Sobota 01. června 2024 17:02
reklama
Swissquote Bank
reklama
FTMO král
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO férovost

Globální dodavatelské řetězce

img

Forex: Tuzemská průmyslová produkce zůstává volatilní

07.05.2024 Dnešek bude zejména o datech z českého a německého průmyslu. Německé tovární objednávky a exportní výkon by měly za březen vykázat růst. Naopak tuzemská průmyslová produkce podle nás v březnu meziměsíčně klesla o 1,7 %, především vlivem slabé výroby aut. Nadále by tak mělo platit, že vývoj tuzemského průmyslu je v posledních měsících velmi volatilní. Zveřejněny budou také březnové maloobchodní tržby v eurozóně, které podle tržního konsensu meziměsíčně rostly.
C:\fakepath\Baltimore-most.png

Dopad zříceného mostu v Baltimoru na širší ekonomiku bude zanedbatelný

28.03.2024 Dopad zříceného mostu v Baltimoru na širší americké hospodářství bude pravděpodobně minimální, i když může mít silný vliv na ekonomiku lokální. Uvedl to americký týdeník Barron's. Podobně analytici banky JPMorgan se domnívají, že ekonomické dopady budou spíš mírné, a to včetně dopadu na ceny aut.
img

Čína podala k WTO stížnost na Spojené státy, vadí jí dotace na elektromobily

26.03.2024 Čína podala ke Světové obchodní organizaci (WTO) stížnost na Spojené státy. Vadí jí americké dotace na výrobu elektromobilů a požadavek na regionální původ dílů. Ten je totiž pro přiznání subvencí důležitý. Oznámila to dnes čínská diplomatická mise u WTO v Ženevě. Americké subvence, které navrhla vláda prezidenta Joea Bidena, Čína považuje za diskriminační.
C:\fakepath\Evropa.jpg

WSJ: Evropané čelí nové realitě, kterou nezažili desítky let - chudnou

18.07.2023 Život na evropském kontinentě byl dlouho předmětem závisti cizinců, zejména kvůli stylu označovanému jako umění žít. Nyní však rychle ztrácí svůj lesk, protože kupní síla Evropanů se postupně snižuje. Francouzi jedí méně foie gras a pijí méně červeného vína. Španělé šetří olivovým olejem. Finové jsou nabádáni, aby využívali sauny ve větrných dnech, kdy je energie levnější. Píše to americký ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ).
C:\fakepath\prumysl.jpg

CNBC: Firmy stále více vracejí výrobu ze zahraničí do míst blíže spotřebě

01.06.2023 Ve světě se stále více prosazuje trend návratu výroby ze zahraničí. Firmy se stále častěji snaží přenášet výrobu produktů, jako je oblečení a počítačové čipy, do oblastí, které jsou blíže místu konečného nákupu a spotřeby, a odvracejí se od výrobních velmocí, jako je Čína. Nový trend, který urychlila pandemie nemoci covid-19 a pak válka na Ukrajině, ale narušuje globální dodavatelské řetězce. Napsal to server americké televize CNBC.
img

Fidelity International: Čína + 1 = ASEAN - vítězný vzorec

24.05.2023 Pandemie, válka a rostoucí geopolitické napětí přiměly nadnárodní firmy přehodnotit své globální dodavatelské řetězce. S rostoucím počtem plánů na relokaci se region ASEAN ocitl mezi těmi oblastmi, které mají nejlepší předpoklady k tomu, aby absorbovaly přesunuté businessy.
img

Tržby skupiny HARTMANN v roce 2022 překonaly 2,3 miliardy eur. Stamilionové investice do infrastruktury pomáhají snižovat dopady krize

28.03.2023 Tržby skupiny HARTMANN se ve finančním roce 2022, který významně poznamenala nestabilní ekonomická i geopolitická situace, vyšplhaly na 2,3116 miliardy eur. Upravená EBITDA pak činila 190,8 milionu eur. Ve snižování dopadů současné krize přitom skupině pomáhají investice do vlastní infrastruktury. Ty se jen loni vyšplhaly na 180 milionů eur.
img

Týdenní aktuality z komoditních trhů: Pozornost se upíná na zlato a měď, kovy dál posilují

18.01.2023 Bloomberg Commodity Index se v současné době obchoduje o 2,4 % výš, čímž smazal část svého propadu ze začátku ledna. Došlo k tomu poté, co se energetický sektor – s výjimkou zemního plynu – připojil k vzestupu kovů pod vedením zlata a mědi. Za tímto posílením stojí slabší dolar, klesající americká inflace a mimo jiné i vyhlídky na to, že opětovné otevření Číny s sebou přinese růst poptávky po surovinách. Ochotu riskovat navíc podporuje i pokračující pokles dolaru. Americká inflace totiž oslabuje, a tak už Fed nemusí zvyšovat sazby takovým tempem.
img

Akcie v roce 2022: Globalizace na rozcestí

05.01.2023 Rok 2022 vstoupí do historie jako ten, kdy byla ničím neomezovaná globalizace let 1980-2021 brutálně ukončena ruskou invazí na Ukrajinu. Ta jasně ukázala, že se svět řítí vstříc novému světovému řádu a rozděluje se na dva hodnotové systémy. Globální dodavatelské řetězce a technologie teď budou z pudu sebezáchovy izolované v uzavřených systémech. Rozvinutý svět zároveň urychluje zelenou transformaci. Může se tak zdát, že všechny cesty vedou k inflaci. My se na rok 2022 podíváme z geopolitické perspektivy a z perspektivy akciových trhů.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Průzkum: Německé podniky čekají pouze mírnou recesi německé ekonomiky

27.12.2022 Německé podniky v příštím roce očekávají pouze mírnou recesi německé ekonomiky, a to navzdory energetické krizi, nedostatku surovin a slabým vyhlídkám pro světové hospodářství. Vyplývá to z průzkumu mezi předními německými podnikatelskými svazy.
C:\fakepath\USA dolar.jpg

Míra inflace v USA v říjnu překvapivě klesla na 7,7 procenta

10.11.2022 Míra inflace ve Spojených státech v říjnu počtvrté po sobě klesla. Překvapivě se snížila až na 7,7 procenta ze zářijových 8,2 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedlo americké ministerstvo práce. Meziměsíčně pak ceny vzrostly o 0,4 procenta, stejně jako v září. V obou případech je to příznivější vývoj, než čekali analytici.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Míra inflace v USA v červenci překvapivě klesla na 8,5 procenta

10.08.2022 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen ve Spojených státech v červenci zpomalilo na 8,5 procenta z červnových 9,1 procenta. Pomohly k tomu klesající ceny benzinu, oznámilo dnes americké ministerstvo práce. Pokles mírny inflace je výraznější, než očekávali analytici.
img

Invesco: Sedm důvodů, proč být pozitivní za současných podmínek na trhu

27.07.2022 Jak jsem již dříve zmínila, současné prostředí na globálních trzích považuji za příliš pesimistické. Před dvěma lety jsme se nacházeli ve víru celosvětové pandemie a nebyli jsme si jisti, zda se vůbec někdy podaří vyvinout účinnou vakcínu proti COVIDu. Dnes se nacházíme v jiné situaci. Samozřejmě, že není ideální, když je inflace tak vysoká a u mnoha centrálních bank vyspělých trhů probíhá tak agresivní zpřísňování, ale myslím, že jsme na tom mnohem lépe než před dvěma lety.
img

Ropa: Co nás čeká po Čínou vyvolaném skoku cen?

17.06.2022 Po zatím posledním a podle všeho úspěšném pokusu Číny o zrušení koronavirových lockdownů ve velkých městech se ropa obchoduje poblíž tříměsíčního maxima, tedy kolem 120 dolarů za barel. V rámci krátkodobého výhledu však lze očekávat ještě vyšší ceny. Nabídku omezují sankce, neschopnost kartelu OPEC zvýšit produkci i skutečnost, že se ropní giganti do nových projektů příliš nehrnou. Trh se však nakonec ustálí, protože vyšší ceny tlačí poptávku níž a zároveň olej do ohně přilévá recese, která se rozmáhá po celém světě a možná i ve Spojených státech.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Inflace v USA v květnu nečekaně zrychlila na 8,6 procenta, nejvýše od roku 1981

10.06.2022 Meziroční růst spotřebitelských cen ve Spojených státech v květnu nečekaně zrychlil a z dubnových 8,3 procenta se dostal na 8,6 procenta. Ve své dnešní zprávě to oznámilo americké ministerstvo práce. Inflace se tak dostala na nejvyšší úroveň od prosince 1981 a je vyšší, než čekali analytici.
img

Fidelity International: Chart Room – Tři strukturální faktory, které mají vliv na přetrvávající inflaci

11.05.2022 V posledních měsících dominovala v titulcích inflace, přičemž celkový růst spotřebitelských cen v USA dosáhl 40letého maxima. „I když neočekáváme, že globální míra inflace zůstane na těchto rekordních úrovních, vidíme několik střednědobých až dlouhodobých inflačních faktorů,“ říká Timothy Foster, portfolio manažer Fidelity International.
C:\fakepath\umela inteligence.jpg

Reuters: Start-upy nasadily na narušené dodavatelské řetězce umělou inteligenci

08.05.2022 V posledních dvou letech narušila globální dodavatelské řetězce řada neočekávaných událostí. Pandemie covidu-19, válka na Ukrajině, brexit a kontejnerová loď uvízlá v Suezském průplavu vedly ke zpoždění dodávek všeho možného od jízdních kol po krmivo pro domácí zvířata, napsala agentura Reuters. Neustále rostoucí skupina start-upů i zavedených logistických firem v reakci na to vytváří odvětví v hodnotě několika miliard dolarů, které k minimalizaci narušení dodávek využívá nejmodernější technologie.
img

Rychlý růst cen pohonných hmot zvyšuje inflaci a riskuje utlumení poptávky

02.05.2022 V dubnu zaznamenal komoditní sektor další měsíční vzestup. Bloomberg Spot Index zahrnující 23 hlavních komoditních futures již pátý měsíc stoupá a nyní dosáhl nového rekordního maxima. Vzestup se ale omezuje pouze na zemědělství a energetiku, zatímco v případě drahých a průmyslových kovů se situace naopak zhoršuje.
C:\fakepath\trader-21042022-25-zm.PNG

Komodity: Ceny ropy kvůli obavám z přerušení dodávek z Ruska a Libye rostou

21.04.2022 Ceny ropy dnes rostou kvůli obavám o dodávky. Evropská unie totiž dál zvažuje možnost zákazu dovozu ruské ropy a nadále zůstávají snížené dodávky z Libye.
img

Spotřebitelské ceny v USA vzrostly o 8,5 %. Elon Musk chce koupit Twitter

14.04.2022 Spotřebitelské ceny v USA vzrostly v březnu o 8,5 % oproti předchozímu roku, což je nejrychlejší nárůst od roku 1981. Hodnota je tak 0,1 procentního bodu nad očekáváním trhu. Bez zahrnutí potravin a energií se tzv. jádrový CPI index zvýšil v meziročním srovnání o 6,5 %. To odpovídá predikcím ekonomů. Trhy na zprávu reagovaly pozitivně. Akcie vzrostly a výnosy státních dluhopisů vyklesaly. Největší růst zaznamenaly ceny jídla a energií.
img

Titan a letadla: Konflikt na Ukrajině znamená novou ránu pro globální dodavatelské řetězce

08.04.2022 Ruská invaze na Ukrajinu a nové lockdowny v Asii předznamenávají další měsíce narušení dodavatelských řetězců. A to právě v momentě, kdy si společnosti myslely, že se jim podařilo vyřešit problémy vyvolané Covidem-19.
img

Poptávka po zlatě jako bezpečném aktivu se vrací na pozadí obav z inflace

11.03.2022 Zlato v úterý posílilo a vrátilo se nad 2 000 USD za unci v kontextu rostoucí inflace v USA. Předtím se drahý kov ve středu propadl o 2,7 %.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Uzavření vzdušného prostoru je dalším náporem na globální dodavatelské řetězce

01.03.2022 Globální dodavatelské řetězce, které už tvrdě zasáhla pandemie covidu-19, čelí dalšímu problému. Uzavření vzdušného prostoru po ruské invazi totiž dopadá i na leteckou nákladní dopravu a zvyšuje jí náklady. Přeprava mezi Evropou a severoasijskými destinacemi, jako je Japonsko, Jižní Korea a Čína, se zproblematizovala kvůli vzájemným zákazům. Ty evropským dopravcům zakazují létat nad Sibiří a ruským leteckým společnostem komplikují cestu do Evropy.
img

Dopad války na Ukrajině na světovou ekonomiku

28.02.2022 Trh se zlatem minulý čtvrtek zklamal mnoho investorů kvůli silným intradenním výkyvům. Tehdy se ceny vyšplhaly na nejvyšší hodnotu seance 1 976,50 USD, což je nejvyšší úroveň za 1,5 roku.
C:\fakepath\Rusko-ropa.png

Invaze na Ukrajinu - tržní dopady

24.02.2022 Analýza ekonomických dopadů invaze a jejího dopadu na klíčové trhy. Nejhorší možný scénář - ruská invaze na Ukrajinu - se naplňuje. Odsuzujeme tuto agresi a v tomto dokumentu se snažíme analyzovat ekonomické důsledky a dopad na finanční trhy.
img

Ranní okénko - PMI, Ifo a zvýšení cen v průmyslu

21.02.2022 Vpřehledící ukazatele jako například Ifo či PMI indexy přinesou v tomto týdnu čerstvé informace o ekonomické aktivitě v Evropě a USA. V Česku očekáváme výsledek konjunkturálního průzkumu za únor a lednový vývoj cen českých průmyslových výrobců. Dále kolegové ve Vídní aktualizovali výhled na úrokové sazby ECB.
img

Existují důvody k obavám z rostoucí inflace v USA?

11.02.2022 Spotřebitelské ceny ve Spojených státech vzrostl v lednu více, než se čekalo. Roční míra inflace dosáhla nového rekordu nevídaného za posledních 40 let, což vytváří tlak na Federální rezervní systém, aby zaujal agresivnější postoj k měnové politice a úrokovým sazbám. O úrokových sazbách a o tom, zda existují důvody k obavám z rostoucí inflace v USA, probereme hned poté, co analyzujeme výsledky zprávy amerického ministerstva práce.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 3.1.2022

03.01.2022 V posledních dnech čínské technologické akcie připsaly zpět alespoň část svých zisků. Řada investorů si vyhodnotila, že navzdory přetrvávajícím regulatorním tlakům, jsou čínské akcie příliš vyklesané. Současné velmi nízké valuace podle mnohých více než adekvátně zohledňují regulatorní rizika.
img

6 akcií, které je dobré koupit během stagflace

30.11.2021 Pandemie covidu-19 narušila globální dodavatelské řetězce a způsobila rekordně vysokou inflaci v mnoha rozvinutých zemích. Několik velkých ekonomik nyní poprvé od finanční krize v roce 2008 čelí stagflaci. V důsledku toho investoři hledají bezpečná aktiva, aby si uchovali svůj kapitál, jako jsou akcie společností se silným cash flow a akcie se stabilními dividendami. Podívejme se na 6 akcií, které si pravděpodobně během stagflace povedou dobře.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Inflace v USA v říjnu vystoupila na 6,2 procenta, nejvýše za téměř 31 let

10.11.2021 Míra inflace ve Spojených státech v říjnu vystoupila na 6,2 procenta, a dostala se tak nejvýše za téměř 31 let, respektive od listopadu 1990. Meziměsíčně se ceny zvýšily o 0,9 procenta proti růstu o 0,4 procenta v září, oznámilo dnes americké ministerstvo práce. Podle analytiků se objevují náznaky, že inflace by mohla zůstat velmi vysoká až do příštího roku. Přispívají k tomu mimo jiné narušené globální dodavatelské řetězce.
Související klíčová slova: CEO skupiny | Objem transakcí | Finanční ústav | Výnosy dluhopisů | Zvyšování cen | Války | Vývoj | Data z trhu práce | Sdružení národů jihovýchodní Asie | Globální růst | Aktuality z komoditních trhů | ANA Holdings | EUR | Spotřebitelské výdaje | Automobilový sektor | Stoxx | Zavedení embarga EU | PEPP | Vývoj ceny zlata | Očekávání | Volatilní | Cena severomořské ropy | Logistické firmy | Schodek státního rozpočtu | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Roční míra inflace | Pro investory | Diverzifikace | Investice | Bidenova vláda | Potenciál | Support | Akvizice | Dění na světových burzách | Války v Evropě | Ifo | Invaze na Ukrajinu | Zdravotní sestry | Prognózy | Účetní rok 2023 | Broadcom | Rekord | Raiffeisenbank | Vstupní náklady | Nákupy aktiv | Daniel Silver | Důvěra v ekonomiku | Bidenova administrativa | Zavedení embarga | EUR/USD | Technická analýza GBP/USD | Spotřebitelé | Goldman Sachs | Strach | Rezistence | SOK | Konkurenti | Akcie společnosti | Trh s dluhopisy | Benchmark | Výnos | Soukromá spotřeba | Delta | Barron's | Dopravci | Reddit | Apple | ESG | Účetní rok | Kontrakty | Posílení | JPY | Polovodiče | Růst hrubého domácího produktu | Hlavní ekonom britské centrální banky | Peníze | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | Suezský průplav | Bankovní rady ČNB | Americká lehká ropa WTI | Hlavní centrální banky | Polymetal International | Prognóza | Výrazný vzestup | Ceny komodit | Americké ekonomiky | Saxo Bank | Globální hospodářský růst | Commodity index | Ropa WTI | Pracovní místa | Technická analýza | Akcie Coca-Coly | Brexit | Výhled poptávky | Ceny elektřiny | Cash flow | Dopady krize | Sociální sítě | Export | Ruská společnost | Úroková sazba | Šok | Varianta delta | Výkon | Unie | Dovoz | Trh s ropou | Ekonomická aktivita | Tovární objednávky | Zasedání FOMC | Válka na Ukrajině | Kapitál | Vybírání zisků | Akciové indexy | Elon Musk | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Investovat | Coca-Cola | Globální ekonomiky | Dodávky čipů | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Portfolio | Euro Stoxx 50 | EUR/CZK | Akciový index S&P 500 | Prezident | Rekordní zisk | Čínští výrobci | Investoři | Boom | Fidelity | Polymetal | Pesimismus | Investiční | AMD | Obchodní napětí | Inflace | Uzavření vzdušného prostoru | Index PPI | Jednotné měny | Ocel | Zisk | Globální akciové trhy | Nabídka | Souhrn finančních trhů | Ruská invaze na Ukrajinu | Zdravotní péče | WTI a Brent | WSJ | Ministerstvo obchodu | BP | Slabý ekonomický růst | Situace | Sestupný trend | Technická analýza EUR/USD | Zpráva | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Ekonomické dopady | Válka | Obchodní trendy | Prodej | Makroekonomické ukazatele | Invesco | Německý DAX | Brusel | Nový kapitál | Hrubý domácí produkt (HDP) | Bloomberg | Management | USDA | Nová prognóza | Agentura Reuters | GBP | Pokles vývozu | Strojové učení | Švýcarská banka | HARTMANN | Warren Buffett | Kontejnerová loď | Finanční ředitel | XAU/USD | S&P | Pandemie COVID | Dotace | BGA | Hospodářské dopady | Evropská data | Zprávy | Dolary | Obchodování | Zvýšení daní | Legislativa | Narušení dodávek | Sankce namířené proti Rusku | Spotřebitelské ceny v USA | Evropské akcie | Ceny ropy | Člen představenstva | UBS | Covid | Největší švýcarská banka | Bydlení | Vojenský konflikt | Australský dolar | Růst inflace | Míra | Vyšší mzdy | Pokles tržeb | 3M | Objem stimulů | Současný trend | Michael Feroli | Firmy | Koruna | Nástroj | Výsledky | Americký výrobce | Onemocnění | Shell | Inflační tlaky | Siemens | Bank of America | Úroda | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TIM | Propad | Ruská invaze | Údaje | Retracement | Pandemie koronaviru | Výkonnost | Průzkumy | Marek Třeška | Americká banka | OPEC+ | Pandemie nemoci COVID-19 | Růst spotřebitelských cen v USA | Snižování sazeb | Objem | Zvyšování mezd | Tempo růstu spotřebitelských cen | Televize CNBC | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Oživení v Číně | Graf | Cenový šok | Výsledky společnosti | Zajištění bezpečnosti | Index S&P 500 | Čínské ministerstvo obchodu | Ropa Brent | Německý výrobce | Poptávka po pohonných hmotách | Omezené riziko | Subvence | Regulátor | Zvýšené riziko | Napětí na Ukrajině | Hrubý domácí produkt | Průmyslová výroba | Poptávka po bezpečných aktivech | Studie | Blízký východ | Hospodaření | Devalvace | Deficit | Rio Tinto | Reshoring | Americká společnost | OECD | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | Finanční krize | Index spotřebitelské důvěry | Evropa | USD/PLN | OPEC | Ukrajina | Tým InstaForex | Egypt | Akcie v roce 2022 | Očekávání pro rok 2023 | Bezpečné útočiště | Dnešní makroekonomické ukazatele | Baltimore | Logistika | HDP | Inflace ve Spojených státech | Stříbro | Kristina Hooper | Instituce | Wall Street Journal (WSJ) | Turecko | Bank of Japan | Přehled o dění na světových burzách | Akciový index | Signál na akcie | Americké akcie | Pozornost | Země EU | Veřejný sektor | Skupina CMC | Divize | Trojité dno | Pozitivní vliv | Automobilový průmysl | JDE | Evropská ekonomika | S&P 500 | Equinor | Trh | Války na Ukrajině | Siemens Healthineers (SHL) | Fed | Reálná hodnota | Korekce | Wells Fargo | Lobbistické skupiny | Buffett | Vývoj ekonomiky | Nejistota | Průzkum analytiků | Volatility | Vietnam | Konkurenceschopnost | Růst tržeb | Posílení dolaru | ANO | Světová banka | Trumpova administrativa | Skluz | Příležitosti | Vládní dluhopisy | Změny cen | Bloomberg Grains Index | Tržní sentiment | Exporty | Důvěra | Pravděpodobnost | Unce zlata | Twitter | Spolková vláda | Obchodní praktiky | Zisk EBIT | IATA | Další růst | Agentura AP | AirBridgeCargo | Výpadky | Tomáš Pfeiler | Centrální banka | Životní prostředí | Opatření | Air France | LYNX | Energetický sektor | Inflace v říjnu | Čistý zisk | Jádrová inflace | Finanční rok 2022 | Grafy | Centrum | Společnosti | Výroby baterií | Pokles dolaru | Obchodní komora | Kov | Globální index | API | Konjunkturální průzkum | Fúze a akvizice | Nedostatek mikročipů | CZK | AirBridgeCargo Airlines | Reuters | Unilever | Analytici | VaR | Hackerský útok | Americký dolar | Elektromobily | USD/CZK | Depozitní sazba | Utahování měnové politiky | Hospodaření firem | Evropská unie | Ekonomiky | Futures na železnou rudu | SHL | Makro | Rychlý růst | Tržby | Růst mezd | Otevření Číny | Centrální banky | Jaderná energie | Měkké komodity | Ztráta | Dividenda | Rizika | Cargo Facts Consulting | Pandemie nemoci | Deglobalizace | Fond | Plodiny | Cena | Investiční banky | Konsensus | Air | Akcie 3M | Káva | Řetězec | Čínská ekonomika | Ceny | Technologie | Energetická krize | ČNB | Zboží dlouhodobé spotřeby | Americká firma | Pokles | Margin | Globální investoři | KLM | Euro STOXX | Finančnictví | HG měď | Tržní očekávání | Situace na trhu | Americká ekonomika | Freeport-McMoRan | Dluhopisy | Indikátor | Situace na ropě | Portfolio manažer | Maloobchodní tržby | MRNA | COVID-19 | Býčí trh | CPI index | Index cen | Indexy pohyb | Čínská vláda | EBIT | Daně | Saxo | FOREX | Obchodovat | Momentum | Období zvýšené inflace | Daně z příjmů | GfK | Vývoj ceny ropy WTI | Zisky | Doporučení | Historické rekordy | Pšenice | Čínské přístavy | Miliardy eur | Obchodníci | Poptávka | Starbucks | Cena zlata | Globální trhy | Americké hospodářství | Růst cen | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | RSI | Siemens Healthineers | Ropa a Plyn | IFO index | Financování | Xcoal | Invaze | Honeywell | ČSÚ | Nakupovat zlato | Americká lehká ropa | EBITDA | Úřad amerického obchodního zmocněnce | Akcie Starbucks | Globální poptávka | Skupina HARTMANN | Přesun výroby | Evropské země | Poptávka po letecké nákladní dopravě | RBI | Klouzavý průměr | Payrolls | Xcoal Energy & Resources | Gamble | Malé podniky | Spotřebitel | Hospodářský růst | Největší americká banka | Jaderné války | Podnikání | Problémy | WTI | LVMH | ROCE | Impérium | Firma | Saúdská Arábie | Ziskovost | Bankéři | Cena ropy | Hospodářské vyhlídky | Marže | Německá ekonomika | Ropa | Reddit IPO | Frederic Horst | Ceny nafty | Zasedání měnového výboru | Signály | Raiffeisenbank a.s. | Poptávka po zlatě | Optimismus | Světová ekonomika | SWIFT | Diverzifikovat | Hliník | Dolar | Ekonomka | Krize eura | Market | Poptávka po čipech | Unicredit | Emise akcií | Analýza EUR/USD | Hodnoty měny | Euro | Byznys | Kukuřice | Dividendový výnos | Měď | Lockdowny | Výnosy státních dluhopisů | Ohlédnutí | Obchod | Trh se zlatem | Bank of Canada | Počet obyvatel | Globální finanční krize | Ole Hansen | Kam investovat | Citigroup | Index VIX | Hospodářství | Samsung | EU | Spojené státy | Platforma | Miliardy | Strategické partnerství | Zasedání ECB | Portfolia | Vývoz | SEC | Recese | Stratég Saxo Bank | Renault | Manažerka | Ceny benzínu | Digitalizace | Akcie Applu | Schodek | Nižší EBITDA | Meziroční růst spotřebitelských cen | Americké ministerstvo práce | Oslabení | | Ceny energií | Ceny potravin | Rostoucí inflace | Technologický sektor | OSN | Eskalace napětí | Investice do infrastruktury | Výprodej | Přístav Baltimore | PMI indexy | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Členské země | Vyhlídky americké ekonomiky | Světové ekonomiky | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | Hospodářské oživení | Míra inflace | RTS | Energetika | MMF | Pomalé oživení | Vzestup ceny | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Komerční banka | Indexy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Sankce | Objednávky | Zpřísnění měnové politiky | Průmysl | Bolest | Lehká ropa WTI | Futures na kávu | Napjatá situace | Tempo růstu | Bankovnictví | Libye | Aerolinky | Biliony | ETF | Akciové trhy | Martin Gürtler | Varování | APP | Rally | Riziková aktiva | Recese v USA | Komoditní index | Střední třída | SXXP | Osobní příjmy | Aktiva | Otevření ekonomiky | Zvyšování úrokových sazeb | Problémy v dodavatelských řetězcích | Ceny ropy dnes | Švýcarská banka UBS | Business | Členské země WTO | Evropští investoři | Ceny ropy Brent | Pokles cen | Španělé | Zdravotnictví | Čínské akcie | Sentix | Pochybnosti | Stratég | Ekonomika eurozóny | Řetězce | Sentiment | Země WTO | Stoxx Europe 600 | Politika | Konkurence | Letecké společnosti | PLN | Komoditní stratég | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | JPMorgan | BHP | Veronica Clarková | Německý průmysl | Geopolitická rizika | Indie | Technologické akcie | Měnové politiky | Ropný kartel OPEC | Ekonomika | Historická maxima | WTO | Očekávání pro rok | Obchodování s futures | Konsolidace | Úrokové sazby ECB | Ceny zlata | Výhled | Velmi volatilní | Auta | Americký akciový index | Americké ministerstvo | Investiční prostředí | Embargo | Zaměstnanci | Finanční trhy | Cyrrus | Expanze | Růst cen energií | Německé ekonomiky | Renminbi | Intel | New York | Krize | Americké akciové indexy | Německé tovární objednávky | CEO | Oslabení dolaru | Vratislav Zámiš | Elektrická vozidla | Trhy | Dolarový index | Vývoj ceny ropy | Spojené arabské emiráty | Generální ředitel | Devizové rezervy | DIHK | Zásoby benzinu | Americká inflace | Rozvoj | Výprodeje | Úrokové sazby | Ropa WTI a Brent | Slabší dolar | Tržby skupiny HARTMANN | Měny | Sankce proti Rusku | Růst cen potravin | Ernie Thrasher | Letecký průmysl | Glencore | Energie | Mezinárodní obchod | Pandemie covidu-19 | DE30 | Dividendy | Pokles ekonomické aktivity | The Wall Street Journal | Sazby | Historie | MSCI | Thomson Reuters | USD | Banky | Jamie Dimon | Růst poptávky | Nový trend | Virgin Atlantic | Analytici JPMorgan | Výnosy desetiletých dluhopisů | Huw Pill | Světová zdravotnická organizace | ABN Amro | Nadnárodní firmy | EIA | IPO | Rusko | Poradce | Signál | Peter Garnry | Vyšší úroveň | Ztráty | CMC | Napětí mezi Čínou a USA | Biliony dolarů | Kupní síla | Úbytek | Short signál | Kartel OPEC+ | Ropy | SICAV | Výdaje | Rafinerie | Společnost | Největší vítězství | Důchody | List The Wall Street Journal | Sázky | Vysoká volatilita | Cena akcií | Světové hospodářství | Rozšíření | Volatilita | SUGAR | Příliv investic | Umělé inteligence | Eura | Brazilský real | ACT | Organizace | Ceny pohonných hmot | VIX | Komodity | Růst | Dopad na finanční trhy | Centrální bankéři | Uhlí | ASEAN | Příjmy | ČTK | Zajištění | Administrativa | Snížení inflace | Index | Wall Street Journal | Komoditní | Rychlý růst cen | Lockdown | Bohatství | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Jižní Korea | Valuace | Dovoz aut | Akcie Siemens Healthineers (SHL) | Bilance | Air France-KLM | Japonský jen | Ovlivňování | Investiční doporučení | Investor | USD za tunu | Čínské firmy | Příjmy a výdaje | Klimatická politika | FOMC | Pokles zlata | Surový cukr | Dluhopisy zemí eurozóny | Brent | Míra inflace v USA | Bilance zahraničního obchodu | Ekonomický přínos | Kompenzace | Kupci | Federální rezervy | Mississippi | Short signál na akcie | Cestování | Hedvábná stezka | Banka | Strukturální změny | Výrobci aut | Tesla | XAU/XAG | Komoditní sektor | Société Générale | Tchaj-wan | Návratnost | Čtyřdenní pracovní týden | Xcoal Energy | Americké centrální banky | Navýšení úrokových sazeb | FTSE | Míra inflace ve Spojených státech | Průzkum | Vzestupný trend | Spotové ceny elektřiny | Tým XTB | Futures kontrakty | Vývoj trhu | Konzistence | Ruské společnosti | Organizovanost | Riziko | ECB | Evropské vlády | Vyhlídky | Procter & Gamble | Zříceného mostu v Baltimoru | Čínská poptávka | Německá průmyslová a obchodní komora | Cukr | Spotové ceny | Infection Management | Trigger | Americká centrální banka | Měsíční průzkum | KOL | Automobilky | Asie | Index spotřebitelských cen | Short | Přehled | Růst spotřebitelských cen | Futures | Plyn | Finanční rok | Spot | Američané | Německo | Japonsko | Drahý kov | Vládní dluhopisy zemí eurozóny | Technologické firmy | xStation5 | AMD akcie | Banka UBS | Omicron | Zvýšení mezd | MT4 | Drahé kovy | Červnová inflace | Snižování inflace | Burze | XTB | ČR | Vice | Jiří Tyleček | Bezpečná aktiva | Průmyslové kovy | Zajištění proti inflaci | NAFTA | Cena severomořské ropy Brent | Partnerství | Obchodní model | Ruský plyn | Viceprezident | Hlavní ekonom | Start-upy | Kartel OPEC | Rozvoj těžby | Vysoká inflace | Akcie Siemens | Enel | Zemědělství | Situace na trhu práce | Sazby ECB | Nový virus | Vyšetřování | Ceny kukuřice | Přehled o dění | Obchod s Čínou | Co bude | Koš | Překoupený trh | CNBC | Americká centrální banka (Fed) | Panika | Divize skupiny | Ekonomické vyhlídky | IG | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Dotace na elektromobily | XTB Research | Domácnosti | Ekonomické sankce | Tržby v eurozóně | Vývoj inflace | Největší evropská ekonomika | Make UK | Zpřísňováním měnové politiky | Ceny hliníku | Měnová politika | Závislost | BDI | Inflace spotřebitelských cen | Analytik | Čínské ministerstvo | SPX | Vývoj ceny | Likvidita | Emise | Dodavatelské řetězce | Načasování | Pákistán | Analytika | Inflační očekávání | Indonésie | Čínské vlády | Pandemie | Čína | DAX | Fiskální stimuly | UCITS ETF | Ocenění | Vlády | Počasí | Analytici banky | Deutsche Bank | Ceny kovů | UCITS | Odvětví | Ekonomové | Arabica | Bloomberg Commodity Index | Politbyro | Ranní okénko | Poptávky po ropě | Stagflace | Oživení německé ekonomiky | Prudký růst cen | Virus | Výnosy | Vyšší inflace | Ernie | Wall Street | Fúze | Japonská společnost | Bavlna | WP | Práce | Problémy s počasím | Analýza | David Vagenknecht | Znovuotevření Číny | Dodavatelský řetězec | Peking | Pokles zásob | Ekonomický růst | Akciový stratég | Grains Index | Politici | Tvrdá práce | Akcie Siemens Healthineers | Celková inflace | Dna | Základní sazba | Anchorage | VanEck | InstaForex | Kontrakt | Podniky | Vývoj ceny ropy Brent | Ekonom | USA | Nákup automobilů | Zlato | Fernando Leibovici | Nasdaq | PMI ve službách | Geopolitická situace | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | Index RTS | Spekulanti | Inflace v USA | Export z Německa | Údaje o inflaci | IG Metall | Narušené dodavatelské řetězce | Světové trhy | Investment | Zákaz dovozu ruské ropy | Lufthansa | Cargolux | Fidelity International | Ropný kartel | Deficit federální vlády | Ekonomické aktivity | Spotřebitelské ceny | Mzdy | Akcie | Stimuly | Čínský renminbi | Maloobchodní tržby v eurozóně | Ukazatele | Británie | Umění | Americké rafinerie | Krátkodobý výhled | Zlepšení | Saxo Group | SPOT
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Globální daňové dohody
Globální dění
Globální depozitní certifikáty
Globální digitální měny
Globální diverzifikace
Globální dividendy
Globální dluh
Globální dluhopisové trhy
Globální dluhopisový benchmark
Globální dluhopisový index

Následující klíčová slova

Globální dodávky čipů
Globální dopady konfliktu
Globální dostupnost
Globální ekonomická dynamika
Globální ekonomická integrace
Globální ekonomická recese
Globální ekonomické aktivity
Globální ekonomické nestability
Globální ekonomické problémy
Globální ekonomické trendy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei ProTrader
Potvrďte prosím... Zavřít