Neděle 02. června 2024 23:08
reklama
FTMO férovost
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO férovost

Kupující

img

EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky ze dne 30. května (seance v USA)

31.05.2024 K otestování cenové hladiny 1,0806 došlo zároveň s výrazným pohybem ukazatele MACD nad nulu, což omezilo potenciál dalšího pohybu páru směrem vzhůru, zejména v rámci klesajícího trendu pozorovaného v předchozím dni. Z toho důvodu jsem euro nenakupoval. Neobdržel jsem ani žádné jiné signály ke vstupu. Statistiky ze Španělska a eurozóny byly podle očekávání ignorovány, ale čeká nás mnoho nových a zajímavých informací z USA. Očekáváme údaje o změně HDP za čtvrtletí, jádrový index výdajů na osobní spotřebu, cenový index HDP, týdenní nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti a obchodní bilanci se zbožím. Také se budeme muset seznámit s údaji o nevyřízených prodejích domů z USA. Slabé údaje budou pravděpodobně tlačit euro vzhůru, které tak aktualizuje své včerejší maximum. Silné údaje naopak vrátí tlak na tento pár. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance 30. května (analýza dopoledního obchodování). Euro se mírně zotavilo

30.05.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,0803 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom mohli analyzovat, co se tam stalo. Došlo k růstu, ale ne k falešnému proražení, takže zde nebyl jasný signál ke vstupu. Proto byl technický obrázek pro druhou polovinu dne revidován.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance dne 29. května (analýza dopoledního obchodování). Euro se pohybuje v kanálu

29.05.2024 Ve své dopolední prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,0842 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Došlo sice k poklesu, ale ten nedokázal vytvořit falešné proražení, takže nebylo možné získat jasný signál ke vstupu do trhu. V tomto ohledu byl technický obrázek odpoledne revidován.
img

EUR/USD: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance 29. května

29.05.2024 K otestování ceny 1,0885 došlo v době, kdy se ukazatel MACD prudce zvýšil nad nulu, což omezilo potenciál páru EUR/USD dalšího růstu. Z toho důvodu jsem nenakupoval a ani jsem se nedočkal dalšího testu 1,0885 pro krátkou pozici. U hladiny 1,0867 však byla situace jiná: k prvnímu cenovému testu 1,0867 došlo, když byl ukazatel MACD výrazně dole, a druhý test, ke kterému došlo, když se ukazatel nacházel v přeprodané oblasti, poskytl příležitost k realizaci scénáře č. 2 pro nákup. Výsledkem bylo posílení páru o 15 pipsů. Silné údaje z USA vyvíjely ve druhé polovině dne na euro tlak.
img

Pokles inflačních očekávání v eurozóně

29.05.2024 Euro v reakci na průzkum Evropské centrální banky vzrostlo. Ve zprávě se uvádí, že inflační očekávání v eurozóně v dubnu letošního roku poklesla, což regulátorovi umožnilo přejít k plánům na snížení úrokových sazeb na zasedání plánovaném na příští týden.
img

GBP/USD: plán obchodování během americké seance ze dne 28. května (analýza dopoledního obchodování). Libra dosáhla nového měsíčního maxima

29.05.2024 Ve své včerejší dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,2756 a plánoval jsem na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. K poklesu došlo, ale nikdy nedošlo k jeho otestování a vytvoření falešného breakoutu tamtéž. Z toho důvodu jsem nezaznamenal žádné vhodné body pro vstup do trhu. Odpoledne byl technický obrázek výrazně revidován.
img

USD/JPY: tipy na obchodování během evropské seance dne 28. května pro začínající obchodníky

28.05.2024 K otestování ceny 156,97 došlo v době, kdy ukazatel MACD vystoupal výrazně nad nulu a vracel se zpět z překoupené oblasti. Z toho důvodu jsem se rozhodl nečekat na další test, abych mohl uskutečnit druhý scénář pro prodej, a okamžitě jsem na dolaru otevřel krátké pozice. V době psaní tohoto článku se pár USD/JPY propadl o více než 10 pipsů a tlak se zvyšoval. Výrazný pokles však můžeme očekávat až po zveřejnění velmi slabých údajů, které naznačí pokles spotřebitelské důvěry v USA, protože by to svědčilo o poklesu důvěry Američanů v ekonomiku a její vyhlídky. Vzhledem k chování představitelů Federálního rezervního systému a jejich prohlášením o zachování vysokých úrokových sazeb je nepravděpodobné, že bychom se od indexu mohli dočkat dobrých výsledků, a to zvýší tlak na USD/JPY. Tlak na pár budou vyvíjet i slabé údaje o změnách indexu cen domů ve 20 městech S&P/Case-Shiller. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
C:\fakepath\opce-28052024-1.jpg

Fundamentální analýza akciových trhů – využití opčních trhů ve fundamentální analýze (4. díl)

28.05.2024 Článek poskytuje úvod do opčních trhů, vysvětluje základní pojmy, jako jsou opce, kupní (call) a prodejní (put) opce, a zdůrazňuje jejich roli ve finančním systému. Čtenář se dozví, jak opce umožňují řízení rizika, spekulaci a strategickou flexibilitu. Dále článek rozebírá faktory ovlivňující cenu opce, jako je volatilita a úrokové sazby, a vysvětluje význam tzv. řeckých písmen v opčním obchodování. V neposlední řadě článek popisuje různé opční strategie, jejich využití při diverzifikaci portfolia a ochranu proti makroekonomickým a podnikovým událostem.
img

Týdenní předpověď na základě zjednodušené vlnové analýzy pro EUR/USD, USD/JPY, GBP/JPY, USD/CAD, NZD/USD a zlato na 27. května.

28.05.2024 Od loňského léta vytváří kotace hlavního evropského měnového páru klesající horizontální pennant. Cena se od silné potenciální reverzní zóny v denním časovém rámciv polovině dubna vydala směrem vzhůru a vytvořila korekci posledního segmentu hlavní vlny. Struktura tohoto segmentu ještě stále není dokončená.
img

USD/JPY: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky na 27. května (seance v USA)

28.05.2024 K prvnímu otestování hladiny 156,95 došlo ve chvíli, kdy se ukazatel MACD výrazně posunul nad nulu, což omezilo další růstový potenciál dolaru. Po krátké době došlo k dalšímu testu 156,95 ve chvíli, kdy ukazatel MACD již klesal z překoupené oblasti, což dovolilo realizaci scénáře č. 2 pro prodej dolaru. Zatím však k výraznějšímu poklesu páru nedošlo a je nepravděpodobné, že by k němu došlo, protože v odpoledních hodinách nebyly k dispozici absolutně žádné statistiky ze Spojených států, které by kupující mohli využít. Levnější dolar si zachovává svou atraktivitu a obchodníci potřebují čas na zhodnocení situace. Co se týče intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky na 27. května (seance v USA)

28.05.2024 K otestování hladiny 1,0860 došlo ve chvíli, kdy se ukazatel MACD posunul výrazně nad nulu, což omezilo potenciál pohybu páru směrem vzhůru, zejména po zveřejnění smíšených statistik z Německa a indexů institutu IFO. Z toho důvodu jsem nenakupoval. Druhý test úrovně 1,0860 s ukazatelem MACD v překoupené oblasti vedl k realizaci prodejního scénáře č. 2, který je v době psaní tohoto článku stále aktuální. Ve druhé polovině dne nebudou k dispozici žádné americké statistiky ani projevy členů Federálního rezervního systému. Očekávám proto, že se bude obchodovat v rámci kanálu s mírnou převahou kupujících. V případě intradenní strategie plánuji spoléhat na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
C:\fakepath\Wall Street.jpg

Vypořádání obchodních transakcí na burze v USA se zkrátí na jeden den

27.05.2024 Americké akciové trhy čeká po sedmi letech další velká změna - od úterý se vypořádání burzovních transakcí zkrátí ze dvou dnů na jeden. V praxi to znamená, že investoři budou mít peníze z prodeje cenných papírů k dispozici dříve, zatímco makléřské firmy budou nuceny zadržovat menší objemy kapitálu. Americká Komise pro cenné papíry (SEC) související změny schválila loni, teď začínají platit.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance dne 27. května (analýza dopoledního obchodování). Euro se snaží pokračovat v růstu

27.05.2024 Ve své dopolední prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,0861 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Růst a vytvoření falešného proražení tam vyvolaly signál k prodeji eura, který v době psaní tohoto článku zapříčinil pouze 10bodový pokles páru. Odpoledne byl technický obrázek revidován.
img

Inzerenti na Portu Gallery zadali už skoro 900 pokynů za 2,7 milionu korun. Jak se daří investicím do sběratelských předmětů?

27.05.2024 Investiční online galerie Portu Gallery spustila v dubnu letošního roku sekundární trh, na kterém mohou investoři nakupovat a prodávat certifikáty k již upsaným předmětům. Skoro 900 pokynů za více než 2,7 milionu korun svědčí o zájmu investorů o tuto službu. Z luxusních a sběratelských předmětů se v loňském roce podle indexu luxusních investic Knight Frank dařilo nejlépe kategoriím umění, šperků a hodinek, naopak se příliš nedařilo investiční whisky, která vloni propadla o 9 procent.
img

USD/JPY: tipy pro začátečníky na obchodování během evropské seance dne 27. května

27.05.2024 K otestování ceny 156,92 došlo v době, kdy se ukazatel MACD posunul výrazně pod nulu, což omezilo potenciál páru USD/JPY dále klesat. Z toho důvodu jsem dolar neprodával a rozhodl jsem se počkat na druhý nákupní scénář. Krátce poté došlo k opětovnému otestování této oblasti, které se shodovalo s ukazatelem MACD v přeprodané oblasti, což vygenerovalo nákupní signál a pár vzrostl o téměř 20 pipsů. Zpráva, že inflace v Japonsku klesla z 2,7 % na 2,5 %, omezila býčí potenciál páru, zatímco slabé americké údaje Michiganské univerzity vyvíjely ve druhé polovině dne na USD/JPY tlak. Dnes se pár bude obchodovat v rámci bočního kanálu, protože z USA ani Japonska nepřišly žádné zprávy, které by nepochybně ovlivnily volatilitu. Kromě toho kupující pravděpodobně využijí nižších cen po pátečním poklesu, takže je třeba to sledovat. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

Co můžeme příští týden očekávat od libry?

27.05.2024 Také poptávka po britské libře poslední dobou roste, a to zprávám na pozadí a vlnové analýze navzdory. Trh se poměrně uklidnil, pokud jde o komplikovanou strukturu současné vlny, a nikdo neočekává standardní vlny. Vzestupná vlna by však měla brzy skončit, jinak celá vlnová analýza projde výraznými změnami.
img

Analýza měnového páru EUR/USD z 23. května. Kupující se podruhé pokoušejí otestovat úroveň 1,0880

24.05.2024 Vlnová struktura ve 4hodinovém grafu měnového páru EUR/USD zůstává beze změny. Aktuálně pozorujeme formování předpokládané vlny 3 v segmentu 3 nebo c klesajícího trendu. Pokud tomu tak skutečně bude, pokles kotací bude ještě nějakou dobu pokračovat, jelikož první vlna tohoto segmentu dokončila svou formaci kolem hladiny 1,0450. Třetí vlna tohoto segmentu trendu by tedy měla skončit pod touto úrovní.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování dne 23. května (seance v USA) pro začínající obchodníky

24.05.2024 K otestování ceny na úrovni 1,0822 došlo v době, kdy se ukazatel MACD právě začínal pohybovat směrem dolů od nuly, což nám umožnilo potvrdit správný vstupní bod pro prodej eura. K poklesu páru však nikdy nedošlo, což vedlo k opětovnému zaznamenání ztrát. K nákupům na ceně 1,0833 došlo na začátku pohybu ukazatele MACD směrem vzhůru od nuly. V důsledku toho pár vzrostl o 15 bodů, a to bylo vše. Údaje o indexech PMI v eurozóně euru pomohly a nyní všichni kupující doufají v to samé. Již nyní jsou však k dispozici slabé údaje o indexu podnikatelské aktivity ve zpracovatelském sektoru, indexu podnikatelské aktivity v sektoru služeb a kompozitním indexu PMI USA. Kromě toho jsou k dispozici také údaje týkající se trhu práce. Poměrně zajímavým ukazatelem bude počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, který může vést k nárůstu volatility, a údaje o objemu prodejů bytů na primárním trhu. Slabé údaje budou důvodem k nákupu eura, aby pokračoval vývoj býčího trhu. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance dne 23. května (analýza dopoledního obchodování). Euro se odrazilo od úrovně 1,0819

24.05.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,0819 a plánoval jsem na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení poskytly nákupní signál, což vedlo k růstu páru o více než 30 bodů. Technický obrázek pro druhou polovinu dne zůstal nezměněn, protože na trhu nedošlo k žádným výrazným změnám.
img

Arista Networks klesá o 4 % kvůli debutu Nvidia Spectrum X 📊

23.05.2024 Akcie společnosti Arista Networks (ANET.US) dnes ztrácejí téměř 4 %, ale v jednu chvíli ztrácely téměř 7 %. Důvodem těchto poklesů je očekávané posílení síťového byznysu společnosti Nvidia, o čemž svědčí včerejší oznámení společnosti Nvidia o produktu Spectrum X. Přesto mohou zákazníci velkých síťových řešení (velké technologické společnosti) využít otevřeného ekosystému dodavatelů a nemusí se omezovat na společnost Nvidia, pokud ta nenabídne velmi atraktivní slevy pro koncové zákazníky.
img

GBP/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky na 23. května. Analýza včerejších forexových transakcí

23.05.2024 K otestování cenové hladiny 1,2727 došlo v době, kdy se ukazatel MACD právě začínal pohybovat směrem vzhůru od nuly, což bylo potvrzením scénáře pro nákup libry. Výsledkem byl pohyb vzhůru o více než 20 bodů. Včerejší údaje o inflaci ve Spojeném království způsobily značný rozruch, takže pro obchodníky bylo obtížné určit další směr vývoje páru. Dnes mohou kupující těžit z dobrých zpráv o indexu podnikatelské aktivity ve zpracovatelském průmyslu a indexu podnikatelské aktivity ve službách ve Velké Británii. Sektor služeb je obzvláště důležitý, protože tvoří velkou část ekonomiky a zvýšení aktivity mu jistě pomůže. Špatné údaje mohou vést k silnému výprodeji libry, protože vysokou poptávku po americkém dolaru nikdo nezrušil. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: plán obchodování během americké seance na 22. května (analýza dopoledního obchodování). Kupující si odpočinuli na úrovni 1,2760

23.05.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem věnoval pozornost úrovni 1,2722 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného prolomení nám poskytly signál k nákupu. Jak však můžete vidět v grafu, k výraznějšímu pohybu vzhůru ještě nedošlo. Po zotavení o 15 bodů se na pár vrátil tlak, což je špatný signál pro kupující libry. Odpoledne byl technický obrázek revidován.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance na 22. května (analýza dopoledního obchodování). Tlak na euro se zvýšil

23.05.2024 Ve své dopolední prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,0845 a plánoval jsem na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení zde dalo signál k nákupu, který však nikdy nedosáhl růstu, což vedlo ke ztrátám. Odpoledne byl technický obrázek revidován.
img

Analýza měnového páru EUR/USD ze dne 21. května 2024

22.05.2024 Vlnová struktura měnového páru EUR/USD se ve 4hodinovém grafu nezměnila. Pozorujeme konstrukci předpokládané vlny 3 v rámci vlny 3 nebo C segmentu klesajícího trendu. Pokud tomu tak opravdu je, pokles kotací bude ještě nějakou dobu pokračovat, jelikož první vlna tohoto segmentu byla dokončena kolem úrovně 1,0450. Třetí vlna tohoto segmentu trendu by tedy měla skončit pod touto úrovní.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance na 21. května (analýza dopoledního obchodování). Euro dosáhlo úrovně 1,0870

21.05.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem věnoval pozornost úrovni 1,0869 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Pojďme se podívat na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Došlo sice k růstu k této úrovni, ale nikdy se zde nevytvořilo falešné proražení. Je zřejmé, že na základě této úrovně zatím není možné vstoupit do prodejních pozic, takže se celé vyústění odkládá na odpoledne. Zároveň jsem nerevidoval technický obrázek.
C:\fakepath\cfd-ftmo-21052024.jpg

Výhody obchodování prostřednictvím CFD

21.05.2024 Obchodování na burze může být složité a finančně náročné, zejména pokud se zaměřujete na populární akciové indexy jako S&P 500 nebo DAX. Tradičně se tyto indexy obchodují prostřednictvím futures kontraktů na burzách jako CME nebo Eurex, avšak forexoví brokeři nabízejí alternativu v podobě CFD (Contract for Differences, nebo rozdílové smlouvy).
img

Technická analýza intradenního cenového pohybu komoditního měnového páru NZD/USD, úterý 21. května 2024

21.05.2024 Přestože se ve 4hodinovém grafu komoditního měnového páru NZD/USD nachází 20. EMA nad 50. EMA, což naznačuje, že na současném trhu stále převládají kupující, výskyt odchylek mezi pohybem ceny kiwi a indikátorem oscilátoru Stochastic dává tušit, že v blízké budoucnosti má NZD/USD potenciál ke korekci oslabení, kdy se bude snažit otestovat hladinu 0,6067 a prolomit ji směrem dolů. Pokud se mu to podaří, bude kiwi pokračovat v poklesu k úrovni 0,6040, a pokud ho podpoří momentum a volatilita, dalším cílem, ke kterému bude směřovat, bude úroveň 0,6001. Avšak všechny tyto scénáře se mohou stát neplatnými, pokud na cestě k těmto cílům kiwi náhle opět posílí a prolomí hladinu 0,6133.
img

GBP/USD: plán obchodování během americké seance dne 20. května (analýza dopoledního obchodování)

21.05.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,2698 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení vytvořily signál k nákupu, ale v první polovině dne nedošlo k výraznějšímu pohybu vzhůru. To vedlo k revizi technického obrazu a strategie pro americkou seanci.
img

EUR/USD: tipy pro obchodování během evropské seance dne 20. května pro začátečníky

20.05.2024 K otestování ceny 1,0849 došlo v době, kdy ukazatel MACD právě začínal stoupat od nuly, což potvrdilo vstupní bod pro nákup eura. V důsledku toho si měnový pár EUR/USD polepšil o více než 25 pipsů. Euro bylo ráno pod tlakem poté, co se ukázalo, že index spotřebitelských cen v eurozóně v dubnu klesl. Na trh se však vrátili kupující, kteří svou přítomnost potvrdili na konci týdne. Dnes pravděpodobně nedojde k žádnému významnému fundamentálnímu vývoji, protože ekonomický kalendář eurozóny je prázdný. Proto se zaměřím na nejbližší úrovně v očekávání dalšího vývoje růstového trendu. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

Silné zotavení EUR/USD po prolomení klesající trendové linie

20.05.2024 Měnový pár EUR/USD v posledních několika týdnech vykázal silné oživení a kupující prorazili významnou technickou úroveň. Klesající trendová linie, která se držela od prosince 2023, byla minulý týden prolomena a od té doby podporuje vzestupný trend páru.
img

EUR/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 17. května pro začátečníky

17.05.2024 K otestování ceny 1,0858 došlo v době, kdy se ukazatel MACD prudce propadl pod nulu, což omezilo odpolední potenciál páru EUR/USD k dalšímu poklesu – zejména poté, co euro poměrně výrazně oslabilo. Po krátké době následoval další test, který se shodoval s okamžikem, kdy se ukazatel MACD nacházel v přeprodané oblasti, což vedlo k realizaci druhého scénáře pro nákup. Výsledkem bylo posílení páru o 20 pipsů. Trh prognózy Evropské komise a slušnou zprávu o finanční stabilitě eurozóny ignoroval. Až slabé údaje o americkém trhu práce a trhu nemovitostí vrátily poptávku po euru. Nemůžeme však říci, že by kupující měli trh zcela pod kontrolou. Dnes by mohl poskytnout impuls dubnový index spotřebitelských cen v eurozóně a jádrový index CPI. Pokud se ukazatele budou shodovat s prognózami ekonomů, pár pravděpodobně zůstane pod tlakem, takže s nákupy eura dnes buďte velmi opatrní. Co se týče intradenní strategie, budu spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

Graf dne - CHN.cash (17.05.2024)

17.05.2024 Hlavním bodem dnešní asijsko-pacifické seance bylo zveřejnění měsíčních údajů o aktivitě za duben z Číny. Údaje lze nejlépe označit za smíšené, když průmyslová výroba rostla více, než se očekávalo, zatímco údaje o městských investicích a maloobchodních tržbách nesplnily očekávání. Údaje jsou znepokojivé, protože ukázaly velké a nečekané zpomalení růstu maloobchodních tržeb, zatímco průmyslová výroba zrychlila více, než se očekávalo. To naznačuje slabost domácí poptávky a naznačuje, že hospodářský růst je stále více závislý na nabídce než na poptávce. Slabost čínského spotřebitele také zvyšuje riziko pro čínskou ekonomiku, která je zaměřena na vývoz, v době rostoucího obchodního napětí se Spojenými státy. Čínský index HSCEI (CHN.cash) po zveřejnění údajů klesl přibližně o 1 %.
img

GBP/USD: plán obchodování během americké seance 16. května (analýza dopoledního obchodování)

17.05.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,2672 a plánoval jsem na jejím základě učinit rozhodnutí o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení byly signálem k nákupu, ale po pohybu o 15 bodů vzhůru se tlak na pár vrátil. Ve druhé polovině dne byl technický obrázek revidován.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance 16. května (analýza dopoledního obchodování)

17.05.2024 Ve své dopolední prognóze jsem vyzdvihl úroveň 1,0879 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení na této úrovni nám poskytly vynikající vstupní bod do dlouhých pozic, které navázaly na včerejší trend. Jak však můžete vidět v grafu, očekávaný prudký růst eura se nedostavil. Ve druhé polovině dne došlo k revizi technického obrazu.
img

COT: Dlouhé pozice v ropě se propadly, rostou nákupy obilovin

16.05.2024 Oslabení dolaru vyvolalo druhý týden čistého výprodeje. Hrubé dolarové dlouhé pozice proti osmi měnovým futures IMM stihly za tu dobu klesnout o čtvrtinu na 24,7 miliard USD. Hlavní příčinou byla nová poptávka po EUR, díky níž se evropská měna překlopila zpátky do čistých dlouhých pozic, spolu s pokračujícím uzavíráním krátkých pozic v JPY a AUD.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance dne 14. května (analýza dopoledního obchodování). Euru se po zveřejnění německých údajů podařilo vrátit k růstu

14.05.2024 Ve své dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,0778 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf a zjistěme, co se tam stalo: pokles a vytvoření falešného proražení poskytlo vynikající vstupní bod do dlouhých pozic, což mělo za následek růst páru o více než 20 bodů, což představuje velkou část celkové dnešní volatilitě na trhu. Vzhledem k tomu, že se nadále obchodovalo v rámci bočního kanálu, technický obrázek nebyl ve druhé polovině dne revidován.
img

Technická analýza intradenního cenového vývoje křížového měnového páru AUD/CAD, pondělí 13. května 2024

13.05.2024 Když se podíváme na 4hodinový graf křížového měnového páru AUD/CAD, tak je vidět, že stále dominují kupující, což potvrzuje 20. EMA, který je stále nad 50. EMA Aby AUD/CAD mohl pokračovat ve zdravém posilování, musí na chvíli ustoupit a poté pokračovat v posilování; přičemž se AUD/CAD v blízké budoucnosti pokusí o korekci směrem dolů k úrovni 0,9009–0,9003. Pokud tuto oblast úspěšně prolomí směrem dolů, pak bude dalším cílem, na který se zaměří, úroveň 0,8918. Všechny tyto scénáře oslabující korekce se však stanou neplatnými, pokud se AUD/CAD na cestě dolů směrem k oslabení opět náhle vrátí ke svému původnímu trendu, zejména pokud se mu podaří prolomit nad úroveň 0,9053.
img

EUR/USD: plán obchodování pro americkou seanci na 9. května (analýza dopoledního obchodování). Euro se odrazilo od úrovně 1,0726

10.05.2024 Ve své čtvrteční dopolední prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,0726 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf a zjistěme, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení v oblasti 1,0726 poskytly vynikající příležitost pro vstup do dlouhých pozic. Růst však činil pouze asi 13 bodů, což svědčí o pokračující nízké tržní volatilitě na pozadí absence důležitých fundamentálních statistik. V odpoledních hodinách nedošlo k žádné úpravě technického obrazu.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 9. května (seance v USA)

09.05.2024 K testu ceny 1,0735 došlo dopoledne v době, kdy ukazatel MACD výrazně klesl od nuly, což omezilo další potenciál pohybu směrem dolů. Z tohoto důvodu jsem euro neprodával, což se ukázalo jako správné. Na pozadí nízkého objemu obchodování a absence jakýchkoli statistik z eurozóny nebylo snadné očekávat výrazné pohyby na trhu. Druhá polovina dne může probíhat pod stejnou "taktovkou", protože údaje z USA na tom pravděpodobně nic nezmění. Údaje o nových žádostech o podporu v nezaměstnanosti z USA pravděpodobně rovnováhu na trhu neovlivní. Pokud však zprávy překonají odhady ekonomů, tlak na euro se pravděpodobně zvýší a dolar bude nadále posilovat. Kupující eura může ovlivnit také britská libra, jejíž prudký pokles bude vyvíjet tlak na měnový pár EUR/USD. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

Příliš levná, nebo drahá? Špatně nastavená cena nemovitosti vás bude stát statisíce i čas

09.05.2024 Běžný člověk prodává nemovitost možná jednou, maximálně párkrát za život a často je to ten největší obchod, který kdy udělá. Nikdo nechce prodělat, a tak nás to může instinktivně táhnout k tomu nastavit cenu co nejvýš s tím, že „zlevnit se dá vždycky“. Podobná strategie se ale často nevyplácí.
img

Poptávka po USD je i nadále stabilní

09.05.2024 Po pátečním prudkém růstu euro a libra ztrácejí na dynamice, protože postupně dochází palivo potřebné k růstu rizikových aktiv a zároveň se neobjevují žádné nové fundamentální údaje.
img

EUR a GBP mohou klesnout

03.05.2024 Dnes může na trhu nastat zlom, na který všichni čekají od zasedání Federálního rezervního systému. Jde o to, že dnes bude zveřejněna měsíční zpráva o zaměstnanosti v USA a mnozí ekonomové očekávají, že růst počtu pracovních míst bude v dubnu pokračovat poměrně silným tempem. To vše s velkou pravděpodobností v blízké budoucnosti povede ke zvýšení cenových tlaků, což odsune plány Federálního rezervního systému na snížení úrokových sazeb na pozdější dobu. V tomto světle může americký dolar posílit.
img

Analýza páru GBP/USD ze dne 2. května. Závěrečný akord pro dolar

03.05.2024 Vlnová analýza měnového páru GBP/USD je i nadále poměrně složitá. Úspěšný pokus o proražení Fibonacciho úrovně 50,0 % naznačil, že je trh připraven vybudovat klesající vlnu 3 nebo c. Pokud bude tato vlna skutečně pokračovat ve své konstrukci, pak se vlnová struktura výrazně zjednoduší a hrozba zkomplikování vlnové analýzy zmizí.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 2. května (seance v USA)

02.05.2024 K prvnímu testu ceny na úrovni 1,0704 došlo v první polovině dne ve chvíli, kdy ukazatel MACD klesl výrazně pod nulu, což omezilo další potenciál pohybu páru směrem dolů. Z toho důvodu jsem neprodával a namísto toho jsem počkal na opětovné otestování, abych mohl uskutečnit scénář č. 2 pro nákup. Po krátké době došlo k opětovnému otestování úrovně 1,0704, zatímco se ukazatel MACD nacházel v přeprodané oblasti, což umožnilo mé plány uskutečnit, ale pár nezaznamenal výrazný růst. Údaje o výrobní aktivitě zemí eurozóny mohly být příjemnější, protože ekonomika se v tomto směru nadále potýká s problémy. Čekáme na zveřejnění údajů o týdenním počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, obchodní bilanci, změny produktivity práce v nevýrobním sektoru a změny nákladů práce. Je nepravděpodobné, že by všechny tyto ukazatele výrazně ovlivnily směřování trhu, takže pokud se po zveřejnění statistik neprojeví kupující eura, tlak na pár se pravděpodobně zvýší. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance na 2. května (analýza dopoledního obchodování). Euro nakoupeno kolem 1,0700

02.05.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,0700 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu na trh. Podívejme se na 5minutový graf a zjistěme, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného průrazu vedly k vytvoření signálu k nákupu eura, ale k výraznému růstu páru nedošlo. Technický obrázek je třeba pro druhou polovinu dne ještě revidovat.
C:\fakepath\xtb-02052024.jpeg

Trh komodit aktuálně: propady cen na ropě, kakau i kávě

02.05.2024 Většina investorů a obchodníků se v posledních týdnech zaměřovala především na výsledkovou sezónu na akciových trzích. Nicméně akcie nejsou jediné aktivum, které zažívá volatilní období. Trh komodit je v současnosti plný obrovských růstů a propadů. V tomto článku přinášíme aktuálně tři nejzajímavější komodity, které stojí za pozornost.
img

US Open: Očekávané zasedání FOMC a 14% výprodej Super Micro Computer táhnou náladu na Wall Street

01.05.2024 Wall Street se po otevření snaží zotavit ze včerejšího výprodeje, ale odrazu kontraktů Nasdaq 100 nepomáhá ani slabý sentiment kolem technologických akcií. Výsledky výrobce serverových stojanů používaných v datových centrech Super Micro Computer (SMCI.US) hlásaly zklamání, což vedlo k dvoucifernému zlevnění akcií, které jsou mnohými považovány vedle Nvidie (NVDA.US) za jeden ze silných benchmarků celého býčího trhu s umělou inteligencí. Po silnějším než předpokládaném reportu ADP investoři čekají na výrobní ISM a JOLTS (16:00), stejně jako na rozhodnutí Fedu (20:00) a Powellovu konferenci (20:30). Dolar v úvodu seance mírně ztrácí, USDIDX se obchoduje o 0,1 % níže a ropa ztrácí téměř 0,8 % navzdory komentáři izraelského premiéra Netayahua, který po setkání s Blinkenem sdělil, že upuštění od další války v Gaze (Rafah) není v centru pozornosti Izraele.
img

Federální rezervní systém se potýká s problémy

29.04.2024 Skutečnost, že americký dolar bouřlivě reaguje na jakoukoli zprávu související s inflací, již účastníky trhu nepřekvapuje. Trh přesunul pozornost od scénáře, kolikrát by měl Federální rezervní systém letos snížit úrokové sazby, k tomu, zda by je měl vůbec snížit.
img

Prognóza pro USD/JPY na 29. dubna 2024

29.04.2024 Pár USD/JPY nás překvapil svým neutuchajícím růstem. K růstu došlo na pozadí velkých objemů (nejvyšších v dubnu), zdaleka se však nejednalo o letošní rekordní objemy. Cena pravděpodobně prudce vzrostla, protože byly aktivovány příkazy stop-loss pro krátké pozice umístěné nad úrovní 155,55. Cena dosáhla horní hranice globálního cenového kanálu na úrovni 160,45. A je pravděpodobné, že se pár nad touto úrovní udrží.
img

Co můžeme příští týden očekávat od eura?

29.04.2024 V posledních dvou týdnech probíhala na trhu aktivní korekce eura v rámci sestupné vlny 3 neboli C. Podle mého názoru je konečně čas tuto vlnu ukončit. Proto je důležité, abyste pochopili, co přinese nadcházející informační pozadí. Bude pro jednotnou měnu pozitivní, nebo naopak?
img

Překvapí americká zpráva o HDP trhy?

25.04.2024 Dnes ve 13:30 BST budou zveřejněny předběžné údaje o HDP z USA za 1. čtvrtletí 2024. Konsenzus ukazuje na průměrný anualizovaný růst 2,6 % ve srovnání s konečnými 3,4 % v předchozím čtvrtletí. Přestože se očekává pokles dynamiky růstu, hodnoty jsou stále vyšší než historické průměry.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy pro začátečníky na 24. dubna (seance v USA)

24.04.2024 V první polovině dne nedošlo k otestování mnou vyznačených úrovní. Z tohoto důvodu nebylo možné najít vhodný vstupní bod do trhu. Ano, údaje IFO za Německo vyšly poměrně dobře, což umožnilo kupujícím eura udržet své pozice po mírném poklesu pozorovaném v první polovině dne. Nyní je velmi důležité, jak budou obchodníci reagovat na americké statistiky, které mimochodem nejsou příliš významné, ale pozitivní dynamika amerických objednávek zboží dlouhodobé spotřeby může ve druhé polovině dne vyvolat nový výprodej eura. Čas ukáže, zda kupující tento tlak tentokrát ustojí. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na scénáře č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky na 22. dubna (seance v USA)

23.04.2024 Test ceny na úrovni 1,2371 v první polovině se shodoval s okamžikem, kdy se ukazatel MACD začal pohybovat směrem dolů od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod do prodejních pozic na libře dále podél klesajícího trendu, který se obnovil na konci minulého týdne. V důsledku toho se pár propadl až na 1,2328 – cílovou úroveň supportu, což umožnilo stáhnout z trhu přibližně 50 bodů zisku. Zprávy o tom, že britská ekonomika může ve druhém čtvrtletí letošního roku čelit vážným problémům, nadále negativně ovlivňují kupující libry a odrazují je od vstupu na trh. Ve druhé polovině dne bohužel opět nejsou k dispozici žádné americké statistiky a nejsou plánovány žádné projevy představitelů Fedu, což může udržet obchodování v rámci klesajícího trendu s výraznou výhodou pro prodávající libry. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na scénáře č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: plán obchodování pro americkou seanci na 22. dubna (analýza dopoledních transakcí). Libra pokračuje v poklesu

23.04.2024 Ve své ranní předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,2340 a plánoval jsem na jejím základě učinit rozhodnutí ohledně vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf a zjistěme, co se tam stalo. K proražení úrovně 1,2340 došlo bez reverzního testu, takže jsem zde během poklesu páru nemohl získat vhodný vstupní bod do krátkých pozic. Odpoledne byl technický obrázek revidován.
img

US OPEN: Wall Street získává, Tesla klesá kvůli zprávám o snížení cen

22.04.2024 Indexy Wall Street zahájily dnešní obchodování výše, po pozitivním obchodování v Evropě a navzdory smíšené výkonnosti regionálních indexů během dnešního asijsko-pacifického regionu. S&P 500 si při zahájení seance připsal 0,3 %, Dow Jones a Nasdaq se posouvaly o 0,4 % výše a malý Russell 2000 vyskočil o 0,6 %.
img

USD/JPY: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance dne 22. dubna

22.04.2024 Testy úrovní, které jsem označil v odpoledních hodinách, se neuskutečnily. Páru se podařilo své ztráty získat zpět a během americké seance se držel v blízkosti denního maxima. Je nepravděpodobné, že by při nedostatku důležitých amerických údajů kupující na současných úrovních nějak převzali iniciativu. Dnes se na trhu sotva stane něco významného, pokud nezasáhne Bank of Japan. Absence dat ochromila aktivitu na trhu, což udržuje pár v úzkém rozpětí s nízkým objemem obchodování a nízkou volatilitou. Co se týče intradenní strategie, budu spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

Euro a libra nadále oslabují

17.04.2024 Euro a britská libra včera prohloubily své ztráty vůči americkému dolaru, neboť je oslabily údaje o prudkém nárůstu maloobchodních tržeb v USA. K tomu se přidala prohlášení představitelů Federálního rezervního systému, která vytvořila scénář, jenž se na začátku letošního roku zdál poměrně nepravděpodobný.
img

Dojde ke korekci zlata?

11.04.2024 Pokud všichni prodávají, někdo nakupuje. Odliv kapitálu ze zlatých ETF na pozadí silného dolaru a rostoucích výnosů amerických státních dluhopisů nabírá na síle. Drahý kov však neunavuje přepisování historických maxim a od poloviny února vzrostl o 18 %. Je tedy zřejmé, že se kupující najdou. Vysoká poptávka centrálních bank, Číny a investorů zajišťujících se proti geopolitickým a politickým rizikům položila základ rychlé rally XAU/USD v roce 2024.
img

Zasedání ECB se blíží: co můžeme očekávat?

09.04.2024 Navzdory zvýšené poptávce po rizikovějších aktivech se očekává, že býčí jízda evropské měny bude brzy omezena. Hlavním důvodem tohoto scénáře je skutečnost, že představitelé ECB se postupně připravují na první snížení úrokových sazeb, ke kterému by mohlo dojít již v červnu letošního roku, a to zejména ve světle rychle zpomalující inflace.
img

Swiss Life Hypoindex duben 2024: Strmý pád sazeb se nekoná

05.04.2024 Očekávání poklesu úroků hypoték spojovaná se změnou sazeb České národní banky se zatím pohledem klientů naplnila jen částečně. Zatímco ČNB snížila 20. března 2024 dvoutýdenní repo sazbu o pět desetin procentního bodu na 5,75 % p. a., úroky hypoték až tak výrazně neklesly. Průměrná nabídková sazba hypoték klesla k počátku dubna podle Swiss Life Hypoindexu o pět setin procentního bodu.
img

EUR/USD: Velmi podivný a podezřelý růst

04.04.2024 Pár euro-dolar předevčírem aktualizoval své sedmitýdenní cenové minimum, které zaznamenal na úrovni 1,0725. Medvědi na...
img

EUR/USD: Velmi podivný a podezřelý růst

04.04.2024 Pár euro-dolar předevčírem aktualizoval své sedmitýdenní cenové minimum, které zaznamenal na úrovni 1,0725. Medvědi na EUR/USD se však neodvážili zaútočit na hranici 1,06 a uzamkli zisky. Iniciativu na tomto páru převzali kupující, kteří zpočátku předváděli skromné výsledky (pár se držel v rámci hodnoty 1,07), ale poté vyrazili strmě vzhůru. Momentálně cena testuje hladinu rezistence na úrovni 1,0850 (prostřední linie ukazatele Bollingerova pásma, která se na denním grafu shoduje s linií Tenkan-sen).
img

EUR/USD: Jestřábí signály Fedu a zpomalující se inflace v eurozóně

04.04.2024 Měnový pár EUR/USD se v úterý dostal na sedmitýdenní cenové minimum a dosáhl úrovně 1,0725. Do konce dne se však medvědům nepodařilo usadit pod hladinou supportu 1,0730 (spodní linie ukazatele Bollingerova pásma na časovém rámci D1) – obchodníci vybrali zisky a opustili spodní hranice. Přesto se pár udržel v pásmu 7. hodnoty: kupující nedokázali otestovat ani nejbližší hladinu rezistence na úrovni 1,0810 (spodní hranice cloudu Kumo, která se na denním grafu shoduje s linií Tenkan-sen).
img

Potenciál růstu eura a libry je stále omezený

03.04.2024 Včera jsme byli svědky silné rally eura a britské libry, kterou podpořily projevy představitelů Fedu. Trh si cení zejména komentářů těch, kteří letos hlasují o rozhodnutích o měnové politice, takže pod zvláštním drobnohledem byly výroky Loretty Mester a Mary Daly. Obecně lze říci, že politici stále očekávají, že americká centrální banka sníží úrokové sazby v roce 2024 třikrát, ačkoli se snížením výpůjčních nákladů zatím nespěchá.
img

Cena zlata stále stoupá. Zásadní vliv na růst má Čína i státní dluh USA

03.04.2024 Mimořádně silná poptávka po zlatě čínské centrální banky i soukromého sektoru v posledních dvou letech zvyšuje cenu zlata. Ta trhá rekordy a dávno překročila magickou hranici dvou tisíc dolarů za unci. Podle odborníků je to teprve začátek.
img

Americký dolar zaznamenává výrazné zisky

02.04.2024 V pondělí euro a britská libra utrpěly vůči dolaru velké ztráty. To bylo přičítáno objektivním důvodům. Nedávné údaje naznačily neočekávaný nárůst výrobní aktivity v USA v březnu, který byl podpořen prudkým oživením výroby a zvýšenou poptávkou. Podle zprávy ISM (Institute for Supply Management) se index nákupních manažerů (PMI) ve zpracovatelském průmyslu v březnu zvýšil o 2,5 b. na 50,3 b. Ačkoli jen těsně překročil hranici 50 bodů, která odděluje pokles od růstu, údaje naznačily konec 16měsíčního poklesu aktivity a překonaly všechny odhady ekonomů.
img

XAU/USD: Trh se zlatem si buduje silnou základnu, hedgeové fondy nadále podporují ceny

02.04.2024 Podle nejnovějších údajů Komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC) si trh se zlatem s pokračujícím růstovým trendem cen drahých kovů buduje silnou základnu, ačkoli býčí spekulativní zájem hedgeových fondů postupně polevuje
img

Technická analýza denního vývoje ceny komoditního aktiva surová ropa, úterý 2. dubna 2024

02.04.2024 Z toho, co jsme viděli na denním grafu komoditního aktiva surová ropa (#CL), se zdá, že k cenovému pohybu dochází nad klouzavými průměry (MA) 20 a 200, stejně jako uvnitř ekvisidantního kanálu, který má vzestupný sklon; takže na základě těchto skutečností můžeme usuzovat, že pokud u tohoto komoditního aktiva převládnou kupující a zároveň se objeví býčí formace 123 následovaná několika býčími formacemi Ross Hook (RH), pak bude mít #CL v nadcházejících několika dnech potenciál pokračovat v posilování a otestovat nejbližší úrovně Ross Hook (RH) na 84,48 USD. Pokud tuto úroveň úspěšně prolomí směrem vzhůru, pak má #CL potenciál otestovat další úroveň 85,60 jako hlavní cíl, a pokud jej dostatečně podpoří také dynamika a volatilita, pak bude dalším cílem úroveň 90,86, na kterou se zaměří. Všechny tyto scénáře posilování se však stanou neplatnými, pokud na cestě k těmto úrovním náhle dojde ke slabé korekci, která prorazí pod úroveň 80,31.
C:\fakepath\fuze.jpg

Fúze a akvizice se v prvním čtvrtletí zotavily

28.03.2024 Fúze a akvizice ve světě se v prvním čtvrtletí po nevýrazném výkonu v loňském roce zotavily, zejména díky návratu velkých dohod. Celková hodnota fúzí a akvizic vzrostla o 30 procent zhruba na 755,1 miliardy USD (17,7 bilionu Kč). Počet transakcí s hodnotou vyšší než deset miliard USD pak vzrostl na 14, zatímco ve stejném období loni jich bylo pět. S odvoláním na nejnovější údaje společnosti Dealogic to dnes uvedla agentura Reuters.
img

Co nás ještě čeká do konce týdne?

28.03.2024 Pondělí, úterý a středa nám utkvěly v paměti jen díky pár událostem. Ačkoli, abych byl přesnější, tyto dny nestály za zapamatování kvůli ničemu konkrétnímu, ale mohly by stát. Projevy Christine Lagarde a Philipa Lanea nepřinesly žádné nové informace. Projevy Madise Müllera a Piera Cipolloneho pouze potvrdily záměr Evropské centrální banky zahájit proces snižování sazeb v dohledné době, konkrétně v červnu. Na základě toho nemělo zpravodajské pozadí na vývoj eura vliv. Účastníci trhu v první polovině týdne mírně tlačili nástroj vzhůru, což je typická korekční vlna v rámci vlny většího rozsahu.
img

Tlak na EUR a GBP se vrátil

27.03.2024 Euro obnovilo svůj pokles, stejně jako britská libra. Vyjádření představitelů Federálního rezervního systému, i když ne bezprostředně, ovlivnilo ochotu obchodníků riskovat. Podle Lisy Cook, jedné z guvernérek Federálního rezervního systému, by americká centrální banka měla ke snižování úrokových sazeb přistupovat opatrně, aby tak poskytla některým segmentům ekonomiky více času na zpomalení inflace.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD 27. března

27.03.2024 K otestování 1,2652 došlo odpoledne v době, kdy ukazatel MACD právě začínal klesat od úrovně nula, což potvrdilo prodejní signál, a pár se propadl k cíli na 1,2622. Výsledkem byl pokles o 30 pipsů. Absence ekonomických zpráv ze Spojeného království již nepředstavuje pro kupující GBP/USD výhodu. Hlavním důvodem poklesu libry byly včerejší americké zprávy, přičemž pár se dnes může nadále obchodovat níže, a tady je důvod: čekáme na zápis ze zasedání Bank of England, přičemž náznaky měkké politiky rozhodně vyvinou na libru tlak. S dlouhými (long) pozicemi byste tedy měli být opatrní.
img

EUR/USD. Výsledky týdne. Vzestup a pád dolaru: korekce, nebo obrat trendu?

25.03.2024 Pár EUR/USD zakončil obchodní týden na základně 8. čísla, konkrétně na úrovni 1,0808. Bylo to jako dvoudílný film: v prvním díle hrál dolar roli outsidera a poté se stal favoritem. Proto ta poměrně vysoká volatilita: maximum týdne bylo zaznamenáno na úrovni 1,0943 a minimum na 1,0803. Při pohledu na týdenní graf vidíme, že pár již druhý týden po sobě vykazuje klesající trend. Pro medvědy na EUR/USD to však vzhledem k poměrně nevýrazným výsledkům březnového zasedání Federálního rezervního systému nebyla v žádném případě snadná procházka. A další vyhlídky na pokles jsou rovněž sporné.
img

AUD/USD. Jak dopadly australské údaje o trhu práce mimo zemědělství?

22.03.2024 Ve čtvrtek se měnový pár AUD/USD prudce zvýšil a otestoval úroveň 0,66. Po vleklém poklesu pár již druhý den po sobě roste. Za růstem ceny stojí především oslabení dolaru, který reagoval negativně na výsledky březnového zasedání FOMC. Svým dílem však přispěl i australský dolar, kterému se dostalo výrazné podpory v souvislosti s nečekaně silnými údaji z australského trhu práce. Téměř všechny složky zprávy vyšly v zelených číslech, což zmírnilo obavy z toho, že Reserve Bank of Australia do budoucna zváží snížení úrokových sazeb.
img

Technická analýza intradenního cenového pohybu indexu Nasdaq 100, čtvrtek 21. března 2024

21.03.2024 Na 4hodinovém grafu indexu Nasdaq 100 (#NDX) poslední dobou dominují kupující, což potvrzuje formace Golden Cross, MA 50 nad MA 200 a také indikátor Awesome oscilátor, který se již nachází v pozitivní zóně (nad úrovní 0). Ačkoli se ve skutečnosti v současné době #NDX nachází uvnitř bočního trendu, v blízké budoucnosti má #NDX potenciál ke korekci směrem dolů a otestování úrovně supportu, kterou tvoří býčí oblast Fair value Gap na úrovni 18 026,5–17 931,4. Pokud je tato oblast dostatečně silná na to, aby korekci ustála, a toto oslabení neprolomí pod úroveň 17 816,8, pak bude mít #NX stále potenciál posílit k úrovni 18 416,1.
img

USD/JPY. Zahráváme si s ohněm: jen se nachází v rizikové zóně

21.03.2024 Měnový pár USD/JPY se řítil směrem k hodnotě 152. Výsledek březnového zasedání Bank of Japan japonské měně nepomohl: obchodníky zklamalo holubičí zvýšení úrokových sazeb, tón doprovodného prohlášení a postoj Uedy. Ve skutečnosti pár aktivně rostl již před zasedáním, ale po oznámení rozhodnutí BoJ se kupující USD/JPY vrhli vpřed a stanovili nová lokální cenová maxima.
img

Snižování sazeb je pro trh s nemovitostmi živá voda. Role kupců a prodávajících se na jaře obrátí

20.03.2024 Na trhu s nemovitostmi se po dvou letech začínají misky vah naklánět opět na stranu prodávajících. Zásadním způsobem jim hraje do karet snižování úrokových sazeb ze strany ČNB. Na trh míří investoři hledající stabilní výnos a snižování sazeb se postupně propíše i do cen a dostupnosti hypotečních úvěrů. Nemovitostí je na trhu relativně málo a s rostoucí poptávkou kupců budou mít prodávající výrazně silnější pozici než dříve.
img

USD/JPY: BoJ poprvé po 17 letech zvýšila úrokové sazby, ale jen stále zlevňuje

19.03.2024 Japonská centrální banka se po březnovém zasedání konečně rozhodla učinit první krok k normalizaci své měnové politiky. Poprvé od roku 2007 regulátor zvýšil úrokovou sazbu, čímž ukončil éru záporných sazeb – japonská centrální banka byla poslední centrální bankou, která udržovala ultra uvolněnou měnovou politiku. Nelze však říci, že by skončila éra měkké měnové politiky: Bank of Japan v podstatě odstranila přívlastek "ultra", ale zachovala akomodační měnové prostředí.
img

Technická analýza intradenního pohybu ceny komoditního aktiva ropa, úterý 19. března 2024

19.03.2024 S výskytem odchylek mezi pohybem ceny komoditního aktiva ropa (#CL) a ukazatelem Stochastický oscilátor na 4hodinovém grafu, přestože v současné době stále dominují #CL kupující, což naznačuje pohyb ceny nad úrovněmi EMA 200 a EMA 20 a EMA 50, se stále jedná o formaci Golden Cross. Nicméně tato divergence, což je shodou okolností také stav indikátoru Stochastický oscilátor, se také nachází v překoupené oblasti a připravuje se na propad pod úroveň 80, takže v blízké budoucnosti má #CL potenciál ke korekci směrem dolů, kde se nachází úroveň 81,01, kterou se pokusí otestovat. Pokud tuto úroveň úspěšně překoná, a #CL se nevrátí do výchozího trendu, v rámci kterého došlo k úspěšnému proražení nad úroveň 83,08, bude úroveň 80,49 hlavním cílem, ke kterému bude toto komoditní aktivum směřovat. A pokud jej dostatečně podpoří momentum a volatilita, pak není vyloučeno, že dalším cílem, ke kterému bude směřovat, bude úroveň 79,64.
img

GBP/USD. Libra se drží na stejné úrovni

14.03.2024 Obchodování na měnovém trhu je klidné a hlavní páry vykazují nízkou volatilitu a tlumenou reakci i na významné makroekonomické zprávy. Výjimkou není ani měnový pár GBP/USD.
img

EUR/USD: obchodní scénáře na 14. března 2024

14.03.2024 Navzdory poklesu během dnešní asijské obchodní seance měnový pár EUR/USD nadále vyvíjí v zóně krátkodobých a střednědobých býčích trhů – nad klíčovými úrovněmi supportu 1,0830 (144 EMA na denním grafu), 1,0815 (200 EMA na denním grafu), 1,0800 – vzestupnou dynamiku.
img

Technická analýza intradenního pohybu ceny indexu Nasdaq 100, čtvrtek 14. března 2024

14.03.2024 Pokud se podíváme na 4hodinový graf indexu Nasdaq 100, uvidíme, že se 20 EMA stále nachází nad 50 EMA (Golden Cross), což naznačuje, že u tohoto indexu stále převládají kupující. Avšak vzhledem ke stavu oscilátoru Stochastic, který křižuje směrem dolů, má #NDX v blízké budoucnosti potenciál ke korekci dolů na nižší úroveň k oblasti supportu (+Rejection Block) 17 971,1–17 879,9. Pokud bude tato oblast dostatečně silná, aby odolala rychlosti oslabující korekce, pak má #NDX potenciál vrátit se k původnímu směru až na úroveň 18 254,0 jako hlavnímu cíli a úrovni 18 417,0 jako dalšímu cíli. Pokud však oblast supportu (+Rejection Block) nebude dostatečně silná, aby odolala rychlosti korekce, zejména pokud prorazí pod 17 805,4, pak bude dříve popsaný scénář posilování na chvíli pozastaven.
img

Technická analýza intradenního cenového pohybu akcií CFD #NVDA, čtvrtek 14. března 2024

14.03.2024 Přestože na 4hodinovém grafu CFD akcií na Nvidia stále dominují kupující, což se projevuje formací Golden Cross EMA 20 nad EMA 50, existuje zde potenciál pro korekci #NVDA vedoucí k oslabení a uzavření formace Vacuum Block (Gap) pod současným cenovým pohybem, kde se #NVDA aktuálně snaží prorazit pod úroveň 884,45. Pokud tuto úroveň úspěšně prolomí níže, bude #NVDA v blízké budoucnosti pokračovat v oslabování až k úrovni 850,61 jako hlavnímu cíli a pokud ji dostatečně podpoří momentum a volatilita, pak bude dalším cílem oblast 742,44–675,86. Scénář korekce ale slábne. Pokud se tedy na cestě k těmto cílům náhle #NVDA vrátí k původnímu směru a prolomí nad úroveň 919,54, bude tento scénář zneplatněn.
img

USD/JPY. "Shunto" a jen

14.03.2024 Pár USD/JPY již druhý den po sobě roste, přestože dolarový index není v nejlepší kondici. Pár neroste "díky", ale spíše "navzdory" všemu. Například navzdory jestřábím zvěstem, že Bank of Japan na svém březnovém zasedání, které se bude konat příští týden, upustí od záporné úrokové sazby. Nebo navzdory zpomalení jádrového indexu spotřebitelských cen v USA, který, byť pomalejším tempem, nadále soustavně klesá (v únoru dosáhl téměř tříletého minima).
img

Starší rodinné domy zlevnily meziročně od 1 do 10 procent, nejvíce v Brně

13.03.2024 Ceny starších rodinných domů jsou meziročně nižší o jedno až deset procent. Analýza společnosti FérMakléři.cz ukázala největší zlevnění metru čtverečního v Brně, a to o zhruba 7 400 korun. Lidé tak začátkem roku v tomto městě mohli koupit starší dům o rozloze 150 m2 o 1 115 250 korun levněji než loni. V Praze šly ceny dolů meziročně o 4 procenta. Srovnání ukázalo ovšem už i meziroční cenové růsty, a to v Ostravě o 5 procent a v Olomouci o 1 procento. V kvartálním pohledu pak ceny už rostly ve více městech.
img

Dolar je v suchu – je z nejhoršího venku?

13.03.2024 Zveřejnění údajů o inflaci v USA za únor se na první pohled zdálo být dobrou zprávou pro medvědy na EUR/USD. Spotřebitelské ceny meziročně vzrostly o 3,2 % a jádrová inflace o 3,8 %, čímž překonaly prognózy expertů agentury Bloomberg, kteří očekávali růst o 3,1 %, resp. 3,7 %. V meziměsíčním přepočtu se CPI shodoval s konsenzuálním odhadem 0,4 %, zatímco jádrový ukazatel jej překonal. Obavy vyvolalo zrychlení inflace v sektoru služeb na 0,8 % meziměsíčně. Zdálo se, že její dynamika umožňuje Federálnímu rezervnímu systému se snižováním úrokových sazeb nepospíchat. Skutečnost však může být jiná.
img

EUR/USD. Americká inflace v únoru náhle zrychlila. Co nám říkají údaje?

13.03.2024 Zveřejněná zpráva o inflaci v USA se ukázala být poměrně kontroverzní. Téměř všechny její složky vyšly v "zeleném" a ukázaly se být silnější, než se předpokládalo. Jádrová inflace však stále vykazovala klesající trend, a to i přes pomalejší tempo zpomalování. To účastníky trhu zaskočilo: obchodníci jednoduše nevěděli, jak na zprávu reagovat. Zpočátku ceny prudce klesly k hranici 9. čísla, ale pohyb směrem dolů již nenásledoval. Poté převzali iniciativu kupující, kteří cenu vytlačili až na úroveň 1,0945. Své pozice však neudrželi, protože zpráva o inflaci nakonec zafungovala ve prospěch amerického dolaru.
img

GBP/USD. Klíčový týden pro libru

12.03.2024 Pár GBP/USD dosáhl minulý pátek téměř 8měsíčního cenového maxima a vystoupal na úroveň 1,2892. Pro kupující však bylo obtížné překonat úroveň 1,29, protože obchodníci vybírali zisky a cena ustoupila o několik desítek pipsů. Nový týden pár zahájil pobytem na úrovni 1,28, a to na pozadí téměř prázdného ekonomického kalendáře a všeobecného oslabení dolaru.
img

GBP/USD: vývoj obchodování dne 11. března 2024

11.03.2024 Na začátku nového týdne dolaroví kupci a investoři váhají, jestli v rámci očekávání zítřejšího zveřejnění aktuálních údajů o inflaci ve Spojených státech podnikat aktivní kroky.
img

EUR/USD: Technický výhled

11.03.2024 Euro pokračuje v posilování vůči americkému dolaru a 14. února 2024 dosáhlo relativních minim. Jak je však vidět na grafu níže, cena nedávno narazila na oblast, která může pro kupující představovat krátkodobou překážku.
img

BTC/USD: prudké fluktuace přitahují pozornost investorů po celém světě

11.03.2024 Divoký trh. Bitcoin nejenže vystoupal na rekordní maximum, ale jeho volatilita se od bankrotu největší krypto burzy FTX prudce zvýšila a pullback po novém historickém maximu během jednoho dne činil 14 %. Po shození přebytečné váhy však token rychle získal zpět ztracené pozice a jeho budoucnost stále vypadá jasně.
img

EUR/USD Týdenní přehled: inflace a zase ta inflace

11.03.2024 Na konci minulého týdne se pár EUR/USD usadil v rámci 9. čísla, ale zaváhal, zda má zaútočit na 10. cenovou hladinu. Signály z úst šéfa Federálního rezervního systému a smíšené údaje Non-Farm Payrolls pomohly obchodníkům EUR/USD posunout cenové rozpětí, které je předběžně ohraničeno úrovněmi 1,0920 až 1,0990. K průlomu je však zapotřebí silný impuls, neboť úroveň 1,1000 je pevnou hladinou rezistence, tedy významným cílem. V této souvislosti bude hrát rozhodující roli nadcházející týden. V závislosti na jeho výsledku si býci buď udrží svou převahu a upevní se kolem 10. hodnoty, nebo znovu získají iniciativu prodávající a stáhnou pár zpět k 8. hodnotě. V nadcházejících dnech se pozornost zaměří na zprávy o inflaci v USA.
img

Zájem o investice do zahraničních rekreačních nemovitostí roste. Výnos činí 7 až 11 %, někde i přes 20 procent

08.03.2024 Koupě rekreační nemovitosti v zahraničí není žádnou novinkou. Postupem času se ale stává mnohem dostupnější alternativou, a tak velká část zájemců o pořízení druhého bydlení dává namísto Česku přednost přímořským destinacím. K oblíbeným lokalitám nyní patří jižní Evropa, Blízký východ, Střední Amerika či dálná Asie. Kupující kromě vlastního rekreačního vyžití u moře láká rovněž možnost výhodné investice do realit v atraktivním prostředí s vysokou mírou zhodnocení. V Praze se v současnosti výnosnost pronájmů pohybuje mezi 3 až 5 %, kdežto v Chorvatsku a ve Španělsku je to mezi 7 a 11 % a například v Dubaji lze dle lokality dosáhnout i na roční výnos přes 20 %. Aktuální situaci na poli zahraničních nemovitosti, vč. propočtů výnosnosti, přibližují experti realitní kanceláře Luxent – Exclusive Properties.
img

Výhled pro GBP/USD na 8. března. Libra pokračuje v růstu

08.03.2024 GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval na vyšší úrovni. Volatilita byla opět nízká, ale pár i tak pokryl rozpětí 70–80 pipsů. Pamatujte, že 80 pipsů pro britskou libru není mnoho, ale alespoň se nepotýkáme s flat trhem. Na konci dne se pár ocitl poblíž horní hranice bočního kanálu, kde se obchoduje již více než tři měsíce. Na 24hodinovém časovém rámci pár opět otestoval Fibonacciho úroveň 61,8 %. Logicky bychom měl být svědky odrazu od této úrovně, ale trh je natolik býčí, že by nebylo překvapením, kdyby pár tuto hranici překonal a dokonce obnovil růstový trend.
img

EUR/USD. Powellův projev

08.03.2024 Dolarový index v závěru středečního dne značně poklesl a dostal se na dvoutýdenní minimum. Výroky předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella v Kongresu se nelíbily dolarovým býkům. Obecně však jeho postoj nebyl přehnaně holubičí – prognózy ohledně uvolňování měnové politiky byly vágní, plné četných "ale" a "co kdyby". Trh proto reagoval vůči zelené bankovce tímto způsobem právě v důsledku přehnaných očekávání plynoucích z Powellových předchozích projevů. Powell se však rozhodl zachovat ve své rétorice vyvážený tón, což zapůsobilo v neprospěch americké měny.
img

Euro by po dnešním zasedání ECB mohlo utrpět velké ztráty

07.03.2024 Včerejší projev předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella ve Sněmovně reprezentantů byl kupujícími dolaru zcela ignorován, neboť šéf centrální banky neřekl nic nového. Evropská centrální banka dnes na čtvrtém zasedání v řadě ponechá výpůjční náklady na stejné úrovni, ačkoli se očekává, že nové ekonomické projekce posílí argumenty pro zahájení snižování sazeb ještě v tomto roce. V takovém případě evropská měna pravděpodobně utrpí ztráty, zatímco americký dolar posílí. Mnozí obchodníci sázejí na to, že ECB sníží sazby ještě dříve než Federální rezervní systém. Pokud se tato očekávání dnes potvrdí, euro by mohlo zastavit svou býčí jízdu.
img

Vyjádření předsedy Fedu v Kongresu uškodilo americkému dolaru

07.03.2024 Předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell včera zákonodárcům řekl, že americká centrální banka se snižováním úrokových sazeb nijak nepospíchá a ponechá je na současné úrovni, dokud si nebudou tvůrci politiky jisti, že bylo dosaženo vítězství nad inflací. Trhy však na tato prohlášení příliš nereagovaly. Vzhledem k posledním fundamentálním údajům se objevuje stále více faktorů, které naznačují možné změny měnové politiky do letošního léta.
img

EUR/USD | Býčí růst

07.03.2024 EUR/USD má potenciál pokračovat v býčím trendu směrem k 1. úrovni rezistence, jak naznačují klíčové úrovně supportu a rezistence:
img

Šatník slavných má rostoucí investiční potenciál. Aukcím vládnou šaty Marilyn Monroe

06.03.2024 Jedna z nedávných analýz společnosti Wonderinterest se zabývala netradičními investicemi do závodů. Tentokrát se podíváme na módu. Aukční síně koneckonců už dávno nejsou jen místností plnou lidí, kteří draží historický nábytek, různé druhy umění a vzácné sběratelské předměty. S rozvojem digitalizace se pozornost kupujících stále více soustřeďuje také na online aukce, kde mají kupující možnost získat módní luxusní a designové kousky, od doplňků přes oblečení až po speciální kousky ze šatníků slavných osobností, jejichž hodnota může v průběhu času výrazně vzrůst.
img

USD/JPY H4 | Býčí obrat

06.03.2024 Měnový pár USD/JPY vykazuje potenciál pro obrat býčího trendu, jak naznačuje analýza klíčových úrovní supportu a rezistence:
Související klíčová slova: Analýza akcií Wheaton Precious Metals | Příklad trendu do strany | Prodejní (put) opce | New York Mercantile Exchange (NYMEX) | Býčí pohyb | Kapitálový fond | Objem transakcí | Nižší požadavky na kapitál | Delta hedging | Etheru | Obchodování německého indexu DAX | Skew | Snížení úroků | Večerní hvězda | Realitní trh | Marlin | Hlava a ramena | FNV | J.P.Morgan | Opční strategie a techniky | Co jsou akcie | Neel Kashkari | Open-outcry obchodování | Zvolení Joe Bidena | Americká Komise pro cenné papíry | Dlouhé pozice | Hodnota fúzí | Co jsou komodity? | Nákupy zlata centrálními bankami | Analytický tým FXstreet.cz | FérMakléři.cz | Války | Fintel | Rizikový faktor | Lithium | Vývoj | Elektronický trh | Kupovat dluhopisy | Broker Consulting Martin Novák | Opce a arbitráž | Češi | Seance v USA | Makléřská společnost | Analýza akcií Franco-Nevada | Data z trhu práce | Pokračování růstu | Daně z nemovitosti | TD Securities | Australská centrální banka | Zveřejněné údaje | Hlavní trendy | US2000 | Nákupu státních dluhopisů | Trend na akcii | Ceny bytů | Efektivně obchodovat | Silná rezistence | Důležitý signál | Prezident newyorského Fedu | Graf akcií společnosti | Zdražovat | DPH | EUR | Top 5 akcií roku 2023 | Spotřebitelské výdaje | Morning Star | Bundesbank | Zhodnocení akcií | Býčí formace | Obchodníci komodit | Kupní (call) | Standard & Poor's | Globální dluhopisový index | SMCI.US | Koncept technické analýzy | Hospodářská zvířata | Data ke sledování | Vybrat zisk | Brokeři | ITM | Salesforce | Surová ropa | Příklad S/R zón | Dnešní obchodování | Akcie Blue Owl | Franco-Nevada Corporation | Itálie | Snížit úrokové sazby | Take Profit | Hlasovací právo | Klíčový ukazatel | Vývoj ceny zlata | Prodejní opce | Očekávání | Formy obchodování s komoditami | Volatilní | Ceny bydlení | Otevřené pozice | Russell 2000 (US2000) | Evropské centrální banky | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Poslanci | Nikl | Velikost kontraktu | Uvolněné měnové | Analýzy opcí | Swiss Life | Frankfurt | Manažeři | Historie komoditních trhů | Pozitivní signál | Největší meziroční nárůst | Pozitivní nálada | Vyhlídky dolaru | Michael Barr | EUR/JPY | Jak fungují burzy cenných papírů | Akcie prodat | Trh práce | Rho | Vývoj ceny zemního plynu | Evropská komise | Pro investory | Diverzifikace | Kakao - Vývoj ceny | Hlavní ekonom ECB | iShares | Swiss | Trh komodit aktuálně | Investice | Britská centrální banka | Graf akcií společnosti Deere & Company | Poplatky za obchodování | Veřejná dražba | Potenciál | MACD | Support | Návrat inflace | Podvod na investorech | Obchodování britské libry | Opční smlouvy | Podnikatelské aktivity | Zóny supportu | Akvizice | Index aktivity | Dopad na akcie | Přesnost | Pomocník investora | Přísně regulované trhy | Chování | Cyklus zvyšování sazeb | Předpověď pro GBP/USD | Obchodovat pro FTMO | Ifo | Finanční nástroj | Franco-Nevada | Analýza akcií Franco-Nevada Corporation | NYSE: SID | Prognózy | Britská libra | NYSE | Zajímavé zisky | Intervence | Společnost Cisco | Ceny kakaa | Broadcom | Růst akciových indexů | Ministr financí | Vysoké úrokové sazby | Měnový pár GBP/USD | Experti | Rané formy obchodování s komoditami | Futures a opce | Futures kontrakt | Rekord | Nižší sazby | Zdroje příjmů | Gepard Finance | Nezávislost | Bitcoiny | Využití opcí při diverzifikaci portfolia | Růst podnikatelské aktivity v eurozóně | Průměrný výnos | Jednatel společnosti | Návrh zákona | Stop-Loss | Americká Komise pro cenné papíry (SEC) | Evropské měny | ROI (Return On Investment) | Vývoj akcie NVDA | Companhia Siderúrgica | Vývoj mezd | Uvolňování měnové politiky | Pokles zisku | Oblast investování do akcií | Obchodní seance | Impuls | Akciové společnosti | EUR/USD | Vývoj výše aktiv | Americké centrální banky | Administrativa prezidenta | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Morgan Stanley | Krypto burzy | Reality | Digitální aktiva | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Strach | Budoucí tržní podmínky | Vstup do trhu | Cena bitcoinu | BO! holding | Nikola | Aktuální předpověď pro GBP/USD | Americký akciový trh | Rezistence | Profesionální obchodníci | Price Action | Marika Čupa | Akcie společnosti | ETH | Chování trhu | Západní Virgínie | Stochastický oscilátor | Aktuální ekonomické podmínky | Trh s dluhopisy | Aktuální vývoj | Benchmark | Olívia Lacenová | Facebook | Rostoucí výnosy | Valuo | Russell 2000 | Celková změna trendu | Lagardeová | Stav trhů | Průměrné mzdy | Force | Koncept klouzavých průměrů | Futures na sójové boby | Cenné papíry | Výnos | DeFi | Poškodit ekonomiku | Futures na obilí | Fúze a akvizice ve světě | Nákupy státních dluhopisů | Medvědí výhled | Ondřej Hartman a Marika Čupa | 100 miliard dolarů | Akciové indexy a diverzifikace | Měnový pár USD/JPY | IHNED | BreakEven | Delta | Colorado | Rozhodování o obchodování | SMA | Obchodní software | Vzdělávání | Šéf Fedu | GTLB | Investiční příležitost | Vývoj ceny sóji | Reddit | Zkrocení inflace | Argo Blockchain | ESG | Index DOW | Analytik Broker Consulting | Cena opce a její složky | Zvýšení sazeb Fedu | Prodeje bytů | Londýn | Exchange | Forexový trh | Nejstarší zaznamenané obchodování | Topný olej | Snižování sazeb ČNB | Státní dluh | Zasedání centrálních bank | Zlevnění akcií | Companhia Siderúrgica Nacional | Gitlab (GTLB.US) | Podíl na zisku | Kontrakty | Ferrari | AI | Peníze z vrtulníku | Propad cen | Online obchodování | Období bez trendu | Praxe | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Makroekonomické statistiky | Palladium - Vývoj ceny palladia | Příklad býčího trendu | Sentiment na trhu | JPY | Zlevnění zemního plynu v USA | FTX | Výrobní sektor | Nejvýraznější růst | Rizika obchodů | Současný akciový trh | Druhy trendů podle směru | Zajištění portfolia | Odhad HDP | Popularita umělé inteligence | Index Russell | Pfizer (PFE.US) | Prezident | Pár USD/CAD | Směřování trhu | Ceny sóji | Wonderinterest Trading | Opční strategie | Projekce | Znehodnocení | Růst měnového páru | Peníze | Top 5 akcií | Čas jsou peníze | Výhled do budoucna | Hendrik Meyer | Ukazatel | Kapitalizace Tesly | K čemu jsou klouzavé průměry dobré? | Francie | Demo obchodování | Druhy dluhopisů | Nakupovat akcie | Maximální riziko | Certifikáty | Medvědí trh | Prognóza | Služby | Akcie NVDA | Americké ekonomiky | FedWatch | Saxo Bank | Investiční strategie | Barel ropy | Heatmap | Stochastický | Palladium | Hamburk | Představitelé ECB | Akcie Companhia Siderúrgica Nacional | Medvědí signál | Vývoj měnového páru AUD/USD | Ropa WTI | Reakce dolaru | Velká změna | Obchodní transakce | VIP zóna | Obratový signál | Ropné a plynárenské společnosti | P/E | Technická analýza | Developeři | Dell Technologies | Na burze | GBP/JPY | Brexit | Plány | Ceny pozemků | Hliník - Vývoj ceny hliníku | Trh s nemovitostmi | Bankovní skupiny | Resistence | Pozornost investorů | Burzy | Základní materiály | Powellovo sdělení | Komoditní trh | Total | Nacenění kontraktů s dodávkou plynu | Robinhood | Akcie Boeingu (BA.US) | Odliv kapitálu | Katar | Broker | Implikované volatility | EURUSD | Vývoj ceny palladia | Proražení | Pozorování | Psychologie velkých investorů | Posílení koruny | Obchodování Price Action | Prodejní opce (put opce) | ČSOB | Investing.com | Dluhopisový index | Spekulovat | NVDA.US | Trevor Milton | Koncept supportu | Výhled ekonomiky dané země | Historická volatilita | Wheaton Precious Metals Corp. (NYSE: WPM) | Snižování úroků | The Economist | Obchody s měnami | Komise pro cenné papíry (SEC) | NFP | Úroková sazba | Shanghai Stock Exchange | Členka rady guvernérů | Obchodní dny | Počáteční kapitál | Japonské vlády | CSCO | Sazby hypoték | Trh s ropou | Nasdaq Composite | Regulace | Dovoz | Unie | Předseda SEC | Admirals | Zprávy o trhu | Vývoz LNG | Nikkei | InterContinental | Dlouhodobé investování akcií | Výhody CFD | Obchodování na finančních trzích | Tichomoří | Pozitivní zprávy | Konvergence | Zprávy o výši inflace | Dobrý výnos | Možný scénář | Prezidentské kampaně | CISCO | Pale Fire Capital | Data z amerického trhu práce | PMI ze sektoru služeb | Reálné hodnoty | Zasedání Bank of Japan | Zasedání FOMC | Kapitál | Wonderinterest Trading Ltd | Graf EUR/USD | Čtvrtletní výsledky | Rozvoji obchodování | Oživení trhu | Prodeje rodinných domů | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Eurex | Pokles ceny akcií | Vládní výdaje | Vybírání zisků | Investovat | Dvojitý vrchol | NTAP | Dovednosti | EHS | Trh s komoditami | Měnový pár EUR/USD | Předpovědi analytiků | Šíření nemoci | Velké instituce | Christine Lagardeová | Coca-Cola | Mizuho Securities | Otevírací cena | Supply | Vyšší úrokové sazby | Pokračování rostoucího trendu | Cenové pohyby | 1 milion | Sledováním grafů | Stratégové | HSCEI | Regulační úřad | Největší a nejznámější burzy | Portfolio | Futures na S&P 500 | Maloobchodní prodejce | Zpřísňování měnové politiky | Koncept support a rezistencí | Graf akcií | Aktivity v USA | Finanční instituce | Zájem investorů | Americký index | Intercontinental Exchange | Poptávka centrálních bank | Příjem z pronájmu | Euforie | Investoři | Politika amerického Fedu | Pokles cen nemovitostí | Sója | Nejistoty | Obchody prostřednictvím online platforem | Cenová efektivita | Investiční | Evropská měna | Supporty a rezistence | Ceny zinku | AMD | Možnost obchodovat | Ropné společnosti | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Krátké (short) pozice | Nárůst poptávky | Nákupní apetit | Pesimismus | Prezidentka ECB | Index PPI | Snížení nákladů | Kurz jenu | Grayscale | Jádrový index | Naplněnost zásobníků | Zisk | Boj s inflací | Nízké úrokové sazby | Ústecký kraj | Tržní podíl | Moderna | Berlín | Nabídka | Vývoj ceny cukru | Čisté nákupy zlata | Mary Dalyová | Část zisků | Ochota riskovat | Bank of England | Finanční ztráty | World Gold Council | Gary Gensler | Bull trend | Vzorce chování | Zveřejnění zprávy | Co je to CFD? | Centrální banky | Skupina Home Credit | Vývoj sazeb | Velikost lotu | Vývoj ceny pšenice | WTI a Brent | Vývoj ceny kakaa | WSJ | Tiskové agentury | Co bude dál? | Finanční výkonnost | Pohyby trhu | US500 | Snížení rizika | Fiskální rok | Dvoutýdenní repo sazby | Hold | Nižší poptávka | Technická analýza akcií Franco-Nevady | Sestupný trend | Obchodní plán | Větší flexibilita | Představitel ECB | Zpráva | Souhrnný index nákupních manažerů | CEO společnosti | Kolísání cen | Oblast rezistence | Analýzy | Nejvýkonnější akcie | Prémie | Šílený rok | Slevy | Představitelé Fedu | Údaje ISM | Prodej | MSTR | Performance | Medvědí kanál | Snížit riziko | Živá voda | Analýza akcií Blue Owl Capital | Zasedání Evropské centrální banky | Arbitráž | Demokraté | Den D | JOLTS | HDP Německa | Tipranks | Stabilní hospodářský růst | Trojúhelník | USDA | Kukuřice - Vývoj ceny | Shooting Star | Management | Bloomberg | Úrok | Podvodné jednání | Implikace | Automobilka | Agentura Reuters | GBP | Dlouhodobé investování | ADR | Krypto | Kakao | PFE | Britská měna | Obchodní týden | Sestupný Tasuki Gap | Vítězství Joe Bidena | Tržní kapitalizace | Růst hodnoty zlata | S/R zóna | Japonská vláda | Největší společnosti spojené s těžbou zlata | Konflikty | XAU/USD | S&P | Skupina PPF | Majitel | Zprávy | BCM | Obchodování | Nadšení | Signál k prodeji | Pákový efekt | Tržby z prodeje | Ceny stříbra | Blue Owl | Americký maloobchod | NYSE: WPM | Meta | Vlastní kapitál | Averze k riziku | Oznámení | Island | Poměr rizika a zisku | Ceny ropy | ZEW | Člen představenstva | UBS | Trades | Nacenění kontraktů | Fenomén | Ceny Bitcoinu | Nové signály | Silný růst | Uran | Vedoucí pracovníci | Covid | Bydlení | Ruský rubl | Zpomalující inflace | Deflace | Tržní podmínky | CZ | Stříbro - Vývoj ceny stříbra | Zemědělské komodity | Americká centrální banka | Cena akcií společnosti Franco-Nevada Corporation | Udržitelnost | Poslední burza v Evropě | PwC | Overlap | Míra | Velikost kontraktu pro komodity | Praha | Hong Kong | CME FedWatch Tool | Americké měny | Technická recese | Současný trend | Hedgeové fondy | Formace obratové | Marek Pokorný | Top 3 akcie | Obchodní nápady | Očekávání úrokových sazeb | Dnešní data | Analýza transakcí | Komodita | Projev Jeroma Powella | Index hypotéčních úvěrů | Firmy | Raphael Bostic | Vláda USA | Nerozhodnost | Australský dolar | Strach z druhé vlny | Put opce | Další rozvoj | Jednoduché tipy pro začátečníky | François Villeroy de Galhau | Koruna | Financial | Technická situace | Statista | Finanční služby | Výrazný pokles | SPAD | Pšenice - Vývoj ceny pšenice | Nástroj | Výsledky | Vlastní nemovitost | Support a rezistence | Kurz dolaru | Cena akcií společnosti | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy | Thorsten Polleit | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Bank of America | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Úroda | TIM | Propad | Údaje | Fundamentální analýza | Broker Consulting Index | Asociace | Nárůst EPS | Pandemie koronaviru | Retracement | Výkonnost | Eli Lilly | Obchodní války | Formace neutrální | Období zvýšené volatility | Stimulační opatření | Hypoteční trh | Očekávání analytiků | Ropa WTI - Vývoj ceny | SAE | Meme stocks | Snižování sazeb | Objem | Rollback | Vysoká cena | WMT | Doporučení | Federální rezervní systém | Britské libry | Obchodování s akciemi | Nákup a prodej | Společnost Nvidia | Klima | Vývoj amerického státního dluhu za poslední rok | Carry trade | Spirit AeroSystems | Výsledky společnosti | Zákonodárci | Index S&P 500 | Postavení na trhu | Ceny bavlny | Graf | Instrument | Úvod do opčních trhů | JDE | Hráči na trhu | Regulátor | NYSE: FNV | Změna trendu | Ceny cukru | Hrubý domácí produkt | Dlouhodobý výhled | Graf ceny akcií | Průmyslová výroba | Šéf centrální banky | LYFT.US | Technické ukazatele | Trhy komodit | Pfizer | Case-Shiller | Akcie Wheaton Precious Metals Corp. (NYSE: WPM) | Posílení amerického dolaru | Svíčkové grafy | Studie | Úspěchy v investování | Blízký východ | Opční trhy jako barometr sentimentu | Chování obchodníků | Pár EUR/USD | CME FedWatch | Joachim Nagel | Eurodolar | Průraz | Možnost zhodnocení | Deficit | Celková investice | Zveřejněná data | Polsko | Kolaps | HB Index | Stavebnictví | Nejnovější údaje | CoreLogic | Vypršení platnosti | Zinek - Vývoj ceny | Bankéř | Ceny domů | Investování do dividendových akcií | Čisté nákupy zlata centrálními bankami | Hypotéky | Současná situace | Růst eura | Nájmy | tradingeconomics.com | High | Rostoucí trend | Dezinflační trend | Přijetí | Evropa | Změny na trhu | Platina - Vývoj ceny platiny | Pokles ceny | Index spotřebitelské důvěry | Ukazatel inflace | Disciplína | OPEC | Ukrajina | Ceny ropy WTI | Jednání FOMC | Sójové boby | Třetí vlna | Kukuřice | Poptávka po nemovitostech | Dopady na ekonomiku | Tým InstaForex | Čínský dovoz | Česká koruna | Ropa Brent - Vývoj ceny | Open interest | Maloobchod | Německý PMI | Jádrový index spotřebitelských cen | Oslabení amerického dolaru | Earnings | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Trump | Foreign Exchange | Pravidla formace | Online platformy | Měnový trh | Pokles akcie | CHF | Index Dow Jones Industrial Average | Příznivé údaje | Silnější dolar | Technické analýzy | Evening Star | Růst amerického HDP | Mexiko | Burza futures | Euro dnes | Pennant | Obchodní strategie | Inflace ve Spojených státech | Rozpočtový deficit | GBPUSD | Swiss Life Hypoindex | Burzy cenných papírů | Stříbro | BA.US | Americký dolarový index | Klíčové události | Instituce | Turecko | Přeprodané oblasti | Bank of Japan | Akciový index | Guvernér BOJ | Převzetí aktiva | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Jakub Hodan | Dividendové akcie | LNG | Time Decay | Burza cenných papírů | Jednoduché tipy | Býčí signál | Dobrá data | Vývoj ceny zlata v USD | Ekonomické vyhlídky země | Důvěra spotřebitelů | NetApp | Politické otřesy | Americké akcie | Fair Value Gap | Arista Networks | Pozornost | Index nákupních manažerů (PMI) | MetaTrader | Výhled pro GBP/USD | Divize | Volby v USA | Medián | Počet klientů | Pozitivní vliv | Business Insider | Index cen výrobců | Nákupy akcií | Průměrný roční výnos | Kanada | Indikátor RSI | S&P 500 | Výhody obchodování | Volatility | Zvýšená volatilita | Euro-dolar | Technická analýza akcií Franco-Nevada | Obchodovat | Nezastavitelný státní dluh | Obchodníci s ropou | Trh s futures | Trh | Nárůst zásob | Trh s různými finančními deriváty | Komise | Trh v rovnováze | ProCent | Výkyvy | Výrazný růst | Sotheby's | Příklady fyzických komoditních burz | Fed | USD/NOK | Zahraniční obchod | Korekce | GitLab | Upozornění | Svíčkový graf | Spotřebitelská důvěra v USA | Instant Trading EU Ltd. | Money management | Vývoj ekonomiky | Dlouhodobý podíl | Prodejní ceny | Downtrend | Komise pro cenné papíry a burzu | Zveřejnění výsledků | Nejistota | Nejvýznamnější ekonomické zprávy | Vietnam | Dopad na trhy | Růst tržeb | Globální recese | Plný úvazek | CME | Nižší náklady | Pokles cen ropy | Yahoo | ATH | Posílení dolaru | ANO | Stock | Finanční problémy | Prodej dolaru | Rating | Open-outcry | Dezinflace | Alligator | Inverted Hammer | Nákup akcií před snížením dividendy | RBC | Burza rýže | Microsoft | Riziková aktiva | USD/CHF | Snížení dividendy | Příležitosti | Data z USA | Celkový sentiment | Obchodování prostřednictvím CFD | Odhad růstu HDP | Obchodní plány | Členové Fedu | Forwardy | Defi | Změny cen | Hladiny podpory | Sell | Správci aktiv | Pokles sentimentu | Tlak na USD | Tři bílí vojáci | Long pozice | Trendová linie | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy Brent | Řízení rizika | Bonita | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Obchodní instrument | Kurz dolarů | Čaroděj ze země lží | Graf akcií farmaceutické společnosti | Spolehlivost a důvěra | Nvidia | Chuť podstoupit riziko | NYMEX | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Vývoj eura | Unce zlata | Statistické údaje | Rizikovější aktiva | Komise v přenesené pravomoci | Ekonomie | Oblast supportu | Pokles úrokových sazeb | Největší kryptoměna | Derivátové trhy | Pozitivní zpráva | Trendové linie | Vlajka | Další růst | Objem obchodů | CFTC | FIAT | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | Zprávy a analýzy | Zemní plyn - Vývoj ceny | Kladné swapy | Invest | Vysoké standardy | Centrální banka | Call opce | Analýza akcií DRDGold | Živočišné komodity | CL | Andrew Bailey | Vývoj akciového indexu SPX500 | Odhady ekonomů | Nákup a prodej různých surovin | Los Angeles | Tržní situace | Opatření | International Seaways Inc. | Diamant | Nájemné | Donald Trump | Odhadovaná cena | Čistý zisk | Jádrová inflace | Příkaz Stop | Kovy | Forex heatmap | Akcie Civitas Resources | Peníze z vrtulníků | New York Stock Exchange | Centrum | ING | Společnosti | Formace pokračující | Fundamentální faktory | Fisker (FSR.US) | Grafy | Poptávka po zlatě | Ownest | Příliv kapitálu do bezpečných aktiv | Riziko pro investory | Nárůst EPS společností | Index HSCEI | Aktivita v americkém sektoru služeb | Apple | Technické signály | Oblasti rezistence | Pokles dolaru | Spoluzakladatel | Obchodní komora | Společnost XTB | Zájem o investice | Nárůst objemů | Analýza intradenního pohybu | Eskalace | API | Výkonná ředitelka | Co jsou futures kontrakty? | Ceny komodit | Fúze a akvizice | Šéf řecké centrální banky | ECB | Neregulované trhy | Mluvčí | Úspory | CZK | Kov | Reuters | Základní pojmy | Index nákupních manažerů | Unilever | Podcast | Informace o trhu | Směrodatná odchylka | Kompozitní index | Poptávka po zlatu | Ceny zemního plynu | Základy v technické analýze | Americký dolar | Depozitní sazba | Situace | Sideway trend | Souhrnný index | CHF/JPY | Rolování | Rekordní maximum | Zakladatel | Předseda | Investování z karantény | Růstový potenciál | Nákupní signál | Utahování měnové politiky | Americký trh | Růstový impuls | Výnosy z investic | Velikost pozice | Traders | Rok 2024 | Počet žádostí o podporu | Silná data | Vypuknutí pandemie | Růst americké ekonomiky | Evropská unie | Boeing | Commitments of Traders (COT) | Dealogic | CRM.US | Příkaz | Ekonomiky | FOREX | Ceny v eurozóně | Google | Záporné sazby | Konflikt na Blízkém východě | Fundamentální analýza akciových trhů | Obchodovaných komodit | Tržby | Ženy | Libra | Poptávka a nabídka | GameStop | Ceny zemního plynu Henry Hub | Stagnace | CFD | Dow Jones Industrial Average | Holcim | Růst mezd | Srovnání poplatků za obchodování | Koncepty fundamentální analýzy | SMA 100 | Dopad na ekonomiku | Open | Cena akcie | Životní úroveň | Růst ceny zlata | Snížení sazeb | Pokračování trendu | NDX | Chicago Mercantile Exchange | Silnější support | Světová burza | MRNA.US | Velké technologické společnosti | Závazek | Posílení USD/JPY | Očekávaná data | Zvýšení základní sazby | Káva - Vývoj ceny kávy | Marika Čupa a Ondřej Hartman | Bavlna - Vývoj ceny bavlny | Nákup akcií | Financovat | Prodeje domů | Vzestupný Tasuki Gap | Hypoteční banky | Pohyby na trhu | Cotton Exchange | White spinning top | Ztráta | Johannesburg | Finanční instrumenty | Dividenda | Moderna (MRNA.US) | Trh komodit | Aktuální cena | Nikl - Vývoj ceny | Inflace v Austrálii | Close | Bitcoin a další kryptoměny | AMD.US | Stanovená cena | Barometr | Oblíbené carry trades | CFD obchodování | Měkké komodity | Rizika | Fyzické dodávky | Úroky | Formace dvojitý vrchol | Institucionální investoři | Plodiny | Vyšší úrok | Portu | Cena | Silné oživení | Investiční banky | Fond | Půlení bitcoinu | ERÚ | Bearish Engulfing | Vztah mezi nabídkou a poptávkou | Silný trh | Air | Akcie dnes | Realitní kancelář | Káva | Zinek - Vývoj ceny zinku | Ekonomické údaje | Potenciální kapitálový růst | Roční maximum | Izrael | Ceny akcií | Skupiny PPF | Technická analýza akcií International Seaways | Zájem o hypotéky | Ceny palladia | Civitas Resources | Vedení centrální banky | Patterny | Ceny | Prudký pokles | Technologie | MetaTrader 5 | Hypoteční sazby | ČNB | TSLA.US | Pohyby směrem nahoru | Medvědi | Směřování trhů | Agentura Bloomberg | Benchmarky | Tipy pro obchodování | Pokles | Finance | Administrativa prezidenta Bidena | Halving | Fenomenální růst | Příklad medvědího trendu | Růst cen nemovitostí | Resistance | Ropa | Margin | Zboží dlouhodobé spotřeby | Obchodní pozice | Vývoj akciového indexu | Dluhy | Prezidentské volby v USA | Výhled pro Evropu | Fundamentální analýza komodit | KO | Take-Profit | Ochranné příkazy | TPA | Analýza akcií Companhia Siderúrgica Nacional | Investování do akcií | Frankfurter Wertpapierbörse | Průměrné ceny bytů | Dentons | Cenové minimum | Začněte obchodovat | Zinek | Poplatek | Míra nezaměstnanosti v Austrálii | Index ISM | Situace na trhu | Americká ekonomika | ETF Grayscale | NVDA | Svět investování | Dluh USA | Obchodník | Vrcholy | Portfolio manažer | Dluhopisy | Rada guvernérů | Broker Consulting index hypotéčních úvěrů | MRNA | COVID-19 | Vysoká poptávka | Vidina rychlých zisků | Právo na podíl na zisku | Načasování | Inflace zpomaluje | Exponenciální průměr | Růst ceny | Kapitálové požadavky | Regulátoři | Tempo poklesu | Investor | Nárůst výnosů | Maloobchodní tržby | Index cen | PMI ve výrobě | Bull | Potenciální riziko pro investory | Pablo Hernández de Cos | Pohyby směrem dolů | Daně | Snížení ratingu | Saxo | Lídři | Měnové intervence | Kryptoměna | Zlevnění zemního plynu | Pokles indexu | Momentum | Shanghai Composite | Inverted Hammer (Obrácené kladivo) | Vývoj ceny ropy WTI | Růst zisků | Prodávající | Obchodní rozpětí | Zisky | Bývalý prezident | Hanging man | Vega | CHN.cash | ERA | Prodej různých surovin | Akcie Boeingu | Nejnovější zpráva | Časová pásma | Vývoj těžby ropy kartelu OPEC | EU | Holubičí postoj | Pozitivní výsledek | Swap | Tržní kapitalizace kryptoměn | Miliardy eur | Session | Obrovské ztráty | Poptávka | Velké riziko | Cisco Systems | Toyota | Forex asistent | Obchodníci | Cena zlata | Zasedání Bank of England | Burza futures a opcí | Pullback | Zachování původní hodnoty | Trading | De-dolarizace | Zvýšení ceny | Hang Seng | Franco-Nevada Corporation (NYSE: FNV) | Breakout | Propad ropy | Capital | Cizí měny | Růst cen | Index Russell 2000 | Banky a stavební spořitelny | Historické pohyby | Dynamický support a rezistence | Virgínie | Růst HDP | Cenový pohyb | RSI | Hodnota akcií | Investiční strategie pro dividendové akcie | SPX500 | Investování do akcií s vysokým dividendovým výnosem | Repo sazby | Dash | Americké akciové trhy | Cisco Systems (CSCO.US) | Spuštění ETF | Financování | Masato Kanda | ČSÚ | Index výdajů | Zasedání RBA | Technologický gigant | Implikovaná volatilita | Investice do realit | Historická minima | GMT | Historické maximum | Swiss Life Select | Arista Networks (ANET.US) | Překoupení | Analýzy trhu | Hodnota akcií DRDGold Limited | USDJPY | Investiční poradenství | International Seaways | Gamma | GfK | Line | Úrokový diferenciál | Nákup eura | Cena opce | ICE | Americký regulátor | Průměrná hodnota | Klouzavý průměr | Vývoj ceny kávy | DNO | Jitan Solanki | Výrobní aktivity | Data z World Gold Council | Pokles trhů | Spotřebitel | Hospodářský růst | Výplata dividend | Payrolls | Prezident Fedu | Padající hvězda | Oficiální údaje | S&P/Case-Shiller | Společenské změny | Nejdůležitější pojem | Trading Central | Podnikání | WTI | Standard & Poor's 500 | Dubaj | Otevřená pozice | Martin Jaroš | Jak opce odhalují očekávání trhu | Bod | Miliardy korun | DASH.US | Vstupní signály | Trh s bydlením | Diverzifikace portfolia | Reserve Bank of Australia | HDP | Obchodování CFD | Kulaté číslo | Trend na akciovém trhu | ROCE | Americká měna | COMEX | Problémy | Ether | Saúdská Arábie | Vývoje ceny | Tesla (TSLA.US) | Ziskovost | Potenciální obrat | Analytici fondů | Bankéři | Firma | Cena ropy | Svíčka Doji | Inflace | Ocel | Drobní investoři | Marže | Spekulace na burze | Inflace v listopadu | Zlato a stříbro | Alphabet | Struktura | Cena akcie klesá | Vedení společnosti | Elektronické obchodování | Zkušenosti | Kontrakty vázanými na komodity | Žádný trend | Mario Centeno | Signály | Akcie Civitas | Golden Cross | Vývoj ceny niklu | Aktivita investorů | Kalendář ekonomických událostí | Řecká písmena v obchodování | Analýza akcií International Seaways | Rafinérie | Statistiky | Náklady na obchodování | Maryland | Vývoj měnového páru CHF/JPY | Zahájení obchodování | Čínský index | Prodávat svoje akcie | FX | Ukazatel volatility | Rozhodování | Support zóna | Výhodné investice | Nákup kontraktu | Technická analýza akcií Wheaton Precious Metals | Kurz | Market | Home Credit | Dluhový závazek | Overlap rezistence | 256/2004 | Měsíční mzda | Ropa a Plyn | EMA | Aktuální předpověď | Pokles výnosů | Analýza EUR/USD | UST | Fundamentální pozadí | Hlasovat na valné hromadě | Dolar | Indikátor důvěry | Hliník | ANZ | Ceny pšenice | Analýza akcií DRDGold Limited | Býčí vyhlídky | Euro | Medvědí scénář | Deere | Byznys | Makroekonomické faktory | Akcionářská práva | Tasuki Gap | Měď | Proinflační | Prezident Fedu v Dallasu | Technická analýza intradenního pohybu | Doba pro nákup | Nižší poplatky | OsMA | AUD | Bod zlomu | Contract | Prolomení oblasti | Jiří Sýkora | Japonský Nikkei | Dividendový výnos | Volatilita na EURUSD | Hospodářské politiky | Federální rezervní banky | Commodity | Trh se zlatem | Obchod | Christine Lagarde | Tržní změny | Místopředseda představenstva | Jasný směr | Ztráty | Propad cen akcií | Kypr | Obchodní aktivita | Rozhodnutí Bank of England | Václav Šimek | Výprodej ropy | Hospodářství | Index výdajů na osobní spotřebu | ANET | Nákup nemovitostí | Strategická flexibilita | Vlajkové formace | 200 SMA | Horizontální linie | Oves | Výnosy státních dluhopisů | Pozice spekulantů | ROI | Pokračující patterny | Bollingerova pásma | Vancouver | Akcie Wheaton Precious Metals Corp. | Spojené státy | Vítězství nad inflací | Cenové stability | Zasedání ECB | Portfolia | Transakční náklady | Tesla | Převis | Další kryptoměny | Analýza společnosti FérMakléři | Úrovně rezistence | Vývoz | Index výrobní aktivity | Aktivity v eurozóně | Úroveň rezistence | Světové poptávky | NYSE: FRO | Recese | Index strachu | Index relativní síly (RSI) | Vyjádření představitelů | P/E Ratio | Kazuo Ueda | Švýcarský frank | RBOB | Báze | Růst akcií | Investoři a obchodníci | Chuť riskovat | Pojem technické analýzy | xStation 5 | Směr trhu | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Digitalizace | Sněmovna reprezentantů | Výrobní index | Počet nových žádostí o podporu | Inflace v Německu | Index nových zakázek | 8 nejlepších obchodních strategií | Analytické zprávy | Denní graf | Spekulace | Růstový trend | WTI (OIL.WTI) | Americké burzy | LME | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy | Dceřiná firma | Japonský Nikkei 225 | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Frank | Kapitálové výdaje | Matěj Široký | Transparentní | Silicon Valley | Hodnota indexu | Změny ceny podkladového aktiva | Cap | Údaje z USA | Oscilátor Marlin | Ceny energií | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Konkrétní příklad | Makléřské firmy | Americké indexy | Ceny potravin | Obrat trendu | Druhy komodit | Úrokové platby | Základní sazby | Nejrychleji rostoucí | Ceny benzínu | Úspěchy | Růst měnového páru GBP/USD | Kiwi | Hodnota akcií DRDGold Limited (NYSE: DRD) | 3 akcie na zlato | Vyšší volatilita | Christie's | Silná poptávka | Finanční derivát | Svíčkové formace | Technologický sektor | Signál ke vstupu | Světové produkce | Komunita | Henry Hub | Výrazný pohyb | Plánování | Blockchain | Sell Stop | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Martin Novák | Mince | Tomáš Raputa | Silicon Valley Bank | Pin Bar | Knight | Světové ekonomiky | Evropské méně | Ceny plynu | Polská národní banka | Benzín | CrowdStrike | Rostoucí ceny | Trend | Protipól carry trade | Pokles sazeb | Politické události | Dow Jones Industrial | Ceny platiny | Oslabení | Vstup na trh | Kroky Fedu | Časový rámec | Míra inflace | Energetika | Akcie společnosti Nvidia | Spotřebitelská důvěra | Sekundární trh | PBOC | MMF | MAN | Spotify | Finanční ukazatele | Dividend Yield | Objem objednávek | Nařízení | SWIFT | Sazba hypoték | Nemovitostní trh | Farmaceutické společnosti | BTC | Indexy | Citi | Altcoiny | Obchodování v Evropě | Zvyšování sazeb | Odborníci | Oživení poptávky | Hospodářské krize | Mizuho | M2 | Výnosy na amerických dluhopisech | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Hurikány | Transparentnost | Japonská měna | Gold | Akciová společnost | Průmysl | Formy obchodování | Bazický bod | Úroveň supportu | Pyramida | Tempo růstu | Bavlna - Vývoj ceny | Podnikatel | USD index | Americké dluhopisy | Dosahovat zisku | Zmrazení ekonomiky | Biliony | Divergence | ETF | Zlato - Vývoj ceny zlata | Analýza společnosti | Akciové trhy | BOJ Kazuo Ueda | Value Gap | Myšlenka | Ukazatel nálady na trhu | UnitedHealth | Varování | Ceny nájemního | Vánoční svátky | Opce a makroekonomické události | Údaje o nezaměstnanosti | Obchodní aktivity | Spojení | Cykly | Long | Rally | Boeing 737 | Pohyby ceny | Zasedání České národní banky | Nálady na trhu | Bear | Aktiva | Klid | Pokles inflace | Výnosnost | Použití finanční páky | Fundamentální analýzy | Nikl - Vývoj ceny niklu | Prodejní tlak | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | Discovery | Euro/Americký dolar | Indexy na Wall Street | Jednoduchý klouzavý průměr | Provize | Business | Bariéra | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Pracovní den | Martin Vašek | JP Morgan | Ceny ropy Brent | Zdanění | Úsilí | Pokles cen | Algoritmus | Obchodování s komoditami | Automatic Data Processing | Ross Hook | Plynárenské společnosti | Akcie Nvidia | Čínská centrální banka | Obchodní operace | SP500 | Nákup australského dolaru | Výprodej | FedWatch Tool | Tržní kapitalizace Tesly | Nový týden | Zdravotnictví | Obchodní rozhodnutí | Ole Hansen | NZD/USD | Riziko ztráty | Economic | Ministryně financí | Tipy pro začátečníky | Brazílie | Sentix | Trhy dnes | Snížení cen | Supporty a Resistance | | Japonské úřady | Kukuřice - Vývoj ceny kukuřice | Pochybnosti | Obchodování s opcemi | Investiční skupina PPF | Nájemní bydlení | Stratég | Hodnota akcií DRDGold | Signál k nákupu | Vývoj naplněnosti zásobníků s plynem | Změny ceny | Pokračování poklesu | Vlnová analýza | Majetek | Ekonomika eurozóny | Edward | Vývoj ceny hliníku | Přírodní katastrofy | Zotavení | NYSE: INSW | Sentiment | Zrychlení inflace | Short pozice | Částečný úvazek | Zlato - Vývoj ceny | Pojistky proti inflaci | Růst úrokových sazeb | Největší pokles | Politika | Nálada na trhu | COTTON | Graf akcií společnosti Nvidia | Strategie carry trade | Kapitalizace | Stávající trend | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Burzovní cena | Komunikace | Marek Macura | Překoupené podmínky | Doji svíčka | Indikátor MACD | GTLB.US | Yahoo Finance | Paxlovid | MAM | Americký dluh | Nejnovější údaje o inflaci | Poplatky | Nike | Úrovně supportu | Velká Británie | Růst libry | Makroekonomická data | Další vývoj | Earnings per Share | Obchodovat Price Action | Double bottom | Softwarové firmy | Indexy S&P | Akcie na zlato | Optimismus investorů | Return on Equity | Nálada | Geopolitická rizika | Indie | Nákupy | Měnové páry | Měnové politiky | Sucha | Předstihový ukazatel | Měď - Vývoj ceny mědi | Kupující bitcoinů | Hospodářská recese | Ekonomika | První zvýšení sazeb | Pohyb ceny | Pasivní příjem z pronájmu | Ekonomická data | Stratég Saxo Bank | Elektřina | Kakao - Vývoj ceny kakaa | DRDGold Limited (NYSE: DRD) | Dobrá zpráva | Volný peněžní tok | Zápis ze zasedání FOMC | OBDC | Sankce | Zhodnocení | Střední podniky | Obchodování s futures | Investiční manažer | Investiční příležitosti | Ceny zlata | Obchodování na burze v Londýně | Výhled | Prodejní cena | Jiří Hrbáček | Americký akciový index | Volume | Komerční banky | Americký trh práce | Obchodní analýza | Austan Goolsbee | Deriváty | Ethereum | Cardano (ADA) | Rising Three | Zpráva o trhu práce | Obchodní dny a hodiny | Japonská ekonomika | Economist | Nemovitosti v ČR | Hry | Tlak na akcie | Odpovědnost | Japonské společnosti | Seminář | Nový býčí trh | Propouštění | Vlastní bydlení | Bloomberg Intelligence | Finanční trhy | Údaje o maloobchodních tržbách | Zlaté rezervy | Čínský vicepremiér | Cenové rozpětí | Expanze | Insider | Růst cen energií | Prodejní signál | Konsolidace | Fondy | Komise pro cenné papíry | Komoditní trhy | Graf měnového páru | Cenové hladiny | Hrubá marže | Futures kontrakty na obilí | Air Jordan | MSTR.US | USD za barel | Nikkei 225 | Spread | Situace na grafu | Nevada | Peněžní trhy | Freedom Financial Services | New York | Vývoj ceny zemního plynu Henry Hub | První úroveň rezistence | Riziko korekce | Realitní bubliny | Swing | Krize | Průměrná úroková sazba | Investing | Mises Institute | Příliv investorů | Čistá spekulace | Ekonomické zprávy | Čínská Shanghai Stock Exchange | Pokles poptávky | CEO | Oslabení dolaru | Společnost Moderna | Objednávky | IntoTheBlock | Obchodování se zemědělskými komoditami | Poptávka po americkém dolaru | Člen rady guvernérů | Akcie společnosti International Seaways | Největší obchod | Prezidentské volby | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Úročení vkladů | Vývoj ceny stříbra | Dolarový index | MicroStrategy (MSTR.US) | Výplata | Vývoj ceny ropy | Poradci | Obchodování eura | Flexibilita | Graf indexu | Ředitelka | Generální ředitel | Cíle | Burza | Semináře | Obchodování USD/JPY | Ekonomický kalendář | Buy | Americká inflace | Zvyšování úrokových sazeb | Rozvoj | Klouzavé průměry | RBA | Cenová bublina | Žádosti o podporu | Výprodeje | Reinvestice | OIL.WTI | Derivát | Průměrná míra inflace | Hliník - Vývoj ceny | Plán obchodování | Transakce | Hodinový graf | Měny | Růst podnikatelské aktivity | Hladiny supportu | Trh s kryptoměnami | Cena akcií společnosti Franco-Nevada Corporation (NYSE: FNV) | Snížení úrokových sazeb | Sezónnost | MasterCard | 2222 | Zpráva COT | Inflace v Japonsku | Zaměstnanost | Profitovat | Interní informace | Energie | Důležité zprávy | Instant Trading EU | Peněžní tok | Pasivní příjem | Podkladové aktivum | Nákup EUR | Politická rozhodnutí | Rolování kontraktů | ANET.US | Strategické investování | Které akcie | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Tradeři | AUDJPY | Ceny nájemního bydlení | BTC/USD | Dividendy | Měna | Jasný signál | Údaje o HDP | Finanční sektor | Právo hlasovat na valné hromadě | Vývoj ceny bavlny | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Nejznámější burzy | Obchod s rýžovými tikety | EUR/CHF | Pozice dolaru | Australská ekonomika | USD | Kupní opce | Index podnikatelské aktivity | FTMO | Spotřebitelská poptávka | Miliardy dolarů | Inside | Ceny realit | Jednání ČNB | Klíčové události tohoto týdne | Sója - Vývoj ceny sóji | Nákup nemovitosti | Finanční trh | Investiční bankéř | Nabídková cena | Nový trend | JPMorgan | Sazby | 100 SMA | Růstové vyhlídky | Překoupené oblasti | Futures na zemní plyn | Optimismus na trhu | Carry trades | Náklady na obsluhu dluhu | Co je komodita | Linie podpory | EIA | SEC Gary Gensler | Platformy | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Akcionář | Miliardy USD | Futures na sojové boby | Vicepremiér | ADA | Směr trendů | Trend ceny | Nižší maxima | Obchodní den | Makroekonomické události | Malý růstový trend | Signál | Prodeje | Írán | Zdražování | S/R zóny | Afrika | Pozemky | Mauricius | EPS | ADP | Hodnota zlata | Repo sazba | Biliony dolarů | CPI v USA | Ceny americké ropy WTI | Ropy | Rozdílové smlouvy | Historie | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Řízení rizik | Evening star (večerní hvězda) | Analýza společnosti FérMakléři.cz | Index S&P 500 (US500) | Kritéria pro carry trade | Člen bankovní rady | Obiloviny | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Investování akcií | Výdaje | Podcasty | Změny trendu | Nákup kontraktu Henry Hub | Rafinerie | Společnost | Vyšší úroveň | Obchodní systémy | Vývoj amerického státního dluhu | LTV | Časové období | Sázky | Ministr hospodářství | Futures na americké akcie | Diamondback Energy | Snížení úrokové sazby | Forbes | Maloobchodní tržby v USA | Disclaimer | Dynamika mezd | Zvýšení volatility | Ceny americké ropy | Cukr - Vývoj ceny | Vysoká volatilita | Cena akcií | Non-Farm Payrolls | Upozornění na rizika | Rozšíření | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Analýza akciových trhů | Bezpečný dolar | Umělé inteligence | Britské měny | Rizika obchodů carry trade | Eura | Tisková konference | Neúspěch | Organizace | Očekávaný zisk | Obilí | Gap | Uzavření obchodu | Services | Stock Exchange | Růst | Obchodování EUR/USD | Sója - Vývoj ceny | London metal exchange | Index Dow Jones Industrial | Citlivost na změny úrokových sazeb | Ekologické události | Energetické komodity | Nabídka a poptávka | Zachování původní hodnoty investice | Příjmy | Pohyby cen | Stav trhu práce | Možnost reinvestice | Propad ceny | Proti trendu | Zajištění | Administrativa | Snížení inflace | Potravinářský průmysl | Vývoj naplněnosti zásobníků s plynem v USA | Overweight | Index | Wall Street Journal | Moderní burza | Komoditní | Hlavní americké indexy | Cenový index | Stříbro a platina | MiFID II | Token | Nejbližší rezistence | Bohatství | Palladium - Vývoj ceny | Cenová akce | ČTK | Investiční fond | Intercontinental Exchange (ICE) | Meziroční růst | Úročení | Ceny nemovitostí | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | Engulfing | ISM index | Návratnost investice | Přelom roku | Index aktivity v sektoru služeb | Osa komoditních trhů | Hypoindex | Společnost McDonald‘s | Poradenské služby | Aktuální dividenda | Cena komodity | Theta | Banky | Americké akciové indexy | Capital One | Komplexní analýzy | Hodnoty investice | Objem zakázek | Support a rezistence zóny | Wood & Company | Obchodní podmínky | SQ | Mlékárenský průmysl | New York Cotton Exchange | Investiční skupina | Volatilita jako indikátor | Americký státní dluh | Kupní opce (call opce) | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Obchodní dny a hodiny dané burzy | Zásoby zlata | Lístky | Komuniké | Akciový trh | Co je dividendový výnos | Uhlí | Přístup k obchodování s komoditami | Obrácené kladivo | Forexoví brokeři | Oceňování akcií | Blue Owl Capital Corporation | Komodity | Klíčové výhody | Požadavky na kapitál | 1D | Zprávy o vývoji nezaměstnanosti | PMI v eurozóně | Časová osa | Technický výhled | Základ pro technickou analýzu | Burza Dojima | Bilance | Nebezpečí | Podnikové investice | AUD/USD | Lyft (LYFT.US) | Důvody k nákupu | Cílová cena | Aukční síň | Očekávaný růst | Využití volatility | Akcie International Seaways | Období poklesu | Pro koho je CFD vhodné? | Japonská burza rýže | Tipy pro začínající | Objem maloobchodních tržeb | Frontline plc | Obchodování GBP/USD | Býčí rally | FOMC | Kroky Bank of England | Elektrické automobilky | Investiční doporučení | CNBC | Obchodování na burze | Finanční prostředí | NYSE: CIVI | Nakupovat | Brent | Cheat Sheet | Carry obchod | Meziroční inflace | Zajímavé zhodnocení | Obchodování s derivátovými kontrakty | Akcie Wheaton Precious Metals | Zhodnocení situace | Posílení | Banka | Šéf nizozemské centrální banky | Měnový pár | Efektivnější systém | Obchodované komodity | SCB | Medvědí pokles | Využití opčních trhů | Řecká písmena | Býčí potenciál | Chicago Board of Trade (CBOT) | Harami | Český realitní trh | Nákup měnových párů | Eskalace konfliktu | Burzovní komise | Trend jdoucí do strany | Období pro klouzavé průměry | Malý trader | New York Stock Exchange (NYSE) | Zisk na akcii | Obchodování německého indexu | Cestování | Prostředí pro nákup a prodej | Větší objemy | Analýza | Nižší provize | Pohyby cen komodit | Regulace a likvidita | Civitas Resources Inc. | Obchodníci s kryptoměnami | Popularita obchodování | Velmi oblíbené akcie | Opční trhy | Výhody investování do akcií | Klíčové výhody CFD | Doji | Wheaton Precious Metals | Jakou hodnotu má daná akcie | CRM | Očkování | Pracovní místa | CPIPG | Jaké období pro klouzavé průměry zvolit? | Spinning Top | Pád USD | Change | Evropské PMI | Odborový svaz | Medvědí potenciál | Účtenky | Největší banky | Dluhopis | Retail obchodníci | Inside day | Vysoké sazby | Overlap support | Vzdělávací nástroje | INSW | Swapy | Makléři | Dynamický support | DRD | Analytička | Ekonomika USA | Hodnota transakcí | Butter and Cheese Exchange | John Williams | Mzda | Výhody | Obchodní signály | Falešné proražení | Citlivost na volatilitu | Analytické shrnutí | Elektronický systém | Regulační orgány | Akciové indexy | Události tohoto týdne | Členka Rady guvernérů | Jak je to s cenou komodit? | Ekonomický růst | Top 5 akcií roku | Vývoj měnového páru | Mário Centeno | Slabý trh | Američané | Black spinning top | Hodnocení ekonomiky | Růst Bitcoinů | Průzkum | Základy opčních trhů | Index spotřebitelských cen | Technická analýza akcií Civitas Resources | Pár euro-dolar | Velké ztráty | Futures na americké indexy | Celoroční výhled | Chicago Board of Trade | Stav americké ekonomiky | Viceguvernérka | Zasedání Fedu | Růst kapitálu | WGC | Admiral Markets | Graf akcií automobilky Nikola | Olej | Martin Machala | Contract for Differences | Britská Kolumbie | Návratnost | Vyhlašování fundamentálních zpráv | Akcie Frontline | Signály Fedu | Naplnění prognózy | Byty | Vývoj elektronického obchodování | 1 000 barelů | Lyft | HDP USA | Rodinné domy | Vyšší mzdy | Vyhlídky | Přeprodané podmínky | NYSE: DRD | Zajímavý trh | Dobrá čísla | Zásobování průmyslu | Využití opcí | Špatné výsledky | Board of Trade | Cukr | Štěstí | Předpověď | Pořízení vlastního bydlení | Business Today | Nerozhodnost trhu | xStation | Spekulant | Ekonomické podmínky | Trading Central Technical Ideas Lookup | Státní svátek | Nemovitosti v zahraničí | Michelle Bowmanová | Volatilní období | Realitní fond | Nomura | Budoucí pohyby cen | Automobilky | Bitcoin | Spoření | Asie | Vydělat peníze | Technologické společnosti | Ropa Brent | Wheaton Precious Metals Corp. | Počet zaměstnaných | 5 000 bušlů | Nákup libry | CTA | Akcie koupit | Technická analýza akcií Wheaton Precious Metals Corp. | Hospodaření | Větší úrokový diferenciál | Carry trade obchodování | Jak se jednoduchý klouzavý průměr počítá | David Eim | Spotové ceny | Short | Přehled | Výnosové křivky | AUD/JPY | Podpora | Futures | Reflexivity Research | Plyn | TOP 5 akcií | Zpráva o inflaci | Hypoteční banka | Dílčí index | Nárůst volatility | Hodnota fúzí a akvizic | London Stock Exchange | Inflace v eurozóně | Analýza akcií Civitas Resources | COT (Commitment of Traders) | Ponziho schéma | EPS společností | Barometr sentimentu | Novela zákona | Simple Moving Average | Support nebo rezistence | Nemovitosti | Oživení světové ekonomiky | Otočení trendu | Růst akcie | Indikace | Růst bitcoinu | FXstreet.cz | Obchody | Zvýšení úrokových sazeb | Společnost Cisco Systems | Obchodování GBP | Wonderinterest | Drahý kov | Americká data | Vyplácení dividend | Komoditní trhy dnes | Rubl | Záporné ceny | Markantní zlevnění | Růst výnosů | Průmyslové kovy | Time-Frame | Inflace v únoru | Oslabování amerického dolaru | AUD/CAD | xStation5 | Klesající trend | Dlouhodobé strategie | Oblečení | Fyzické trhy | Příliv kapitálu | Ekonom ECB | Počet pracovních míst | Cenová maxima | Walmart | Obchodování s čínskými akciemi | Eia.gov | Bankovky | Index CPI | Implikovaná vs. historická volatilita | Nejznámější burzy cenných papírů | Budoucí vývoj | Objem fúzí a akvizic | Dlouhé (long) pozice | Cardano | ČR | Akontace | Geopolitické faktory | Zvýšení mezd | Flat | Obchodování s trendem | Objemy kapitálu | Čínská společnost | Kladný swap | Vývoj na komoditních trzích | Jak obchodovat Price Action | MT4 | Regulované a neregulované trhy | Tikety | Správy majetku | MicroStrategy | Broker Consulting | Japonsko | Káva - Vývoj ceny | Technická analýza akcií Frontline | Konkurent | Zemní plyn | Rezervy centrálních bank | Budoucí pohyby | Růst kryptoměn | Německo | Trumpova vláda | Sektor služeb | Snižování inflace | Nejvýraznější pokles | DBS | Dluhopisy USA | Změna delty | Mobilní aplikace | Makroekonomický kalendář | Riziko carry trade | Rozhodnutí ČNB | Fluktuace | Podkladové komodity | Supporty | Zasedání americké centrální banky | Hotovost | Vývoj ceny mědi | Úrokové sazby | MJ | Překážky | Vice | Statistika | PFE.US | USDIDX | Směřování | Obchodníci s rýží | Opce | Úvěrové podmínky | Bílý kolovrátek | Vyšší ceny | Varšava | Aukce | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Pojišťovnictví | Krmný dobytek | Zadlužení | Právo | Bollinger Bands | Uzavírání obchodů | Argentina | Hledání výnosu | Vlastnictví | Riziko | Equity | Snižování úrokových sazeb | Převod komodit | Tipy pro začínající obchodníky | Mezinárodní devizový trh | Vysoká inflace | Rýžové lístky | Obchodování na komoditních trzích | Analytici | Federal Reserve | Obratový pattern | Společnosti spojené s těžbou zlata | Aligator | Spekulativní pozice | Boční trend | USD/CZK | Zemní plyn - Vývoj ceny zemního plynu | Politické faktory | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Zemědělství | Pád dolaru | Těžaři | Return On Investment | Analýza akcií Blue Owl | XTB | Produkty s pákovým efektem | Standardizované futures kontrakty | Překoupené zóny | Strategie pro dividendové akcie | Forexoví obchodníci | Futures kontrakty | Kostarika | Ceny starších bytů | Vývoj ceny kukuřice | Síla dolaru | Lumír Kunz | Překoupené úrovně | DSTI | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Časové pásmo | Nižší růst | Aukční síň Sotheby's | Dobré zprávy | London Metal Exchange (LME) | Portfólia | Zpřísňováním měnové politiky | Cena nemovitostí | Evropská centrální banka | Evropské indexy | Conference Board | Ceny kukuřice | Crocs | Druhy trendů | Nové zakázky | TSLA | Dealer | Roční výnos | Platina | Index relativní síly | Co bude | Vývoj inflace | Komplexní disciplína | Verbální intervence | Stavební spořitelny | Obchodování na burze v USA | Očekávání trhu | Vybírat zisky | Využití opcí ve strategiích | Nacenění kontraktu | Drahé kovy | Indikátor | Směr dlouhodobého trendu | Richmond | Zlaté rezervy centrálních bank | Velké objemy | Vývoj akcie | SQ.US | Sazba ČNB | Využití opcí při diverzifikaci | Voda | BAT | Americká centrální banka (Fed) | Nové ekonomiky | Cenový cíl | Býčí trh | Modely oceňování opcí | Běžný malý trader | Aktivum | Eurozóna | Odpor | Japonská centrální banka | Konsenzus | Ekonomické vyhlídky | Úspěšný debut | Marketingová komunikace | Fair Value | Sankce vůči Rusku | DoorDash (DASH.US) | Investiční rozhodnutí | Video | Bezrealitky | Pšenice | ISM | Finanční prostředky | Ocenění | Růst výnosů dluhopisů | Nejobchodovanější měnový pár | Potenciál poklesu | Akcie elektrické automobilky | Domácnosti | Vývoj těžby ropy | CARA | Chorvatsko | Psychologie | Vhodné podmínky | Guvernér | Michaela Pudilová | Aktuální prognóza | Dluhopisový trh | Základy technické analýzy | Uptrend | Put | Čas na nákup | Finanční podmínky | FXstreet | Vzdělávací materiály | Ekonomiky eurozóny | Podnikatelská aktivita | Ceny hliníku | Interpretace | Jak fungují burzy | Měnová politika | Technická analýza akcií DRDGold Limited | Bavlna | Nvidie (NVDA.US) | Údaje MMF | Vyvíjející se technologie | Hladiny rezistence | Jefferies | Bear trend | Tým FXstreet.cz | Vývoj ceny | Mastercard (MA.US) | Zveřejnění zpráv | Výkyvy počasí | Vývoj ceny zinku | Tři černé vrány | UTC | Data z World Gold Council (WGC) | Aktuální cena zlata | Moderní komoditní trhy | Úvod do světa akcií | Technická analýza akcií Companhia Siderúrgica Nacional | Nákupy cenných papírů | Růst cen výrobců | Společnost DRDGold Limited | Christopher Waller | UNH.US | Volby | T+2 | Optimismus | Státní svátky dané země | Zavírací ceny dané akcie | Tržní kapitalizace společnosti | Fyzické trhy komodit | Opce a podnikové události | Likvidita | Roman Pilíšek | Hlavní ekonom | Klesající trendová linie | Dobré obchodní příležitosti | Pozornost obchodníků | Snížení ekonomické aktivity | Nové hypotéky | Příslib výměny | Companhia Siderúrgica Nacional ADR | Bytové jednotky | Webináře | Starší rodinné domy | Tempo růstu HDP | Fibonacciho úrovně | Nákup komodit | Co je komodita? | Nákup akcií po výplatě dividend | Analytika | Odraz ceny | Spekulovat na budoucí cenu | Inflační očekávání | Katastrofy | Řecká písmena v obchodování s opcemi | Větší pokles | Henrique Tomé | Slovní intervence | Forexu | Salesforce (CRM.US) | Sazby beze změny | SEC | Miliardy | Trader | Čína | Cena stříbra | DAX | Expirace | Obavy ze ztráty | Různé opční strategie | Sazba hypotečních úvěrů | Šéfka ECB | Devizový trh | Nálada na Wall Street | Počasí | Stříbro - Vývoj ceny | Technická analýza akcií Blue Owl Capital | Rezervy | Ministerstvo financí | MIFID | Překoupení USD | Podstoupit riziko | Česká národní banka | Druhy akciových trendů | Základní koncepty fundamentální analýzy | Příklady obchodování | Cena akcií společnosti Franco-Nevada | Indikátor Alligator | Příklad trendu | Obchodování na parketu burzy | Příklad carry trade | STAR | Základní koncepty | Ekonomové | FérMakléři | Zhodnocení o desítky procent | Menší pohyby | Ceny niklu | Conference Board index | Trade | Analýza komodit | New York Mercantile Exchange | There is no free lunch on Wall Street | Žlutý kov | Pandemie | Analytik | Index PMI | Yield | Motivace | Slavomír Steigauf | Ranní hvězda | Burze | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | CoinDesk | Kotace BTC | Čínské centrální banky | Buy Stop | Výzva | Zpomalení růstu | Oscilátory | Co jsou komodity | Podíl na zisku společnosti | Ekonomické prognózy | Index amerického dolaru | Zasedání bankovní rady | Vývoj ceny americké ropy WTI | Světové centrální banky | Hedging | Podnikání na kapitálovém trhu | Kontrakty na obilí | Technické analýzy akcií | Výsledky hospodaření | Výnosy | Průměrná cena | Wall Street | Deere & Company | Akcie společnosti CrowdStrike | NZD | První moderní burza | Platina - Vývoj ceny | Fúze | Soukromé společnosti | Index PCE | Dojima | Korporace | Japonská burza | Zpracovatelský průmysl | New York Board of Trade | Americká vláda | FSR.US | Práce | Medvědí trend | Dow Jones | Časové rámce | Ondřej Hartman | DRDGold | Předpovědi analytiků pro akcie | Výběrová kritéria | Změna ceny opce | Blue Owl Capital | G7 | Pokles libry | Kupci | Americké statistiky | Roční návratnost | Aplikace Robinhood | Výběrová kritéria pro firmy | Dostatek peněz | Nákupy zlata | Cukr - Vývoj ceny cukru | Technická analýza akcií DRDGold | Prohlášení | Deloitte | Jak obchodovat | Analýza akcií | Vývoj ceny platiny | Vlády | Budoucnost | Akcie Arista Networks | Commitment of Traders | Aktuální situace | Výhledy | Úspěch | NASDAQ 100 | Nové zdroje | Trading bez volatility | 737 MAX | Investování | PPF | Tempo inflace | Závěr seriálu | Investiční platformy | Jak vydělat peníze | Akcie elektrické automobilky Nikola | Druhá vlna | Klaas Knot | Ceny mědi | Rané formy obchodování | Japonský jen | CAD | Prezident Federální rezervní banky | UNH | Vývoj ceny americké ropy | Pšenice - Vývoj ceny | Obchodování Futures | Převzetí firmy | Šance | Rané počátky | Cena kávy | Oscilátor | Chicago Mercantile Exchange (CME) | Jakub Matis | DRDGold Limited | Růst průměrné mzdy | Rizikový sentiment | Politici | Instrumenty | Obchodování na měnovém trhu | Kotace | Jerome Powell | Výplaty dividend | Akcie Crocs | Odvětví | Zhodnocení jednotlivých měn | Ekonomiky rozvíjejících se trhů | Poradenství | Jestřáb | Finanční situace | Emitenti | Ceny kávy | Swingová maxima | Morning Star (Ranní hvězda) | Měny s vysokým výnosem | Tržní cena | Graf indexu Nasdaq | Théta | Jak fungují komoditní trhy? | Přísná měnová politika | Celková inflace | Dna | Obnovení růstu | Typy obchodovaných komodit | Technická analýza akcií Franco-Nevada Corporation | Oblast investování | Raketový růst | Panika | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy WTI | Základní sazba | Zavírací ceny | Ontario | Ukázka open-outcry | Whirlpool | Poptávky po dolaru | Vzestupný trend | InstaForex | Novinky | Kontrakt | Fisker | Obchodní příležitosti | Holding | Ekonomické obchodování | Kurz GBP | Akcie roste | CBOT | Podniky | CryptoQuant | Vývoj ceny ropy Brent | Živý skot | Retail | Ekonom | Toronto | Maximalizovat zisk | USA | Býčí scénář | Portu Gallery | Platba | Analytický tým | Ráj pro spekulanty | Janet Yellen | Společnost DRDGold | Zlato | Zlevnění hypoték | Jak vydělat | Býčí trend | Analýzy akcií | Stabilní příjmy | Zlato na NYSE | Míra poklesu | Eskalace na Blízkém východě | Celková ekonomika | Samořízení | Zóny supportu a rezistence | USD/CAD | Strong Buy | Graf dne | Zpomalování inflace | Geopolitika | Moving Average | Fundamentální aspekty | Opce na akcie | Nasdaq | Účinnosti vakcín | Philip Lane | Graf akcií společnosti Deere | Obchodování na parketu | Akcie společnosti GameStop | PMI ve službách | Časová hodnota | SMCI | Intradenní strategie | Odhady analytiků | Ministerstvo práce | CSCO.US | Investování do akcií pro začátečníky | Geopolitické napětí | Skew opce | Měď - Vývoj ceny | Spekulanti | Inflace v USA | Pravidelnost | Černá káča | Doba pro nákup nemovitosti | Domácí poptávka | Boeing 737 Max | Člen Rady guvernérů Fedu | Cheat Sheet zdarma | Vývoj těžby ropy kartelu | Propady cen | ECB Christine Lagardeová | Stochastic | WPM | Clearing | Údaje o inflaci | Silná bariéra | Úřady | DoorDash | Analýza akcií Wheaton Precious Metals Corp. | Určení dlouhodobějšího trendu | Graf akcií automobilky | NYSE: OBDC | FSR | Akcie Blue Owl Capital | Sezónnost a počasí | Bezpečnost | Schválení spotového ETF | Frontline | Průlom | Standardizované futures | John Deere | Investment | Prodej eura | Rezistence zóny | Zásobníky | Významný vývoj | Obchodní styl | FTMO Account | Investiční byty | Výraznější pokles | Zajištění proti inflaci | Srovnání poplatků | Začínající obchodníci | Bitcoin Trust | Realitní sektor | BlackRock | Programy technické analýzy | USD/JPY | Analýza akcií Franco-Nevady | Technická analýza akcií | Popularita obchodování s komoditami | Nárůst objemu obchodů | Záporné úrokové sazby | Rozvoji obchodování s futures | Obchodní hodiny | Význam na finančních trzích | Přístup k obchodování | XTB Research | Kryptoměny | Kritéria pro firmy | Změny úrokových sazeb | Burza pro forwardy | Low | TradingEconomics | Obchodování s komoditními futures | Ekonomické aktivity | Hlavní město Praha | Obchodní výhled | Vývoj akciového indexu Nasdaq 100 | Ponziho pyramida | Pohyb akcií | Rychlost | Zvýšený zájem | Budoucí pohyby cen komodit | Amazon | Malý akcionář | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Úvěr | Investiční společnosti | Mzdy | Akcie | Stimuly | Oblíbené akcie | Kalendář státních svátků | Hurikány a sucha | Guvernér BOJ Kazuo Ueda | Apple Podcasts | Evropský průmysl | Ukazatele | Netflix | Británie | Zásoby společnosti | Umělá inteligence | Umění | Black-Scholes | Open Interest a Volume | Nonfarm Payrolls | Co jsou to akciové indexy | Varování před riziky | Dolarový pár | Vývoj technologií | Open Interest | Ceny obilí | Pozice | Louis Vuitton | COT | Cena a Skew opce | Jednatel | Základní druhy | Zlepšení | Co je technická analýza? | Býčí strategie | ONE | Sentiment trhu | Časová osa komoditních trhů
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Kupónová knížka
Kupónová privatizace
Kupónový dluhopis
Kupónový výnos
Kupování akcií
Kupování nemovitostí
Kupování nemovitostí za účelem investice
Kupovat akcie
Kupovat čínské akcie
Kupovat dluhopisy

Následující klíčová slova

Kupující bitcoinů
Kupující fyzického zlata
KURDISTANFOREX
KURDISTANFOREX LTD
Kurs české koruny
Kurs ČNB
Kurs ČNB EUR
Kurs ČNB euro
Kurs dolar
Kurs dolar koruna
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Brokerjet
IQ Option
FXlift
reklama
Fintokei ProTrader
Potvrďte prosím... Zavřít