Pátek 19. duben 2024 22:03
reklama
Dukascopy new
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace
reklama
Dukascopy new

Crude Oil 4Q ’17, 1Q ’18

04.10.2017 20:07  Autor: Globtrex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Ropa výhled na 4Q 2017 a 1Q 2018
 
Zvýšení předpovědi ceny ropy o 4Q’17 o 4,50 / bpl na Brent a $ 1 / bpl na WTI, je způsobeno reflexí přísnější cenové bilance, která se nyní odhaduje, na 54,50 dolarů a 50,00 dolarů / bpl.
 
Stejně tak do roku 2018 se zvyšuje aproximace ceny Brent na 47 dolarů / bbl a WTI na 43,25 USD / bbl, když extrapolujeme předpoklad doby, po kterou bude OPEC-NOPEC udržovat sníženou produkci až do konce 1Q18. Náš předpoklad je medvědí, resp. náš fundamentální postoj předpokládá nižší, než aktuální spotové ceny, což jednoznačně upřednostňuje producenty, kteří na základě aktuálních spot a futures cen mohou headgovat ceny budoucí, oproti spotřebitelům, kteří mají jen málo prostředků k zajištění cen pohonných hmot.
 
Zde je nutné opět připomenout vzrůstající riziko spojené s touto komoditou plynoucí z geo-politického napětí, které je vyšší, než kdy předtím. Těchto rizik byli účastníci peněžně vypořádaných transakcí uchránění, protože i přes přerušení dodávek, vlivem přírodních katastrof, byly zásoby enormní a dočasný výpadek dodávek nepředstavoval problém. To se však, s aktuálním snížením zásob rapidně mění.
 
Rizika:
Írán – možné nové sankce ze strany USA
Irák – riziko kurdského odchodu vyvolává pozastavení vývozu z tureckých přístavů
Venezuela – sociální situace se zhoršuje a výroba klesá a pokles nabírá akceleraci, což je odůvodněno nedostatečnými investicemi.
 
To jsou jen základní a relativně přehledné příklady cenových rizik, které by mohly reagovat způsobem, který se zdá být neslučitelný s trhem s implikovaným obchodováním s volatilitou v blízkosti tříletého minima – rostoucí riziko explikuje volatilitu, která nutně neznamená růst, ale cena může swingovat takovým tempem a v takovém rozsahu, že bude nepredikovatelná a znemožní technické manévrování při zajištění rizik a jakákoliv futures pozice bude neudržitelná, včetně opcí.
 
Rebalancování je výsledkem silné spotřeby a také díky snahám Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) snížit produkci o přibližně 1,8 milionu barelů denně (bpd) v roce 2017 a prvním čtvrtletí příštího roku. Produkce USA dosáhla koncem září 9,55 milionu bpd, což je nejvyšší úroveň od července 2017 a nedaleko jejího rekordního čísla 9,61 milionu bpd z června 2015.
 
Geopolitická rizika jsou nyní vyšší než v několika čtvrtletích. Možnost obnovení amerických sankcí vůči Íránu, riziko, že Turecko může přerušit kurdský vývoz na základě zvýšených separačních rizik a pokračující sociální problémy ve Venezuele, by mohly v krátkodobém horizontu zvýšit cenu a tlačit trhy k navýšení futures kontraktů a dalších derivátů. Navíc účastníci trhu již nemají luxus ignorovat rizika z přerušení dodávek, neboť situace nenaznačuje akumulaci zásob.
 
Zatímco nyní předpokládáme, že dohoda s OPEC bude platná do exspirace v 1Q18, globální pohled na energetický trh se nemění – oproti roku 2017. V podstatě i nadále očekáváme, že dohoda s OPEC bude podporovat „vyšší“ ceny v krátkodobém horizontu, avšak i přesto zůstáváme nadále s výhradami ohledně dopadů na růst dodávek na základě vyšších cen.
 
Tabulka 1.: Aktuální ceny futures
 

Contract Name Last Change High Low Volume Time
Crude Oil WTI (Nov ’17)50.61+0.1950.6749.91262,55009:43 CT
Crude Oil WTI (Dec ’17)50.90+0.1650.9650.2076,03709:43 CT
Crude Oil WTI (Jan ’18)51.13+0.1451.1850.4832,38309:43 CT
Crude Oil WTI (Feb ’18)51.24+0.1151.3250.6915,22309:43 CT
Crude Oil WTI (Mar ’18)51.29+0.0751.4050.7410,69509:42 CT
Crude Oil WTI (Apr ’18)51.31+0.0651.3950.865,94509:42 CT

 
Graf 1.: WTI spot price
 
wti

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Credit Suisse získal 4,2 mld USD a Manchester United FC uvažuje o prodeji
    Zatímco Fed zvyšuje úrokové sazby, což umožňuje americkému bankovnímu sektoru, aby se cítil lépe, akcionáři Credit Suisse schválili navýšení kapitálu ve výši 4 miliard švýcarských franků, cca 4,2 miliardy dolarů, na financování masivní strategické transformace společnosti.
  • Credit Suisse zvažuje ukončení svých aktivit v USA
    Jak uvedla agentura Reuters, jedna z největších investičních bank Credit Suisse (CSGN.CH) zvažuje různé možnosti, jak zmenšit svou jednotku investičního bankovnictví. Jednou z možností je výrazně omezit své provozní aktivity v USA. V médiích se již dlouho šuškalo o možném omezení podnikání v divizi IB a zaměření na správu aktiv a privátní bankovnictví.
  • CRIF: Firemních bankrotů ubývá, za první čtvrtletí letošního roku jich bylo o 11 % méně než loni
    V březnu letošního roku bylo v České republice vyhlášeno 56 bankrotů obchodních společností a bylo podáno 85 insolvenčních návrhů. Za první čtvrtletí zbankrotovalo celkem 168 firem, meziročně o 11 % méně, a bylo podáno 239 insolvenčních návrhů, o 8 % méně. Vyplývá to z analýzy dat portálu www.informaceofirmach.cz, kterou provedla společnost CRIF – Czech Credit Bureau.
  • CRIF: Na začátku roku v Česku narostl počet osobních bankrotů, nejhůře si vede Ústecký
    Za první čtvrtletí letošního roku bylo v České republice vyhlášeno celkem 3 654 osobních bankrotů, meziročně o 16 % více a zároveň více než v kterémkoliv čtvrtletí loňského roku. Insolvenčních návrhů bylo podáno 3 762, o 11 % více než v prvním čtvrtletí loni. Nejvyšší míru bankrotu zaznamenává Ústecký kraj, kde za posledních 12 měsíců prošlo osobním bankrotem 22 z 10 tisíc obyvatel. Vyplývá to z analýzy dat portálu www.informaceofirmach.cz, kterou provedla společnost CRIF.
  • CRIF: V roce 2024 přibylo bankrotů podnikatelů, mezičtvrtletně o 22 %
    V březnu letošního roku bylo v Česku vyhlášeno 484 bankrotů fyzických osob podnikatelů a zároveň bylo podáno 502 návrhů na bankrot podnikatelů. Ke konci prvního čtvrtletí zbankrotovalo 1 407 podnikatelů, mezičtvrtletně o 22 % více. Také bylo podáno více insolvenčních návrhů, a to o 12 %. Vyplývá to z analýzy dat portálu www.informaceofirmach.cz, kterou provedla společnost CRIF.
  • CRIF: V srpnu stoupl počet osobních bankrotů i návrhů na ně
    V srpnu bylo v ČR vyhlášeno 1284 osobních bankrotů, což bylo o 239 více než v červenci. Zároveň bylo podáno 1253 návrhů na osobní bankrot, o 146 více než v předchozím měsíci. Vyplývá to ze statistik společnosti CRIF - Czech Credit Bureau, které má ČTK k dispozici.
  • Cristina Fernandes (argentínska prezidentka)
    "Záchranný balík MMF pre Grécko zlyhá rovnako ako zlyhal v Argentíne pred niekoľkými rokmi.&...
  • Cronos roste ze všech kryptoměn nejvíce 📈
    Kryptoměna Cronos, burza tokenů kryptoměnové burzy Crypto.com, se obchoduje o téměř 8 % výše, přestože většina trhu s kryptoměnami dnes zaznamenává mírnou korekci. Projekt reagoval pozitivně navzdory zprávám o další 20% vlně propouštění zaměstnanců Crypto.com, radikální snížení počtu zaměstnanců by mělo vést k 25% poklesu provozních nákladů. Burza má po celém světě přibližně 70 milionů uživatelů. 
  • Crude oil prices are falling due to a stronger outlook for interest rates despite limited supply
    On Tuesday, oil prices declined amid concerns that the ongoing increase in interest rates by major central banks could affect the demand for petroleum products, despite expectations of limited supply.
  • Crude oil prices climb higher as Saudi Arabia extends production cuts
    Oil prices surged on Thursday following Saudi Arabia’s decision to extend its voluntary one million barrel per day output cut for another month until the end of September.
  • Crusoe Energy Systems těží BTC pomocí plynu
    Crusoe Energy Systems, americká společnost získala v rámci nového kola financování, finanční prostředky ve výši 350 milionů dolarů. Využity budou k dalšímu rozšiřování těžební infrastruktury pro Bitcoin s využitím energie, která je přebytečným produktem při těžbě ropy.
  • CryptoCompare: V roce 2023 budou v sektoru kryptoměn další bankroty.
    V časovém rámci 4H se bitcoin očividně vychýlil pod vzestupnou trendovou linii, celkově se ale po posledním propadu pohybuje hlavně do strany. A přesně toto jsme předpokládali. Nezapomeňte, že při obchodování bitcoinu v roce 2022 se bude používat obchodní strategie "kolaps – flat – kolaps". Ve výsledku vidíme nyní navzdory překonání trendové linie dlouhý flat.
  • Crypto – čo očakávať v roku 2023?
    Rok 2022 bol pre kryptomeny skutočnou skúškou ohňom, čo malo za následok výpredaje a poklesy celého trhu, čo naznačuje, že zisky kryptomien boli aspoň čiastočne spôsobené nízkymi úrokovými sadzbami. Rastúca korelácia s globálnym akciovým trhom spôsobila, že kryptomeny sú zraniteľné voči makroekonomickým faktorom, ako je spomalenie ekonomickej aktivity, geopolitická neistota a predovšetkým obrat v menovej politike centrálnych bánk. Popularita decentralizovaných finančných technológií súvisiacich s kryptomenami (De-Fi), tokenov NFT a inteligentných zmlúv sa spomalila a denné objemy transakcií spracovaných sieťou dvoch najväčších kryptomien Bitcoin a Ethereum nezaznamenali významný nárast od predchádzajúceho býčieho trhu v roku 2018.
  • Crypto FTX roste po oznámení spolupráce s VISA 📈
    Kryptoměnová burza FTX vlastněná miliardářem Samem Bankman-Friedem dnes zažívá zvýšenou volatilitu v důsledku nové dohody společnosti Visa (V.US) s touto burzou digitálních aktiv. Blockchainový svět postupně posiluje svůj vztah s globálními platebními sítěmi a finančním průmyslem:
  • Crypto market update for December 23, 2021
    Hodnota bitcoinu se ve středu nezměnila. Obecně lze říci, že mírný pokles kotací tohoto nástroje pokračuje již několik týdnů. Takový další pokles kurzu první kryptoměny se v současné době jeví jako nanejvýš logický, protože pro kryptoměny je nyní příliš mnoho negativních faktorů. Zároveň může bitcoin získat podporu z vlnové analýzy, jelikož po poklesu o 27 000 USD nedošlo ke korekční vlně. Proto se domníváme, že právě v novém roce mohou kotace bitcoinu vzrůst na přibližně 55 000 USD. Poté se však pokles s největší pravděpodobností obnoví, protože jedna z vlnových struktur neexistuje. Na základě toho proběhne minimálně ještě jedno kolo poklesu na úroveň 41 394 USD nebo níže. Je třeba poznamenat, že prognózy mnoha analytiků pro rok 2021 se ukázaly jako neudržitelné. Navzdory tomu, že na trh neustále přicházejí zprávy o tom, že určité skupiny investorů nadále nakupují první kryptoměnu, nepodařilo se jí v posledních dvou měsících obnovit růstový trend. Mnozí analytici se navíc domnívají, že kurz kryptoměny se bude v příštích měsících pohybovat mezi 30 000 a 40 000 USD.
  • Crypto newsletter: Bitcoin letos už ztrojnásobil svou cenu
    Pokračují rally na bitcoinu na sebe dál poutá pozornost. Nejznámější kryptoměna letos zvýšila svou cenu už třikrát a její růst pomáhá živit zájem i o ostatní kryptoměny. Bitcoin je přitom populární i u developerů a „šéfů“ ostatních projektů. Například CEO Ripplu Brad Garlinghouse, který se obchoduje pod tickerem XRP nedávno oznámil, že sám bitcoinu věří a zůstává long. Garlinghouse uvedl, že si nemyslí, že bude jen jedna kryptoměna, která má vládnout všem, ale že je to právě bitcoin, který je dnes největším kandidátem na pozici uchovatele hodnoty v tomto volatilním odvětví. Garlinghouse je dlouholetým zastáncem bitcoinu a jeho názor proto není překvapivým, i když byl v minulosti k bitcoinu rovněž několikrát kritický.
  • Crypto newsletter: Bitcoin spadl pod úroveň $9100
    Konsolidace, která probíhala v posledních několika týdnech, skončila na většině kryptoměnách ztrátami. Hodnota některých alternativních kryptoměn jako Stellar, Tezos, Cardano, VeChain a Chainlink zaznamenaly jedny z nejvyšších propadů. Tržní dominance Bitcoinu klesna na 62,4 %. Kapitalizace všech digitálních měn v oběhu dosáhla na téměř 269 mld. dolarů, přestože průměrný denní objem klesl na 53 mld. dolarů.
  • Crypto newsletter: Býci se vrací - Bitcoin překonal $11,000
    Po týdnech stagnace na kryptoměnách přišlo konečně oživení. Všechny hlavní krytoměny zaznamenaly v poslední době růst. Investoři přivítali zvýšenou volatilitu. Bitcoin se lehce dostal nad úroveň $10,000 a testuje úroveň $11,100. Nejedná se o pozitivní zprávu pouze pro Bitcoin, protože také další krypto si prochází zvýšeným zájmem investorů.
  • Crypto newsletter: Ceny hlavních kryptoměn se pohybují do strany
    Po masivní korekci, která se odehrála v minulém týdnu, se nálada na kryptoměnách zhoršila. Open interest na BTC futures (hlavně na CME) výrazně kleslo. Nicméně situace se postupně v tomto týdnu stabilizovala a nebyli jsme svědky výrazných cenových pohybů na kryptoměnách. Cena Bitcoinu se pohybovala mezi 10 000 a 10 400 dolary, což způsobilo klid na kryptoměnovém trhu. Tržní dominance Bitcoinu klesla na 56,5 %. Kapitalizace všech digitálních aktiv v oběhu klesla na 342 miliard dolarů.
  • Crypto newsletter: Růst na Bitcoinu se zastavil pod $11 000
    Trh s kryptoměnami začal tento týden na negativní vlně poté, co CFTC nařkla zakladatele a manažery BitMEXu, jednoho z největších derivátových trhů s kryptoměnami, z porušení pravidel praní špinavých peněz. Trhu se dotklo také odložení projednávání stimulu v USA do období po listopadových prezidentských volbách. Dominance Bitcoinu na kryptoměnovém trhu se zvýšila na 58,5 %. Kapitalizace všech digitálních měn v cirkulaci se zvýšila na 344 miliard. Denní obchodované objemy se vyšplhaly na 90 miliard dolarů.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank