Neděle 02. června 2024 22:34
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple trading AI
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster srovnani

Americké státní dluhopisy

img

Invesco: Jak to nyní vypadá na trhu aktiv s pevným výnosem

22.05.2024 Po březnovém vzestupu se trhy s pevným výnosem v dubnu vyvíjely špatně, protože očekávání snížení sazeb byla opět odsunuta. Silnější, než očekávaná ekonomická data z USA udržovala na začátku měsíce tlak na růst výnosů amerických státních dluhopisů a data o inflaci v polovině měsíce vedla k dalšímu růstu výnosů. Předseda Fedu Powell také naznačil, že vzhledem k tomu, že v posledních měsících nedošlo k dalšímu posunu při návratu inflace k cíli, bude možná nutné ponechat sazby na vyšší úrovni po delší dobu, což posunulo očekávání prvního snížení sazeb až na čtvrté čtvrtletí.
img

Poznatky ze schůzky FOMC: Proč může inflační riziko podrazit Fedu nohy

09.05.2024 I když se Federální rezervy snažily vyslat vyrovnané poselství, oznámily, že v červnu začne zpomalení kvantitativního zpřísňování (Quantitative Tightening, QT), a bezprostřední snižování základní sazby označily za nepravděpodobné, trh vnímá jejich tón celkově jako holubičí. Příčinou je rozhodnutí snížit měsíční limit QT ze 30 miliard USD, navrhovaných některými politickými činiteli, na 25 miliard USD.
img

Zpráva CFTC: důvěra v dolar roste

30.04.2024 Čistá long pozice na dolaru vzrostla ve sledovaném týdnu o 7,2 miliard na 32,6 miliard. Spekulativní investoři aktivně nakupují dolar, protože čím dál víc věří, že americká měna v nadcházejících týdnech posílí.
C:\fakepath\trader-19042024-36-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.04.2024 1) Po dnešní zprávě o izraelském útoku na Írán zdražují tradiční aktiva jako zlato, ropa, japonský jen, švýcarský frank a americké státní dluhopisy. Oslabují naopak asijské akcie a bitcoin. Trhy zpočátku reagovaly na eskalaci konfliktu na Blízkém východě prudce, později ale některé ztráty smazaly, protože se objevilo jen málo podrobností o útoku a íránský představitel agentuře Reuters řekl, že k žádnému raketovému útoku nedošlo.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Po zprávě o izraelském útoku na Írán roste zlato, bitcoin klesá

19.04.2024 Po dnešní zprávě o izraelském útoku na Írán zdražují tradiční aktiva jako zlato, ropa, japonský jen, švýcarský frank a americké státní dluhopisy. Oslabují naopak asijské akcie a bitcoin. Trhy zpočátku reagovaly na eskalaci konfliktu na Blízkém východě prudce, později ale některé ztráty smazaly, protože se objevilo jen málo podrobností o útoku a íránský představitel agentuře Reuters řekl, že k žádnému raketovému útoku nedošlo.
img

US Open: Wall Street otevírá výše po údajích o PCE 📌

29.02.2024 Čtvrtý obchodní den tohoto týdne Wall Street rozšiřuje své zisky po zveřejnění zprávy o inflaci PCE. Index US500 vzrostl o více než 0,64 % a přiblížil se svému historickému maximu nad 5 100 bodů. Podobný vývoj vykazuje i technologický index Nasdaq100, který posiluje o více než 1,05 % a překonává tak hranici 18 000 bodů. Za těmito růsty stojí oslabující dolar a klesající výnosy desetiletých amerických státních dluhopisů, které nyní dosahují 4,23 %.
img

Vyšší CPI znamená vysokou volatilitu sazeb i do budoucna

16.02.2024 Z ekonomických údajů vyplývá, že nás čeká pokračování makroekonomických trendů z roku 2023. Tomu však neodpovídá prosincová otočka Federálního rezervního systému. Kvůli neústupné inflaci bude patrně nutné zavádět volnější monetární politiku pomaleji, což ohrozí dlouhodobé instrumenty s pevným výnosem. Navíc chce americké ministerstvo financí ve druhém čtvrtletí zvýšit objem vydávaných kuponových dluhopisů na úroveň dosaženou zatím jen v dobách pandemie COVIDu-19. Vytvořilo by tak umělé dno, pod něž se výnosy z amerických dluhopisů patrně nepropadnou. Kvůli diverzifikaci má i nadále smysl investovat do desetiletých amerických vládních dluhopisů, ale u dluhopisů s ultradlouhou durací bychom byli raději opatrní.
img

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2024: Konečná

05.12.2023 Společnost Saxo, specialista na online obchodování a investice, vydává každoroční Šokující předpovědi pro rok 2024. Ty se zaměřují na řadu nepravděpodobných, ale přitom ne zcela doceňovaných událostí, které by v případě, že by k nim opravdu došlo, mohly pořádně rozvířit finanční trhy.
img

Americký index NFIB mírně nad očekáváním 📊 Průzkum BofA FMS

14.11.2023 Celkový obrázek průzkumu FMS je následující – Fed dokončil cyklus a v roce 2024 začne snižovat úrokové sazby, což pozitivně ovlivní jak silně přeprodané ceny dluhopisů (a výrazně sníží výnosy). Protože nedojde k žádnému tvrdému přistání ekonomiky, společnosti budou těžit z politiky uvolňování Federálního rezervního systému a akcie se stanou vedle dluhopisů jejími pozitivními příjemci. Investoři přitom berou v úvahu fakt, že makrosituace nemusí dopadnout tak optimisticky, ale nástroje Fedu minimalizují možné negativní dopady plynoucí z utahování.
img

Záhada trhu: Proč růst technologických gigantů nezastaví pokles akcií?

30.10.2023 Zpráva amerického ministerstva obchodu naznačuje růst jádrové inflace, a to hlavně kvůli vyšším nákladům na bydlení. Vzhledem k předpokládaným škrtům ve výdajích na začátku roku 2024 ale většina odborníků očekává, že Federální rezervní systém úrokové sazby nezvýší, i když určitá rizika tu zůstávají.
img

Co si vybrat: zlato nebo dluhopisy?

26.10.2023 Sentiment na trhu se zlatem se zlepšil. Kvůli rostoucí geopolitické nejistotě se poptávka po bezpečných aktivech dále zvýšila a ceny drahého kovu se vrátily na 2000 dolarů za unci.
img

Arthur Hayes říká, že BTC roste kvůli americkým vojenským výdajům, nikoliv kvůli humbukům kolem ETF

25.10.2023 Arthur Hayes, spoluzakladatel derivátové burzy BitMEX, zveřejnil esej, ve které připisuje rally na kryptotrhu nákladům spojeným s jestřábí zahraniční politikou USA, a nikoliv spotovému očekávání ETF na bitcoin.
img

Fed už možná úrokové sazby nezvýší

19.10.2023 Nedávné zprávy z Blízkého východu šokovaly globální trhy a způsobily výrazný pokles akciových trhů po celém světě. To však nespustilo růst dolaru, ale naopak zvýšilo poptávku po zlatě.
img

Cesta k býčímu trhu s dluhopisy je připravená, ale ještě nás čeká pár výzev

12.10.2023 V posledním letošním čtvrtletí dojde na obou stranách Atlantiku k prohloubení stagflace. Recese, která začala v Německu a Nizozemsku, se rozšíří do dalších evropských zemí a i ve Spojených státech výrazně zpomalí růst. Přesto zůstane inflace po zbytek tohoto roku i počátkem toho příštího vyšší, takže budou muset být centrální banky připravené kdykoli znovu zvýšit sazby.
img

Dluhopisový trh USA krvácí – zatěžuje to celý finanční systém

09.10.2023 „Rapidně rostoucí výnosy na státních dluhopisech Spojených států tíží akciové trhy a cenné kovy. Tento růst také zvyšuje stres na ekonomiky a celý finanční systém,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Dluhopisový trh USA krvácí - zatěžuje to celý finanční systém

07.10.2023 „Rapidně rostoucí výnosy na státních dluhopisech Spojených států tíží akciové trhy a cenné kovy. Tento růst také zvyšuje stres na ekonomiky a celý finanční systém,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Výkon bitcoinu v září 2023 byl jedním z nejsilnějších od roku 2012

04.10.2023 Navzdory poklesu rekordně vysokých úrokových sazeb ve Spojených státech, Evropě a Velké Británii byl Bitcoin v září relativně stabilní a přidal 4,7 %. Tímto tempem mince zaznamenala jeden z nejsilnějších výkonů od roku 2012 a 2016, kdy BTC vzrostl o 23,5 %, resp. 5,7 %.
C:\fakepath\ekonomika-02102023.jpg

Ray Dalio radí: Nejlepší co můžete udělat, je mít hotovost

02.10.2023 Investorská legenda Ray Dalio se ve svém posledním textu zabývá aktuálním makroekonomickým prostředím a jeho dopadem na investice. Dalio je známý tím, že své investiční strategie pravidelně reviduje v závislosti na vývoji na trhu. V současné době se podle něj situace na trhu výrazně změnila a držení hotovosti je nyní nejlepší strategií.
img

Znepokojivé signály z Wall Street: Jak rozhodnutí Fedu potopilo akcie a podpořilo růst dluhopisů?

22.09.2023 Co se dělo na Wall Street? Minulý čtvrtek to vypadalo, že se trh změnil v nervy drásající jízdu: investoři masivně vyprodávali akcie kvůli obavám z budoucí politiky Fedu. Tři "velcí" hráči na trhu v důsledku toho spadli o více než 1 %. To ale není vše: desetileté americké státní dluhopisy vyskočily na 16leté maximum, a to konkrétně po prohlášení předsedy Fedu Jeroma Powella o budoucí inflaci.
img

Výhled Invesca na druhou polovinu roku: Očekáváme krátké a mírné zpomalení ekonomiky

29.06.2023 Vstupujeme do druhé poloviny letošního roku a je čas podělit se o pololetní výhled společnosti Invesco. Žijeme nyní ve výjimečné době, mnoho centrálních bank vyspělých ekonomik se stále soustředí na omezení nejhorší inflace za poslední desetiletí. Vyvinul se tlak na snižování inflace, ale zároveň to přineslo výrazné zpomalení globálního růstu a některé finanční problémy, včetně krachů několika amerických regionálních bank. Na tomto pozadí však vidíme odolnost mnoha ekonomik, zejména v oblasti služeb.
img

Americký pre-market 30. 5. 2023. Americké akcie testují roční maxima

30.05.2023 Futures na americké akciové indexy v úterý ráno pokračovaly v růstu díky silné poptávce po akciích technologických společností přímo souvisejících s rozvojem umělé inteligence. Americké státní dluhopisy vzrostly na naději, že Kongres schválí dohodu o zvýšení limitu státního dluhu, což zabrání platební neschopnosti. Dnes se ve Sněmovně reprezentantů uskuteční slyšení a všechny zainteresované strany se budou moci dozvědět podrobnosti o dosažené dohodě. Politici Fedu zváží detaily dohody, až se příští měsíc sejdou, aby rozhodli, zda zvýšit sazby o 25 bazických bodů, nebo definitivně pozastavit cyklus.
img

Americký pre-market 17. 5. 2023. Optimismus na Wall Street se postupně obnovuje.

17.05.2023 Po novém kole jednání mezi prezidentem Joe Bidenem a Kongresem o dluhovém stropu americký akciový trh mírně vzrostl. Optimismus byl posílen očekáváním dohody o dluhovém stropu. Futures na S&P 500 vzrostly o 0,25 %, zatímco high-tech NASDAQ prudce vzrostl o 0,3 %. Dow Jones zůstal beze změny. Po růstu o den dříve se také stabilizovaly americké státní dluhopisy. Bidenova administrativa a Kongres uvedly, že se budou i nadále snažit vyřešit tříměsíční patovou situaci ohledně dluhového stropu 31,4 bilionu dolarů a vyhnout se platební neschopnosti.
img

USA mohou vyhlásit platební neschopnost

16.05.2023 Americký prezident Joe Biden, předseda Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy a další představitelé Kongresu se toto úterý sejdou k dalšímu jednání o dluhovém stropu. Neshody mezi oběma stranami byly příliš velké na to, aby byl možný jakýkoli pokrok, a tak zástupci obou stran ve snaze dosáhnout dohody pokračovali o víkendu v diskuzích neoficiální cestou a snažili se najít styčné body a možné oblasti kompromisů.
C:\fakepath\akcie-25042023.png

Bankovní krize nadále doutná - výsledky First Republic Bank nepřesvědčily

25.04.2023 I když jméno banky SVB již na dobro zmizelo z hlavním titulků světových médií, neznamená to, že je bankovní krize regionálních bank úplně zažehnána. Připomeňme si, že hlavní příčinou krachu SVB bank bylo špatné řízení rizik spojené se zvedáním úrokových sazeb. Regionální banky tak po celých USA ztratily důvěru klientů, kteří začali vybírat vklady. Podotkněme, že tato situace je v paradoxní, protože regionální banky jsou řízeny velmi konzervativně, protože nakupují bezrizikové produkty, jako jsou americké statní dluhopisy. Nejedná se tak jako v roce 2008 o složité konstrukce derivátových finančních produktů.
C:\fakepath\USA-dolar.jpg

Ve světě dál sílí trend postupného odklonu od amerického dolaru

24.04.2023 Ve světě dál sílí trend odklonu od amerického dolaru, k čemuž podle analytiků přispívají i geopolitická rizika. Dolar ale v obchodních transakcích stále kraluje, i když jeho podíl v devizových rezervách centrálních bank se pozvolna snižuje. K tomu, aby státy při obchodování méně spoléhaly na americkou měnu, vyzývají státy od Brazílie až po jihovýchodní Asii, uvedl dnes web americké televize CNBC.
img

Pre-market v USA 3. 4. 2023

03.04.2023 Americký akciový trh v březnu výrazně vzrostl a zahájil druhé čtvrtletí roku 2023. Dnešní zprávy o omezení těžby ropy ze strany OPEC+ zvýšily cenu ropy, což vedlo k obnovení obav z nárůstu inflace. To naznačuje, že Fed by se musel vyvarovat holubičí rétoriky, protože boj s inflací zdaleka nekončí. Americké státní dluhopisy změnily svou výnosovou křivku, přičemž výnos na dvouletém dluhopisu, který je zranitelný vůči politice Fedu, prudce vzrostl o 7 bazických bodů.
img

Cena za extrémní volatilitu na trhu s dluhopisy

29.03.2023 DLHOPISY: Skutečně zajímavé dění na trhu se v posledních měsících odehrávalo v jiných třídách aktiv než v akciích - bitcoin prudce rostl a komodity klesaly. Výjimkou nebyly ani dluhopisy, které po historicky špatném roce 2022 zaznamenaly rally, ale s novým dramatickým nárůstem volatility (viz graf). Tím se index MOVE dostal na úroveň vyšší než v době covidové krize a vídanou jen výjimečně v době globální finanční krize. Implikovaná volatilita dluhopisů je nyní vyšší než u akcií, což odráží současný extrémní makro zmatek uprostřed lepkavé inflace, překvapivě odolného hospodářského růstu a " na datech závislého" Fedu.
img

Forex: Splní dnes ECB, co slíbila? Toť otázka

16.03.2023 ECB se svou vlastní vinou dostala do prekérní situace. Poněkud nezvykle se totiž již na minulém zasedání zavázala, že i na tom dnešním zvýší úrokové sazby o 50 bb. Ve světle aktuálních potíží v bankovním trhu, dnes již na obou stranách Atlantiku, se ale uvedený slib může jevit jako silný závazek. Moc si ale nedovedeme představit, že by ho evropští centrální bankéři nedodrželi. Na druhou stranu zvýšení sazeb v současné době může sentiment na trzích dále zhoršit.
img

Forex: Dolar je zpět

15.03.2023 Zatímco na počátku týdne byly trhy pod talkem nepříznivých zpráv z amerického bankovního sektoru, ve středu týdne se tématem číslo jedna staly potíže švýcarské banky Credit Suisse. Dramatický pád jejich akcií (-29 % během dneška, -43 % od počátku roku) s sebou přinesl tlak na výprodej akcií v celém evropském bankovním sektoru. To samozřejmě zvyšuje tlaky na ECB, aby s dalším zpřísňováním měnové politiky minimálně počkala, tržní sazby výrazně opadaly. Na trzích byl jednoznačně patrný útěk ke kvalitě.
C:\fakepath\akcie-svb-13032023.png

Krach SVB: Problém nerealizovatelných ztrát z dluhopisového trhu

13.03.2023 Pád banky SVB úzce souvisí se zvedáním úrokových sazeb. Pro začátek poznamenejme, že se nejedná o černou labuť, protože toto riziko patří prakticky k učebnicovým příkladům dopadů zvedání sazeb na trh s dluhopisy. I přes svou velikost leží dluhopisové trhy mimo hlavní pozornost médií. Sem tam o nich probleskne jedna nebo dvě zprávy a to hlavně v souvislosti ze státními dluhopisy. Avšak principy a fungování dluhopisového trhu zůstávají obestřeny tajemstvím.
img

Dluhopisy, nejobchodovanější třída aktiv na světě, se vrací na scénu

02.03.2023 COMEBACK: Dluhopisy jsou největší třídou obchodovaných aktiv na světě (cca 130 bilionů USD) a jednou z nejlikvidnějších. V loňském roce prudce upadly v nemilost investorů. Mnohé z nich zaznamenaly nejhorší výkonnost v historii (viz graf), zasaženou dvojitým šokem v podobě globální inflace a úrokových sazeb a vysokým oceněním po několikaletém růstu. To letos otevřelo řadu příležitostí.
img

Obchodování na pre-marketu 22. 2. 2023. Pokles akcií.

22.02.2023 Futures na americké akciové indexy klesly. Americké státní dluhopisy se před vydáním zprávy ze zasedání Fedu pohybovaly v úzkém pásmu. Obchodníci doufají, že do léta letošního roku získají vodítka, zda budou sazby ještě vyšší, než se očekávalo.
img

Má zlato naději?

16.02.2023 Zlato se nadále obchoduje pod tlakem, kleslo poté, co lednová zpráva CPI zveřejněná v úterý ukázala, že meziroční inflace klesla na 6,4 %. Zpráva CPI za leden byla o 6,4 % nižší než v předchozím měsíci.
C:\fakepath\etf-10022023.png

Seriál o ETF: Druhy ETF (díl 7.)

10.02.2023 Exchange Traded Funds (ETF) byly původně navrženy tak, aby pouze pasivně sledovaly výkon akciového indexu. Protože se ale ETF ukázaly jako velmi dobrý nástroj, jak snadno a efektivně investovat do širokého spektra instrumentů, postupem času vznikla řada dalších druhů ETF, které dnes umožní investorům investovat do nejrůznějších instrumentů i geografií. V dnešním díle si probereme, jaké jsou základní druhy ETF podle různých kritérií.
img

Invesco: Trhy vidí pozitivní signály v čínské ekonomice i v inflaci v USA

23.01.2023 Otočili jsme list za „annus horribilis“, kterým byl rok 2022. Začátek roku 2023 byl skvělý, protože akcie a dluhopisy v prvních lednových dvou týdnech celosvětově rostly.
img

Dolarový index dnes stoupl jen o 0,03 %. Euro čeká na projev prezidentky ECB

23.01.2023 Americký dolar se připravuje na další klesající týden, jelikož holubičí očekávání amerického FEDu se stále projevují. Podle průzkumu agentury Reuters spousta ekonomů očekává v 1. čtvrtletí roku 2023 zvýšení sazeb o 25 bazických bodů, po kterém bude následovat pauza v cyklu zpřísňování.
img

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 5.–6. ledna 2023: prodávejte pod úrovní 1 850 USD (Murray 7/8 – 21 SMA)

05.01.2023 Vlivem slabého dolaru a slabých státních dluhopisů zaznamenal pár XAU/USD během americké seance nové maximum na úrovni 1 865.
img

Americký pre-market 28. listopadu: Americký akciový trh prudce klesá uprostřed protestů v Číně

28.11.2022 Americké akciové indexy v pondělí klesly v důsledku rostoucích nepokojů v Číně způsobených restrikcemi, které měly negativní dopad na globální trhy. Americký dolar oslabil poté, co se během asijské seance stabilizoval na averzi k riziku. Americké státní dluhopisy vzrostly.
img

Nálada se začínajícími volbami v USA svědčí spíše riziku. Dolar ztrácí

08.11.2022 Americké akciové trhy si po kolísavém úvodu obchodování spravily náladu. Američané si volí svoje zástupce v dolní a třetině horní komory Kongresu a investoři si, inspirováni historickou zkušeností, dělají naděje na povolební rally. Desetileté i dvouleté americké výnosy klesají.
img

Investoři za sebou mají rudý půlrok. Nastal čas nakupovat?

26.07.2022 Nejhorší za poslední půlstoletí. Takové bylo z hlediska výkonosti akciových trhů letošní první pololetí. Na vině je především druhý letošní kvartál, který udělal na burzách skutečně vítr. Za celé toto čtvrtletí jsme neviděli, že by se akcie vydaly alespoň na několik dnů, či snad týdnů výrazněji směrem vzhůru. Kam by se mohly akcie vydat nyní? Historie dává šanci na odraz vzhůru.
C:\fakepath\trader-19072022-17-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.07.2022 1) Míra inflace v zemích Evropské unie v červnu vystoupila na rekordních 9,6 procenta, oznámil dnes evropský statistický úřad Eurostat. V květnu spotřebitelské ceny meziročně vzrostly o 8,8 procenta. Nejvyšší inflace je v pobaltských zemích, Česká republika má s hodnotou 16,6 procenta čtvrtou nejvyšší inflaci v unii.
C:\fakepath\Cina-USA2.jpg

Objem amerického dluhu v držení Číny poprvé od roku 2010 klesl pod bilion USD

19.07.2022 Objem amerického státního dluhu v držení Číny poprvé od května 2010 klesl pod jeden bilion dolarů (24 bilionů Kč). Vyplývá to z údajů amerického ministerstva financí. Rostoucí úrokové sazby činí americké státní dluhopisy méně atraktivní.
img

Euro vůči dolaru sestoupilo nejníže za 20 let a americké futures se po sváteční pauze červenají

05.07.2022 Euro se dnes dopoledne na devizovém trhu propadlo vůči dolaru na nejnižší hodnotu od prosince 2002. Podle analytiků k tomu přispívají obavy z recese a také energetická krize v eurozóně. Dolar naopak těží z razantního zpřísňování měnové politiky ve Spojených státech. Americké akciové futures se po pondělní sváteční pauze propadají, protože nad radostí z americko-čínských rozhovorů, zaměřených na zmírnění cel, převážily obavy americké ekonomické recese.
img

Před propady na trzích se není kam, schovat. Klesá vše od akcií po dluhopisy a ETF

11.05.2022 Dopady ruské agrese na světovou ekonomiku přišly v nejméně vhodnou chvíli, kdy celý svět teprve začal boj s rostoucí inflací. Tu primárně způsobila umělá stimulace poptávky prostřednictvím navýšení objemu peněz v ekonomice. Rusko je však vývozce několika zásadních komodit jako je nikl, zinek nebo pšenice, ale především energetických komodit, jako je ropa nebo plyn.
img

Obchodní zprávy pro začátečníky - Jak důležitý je americký HDP?

05.05.2022 Hrubý domácí produkt (HDP) je způsob, jak označit velikost a růst ekonomiky. Vzhledem k tomu, že USA jsou největší ekonomikou světa, je stav jejich HDP pro investory a obchodní partnery prioritou číslo jedna. Jak velká je ekonomika USA? Například v roce 2020 byl roční HDP vyčíslen na 20,9 bilionu USD ve srovnání s 14,7 bilionu USD v Číně a 13 biliony USD v eurozóně.
img

Může Federální rezervní systém zabránit stagflaci zvýšením úrokových sazeb?

04.05.2022 Americký Federální rezervní systém čelí při dnešním rozhodování o úrokových sazbách ekonomickému protivětru, neboť vysoká inflace a nižší růst vedou k riziku stagflace. Jediné, co ve scénáři stagflace chybí, je vysoká nezaměstnanost. V letošním roce byl zatím růst zaměstnanosti v USA stabilní a další informace o stavu trhu práce přinesou dnešní výsledky ADP a údaje Non-Farm Payrolls zveřejněné tento pátek 6. května.
img

Korekce akciových trhů před vydáním nonfarm payrolls

31.03.2022 Americké akciové indexy poprvé za pět dní klesly, protože naděje na deeskalaci konfliktu na Ukrajině slábnou. Investoři posuzovali rizika pro ekonomický růst plynoucí z akcelerující inflace a také možného uzamčení zisků uzavřením dlouhých pozic po rally před dnešními údaji o nezaměstnanosti v USA.
img

Obchodní signál pro zlato (XAU/USD) na 29.–30. března 2021: nakupujte v případě odrazu od úrovně 1 890 (týdenní support)

29.03.2022 Cena zlata (XAU/USD) zůstává zkraje týdne v záporných číslech, protože americké státní dluhopisy rychle rostou, ženou výnosy neúprosně nahoru a vytváří tlak na zlato.
img

Ranní okénko - Výprodej dluhopisů pokračuje, německé výnosy se dostávají ze záporu

29.03.2022 Dnes ráno se zveřejnění dočkal ukazatel spotřebitelské nálady v Německu, který podle očekávání vykázal ochlazení – index za duben od GfK klesl na nejnižší úroveň za poslední rok. Konjukturální průzkumy nálady (za březen) začnou dorážet z okolních evropských zemí – obecně lze očekávat že čím víc na východ a čím větší závislost na Rusku, tím výraznější propad bude. Dnes je na pořadu dne například Francie, za celou eurozónu dorazí výsledek zítra. Výsledek spotřebitelské nálady dorazí v odpoledních hodinách i z USA.
img

Největší dvoutýdenní růst amerického akciového trhu v tomto roce

28.03.2022 Americké státní dluhopisy v pondělí klesly, protože ekonomická rizika inflace a zpřísnění měnové politiky měly vliv na sentiment.
img

USD může ztratit status rezervní měny

23.03.2022 Americký dolar prochází těžkými časy, zejména uprostřed geopolitické krize. Kvůli agresivní sankční politice americké vlády zvažuje mnoho zemí alternativy k americkému dolaru. Hlavními rivaly jsou euro a jüan, který se již nějakou dobu snaží získat lesk a slávu amerického dolaru.
img

Chystá se zlato na rekord?

02.03.2022 Únor byl pro zlato nejlepší měsíc od roku 2016. Drahému kovu se na pozadí války na Ukrajině podařilo zastínit ostatní bezpečná aktiva, jako jsou americký dolar, japonský jen, švýcarský frank a americké státní dluhopisy. Investoři se vážně obávají, že sankce uvalené Západem na Rusko výrazně zpomalí růst světové ekonomiky a přivedou některé země a regiony do recese. A v takových podmínkách měny vůči zlatu ztrácejí.
img

Americké akcie vzhledem k neuvěřitelně vysokým cenám ropy klesly

02.03.2022 Americké akcie ve středu dál klesaly, protože konflikt na Ukrajině vyvolal rekordní růst cen komodit. Zmírnil tak ekonomický výhled a zvýšil poptávku po státních dluhopisech.
img

Americký akciový trh stále klesá

19.01.2022 V úterý akcie klesaly napříč všemi trhy. Americké státní dluhopisy vzrostly v důsledku očekávání zpřísnění měnové politiky ze strany Fedu. Regulátor možná zvýší úrokovou sazbu dříve, než se očekávalo.
img

Fed vstupuje do "tichého týdne." Čína podporuje poptávku po riziku. Přehled USD, NZD a AUD

18.01.2022 Fed vstupuje do "týdne ticha" před svým zasedáním 25.-26. ledna. Trhy očekávají, že náznaky blížícího se zvýšení sazeb se odrazí v konečném dokumentu. Výnos 10letých amerických státních dluhopisů poprvé od ledna 2020, tedy od začátku paniky okolo covidu-19, přesáhl 1,8 %. To je vážný býčí faktor pro americký dolar.
img

Evropské indexy jsou připraveny na nový růst

18.01.2022 Akcie se v pondělí vyvíjely smíšeně, zatímco obchodníci přemýšleli nad globálním růstem státních výnosů a událostmi v podnicích. Euro Stoxx 50 si připsal zisky, zatímco futures na americké indexy byly smíšené. Určitý nárůst ceny vykázal také dolar.
img

Invesco Investment Outlook 2022: Normálnější růst i inflace, vyšší volatilita v roce plném změn

13.01.2022 Po dvou letech mimořádných kroků fiskální a měnové politiky, které vyvolala pandemie, očekávají investiční stratégové společnosti Invesco, že rok 2022 bude rokem změn. Politiky a ekonomiky se budou přibližovat normálnějšímu stavu. Uprostřed pokračujících narušení dodavatelského řetězce a nárůstu poptávky se výhled na rok 2022 soustředí také na otázku inflace a na to, jak na ni mohou trhy a tvůrci politik reagovat.
C:\fakepath\zlato-01012022.png

Cena zlata letos ztrácí téměř čtyři procenta, nejvíce od roku 2015

01.01.2022 Cena zlata za letošní rok klesá o téměř čtyři procenta, nejvíce od roku 2015, a další ztráty zlato podle analytiků čekají i v příštím roce kvůli očekávanému zvyšování úrokových sazeb. Prudký propad pak zaznamenaly i další drahé kovy - stříbro, platina a palladium, upozornila agentura Reuters.
img

Prognózy na rok 2022: Co očekávat a čeho se obávat?

23.12.2021 Byl představen vynález léku proti koronaviru Mir-19, na akciových trzích probíhá vánoční rally a západní svět hystericky bojuje s kmenem omikron. Uvedený lék je skutečně lék a nikoli vakcína, která bude léčit pacienty v počátečních stadiích onemocnění.
C:\fakepath\eu penize.jpg

EU zahájila plán prodeje dluhopisů, s nimiž chce překonat dopady pandemie

14.06.2021 Evropská unie zahájila avizovaný plán prodeje dluhopisů v objemu zhruba 800 miliard eur (20,3 bilionu Kč), který jí má pomoci zotavit se z dopadů pandemie a který podle prezidentky Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeové změní Evropu. Unie si za tímto účelem najala banky, které prodej prvních společných dluhopisů tohoto druhu zajistí. Samotný prodej dluhopisů se splatností deset let se očekává v úterý, uvedl eurokomisař pro rozpočet a správu Johannes Hahn.
img

Yellenová se obáva vysoké inflace v USA. Republikáni navrhli snížení infrastrukturního plánu na 928 mld. USD

28.05.2021  Institut GfK zvěřejnil svůj index spotřebitelské nálady v Německu za červen, který se zvýšil na -7 bodů z kvě...
img

Yellenová se obáva vysoké inflace v USA. Republikáni navrhli snížení infrastruktúrniho plánu na 928 mld. USD

28.05.2021 Institut GfK zvěřejnil svůj index spotřebitelské nálady v Německu za červen, který se zvýšil na -7 bodů z květnových -8,6 bodu. Dochází tedy ke zlepšení spotřebitelské důvěry v největší evropské ekonomice, avšak analytici očekávali daleko významnější zlepšení (-5,2 bodu).
C:\fakepath\forex-14052021.jpg

Psychologická užitečnost technické analýzy

14.05.2021 Dnes bude řeč o jednom z nejvíce fascinujících a nejdůležitějších témat forexového obchodování, a to interakce mezi psychologií trhu a rozhodnutími jednotlivých obchodníků.
C:\fakepath\forex-eurusd.jpg

Euro překvapivě vyhrává první poločas

23.04.2021 Za posledních 12 měsíců euro posílilo vůči americkému dolaru o 12 %. Přitom Spojené státy jsou vítězem v oživení ekonomiky i v očkování. Na poli výnosů také s přehledem vede dolar, když na 5letých dluhopisech nabízí o 2 % více. Je až s podivem, kolik kupců si měnový pár EUR/USD nad 1,2000 za dané konstelace najde.
img

Očekávaný vývoj na měnových trzích: Slabší dolar je pro oddlužení globální ekonomiky nezbytný

20.04.2021 V našem výhledu na 1. čtvrtletí jsme řešili, proč podle nás americký dolar dlouhodoběji oslabí. Zároveň jsme však neopomněli zmínit, že mohou výrazně vyšší výnosy z amerických pokladničních poukázek a jejich strmější výnosová křivka v určitých okamžicích v očekávání obrovského přílivu stimulů vyhnat měnu výš, a zkřížit tak dolarovým medvědům plány. Ve výhledu na první kvartál jsme doslova uvedli: „Tím se dostáváme k okolnostem, které mohou pokles amerického dolaru navzdory výše uvedeným fundamentálním faktorům, jež hovoří ve prospěch dolarových medvědů, snadno zhatit. Konkrétně je to čím dál strmější výnosová křivka a další růst výnosů dlouhodobých amerických dluhopisů, které se již v prvním týdnu roku 2021 dostaly nad klíčové prahové hodnoty – jako je benchmark 10letých amerických pokladničních poukázek na hladině 1,00 %.“
img

Proč by vyšší firemní daně v USA neměly investory příliš trápit

09.04.2021 V loňském supervolebním roce vyhráli v USA demokraté na plné čáře. Mají svého prezidenta v Bílém domě a ovládli rovněž Kongres. Demokraté jsou známí zastánci větších státních zásahů do ekonomiky, a proto také prezident Joe Biden nyní představil ambiciózní investiční plán ve výši dvou bilionů dolarů na zlepšení veřejné infrastruktury. Někdo to ale musí zaplatit. Peníze na investice chce současná administrativa získat i zvýšením firemních daní. Měli by se investoři obávat nižších zisků?
img

Ranní komentář: USA mají za včerejšek rekordní počet obětí koronaviru, akcie zůstávají stabilní

03.12.2020 Nálada na finančních trzích zůstává i po včerejšku stabilizovaná. Index S&P 500 přidal 0.18 %, zatímco Nasdaq ztrácel 0.05 %. Stabilní zůstává situace na trzích také během dnešního rána, a to navzdory negativním zprávám z USA, kde včera dosáhl počet obětí covidu na rekordních 2 800 osob. Covid sice stále zůstává důležitým tématem, jeho dopad na trhy ale díky vakcínám zdá se polevil.
img

Ranní komentář: Korekce na technologiích nepolevuje, výrazně ztrácí také ropa

09.09.2020 Akciové indexy včera navázaly na výprodej z konce minulého týdne. Tahounem výprodejů byl opět technologický sektor, a to především akcie, které patřily v minulých týdnech mezi nejvíce oblíbené. Ukázkovým příkladem byla Tesla, která včera odepsala více než 20 % ze své hodnoty.
img

Pokoření rekordní hranice zlatem byl jen začátek

06.08.2020 Zlato vzrostlo v roce 2020 o více než 35 %, překonalo tak růst z roku 2019, kdy zaznamenalo posílení na úrovni 18 procent. Analytici společnosti Wells Fargo označili vzácný kov za "chameleona", protože příčiny jeho shromažďování mezi investory se v posledních letech neustále vyvíjely a měnily. „Od roku 2016 do roku 2019 zlato následovalo klesající globální dlouhodobé úrokové sazby. Začátkem roku 2020 se zlatá rallye připojila k obavám z koronaviru a nadměrnému globálnímu tisku peněz,” uvádí se ve vyjádření společnosti.
C:\fakepath\top-15072020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.07.2020 1) Asijsko-pacifický region uprostřed týdne obchodoval smíšeně. Japonský akciový index Nikkei v očekávání výsledku zasedání japonské centrální banky (Bank of Japan) rostl. Od samotné banky se žádný krok neočekával, nejzajímavější byla prognóza vývoje ekonomické aktivity, podle které centrální banka očekává letošní propad HDP o 4,7 %. Výrazněji se dařilo australskému S&P/ASX 200, a to navzdory reportovanému poklesu zaměstnanosti od 25. dubna.
C:\fakepath\česká burza.jpeg

České akcie smazaly většinu ztrát, které přišly s pandemií

07.06.2020 České akcie podobně jako ostatní světové akciové trhy smazaly většinu ztrát, které vykázaly v únoru a březnu v době šíření pandemie koronaviru. Pražská burza byla letos na svém vrcholu 24. ledna a do 18. března klesla o 34 procent. Od tohoto data do 4. června naopak stoupla o 26 procent. V letošním roce je pražský index PX ale stále v minusu 15 procent, uvedli analytici oslovení ČTK.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Dolar kvůli obnovenému napětí mezi USA a Čínou roste

04.05.2020 Americký dolar dnes na forexovém trhu posiluje. Americké měně pomáhá zájem o bezpečnější investice, protože zájem o rizika se vytratil kvůli obavám z obnovení loňských sporů mezi Spojenými státy a Čínou, tentokrát kvůli koronaviru.
img

Proč je koronavirová krize spíš podobná té v roce 1918 než v 2008?

25.03.2020 Zapomeňte na klesající trhy z roku 2008, šoky související s Covid-19 jsou spíše jako chřipková pandemie z roku 1918. Zkoumání podobností mezi současností a tehdejší dobou nabízí vodítka, jak se současná pandemie může vyvíjet a ovlivňovat různá odvětví světové ekonomiky.
C:\fakepath\eurusd-25022020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 25.2.2020

25.02.2020 Akcie ve Spojených státech zahájily nový týden největším procentním poklesem za dva roky. Investoři přecházejí k bezpečnějším investicím, než jsou akcie. Děje se tak kvůli prudkému růstu počtu onemocnění novým koronavirem mimo Čínu, který vyvolal obavy, že koronavirus bude mít na globální růst mnohem vážnější dopad, než se doposud čekalo.
img

Medvědí pattern na indexu DAX30 - čeká nás další pokles?

24.02.2020 Obecně byla za poslední týden volatilita na německém CFD indexu DAX30 nízká. To se zdálo pravděpodobné poté, co Apple varoval účastníky trhu, že nedosáhl svého celkového zisku ve výši 63-67 miliard dolarů, vzhledem k vývoji kolem koronaviru v Číně.
img

Okénko trhu - Už i Řecko prodalo dluhopis se záporným výnosem

09.10.2019 Prezident americké centrální banky J. Powell včera prohlásil, že Fed bude pokračovat v nákupu aktiv. Hodlá i nadále skupovat americké státní dluhopisy s krátkou splatností. Podle jeho slov se ovšem nejedná o další kolo kvantitativního uvolňování, kterým se Fed snažil pomoc americké ekonomice v dobách finanční krize. Objem nákupů je marginální a účelem je nyní především zlepšení fungování peněžního trhu a prevence problémů s krátkodobou likviditou. Zároveň Powell naznačil, že bude-li to tamní ekonomika vyžadovat, jsou připraveni ji podpořit dalším snížením sazeb.
img

Strach kvůli obchodu znovu bičuje trhy. Euro srazily naděje na měnovou podporu

15.08.2019 Finanční trhy i dnes bičují obavy týkající se obchodu. Americké akciové trhy si dopoledne prošly výraznými výkyvy a americké státní dluhopisy obnovily rally, která dotlačila výnos 30letých papírů vůbec poprvé pod 2 %. Kromě toho přišla smíšená data z americké ekonomiky. Maloobchodní tržby za červenec i index filadelfského Fedu skončily nad očekávání lépe. Průmyslová výroba se ale v červenci oproti předešlému měsíci propadla, i když trh počítal s růstem. Také pravidelná týdenní statistika nových příspěvků v nezaměstnanosti byla horší, než se čekalo.
img

Čína v reakci na americká cla oslabuje jüan a zastavuje zemědělský dovoz z USA

06.08.2019 Peking reaguje na plán Washingtonu uvalit na čínské zboží další cla. Čína nechala domácí měnu jüan oslabit na nejnižší hodnotu za více než 10 let.
img

Ranní komentář: USA označily Čínu za měnového manipulátora, CNY ráno v oslabování nepokračoval

06.08.2019 Včerejší seance přinesla na akciové indexy výrazné výprodeje. K těm pomohly zejména zprávy o tom, že USA označily Čínu za měnového manipulátora poté, co nechala čínská centrální banka oslabit CNY až nad hranici 7 CNY za dolar. Další eskalace napětí mezi oběma zeměmi tak potápí riziková aktiva, zatímco výrazného růstu se dočkala poptávka po bezpečných přístavech, jakými jsou americké státní dluhopisy, zlato, nebo japonský jen.
C:\fakepath\cina-usa.jpg

Bloomberg: Čína oslabuje jüan a zastavuje zemědělský dovoz z USA

05.08.2019 Čína reaguje na nová americká cla, která by se měla dotknout téměř veškerého jejího vývozu do Spojených států. Peking dnes domácí měnu jüan oslabil na nejnižší hodnotu za více než deset let a požádal státní společnosti, aby pozastavily dovoz zemědělských produktů z USA, napsala agentura Bloomberg.
C:\fakepath\EURUSDH1.png

Závěr týdne na finančních trzích 31.5.2019

31.05.2019 Hlavní akciové indexy ve Spojených státech dnes prudce klesly. Reagovaly tak na hrozbu amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Spojené státy uvalí cla na veškeré zboží z Mexika. Eskalující obchodní válka podle ekonomů vyvolává obavy z globální hospodářské recese. Na forexovém trhu oslaboval dolar, zvýšený zájem o americké státní dluhopisy s delší dobou splatnosti pak způsobil, že se prohloubila inverze výnosové křivky.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Dolar zůstává dnes téměř beze změny

13.05.2019 Dolarový index dnes zůstává téměř beze změny, dolar však ztrácí vůči měnám považovaným za bezpečné, jako je švýcarský frank nebo japonský jen. Důvodem je další eskalace obchodní války mezi USA a Čínou. Obě země na sebe navzájem uvalily nová cla. Čínský jüan pak vůči dolaru klesl nejníže od prosince.
C:\fakepath\global economy.jpg

Obavy z globálního ekonomického zpomalení oslabily asijské burzy

25.03.2019 Obavy z globálního ekonomického zpomalení oslabily asijské akciové burzy. Hlavní index japonských akcií Nikkei 225 dnes vykázal nejprudší jednodenní propad za tři měsíce, když odepsal 3,01 procenta na 20.977,11 bodu. Nyní je nejníže od poloviny února. Výprodej v Asii navazuje na páteční prudké globální oslabení akciových trhů vyvolané nepříznivými ekonomickými statistikami, vývojem výnosové křivky amerických dluhopisů a opatrností americké centrální banky (Fed), která letos neplánuje zvedat základní úrokovou sazbu.
img

Jaký bude podle Fidelity International rok 2019 pro dluhopisy?

24.01.2019 Kvalita a bezpečnost cenného papíru bude mít v roce 2019 rozhodující roli pro výnosy těchto nástrojů, myslí si Martin Dropkin, globální ředitel úvěrového výzkumu ve Fidelity International. Evropské dluhopisy investičního stupně nabídnou podle něho během příštích 12 měsíců lepší příležitosti než dluhopisy z USA. V roce 2018 se vysoké kolísání projevilo napříč všemi trhy. Centrální banky začaly couvat z nastavených měnových politik a s tím, jak FED omezuje svou rozvahu nebo jak se Evropská centrální banka připravuje k ukončování odkupu aktiv, se výnosy celkově přizpůsobují a rizikové prémie vstupují znovu do hry.
img

Long signál na akcie Goldcorp (GG)

03.01.2019 Akciové trhy jsou v současné době stále na ústupu a z toho plynou jednoznačné příležitosti, které skýtají aktiva, jež vykazují negativní korelaci. Jedním z typických „bezpečných přístavů“, jsou cenné kovy a jejich tažaři. Druhým mohou kupř. americké státní dluhopisy.
img

Nastane přesun peněz zpět do emerging markets ekonomik?

27.11.2018 Jak už to ve světě finančních aktiv bývá, peníze se přelévají z jednoho místa na druhé. Jednou za to může nervozita na trzích, jindy geopolitická rizika a někdy pouhý sentiment na trzích. Občas se stane, že se sejde několik důvodů pro přesun peněz do jiných aktiv a trhy pak působí možná trochu zmateně. Máme před sebou poslední měsíc roku 2018 a můžeme říci, že obrovský objem peněz, který zavalil rozvíjející se ekonomiky, se v letošním roce vrátil zpět do Spojených států. Ty se koncem roku zdají být podhodnocené a mnoho investičních bank se shoduje, že by rok 2019 mohl patřit opět rozvíjejícím se ekonomikám.
img

Politické nejistoty nechávají trh bez jasného směru

22.10.2018 Finanční trhy si minulý týden užily jízdu na horské dráze, protože investoři zažívali těžké chvíle, když si měli vybrat mezi výprodejem akcií a dluhopisů. Americké státní dluhopisy zažily neklidný týden, protože Fed zveřejnil zprávu o zářijovém zasedání. Dolaru se podařilo konsolidovat zisk proti jednotné měně, protože plán italských výdajů na rok 2019 stále budí obavy. Zasedání ECB bude v příštím týdnu ve středu zájmu, neboť političtí stratégové by si mohli udržet holubičí postoj. Očekává se, že patová situace ohledně brexitu se v krátké době nevyřeší. Budou probíhat další jednání, jelikož přechodné období musí být schváleno parlamentem EU i Spojeného království. Od bruselského jednání minulý týden nedošlo k žádnému průlomu.
img

Růst amerických výnosů opět straší investory

09.10.2018 Guvernér americké centrální banky Jerome Powell minulý týden pomohl svým projevem výnosům z amerických dluhopisů, aby se dostaly na nejvyšší úrovně za posledních 7 let. Určitě si vzpomínáte na únorovou korekci na akciových trzích, kterou částečně způsobil právě růst výnosů z desetiletých splatností k 3%. Právě aktuální růst výnosů opět živý spekulace o další korekci a investoři neskrývají svou nervozitu. Nejedná se však pouze o finanční sektor, v ohrožení je také americká inflace, jakožto nejdůležitější ekonomická proměnná na světě.
img

Americké dluhopisy vynášejí, ale pozor na rizikové expozice

05.10.2018 Aktivita v sektoru služeb v USA na nejvyšších úrovních za posledních 21 let, silné výsledky ADP a sebejistý Jerome Powell – to byla mocná kombinace pro americké státní dluhopisy.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Zbraně, které mohou pomoci Číně vyhrát obchodní válku s USA

23.07.2018 Spojené státy na počátku července vypálily další střelu ve své obchodní válce s Čínou, když odhalily nový seznam cel. Ty se dotýkají čínského zboží, jehož roční hodnota dovozu do USA dosahuje 200 miliard USD (4,4 biliony Kč). Čína zatím odpovídá na americká cla způsobem dolar za dolar - obě země v červnu zavedly cla na zboží za 34 miliard USD - pokud ale budou USA pokračovat, bude muset Čína použít jiné, účinnější zbraně, píše server televize CNBC.
img

Obchodování Futures: Průvodce & odpovědi na 10 zásadních otázek

11.05.2018 Když se řekne futures, ne každý si ihned vybaví, co to přesně znamená. Futures řadíme mezi burzovně obchodovatelné instrumenty, ale na popularitě se těší teprve několik posledních let. S obchodováním futures je spojena řada rozdílů oproti obchodování klasických akcií.
C:\fakepath\4-F201705090063301.jpeg

Buffett a Gates se přidali ke kritikům bitcoinu

07.05.2018 Dva z nejbohatších mužů planety, Warren Buffett a Bill Gates, se přidali ke kritikům kryptoměny bitcoin. Buffett v dnešním rozhovoru s televizní stanicí CNBC charakterizoval bitcoin jako obrovský jed na krysy. Gates ho označil za aktivum, které nic nevyrábí, a dodal, že pokud by mohl, sázel by proti bitcoinu.
img

U.S. Treasury Yield

25.04.2018 Americké státní dluhopisy nakonec překonaly psychologickou hranici 3,00 po období 4-1 / 2 let, kdy se kolem této úrovně pohybovaly. Po překonání této hranice začaly opět mrně oslabovat díky tržním očekáváním nárůstu inflačního tlaku v USA a pohyby výnosů U.S.T. jsou pozorně sledovány mezi obchodními seancemi. Očekávání silnějšího, resp rychlejšího tempy zpřísnění monetární politiky Fedu v letošním roce také vedlo ke zvýšení výnosů dluhopisů.
C:\fakepath\eurusd-02022018.png

Závěr týdne na finančních trzích 2.2.2018

02.02.2018 Akcie ve Spojených státech dnes prudce oslabily a index Dow Jones zaznamenal nejvyšší denní pokles od června 2016. Za celý týden pak všechny tři indexy vykázaly nejvyšší propad za více než dva roky. Přispěly k tomu slabé výsledky hospodaření a zpráva o vývoji nezaměstnanosti v USA za leden, která vyhnala vzhůru výnosy amerických státních dluhopisů.
img

Korekce na akciových trzích může ještě pokračovat

02.02.2018 Akciový trh si tento týden prochází první výraznější korekcí za půl roku. Korekce však nemusí být zdaleka u konce a může dále pokračovat a longové obchody mohou být na nějaký čas z obliga. Na první pohled „zdravou“ technickou korekci, která navazuje na výrazné, téměř lineární zisky za posledních pár měsíců, může navázat několik fundamentů hovořící pro další pokles. Jaké fundamenty hovoří pro další pokles na akciových indexech a čemu věnovat zvýšenou pozornost?
img

Investoři přesunuli pozornost k ECB

25.09.2017 FOMC podle očekávání spustila proces s cílem snížit velikost bilance ve výši 4,5 miliard USD. Ačkoli proces normalizace začne v říjnu, což lze považovat za poněkud uspěchané, tempo dezinvestování bude velmi pomalé a bylo již dostatečně naznačeno. Vzhledem k reakci trhů čekal greenback i americké státní dluhopisy rychlý zvrat čtvrtečních zisků, a zdá se, že investorům se nechce uvěřit, že Fed bude zvyšovat sazby podle plánu.
img

Myslí to Fed se snižováním bilance vážně?

21.04.2017 Bankéři americké centrální banky aktivně přemýšlejí a plánují způsob komunikace s investorskou veřejností ohledně postupu snižování své bilance. Fed drží rekordní množství státních dluhopisů a hypotečních zástavních listů (MBO), které nashromáždil v jednotlivých kolech kvantitativního uvolňování po finanční krizi.
img

Trhy vstupují do nového týdne opatrně, většina indexů mírně ztrácí

03.04.2017 Začátek týdne zatím na finančních trzích probíhá ve velmi poklidné atmosféře. Nic na tom nezměnily ani nově příchozí data z Evropy a evropské indexy tak zatím jen v klidu udržují své páteční zavírací ceny. Německý DAX roste o pouhou desetinu procenta a dál si hraje se silnou resistencí na úrovni historického maxima. Ostatní evropské indexy mírně ztrácí, ale ztráty jsou zanedbatelné a v rámci standardního intradenního šumu.
img

Čína, největší držitel amerických dluhopisů, začala prodávat tato aktiva

04.10.2016 Čína patří mezi největší světové držitele amerických státních dluhopisů neboli amerického státního dluhu. Mnohdy se spekulovalo o tom, co se stane, když Peking začne prodávat americké státní dluhopisy. Kdo je koupí, a zda bude tržní poptávka dostatečně velká, aby pokryla čínskou nabídku amerických státních bondů.
usa 14122014-2.png

Dopad brexitu na USA se zdá zanedbatelný

12.07.2016 Referendum o vystoupení Británie z Evropské unie vyvolalo nejistotu a zvýšilo rizika pro další vývoj...
Související klíčová slova: Střední Evropa | Kontraktní měsíc | Akcie společnosti Best Buy | ZS.US | Obchodní pásmo | Uvolnění ekonomiky | Marcos Caramuru | Zpomalení čínské ekonomiky | Výnosy dluhopisů | ChatGPT | Pracovní místa v USA | Jaromír Sladkovský | Hodnota společnosti | Bruce Aylward | Dlouhé pozice | Světové akcie | Dukascopy | Analytický tým FXstreet.cz | Války | Lithium | Vývoj | Státní dluhopis | Kupovat dluhopisy | Data z trhu práce | Australská centrální banka | Trh nemovitostí | Akcie ropy v roce 2021 | Panevropský index | Globální růst | Prezident newyorského Fedu | Informace o ceně | EUR | Inverzní ETF | Standard & Poor's | Brokeři | Yandex | Výhled na hospodaření | Oživení cen | Mark Tinker | Index hongkongské burzy | Itálie | Evropský kurzový mechanismus ERM | Euro proti dolaru | Snížit úrokové sazby | Pokles akcií | Stoxx | PEPP | Vývoj ceny zlata | Varianta omikron | Akcie firmy | Texas | Finanční aktiva | Rozpočet EU | Očekávání | Volatilní | Korelace | Výkonnost indexu | Ceny energetických komodit | Jüan | Thomas Martin | Politico | GlaxoSmithKline | Cena žlutého kovu | Trh dluhopisů | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | Nikl | Aktuální cena pšenice | Inflační riziko | Manažeři | EUR/JPY | Zasedání ČNB | Oživení ekonomiky | Trh práce | Evropská komise | Pro investory | Diverzifikace | Rozpočtová pravidla | iShares | Aramco | Swiss | Investice | Aktuální kurzy měn | Potenciál | MACD | Vypořádání kontraktu | Van Tharp | Support | Nízké sazby | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Výnosy na dluhopisech | Chování | Dění na světových burzách | ADP report | Růst amerického dolaru | Investorská legenda | Webinář | Klidné obchodování | Shopify | Prognózy | Britská libra | NYSE | Intervence | Odklad splátek | Ministr financí | Experti | Futures kontrakt | Rekord | Raiffeisenbank | Evropské měny | Bidenova administrativa | Společnost Apple | IHS | Uvolňování měnové politiky | C3.ai (AI.US) | Obchodní seance | Index Nikkei | EUR/USD | Bezpečné přístavy | General Electric | Americké centrální banky | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Strach | Neckline | Cena bitcoinu | Krátkodobé výnosy | Penzijní fondy | Americký akciový trh | Rezistence | Marika Čupa | Akcie společnosti | Chování trhu | Index spotřebitelské nálady | Trh s dluhopisy | Desetileté výnosy | Benchmark | Rostoucí výnosy | Russell 2000 | Lagardeová | Acacia Communications | Cenné papíry | Výnos | Variabilní měna | 100 miliard dolarů | IHNED | Asijské akcie | Delta | TNOTE | SMA | Vzdělávání | LYNX Trading | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Technický indikátor | ESG | Index DOW | Import | Německý akciový index DAX | Exchange | Investiční portfolio | Alcoa | Akcie společnosti Best Buy (BBY.US) | Francie Emmanuel Macron | Forexový trh | Státní dluh | Commodities | Kryptoměna Bitcoin | Kontrakty | Meta Platforms | Jeden dolar | Ferrari | Haleon | AI | Riziko zvedání sazeb | Online obchodování | AUDUSD | Nasdaq100 | Platební neschopnosti | Labouristé | Sentiment na trhu | JPY | Velká finanční krize | National Securities | FTX | Výrobní sektor | Technologické firmy | QQQ | Zpráva CFTC | Prezident | Uber Technologies | Projekce | Akcie v Asii | Peníze | Pandemie COVID-19 | Index NASDAQ 100 | Federální rezervní systém (FED) | Robert Habeck | Ukazatel | Francie | Kryptoměnové ETF | Průmyslové zakázky | Nestlé | Obavy z inflace | Medvědí trh | Prognóza | Výrazný vzestup | Výdělek online bez podvodu | Euro STOXX | Růst akciových trhů | Hlavní události tohoto týdne | Největší světové ekonomiky | Americké ekonomiky | Giorgio Armani | Měnová politika Fedu | Saxo Bank | Šéf britské centrální banky | Běžný účet platební bilance | Investiční strategie | Amgen | Palladium | Americký Fed | Záchranný fond | Jestřábí komentáře | Farmaceutická společnost GSK | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Qualcomm | Ekonomické dopady pandemie | Vakcinace | Technická analýza | Oslabení jüanu | Akcie roku | Vývoj dolarového indexu | Dell Technologies | Na burze | GBP/JPY | Brexit | Plány | Energetické akcie | Růst trhu | Pozornost investorů | Burzy | Investiční analytik | USD/EUR | Globální krize | Americký prezident Joe Biden | ESG investování | Devalvace měny | Fondy obchodované na burze | Odliv kapitálu | Broker | Aktivně spravované (řízené) ETF | Maďarsko | EURUSD | Cash flow | FedEx | Index volatility CBOE | Velké fondy | Export | Investing.com | Americký dolar dnes | Spekulovat | Macquarie | Zynga | Širší index S&P 500 | Gilead | Comcast | Výroční zprávy | Ruský prezident | Cenové úrovně | Šok | Tržní sentiment | Úroková sazba | Měnové války | Neomezené nákupy | Ekonom společnosti | Hongkong | CSCO | Trh s ropou | Nasdaq Composite | Druhy ETF podle podkladových aktiv | Ekonomická aktivita | Regulace | Dovoz | Unie | Admirals | Bezpečná měna | Měnový fond | Nikkei | Nejbohatší | Obchodování na finančních trzích | Aktuální kurzy | Americký prezident | ISM pro sektor služeb | Cenné kovy | CISCO | Spekulativní investoři | Tovární objednávky | Venture Capital | Zpráva o vývoji nezaměstnanosti | Čtvrtletní zisk | Data z amerického trhu práce | Vklady | Reálné hodnoty | Zasedání FOMC | Fitch Ratings | Kapitál | MT5 Supreme Edition | Krátká pozice | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | The New York Times | P.A. | Fintech společnosti | Oživení trhu | Norsko | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Vládní výdaje | Vybírání zisků | Investovat | Fitch Solutions | Měnový pár EUR/USD | Televize CNBC | Nervozita | Nálada v Evropě | MT5 | Christine Lagardeová | Coca-Cola | Světové měny | Nominální hodnota | Vyšší úrokové sazby | Cenové pohyby | 1 milion | Stratégové | Jaroslav Brychta | Euro Stoxx 50 | Statistický úřad Eurostat | Akcie LVMH | Závislost na Rusku | Portfolio | Globální ekonomiky | Futures na S&P 500 | Maloobchodní prodejce | Zpřísňování měnové politiky | Anwar Ibrahim | Finanční instituce | Konzistence | Pád banky SVB | EUR/CZK | Zájem investorů | Americký index | Euforie | CAC 40 | Podíl čínského jüanu | Makrodata | Energetické akcie v Evropě | Investoři | BitMEX | Lukáš Baloga | Index asijsko-pacifických akcií | Výnosy z amerických dluhopisů | Minimální mzda | Podnikové dluhopisy | Nejistoty | Oddlužení | Fidelity | Boom | Investiční | Evropská měna | Ropné společnosti | Hlavní burzovní indexy | Nové mutace | Pesimismus | Úrokové riziko | Kurz jenu | S&P Global | Nárůst ceny | Jádrový index | Bez rizika | Zisk | Bias | Boj s inflací | Nízké úrokové sazby | Arthur Hayes | Svět kryptoměn | Bitcoin futures | Nabídka | DAX30 | PMI pro sektor | Bank of England | Konkrétní měny | Zveřejnění zprávy | Centrální banky | Xetra | US500 | Mimořádná opatření | Fiskální rok | Hold | Nové mutace viru | Pád banky | Asijské burzy | Makrokalendář | Sestupný trend | Cestovní ruch | Posilování amerického dolaru | Zpráva | Ředitel Raiffeisen | Murray | Globální finanční systém | Analýzy | Ekonomické dopady | Prémie | Válka | Americký S&P 500 | Prodej | Makroekonomické ukazatele | Platební neschopnost | ExxonMobil | Zasedání Evropské centrální banky | Invesco | Demokraté | Německý DAX | Janet Yellenová | TradingFloor.com | Hlavní události | Patria | Uber | Hrubý domácí produkt (HDP) | EUR/GBP | Sentiment na trhu se zlatem | UnitedHealth Group | Firemní daně v USA | Akcie a dluhopisy | Obchodování komodit | Short selling | Management | StopLoss | Bloomberg | Evropské ekonomiky | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Agentura Reuters | GBP | Althea Spinozzi | Akcie společnosti C3.ai | Bohatý | Britská měna | Nové příležitosti | First Republic Bank | Prodej dluhopisů | Tržní kapitalizace | Japonská vláda | Vývoj akcií | Zpomalení ekonomického růstu | Třída aktiv | Dluhopisové výnosy | Warren Buffett | XAU/USD | S&P | Americké prezidentské volby | Příjmy a výdaje | Vzdělání | Obchodování a investice | Zprávy | Dolary | Obchodování | Zvýšení daní | Akciové burzy | Pákový efekt | Růst výnosové křivky | Fiskální odpovědnost | Vývoj ceny bitcoinu | Broker Trust | Rekordní růst | Evropské trhy | Ekonomická situace | Meta | Akcie společnosti C3.ai (AI.US) | Akcie v Evropě | Nákupy dluhopisů | Index Stoxx 600 | Averze k riziku | Oznámení | Treasuries | Britský statistický úřad | Evropské akcie | Situace na burze | Ceny ropy | ZEW | UBS | Zasedání OPEC | Bezpečné investice | Země BRICS | Finanční nástroje | Ceny Bitcoinu | Covidové krize | Silný růst | Objem dluhopisů | Eurostat | Krach | Exxon Mobil | Covid | BBY.US | Bydlení | Ruský rubl | Deflace | Vojenský konflikt | CZ | Market making | Zemědělské komodity | Cena ropy brent | Americká centrální banka | Šokující předpovědi Saxo Bank | Obchodování na trzích | Míra | West Texas Intermediate | Lula | Pokles tržeb | Credit Suisse dnes | Sazby v USA | Hedgeové fondy | Intervence ČNB | Komodita | Zvýšení dluhového stropu | Firmy | Raphael Bostic | Australský dolar | Zadlužování | Čínské zboží | Medvědí divergence | Koruna | Výrazný pokles | Nástroj | Výsledky | HUF | Kroky centrálních bank | Ekonomické oživení | Kurz dolaru | Pokles HDP | DJIA | DailyFX | Onemocnění | Supreme Edition | Inflační tlaky | Siemens | Minulá výkonnost | Bank of America | Riziko zvedání sazeb pro dluhopisy | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | TIM | Propad | Společnost Verizon | Údaje | Fundamentální analýza | Silný dolar | Hang Seng China Enterprises | Vakcína | Pandemie koronaviru | Výkonnost | Barrick Gold | Obchodní války | Mimořádné kroky | Inflace v zemích Evropské Unie | Očekávání analytiků | OPEC+ | HighSky | Dluhové problémy | BHS | Snižování sazeb | Objem | Tempo růstu spotřebitelských cen | Česká republika | Obavy z recese | Index DAX | WMT | Zdanění bohatých | Doporučení | Federální rezervní systém | Bilion | Britské libry | Klima | Dovoz z USA | Index S&P 500 | Graf | Instrument | JDE | Stablecoiny | Národní měny | Patrick Harker | Hráči na trhu | Malajsie | Regulátor | Vládní dluh | Hlavní indexy | Dolar vůči japonskému jenu | Barack Obama | Hrubý domácí produkt | Demokraté a Republikáni | Ask | Status rezervní měny | Průmyslová výroba | Oživení americké ekonomiky | Ekonomika Německa | Case-Shiller | Akcie 2021 | Posílení amerického dolaru | Lael Brainardová | ZS | Rally na kryptotrhu | Studie | Poptávka po bezpečných aktivech | Pár EUR/USD | Joachim Nagel | Průraz | Devalvace | Šéf německé centrální banky | Zveřejněná data | Polsko | Ratingová agentura | Offshore | Reakce trhu | Regulace AI | MRK | Evropský statistický úřad Eurostat | Cenová hladina | Bankéř | OECD | Současná situace | Aktuální hodnoty měny | High | Finanční krize | Rostoucí trend | Zasedání Bank of Canada | Evropa | Bankovní úvěry | Pokles ceny | Index spotřebitelské důvěry | HUF/EUR | Beta | TIPS | USD/PLN | OPEC | Argentinské peso | Ukrajina | Jednání FOMC | Plán prodeje dluhopisů | Specialista na online obchodování | Nově zahájené stavby domů | Electronic Arts | Česká koruna | Dnešní makroekonomické ukazatele | Maloobchod | Znalost | Aktuální cena ropy | G10 | Akcie farmaceutických společností | Earnings | Trump | Brokers | Dnešní fundamenty | Brands | Šíření covidu | Měnový trh | Dow Jonesův index | CHF | ex | Běžný účet | Ropné futures | Technické analýzy | TTWO | Růst amerického HDP | Cash flow výnos | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Kryptoplatformy | Obchodní strategie | Inflace ve Spojených státech | Kvantitativní zpřísňování | Rozpočtový deficit | GBPUSD | Rally na akciích | GBP/AUD | Kurz novozélandského dolaru | Stříbro | Kristina Hooper | Instituce | L'Oréal | Burzovně obchodovaný fond (ETF) | Turecko | Bank of Japan | Přehled o dění na světových burzách | Akciový index | Euro k dolaru | Signál na akcie | Libra vůči dolaru | Mutace viru | Americké akcie | Pozornost | GfK Rolf Bürkl | Vyšší firemní daně | MetaTrader | Ex-dividend | Kongres | Prodeje dluhopisů | Vývoj měnového páru USD/JPY | Tradingové firmy | FinTech akcie 2021 | Index Nasdaq Composite | Kanada | S&P 500 | Volatility | Invesco Investment | Obchodovat | Akumulační ETF | Trh s futures | Trh | Komise | SolarEdge Technologies | ProCent | Správce portfolia | Výkyvy | Fed | Rolf Bürkl | Americké akciové burzy | Ekonomické škody | Korekce | Oslabování hegemonie dolaru | Reálná úroková míra | Zákonodárce | Buffett | Americké dolary | Šokující předpovědi | Nejistota | First Republic | Sázení | SAP AG | GME | USDT | CME | Dluhopisy Saxo Bank | HDP v eurozóně | CNOOC | ANO | Firemní investice | Finanční problémy | Prodej dolaru | VZ | Rating | Dezinflace | SNB | Microsoft | Riziková aktiva | USD/CHF | Příležitosti | Bid | WHO Bruce Aylward | Haruhiko Kuroda | Moh Siong Sim | Dluhopisy a zlato | Vládní dluhopisy | Data z USA | Eurokomisař | Shortování | Michal Valentík | Trh je nervózní | Federální rezervní banka | Long pozice | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Obchodní instrument | Kurz dolarů | Světová rezervní měna | Exxon | Ekonomický dopad viru | Nvidia | NYMEX | Důvěra | Pravděpodobnost | Tvůrce trhu | Markets | Polský zlotý | Německá vláda | Index Nasdaq | Rizikovější aktiva | Dolar k japonskému jenu | Komise v přenesené pravomoci | Twitter | Activision | Další růst | Objem obchodů | CFTC | Podpůrná opatření | Invest | Vysoké standardy | Centrální banka | CL | Meta Platforms Inc | Životní prostředí | Šíření viru | Investice do akcií | Opatření | C3.ai | QE | LYNX | Donald Trump | Purple Trading Štěpán Hájek | Podnikatelé | Akcie Nvidie | Energetický sektor | Čistý zisk | Jádrová inflace | Dluhové krize | Měnové ETF | Margin call | Centrum | ING | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | Výsledky First Republic | Grafy | Riziková měna | MetaTrader 4 | Proočkovanost | Apple | Pokles dolaru | Spoluzakladatel | Společnost XTB | Lockdowny | Akcie ve Spojených státech | API | Rizikovější investice | Tradingové webináře zdarma | Rating prioritních akcií | Ceny komodit | Odhad letošního růstu | ECB | Slabý americký dolar | Distribuční ETF | Úspory | CZK | PEPSICO | Kov | Reuters | Unilever | Dnešní výsledky | VaR | Baidu | QCOM | Chevron | BofA | Státní dluhopisy | Zpomalení globální ekonomiky | Americký dolar | Index US500 | Depozitní sazba | Euro vůči dolaru | Situace | Steen Jakobsen | Rolování | ARM | Předseda | Finanční systém | Štěpán Hájek | HPQ | Tištění peněz | Utahování měnové politiky | Arm | Negativní dopad | Traders | Rok 2024 | Guvernér Fedu | Evropská unie | Citrix | HDP v USA | Příkaz | Ekonomiky | FOREX | Google | Webináře zdarma | Americká ministryně financí | Hospodářský vzestup | Tržby | US100 | Evropské banky | Libra | Koronavirová krize | Evropské akciové indexy | Eva Miklášová | Otevření Číny | Makro | Dobrá nálada | GameStop | Moody's | Platební bilance | CFD | Dow Jones Industrial Average | Komoditní burzy | Růst mezd | Inflace v květnu | Nová data | Americký dolar vůči japonskému jenu | Dnešní zprávy | Open | Životní úroveň | Snížení sazeb | Cenové akce | Oživení globální ekonomiky | CME Group | Závazek | Nákup akcií | Financovat | Výpočet páky | Ztráta | Řecko | BRICS | Dividenda | Aktuální cena | Firemní dluhopisy | Vysoký výnos | Rizika | Brokerské společnosti | Úroky | Institucionální investoři | Kurzy | Plodiny | Cena | Investiční banky | Fond | Tradingová rozhodnutí | ERÚ | Partners | New Deal | Izrael | Ceny akcií | Defenzivní akcie | Konsensus | S&P500 | EBay | Epidemie | MUFG | Čínská ekonomika | Ceny | Vyšší úroky | Prudký pokles | Technologie | Energetická krize | MetaTrader 5 | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | ČNB | Wood and Company | Medvědi | VW | Agentura Bloomberg | Pokles | Finance | Operace Twist | MGM | E-mini | Ropa | Margin | Globální inflace | Globální investoři | Velký růst | Americké společnosti | Švýcarská centrální banka | Jan Vejmělek | Hedge | Rezervní měna | Zinek | Royal Caribbean | Rabobank | Applied Materials | Ministr zahraničí | Index ISM | Situace na trhu | Americká ekonomika | Obchodníci s měnami | Skupina firem | Zvýšení inflace | Malajsijský premiér | Jestřábí politika | Dluh USA | Obchodník | Americký index S&P 500 | Akcie týdne | Dluhopisy | Množství peněz | COVID-19 | Vyšší sazby | Načasování | Růst ceny | Sanofi | Investor | Nárůst výnosů | BHS Timur Barotov | Vysoké inflace | Maloobchodní tržby | Index cen | Alokace | Banka Credit Suisse | Tick | Investiční plán | Index PX | Čínská vláda | Daně | Saxo | Ekonomická nálada | Coinbase | Kryptoměna | RBI | Pokles indexu | Dovoz z Číny | Momentum | Shanghai Composite | Joe Biden | CBOE | Růst světové ekonomiky | AUD/CHF | Podílové fondy | Prezident Vladimir Putin | Zisky | News Corp | ERA | Britské referendum | Cena palladia | Globální ekonomika | Výsledky First Republic Bank | EU | GRMN | Miliardy eur | Anomálie | Výnos desetiletých dluhopisů | Poptávka | Cisco Systems | Express | Členské země eurozóny | Ratingové agentury | Obchodníci | Společná měna | Cena zlata | Zasedání Bank of England | Trading | Velké trhy | Vývoj měnového páru GBP/USD | Hang Seng | Přecenění | Breakout | Hegemonie | Globální trhy | Růst cen | Investiční stratégové | Dluhový strop | Růst HDP | Cenový pohyb | Americké akciové trhy | Nový Zéland | Financování | Invaze | Implikovaná volatilita | Internetové společnosti | Stres | Více riskovat | Růst úroků | Republikáni | USDJPY | Uzavření trhů | Jamie Dimon | Evercore ISI | Investiční poradenství | Pád amerických bank | DISH | Zlepšení ekonomického výhledu | GfK | S&P Global Market Intelligence | Akciové ETF | Nezrealizované ztráty | New York Times | Referendum | Vydávání dluhopisů | Best Buy (BBY.US) | Postoj FOMC | Obchodování na akciových trzích | DNO | Dnešní čísla | Výrobní aktivity | IPO Coinbase | Ekonomická data z USA | SolarEdge | Hospodářský růst | Payrolls | Prezident Fedu | Tržní sazby | Kurz měny | Růst ekonomiky | S&P/Case-Shiller | Podnikání | Koronavir | WTI | FinTech | LVMH | Standard & Poor's 500 | ETF fondy | Asijský měnový fond | AMGN | Bod | Zpřísnění finančních podmínek | Akcie Take Two Interactive | Krach SVB | Zisk společnosti | RBNZ | Pokladniční poukázky | Diverzifikace portfolia | Reserve Bank of Australia | Initial Margin | HDP | ROCE | Americká měna | Problémy | Saúdská Arábie | Španělský PMI | Bankéři | Firma | Nejvyšší objem | Zahraniční firmy | Cena ropy | Inflace | Advanced Micro Devices | Značné riziko | Marže | Německá ekonomika | Zobchodované objemy | Bill Gates | Omikron | Alphabet | Zkušenosti | Emmanuel Macron | Signály | Monetizace | Ekonomická rizika | Raiffeisenbank a.s. | Cedric Chehab | IHS Markit | Ekonomické recese | Statistiky | Peněžní zásoba | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | SAP | Blizzard | Dluhopisové trhy | Tyson Foods | Diverzifikovat | FX | Ben Bernanke | JPM | Propad HDP | Rozhodování | RUB | Kurz | Market | Nedostatečné dodávky | Menší poptávka | Zlotý | EMA | Pokles výnosů | UST | Dolar | Merck | ANZ | Růst dolaru | BH Securities | Krize v eurozóně | Hodnoty měny | Euro | Byznys | Francouzský CAC 40 | Server CNBC | Důležité fundamenty | Investujte | Seriál o ETF | Rozvíjející se trhy | Pražský index PX | AUD | Bod zlomu | Exchange Traded Funds | Dividendový výnos | Siemens Healthineers | Breakout Trader | Obchod | Očkování | Fibo | Ztráty | Prima | Citigroup | Obchodní aktivita | Panika na finančních trzích | Index VIX | Hospodářství | Setrvání Británie v EU | Pevninská Čína | Vývoj na akciových trzích | LPL Financial | Výnosy státních dluhopisů | Ranní komentář | Intermediate | Globální akciový index | Spojené státy | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Tesla | Postavení dolaru | Vývoz | Světové finanční krize | Aktivity v eurozóně | Finanční tituly | Recese | ZNGA | Jaderné války | ASML | Záloha | Švýcarský frank | Růst akcií | Morální dilema | Bank of Canada | Investoři a obchodníci | GameStop akcie | Komerční banka | CZK/EUR | Stimul | xStation 5 | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Výhled na rok | Situace na Blízkém východě | Pozitivní výsledky | Začít investovat | Burzovní indexy | Stavební povolení | Silný americký dolar | Denní graf | Spekulace | Manažerka | Koronavirové pandemie | Cornerstone Wealth | Globální finanční krize | Silný support | Inflace ve Spojeném království | Desetileté dluhopisy | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Frank | Prudký propad | ERM | Změna politiky | Matěj Široký | Mondelez | Kurz eura | Plovoucí systém směnných kurzů | Silicon Valley | Vláda Spojených států | Centrální banka USA | Nikkei225 | Ceny energií | Americké indexy | Washington | Ceny potravin | Úrokové platby | Index důvěry | Měnový kurz | Základní sazby | Kiwi | Vyšší volatilita | Prezident Donald Trump | Advance | CEE | Země eurozóny | Technologický sektor | Výkon amerického dolaru | Předpovědi Saxo Bank | Euro posiluje | Agentura Fitch | Prodeje ropy | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Mince | Tomáš Raputa | Silicon Valley Bank | Světové ekonomiky | Rostoucí ceny | Trend | Střadatelé | Shrnutí obchodování | Dění na trhu | Pokles sazeb | Produkty obchodované s finanční pákou | Dow Jones Industrial | Výnosy z 10letých dluhopisů | Akciové futures | Oslabení | Časový rámec | Pokles akciových trhů | Míra inflace | Verizon | Platforma | Evropský statistický úřad | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | PBOC | MMF | Michala Moravcová | Výhled kurzu dolaru | Zlato (XAU/USD) | BBY | Ekonomický výhled | Nařízení | Americká cla | Druhy ETF podle způsobu řízení | Ropné akcie | Zvýšené napětí | Schodek | BTC | Indexy | Citi | Gabriel Štefaňák | Zvyšování sazeb | Odborníci | Hospodářské krize | ASX 200 | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Gold | Průmysl | Očekávané výsledky | Americké žádostí o podporu | Úroveň supportu | Japonský akciový index Nikkei | Východní Asie | Rostoucí úrokové sazby | Rhodium | Tempo růstu | Asijské obchodování | STOXX50 | Americké dluhopisy | Biliony | Divergence | Bilion dolarů | ETF | Akciové trhy | Kurzy měn | Omezení těžby | Saúdové | UnitedHealth | Varování | Obchodní bilance | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | Akcie L'Oreal | Národní bezpečnost | WHO | Long | Rally | Recese v USA | Komoditní index | Euro Stoxx 600 | Macron | Výrazný propad | Členství v EU | Spokojenost | Bear | Osobní příjmy | Aktiva | Klid | ETF s pevným výnosem | Výnosnost | Fundamentální analýzy | Začátek výsledkové sezóny | Prodejní tlak | Širší index | Hospodářské výsledky First Republic Bank | Růst zaměstnanosti | Problémy v dodavatelských řetězcích | Indexy na Wall Street | Očekávaný vývoj | Ceny ropy dnes | Výnosy z dluhopisů | Okénko trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | JP Morgan | Ceny ropy Brent | Zdanění | Úsilí | Pokles cen | Obchodování s komoditami | Čínská centrální banka | SP500 | Zvedání úrokových sazeb | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Sazby Fedu | Výprodej | Holubičí tón | Řízení výnosové křivky | Program kvantitativního uvolňování | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Zdravotnictví | Fox Corp | Ole Hansen | Long signál | NZD/USD | Čínské akcie | Ministryně financí | Diskontní sazba | Brazílie | Ratingová agentura Fitch | Poměr rizika a výnosu | | Japonské úřady | Indexy PMI | Danske Bank | Burzovně obchodovaný fond | Nepokoje v Číně | Stratég | Ekonomika eurozóny | Obchodování Bitcoin | Odliv zahraničního kapitálu | Purple Trading | Řetězce | Sentiment | Zrychlení inflace | Online obchodování a investice | Měnová unie | Investiční fondy | Největší pokles | Politika | Nálada na trhu | Letecké společnosti | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Reálné výnosy | Ben Laidler | Komunikace | Americké futures | Yahoo Finance | FinTech akcie | Volume Oscillator | Americký dluh | Nike | Forint | GDP | Negativní korelace | Velká Británie | Makroekonomická data | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Banky na Wall Street | Burzovní obchodování | Zpráva amerického ministerstva obchodu | Japonský akciový index | George Soros | Cena zlata (XAU/USD) | Optimismus investorů | Federální vláda | Nálada | Geopolitická rizika | Indie | Western Union | Měnové páry | Technologické akcie | ProShares | Měnové politiky | Vnímání | SVB | Index volatility VIX | Lula da Silva | HighSky Brokers | Výprodej akcií | Výkonnost indexu S&P 500 | Ekonomika | Výdělek na internetu | Pohyb ceny | Výnosová křivka | Historická maxima | Ekonomická data | Elektřina | Obdržený výnos | Sankce | Commerzbank | Zhodnocení | 5G akcie | Pákové ETF | Ceny zlata | Výhled | České akcie | MXN | Americký akciový index | Volume | Americké ministerstvo | Timur Barotov | Americký trh práce | Indexové ETF | Analytik GfK | Obchodní analýza | Deriváty | Investiční prostředí | Vysoké ceny | Japonská ekonomika | Bilance Fedu | Hry | Akciový index DAX | iRobot | Dnes na forexovém trhu | Nový býčí trh | Propouštění | Index Hang Seng | Zaměstnanci | Bankovní krize | Měny střední a východní Evropy | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Finanční trhy | Miliardáři | Oživení cen ropy | Data o inflaci | Expanze | X-Trade Brokers | Advance Auto Parts | Hospodářský cyklus | General Motors | Konsolidace | Fondy | Walt Disney | Inflační výhled | Armani | Bílý dům | Cenové hladiny | Apple Inc. | Austrálie | Analytik finančních trhů | USD za barel | Nikkei 225 | Spread | Vývoj měnového páru EUR/USD | Intel | Peněžní trhy | New York | Tradingové webináře | MSFT | GS | AIG | Krize | Obligace | Optimistický výhled | Investing | Zotavení ekonomiky | USD/MXN | Ekonomické zprávy | Situace na trzích | Vysoké ceny ropy | Kraft Heinz | Oslabení dolaru | Objednávky | Napadení Ukrajiny | Pohyb Bitcoinu | Prezidentské volby | Dollar | Výnosy německých dluhopisů | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Sumitomo Mitsui Trust Bank | Výplata | Vývoj ceny ropy | Boj proti inflaci | Poradci | Americké výnosy | Ray Dalio radí | Ředitelka | Generální ředitel | Maloobchodní prodej | Ceny aktiv | Devizové rezervy | Cíle | Burza | Semináře | Ceny dluhopisů | Ekonomický kalendář | Investiční skupiny | Index MSCI | Buy | Portfolio manažeři | Zvyšování úrokových sazeb | Investovat do akcií | Růst cen komodit | RBA | Žádosti o podporu | Americká administrativa | Akcie roku 2021 | Obdržené výnosy | Teherán | Capital Economics | Porsche | Value at Risk (VaR) | Transakce | Švýcarské banky | Slabší dolar | Technologický index | Měny | Snížení úrokových sazeb | Výnosy 10letých dluhopisů | Hospodářské výsledky First Republic | Velikost peněžní zásoby | Zaměstnanost | Irsko | Energie | Analytici společnosti | Trade Brokers | Podkladové aktivum | Zpravodajství | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Tradeři | Výdělky na burze | USDX | Zscaler | Dividendy | Měna | Finanční sektor | Daňové příjmy | Příležitosti k nákupu | Internet of Things | Uvolnění měnové politiky | Futures trading | MSCI | Burzovní index | EUR/CHF | Pozice dolaru | Index IBEX | Thomson Reuters | USD | Užitečnost technické analýzy | Miliardy dolarů | Finanční trh | Růst poptávky | Opatření na podporu ekonomiky | JPMorgan | Sazby | SPWR | Globální finanční trhy | Nové prognózy | Patria.cz | Tightening | ASEAN | Finanční noviny | Ruský prezident Vladimir Putin | Sentiment na trzích | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Bezpečnější investice | Odhad letošního růstu ekonomiky | IPO | Rusko | Smíšené výsledky | Miliardy USD | Poradce | Obchodní den | Zkušenost | GBP/EUR | Signál | Prodeje | Írán | Výrobce luxusního zboží | Protiepidemická opatření | Nejlepší ropné akcie | Předstihové indikátory | Výsledkové sezóny | EPS | ADP | Zájem o riziko | Biliony dolarů | Kupní síla | Ropy | Historie | Řízení rizik | Singapur | Dividendové výnosy | NFIB | Institut GfK | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Větší riziko | Výdaje | Očekávané Earnings | Ekonomický dopad | Společnost | Akcie ropy | Vyšší úroveň | Rezervní měny | Likvidní | Ministr hospodářství | Mezinárodní obchod | Zboží z Číny | BossaFX | NKE | Swiss National Bank | Ukončení války | Vysoká volatilita | Kurz britské libry | Očekávaná inflace | Cena akcií | Mark Carney | Non-Farm Payrolls | Rozšíření | Dopad koronaviru | CAC40 | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Německé hospodářství | Americké ministerstvo financí | Umělé inteligence | Eura | Tisková konference | Investujte na Forexu | Obchodní signál | Zpomalení v Číně | Lehman Brothers | Bankovní systém | Organizace | Obilí | Invesco Ltd. | Pocity | Expedia | VIX | Růst | Očekávání zisku | Vývoj na měnových trzích | Evropský akciový trh | Pojišťovací společnosti | Nabídka a poptávka | Příjmy | Vývoj amerického dolaru | Průmyslová produkce v eurozóně | Hospodářské výsledky | WU | Zajištění | Administrativa | Výnosy amerických státních dluhopisů | BOSSA | BIDU | Index | Vánoční rally | Komoditní | Lockdown | Akcie Alibaba | Expanzivní měnová politika | MiFID II | Bohatství | ČTK | PMI pro sektor služeb | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | Dostatek likvidity | Pandemie covidu-19 | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Biliony USD | Farmaceutická společnost | Hlavní investiční analytik | Odliv vkladů | ISM index | Valuace | Tisková konference šéfa Fedu | Rizikový kapitál | Banky | Americké akciové indexy | DAX30 CFD | Obchodní podmínky | Centrální bankéři | Americký státní dluh | Americké firmy | Akciový trh | Americký ISM | Komodity | Spojené arabské emiráty | Technický výhled | Dluhopisy Saxo | Pracovní trh | Bilance | Obchodování na kapitálových trzích | AUD/USD | Evropský mechanismus směnných kurzů | Znovuotevření čínské ekonomiky | Market Makers | Světové burzy | Světová kryptoměna | FOMC | Pokles zlata | Investiční doporučení | CNBC | Propad zisku | Obchodování na burze | Mike Pompeo | Brent | Doba splatnosti | Ekonomický dopad koronaviru | Meziroční inflace | Posílení | Investment Institute | Bankovní systém USA | Banka | Nákupy luxusního zboží | ESG investice | Měnový pár | Americké vlády | Prodej státních dluhopisů | Index Topix | Eskalace konfliktu | Chemická společnost | Zisk na akcii | Cestování | Analýza | Reálné ekonomiky | Tržní hodnota | Pracovní místa | ProfitLevel | Objem obchodů s akciemi | Výrobci aut | Derivátový produkt | Vývoj ceny akcií | Dluhopis | Swapy | Analytička | Ekonomika USA | Systematické riziko | John Williams | Kaiko | Miliardář George Soros | Dolar roste | Trend odklonu od amerického dolaru | Zlaté slitky | Expirace futures kontraktů | Dluhopisy s vysokým výnosem | Počet obětí koronaviru | Akciové indexy | Události tohoto týdne | Rekordní minima | Ekonomický růst | Mozek | Akciový index S&P 500 | Rostoucí ceny ropy | Index šanghajské akciové burzy | Britské akcie | Vývoj měnového páru | Američané | Finanční ředitelé | Ministr obchodu | Bez reakce trhu | Komoditní měny | Růst Bitcoinů | Základní úroková sazba | Průzkum | Index spotřebitelských cen | LIFFE | Období stagflace | Oslabování dolaru | iPhone | Futures na americké indexy | ECI | Firemní daně | Zasedání Fedu | Růst cen ropy | Exact Sciences | Admiral Markets | Růst amerických výnosů | Pražská burza | Offshore jüan | Lyft | HDP USA | Vyhlídky | Bidenův plán | Luiz Inácio Lula da Silva | Suroviny | David Vagenknecht | Cenový graf | Monopoly | Předpověď | xStation | S&P/ASX 200 | Marka | Trigger | Alibaba | Propad kapitálu | KOL | Bitcoin | Asie | Průzkumy | Světové ceny ropy | Index technologického trhu Nasdaq | Technologické společnosti | Ropa Brent | Španělsko | Velikost páky | Výhled kurzu eura | Hospodaření | Short | Přehled | Výnosové křivky | AUD/JPY | Forex kalendář | Výkonnost indexů | Podpora | Futures | Plyn | Bezpečná aktiva | Index volatility | Ekonomické události | Prezident Francie | Futures trhy | High Yield | Pasivně spravované | Menší investoři | Nemovitosti | Prodej akcií | Růst bitcoinu | FXstreet.cz | Spot | Zvýšení úrokových sazeb | James Bullard | Makléřské společnosti | Hrozí krach | AI.US | Drahý kov | Tesla Inc. | Cash is king | Rubl | Růst výnosů | Špatné řízení rizik | Kevin McCarthy | Drawdown | xStation5 | Příliv kapitálu | Ministři financí | Měna Bitcoin | Walmart | Dluhopisové ETF | Wells Fargo | Budoucí vývoj | ČR | Prezident Joe Biden | Generativní umělé inteligence | Profesionální obchodník | Value at Risk | Standard & Poor's (S&P) | MT4 | Intraday | Japonsko | Globalt | Měny&Sazby | Konkurent | Zemní plyn | Německo | Euro roste | Sektor služeb | Kapitálové zisky | Akcie v USA | Makroekonomický kalendář | Fluktuace | Zasedání americké centrální banky | Hotovost | Napětí mezi USA a Čínou | Pandemie covidu | Úrokové sazby | Zamyšlení | Rozpočet | Překážky | Vice | Tým FXstreet.cz | Opce | Portugalsko | Aukce | Marathon | Globální akciový index MSCI | X-Trade | Vlastnictví | Riziko | Equity | Snižování úrokových sazeb | Merrill Lynch | AAA | Vysoká inflace | Analytici | USD/CZK | Saudi Aramco | Akciový index Nikkei | Zemědělství | XTB | Forexoví obchodníci | Futures kontrakty | Rozhodnutí obchodníka | Síla dolaru | Nižší růst | Dobré zprávy | Kurz koruny | Portfólia | Zpřísňováním měnové politiky | TD Ameritrade | Evropská centrální banka | Evropské indexy | Conference Board | Přehled o dění | Platina | Blue chips | Co bude | Šokující předpovědi Saxo | Vývoj inflace | Sázkové kanceláře | Kellogg | Očekávání trhu | Maďarský forint | Produkce ropy | Drahé kovy | Indikátor | Novozélandský dolar | Indonésie | Problém nerealizovatelných ztrát | BAT | Americká centrální banka (Fed) | Býčí trh | Aktivum | Kurz australského dolaru | Psychologické úrovně | Eurozóna | Odpor | Japonská centrální banka | Prezident Biden | Konsenzus | Klaviyo | IG | Měnové podmínky | Finanční svět | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Marketingová komunikace | Investiční rozhodnutí | Video | Fitch | Spready | Pšenice | ISM | Ocenění | Hegemonie dolaru | Domácnosti | Německé státní dluhopisy | Best Buy | Psychologie | Měny rozvíjejících se zemí | Guvernér | Konfluence | Dluhopisový trh | Velcí hráči | Americké banky | Put | S&P 500 ETF | Statistický úřad | Hedge fondy | Portfolio manager | FXstreet | Vzdělávací materiály | Splatnost | Wedbush Securities | Měnová politika | Emerging markets | Závislost | Emise | Vývoj ceny | Thought Leadership | News | Markit | Záhada | Nejnovější zprávy | Christopher Waller | Koš | Volby | EURGBP | Restrikce | Optimismus | Likvidita | Inflační očekávání trhu | Hlavní ekonom | FRED | Futures na ropu | Risk | Prodej zlata | Webináře | Maďarská centrální banka | Moskva | Analytika | Inflační očekávání | Etoro | Větší pokles | Forexu | Sazby beze změny | ROIC | SEC | Index amerických akcií | Dnešní asijské obchodování | Miliardy | Trader | Čína | DAX | IBEX | Expirace | Index japonských akcií Nikkei | Akcie Broadcomu | Fiskální stimuly | Gilead Sciences | Šéfka ECB | Burzovní trhy | Rezervy | Ministerstvo financí | MIFID | Deutsche Bank | Česká národní banka | Výkon dolaru | Dluhopisový trh USA | Index NFIB | Euro proti libře | Ekonomové | Americké trhy | Produktivita práce | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | Druhy ETF | GSK | Brazilský prezident | CZK/USD | T-Bill | Generativní AI | Žlutý kov | Pandemie | Analytik | Activision Blizzard | Yield | Barclays | Burze | Dodavatelské řetězce | Čínské firmy | Kvantitativní utahování | Bankrot | Zpomalení růstu | Ranní okénko | Londýnští bankéři | Index amerického dolaru | Stagflace | Světové centrální banky | Americký ISM pro sektor služeb | Podnikání na kapitálovém trhu | Virus | Výsledky hospodaření | Výnosy | Redukce | Vyšší inflace | Pips | Wall Street | Nastavení měnové politiky | NZD | Fúze | Ticker | Henning Stein | CNY | Ministři financí eurozóny | ARM Holdings | PEP | Americké vládní dluhopisy | Americká vláda | Šéfka Fedu | Práce | Dow Jones | Dluhopisy EU | Market Makeři | Ondřej Hartman | Durace | Geopolitické události | Aktivně spravované | Private equity | Kupci | I-Trader | Prohlášení | Jak obchodovat | Emise dluhopisů | Vlády | Goldman Sachs Group | Biden | Budoucnost | Schwab | Úspěch | NASDAQ 100 | Peking | IRBT | Koronavirus | Investování | Tempo inflace | Dánsko | Microsoft Corp | Ruská vláda | Nejlepší 5G akcie | JPMorgan Chase | Japonský jen | CAD | UNH | ToscaFund | Obchodování Futures | GM | Šance | Quantitative tightening | EuroStoxx50 | Exinity | Rizikový sentiment | Politici | Warren Patterson | Nákup dluhopisů | Instrumenty | Kotace | Čínské akciové trhy | Jerome Powell | Běžné ETF | Přerušení výroby | Odvětví | Kompenzace | Poradenství | Eskalace obchodního napětí | Finanční situace | Zahraniční měny | Federální rezervy | Tržní cena | Komoditní spready | Celková inflace | Dna | Dukascopy Europe | Rozpočtové deficity | Raketový růst | Panika | 5G | Vývoj akcií SVB | Rates | Úroková míra | Han Tan | Vzestupný trend | Novinky | Kontrakt | Volkswagen | Obchodní příležitosti | Přehled kurzů | Kurz GBP | CBOT | SEDG | Společnost GSK | Podniky | Vývoj ceny ropy Brent | Omyl | Mark-to-Market | Ekonom | JPY USD | USA | Názory analytiků | Obchodní válka | Vyšší výnosy | Analytický tým | CFD DAX30 | Janet Yellen | Zlato | Býčí trend | HFT | USD/CAD | Dan Ives | Zpomalování inflace | Geopolitika | Overnight | Manchester United | RISK-ON | Nasdaq | Společná evropská měna | Ray Dalio | Bloomberg Commodity Spot Index | Italský PMI | PMI ve službách | Bookmakeři | Nástroje Fedu | Fixing | Odhady analytiků | Závislost na americkém dolaru | Zrychlení růstu | Geopolitické napětí | Spekulanti | Inflace v USA | Futures na americké akciové indexy | Propad indexu | Uvalení cel | Světové akciové trhy | Verizon Communications | ECB Christine Lagardeová | Euro vůči americkému dolaru | Nejvyšší výnosy | Fox | Údaje o inflaci | Belgie | Bezpečnost | Citrix Systems | Čínské investice | Průlom | Investment | Podíl dolaru | Výprodej dluhopisů | Agentura Moody's | Globální ekonomický růst | JMMC | Specifika kontraktu | Fidelity International | BlackRock | Ředitel Raiffeisen investiční společnosti | Big Mac index | Odliv prostředků | USD/JPY | Komoditní ETF | Investiční účet | Panadol | Manažeři fondů | Sensodyne | Kryptoměny | Low | Nálada na finančních trzích | Ekonomické aktivity | Objem amerického dluhu | Bank of Singapore | Zvyšování úroků | INTC | Amazon | Americký HDP | Vydělej peníze | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Největší světová kryptoměna | Úvěr | Investiční společnosti | Mzdy | Heritage Foundation | American Express | Akcie | Stimuly | Wedbush | Daně v USA | Americká centrální banka FED | Infrastrukturní plán | Admiral Markets Forex Kalendář | Fundamenty | Ukazatele | Netflix | Británie | Umělá inteligence | Miliardář | Vladimir Putin | Disney | Nonfarm Payrolls | Vývoj ceny akcií First Republic | Pozice | Otevření účtu u brokera | Měnové manipulace | Americký akciový index S&P 500 | Dopady pandemie | Pasivně spravované (řízené) ETF | Zlepšení | SPOT
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Americké ropné společnosti
Americké ropné zásoby
Americké rozjednané prodeje domů
Americké sankce
Americké sankce proti Íránu
Americké small caps
Americké společnosti
Americké spotřebitelské úvěry
Americké statistiky
Americké statistiky z pracovního trhu

Následující klíčová slova

Americké státy
Americké stavební povolenky
Americké stimuly
Americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí
Americké tajné služby
Americké technologické firmy
Americké technologické společnosti
Americké tovární objednávky
Americké trhy
Americké univerzity
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei ProTrader
Potvrďte prosím... Zavřít