centrální banka dnes překvapila finanční trhy zvýšením krátkodobých úrokových sazeb, týdenní sazbu pro finanční operace na volném trhu zvedla o 0,10 bodu na 2,35 procenta. Nárůst je to sice mírný, podle analytiků ale potvrzuje předpoklad, že čínské úřady hodlají omezit odliv kapitálu a zmírnit rizika ve finančním sektoru. Vyšší úroky by měly vést firmy ke snižování dluhů a odrazovat od spekulativních investic.
img

Lidé chtějí změnu a jsou připraveni podstoupit riziko, které jim Trump přináší

09.11.2016 Vítězem voleb v USA se po bouřlivé a kontroverzní předvolební prezidentské kampani stal republikánský kandidát Donald Trump. Jaké to bude mít důsledky pro americkou i globální ekonomiku? Odborníci Fidelity International, globálního lídra v oblasti investic, komentují potenciální dopady na investory a popisují, kde vidí investiční příležitosti po výsledku voleb.
francie 14122014.png

Francouzská ekonomika ve 2Q klesla

23.09.2016 Francouzská ekonomika ve druhém čtvrtletí klesla o 0,1 procenta po růstu o 0,7 procenta v prvních třech...
francie 14122014.png

Francouzská ekonomika se prý vrací k růstu

08.09.2016 Francouzská ekonomika se ve třetím čtvrtletí vrátí k růstu, hrubý domácí produkt (HDP) se zvýší...
09249f8fbc07dcc9ca7fd60e5d382d45.jpg

Peking: Ekonomická situace světa je špatná

10.07.2016 Hospodářská situace ve světě je neutěšená a největší ekonomiky musí ukázat cestu k posílení ekonomického...
eu 14122014-2.png

EK nebyla při záchraně zemí konzistentní

26.01.2016 Způsob, jakým Evropská komise prováděla záchranné programy pro členské státy zasažené finanční krizí byl...
usdx-14122015-1.png

Proč by mohl dolar po Fedu oslabit?

14.12.2015 Ve středu nás čeká poslední letošní zasedání americké centrální banky (Fed) a účastníci trhu očekávají, že...
euro eurozona.jpg

Lídři eurozóny stále jednají o Řecku

12.07.2015 V Bruselu dnes odpoledne začal s napětím očekávaný summit zemí eurozóny. Má rozhodnout, zda hluboce...
recko a eu.jpg

Řecká krize může zastínit jednání G7

07.06.2015 Podle oficiálního programu se sice na nadcházejícím summitu rozvinutých ekonomik skupiny G7 o dluhové...
mmf 14122014.png

MMF: Levná ropa globální vyhlídky nezlepší

16.01.2015 Levná ropa a silný růst americké ekonomiky zřejmě vyhlídky globálního růstu příliš nezlepší, protože ve...
usdrub 18122014-1.png

Rubl klesá, Putinovo vystoupení nepomohlo

18.12.2014 Ruský rubl dnes obnovil pokles vůči dolaru a euru. Ruský prezident Vladimir Putin na své výroční tiskové...
img

Makro: Důvěra v německou ekonomiku poprvé v letošním roce vzrostla

18.11.2014 Důvěra v německou ekonomiku se poprvé v letošním roce zvýšila poté, co poslední údaje o růstu v eurozón...
DSC_4047.jpg

USA vyzvaly Evropu k podpoře ekonomiky

13.11.2014 Evropské úřady musejí posílit snahu o odvrácení hospodářského útlumu v regionu, protože kroky...
eu.jpg

EU prý letos čeká jen slabý růst o 1,3 %

04.11.2014 V celé Evropské unii i v eurozóně předpokládá Evropská komise letos jen slabý hospodářský růst o 1,3...
ecofin.png

Summit EU projedná evropskou ekonomiku

24.10.2014 Složitá hospodářská situace v Evropě bude dnes dominovat diskusím závěrečného dne summitu...
img

Dolar smazal ztráty, ale vyhráno nemá. Nízká inflace sráží EUR. Čína má problém.

12.05.2014 Tlak americké centrální banky FED na oslabení USD byl po zasedání ECB částečně uvolněn, když Mario Draghi v konferenci následující po očekávaném...
euro eurozona.jpg

Podnikové půjčky v eurozóně rekordně klesly

03.01.2014 Objem bankovních úvěrů poskytnutých podnikům v eurozóně v listopadu meziročně klesl o 3,9 procenta...
esm fond.jpg

ESM uzavřel svůj program na pomoc španělským bankám

01.01.2014 Evropský stabilizační mechanismus (ESM) uzavřel svůj program na pomoc španělskému bankovnímu...
spanelska banka.jpg

Španělské banky stále ještě čelí rizikům

17.12.2013 Španělsko již při ozdravování svého bankovního sektoru překonalo největší problémy, tamní banky...
nemecko zeme.jpg

Situace na východě SRN je nejlepší od sjednocení

18.11.2013 Situace ve východním Německu je nejlepší od znovusjednocení země v říjnu 1990. Vyplývá to z aktuální zprávy o stavu Německa, kterou ve středu kabinetu kancléřky Angely Merkelové předloží ministr vnitra Hans-Peter Friedrich, napsal o víkendu list Bild am Sonntag. Vysídlování východu se zastavilo a výrazně se zlepšila situace na tamním pracovním trhu, ačkoli životní úroveň není v obou částech Německa stále ještě vyrovnána.
img

Makro: Meziroční růst čínské ekonomiky ve druhém čtvrtletí zpomalil na 7,5pct

15.07.2013 Hrubý domácí produkt Čínské republiky rostl v druhém čtvrtletí meziročně o 7,5%, pomaleji než o 7,7% v prvním...
img

Makro: Meziroční růst čínské ekonomiky ve druhém čtvrtletí zpomalil na 7,5pct

15.07.2013 Hrubý domácí produkt Čínské republiky rostl v druhém čtvrtletí meziročně o 7,5%, pomaleji než o 7,7% v první...
portugalsko.jpg

Portugalští podnikatelé vyzvali vládu ke zmírnění úsporných plánů

25.06.2013 Portugalská vláda by měla dojednat s mezinárodními věřiteli další zmírnění úsporných plánů a přikročit...
global economy.jpg

Růst světové ekonomiky letos mírně zpomalí

13.06.2013 Světová banka snížila odhad letošního růstu světové ekonomiky na 2,2 procenta z dříve předpokládaných...
draghi mario.jpg

Šéf ECB: Eurozóna je na cestě k oživení

03.06.2013 Ekonomika eurozóny je na cestě k oživení, které začne v druhé části letošního roku. Pomoci oživení má současná...
nemecko.jpg

Počet nezaměstnaných v Německu stoupl

28.03.2013 Počet nezaměstnaných v Německu v březnu nečekaně stoupl. Míra nezaměstnanosti ale zůstala další měsíc...
img

Co se na finančních trzích tento týden již stihlo semlet a co nás ještě čeká?

21.11.2012 Pondělí 19.listopadu - Měnovému páru EUR/USD se v průběhu pondělní obchodní seance dařilo, když se mu...
img

Co se tento týden na finančních trzích již stihlo semlít a co nás ještě čeká?

21.11.2012 Pondělí 19.listopadu Měnovému páru EUR/USD se v průběhu pondělní obchodní seance dařilo, když se mu...
eurusd 23072012-2.gif

Forex: Týdenní komentář a shrnutí událostí

23.07.2012 Měnový pár EUR/USD se v minulém týdnu propadal na více než dvouletá minima...
bank-of-england.jpg

Británie zachová úsporná opatření až do roku 2020

19.07.2012 Británie zřejmě bude muset zachovat výdajové škrty a zvýšené daně až do...
img

ECB by mohla příští týden snížit úrokové sazby

27.06.2012 Dle průzkumu, který provedla agentura Reuters, 48 ze 71 dotázaných ekonomů předpokládá, že Evropská centrální banka...
img

Makro: Spotřebitelská důvěra Británie se v srpnu jen nepatrně zhoršila

21.09.2011 Nálada britských domácností se v srpnu jen nepatrně zhoršila, což bylo v obdob...
img

Makro: Spotřebitelská důvěra Británie se v červenci opět zhoršila

25.08.2011 Nálada britských domácností se na počátku druhého pololetí ochladila a odrážel...
img

Makro: Spotřebitelská důvěra Británie se v červnu ochladila

21.07.2011 Nálada britských domácností se v červnu ochladila a odrážela nejistou hospodářskou situaci, inf...
img

Makro: Spotřebitelská důvěra Británie v květnu vyskočila na pětiměsíční vrchol

15.06.2011 Královská svatba, květnové státní svátky a teplé počasí byly faktory, které přispěly k zlepšení spotřebitelské d...
img

Makro: Spotřebitelská důvěra Británie zůstala v dubnu slabá

19.05.2011 Spotřebitelské důvěra Spojeného království se v dubnu překvapivě zhoršila, po zotavení z nejnižší úrovně v...
img

Makro: Spotřebitelská důvěra Německa se v dubnu ochladí, GfK

29.03.2011 Spotřebitelská důvěra Německa v dubnu ukončí růstový trend a bude odrážet nejistou geopolitickou situac...
img

Makro: Spotřebitelská důvěra Německa stále na vzestupu, GfK

22.02.2011 Spotřebitelská důvěra Německa v březnu setrvá v růstovém trendu a bude odrážet pozitivní vývoj ekonomiky. Stabi...
img

Makro: BOJ předpokládá mírné oživení ekonomiky, výhled je velmi nejistý

18.02.2011 Zápis z lednového jednání Bank of Japan dnes uvedl, že se ekonomika pravděpodobně vrátí na...
img

Makro: Evropská komise zvedá odhad růstu eurozóny pro letošní rok

29.11.2010 Evropská komise v pondělí potvrdila, že se hospodářská situace eurozóny doposud překvapivě zlep...
img

Shrnutí divokého týdne a výhled na příští.

07.05.2010 Blíží se konec divokého týdne. Pokusil bych se na několika řádcích vyhodnotit uplynulý týden a trochu se podívat na to co by nás mohlo čekat příští týden.
img

Makro: RBA v dubnu zvyšuje úrokové sazby o čtvrt procentního bodu na 4,50 pct

04.05.2010 Australská centrální banka (RBA) v dubnu podle očekávání zvýšila základní úrokovou sazbu o čtvrt proc...
img

Makro: Řecko požádalo EU a MMF o nouzové půjčky

23.04.2010 Řecký premiér George Papandreou v pátek požádal EU a MMF aby zachránily jihoevropskou zemi z...
Související klíčová slova: Útok na Izrael | Úrokové výnosy | Finanční plánování | Komplexní analýzy | Podfondy | Slabé údaje o ekonomice | Války | Vývoj | DAX | Pokračování klesajícího trendu | Australská centrální banka | Daimler | Míra inflace v Argentině | Analýza akcie | EUR | Volatilní | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Fungování fiskální politiky | Okénko finančního trhu | Standard & Poor's | Vlastní prostředky | Australský dolar | Itálie | Rizika a krize | PEPP | Očekávání | Korelace | Bezpečný přístav | Ministr vnitra | Mezinárodní události | EUR/JPY | Kvartální výsledky | Faktory ovlivňující finanční trhy | WIIW | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Roční míra inflace | Evropská komise | Pro investory | Investice | Britská centrální banka | Rozvolnění | Potenciál | Achim Wambach | Support | Chování | Mezinárodní ratingová agentura | Podnikatelské aktivity | Brent | Zajímavé výnosy | Ifo | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Špatná nálada | Intervence | Pověst | Aktuální technická analýza | Experti | Raiffeisenbank | OX Capital Markets Ltd | Stop-Loss | Cílové priority | Airbus | Dění na trzích | Béžová kniha | IHS | Běžná likvidita | Uvolňování měnové politiky | Rozpočtová politika | Obchodní seance | Posílení | EUR/USD | Investiční příležitost | Index ekonomické nálady | Energetické problémy | GBP | Spotřebitelé | Goldman Sachs | Strach | Vývoj dolarového indexu | Akcie společnosti | Agentura AFP | Fungování finančních trhů | Tržní riziko | Benchmark | Lagardeová | Cenné papíry | Výnos | FinTech | Maloobchodní tržby | Největší ztráty | BCM | IHNED | Akcie těžařů | Zalando | Vývoj na trzích | Vzdělávání | LYNX Trading | ESG | Expanzivní fiskální politika | Analytici XTB | Státní dluh | Cenové tlaky | Americké ekonomiky | Kontrakty | Středoevropské měny | Největší světové ekonomiky | Praxe | Platební neschopnosti | JPY | Spotřebitelské inflace | Inflace ze Spojených států | Ekonomický vývoj | Růst hrubého domácího produktu | Americká média | Ekonomický sentiment | Projekce | Peníze | Rezistence | Maďarsko | Pandemie COVID-19 | Zpracovatelský sektor | Ukazatel | Francie | Dosáhnout zisku | Makléři | Nakupovat akcie | Kabinet | Prognóza | Pozitivní zprávy | Finanční instituce | Válka | Terminál na LNG | Jak se stát lepším investorem | Investiční strategie | Barel ropy | Dot plot | Ropa WTI | Tipy na zajímavé akcie | Roubini | Co je to fiskální politika? | Sentiment investorů | Platební neschopnost | Brexit | EURUSD | Svaz německého průmyslu | Růst trhu | Burzy | Portfolio | Odliv kapitálu | André Kostolany | Nabídka | Cash flow | Sazby hypoték | Export | Futures | Průzkum | Komise pro cenné papíry (SEC) | Hodnocení současné situace | Platit daně | Finanční pomoc | Unie | Ekonomická aktivita | Regulace | Měnový fond | Vývoj indexu volatility VIX | Zpráva | Management | Current ratio | Zasedání FOMC | Roční růst | Fitch Ratings | Trpělivost | Kapitál | Cestovní ruch | Kapitálový trh | Fintech společnosti | Ceny ropy | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Vládní výdaje | Vyšší náklady | Investovat | Hrubý domácí produkt (HDP) | Měnový pár EUR/USD | Hospodářský institut | JDE | 1 milion | Situace ve Spojených státech | Výkonnost společnosti | Bundesbanka | Spoření | Bydlení | EUR/CZK | MicroStrategy Inc. | Údaje o ekonomice | Investoři | Obchodní deník | Dobré výsledky | Udržitelnost | Koruna | Finanční služby | Nejistoty | Investiční | AMD | Zavedení dovozních cel | Reálné mzdy | Média | Index PPI | Důvěra investorů | Jádrový index | Česká republika | Zisk | Budoucnost | Pokles investic | Obchodování s akciemi | Zemědělské plodiny | Údaje o průmyslové výrobě | Ruské ropy | Bank of England | Cenové výkyvy | Uložení peněz | Summit G7 | Asociace | Investice a obchodování | Christian Lindner | Růst německé ekonomiky | Mezinárodní vztahy a obchod | Analýzy | Technická analýza a sentiment | Doporučení | Propad | Bitcoin | Nemovitosti | Vliv na ceny | Obchodování s dluhopisy | Plyn | DJIA | Úrok | Evropské ekonomiky | Investiční společnost | Agentura Reuters | Jordánsko | Inflace v eurozóně | Hans-Peter Friedrich | Růstové akcie | S&P | Daimler Truck | Hospodářský vývoj | Vzdělání | Handelsblatt | Obchodování | Zvýšení daní | Signál k prodeji | Aktuální obchodní příležitosti | Narušení dodávek | Řecká krize | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | ZEW | Nejlepší čínské akcie | Covid | Eurostat | Prezident | Finanční krize | Ruský rubl | Deflace | Moskevská burza | Asijská seance | Německý hospodářský institut | G10 | Ukazatel Běžné likvidity | Firmy | Vliv finančních trhů a institucí na ekonomiku | FXstreet.cz | Nástroj | Kurz dolaru | Výsledky | Fundamentální zprávy | IMPOSSIBLE | Růst výnosů | Inflační tlaky | S/R hladiny | Minulá výkonnost | Budoucí vývoj | Úroda | TIM | Fundamentální analýza | Zajímavé akcie a ETF | Země EU | Retracement | Klesající trend | Nejistota | Ceny zboží | OPEC+ | Objem | Federální rezervní systém | Podnikatelé | Investovat do Bitcoinu | Ceny plynu v Evropě | Federální rezervní banka | Regulátor | Hlavní indexy | Průmyslová výroba | Důchod | Derivátové trhy | Situace v eurozóně | AFP | Blízký východ | Průraz | Deficit | Polsko | Ratingová agentura | Řízení rizika | Evropa | OPEC | Mezinárodní investice | Velké hospodářské krize | Zadlužení | Egypt | Equity | Dopady na ekonomiku | Ekonomické ztráty | Bezpečné útočiště | Makroekonomické ukazatele | Oslabení amerického dolaru | Trump | Technické analýzy | Rizika Over-The-Counter trhů | Ekonomická aktivita v eurozóně | Zahraniční dluh | Michael Saylor | Instituce | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Podnikatelská důvěra | Kukuřice | Vývoj akciového indexu S&P 500 | LNG | Aktuální problémy | Fiskální udržitelnost | Rozhodnutí vlády | Americké akcie | Silná ekonomika | MetaTrader | Kongres | Moody's | Evropská ekonomika | Finanční média | Trh | Komise | Pád rublu | CL | Viktor Orbán | Výkyvy | Měnové intervence | Růstové společnosti | Výrazný růst | Fed | Trading | Eskalace | Korekce | Nové trhy | Money management | Vývoj ekonomiky | Největší ekonomika světa | Konkurenceschopnost | Negativní dopad | Dopad na trhy | Ruský kapitálový trh | Globální recese | Yahoo | Posílení dolaru | VaR | Náklady na půjčky | Rating | Společnost XTB | Jozo Perić | Maxim Manturov | Příležitosti | Kurz dolarů | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Vyhlídky světové ekonomiky | Agentura AP | Tržní odhad | Výpadky | Objem obchodů | Pokles eura | Invest | Stimulace hospodářského růstu | Centrální banka | Faktory ovlivňující fiskální politiku | eSignal | QE | Bild am Sonntag | LYNX | Akcie Advanced Micro Devices | Statistický úřad | Donald Trump | Jádrová inflace | Dluh Řecka | Vysoké inflace | Centrum | Rizika | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | Obchodovat | Operace na volném trhu | Spoluzakladatel | GfK | Bankovní rada České národní banky | Firemní výsledky | Obchodníci | Guvernér | CZK | Reuters | Investoři a emitenti | Prodávající | Kapitalizace akciového trhu | Předseda | Růstový potenciál | Utahování měnové politiky | EBITDA | Ropa | DPA | Evropská unie | Boeing | Ekonomiky | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Evropské banky | Zvýšení základní úrokové sazby | CFD | Centrální banky | Dopad na ekonomiku | Cena akcie | Životní úroveň | Financovat | Orbán | Ztráta | Řecko | Süddeutsche Zeitung | Úroky | Indikátor Stochastic | Plodiny | Cena | Kypr | Ministerstvo financí | Akcie Zalando | Izrael | Ceny akcií | Summit EU | Čínská ekonomika | Ceny | Technologie | Ruská krize | ČNB | Nákup nemovitostí | Andrew Wilson | Ekonomické fórum | Vydávání dluhopisů | Pokles | Výběr zisků | Margin | Vývoj akciového indexu | Historická data | Jan Vejmělek | Hedge | Private Equity a Venture Capital | Podnikání | Invaze | Americká ekonomika | HDP | Obchodník | COVID-19 | Problémy | ISIN | ROE | OTC obchodování | Německý ministr financí | Daně | Lídři | Kdo řídí finanční trhy a instituce? | Bankovní sektor | Vývoj ceny ropy WTI | Zisky | Summit G20 | Miliardy eur | Americké akciové trhy | Zvýšení produkce | Euro | Breakout | Růst cen | Ministři financí eurozóny | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | RSI | Asset management | IFO index | Financování | ČSÚ | Omezení dodávek | Aktuální předpověď | Americká lehká ropa | Pokles ekonomiky | Rozhodnutí japonské centrální banky | Kapitálové trhy | Německý kancléř Olaf Scholz | ROCE | Zlepšení ekonomického výhledu | Shenwan Hongyuan Securities | ICE | Freedom Finance | DNO | Short pozice | Spotřebitel | Hospodářský růst | WTI | ETF fondy | Bod | Redukce | Zpřísnění finančních podmínek | Revoluční produkty | RBNZ | Devizové trhy (FOREX) | Kontrola inflace | Americká měna | New Deal | EMU | Denní graf | Saúdská Arábie | Ziskovost | Bankéři | Sázet | Cena ropy | Marže | Světová obchodní organizace (WTO) | Rostoucí společnosti | Německá ekonomika | Pohled na finanční trhy | Josef Košťál | Úvěrový rating a státní dluh | Struktura | Zkušenosti | Program OMT | Ekosystém | Signály | Přizpůsobovat se | Intradenní obchodník | Efektivnější obchodování | IHS Markit | Statistiky | Peněžní zásoba | Světová ekonomika | Pinterest | Spolkový statistický úřad | Ben Bernanke | ROIC | ZEW Achim Wambach | RUB | Krize eura | Kurz | 256/2004 | Venture Capital společnosti | Makroekonomické faktory | Finanční situace | Merkelová | Jak investovat | Libanon | AUD | Bankovní unie | Breakout Trader | Fibo | Ekonomická rizika | Hospodářství | Oslabení | Dnešní údaje | Realizace obchodu | Uhlí | DIW Claus Michelsen | Hodnota indexu | Zisková marže | Cenové stability | Zasedání ECB | Deutsche Lufthansa | Světové finanční krize | Recese | Index strachu | Výzkumný institut | Likvidita | CZK/EUR | Britská ekonomika | Markit | Tesla Motors | Aktuální stav | Přehřátí ekonomiky | Ekonomický výzkum | Dnešní ekonomický kalendář | Frank | David Cameron | Dnešní zpráva | Goldman Sachs Group | Růst ekonomické nerovnosti | Ekonomické analýzy | Ceny energií | Obrat trendu | Index důvěry | Inovace | Úspěchy | NEST | CySEC | Politická rozhodnutí | Rostoucí inflace | Technologický sektor | Investice do infrastruktury | Blockchain | Agentura Fitch | Etoro | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | Hospodářské oživení | Akcie a ETF | Rozdíl mezi měnovou a fiskální politikou | Pandemie covidu-19 | Míra inflace | Spotřebitelská důvěra | Sekundární trh | MMF | Michala Moravcová | USD/RUB | Ekonomický výhled | Nařízení | HDP Francie | Komerční banka | BTC | Indexy | Zvyšování sazeb | Hospodářské krize | Daňové změny | Severomořská ropa Brent | Zpřísnění měnové politiky | Mezinárodní měnový fond | Transparentnost | Průmysl | Investovat do zlata | Tempo růstu | Úvěrový rating | Bankovnictví | Vládní nástroj | Francouzská ekonomika | Pohonné hmoty | Divergence | Úrokové sazby | ETF | Akciové trhy | Pozice | Zajímavé akcie | Pokles německé ekonomiky | APP | Kurz amerického dolaru | Objem obchodování | Long | Rally | Bankovní rada | Western Union Business Solutions | Zasedání České národní banky | Členství v EU | Aktiva | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | Akcie Deutsche Bank | Business | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Růst cen akcií | Investování do akcií | Pokles cen | Základní úrok | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Kurz rublu | Program kvantitativního uvolňování | Fiskální politiky | Long signál na akcie | Long signál | Čínské akcie | Riziko ztráty | Ministryně financí | Technologický pokrok | Brazílie | Vývoj na finančních trzích | Joseph Stiglitz | Pochybnosti | Německé společnosti | Zisk na akcii (EPS) | Ekonomika eurozóny | Ztráty | Sentiment | Investiční fondy | Politika | Konkurence | Hospodářské recese | Zvyšování úrokových sazeb | PLN | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Poplatky | Index DJIA | Koronavirus | Negativní korelace | Akciový trh | Velká Británie | Německý průmysl | Politické události | Další vývoj | BASF | Průzkum PMI | Americký ministr financí | Nálada | Indie | Nákupy | Měnové páry | Měnové politiky | Investiční příležitosti | IHS Economics | Ekonomika | Výnosová křivka | WTO | Zhodnocení | Inflační krize | Investice do zlata | Výhled | Investor | ESM | Jiří Hrbáček | Auta | Americký akciový index | Deriváty | Embargo | Počty nakažených | Bilance | Bankovní krize | Evropský trh | Finanční trhy | Expanze | Více volatilní | Růst cen energií | AUD/USD | Fondy | Komise pro cenné papíry | Komoditní trhy | HDP Číny | Německé ekonomiky | Hrubá marže | Změny úrokových sazeb | USD za barel | Spread | Iniciativa | Vývoj měnového páru EUR/USD | Peněžní trhy | Americká vláda | Krize | Zvýšení úroků | Paul Tudor Jones | Investing | Portál FXstreet.cz | Zpřesněná data | Riziko likvidity | Vysoké ceny ropy | Exotické měny | G20 | CEO | Oslabení dolaru | Prezidentské volby | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Vývoj ceny ropy | Úroková sazba | Devizové rezervy | Burza | Ceny dluhopisů | Ekonomický kalendář | Investiční doporučení | Poradenství | Zadlužené Řecko | Rozvoj | Růst cen komodit | Klouzavé průměry | Akcie Boeing | Nabídka a poptávka | Měny | Dna | Volby | Snížení úrokových sazeb | Zaměstnanost | Profitovat | Hedgeový fond | Irsko | Energie | Zpravodajství | Mezinárodní obchod | Ekonomika EU | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Šance | USDX | Měna | Jasný signál | Finanční sektor | Sazby | Historie | Uvolnění měnové politiky | Kyperská investiční společnost | MSCI | USD | Fundamenty | Miliardy dolarů | Nákup nemovitosti | Finanční trh | Opatření na podporu ekonomiky | Algoritmické obchodování | Stav ekonomiky | EIA | Partneři | Rusko | Miliardy USD | Provozní marže | Eskalace konfliktu | Signál | Írán | Domácí měny | EPS | Výkonnost společností | Short signál | Ocenění | Ropy | Vedlejší účinky | Úspěšné obchodování | Řízení rizik | Babypips | Záchranný balíček | Výdaje | Evropská komise (EK) | Společnost | Důchody | Sázky | Obchodujte | Radomír Jáč | Ukončení války | Společnost MicroStrategy | Jerome Powell | Cena akcií | Mark Carney | Investování | Rozšíření | Volatilita | Bankrot | Země OPEC | Logistické společnosti | Americká spotřebitelská důvěra | Eura | Neúspěch | CEE | Organizace | Ondřej Hartman | Banky | Trading Economics | DIW | Ceny pohonných hmot | VIX | Růst | Primární trh | Centrální bankéři | RegioJet | Příjmy | Hospodářské výsledky | ČTK | Emitent | Zajištění | BOSSA | Index | Komoditní | Wirecard | MiFID II | Čínský trh | Výsledková sezóna | Valuace | Měnový pár | Ovlivňování | Current Ratio | Dovoz | Šíření koronaviru | Růst světového obchodu | Ekonomická nálada v eurozóně | Vliv finančních trhů | Sociální faktory | Zjednodušený pohled na finanční trhy | Země eurozóny | Zisk na akcii | Poskytování finančních služeb | Technická analýza | Moderní finanční trhy | Dluhopis | Institut DIW | Ministr obchodu | CapitalPanda | Inflace v České republice | Vliv finančních trhů a institucí | Úroveň důvěry | Vysoké sazby | IMF | Geopolitické události | Faktory ovlivňující finanční trhy a instituce | Pracovní místa | ČSOB | Podpůrné programy | Freedom Finance Europe | Finanční trhy a instituce | Politická situace | Venture Capital | Válka na Ukrajině | Akciové indexy | Vybírání zisků | Investing.com | Britská centrální banka dnes | Americký prezident | Christine Lagardeová | CCI | EUR/PLN | Akciový index S&P 500 | Německý hospodářský institut DIW | Rekordní minima | Ruské společnosti | Inflace | Cestovní kanceláře | Advanced Micro Devices | Vývoj měnového páru | Bloomberg | Claus Michelsen | Zdravotní péče | P/E | Ekonomické dopady | Expanzivní politika | Prodej | Zprávy | Admiral Markets | Japonská vláda | Fundamentální analýza akcie | Vláda a kongres | Výhled pro Německo | Španělsko | Člen představenstva | Averze k riziku | Vyhlídky | CZ | Finanční nástroje | Míra | Angela Merkelová | Akcie kybernetické bezpečnosti | Pokles HDP | Předpověď | Poseidon | Úroveň důvěry veřejnosti | Trigger | Výkonnost | Údaje | HDP eurozóny | Over-The-Counter | Převodník měn | Tempo růstu spotřebitelských cen | Automobilky | Pojišťovny | Britské libry | Index S&P 500 | Hráči na trhu | Graf | Ropa Brent | Hrubý domácí produkt | Nejlepší akcie | Přehled | Riziko | Bossa.cz | Short | Pár EUR/USD | Bankers Trust | Stavebnictví | Biden | Akcie Boeing (BA) | Finanční ztráty | Euroskupina | Investiční výzkum | Disciplína | Ekonomická situace | Rusko dnes | OECD | Obchody | Aukce | Vývoj indexu volatility | Zvýšení úrokových sazeb | Graf akcie | Snížení daní | Jakub Matis | Akcie Wirecard | Akciový index | Akcie Advanced Micro Devices (AMD) | Signál na akcie | Světové ekonomické fórum | Pozornost | Rubl | Španělská ekonomika | Změny sazeb | Automobilový průmysl | Ruská invaze | Index CPI | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | xStation5 | Generali Investments | Znalost | Podpora | PMI indikátor | Ministři financí | Capital Markets | Volatility | Opatření proti šíření koronaviru | Slabé výsledky | MT4 | Získávání finančních prostředků | Světová banka | Finance | Německá vláda | Tržní sentiment | Německo | MicroStrategy | Japonsko | Životní náklady | Kancléř Olaf Scholz | MetaTrader 4 | EU a USA | Opatření | Opce | Německý Ifo index | Severomořská ropa | Vzdělávací webináře | Zasedání americké centrální banky | Portugalsko | Investice do akcií | Podhodnocené akcie | Partnerství | Devizové trhy | Boční trend | Spotřebitelské ceny | Hamás | Grafy | Dluhové krize | Rozpočet | Ruská invaze na Ukrajinu | Vice | Ceny komodit | Základní úroková sazba | Směnný kurz | Kurz koruny | Aktivum | Státní dluhopisy | XTB | Maďarský premiér | Propad akcií | Politické faktory | Nouriel Roubini | Analytici | Index nákupních manažerů | Snižování úrokových sazeb | Domácnosti | Fundamentální ukazatele | Americký dolar | Euro vůči dolaru | Situace | Olaf Scholz | Mario Draghi | Vysoká inflace | Makro | Portfolio manager | Evropská centrální banka | Aligator | Splácení dluhu | DOT | Tržby | Svaz BDI | INSEE | Ekonomické vztahy | 737 MAX | Snížení sazeb | Destatis | Fond | Stagnace | Německá centrální banka | Marketingová komunikace | Roční výnos | ECB | Futures kontrakty | Short signál na akcie | Německá kancléřka | Hlavní ekonom | Finanční prostředky | Eurozóna | Argentina | FXstreet | Vývoj inflace | Hedge fondy | Rozvolnění protipandemických opatření | Ruská ekonomika | Indikátor | Inflační očekávání | Generali Investments CEE | Výzvy a rizika | Odpor | FOREX | Měnová politika | Analytik | Konsenzus | Kvantitativní utahování | Dluhopisy | Akcie BASF | BDI | Technologické inovace | Cenové limity | Long-Term Capital Management | Ekonomická nálada | Webináře | OX Capital Markets | Bývalý prezident | Pšenice | Růst čínské ekonomiky | Dluhová krize | Akcie Deutsche Lufthansa | Poptávka | Trader | Rozpočtový schodek | Fitch | Co bude | Investiční produkty | Psychologie | Čína | Situace v Rusku | Růst HDP | G7 | Rozkolísanost trhu | Firma | Reporty | Politici | Zákaz dovozu | Medvědi | Emerging markets | USA | Fiskální politika | Podfond | Deutsche Bank | FIDESZ | Podnik | Zpřísňováním měnové politiky | Spojené státy | Podnikatelská aktivita | Obchodní válka | Index PMI | Dlouhodobý investor | SWIFT | Western Union | Capital | Místopředseda představenstva | Federální rezervní banky | Match Group | Janet Yellen | Zlato | MIFID | Ekonomové | BIS | WP | Regulační orgány | Obchodní bilance | Inflace ve světě | Spekulace | SEC | Důležitý support | Rating dlouhodobých závazků | Analytik trhů | Načasování | Advanced Micro Devices (AMD) | Vytváření finančních nástrojů | Dolar | Světová obchodní organizace | Venture Capital spoločnosti | Pandemie | Výprodej | Byznys | Index DAX | Poskytování úvěrů | Zdanění | Růst ekonomiky | Vliv na finanční trhy | EU | USD/JPY | Vysoké ceny | Odvětví | Schodek | Úsilí | Monetární politika | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Ukazatele | PMI ve službách | Agentura DPA | Úspěch | Spekulanti | OTC | Slovensko | Stabilita | Výnosy státních dluhopisů | Znovusjednocení země | Schodek rozpočtu | Zpomalení růstu | Obchod | Mezinárodní vztahy | Lufthansa | Ekonomické aktivity | Banka | Miliardy | Geopolitika | Cíle | Světové trhy | Poptávka po ropě | Peníze navíc | Obchodní dohody | Základní sazba | Rostoucí ceny komodit | Prudký růst cen | Výnosy | Komodity | Vzestupný trend | | Regulace a dohled | Zpracovatelský průmysl | Ruská měna | Práce | Zákaz dovozu ruské ropy | Private equity | Analýza | Obchodní nastavení | Údaje o vývoji trhu práce | Globální finanční trhy | Růst cen výrobců | Zasedání centrální banky | Obchodní komora | Tudor Jones | Vlastnictví | Energetické krize | Šíření nákazy | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Objednávky | Dánsko | Další pokles | Wood & Company | Ekonomické podmínky | Ekonomický růst | Důsledky konfliktu | Goldman Sachs Asset Management | Komise v přenesené pravomoci | Emitenti | Blahobyt | Cena za barel ropy | Podnikání na kapitálovém trhu | Zlepšení | Akcie BASF (BAS) | Obchodovat s akciemi | Futures kontrakty a opce | Akcie | Japonský jen | Meziroční inflace | Analýza a sentiment | Německý kancléř | Kontrakt | Fibonacci | Obchodní příležitosti | Kapitálové zdroje | Podniky | Vývoj ceny ropy Brent | Ministr financí | Podnikatelské investice | Instrumenty | Vysoký veřejný dluh | Geopolitické napětí | Tudor | Inflace v USA | Islámský stát | Nízká inflace | Demografické trendy | Stochastic | EK | Údaje o inflaci | Sektor služeb | FOMC | Indikátor ekonomického sentimentu | Průlom | AAA | Inflace v Argentině | V4 | Statistika | BCM Begin Capital Markets CY | Vývoj ceny | Fidelity International | Globální obchod | Makléřské společnosti | Institut ZEW | BASF (BAS) | Kryptoměny | Mzdy | Ekonomické nerovnosti | Británie | Umělá inteligence | Prohlášení | Tesla | Vladimir Putin
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Hospodářská katastrofa
Hospodářská komise
Hospodářská komise OSN
Hospodářská komise OSN pro Afriku
Hospodářská krize
Hospodářská odvětví
Hospodářská opatření
Hospodářská politika
Hospodářská recese
Hospodářská rizika

Následující klíčová slova

Hospodářská stagnace
Hospodářská výkonnost
Hospodářská zvířata
Hospodářské cykly
Hospodářské dějiny
Hospodářské dopady
Hospodářské dopady koronaviru
Hospodářské dopady nového koronaviru
Hospodářské dopady pandemie
Hospodářské dopady šíření koronaviru
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít